Vijf doelpunten van Burgsmüller Winter valt vroeg in voor schakers Philidor PSV met moeite langs taai NEC Snoeyink superieur op Duinrell Haarlem drukt AZ dieper in moeras Monsterscore Dortmund: 11-1 Sport ALKMAAR (ANP) - Het perspec tief voor AZ'67 wordt met de dag somberder. Na de uitschakeling in het Europese bekervoetbal volgde in de competitie, in de Noordhollandse machtsstrijd met Haarlem, de volgende af knapper. Haarlem won in Alk maar, net als vorig seizoen (1-0), maar het karakter van de zege van zaterdag was aanzienlijk minder verrassend dan die van een jaar geleden. "Haarlem is een aanmerkelijk uit- gebalanceerder elftal dan AZ", oordeelde de winnende trainer Van Doorneveld. De Haarlemse ploeg zal dan ook heel wat min der problemen kennen dan de uitgeklede Alkmaarse formatie om de kennismaking met het Eu ropese bekervoetbal te hernieu- Het AZ van dit moment ontbeert eigenlijk alles. Inspiratie en vorm bij de ervaren kern, durf en kunnen bij de nieuwkomers. Za terdag was er bovendien nauwe lijks inzet te ontdekken aan Alk maarse zijde, waardoor het kun dig combinerende Haarlem een gemakkelijke avond gepresen teerd kreeg. In de eerste helft wa ren vooral Wim Balm en JRené Tol op dreef. Het was dan ook niet vreemd dat Tol in de 30ste minuut na een voorzet van Balm raak schoot: 0-1. Haarlem dic teerde het spel en weigerde die rol in te leveren. AZ-trainer Ey ken broek wenste in de tweede helft verandering in de "stille omgang" van zijn elftal en dirigeerde, na het inwisselen van zijn topscorer Talan voor verdediger FUippo, de Deen Ei- genbrod naar voren. De pressie van AZ, met veel fysiek geweld, had echter nauwelijks uitwer king, waardoor het geen wonder was dat de Alkmaarse ploeg voor de vierde achtereenvolgende wedstrijd niet tot scoren kwam. Haarlem, dat onder aanvoering van de uitblinkende libero Mar tin Haar de onmachtige AZ-aan- val liet komen, beperkte zich tot counters. René Tol en Tommy Kristiansen ontbrak het in de tweede helft echter aan kracht om het perfecte pass-werk van Balm en Haar af te ronden. De voor Tol ingevallen Keur had die kracht wel, maar zag in de slotfa se zijn inzetten door Reijnders en De Koning van de doellijn ge haald. EREDIVISIE PEC/Zwolle - Excelsior 0-2 (0-2). 18. Pattinaraa 0-1, 43. Leenheer 0-2. Scheidsrechter: Van Swieten. Toe schouwers: 5000. FC Twente - Sparta 1-1 (1-0). 29. Ash- croft 1-0,87. Holverda 1-1. Scheidsrech ter Keizer. Toeschouwers: 6100. NEC - PSV 1-3 (1-1). 10. Aalbers 1-0, 27. Brandts 1-1, 73. Koolhof 1-2, 85. R. v.d. Kerkhof 1-3. Scheidsrechter: Thomas. Toeschouwers: 6500. Feyenoord - Fortuna Slttard 4-1. (1-1). 12. Valke 1-0, 42. Zuidersma 1-1, 74. Je- liazkov 2-1, 75. Houtman 3-1, 82. Hout man 4-1. Scheidsrechter: Geurds. Toe schouwers: 17.800. FC Utrecht - Go Ahead Eagles 3-1 (1-1), 38. Woudsma 0-1,43. Carbo 1-1,50. Car- bo 2-1, 91. Adelaar 3-1. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: 8500. Helmond Sport - Groningen 2-2 (0-2). 20. Macdonald 0-1, 42. Jans 0-2, 66. Van der Hooft 1-2, 86. Lubse 2-2. Scheids rechter: Van der Laar. Toeschouwers: 6000. AZ'67 - Haarlem 0-1 (0-1). 30. Tol 0-1. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toe schouwers: 6950. WlUtm II - Ajax 0-3 (0-1). IJ. Molraiar «■1, 56. Vantnburs 0-2, 90. Rijkaard 0-3. Srhplricror-hOoa.. I m MAANDAG 8 NOVEMBER 1982 EERSTE DIVISIE Veendam - DS*79 0-0. Scheidsrechter Eindhoven - Heracles 1-0 (1-0). 