mededelingen gemeentebestuur leiden 8tlm12nov. '82 TIJDELIJKE ACTIE BIJ RATH DOODEHEEFVER BEHANG: GRATIS EEN BLOEMBOL PER ROL. ZOLANG DE VOORRAAD STREKT. DUS HAAL NU NIEUW BEHANG IN HUIS. n leiden Commissie vergaderingen Overige vergaderingen Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie centrum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Commissie voor het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Woensdag 10 november a.s. om 17.30 uur in het recreatiegebouw van het psychiatrisch zieken huis "Endegeest" c.a. te Oegstgeest. Agenda: Stand van zaken begroting 1983 Markering positie Endegeest t.o.v. de Jelgersma- kliniek. Voorstel inzake voordracht voor lidmaatschap in te stellen distriktskommissie Zuid-Holland-Noord. Verslag overleg met gemeente Oegstgeest inzake rampenplan en vuilafvoer. Herschikking ondersteunende eenheden Brief van Gedeputeerde Staten inzake onderzoek psychiatrische ziekenhuizen in Zuid-Holland met draaiboek van het College voor Ziekenhuisvoor- Commissie voor Financiën Woensdag 10 november a.s. om 20.00 uur in ka mer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden behandeld welke on langs in diverse vergaderingen van andere com missies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen wor den besproken. En verder: Garantie geldlening ad f 375.000, aan Stichting Jan Pesijnhof te Leiden. Definitieve vaststelling algemene uitkering over het jaar 1980. Aangaan vaste geldleningen in 1983. 1e wijziging op de begroting 1983. Verhuur grond aan de Magdalena Moonstraat. Commissie Onderwijs, Samenlevingsopbouw en Emancipatie Woensdag 10 november a.s. om 20.15 uur in de raadzaal van het stadhuis. N.B. De vergadering wordt voorafgegaan door een besloten gedeelte. Agenda: Brief Volkshuis over briefwisseling met buurt- comité's en -verenigingen Noordelijke Binnen stad. Vaststelling bedragen per leerling en exploitatie vergoeding buo over 1980. Vaststelling vergoeding per leerling voor admini stratiekosten en exploitatievergoeding bijzondere scholen voor g.l.o. over 1980. Nadere vaststelling exploitatiekosten 1.1.o. over 1979 Verzoeken om medewerking. Voortbestaan bestuurscommissie De Loopplank/ De Dukdalf, tijdsplanning: 20.30-21.30 uur. Voortzetting behandeling begroting 1983 en Ont- werp-programma Specifiek Welzijn 1983, m.b.t. wijkkolleklief Noord, Kinderopvang, Buurtcomité's, tijdsplanning: 21.30-22.30 uur. Hinderwet Werkgroep de Camp Maandag 8 november a.s. om 14 00 uur in kamer 11 van het Leidse Volkshuis. Apothekersdijk 33. Agenda Toelichting architekt op het nieuwbouwplan voor de binnenstadsschool. Stand van zaken met betrekking tot a) werkzaamheden aan de Oude Vest, aanleg van de Lijsbethbrug. b) de aanleg van het Vrouwekerkplein. c) hpt onteigeningsplan. dl de voorbereidingen van de nieuwbouw aan de Ursulasteeg en de restauratie van het Stevens hof. e) de nieuwbouw van het Leidse Volkshuis op het Ir. Driessenplein Bouwvergunningen en bouwplannen Parkeren in de Camp. Funktioneren werkgroep de Camp. Werkgroep voor het bestemmingsplan Tuinstad wijk/ Staal wijk. Maandag 8 november a.s. om 20.00 uur in het wijk- en dienstencentrum De Linde. Herenstraat 64 Agenda Bespreking resultaten inspraak en informatie Aanzet voorschriften (ontwerp-(bestemmingsplan Beleidsgroep Stadsvernieuwing Leiden. Donderdag 11 november a.s. om 9.30 uur in ka mer 237 van het Stadsbouwhuis. Langegracht 72 Agenda. Plan van Aktie voor de stadsvernieuwing Bestemmingsplannen in het beschermd stadsge zicht. Stand van zaken Interim Saldo Regeling in Leiden per 1 september 1982. Overleg 10 middelgrote I S R gemeenten Overleg Stichting Leidse Binnenstad Stand van zaken Schuttersveld. School op de Garenmarkt Toezeggingen begroting 1983 Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. De beschikking wordt na afloop van de beroepster mijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is in gesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Ma jesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State. Afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1. 