AZC droogt Zijl af Leiden op sloffen langs Weert: 90-72 Danaïden kan het vergeten Trotters laat wakker Eerste puntje van LZ Sterfgeval in wedstrijd Arbiters beïnvloeden topduel MAANDAG 1 NOVEMBER 1982 Sport PAGINA 17 Kragtwijk op dreef tegen Blair WEERT - Elmex Leiden heeft gis teravond in Weert tegen debu tant Coveco zijn zevende achter eenvolgende competitie-over winning behaald. De ploeg van Theo Kinsbergen, die woensdag in Tours aantreed voor de twee de Europa Cup ronde, versloeg de nieuwkomer met de alleszeg gende cijfers 72-90. Daartoe behoefde Leiden geens zins voluit te gaan. Bij rust al be droeg de voorsprong 17 punten (30-47) en toen halverwege de tweede helft een gat van 30 pun ten was geslagen haalde Kins bergen Miller, Wiel en Van den Bergh naar de kant. Die kregen alvast rust voor het belangrijke duel met Tours. Toch was niet dat toptrio verant woordelijk voor het feit dat het gisteren eigenlijk zo gemakkelijk ging. Man van de wedstrijd was ditmaal Bert Kragtwijk die de gevreesde schutter Rusty Blair erg goed in toom hield. Kinsber gen zag spoedig in dat Ronald Scores Leiden - Williams 21 (6), Kragtwijk 14, Wiel 14. Miller 13 (10). Van den Berg 10 (6), Hagens 10, Richel 6, Schaftenaar 2. Schotpercentage 57, rebounds 37, bal verlies 16. Weert - Blair 20, Bergeson 20, Zwiers 14, Kemps 14. Schotpercenlage 48, re bounds 32, balverlies 19. van den Bergh niet de juiste man was om de uit België gehaalde Amerikaan af te stoppen. Blair scoorde 4 uit 4 en vooral door zijn inbreng bleef Weert bij tot 20-20. Toen vanaf dat moment Kragtwijk zich met hem ging be moeien was het meteen over met Blairs' scoringsdrift. En daarmee was de angel er bij de thuisclub ook uit. Naast Blair be schikt Weert nog over een andere Amerikaan, Bergeson, en over routinier Renzo Zwiers (ex-Gro- ningen), maar daarmee houdt het wel zo'n beetje op. De rest van de ploeg is weliswaar enthousiast bezig maar komt ervaring en vooral klasse tekort om het een team als Leiden moeilijk te kun nen maken. De score vloog, na die switch van Kinsbergen, op via 20-25 naar 28- 39 en bij de rust was het spel ge woon gespeeld. Tijd om daarna maar eens wat uit te proberen. Emill Hagens stond op drie fou ten en niet Jan Oosterhuis maar Rudy Williams werd als point- guard ingezet. De Amerikaan deed dat niet eens onverdienste lijk. Bracht de bal goed op, pas- ste sterk en scoorde en passant 21 punten. In die fase liep Leiden uit van 30-47 naar 42-72 en daar op zette Kinsbergen wat bank- spelers in. Philip Schaftenaar kreeg tien mi nuten om routine op te doen en ook Richel mocht eindelijk weer een tijdje meeballen. Erg gecon centreerd was Leiden niet meer en Weert pakte vlug een aantal punten terug. Veel maakte dat al lemaal niet meer uit. Lisse verslaat ook US: 91-84 LEIDEN In de eerste divisie behaalde de Spaarbank Trotters een knappe zege op Hertogballers: 65—81. Ook de dames van MSV leverden en goede prestatie door met 51—57 van het Utrechtse Cangeroes te winnen. Een divisie lager kregen de dames van Elmex Leiden weer ruim klop; Arnhemia Eagles was met 36-64 de betere ploeg. In de eerste klasse rayon verloor Leiderdorp zijn vierde wedstrijd. Nu ging Nusa Indah met een 63-64 zege terug naar Voorburg. Lisse won makkelijk