Roodenburg fors op nummer gezet Lugdunum bezuinigt op tegentreffers... Alphense Boys ook door Lisse nog achterhaald.. UVS wordt ploeg van de laatste minuten. SJC nog zonder zege: 1-2 MAANDAG 8 NOVEMBER 1982 Sport PAGINA 13 Boven Hennie Koet uitspringend scoort Erik Veenman 13-0. Rechts op de achtergrond scheidsrechter Schuur- Teveel zelfvertrouwen ook niet goed LEIDEN - Een gebrek aan zelfvertrouwen kan vaak de oorzaak zijn van slechte presta ties in de voetballerijmaar dat ook téeel geloof in eigen kunnen een slechte uitwerking kan hebben op een elftal kwam gistermiddag tot uiting op sportpark Noord. Gesterkt door de goede prestaties in de voorgaande duels zou Rooden burg het verloren gegane terrein te- denburg te lauw, te veel vertrou- geven van Wil Kester scoorde Van wend op de eigen mogelijkheden. Bentvelsen 0-4. Dezelfde Van Die zijn groot, dat heeft de ploeg Bentvelzen werd samen met Kes pen Westlandia goed maken. Daar inmiddels bewezen. Maar dan ter en Lentz opgeschreven door bij aanvang overtuigd. Maar het pakte eventjes heel anders uit Enerzijds omdat het portie zelfvertrouwen van de thuisclub te groot was en ander zijds omdat Westlandia zich als een vooral effectief geheel presenteerde leed de thuisclub een geheel onver wachte nederlaag: 1-4. "We zijn hier weer met beide voe- pen aan Roodenburg, maar nu de tegenstander het liet afweten, be leefden de Naaldwijkers een ge- vmakkelijk middagje. Met dank aan ten op de grond gezet", gaf trainer Roodenburg maar vooral met dank Laurens Mouter ten overvloede aan Erik Veenman en Kees Bent- aan. "Onbewust hebben de goede velzen. In de tweede klasse bleken wedstrijden tegen Papendrecht en Wilhelmus meeggespeeld. De jon- dient de ploeg wel collectief voor scheidsrechter Schuurmans, die een overwinning te knokken. Daar met zijn lange haren erg veel weg was in de eerste helft geen sprake heeft van een overjarige hippie, van en op die manier werd West- maar wel erg goed leidde. Hennie landia in de kaart gespeeld. Koet verzachtte de pijn nog iets Kwalitatief kan die ploeg niet tip- door in de slotfase 1-4 te FRED SEGAAR UDO: sterk herstel na valse start LEIDEN - In de derde klasse blijft UDO het goed doen. Nu werd er met 1-2 van HMSH ge wonnen. LFC was duidelijk de meerdere van Quick: 4-1. VVSB daarentegen zit in een diep dal. Het Haagse HBS versloeg WSB met maar liefst 6-2. HMSH-UDO 1-2. Door deze over winning blijft UDO aan kop. De ploeg kende tegen de Hagenaars een ongelukkige start. Al na vijf minuten draaide een voorzet van Ronnie van Aalst achter de ver raste Kees van Rijn: 1-0. UDO liet zich echter niet van de wijs brengen. Halverwege de tweede helft soleerde Wilbert Witteman langs vijf opponenten naar de fraaie 1-1. De Oegstgeestenaren drukten di rect door en het hard spelende HMSH moest terug. Tien minu ten voor tijd was het Cees Duprie die een teruggekaatste bal snoei hard in de kruising schoot: 1-2. Na de pauze probeerde HMSH de UDO defensie te ontregelen met hoge ballen, maar de gasten lieten zich de winst, en de koppo sitie, niet meer uit handen ne- HBS—VVSB 6-2. WSB zit duide lijk in de hoek waar de klappen vallen. Weer leden de mannen van trainer Hup een nederlaag. De Graaf zette HBS na een kwar tier op voorsprong: 1-0. Albert van der Burg zorgde met een kopbal nog voor 1-1, maar vlak voor rust zette Hemmes de thuis ploeg op winst. Quick stelde pal na de thee orde op zaken. Van Kaay knalde twee maal raak en besliste daarmee de wedstijd: 4-1. Johannes zorgde voor 5-1 en vlak voordat Visée de zesde treffer plaatste wist John van Elk nog te scoren. LFC-Quick 4-1. In één vai*de be tere