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen kunt U zich wenden tot de Directie Milieu, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, ka mer 012, tel. 071-254437. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Ontwerp-beschikking Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen hierbij overeenkomstig het bepaalde in artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet Algemene bepalin gen milieuhygiëne ter openbare kennis dat zij voorne mens zijn positief te beschikken op de aanvraag inge volge de Hinderwet van: 1 H. Abdales. te Leiden, voor het oprichten van di verse door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van de islamitische slagerij in het pand Nieuwe Beestenmarkt 2. 2 G. Luigies, te Leiden, voor het oprichten van een inrichting voor het bakken van voedings- en ge notmiddelen in oliën en vetten annex verkoopin richting en restaurant in het pand Breestraat 109. De ontwerp-beschikkingen alsmede de aanvragen en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikking ter inzage op het Stadsbouwhuis. kamer 012, elke werkdag van 8.30 uur tot 12 30 uur en van 14 00 uur tot 17.00 uur Bovengenoemde stukken liggen ook gedurende twee weken na heden elke werkdag ter inzage van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het Informatiecentrum van het Buro Voorlichting, in de hal van het stadhuis. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaar hebben ingediend naar aanleiding van de aanvraag en een ie der die aantoont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot 19 november 1982 gemotiveerde schriftelijke bezwaren indienen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking(en). Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoe ken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te ma ken. Een en ander dient bij aparte brief te worden ver zocht. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Verleende vergunningen Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend dat door hen onder voorschriften om gevaar, schade of hinder van ernstige aard voor de omgeving te voorkomen, op 5 november 1982 vergunningen in gevolge de Hinderwet zijn verleend naar aanleiding van de verzoeken van: 1. Bagon B.V., te Amstelveen, voor het oprichten van diverse door elektromotoren gedreven instal laties ten behoeve van de lift, hydrofoor, luchtbe- handelings-, glazenwassers- en centrale verwar mingsinstallatie, een en ander in het pand Schut tersveld 1. 2. Schakenbos Dongelmans B.V., te Roelof arendsveen, voor het uitbreiden en wijzigen van de persluchtcentrale met enige door elektromoto ren gedreven installaties ten behoeve van de ma chinale houtbewerking annex opslagruimte, een en ander in het pand Flevoweg 11a. 3. F. Fernandez, te Leiden, voor het oprichten van enkele door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van het bereiden van maaltijden, het koelen van levensmiddelen alsmede voor het spaans restaurant, een en ander in het pand Sta tionsweg 30. 4 S. Majadlie en Y. Hyazi, te Amsterdam, voor het oprichten van enkele door elektromotoren ge dreven installaties ten behoeve van het bereiden van maaltijden annex israëlisch restaurant in het pand Hogewoerd 19. 5. F.C. Bik, te Leiden, voor het oprichten van diver se door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van het bakken van voedings- en genot middelen in oliën en vetten annex restaurant in het pand Hogewoerd 16. 