van US met 74-91 en Luba wacht na de nederlaag tegen Van der Jagt nog op de eerste winst. Hrrtos ba Iters-Spaarbank Trot- hoogte in de promotiedivisie. In de tweede helft werd het niet dus de wedstrijd NOORDWIJK - Door het plot seling overlijden van ou- d—MSV speler en coach Frans Hendriks ging de wed strijd MSV—Blitz niet door. De 34—jarige Hendriks werd vrijdagavond in de rust van de wedstrijd DAS 2-MSV 2 onwel en stierf enkele ogen blikken later. ters 65-81. De Trotters speelden in Den Bosch een vreemde wed strijd. Door ongeconcentreerd spel (balverlies) was de stand na zón tien minuten 25-10 in het voordeel van de thuisploeg. Toen greep coach Michiel van der Meer in en wisselde enkele basis spelers. De Leidenaars gingen er nu wel voor knokken en kwa men mede door de inbreng on der de borden van Roel Klazinga en Hans Pley vlak voor de pauze op gelijke hoogte: 36-36. De ruststand werd 38-40. In de tweede helft ging Hertogbal lers in een zóne-verdediging staan. De Trotters speelden ech ter rustig hun aanvalspelletjes die door de goed schietende To ny Lamping en Will Moerer afge maakt werden. Er werd ook zeer sterk verdedigd. De thuisploeg konden pas na acht speelminu ten de bal door de ring krijgen: tussenstand 40-60.. De wed strijd was gespeeld en de Trot ters haalden zonder problemen de tweede zege binnen. Topsco rers: Lamping 23, Moerer 18 en Pley 14 punten. Cangeroes-MSV 51-57. Deze twee ploegen stonden op gelijke dige belang. De Utrechtse dames stonden in de verdediging in een zóne en het was voor de Noord- wijkse ploeg moeilijk om onder de borden te komen. De punten moesten van afstand worden ge maakt. maar in de eerste helft was het schot niet erg overtui gend. Cangeroes ging dan ook met een minieme voorsprong rusten: 32-30. In de tweede helft gingen de pupil len van coach Henk Krouwel steeds beter schieten en door de inbreng van Renate Sluis en Ria Bröring werd een kleine voor sprong opgebouwd die MSV niet meer uit handen zou geven. Elmex Leiden-Arnhemia Eagles 36-64. Daar ook de gasten nog geen wedstrijd hadden gewon nen en niet bepaald sterk in de lange speelsters zat werd de ont moeting met vertrouwen tege moet gezien. In het begin ging de strijd dan ook aardig gelijk op (12-14). Maar daarna ging het bergafwaarts met de Leidse ploeg. Gebrek aan inzet in de verdediging en weinig zelfver trouwen in de aanval hadden een onnodige 19-30 ruststand tot ge volg. eel beter. Coach Tirke Karim probeerde nog te pressen, maar de zoveelste grote nederlaag was onafwendbaar. Leiderdorp-Nusa Indah 63-64. Ondanks deze nederlaag was coach Ben van Cleef niet onte vreden. Er werd goed verdedigd en ook de aanval liep vrij rede lijk. Dat de partij tegen de koplo per uit Voorburg toch verloren ging was te wijten aan het feit dat de Leiderdorpers te veel simpele kansen lieten liggen. Uitblinker was Peter Paulides met 26 pun ten. US—Lisse 84-91. Het Amsterdam se US was door de komst van ou- d-Parker speler Wiebe Gorter aanmerkelijk sterker geworden. Toch behaalden de Lissenaren. vooral door de inbreng van John de Bruin, een vrij simpele zege en handhaafden hiermee hun koppositie. Luba Leiden-Van der Jagt 76-88. De Leidenaars hebben nog geen wedstrijd gewonnen, maar coach Cees van Diest ziet