Vos en co later naar Alphen Jachtwerf mag toch uitbreiden Weidse agenda\ Huur tennisverenigingen wederom ter discussie Deel Papelaan-west voor auto's dicht Commissie steunt wethouder Marselis Hinderwetprocedure voor chimisch overslagbedrijf tijdrovend Rioolwerkzaamheden op Noordbuurtseweg Dode bij ongeval in Sassenheim SASSENHEIM/WARMOND - De 76-jarige P.M. Sikking uit Warmond is gisteren om het leven gekomen als gevolg van een verkeersongeval in Sassenheim. Volgens de poli tie stak de man rond half elf gistermorgen ter hoogte van wegrestaurant De Uiver met zijn fiets de rijksstraatweg over waarna hij werd ge schept door een personenau to uit de richting Sassen heim. Met ernstige hoofdwonden is hij opgenomen in een zieken huis in Leiden waar hij 's middags aan zijn verwondin gen is overleden. De persenauto werd bestuurd door de 60-jarige Leidenaar W S. Uit meting van de rem sporen van de auto heeft de politie geconcludeerd dat de auto niet te hard heeft gere den. Er geldt ter plekke een snelheidslimiet van 80 kilo meter per uur. Aangezien tot nu toe slechts één getuige over het ongeval kon worden gehoord, ver zoekt de politie van Sassen heim een ieder die van het ongeluk iets heeft gezien zich te melden. Voorschoten krijgt ongelijk Het bezwaarschrift van het jachtwerfbedrijf "Klaassen en zn." in Voorschoten is door de Kroon gegrond verklaard. Dat betekent dat het bedrijf toch mag uitbreiden, ondanks het feit dat de gemeente Voorschoten die uitbreiding aan aantasting van het natuurschoon vindt. VOORSCHOTEN - Het jachtwerf- bedrijf "Klaassen en zn." in Voorschoten mag zijn bedrijf aan de Kniplaan uitbreiden. De Kroon heeft het beroep dat dit bedrijf had aangetekend tegen het besluit van de gemeente om dit niet toe te staan, gegrond ver klaard. Het belang van het be drijf was voor de Kroon van meer waarde dan het handhaven van de bestaande landschappe lijke situatie. Met deze uitspraak van de Kroon is nu een definitief besluit geno men over de inrichting van het bestemmingsplan "Buitenge bied en Natuurgebieden". Dit is het gebied dat ligt tussen de dorpsgrenzen van Voorschoten en Leidschendam maar officieel nog bij Voorschoten hoort. Te gen het bestemmingsplan waren een aantal bezwaren ingediend. De bezwaarschriftindieners gin gen zelfs tot aan de Kroon, de laatste mogelijkheid. Voor de jachtwerf heeft dit positieve ge volgen gehad. ZOETERWOUDE/AL- PHEN AAN DEN RIJN - Het is zeker dat het che misch overslagbedrijf Vos en co uit Zoeterwoude niet voor het einde van het jaar naar Alphen aan den Rijn verhuist. Momenteel is in Alphen de ontwerp- hinderwetvergunning ter inzage gelegd. Het bedrijf zal aan niet minder dan honderdzeventig voor schriften moeten voldoen voordat het naar Alphen mag komen. De Evangeli sche Volkspartij (EVP) in Alphen heeft inmiddels laten weten tegen het ver lenen van de vergunning in beroep te gaan. Voor Zoeterwoude betekent dit dat het bedrijf voorlopig aan de Industrieweg blijft. In het verleden heeft het Zoeter- woudse gemeentebestuur laten merken de chemische handels maatschappij liever vandaag dan morgen kwijt te zijn. De oorzaak van deze hoop op een zo snel mo gelijk vertrek van Vos en co naar Alphen komt voort uit het feit dat het bedrijf regelmatig de hin derwet in ernstige mate overtrad. In december van het vorig jaar leidde dit tot heftige verwijten van de Zoeterwoudse raadsleden aan het adres van Vos. Met name het progressieve raads lid C. Straver wond zich erg over het bedrijf op. Zijn reactie op het voorlopige blijven van Vos in Zoeterwoude:"Gelukkig komt het eind nu in zicht maar ik ben pas opgelucht als alles echt weg is. Daarna wil ik dat er bekeken wordt hoe het terrein is achterge laten en of er soms