33. Mo- I* Munnik. nisz 1-0. Scheidsrechter. Smeenk. Toe schouwers: 1200. FC VW - FC Den Haag 3-1 (2-0). Scheidsrechter: Verhoef. Toeschou- wers: 4000. 34. Van Rosmalen 1-0, 44. Vitesse - D« Graafschap 0-1(0-1). 10. Verbeek 2-0. 38. Van Rosmalen 3-0, 7». Schreur 0-1. Scheidsrechter De Vriese. Van der Mark 3-1 Toeschouwers: 3000. S W - FC Den Bosch 0-2 (0-1). 20. Schou- wenaar 0-1, 71. Schouwenaar 0-2. m Scheidsrechter: Draaisma. Toeschou- Telstar - Wageningen 1-0 (1-0). 30. Lies- wers: 1500. dek 1-0. Scheidsrechter: Kemkers. Toe schouwers: 1000. Volendam - SC Amersfoort 2-4 (1-2). 18J Guyt 1-0,27. Helling (eigen doel) 1-1,12. Heerenveen - MW 0-0. Scheidsrechter: i" wtaMwStalï G- Toeschouwers: 4000. „r: SSSSSftïüESSÏ: BONN (ANP) - Op de twaalfde speeldag van de Bundesliga werd driftig gescoord. In de negen wedstrijden vielen in totaal 45 doelpunten, een nieuw seizoenrecord. Van die treffers kwamen er alleen al twaalf tot stand in het duel tussen Borussia Dortmund en Arminia Bielefeld. Van een duel was in de tweede helft in feite geen sprake meer. Nadat de rust nog met een gelijke stand van 1-1 was ingegaan, maakte de thuisclub in de tweede 45 minuten tien doelpunten. Manfred Burgsmüller nam met vijf goals bijna de helft van de produktie van Borussia Dortmund voor zijn rekening en is nu met negen doelpunten aanvoerder van de topscorerslijst in de Bundesliga. NEC-doelman Harry Schellekens "kijkt" de bal naast. De inzet i i Piet Wildschut, de sliding van Viever- Nijmeegse ploeg niet langer thuis ongeslagen NIJMEGEN (ANP) - Het heeft PSV zaterdagavond heel wat moeite gekost het taaie NEC van zich af te schudden in het Gof- fert-stadion. De Nijmegenaren konden lange tijd gelijke tred houden met de gasten. Pas ver in de tweede helft slaagde de ploeg van Thijs Libregts er via topsco rer Jurrie Koolhof in een voor sprong van 2-1 te bewerkstelli gen, om uiteindelijk vijf minuten voor het einde de wedstrijd defi nitief te beslissen via een beke ken doelpunt van René van de Kerkhof: 1-3. PSV stuitte op een uiterst gemoti veerd NEC. De Nijmeegse ploeg was er alles aan gelegen het on geslagen thuisrecord van dit sei zoen vast te houden. Het had er alle schijn van dat de Goffert-bri- gade daarin zou slagen. Na twee minuten al kopte Selbach tegen de lat, waarna Heisper net niet attent genoeg was om de terug springende bal langs Doesburg te werken. In de tiende minuut werd NEC toch beloond voor het energieke spel in de beginfase. Aalbers stond plotseling moe derziel alleen voor Doesburg na een doorkopbal van Van Zinnen. De Nijmeegse middenvelder had geen moeite om van dichtbij raak te kogelen: 1-0. NEC hield vooralsnog het initia tief. De wedstrijd kreeg pas een andere wending toen Brandts in de 27ste minuut uit een vrije trap, die door de Nijmeegse muur zodanig van richting werd veranderd dat doelman Schelle- kens op het verkeerde been stond, tegenscoorde: 1-1. NEC was aangeslagen en PSV kreeg een aantal mogelijkheden op rij om nog voor de rust de score op te voeren, maar met name Kool hof en Lokhoff faalden com pleet. Na de wisseling leek de thuisclub lange tijd overeind te blijven. NEC deelde zelfs enkele plaag stootjes uit, maar toen Koolhof na