E/Leiden: haastige spoed... Feyenoord dolt met amateurteam T contactlenzen, da's pas fijn van der AZ'67 wellicht zonder Treytel Amersfoort: nu echt op de fles? Lotto WIEL Kohn akkoord met PEC Even op en neer naar Tours voor EC-duel Coach Kees Rijvers wil nu "organisator?.. WOENSDAG 3 NOVEMBER 1982 Sport MILAAN (ANP) - AZ'67, de Nederlandse vertegenwoordiger in het Europacuptoernooi voor bekerwinnaars, zal vanavond het karwei tegen Inter Milan vrijwel zeker zonder doelman Eddie Treytel moeten klaren. Treytel verstapte zich gistermorgen tij dens de training in Cesto en verrekte een spier in de rechter buikstreek. Onder het kunstlicht van het Giuseppe Meazza-sta- dion, probeerde de 36-jarige AZ-doelman nog te trainen, maar na vijf rondjes lopen moest hij teleurgesteld de kleedkamer op zoeken. AZ-arts Becking achtte de kans, dat de geroutineerde goalie meehelpt de voorsprong van de Alkmaarders (1-0) te ver dedigen, bijzonder klein. "Een geduchte tegenvaller", zo kwalificeerde trainer Hans Eyken- broek het uitvallen van Treytel, de laatste weken uitermate sterk op dreef. Eykenbroek bereidde reservedoelman Hans de Ko ning alvast voor op zijn invallersrol en uit Nederland komt woensdag de 18-jarige René Stam over, de doelman van het B- elftal van de Alkmaarse club. Stam deed internationale ervaring op in het UEFA-jeugdelftal voor 16-18 jarigen. Voor Eddie Treytel, die aanvankelijk zijn blessure als niet ernstig taxeerde en gisteren nauwelijks behandeld werd, is het de twee de Milanese teleurstelling uit zijn voetballoopbaan. In mei 1970 koos Feyenoord-trainer Ernst Happel voor de Europacupfinale tegen Celtic voor de al afgeschreven Eddy Pieters Graafland. Treytel, die in de tweede ronde van dat Europese bekertoernooi wel mocht helpen AC Milan uit te schakelen, werd voor de suc cesvol verlopen eindstrijd (zege van 2-1 voor Feyenoord) naar de reservebank a Treytel, hier nog tijdens de training in actie, zal vanavond misschien niet van de partij zijn tegen Inter Milaan. Trainer Eykenbroek maakte de opstelling van AZ'67 nog niet be kend. Over Pier Tol wordt vandaag beslist, de minieme kans op het belangrijke optreden van Treytel wil Eykenbroek nog niet uitsluiten. De vermoedelijke opstelling van A'67 is: De Koning, Reijnders, Eigenbrood, Hovenkamp en Anema, Van der Meer, Arntz, Jonker en Tiktak, Talan en Tol. ROTTERDAM - Alleen al voor Ger Blok is het te hopen dat de sectie amateurvoetbal van de KNVB besluit de normen ten aanzien van het olympisch elftal te versoepelen. Ge beurt dat niet en gaat Nederland als een van de weinige Europese naties gewoon door op de oude voet, dan zal de bondscoach onmogelijk hard moeten blokken om zijn mannen door het ongelijke kwalificatietoernooi naar Los Angeles 1984 te loodsen. De weg daarheen zal dan vrijwel zeker doodlopen. ZWOLLE (ANP/GPD) - De werk loze voetbaltrainer Spitz Kohn heeft een principe-akkoord be reikt met eredivisieclub PEC Zwolle om met ingang van het komende weekeinde als oefen- meester te gaan fungeren. Kohn heeft een dag bedenktijd ge vraagd, omdat hy nog een andere aanbieding op zak heeft. Oranje Het Nederlands voetbalelftal zal de uitwedstrijd tegen Malta in de voorronde van het EK op zondag 19 december in Aken spelen. Malta mag van de FIFA zijn thuiswedstrijd tegen Oranje niet voor eigen publiek spelen we gens ongeregeldheden tijdens het WK-kwalificatietreffen met Polen. Aanvankelijk ging Malta niet ak koord met het voorstel van de KNVB om de thuisontmoeting tegen het Nederlands elftal in het stadion van Alemania Aachen af te werken. Maar na enig beraad is de Maltezer voetbalbond