toch een op gaande lijn in het spel van zijn team. Bij de stand 64-68 waren er nog winstkansen, maar de al- les-of-niets press mislukte en Van der Jagt pakte de zege. LEIDEN - LZ'86 behaalde zater dagavond in het Vijfmeibad het eerste punt. Na vier nederlagen op rij speelde de Leidse formatie tegen mededegradatie kandidaat Het Ravijn in een meer spannen de dan goede wedstrijd met 7-7 gelijk. Vivax behaalde een goede overwinning op koploper Laga. De Zeistenaren werden met 9-7 verslagen. Katwijk kreeg in Bre da een duidelijke nederlaag te slikken. Met 6-1 waren de Kat- wijkers de verliezers. LZ'86 heeft de kansen op handha ving in de hoogste klasse van de nationale waterpolocompetitie in eigen hand gehouden. De for matie van coach Hans v.d. Moo- len vochten na een 3-6 achter stand na twee perioden goed te rug en als in de laatste periode wat beter met de gecreëerde kan sen was omgesprongen had een overwinning mogelijk geweest. De Leidenaars startte gehandicapt aan dit treffen (ook Het Ravijn was nog puntloos) doordat Jan Bakker en Wim Klumper ontbra ken. Zij werden meer dan ver dienstelijk vervangen door Mi chel v.d. Zeeuw en Jim van Es. De eerste twee perioden toonde Het Ravijn zich slagvaardiger. Vooral Martin van Rhee was voor de Leidse defensie een kwelling. Van de zes Nijverdalse treffers die na twee perioden op het scordebord stonden kwamen er vier van zijn hand. In de tweede wedstrijd helft pakte LZ de zaken energieker aan. De Nijverdalse aanval werd goed in bedwang gehouden zodat de Lei denaars hun aandacht geheel konden concentreren op de aan val. Al in de derde periode sloop LZ dichterbij. Twee doelpunten van Wilco v.d. Zeeuw zorgden voor de aansluiting (5-6). Na 15 seconden in de laatste periode vond Erik Bergsma het gat in de Nijverdalse defensie. Nog één keer kon het Ravijn de lei ding nemen. Maar al snel egali seerde LZ de stand (7-7). Hierna ontstonden nog voldoende kan sen voor LZ om de winst te grij pen doch die werden om zeep ge holpen. Goals: Wilco v.d. Zeeuw 3, Ruud Muusse 2, Erik Bergsma, Frans v.d. Brink. Vivax speelde een aantrekkelijke wedstrijd tegen Laga uit Zeist. De Oegstgeestenaren brachten de Zeistenaren de eerste compe titie nederlaag na anderhalf jaar. In de beginfase leek nog niets een lage overwinning in de weg te staan. Met snel uitgevoerde counters werd Vivax op achter stand gezet (2-4 na 2de periode). In de tweede wedstrijdhelft en vooral in de derde periode was Vivax oppermachtig. Zuinig spe lend gaf de Oegstgeester forma tie de tegenstand geen mogelijk heid tot counteren meer en was zelf aanvallend aktief. Van 5-6 werd het 8-6. Hierna kon Vivax knap consoliderend de zege vast houden. Uitslag 9-7. Topscorers: Leo Onderwater 2, Marcel Rom- pes 2. Katwijk speelde een slechte wed-, strijd in Breda. Vooral aanval lend bakte de Zeekanters er wei nig van. Als excuus kon Katwijk aanvoeren dat Hans Schaap en Hans v. Duyvenvoorde ontbra ken. Invaller Mark Hoekstra red de voor Katwijk de eer. Uitslag 6-1. DKD speelde een tumultueuze wedstrijd tegen Wiekslag. Bij een 5-4 achterstand voor de Lei derdorpers in de vierde periode staakte de arbiters een minuut voor tijd de wedstrijd. Eerst ken den de arbiters een doelpunt van DKD niet toe, terwijl later