een dieptepass van Brandts doelman Schellekens voor de tweede keer passeerde, was het duidelijk dat de buit voor PSV binnen was. Invaller Ron de Groot kreeg voor NEC zeggen en schrijve één goede mogelijkheid, maar hij verzuimde de voorzet van Heisper te verzilveren. René van de Kerkhof deed dat vüf mi nuten voor tijd beter. Na Mulde- rij te hebben uitgespeeld, prikte hij de bal in de korte hoek langs Schellekens, daarmee definitief een einde makend aan de illusies van NEC alsnog een gelijkspel uit het vuur te slepen. Hoewel Hamburger SV de uitwed strijd tegen VFB Stuttgart met 2-1 won, raakte de ploeg van Ernst Happel toch de leiding in de Bundesliga kwijt. De koppo sitie ging naar Borussia Dort mund, dat door de monsterscore tegen Arminia Bielefeld betere doelcijfers heeft. Beide clubs hebben uit twaalf wedstrijden negentien punten verzameld. Bayern München bezet de derde plaats met een punt achterstand op de-twee koplopers. Engeland Ten koste van stadgenoot Everton heeft landskampioen Liverpool resoluut de leiding genomen in de Engelse eerste divisie. In de 127ste derby, ditmaal bij Ever- ton, zegevierde Liverpool met. niet minder dan 5-0. De hoge score had twee oorzaken. Ten eerste de bevlieging van Ian Rush, international van Wales. Hij maakte niet minder dan vier doelpunten en scoorde al in de elfde minuut. Het andere doel punt van Liverpool kwam van de voet van de Ier Lawrenson. Ver der speelde een rol dat Glenn Keeley van Everton, geleend van tweede divisieclub Blackburn Rovers, in de eerste helft uit het veld werd gestuurd wegens een zware overtreding tegen Kenny Dalglish. WASSENAAR - Voor de meeste renners was het zaterdag tij dens de Duinrell-cross vallen en opstaan geblazen. Ook voor Herman Snoeyink, die desal niettemin wel zijn eerste sei zoenzege in de wacht sleepte. "Een prachtig parkoers, lood zwaar, met een mooie klim en een schitterende afdaling. Als we in ons land meer van dit soort parkoersen hadden, zou niemand meer naar het buiten land hoeven te gaan." Dat wa ren de lovende woorden van de Denckamper, die het afzien van het voorbije uur alweer uit zijn geheugen had gewist. Terechte lof van de fietsende on derwijzer, want het organiseren de Swift haalde met de zandhel- lingen van Duinrell een ras- paardje van stal. Twaalf jaar lang had het parkoers er ongebruikt bijgelegen, een periode waarin een nieuwe generatie crossers opstond die nog niet wist wat hen in Wassenaar te wachten stond. Ook voor het publiek, met zo'n 500 man opgekomen, viel er te smullen. Het kreeg immers spanning en veel spektakel op de loodsteile afdaling naast de ski helling voorgeschoteld. Vooral de mindere coureurs gingen als kegelpionnen over de kop. De professionele toppers werden in Wassenaar niet echt gemist. Bij de amateurs ligt de strijd im mers meer open en is er daarom ook meer spanning. Zoals zo vaak was de watervlugge John Kuyvenhoven als eerste weg. De Leidenaar sloeg een flink gat t.o.v. Dolfsma, De Boer en Snoeyink. Dat was nog niets bij zonders, Kuyvenhoven zou wel teruggepakt worden. Een ronde later vlogen het voormalige "cri teriumkoninkje" Harry de Boer, na een paar jaar "joy riding" op de weg plots een serieuze cros ser, en Snoeyink echter geza menlijk uit de bocht. Toen zij vervolgens wegens een door slaande pion (De Boer) en een