wedstrijden had LFC weinig moeite met HBS. In de sterkste opstelling, met een op dreef zijn de Ger Nagtegeller, nam de Leid- se formatie via de nieuwe spits Cock van Seist een 1-0 voor sprong. Vlak voor rust scoorde Nico van As 2-0. Na de pauze moest Quick komen en kreeg LFC ruimte voor de counter. Cock van Seist scoorde 3—0, voordat Henk Grüter tegen kon scoren (3-1). John Verhoeks be nadrukte het goede spel van de TCanarieè met een vierde treffer. Daan Kooimans heeft de buitenspelxxil knap omzeild Lugdunum leidt met 1-0. i zet ook doelman Van Kampen op het verkeerde been. Gulle gastheer gunt zichzelf nu ook punt LEIDEN- Voor de eerste keer dit seizoen heeft Lugdunum de rol van gulle gastheer laten varen en zichzelf ook een punt in een thuiswedstrijd gegund. Subtopper Stormvogels werd het slachtoffer van de bezuinigingsdrift van de Leidenaars: 1-1. een uitslag waar beide ploegen vrede mee konden hebben. De bezoekers hadden technisch weliswaar wat meer in huis, Lugdunum kreeg vooral de tweede helft wat meer kansjes, een post waar de Leidenaren best nog wat meer op hadden kunnen bezuinigen. De toekomst ziet er toch niet zo somber uit voor Lugdunum. Koos Bekooy zal voorlopig nog wel gemist moeten worden (evenals Wetselaar en Pracht), maar Jan Verver was er gisteren weer bij (Jeroen van Egmond zat op de bank) en de geschorste Ben de Roo zal volgende week z'n rentree weer maken. Boven dien lijkt de ploeg bereid er hard voor te werken in moeilijke tij den. Echt goed gevoetbald werd gens dachten er al te zijn, i zijn nu duidelijk op gezet. De nederlaag is verdiend". Dat was inderdaad het geval. Van af de eerste minuut acteerde Roo- NOOTDORP - UVS wordt een ploeg van de laatste minuten. Net als tegen Alphense Boys reikten de voetballers uit de Kik kerpolder ook gisteren bij het laaggeklasseerde RKDEO pas in de slotfase naar het gelijke spel (2-2). Ondanks een groot Leids veldoverwicht bleek in Noot dorp weer eens dat een counter- ploeg als RKDEO aan een paar foutjes genoeg heeft om een punt in de wacht te slepen. UVS had in het begin van de wed strijd wel enige kansjes, maar het duurde te lang voor men een doelpoging waagde. Door het veelvuldig opkomen van Bert Jansen hielden de blauwwitten RKDEO goed vast op eigen helft. Halverwege de eerste helft ging Jansen weer eens op avontuur, maar toen de aanval werd afge slagen en Ed de Vrede in de diep te werd aangespeeld betekende dat wel 1-0. Jansen was weg en niemand nam over. Door dit doelpunt veranderde het patroon van UVS niet, de ploeg bleef volharden in het korte aan- valspel. Dat leverde wel een overwicht, maar geen rendement op, sterker nog, na mistasten van voorstopper Rob Vermeer kwam RKDEO vlak na de pauze door Wim Hooymans zelfs op 2-0. Bijtijds evenwel vond UVS weer aansluiting. Na een vrije trap van Hans van Leeuwen kopte Theo van Seggelen de 2-1 binnen. Met Frits van der Heyden in de plaats van Rob Vermeer gooide UVS vervolgens alles op de aanval. Het spel liep aanmerkelijk beter dan in de eerste vijfenveertig mi nuten en dan vooral dankzij de rechterkant met Faber en Kruit. Laatstgenoemde mocht overi gens blij zijn dat hij na een grove overtreding niet werd genoteerd door scheidsrechter Hoogerdijk. Met Van Seggelen voordurend naast Van Weerlee in de spits kon de gelijkmaker niet uitblij ven. Die viel dan ook, maar pas vijf minuten voor tijd. Uit een overigens discutabele vrije schop prikte Leendert de Goey de bal voor het doel waarna Fa ber het leder schitterend inkopte In de laatste minuut werd het bijna zelfs 2-3. Een prachtig schot van Faber ging echter rakelings over. Maar ook met de 2-2 mocht