als nog overstag gegaan. De KNVB zal 100.000 gulden aan Malta overmaken voor de reis- en ver blijfskosten van het gezelschap in West-Duitsland. Iets anders valt niet te concluderen na de derde opeenvolgende ver- liespartij in het zogenaamde ne- derlaagtoernooi van de olym piërs. Na FC Utrecht en Gronin gen (tweemaal 3-0), dolde Feye noord gistermiddag in Rotter dam met de amateurverzameling van Blok. Het werd tenslotte 5-1 voor de eredivisiekoploper, maar Feyenoord had zich veel nadruk kelijker kandidaat kunnen stel len voor de hoogste score-bonus van tien mille. Waarmee maar ge zegd wil zyn dat de strijd op een vreemd vroeg tijdstip (het duel begon om 14.45 uur) en een droefgeestig ambiance (een vrij wel lege, mistig natte Kuip) zeer ongelijk was. Een partijtje aan vallen en verdedigen, een potje lopen en hard voorbij gelopen worden. Dat kon ook bijna niet anders, nu de voorbereiding op het treffen zo totaal anders was geweest. Waar de toch al zo veel sterkere Rotterdamse full-profs zich via een ochtendtraining ont spannen op het duel hadden kunnen prepareren, daar hadden de meeste olympiërs zich uit hun werk moeten haasten om op tijd in de Rotterdamse Kuip te zijn. „Daarbij waren sommigen in fi le's terecht gekomen, dus de voorbereiding het veel te wensen over", aldus Blok. „En juist de collectieve geestelijke voorberei ding is voor dit team erg belang rijk. Nu daarvan geen sprake kon zijn, bleek er met de mentaliteit onmiddellijk iets mis". En dus met de ploeg, die het, alweer vol gens Blok „niet kan hebben dat er een of twee uit de organisatie lopen, of geblesseerd zijn". Dat laatste was gisteren het geval met Jaan de Graaf en Rolf Vene- boer. twee belangrijke krachten die gisteren node werden gemist Wat overbleef was een spelers- Voornaamste reden om af te wij ken van het normale patroon - daags tevoren weg, daags na de wedstrijd terug - is om tegemoet te komen aan de wensen van de zogenaamde semi-profs binnen de organisatie. Zij dus die naast het basketbal een volledige dag taak hebben, zoals bijvoorbeeld Emill Hagens, Bert Kragtwijk, Har Kip, Ron Richel, Theo Kins- bergen en enkele medewerkers. Die hoeven nu geen drie, maar slechts één vrije dag op te ne men. De naam van de coach staat Want dat laatste zal heus worden zorgvuldigheid (ook wel c ganisatie genoemd) dat daarbij werd opgebouwd zo snel moge lijk te vergeten gaat nu alles overboord. Je kan toch moeilijk spreken van een goede voorbe reiding wanneer je met je 2.10 meter, na twee uur opgevouwen te hebben gezeten in een één-mo- torig straalvliegtuigje, fit genoeg wordt geacht om, eenmaal daar uit gerold, direct ook een top prestatie te leveren. LEIDEN/TOURS - Bij wijze van 'variatie' is Elmex Leiden pas vanoch tend in alle vroegte vertrokken om nog op de reisdag zelf een Europa Cup-duel af te werken. Vanavond dus speelt de ploeg in het Palais des Sports van Tours tegen de club van die naam in de tweede ronde van de strijd om de Korac-Cup en onmiddellijk na afloop stapt het gezel schap weer in het vliegtuig richting Zestienhoven. Een haast-klus die eigenlijk niet eens zozeer uit bezuinigingsoverwegingen op deze wijze wordt afgeraffeld. der is van de Korac-beker. In Frankrijk kunnen ze heus bas ketballen. Verschil met Limoges is wel dat waar de club van superscorer Ed Murphy (ex-BOB) tot de top in Frankrijk moet worden gere kend - samen met Le Mans - Tours niet meer pretenties heeft dan een goede middenmoter te zijn. Vierhonderd kilometer on der Parijs wordt Tours 'gedra gen' door een viertal sterke spe lers, aangevuld met zes middel matige bailers. Het duo