forse tuimeling in de afdaling (Snoeyink) nog verder achterop geraakten, openden zich goede perspectieven Kuyvenho- De felbegeerde zege voor eigen publiek zat er voor de Leidenaar evenwel niet in. Dolfsma gooide als eerste roet in Kuyvenhovens eten. Met een sterke rush achter haalde de renner uit Ijsselmui- den zijn rivaal, om deze vervol gens spoedig ter plekke te laten. Dolfsma leek toen rechtstreeks op de zege af te stevenen, maar Snoeyink maakte een uitsteken de come-back. Ondanks zijn eer dere valpartijen liet de nationale kampioen zich in de afdaling als een raket naar beneden storten. De voorsprong van Dolfsma smolt als sneeuw voor de zon, waarna hij drie ronden voor het einde Snoeyink aan zijn wiel kreeg. De onderwijzer ging al snel door, bewerkstelligde een solide voorsprong en kwam na een voorzichtige slotronde als winnaar over de meet Achter Dolfsma ontspon zich nog een spannende strijd om de derde plaats. Hans Steekers, zoals al tijd erg fustig gestart, achterhaal de samen met Rol de teruggeval len John Kuyvenhoven en reed zich naar een derde plaats. Kuy venhoven klopte Rol in de spurt om plaats vier. Bij de junioren was Martin Overde- vest tuk op de zege. De 17-jarige Leidenaar ging snel van start, maar moest al snel ondervinden dat de geykte vorm nog niet daar is. Hij viel uiteindelijk naar een zevende plaats terug. In de spits gingen Fitters en Nieuwenhui- zen bij het ingaan van de slotron de nog gezamenlijk aan de lei ding. Toen Fitters op de helling echter in het zand beet, lag de weg voor Hans Nieuwenhuizen open. De nieuwkomer uit Steen- deren won nu met gemak. Het aantal verrassingen in de ver schillende koersen was opval lend. Buiten de amateurs liep de koers alleen bij de nieuwelingen aardig volgens verwachting. Voshol uit Nieuwerkerk a/d Ijs- sel wist in deze groep Katwijker Eddie Kouiss duidelijk voor te blijven. Een vierde en een vijfde plek waren voor resp. René Guyt (Katwijk) en Hans Kolenbrander (Rijnsburg). De veteranenkoers kende in Stobbe een verrassende winnaar. Nationaal kampioen Broeren werd vierde. Cees Kerk vliet (Zoeterwoude) kwam als zesde over de meet. Bij de lief hebbers was Wittens uit St Mi chielsgestel de sterkste, met een achtste stek voor Leidenaar Jos Turk. In Tilburg voelden de renners gis teren de koers van zaterdag nog goed in de benen. Bij de nieuwe lingen finishte Eddie Kouiss als zesde en René Guyt als zevende. Martin Overdevest werd negen de bij de junioren. Hans Steekers ging als achtste amateur over de meet. RUUD DOBBELAAR West Ham United en Manchester United, die voor zaterdag de eer ste plaats met Liverpool deelden, leden beide een nederlaag, res pectievelijk tegen Stoke City (2-5) en Brighton (0-1). Daar door kon Manchester City naar de tweede plaats klimmen, op twee punten van Liverpool. De ploeg maakte thuis tegen Sou thampton geen fout (2-0). Stoke kende op eigen veld geen mededogen met het hoog geklas seerde West Ham United. Al bij de rust was het 4-1 voor Stoke, dat de Ierse international O'Cal- laghan, Hampton, Thomas en Mcllroy zag scoren. Voor de Hammers was alleen verdediger Stewart succesvol uit een straf schop. In de tweede helft maak ten beide teams nog één doel punt (Mcllroy voor Stoke en Pi ke voor de bezoekers). Peter Ward van Brighton was de man, die er zes minuten