een schot op de paal van Wiekslag wel tot treffer werd gepromo veerd en toen brak de "hel'! los volgens de DKD-ers. Een zaak voor de tuchtcommissie dus. DIRK KLOOS Theo Uittenhout rijst hoog uit het water om de naderende doelpoging van Ton Buunk (8) te pareren. Buunk wacht slim tot de Leidse doelman veer "zakt" en weet ook Martin Vreeburg van zich af te houden. ALPHEN AAN DEN RIJN - Rob Schouten, bekwaam trainer van Zijl/LGB, zat na afloop van de wederom emotierijke waterpoloderby tegen AZC/Microlife minutenlang voor zich uit te staren. Blik op oneindig, maar steels ook op het electronische scorebord, dat de harde en onthutsende cijfers van 16-7 in het voordeel van de Alphenaren aangaf. De royale nederlaag had hem van één illusie beroofd. Het gebrui kelijke zwakke arbitreren van Joop Jansen en Hans van Vossen vormde voor hem de grootste te leurstelling. "Het is weer eens een wedstrijd voor de scheids rechters geweest, niet voor de ploegen die in het water lagen. Een jammerlijke wedstrijd. We hebben wel de kans gehad om van 9-2 tot 9-6 terug te komen, maar de scheidsrechters bepalen wat er gebeurt. Daarna was het voor ons afgelopen. In identieke situaties werd er verschillend ge floten. Wij hebben weliswaar niet best gespeeld, maar we heb ben ook geen gelegenheid tot spelen gekregen". Wild Schouten hield zich ten aanzien van de arbitrage nog redelijk in bedwang. Zijn collega Geurtsen kon in de vierde periode zijn minachting voor met name leids man Jansen niet verborgen hou den. Wild schopte de AZC-coach een 4-meter-pion naar Jansen, omdat ook hij het allemaal niet meer kon verwerken. Geurtsen mocht van geluk spreken dat Jansen niet reageerde. Het zegt echter genoeg dat internationaal topfluitist Geurtsen nog tot een dergelijke uitbarsting kwam toen zijn ploeg al op fluweel (13- 7, met nog enkele minuten te gaan) zat. AZC - Zijl wordt door de jaren heen al gekenmerkt door stevig, bij vlagen hard polo. Als daar door de mannen in het witte pak geen strakke leiding aan wordt gekoppeld en als er, zoals zater dag in het goed gevulde zwem bad De Thermen, ook nog eens behoorlijk inconsequent op de fluit wordt geblazen, dan loopt de derby al gauw spaak. Dan ko men er momenten dat een erva ren speler als Jan Evert Veer (AZC) een tegenstander openlijk schopt. En dan, waarschijnlijk in het besef dat hij zelf al eerder te kort geschoten is, blijft een pas sende bestraffing (uitsluiting voor de duur van de wedstrijd) van Van Vossen uit. Dat is vra gen om moeilijkheden in een po lotopper, waar voor clubs grote belangen op het spel staan. Dat het geheel toch binnen de per ken bleef, kwam door de supe rioriteit van AZC. De Alphena ren stonden van meet af aan op scherp en dat kon van Zijl/LGB niet gezegd worden. Eer de Lei denaars er erg in hadden werden zij geconfronteerd met een 6-0 achterstand. Stan van Belkum, het Leidse speerpunt, was toen nog helemaal niet in de wedstrijd geweest. Waar Schouten geen bindende afspraken ten aanzien van de individuele bewaking had gemaakt, daar versperden Eric Noordegraaf en Jan Evert Veer beurtelings de doortocht van Van Belkum. "We zijn ook te af wachtend begonnen. Dan heb je de pech dat je zover achterkomt en moet je maar proberen terug -te komen. Dat kost