de Leidse ploeg niet ontevreden zijn. HUUG AANDEWIEL die spelers van grote waarde Westlandia, maar ook op een hoger niveau komen deze voetballers we kelijks voor een ruime voldoende in aanmerking. Zo ook gisteren. Waar de Roodenburg-defensie op cruciale momenten 'niet thuis' gaf, peurden Van Bentvelsen en Veen man het volle rendement uit kans rijke situaties. Op aangeven van Kees van Bentvelsen kopte Veen man, boven Henri Pouw uitsprin gend, na een kwartier de 0-1 achter Sjaak Nievaart. Waarna Westlandia zich op eigen helft kon terugtrek ken om het geliefkoosde counter spelletje te gaan spelen. Roodenburg mocht aanvallen Deed dat tot het vijandelijke straf schopgebied nog redelijk zorgd, maar aangekomen buurt van de 'zestien meter' raak ten de aanvallers het spoor bijster Westlandia trok bij balverlies mas saai terug, maar éénmaal in bezit van het speeltuig stichtte de ploeg telkens gevaar voor het doel van dé Leidenaars, die een afwezige in druk maakten. In de dertigste mi nuut bijvoorbeeld kreeg Kees van Bentvelsen alle tijd om aan te leg gen voor zijn uithaal, die 0-2 bete kende. Via Van Alphen, die een voorzet van Jürgen Kok nèt niet kon afron den, Klein (afstandsknal) en Koet (schot op de paal), was Rooden burg dichtbij de 1-2, die evenwel niet tot stand kwam. In tegendeel zelfs. Opnieuw dankzij een kopbal van Veenman, die ditmaal boven Koet uitsprong, kwam Westlandia vlak voor rust op 0-3. Een verdiende voorsprong, want de ploeg had het spelletje beter, vooral agressiever gespeeld. Waar Roodenburg de tegenstander in het recente verleden achter zich aan liet lopen, holde de thuisploeg nu achter de opponent aan. Daar kwam na de rust nauwelijks veran dering in. Met alleen jeugdspeler Wim Pikaar (voor Boudy Pijnak ker) en Arno Lancel in de mandek king, hield de rest van de ploeg Nico Verwoerd (liggend) is kansloos tegen drie verdedigers Gelijkmaker 2-2valt weer in slotfase zich met aanvallen bezig Zonder ALPHEN AAN DEN RIJN - De supporters van Alphense Boys moeten schroom werd de bal naar voren 1 gelepeld. Daar fungeerde Pouw ais nog een tijdje wachten op de eerste thuisoverwinning van hun ploeg. Gistermiddag leek het zover, toen Frank Bakker een kwartier voor tijd 2-1 liet aantekenen, maar de Boys lieten zich weer verrassen waardoor F.C. Lisse alsnog de gelijkmaker kon scoren. aanspeelpunt, maar ook hij kon nauwelijks iets uitrichten tegen de stevige verdedigers. Toch ontstonden er mogelijkhe den, maar Van de Wetering, Ro nald Jansen en Kees Verver misten de scherpte, die bij Kees van Bent velsen wel aanwezig was. Op aan- Blauw Zwart moeilijke tijd LEIDEN - Blauw Zwart beleeft momenteel moeilijke tijden. Dit maal ging de ploeg van Chiel Jansen met 2-0 onderuit tegen Gouda. Door deze nederlaag gjn de Wassenaarders gezakt naar de onderste regionen van de tweede klasse. Via Hennie van Tok kwam Gouda vlak voor rust op 1-0. Na de pau ze kwam Blauw Zwart sterk op zetten, maar de treffer viel aan de andere kant. Chris Matitahati- wen profiteerde van een blunder van keeper karei Verhart: 2-0. De 2-2 was ook wel terecht omdat de fusieclub uit Lisse gevaarlijk aanvallend voetbal had laten zien. Vooral in de eerste helft schiep de jonge ploeg van trainer Jan Faas zich riante mogelijkhe den. Zo knalde Wim van Beek voor open doel op de lat en ook Ron Mesman zag zijn wegdraaiende voorzet op het houtwerk belan den. Uit een voorzet van Wim van Beek liet Ron Hoogeveen, na een kwartiertje spelen, zien hoe het wel moet. Terwijl twee verde digers rustig toekeken knalde hij de bal ineens in de verre hoek. Vlak daarvoor hadden de Alphena- ren de leiding genomen. Na