voor tijd voor zorgde dat de Mancunians te leurgesteld met een nederlaag naar huis moesten vertrekken. Nottingham Forest werkte zich op tot de met Manchester United en West Ham United gedeelde der de positie, drie punten achter de koploper. De ploeg vaji doelman Hans van Breukelen versloeg in eigen stadion Ipswich Town met 2—1. In de 27ste minuut namen de gasten de leiding door McCall. De tweede helft was echter voor Forest met een treffer van de Schotse international Robertson en een inzet in eigen doel van verdediger Osman. Onderaan de ranglijst boekte Bir mingham City zijn tweede zege van het seizoen. West Bromwich Albion, een van de betere ploe gen van het moment, werd met 2-1 huiswaarts gestuurd. België In de Belgische competitie is Beve- ren van de koppositie verdron gen dooi; Standard Luik en Wa terschei. Standard Luik versloeg Beveren op eigen veld met 2-0. Cijfers waarmee het voortdurend veldoverwicht van de Luikena ren gestalte werd gegeven. Beve ren verdedigde zich een uur lang met succes, maar moest buigen, toen Tahamata in de 62ste mi nuut vanaf de elfmeterstip mocht aanleggen. Acht minuten voor tyd maakte Willy Geurts 2-0. Waterschei had zaterdag al met een overwinning van 3—2 op het thuisspelende Beerschot bewe zen aan een geslaagd seizoen be zig te zijn: kwartfinalist bij de Europese bekerwinnaars en ge deelde eerste op de ranglijst. Beerschot verdedigde zich knap. De ploeg opende in de veertien de minuut de score door een doelpunt van Goossens. De Lim burgers keerden het ty in vyf mi nuten. Plessers zorgde voor 1-1 en Voordeckers voor 1-2. Vier minuten na rust maakte Loop mans gelijk (2-2), maar daarna was Waterschei de betere ploeg, wat werd vastgelegd in een tref fer van Gundundsson (2-3). De topwedstrijd tussen Club Brug ge en Anderlecht trok zo'n 30.000 toeschouwers en eindigde in een gelijk spel: 1-1. Het vlot spelen de Anderlecht kwam reeds na vyf minuten door Juan Lozano op 0-1 en hield die voorsprong tachtig minuten vast. De thuis club kreeg een groot veldover wicht, maar stuitte op de voor treffelijke doelman Jacky Muna- ron. Een kopbal van Spelbos werd door de lat gekeerd. In de laatste minuten, toen de toe schouwers het stadion begonnen 4e verlaten, maakte Sörensen ge bruik van een misverstand in de Anderlecht-verdediging om na een lange pass van Jan Ceule- mans zyn team op gelijke hoogte te brengen. Lokeren nestelde zich eveneens bij de naaste achtervolgers via een ruime overwinning (4—0) op KV Kortrijk. De doelpunten kwa men van Van der Gijp, Mom mens, Gudjohnsson en Larsen. Van der Duim nu al snel INZELL (ANP) - De schaatskern ploeg van sprinters én all-roun ders heeft zaterdag een trainings kamp in Inzeil afgesloten met wedstrijden over 500 en 1500 me ter. Hilber van der Duim maakte daarbij de beste indruk. De wereldkampioen moest op de 500 meter alleen rassprinter Lieuwe de Boer, die op de 1500 meter als elfde en laatste eindig de, laten voorgaan. De Boer liet een tijd noteren van 39,4 secon de. Dat was, gezien de omstan digheden met warm weer en zacht ijs, een uitstekende presta tie. Van der Duim was drietiende seconde langzamer. Op de 1500 meter was de Fries op permachtig. Hij finishte in 2 mi nuten en 3,1 seconde. Alleen de debutant in de all-round-kern- ploeg Hein Vergeer kwam enigs zins in de buurt