sprake is van bodemverontreiniging. Ik heb van meet af aan bezwaren tegen dit bedrijf gehad omdat chemi sche bedrijven nou eenmaal veel risico's met zich meebrengen. Een mens is mij meer waard dan de zogenaamde welvaart die de produkten van de chemische in dustrie brengen". Met het gereedkomen van een ont- werp-hinderwetvergunning lijkt het einde in zicht te komen van de verhuisperikelen die het over slagbedrijf al sinds halverwege vorig jaar bezighouden. Toch is wat de verhuizing naar Alphen betreft nog niet alles in kannen en kruiken. Het is namelijk zeer waarschijnlijk dat de Alphense instellingen die bezwaar aante kenden tijdens de vergunning- procedure het er niet bij laten zit ten. Vraagtekens Vooral de EVP heeft weinig ver trouwen in de mogelijkheid voor het Alphense college om overtre dingen van de - overigens stren ge hinderwet te voorkomen. De Evangelische Volkspartij zet vraagtekens bij het "kritisch mi lieubeleid" dat de gemeente Al phen denkt te gaan voeren. Dit kritisch milieubeleid zal i phen resulteren in een voor rangsbehandeling van Vos door de controlerend milieu-ambte naar. "Regelmatige controle is gewaarborgd", schrijven B en W in de beantwoording van de be zwaarschriften. De verantwoor delijke Alphense wethouder D. van Leeuwen stelde al eerder in krasse bewoordingen dat de ge meente Vos en co scherp in de gaten zal houden. "Wat Vos in Zoeterwoude doet moet het zelf weten maar hier krijgt het bedrijf de kans niet om dat soort over tredingen te begaan. De hinder wet geeft ons mogelijkheden om een strenge controle uit te voe ren". Voor de hinderwet onherroepelijk is kan de chemische handels maatschappij niet aan de verhui zing beginnen, volgens -een woordvoerder van de gemeente Alphen. In Alphen hoopt men dat de definitieve vergunning nog dit jaar ter inzage kan wor den gelegd. Dan staat de moge lijkheid weer open om bezwaar schriften in te dienen. Dit heeft niet automatisch schorsing van de afgifte van de hinderwetver gunning tot gevolg. Bezwaarma kers kunnen bij de Raad van Sta te vragen de verlening van de vergunning te schorsen. Een commissie van geschillen van bestuur bekijkt de vraag om schorsing. Wordt de vergunning geschorst dan kan de procedure zeer lang gaan duren. Zonder pardon Als er vertraging ontstaat wordt de tijdelijke uitbreiding van de op slagruimte van Vos en co op het terrein van de buurman aan de Industrieweg NDB weer actueel. Vorig jaar verleende de Zoeter- woudse raad voor een jaar toe stemming tot uitbreiding van het terrein zodat het bedrijf kon ble ven functioneren en de hinder- wet niet overtreden hoefde te worden. Dan zal Vos in ieder ge val het terrein van NDB moeten verlaten. De Zoeterwoudse ge meentesecretaris Kruithof is daar heel duidelijk over: "Vos moet het terrein zonder pardon verlaten. Dat is bij het verlenen van de vergunning voor uitbrei ding duidelijk gesteld. Deze re geling had ook als doel om Vos de gelegenheid te geven binnen een jaar te vertrekken". Ook de verantwoordelijke wethou der Van der Heijden Üet er gister avond desgevraagd geen gras over groeien: "Afspraken zijn af spraken. De tijdelijke uitbrei ding moet hoe dan ook worden verlaten. Het bedrijf zal dan weer op het oorspronkelijke terrein door moeten gaan met de bijbe horende hinderwetbepalingen". De directie van Vos en co kon nog geen commentaar geven omdat ze de ontwerpvergunning nog niet had gezien. De ontwerp-hin- derwetvergunning komt maan dag in de Alphense commissie van openbare werken ter sprake. Een aantal tuinders in dit gebied hadden ook bezwaren gemaakt tegen het bestemmingsplan. Zij wilden dat er ruimte in het plan overbleef voor de bouw van ex tra kassen en bedrijfswoningen. De Kroon wijst dit af, met