veel kracht, teveel kracht tegen een ploeg als AZC", vond Van Belkum later. "Ik denk dat we zo ook een beetje verrast hebben. Zij zullen waar schijnlijk een zone-verdediging van ons verwacht hebben", oor deelde Veer, samen met Buunk de uitblinker aan Alphense zijde. De visie van Veer bleek toch niet helemaal juist. Zijl startte in de fensief opzicht gewoon te laks en trok de teugels pas halverwege de tweede fase van zeven minu ten goed aan. AZC-schutter Eric Noordegraaf had toen, evenals Henk Hartevelt, al twee p's ach ter zijn naam staan. Maar AZC was inmiddels ook al doorge schoten naar een 9-2 voorsprong. Spanning Toen richtte Stan van Belkum en Zijl zich op. Onverwacht keerde de spanning terug toen AZC-goa- lie Ruud Misdorp vier keer op rij gepasseerd werd: 9-6. In die fase toonden de Leidenaars hun ware gezicht met twee velddoelpun- ten en twee benutte man-meer- situaties. Het plaatje van de wed strijd, die door AZC tot dan vol ledig gecontroleerd werd, veran derde op slag. Na 10-7 speelden zich vele chaotische momenten af omdat spelers hun eigen recht gingen zoeken toen de arbiters met hun gedachten al in de kleedkamer vertoefden. Veer schopte z'n tegenstander, Zijl keeper Theo Uittenhout pakte na een schitterende actie ook een te genstander vast toen het spel zich al niet meer bij hem in de buurt afspeelde. Beiden moesten voor 45 seconden het water uit, AZC zwom door naar 12-7. In de laatste fase opende Zijl de jacht op een hernieuwde aanslui ting onfortuinlijk met schoten van Koorevaar (gestopt), Vree burg (op paal en lat) en Alex van Belkum (gestopt). AZC kon daar niet veel tegenover stellen, maar HZC de Robben ls uitgeschakeld in het toernooi om de Europese waterpolobe- ker voor landskampioenen. In Genua, waar één van de twee kwartfinalepou- les werd afgewerkt, was de uitschake ling van de Hilversumse ploeg al na twee van de drie duels een feit. De Ne derlandse landskampioen verloor achtereenvolgens van Vasas Boeda pest (7-9) en van Pro Recco uit Italiè (9-11). De uitslag van de ontmoeting tegen Marseille (12-8) was alleen nog van statisch belang. toen Ewoud van Winsen 14-7 liet aantekenen, was het allemaal be keken. "Je ligt je dan alleen nog maar kwaad te maken in het water. Het heeft toch geen zin meer. Maar volgende week zullen we het opnieuw proberen. Voor mij is dit - negen doelpunten verschil - niet de verhouding tussen AZC en ons", haalde Stan van Belkum uiteindelijk de schouders op. "Ik denk toch dat zo'n uitslag hard aankomt bij Zijl. Het was ook on ze bedoeling om vlak voor de be kerfinale goed uit te halen. Hoe wel zo'n overwinning niet zalig makend is, geeft die toch een in dicatie over hoe sterk we kunnen spelen", vierde Veer feest. Periodestanden: 5-0, 4-3, 3-4, 4-0. Scoreverloop: 1-0 Jan Evert Veer, 2-0 Remco Pielstroom (man meer), 3-0 Eric Noordegraaf (man meer), 4-0 Ton Buunk, 5-0 Eric Noordegraaf (man meer), 6-0 Arco Verboom (man meer). 