van Van der Duim: 2.04,6. LEIDEN- Hoewel het KNMI in zyn weerrapporten van afgelopen za terdag geen melding maakt van sneeuw, moet toch zo'n bui haar last boven Bussum hebben laten vallen. Een andere verklaring voor de vele val- en struikelpar tijen van het eerste tiental van Philidor/Leiden bij BSG is nau welijks te vinden. Een geslaagde expeditie naar Bussum had het Leidse team een heel eind in de richting van de hogere regionen in de hoofdklasse kunnen bren gen. Nu ging het echter door de 'foutenlawine', waarvan BSG met 7-3 gretig gebruik maakte, nog verder bergafwaarts: de Leidse ploeg bungelt als enige puntloos aan het verkeerde eind van de draad in de hoofdklasse. Aan de goede kant zit landskam pioen V/Rotterdam. De titelhou der ruimde het obstakel VAS ASC wel heel resoluut uit de weg: 8-2. Jan Timman en John van der Wiel, die nu op de schaakolympiade furore maken, droegen nok hun steentje bij. De kersverse Leidse grootmeester liep in zijn 'vrije tijd' en passant Wolthuis onder de voet. De Rot terdammers gaan fier aan de lei ding, want concurrent D/Water- graafsmeer zag zijn opmars ge stuit door de 'Mobiele Eenheden' van Eindhoven: 5-5. Reeds na twee uur spelen keek Philidor/Leiden bij BSG tegen een achterstand aan. Lex Jongs- ma kwam door zijn eigen diep zinnige berekeningen in grote moeilijkheden. Ook een uit nood geboren zoenoffer kon niets aan de situatie veranderen: de eerste Philidoriaan was gevallen. Peter Gelpke had Philidor nu weer op het pad der overwinningen kunnen brengen, als hij Hans Bouwmeester niet een tempo had geschonken. Toch een goede remise. Het was Hans Kuijf, die de zon weer voor Philidor liet schijnen. Met een positioneel 'briesje' werd Van der Heijden langzaam maar zeker van het bord geblazen: 1 Mi-1 Vi. Op de resterende borden leek er geen vuiltje aan de lucht. Alleen boven Nico Kuyf leken zich don kere wolken samen te pakken. En toch... gleed Piet Bakker voor de derde maal in dit prille sei zoen uit. Hij kon eenvoudig een dame winnen, maar wilde het mooi doen. Ook deze weg had tot winst moeten leiden. Maar Bak ker liet zich verblinden door zyn 'prachtzetten', zodat de partij in schoonheid stierf: 2 V2-I Vi voor BSG. RAG de Graaff was de volgende die de draad kwijtraakte. Na drie theoretische pionoffers wist hij niet meer hoe het verder moest: "Een loperoffer was waarschijn lijk beslissend geweest, maar ik kon het niet allemaal uitreke nen." In het middenspel moest j zijn tegenstander door de span ning even naar een zekere plaats. Toen hij terugkwam koos hij de moeilijkste weg die naar winst leidde. Later biechtte hij op, dat hij eigenlijk die andere voor de hand liggende zet had willen spe len. Dan... had RAG gewonnen. Deze twee ongelukjes brachten bij de familie Piket een sneeuwba- leffekt teweeg. Eerst struikelde vader Joop in een riante positie door een fout in tijdnood. Ver volgens gaf zoonlief Jeroen een stuk weg, maar meteen daarop viel de vlag van opponent De Ruiter. Beiden hadden echter niet de zetten genoteerd. Bij re constructie bleek dat de vereiste veertig zetten gedaan waren en tevens dat Jeroen op zijn 41e het stuk had weggegeven: 5 Vi-1 Vi. De strijd was beslist, maar de fou tenlawine rolde door. Van Maa- ren was het volgende slachtoffer. In een eindspel met ongelijke lo pers liet hij torenruil