onder meer de argumentatie dat met de huidige bebouwingsmogelijkhe den een reële bedrijfsvoering ge waarborgd is, en dat geen enkele tuinbouwbedrijf zo'n omvang heeft dat er behoefte zou bestaan aan extra dienstwoningen. Ook de bezwaarmaker tegen de komst van een motel aan de Veurseweg krijgt van de Kroon geen gelijk. Het motel staat er ondertussen al weer enige tijd. De bezwaarmaker vond dat het motel niet paste in de woonom geving. Gelijk kreeg wel het jachtwerfbe drijf. Al meerdere malen diende dit bedrijf bij de gemeente het verzoek in om de jachtwerf en jachthaven uit te breiden. Het verzoek werd tot op heden nooit gehonoreerd. Het bedrijf heeft zowel aan de noordelijke als aan de zuidelijke kant van het dorp een bedrijfsruimte. Alleen bij de Knip (zuidelijk) bestaat de moge lijkheid om uit te breiden. De gemeente Voorschoten stond op het standpunt dat meer be drijfsruimte een aantasting zou zijn van het landschappelijk ge bied. Een argument dat niet door de Kroon wordt gedeeld. Zij vindt dat de nieuwe be drijfsruimte wel ingepast kan worden in het landschap, zonder dat dit echt storend zou zijn. Ver der vindt de Kroon het belang rijk voor het bedrijf zelf, om goed te kunnen blijven functioneren dat uitbreiding tot de mogelijk heden moest blijven behoren. DONDERDAG 4 NOVEMBER 1982 DONDERDAG Leiden - De Helianth, Herenstraat 5c, le zing Hugo Pronk over de herkomst en kwaliteiten van wol en zijde, 20.15 uur. Lokhorstkerk - Pieterskerkstraat, lezing Archie Lame Deer. medicijnman van de Sioux-indianen. 20 uur. Antonioni, 20 en 22.15 t Architektenwinkel - Oude Vest 163, kosteloos advies, 17-18 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Troef - Noordeinde 2a, Werkgroep Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, soos, 21-1 uur. 't Spoortje - Bernhardkade 40, spreek uur hulp- en adviesbureau WAO/WSW, 19-20.30 uur, tel. 142505. Buurtwinkel - Haarlemmerstraat 73b, spreekuur Comité Gasprijsverhoging APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vr 29 okt tot 5 nov Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 120552; Apotheek v. Breest Smallen- burg, Loevestein 6, tel. 890000. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. VOORSCHOTEN - Een kort gedeelte van de dienweg Papelaan-west in Voorschoten zal binnenkort in beide richtingen voor het gemotoriseerd verkeer op meer dan twee wielen worden afgesloten. Het gaat hier om het gedeelte dat begint ter hoogte van het viaduct 'Leidse Baan' tot bij de oversteek van de parallelweg, ongeveer 250 meter verder. Op dit moment mogen auto's al niet meer op dit gedeelte in de richting Wasse naar rijden. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben nu haar toestemming gegeven om ook in de andere rijrichting het verbod in te stellen. Vanuit de richting Wassenaar konden auto's namelijk nog wel de gehele dien- weg naar Voorschoten berijden. Vooral tijdens de spitsuren was dit een geliefkoosde sluiproute om de file voor de spoorbomen te omzeilen. Aangezien de dienweg onder meer door veel schoolkinderen wordt gebruikt, ontstonden hier gevaarlijke situaties. Door de nu ontstane 'onderbreking' zal de dienweg haar sluiproute-functie gedeeltelijk ver liezen. Wethouder wil zaak "zuiver stellen" ZOETERWOUDE - De discussie over de kostendekkende huur van de tennisverenigingen in Zoeterwoude begint zo langza merhand "een gebed zonder end" te worden. Gisteravond werd tijdens de commissieverga dering van financiën weer uitge breid op de problematiek inge gaan. Het Zoeterwoudse college heeft besloten een raadsbesluit van 30 september nog een keer ter spra ke ter brengen omdat dit besluit tot gevolg had dat de verschillen in huurschuld van de beide plaatselijke