een goede pass van Kees van Vliet schoof Nico Verwoerd de bal langs doelman Aad van Ruiten. Omdat er ook legio mogelijkhe den kwamen voor de thuisclub (Wim Latumanuwy en Paul Bahlmann) bleef de hele eerste helft aantrekkelijk. Na rust was er van attractiviteit nog maar weinig sprake. Beide teams misten de broodnodige rust en het in de ploeg houden van de bal leek een onmogelijke opgave. Volgens trainer Jan Faas had dit vooral te maken met het groeiproces van zijn jonge ploeg. Boys-oefenmeester Rien Tamerus gaf andere excuses op voor de wat tegenvallende prestaties van zijn ploeg. "We zijn te weinig ge concentreerd. Er zijn spelers bij die niet genoeg naar een wed strijd toeleven. Tegen een club als U.V.S. lukt het wel. maar wanneer F.C. Lisse op bezoek komt ontbreekt er iets", aldus de teleurgestelde Tamerus. Toen Alphense Boys een kwartier voor tijd op 2-1 was gekomen, had de winst niet meer uit han den gegeven mogen worden. De verdediging was al vele keren ge waarschuwd, maar blijkbaar te vergeefs. Binnen enkele minuten was het alweer gelijk. Na een voorzet van Chris van Damme leek de bal een dankbare prooi voor de doelman. Herman Rom- bouts bleef echter op de doellijn staan, waardoor de gevaarlijke Wim Bouckaert alsnog kon voor geven. Mart Meiland kon van dichtbij voor 2-2 zorgen. HENNIE WEEBER er gisteren nog niet, maar er werd in elk geval weer eens een punt binnen gehaald en dat staat, in de situatie waarin Lugdunum momenteel verkeert, voorop. Dat het veld van Lugdunum zich niet bepaald voor technisch voet bal leent werd na een kwartier spelen aangetoond: Vogels-libe ro Arie Strijland miste een sim pel aangespeelde bal volledig doordat het leer op één van de vele hobbelige plekken volko men van richting werd veran derd. Henry v.d. Weyden kreeg daardoor een vrije loop richting doelman Nico van Kampen aan geboden, maar deze verkleinde zijn doel uitstekend zodat v.d. Weyden er slechte een corner aan overhield. Robert de Roo miste vlak daarna op wel héél merkwaardige wijze een goede kans. De middenvel der knikte van dichtbij de bal uit een hoge voorzet zo hard naar be neden dat de bal via de grond over de lat sprong. Vijf. minuten later kreeg Lugdunum echter toch de fel begeerde voorsprong. Daan Kooimans omzeilde de bui- tenspelval met een knappe be weging en zette vervolgens ook doelman Van Kampen op het verkeerde been: 1-0. Lang heeft Lugdunum niet van de voorsprong kunnen genieten. De gevaarlijkste van de twee Noord hollandse spitsen, André Rol- loos, snelde z'n bewaker Wim Ligtvoet voorbij en leverde een voorzet op maat af bij de tweede paal, waar Peter van Dongen eenvoudig de gelijkmaker kon binnenknikken. Vanaf dat mo ment heersten de Vogels op het middenveld. Met name spelver deler Paul van Leeuwen (hij kreeg die eerste helft teveel vrij heid) en de veel in de spits opdui kende Peter van Dongen trok ken het spel daar naar zich toe. Toch leverde dit technische overwicht niet veel kansen op. Wel dook Rolloos (Ligtvoet moest hem vaak laten gaan) na een half uur spelen alleen voor John Era des op, maar zijn inzet was te slap om de Lugdunum-keeper te verontrusten. Aan de andere kant was ook Lugdunum (De Cler, Oppelaar) nog enkele ma len dichtbij een doelpunt, al moest de Eilander-ploeg het vooral van 'dode' momenten hebben, mede omdat Frans Sjar- dijn niet echt los kon komen. De tweede helft begon Lugdunum sterk. Het initiatief werd nu niet meer aan de tegenstander gela ten. De voortvarende start bracht Robert Abma (na een onopval lend begin steeds beter draaiend) al na drie minuten dè kans van de wedstrijd, maar de rechter spits knalde de