toe, waarna zijn pluspion waardeloos was: re mise en 6-1. Slechts Nico Kuijf kon zich in dit 'geweld' staande houden: ondanks de achterstand van een pion bereikte hij een da me-eindspel, dat in remise ein digde. Tenslotte deelde ook de derde Piket in de misère. Door een fout op de laatste zet voor de tydcontróle verdween al zyn voordeel als sneeuw voor de zon. Met moeite bereikte hy toch nog remise: 7-3 voor BSG. De herfststormen, waarmee LSG 1 D/Watergraafs- meer ontworteld (3-7), doen ver moeden, dat de Leidenaars in één ruk door willen stoten naar de hoofdklasse. Na drie van de negen te spelen ronden is het al leen Amstelveen gelukt de Lei denaars bij te houden. Beide ploegen staan nu precies gelijk aan kop van de eerste klasse A. LSG moest zaterdag blijkbaar eerst op temperatuur komen. Voor Ossewaarde was vijftien zetten in vijf minuten een te zwa re opgave. Hij haalde wel het ver eiste aantal zetten, maar zyn voordeel was verdwenen: remi se. Hagendijk verraste zijn oppo nent door juist in tijdnood de sterkste zetten te vinden. Tole- naar gaf met zijn zwakke zetten de Amsterdammers weer hoop: 1 V4-1 Vi. Deze hoop werd al spoedig de bo dem ingeslagen, want nu kwam LSG pas goed op gang. Heems kerk rolde met een pionnenop- mars op de damevleugel Schou ten op, terwijl Sikkel ook al met een pionnenstorm de koning van Schoute van het bord blies. Voor de 'beste partij' zorgde ongetwij feld Charles Kuipers. Hij offerde een kwaliteit voor twee pionnen en het initiatief. Opponent Rob Witt dacht het te kunnen weer leggen, maar hij werd technisch fraai neergelegd. Door een stuk in een rommelig partijtje te vero veren zette Erik van der Marei LSG definitief op winst: 1 Vi-5 V*. Een halsbrekende partij speelde Joop Bakker tegen Mannee, maar dat kan als je voor het Marshall-gambiet van het Spaans kiest. De offers waren niet van de lucht, maar toch le verde dat alles na een afwikke ling niet meer op dan herhaling van zetten: 2-6. Van Putten wilde stoom afblazen en bood Kool re mise aan. Toen het te laat was, kreeg Kool spijt van zijn weige ring: een dubbele penning bete kende 2-7. Konings viel geheel uit de toon. Hij sloeg geen valse noten aan, maar speelde gewoon te passief. Het slotakkoord laat zich gemakkelijk raden: een mat- aanval en derhalve 3-7 voor LSG. Voorschoten I heeft in klasse II C nog steeds de wind tegen. Tegen Utrecht II had er beslist een ge lijkspel (5-5) in gezeten ondanks de snelle achterstand. Na nauwe lijks twee uur spelen was het 1-3. Duistermaat onderwees Bon- gers, dat de Philidor-verdediging ook elastisch kan zyn, terwijl Brouwer en Houweling positio neel in het zand beten. Daar tegenover stond de fraaie winst combinatie van Both, kunstig verweven in een ingewikkeld middenspel. Voorschoten had nu een gelijkspel kunnen grijpen, maar Wouters faalde in de afwerking en Linde boom gaf een zekere remise uit handen: 1-5. Het verlies van Van Schaik was al ingecalculeerd, evenals de winstpartijen van Wi se en Roel Piket. Grooten offerde zich nog fraai naar remise: 3 Vi-6 Mi. De reserves van Philidor/Leiden lijken zich tegen DD II/Den Haag te gaan herstellen. De teamgeest was er weer. Alles hangt nu af van de afgebroken partij van Van Steenwyk, want de stand is nu 4 ViA V4.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 12