tennisverenigingen ZTC en Meerburg nog sterker uit elkaar dreigden te gaan lopen dan al het geval was. Dit "gebaar" van B en W werd door sommige commissieleden niet al te dankbaar ontvangen. In plaats van te accepteren dat het raads besluit nogal vreemde gevolgen heeft voor de verenigingen (de huur voor Meerburg wordt door het raadsbesluit kostendekkend terwijl ZTC een groter tekort krijgt) werd het opnieuw ter sprake brengen van het raadsbe sluit door W. Ooijendijk (PZ) een "truc" genoemd. Wethouder A.R. van der Heijden diende het progressieve commis sielid hierop fel van repliek: "Als we over trucs gaan praten, sluit ik onmiddellijk de discussie. Ik krijg er zo langzamerhand spijt van dat we het raadsbesluit niet gewoon hebben uitgevoerd. Wij proberen alleen maar de zaak zo zuiver mogelijk te stellen ten op zichte van de tennisverenigin gen". Van der Heijden bleek zich het ver wijt dat tijdens de raadsvergade ring gemaakt werd ("Het college meet met twee maten wat betreft de subsidiëring") te hebben aan getrokken. Onder meer om dit verwijt te ontkrachten kwam hij nog een keer op de zaak terug. "Tot treurnis moet ik constate ren dat het ook vanavond niet wordt tegengesproken", stelde hij gisteravond bitter vast. Tijdens de discussie over het vol doen van de huurschuld werden de standpunten van de verschil lende partijen inzake deze kwes tie duidelijk geprofileerd. De WD (en in mindere mate PZ) wil dat alle verenigingen op een rijtje worden gezet en dan het subsidiebeleid inventariseren. De liberalen willen zo "gelijklui dende vertrekpunten" bereiken. Het CDA onttrekt zich nogal aan de principiële discussie en vindt dat de zaken gescheiden moeten worden. Eerst de huurschuld van de tennisclubs inlopen ("de rekeningen moeten de deur uit", aldus CDA-er Van der Geest) en ZOETERWOUDE - De Noord- buurtseweg in Zoeterwoude ter hoogte van het raadhuis zal on geveer drie weken maar één rij baan tellen. Dit is het gevolg van dringende reparatiewerkzaam heden aan de riolering. Een lek in de afsluiter van een persleiding van het riool is de oorzaak van deze tijdelijke over last voor het verkeer. De repara tie wordt op zo kort mogelijke termijn uitgevoerd om de ko mende vorstperiode voor te zijn. Vorst zou de werkzaamheden onnodig vertragen. De kosten van de werkzaamheden bedra gen 40.000 gulden. Als de plan nen de goedkeuring krijgen van het Hoogheemraadschap van Rijnland, neemt het 43 percent van de kosten voor zijn rekening. dan de principiële discussie voe ren. Het uiteindelijke voorstel van Van der Heijden was dat de begroting van 1982 wat betreft de tennis clubs uitgevoerd moet worden (dit betekent dat de clubs een derde van hun achterstallige be taling dit jaar voldoen en dat de verwerking van de rest van de schuld het komende jaar ter sprake moet komen. "De discus sie is dan nog open", aldus Van der Heijden. PZ (Kolff-Haantjes en Ooijendijk) had het met dit voorstel moeilijk en stemde daarom tegen. Het CDA (Van der Geest en Hoge- nelst) ging akkoord en ook de WD (Kremer) ging - moeizaam het wooncentrum v In controverse met Voorschotense woningbouwvereniging VOORSCHOTEN - Het beleid van wethouder Marselis in de con troverse met de Algemene wo ningbouwvereniging bij de ver deling van zestig woningwetwo ningen in de Voorschotense wijk Bijdorp wordt volledig gesteund door de commissie welzijn en huisvesting. De commissie ging gisteravond uitvoerig in op het conflict. Zoals bekend zag de woningbouw vereniging af van medewerking bij de verdeling van de woningen omdat de gemeente al enige wo ningen onderhands waren toege wezen. Wethouder Marselis be toogde gisteravond dat de hele aangelegenheid een aaneenscha keling is van gebeurtenissen waarbij enige fouten