Howard/Holland is van Amerikaanse origine. William Howard is van dit tweetal de ge makkelijk schietende guard (in de competitie 27 punten gemid deld) en Wilbur Holland is een forward die kan scoren en re- bounden. Jacques Cachemire mag dan inmiddels de vetera nen-leeftijdsgrens reeds lang zijn gepasseerd (36 jaar), de man uit Afrika kan wel putten uit een schat aan internationale ervaring - een soort tweede Hairie Kip - en is nog altijd goed voor een punt of 17 per duel. George Vestris meet 2.13 meter en is alleen daar om al moeifljk over het hoofd te zien. Deze international telt on der het bord vooral mee wanneer het gaat om het verzamelen van 'afpakkers'. Daarmee houdt het, wat Tours be treft, wel zo'n beetje op, want de rest (Sneed, Lamie, Crapez, Ver- schueren. Min ar d, Legrand) stelt niet veel voor. Een wat smalle basis om op Europees niveau il- lussies te kunnen koesteren. Wat niet wegneemt dat als het Palais, met zijn capaciteit van 3500 toe schouwers, vanavond flink vol stroomt het team van trainer Mi chel Bergeron wel eens lekker opgewarmd kan raken. Om het hooghartige Leiden vervolgens een rekening te presenteren die uiteindelijk veel duurder uitvalt dan vooraf was begroot. Al kan je, bij het spelletje dat gokken heet, natuurlijk ook winnen.... AD VAN KAAM erbij en er dus ook achter. Er schuilt natuurlijk wel degelijk een gevaar in deze handelwijze die op zich al duidt op onder schatting van de Franse oppo nent. In het verleden nam men zelfs tegen zwakke broeders uit Luxemburg geen enkel risico, maar in de drang de voorbije da gen van Parker en het image van geeist van de Leidenaars die na het matige Olympiakos Piraeus nu wel degelijk te maken krijgen met een volwaardige tegenstan der. Natuurlijk, BC Tours is niet van hetzelfde kaliber als pakweg Real Madrid of Cantu, maar ter herinnering mag worden ge bracht dat Limoges uit het land van Marianne wel degelijk hou- UTRECHT (GPD) - Als de voortekenen nu eens niet van bedrieglijke aard blij- ken, dan gaat SC Amersfoort vanmiddag op de fles. De be windvoerder van de club, mr. J.W.M. Pothof, zal de rechtbank voorstellen het faillissement uit te spreken nu een nieuwe vordering van de ficus is binnengeko men van twee ton. Pothof spreekt van een "com plete verrassing", wanneer het gaat om deze navorde ring van nooit afgedragen premies en loonbelasting ge durende de periode 1977 tot en met '81. "Dit is het einde van de rit", aldus Pothof. "Wij hebben de laatste we ken intensief gezocht naar gelden en hebben een spon sorgeld van 137.500 gulden bij elkaar weten te schra pen. Naast dit bedrag ver wachten we nog geld van de stichting Spelersfonds.". SC Amersfoort pleegt inmid dels overleg met de schuld eisers BVG, de fiscus, Wage- ningen en Marco Cabo, die via beslagleggingen onder meer de KNVB-gelden blok keerden. Nu de belasting dienst een nieuwe navorde ring stuurde is het kwartet uiteraard niet bereid om tot een schikking te komen. De beslagen blijven nu liggen, zodat SC Amersfoort geen enkele overlevingskans meer heeft. Bert Kragtwijk (archief) spaart twee vrije dagen uit. Wat de prijs daarvoor is ZEIST (ANP) - Bondscoach Kees Rijvers heeft in Zeist gesproken met de leden van het sectiebestuur betaald voetbal over een andere organi satorische opzet rond het Nederlands elftal. Beide partijen toonden begrip voor eikaars standpunten, maar men kwam in het oriënterende gesprek niet tot volledige overeenstemming. Rijvers wees erop, dat hij met name op organisatorisch gebied een functionaris nodig heeft. Van KNVB-zijde stelde men andermaal dat het, gezien de financiële moge