stuiterende bal hoog over. Vla) daarna bewees John Erades zijn klasse. Schoten van Van Dongen en Greveling maakte de jonge doelman knap onschadelijk. De mooiste momenten vonden Zaalvoetbal Zaalvoetbalprogramma. Vannavond Afdelingsbeker, THB- hal Lisse Armando-Noordwyk (19.30 u). Hoogkamer-Vonk (20.30), Fc Kraan-Tegelhandel 2130). Vüf Meihal Leiden: UVS-SRV Boys 20.00). Cleyn Duin Kat wijk Rijns burg se B- De Engel (20.00) Woensdag. Klaverhal Zoeterwoude: SJZ-Bax (20.00.). Groenoord hallen: Trans vaal Boys- Bahlmann (20.00), In ter Ju-Ubee (21.00). LISC-THB Boys 21 00). De Graaf- van Duuren (20.00) THB Hal Lisse Van Gerven-SKW (20 30) De Gaasbak Voorhout Landwer- Van Dien (20 00). Cleyn Duin Katwijk: Districtwedstrijden met Dordrecht. Gouda. Rotter dam en Leiden (19.00 uur) echter voor het andere doel plaats. Abma zag een nu wel be heerst ingeschoten bal naastge- tikt door Van Kampen, Sjardijns inzet werd gestopt en Van der Weyden en Kooimans voerden een fraaie combinatie net iets te lang door. Het laatste kwartier viel Lugdu num (met Van Egmond in plaats van de uitgespeelde Verver) toch weer wat terug, al kreeg Frans Sjardijn nog een mogelijkheid nadat Van der Weyden de bal uit een voorzet van Abma met het hoofd had teruggelegd. Zijn schot werd door een verdediger geblokkeerd en daarmee kreeg de wedstrijd een rechtvaardige uitslag. T1JS BRUNA. NOORDWIJK - Na zeven wedstrij den is SJC nog steeds zonder overwinning. Tegen Verburch kwam de ploeg van trainer Zoe temelk wederom niet bijster sterk voor de dag wat een 2-1 ne derlaag tot gevolg had. Al uit een direct na de aftrap ver kregen corner kopte spits Ton Jongmans Verburch naar een voorsprong. SJC was hierna ver plicht de aanval te zoeken, wat mede door de slechte opbouw voor rust slechte in één kans re sulteerde. Na een voorzet van Piet Alders, kopte Maarten Plug de bal in het zijnet. Verburch ging waar het de op bouw van de aanvallen betrof, veel zorgvuldiger te werk. Onder leiding van de hangende linker spits René van Staveren schie pen de Poeldijkers zich ook kan sen. Tien minuten voor rust leid de dit tot de verdiende 2-0 en even later had Jongmans de wedstrijd zelfs al kunnen beslis sen: alleen voor doelman Ed Zuidhoek schoof hij de bal ech ter naast, tnplaats van 3-0 werd het in dezelf de minuut 2-1, dankzij Fokke v.d Rcijd die op aangeven van Jos Alders met een halve omhaal raakmikte. Daarmee werden de 400 toeschouwers overgehaald om ook de tweede helft de kou te trotseren, want SJC wilde duide lijk meer Met hard werken werd de defensie van de tegenstander onder druk gezet. De arbeid adelde echter niet omdat op de beslissende momenten de precisie en het ge luk ontbraken. Zo schoot de ver der weinig opvallende Ruud Al kemade na weer een goede actie van Jos Alders hard naast en zo werd eenmaal het stand been van spits Leen van de Zalm onder diens lichaam weggemaaid op het moment dat hu in kansrijke vertoefde. Ondanks de felle protesten weigerde scheidsrech ter Meender de bal op de stip te leggen. Dat de man toch wel gevoelig was voor het vijandig gejoel van het publiek bleek even later toen de opgerukte v d. Fokke Reijd cor rect van de bal werd gezet Tot grote hilariteit van het publiek zag Meender hierin wel een straf schop. De door Piet Alders van elf meter ingeschoten bal werd echter knap gestopt Na zgn gemiste penalty gaf de ploeg het op. Dat de wedstryd toch leuk bleef was volledig aan Verburch te danken. De voetbal- r bepalen Het was ook r nodig ooi niet meer I niet meer nodig ook 2-1 was vol doende voor de winst BOB VAN BOHEMEN

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13