gemaakt zijn. De Algemene woningbouw vereniging vroeg de gemeente om de verdeling van de wonin gen zelf te mogen regelen. De vereniging kreeg daarop een lijst met woningzoekenden die vol gens de woningadviescommissie in aanmerking kwamen voor de woningen Verzuimd werd bij de overhandiging van de lijst de wo ningbouwvereniging mee te de len dat er vier Kandidaten waren die ieder een bepaalde woning moesten krijgen, omdat ze dan een goedkopere huurwoning achter zouden laten. Toen dat be kend werd ontstond de con troverse. De woningbouwvereni ging wilde de verdeling niet meer doen, omdat men meende dat iedereen gelijke kansen op een woningwetwoning moest hebben. Een verloting zou de eerlijkste manier zijn. De gemeente kon daar volgens Marselis niet mee akkoord gaan. De gemeente had de vier kandi daten toegezegd dat zij een wo ning mochten uitkiezen. Het ge meentelijk beleid is er namelijk op gericht de doorstroming (ver huizen van een goedkope huur woning naar een duurdere, zodat de goedkope weer vrij komt voor andere woningzoekenden) te be vorderen. De woningbouwver eniging trok zich daarop terug en liet de verloting over aan de ge meente. Dat gebeurde uiteinde lijk ook met de overgebleven wo ningen. stond gisteravond achter het beleid van Marselis. De commissie advi seerde verder de verdeling van woningen in de toekomst in ge meentelijke handen te houden. De woningadviescommissie zal bij die verdeling adviseren. De commissie sprak verder af op een later tijdstip de verdeling van woningen nogmaals onder de loep te W ooncentrum bejaarden in Noord-Hofland geopend VOORSCHOTEN - Het wooncen trum voor bejaarden in de Voor schotense wijk Noord-Hofland van de stichting Humanistisch Bejaardenoord "Rijnland" is gis termiddag door H.J. van Eerde (oud-voorzitter van de stichting en oud-raadslid) geopend. Hij deed dat door een doek weg te trekken waardoor de naam van het wooncentrum "H.J. van Eer de Hof' zichtbaar werd. Het wooncentrum omvat dertig be jaardenwoningen en vier eenhe den voor alleenstaanden. Het ligt pal tegenover het bejaardencen trum ,,'t Hofflants Huys" aan de Zeven Provinciën in de wijk Noord-Hofland. Het wooncen trum heeft een overdekte straat zodat de bewoners niet gehin derd door bijvoorbeeld slecht weer naar elkaar toe kunnen. Het is de bedoeling dat de bewo ners aangesloten worden op de bewaking en alarmering die ver zorgd wordt door het bejaar dentehuis dat van dezelfde stich ting is. Dat betekent echter niet dat er direkt praktische hulp kan worden geboden bij eventuele ongevallen of ziekte. Het is de zaak van de bewoners onderling een eenheid te gaan vormen. De opzet is dat de bewoners van het wooncentrum volledig zelfstan dig blijven. Wel kan tegen een geringe vergoeding gebruik ge maakt worden van de recreatieve mogelijkheden en eventueel de keuken van het bejaardentehuis. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgevers maatschappij Letdsch Dagblad B V Geen krant ontvangen, tel. 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19 30 uur): Abonnementsgelden txj vooruitbetaling te voldoen Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v Damiale Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement 57.35 Per post f 79.70 Jaarabonnement 217,90 Per post 307.30 Losse nummers 0,80 Directie: G Koopman A van Leeuwen Ptv. Alg redactiechef: Rubriekchefs 0 Kroon (stad) B.W.J. Jungman (ptv) H.I.J. Veldhuizen (regio) H. v.d. Post (ptv) W F J Wirtz (bin /buit 'ec J. Ruygrok-Hoogeveen P J de Tombe (sport) A van Kaam (ptv) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn. Brussel. Londen, Parijs. Washington. Cfiro. Rome. Madrid. Mexico I. 071-144941. tst 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2