lijkheden van de bond, nauwelijks haalbaar is de desbetreffende per soon van buiten aan te trekken. Het gesprek, dat twee uur duurde, wordt op zeer korte termijn voortgezet. Bondscoach Rijvers toonde zich na afloop tevreden over de eerste ge spreksronde. Rijvers: "Ik ben er evenwel niet vanuit gegaan, dat voor deze functie iemand van buitenaf moet worden aangetrokken ADVERTENTIE verzameling, waarbinnen de cha os heerste Het lag dan ook louter aan de nonchalance van Feye noord dat de tegenstander nog drie kansen werd gegund Rem co Boe re van Roda JC raakte b(j 0-0 eenmaal de paal - DETO-spe- ler Van de Wetering miste by 2-0 de kans op een tegentreffer en al leen Sigi Lens van AZ kon een maal profiteren met een kopbal (4-1). Verloren Voor het overige kon Feyenoord, waarin Ruud Brood de Liberopo sitie van Van Hanegem innam, doen wat het wilde. Via de scha mele 1-0 ruststand (Vermeulen) liepen de profs naar 5-1 door Van Til en dne keer Jeliazkov, wiens laatste snoeiharde volleytreffer van grote klasse was Een groter aantal mogelijkheden het Feye noord nogliggen (Gullit). wat ge noegzaam aantoont dat het voor de olympiërs een geheel verloren zaak was. Aangezien andere landen veelal wel „gewoon" met profs uitko men of gaan uitkomen, zal ook de olympische kwalificatieronde dat wel worden. Tenzij de nor men in Nederland, waar nu al leen „koelkastspelers" (zij ont vangen hun nu verdiende salaris bü profclubs pas na de spelen van '84) inzetbaar zijn, versoe peld worden. Profs De wereldorganisatie FIFA heefl zelf al besloten dat profs die niet aan een WK of EK hebben deel genomen, mogen worden inge zet. Het Internationaal Olym- pisch Comité zal, onder dreiging van de FIFA-boycot van Los An geles. daarvoor ongetwijfeld overstag gaan. Daarop vooruitlo pend wordt morgen op een FI FA-bijeenkomst in Rome de li miet bepaald wat de bedoelde spelers mogen verdienen. Een voorstel is de grens te leggen bij 20.000 Zwitserse francs, oftewel zo'n f26.500. Wordt dat aangeno men en gaat Nederland „mee", dan opent dat tenminste per spectieven voor Blok. Die zyn er nu nauwelijks. De keus is aan de KNVB. PAUL DE TOMBE Liverpool ronde verder LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich gisteravond geplaatst voor de derde ronde van het toer nooi om de Europese voetbal be ker voor landskampioenen. De Engelse titelhouder versloeg op eigen terrein het Finse JK Hel sinki met 5—0. Bij de rust leidden de Engelsen reeds met 3—0. Het eerste duel was verrassend geëindigd in een zege van 1-0 voor de Finnen. Liverpool (Eng)-JK Helsinki (Fin) 5-0 (3-0). 27 Dalglish 1-0. 30. Johnston 2-9. 45 Neal 3-0, 61. Alan Kennedy 4-0, 73 Alan Kennedy 5-0. Scheids rechter. Borg (Malta). LOTTO 43 le prijs: geen winnaar: 2e prijs: 3 win naars. die elk bruto f 100 000, ontvan gen. 3e prijs: 47 winnaars, die elk bruto rS.771.90 ontvangen. 4e pr\js: 4-157 win naars. die elk f99.10 ontvangen. 5e prys 81 551 winnaars, die elk f 5.- ontvangen TOTO 43 le prys: 2 winnaars, die elk bruto f27 243.50 ontvangen. 2e prys: 53 win naars. die elk f685,30 ontvangen, 3c prys 677 winnaars, die elk f 134,10 onl vangen TOTO GELIJK 43 le prys geen winnaar. 2e prys 3 win naars, die elk f 855.- ontvangen. 3e prijs: 46 winnaars, die elk f 128.20 ontvangen. 4e prys: 997 winnaars, die elk f 8,80 CIJFERSPEL 43 6 cyferspel goed geen winnaar. 5 cyfers goed 2 winnaars. 4 cyfers goed 27 win naars. 3 cyfers goed. 240 winnaars, 2 cij fers goed 2 657 i ADVERTENTIE maar dan wel van een ANVC-contactlepsspecialist Nieuwe Rijn 62 Leiden 071 - 124108

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 15