6-1 Martin Vreeburg (man meer), 7-1 Eric Noordegraaf (man meer), 7-2 Stan van Belkum (strafworp), 8-2 Jan Evert Veer, 9-2 Radu Mirea (man meer), 9-3 Stan van Belkum, 9-4 Albert Spijker, 9-5 Martin Vreeburg (man meer), 9-6 Stan van Belkum (man meer), 10-6 Jan Evert Veer, 10-7 Henk Hartevelt, 11-7 Ewoud van Winsen (man meer), 12-7 Ewoud van Winsen (man meer), 13-7 Eric Noordegraaf (man meer), 14-7 Ewoud van Winsen, 15-7 Arco Verboom 16-7 Radu Mirea. WIM VAN WANROOY LEIDEN - In de laatste competitieronde voor de aanvang van de zaalkorfbalcompetitie is De Danaïden in de Over gangsklasse zo goed als zeker afgeschreven om straks in de tweede helft van het veldgebeuren een degradatie te ontlopen. Het verlies tegen Wordt Kwiek (10-11) betekent dat de Leidse ploeg een te grote achterstand heeft gekre gen om de degradatiedans te ontlopen. In de Promotieklasse C is de span- ningshayen binnen. Doelpunten: ning te snijden. Hoe dat gaat af lopen straks is met geen enkele zekerheid te voorspellen. In elk geval nestelde Zuiderkwartier zich bovenaan de middenmoters door met 6-5 van Trekvogels te winnen. Fides Pacta nestelde zich aan de onderkant van die groep vanwege de 7-3 nederlaag die werd geleden tegen PSV. In de Eerste Klasse verspeelde Per- nix haar eerste plaats door haar tweede nederlaag in successie. Voor TOP uit Sassenheim, dat zelf niet binnen de lijnen kwam, ziet de toekomst er wel heel slecht uit De Danaiden-Wordt Kwiek 10-11 (5-7). Een leeg gespeeld Danai- den-team keek met nog vier mi nuten te gaan machteloos toe hoe Wordt Kwiek Danaidens ver blijf in de Overgangsklasse tot slechts één jaar zou beperken. Het balbezitspel van de Friezen kon niet meer onderbroken wor den. Wordt Kwiek was tot dit speltype in de laatstè minuten overgegaan omdat een in de laat ste dertig minuten sterk spelen de Leidse ploeg de achterstand van 6-11 binnen een mum van tijd tot 10-11 had verkleind. Het lukte de blauwhemden echter niet meer om in het resterende kwartier de gelijkmaker te sco- Een in de eerste helft zuiver schie tende Eric Peters, die zijn ren tree maakte met twee treffers waardoor De Danaïden op 3-1 kwam, had teveel energie aange sproken om dit staaltje in de tweede helft te herhalen en ook Kees Christiaanse wist niet de juiste balans te vinden om de ge lijkmaker te produceren. Degra datie, alhoewel nog op papier al les mogelijk is, lijkt hierdoor een voldongen feit. Het zwaard van Damocles zal evenwel even uit het zicht verdwijnen vanwege de zaalkorfbalonderbreking. Doel punten: Hans v.d. Leek 2x, Eric Peters 2x, Kees Christiaanse 2x, Pieter Koornneef, Frans Brand, Nicolien Bergwerf en Elly de Bruyn. Zuiderk wartier-Trek vogels 6-5 (2- 3). Hoe belangrijk deze overwin ning voor Zuiderkwartier zal zijn, moet de toekomst nog leren, maar trainer Hen Zierikzee was er in elk geval zeer blij mee. Het verschil in sterkte is in de Pro motieklasse dit jaar wel zeer mi niem. Alleen PSV springt er een klein beetje uit, maar de overige zeven teams komen allemaal nog in aanmerking om op de twee laatste fatale plaatsen te komen. Zuiderkwartier en Trekvogels schotelden het talrijke pubhek een niet al te goede wedstrijd voor, maar de spanning die voor al op het eind onmeetbaar werd, vergoedde zowat alles. Zuiderkwartier kwam in de begin fase al snel op 1-0 door een doel punt van Dik Derksen. Ondanks dat Zuiderkwartier na de Rotter damse gelijkmaker weer op voorsprong kwam verloor de Leidse debutant terrein aan Trekvogels dat de eerste helft af sloot met een 2-3 voorsprong. In de tweede helft behield Zuiderkwartier