6. C L.M P de Ruijter, te Leiden, voor het oprich ten van diverse door elektromotoren gedreven in stallaties ten behoeve van het bereiden van maal tijden annex restaurant in het pand Nieuwe Rijn 91. De beschikkingen en alle daarop betrekking hebben de stukken liggen op het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72, kamer 012, ter inzage en wel van 5 no vember 1982 tot 5 december 1982 elke werkdag van 8 30 uur tot 12 30 uur en van 14.00 uur tot 16 30 uur. De stukken liggen voorts ook tot 5 december 1982 ter inzage elke werkdag van 8 30 uur tot 17 00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur in het Informatiecentrum van het Buro Voor lichting. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algeme ne bepalingen milieuhygiëne staat tot 5 dec 1982 be roep open bij de Kroon voor a de aanvrager: b de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig het gestelde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne schrifte lijk of mondeling bezwaren hebben ingediend te gen de aanvraag en/of de ontwerp beschikking; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeen komstig het gestelde in de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne schriftelijk of mondeling be zwaren in te dienen tegen de aanvraag en/of de ontwerp-beschikkihg vergunningen Diversen Informatieavond kopbebouwing Telderskade De Gemeente organiseert op donderdagavond 11 no vember a.s. een informatieavond over het ontwerp bestemmingsplan "Kopbebouwing Telderskade", in het Vijfhovenhuis. Hoflaan 169, aanvang 20.00 uur. Het plan gaat over een klein, ongebruikt terrein, dat begrensd wordt door de Hoflaan, de Telderskade, de Rooseveltstraat en de bestaande bebouwing langs de Rooseveltstraat en de Hoflaan. Het bestemmingsplan voorziet in de mogelijkheid van de vestiging van klei ne bedrijven met bovenwoningen. Behalve de direkt-omwonenden, die al een uitnodi ging hebben ontvangen, zijn andere belangstellenden ook welkom. Spoorwegovergang Morsweg donderdagnacht afgesloten In verband met onderhoudswerkzaamheden aan de spoorbaan zal de spoorwegovergang in de Morsweg bij de Rijnzichtbrug een nacht voor het rijverkeer wor den afgesloten. Dat zal gebeuren in de nacht van donderdag 11 op vrijdag 12 november a.s. tussen 23.30 uur en, uiterlijk, 07.00 uur de volgende morgen. Omleidingen zullen met vooraankondigingsborden worden aangegeven. Doorvaart Herengracht afgesloten De werkzaamheden aan de Kerkpleinbrug zijn nu zo ver gevorderd, dat de Herengracht op die plek geheel voor doorvaart is afgesloten. Deze situatie zal wel licht tot maart 1983 voortduren. Gratis rondleiding Museum De Lakenhal Zondag 7 november a.s. organiseert het stede lijk Museum "De Lakenhal" een gratis rondlei ding, welke om 15.00 uur begint. Deze rondleiding voert langs de eigen verzameling van het museum en is zeker de moeite van een be zoekje waard. ledereen is er van harte welkom, u komt toch ook?? Burgemeester en Wethouders hebben de volgende bouwvergunningen verleend: op 26 oktober 1982: Haagweg 7, vervangen opslagruimte; op 2 november 1982: Knotterpolder, vervangen en wijzigen bemalings installatie; Jeugddorp aan Voorschoterweg, vervangen vijf blokhutten door vijf nieuwe opbouwen; Jeugddorp aan de Voorschoterweg, bouw houten vergaderingsgebouw; Haarlemmerstraat 202, aanleg riolering; 4e Binnenvestgracht 9 t/m 20 Gortestraat en Ha- verstraat beide tussen Rijnstraat en Pakhuisstraat, bouw van erfafscheidingen; Haarlemmerstraat 204, vernieuwen deel van de riolering; Haarlemmerstraat 173, verbouwen magazijn van winkelpand; Ververstraat 20, verbouwen en vergroten aan- Klipperwerf 1, plaatsen dakkapel op achtergevel- dakvlak; - Van der Hoevenstraat 16, plaatsen dakkapel in voor- en achtergeveldakvlak en bouw berging; Staalwijkstraat 34, vergroten dakkapel in voor- en achtergeveldakvlak en plaatsen dakraam in ach tergeveldakvlak; Gerrit Doustraat 85, verbouwen