het initiatief. Via een knap doelpunt van Dik Derksen kwam Zuiderkwartier aan de goede kant van de score. Trekvogels zag echter kans om in de laatste speelperiode de stand weer gelijk te trekken Maar met nog twee minuten te spelen leidde aanvoerder Jrn-p van Dam zijn team de Wil de Wit 2x, Joep van Dam 2x en Dik Derksen 2x. PSV-Fides Pacta 7-3 (3-1). Alhoe wel Fides Pacta qua veldspel ge heel niet voor PSV onder deed, moesten de pupillen van Gerard Bos na afloop erkennen dat het Eindhovense PSV toch de enige ploeg is die aanspraak mag ma ken op de titel. De roodwitten schoten zuiverder en kwamen daardoor op cruciale momenten op een grotere voorsprong. Bij een 1-0 achterstand bijvoorbeeld had de Leidse ploeg genoeg mo gelijkheden om een gelijkmaker te scoren, maar juist op het mo ment dat zo'n treffer niet kon uit blijven, viel het doelpunt aan de andere zijde. Ook bij een achter stand van 3-2 maakte Fides zo'n situatie mee. Via 4-2 liep PSV toen zeer snel weg naar 7-2 alvo rens Robin Sommeling 7-3 kon aantekenen. De overige twee treffers kwamen op naam van Hennie Piket en Wim Pjket. Crescendo-De Bennen 7-7 (4-3). Voor Crescendo ziet de toekomst er toch weer zonniger uit. Wat al een aantal wedstrijden aan het broeden was, komt er nu lang zaam maar zeker uit. Het team onder leiding van Piet L'Amie is omdat de afwerking beter ver zorgd wordt weer een degelijk gevaar voor iedere tegenstander. Dat ondervond De Bermen aan den lijve. Crescendo het niet toe dat De Bermen in de tweede helft op winst kwam en de met goed veldspel veroverde 7-7 ge lijke stand werd door prima bal bezitspel tot de laatste seconde verdedigd. Doelpunten: Wilfred Cornehsse 3x, Carolien Brag- gaar, Joke Geijer, Peter Baak en Tessie Burghouwt. Stormvogels-Ons Eiland 4-9 (1-7). Vooral in de beginfase van de eerste helft heeft Ons Eiland wel heel nadrukkelijk een stempel kunnen zetten op het verloop van de wedstrijd. Nadat eerst Stormvogels voor 1-0 had ge zorgd hepen de Eilanders uit via 1-1 naar 1-4 om de rust met een comfortabele 1-7 voorsprong in te gaan. Wel kwam Stormvogels in de tweede helft nog op 4-7, maar Ons Eiland besliste daarna de wedstrijd in haar voordeel door uit te lopen naar 4-9. Doel punten: Rob Hasselbach 2x, Huib Hasselbach 2x, Jolande de Boer, John Dickhof, Barry van Duin en Wim Nijenhuis 2x. De Algemene-Eureka 5-6 (3-3). In de tweede helft heeft De Algeme ne geen kans gezien om de Rot terdamse bezoekers in haar greep te houden Na een aantrek kelijke eerste helft (3-3) viel de Leidse ploeg sterk terug. Wel kwam men na een 3-6 achter stand nog dichtbij de gelijkma ker. Doelpunten: Jorry Sjardyn, Ruud van Vliet, Ruud Swaak. Marco Mud en Wilma Sinteur Fiks-NIO 10-8 (1-4). Een sterke tweede helft het sub-topper Fiks uit Oegstgeest toch nog twee punten opgeleverd Fiks wist binnen de kortste keren in de tweede helft de 1-4 achterstand om te zetten in een 4-4 gelijke stand. Beide teams balanceerden tot 8-8 lange tijd op de even- wic hts balk, waar NIO uiteinde lijk afviel, toen Fiks de stand op 10-8 bracht. Doelpunten- Robert v d. Kraan, Dik Jan Elzenga 2x, Theo Vreeken 2x. Reinetta de Mooü 2x, Herma Tobé 2x en Jac queline Anholts GERT GRESSIE

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 17