woning; Hoge Rijndijk 54, bouw luifel en wijzigen pui; Joubertstraat 12, 12a verbouwen beneden- en bovenwoning; Da Costastraat 82, verbouwen en uitbreiden wo ning; Coornhertstraat 28, verbouwen zolderverdieping en plaatsen dakkapel in voorgeveldakvlak; Vijf Meiplein 176-178, verbouwen winkelpand, Vondellaan 80, aanbrengen staalconstructie met reclame-embleem op het pand; Verbouwen bijgebouwen aan de zuidzijde van de Pieterskerk, naast Kloksteeg 16a. Groenesteeg 10, verbouwing werkplaats tot ate lier met bovenwoning; Terrein tussen Galgewater en Noordeinde, wijzi ging bouwplan voor de bouw van 14 woningen, waarvoor reeds eerder vergunning is verleend. Indien U door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in Uw belang bent getroffen, kunt U bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethou- Tevens kunt U, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor U meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tus sen 11.00 uur en 12.00 uur bij de directie bouw en woningtoezicht, Stadsbouwhuis, Lange gracht 72, Postbus 148 2300 AC Leiden (telefo nisch bereikbaar 071-254911) Aangezien pas één weghelft van de Valkbrug in ge bruik is, wordt het verkeer in de richting van de stad ook omgeleid via de Rijnsburgersingel. Maredijk e.o. Bestemmingsverkeer voor de Maredijkbuurt en het parkeerterrein Schuttersveldweg moet zolang aan komen rijden vanaf de kant van het station en wegrij den via de Rijnsburgersingel. Wanneer het weer niet geschikt is voor de uitvoering, bestaat het risiko dat het werk iets uitloopt. Gegadigden gezocht voor hofjeswoninkjes in hof Meermansburg De gemeente zoekt gegadigden voor hofjeswoninkjes in hof Meermansburg aan de Oude Vest no. 159. Het betreft de verhuur van woninkjes, die vrij komen De gemiddelde huur per woning is plus minus f 560, per maand. Bij een belastbaar inkomen van 22.350,— is een maximaal huursubsidiebedrag van f 285,— per maand mogelijk. Wie komen in aanmerking?? In aanmerking komen oudere alleenstaanden en of twee persoonshuishoudens, van 50 jaar en ouder, die tevens langdurig Leids ingezetenen zijn. Hoe aanmelden?? Belangstellenden kunnen zich schriftelijk aanmelden, met vermelding van leeftijd, gezinssamenstelling, in komen en de huurprijs van de huidige woning. Uw brief kunt u richten aan: college van Burge meester en Wethouders Postbus 9100, 2300 PC Lei den. Op de ehvelop vermeldt U t.a.v. Dhr. W. Kruijs- Meer informatie?? Wie meer wil weten over deze woninkjes, zoals huur- en subsidiebedragen en servicekosten, kan kontakt opnemen met de heer W. Kruijshaar, regent van,het Hof Mëermansburg, tel. 254269. Archeologisch Jaarverslag 1981 verschenen Ook dit jaar heeft de Archeologische Begeleidings kommissie haar jaarverslag over het voorafgaande jaar uitgebracht. Daarin zijn, behalve het huishoude lijke gedeelte, weer enkele interessante verhandelin gen over bodemonderzoek in Leiden gebundeld Een greep uit de inhoud: Het gat in de Breestraat Bouwkundige aspekten van de Doelenbrug en het Waaghoofd. De kraan op het Waaghoofd. Het jaarverslag is voor belangstellenden te verkrijgen aan de balie's van het stadhuis en het Stadsbouw huis. De prijs bedraagt f 12,50. Glasbak verplaatst Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn c Volgende week asfaltering Schuttersveldweg In de week van 8 t/m 12 november a.s. zal de weg helft van de Schuttersveldweg aan de kant van het Schuttersveld worden geasfalteerd en ingericht. Het verkeer dat gewend is via deze route de stad uit te gaan wordt zolang omgeleid via de Rijnsburgersingel Stationsweg of Ri|nsburgerstraal Haarlemmerweg Wijk 9 e Wijk 10 e Wijk 13 e Wijk 14 i 11 maandag 8 november i 12 woensdag 10 november i 15 donderdag 11 november i 16 vrijdag 12 november

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 8