actief in I vrije tijd I "Haast maken met samenvoegen van openbare scholen" Huurder verdiende aan woning zonder zelf huur te betalen Bezuinigingen ruimtelijke ordening weinig duidelijk Kort geding om woning aan Genestetstraat Vereniging van medici in pand aan Steenschuur Staatssecretaris Hermes: 1JMIW2I3IIMH] WÊk< NBBS jubileert met reünie in Pieterskerk In Pancras-Oost Ons Doel wint geding om toewijzing woning Zes miljoen inleverenmaar waarvan? Lelden DEN HAAG. LEIDEN - Flink je zakken vullen door onder te verhuren, zelf gratis wo nen, en als de huisbaas om de huur komt, maken dat je wegbent. Dat zal een Leide- naar hebben gedacht die een huis aan De Genestetstraat van woningbouwvereniging Ons Belang had gehuurd. Door zijn onderkomen ge deeltelijk onder te verhuren ving hij ruim zeshonderd gul den per maand, maar zelf be taalde hij geen cent aan zijn huisbaas. Ons Belang. Deze zomer werd de huurach terstand van de man de wo ningbouwvereniging te gor tig. Met een deurwaarder toog een delegatie van Ons Belang naar De Genestet straat om de man uit zijn huis te zetten Toen het gezel schap bij de woning arriveer de bleek de vogel gevlogen naar een camping ergens op de Veluwe. Tot grote verba zing van de woningbouwver eniging bleek op de boven verdieping. op twee kamers nog iemand te wonen. Hoelang deze man daar al sa men met zijn vriendin woon de kon niemand gisteren voor de president van de Haagse rechtbank zeggen. Maar in elk geval wilde hij nog tot 1 december in het huis blijven zitten. Dan pas zou hij in een flatje, dat inder haast voor hem is gezocht, kunnen trekken. De'woning- bouwvereniging wilde echter dat hij er op 20 oktober al uit zou zijn. Gisteren stond de man voor de president van de Haagse rechtbank mr. A. Borgart. Hij vroeg de president in het kort geding dat hij tegen de wo ningbouwvereniging had aangespannen onder meer, de aanzegging van Ons Be lang te schorsen totdat hij naar zijn nieuwe woning kon. De woningbouwvereniging zei bij monde van mr. W. Sluiter daar niet voor te voelen. "Er staat een gezin van vier per sonen te trappelen om in dat huis te kunnen trekken. Bo vendien staan ze al ruim drie jaar op de lijst van woning zoekenden in Leiden en heb ben wij al toezeggingen ge daan dat ze er nu inkunnen". Tijdens het kort geding kwam ook naar voren dat de onder huurder pas in februari vol gend jaar aan de beurt zou zijn geweest om voor een wo ning in aanmerking te ko men. Maar omdat men bij Ons Belang nog wel ergens een gaafje had, kwam de ver eniging met een flatje aan het Zwarte Pad in Leiden op de proppen, "waar hij 1 decem ber al in zou kunnen". Hij moest dan wel 20 oktober uit het huis aan De Genestet straat zijn vertrokken. Die zes weken tussen 20 oktober en 1 december zou hij dan maar bij familie onderdak moeten zien te komen. "Ik heb wel familie, maar ze heb ben niet de ruimte om mijn spullen op te slaan", zei de De Genestetstraatbewoner tegen de president van de rechtbank. Mr. Borgart probeerde daarop de partijen wat dichter bij el kaar te krijgen. Dit resulteer de in de toezegging van de bewoner, dat hij voor tien, ui terlijk vijftien november, het huis zal hebben verlaten. De president deed hem de sug gestie om met de huidige be woners (die inmiddels de sleutel voor een nieuw huis hebben gekregen) van zijn toekomstige flatje aan het Zwarte Pad te gaan praten of hij zijn spullen er wat eerder zou mogen neerzetten. Zelf kon hij dan tijdens die paar dagen die nog resten mis schien bij familie doorbren gen. De delegatie van Ons Belang ging schorvoetend met het voorstel van de president ak koord. Na afloop van de zit ting zei één van hen, "ze kun nen ons toch zeker niets ver wijten? We hebben zowel voor de nieuwe bewoners van het huis aan de Genestet straat als voor de huidige be woner ons best gedaan". Wat er nu met de verdwenen hoofdhuurder, die driemaal zoveel huur opstreek als hij zelf moest betalen gaat ge beuren, kon Ons Belang niet zeggen. "Misschien dat de fis cus er nog achteraan gaat". LEIDEN De Nederlandse Ver eniging van Artsen-Automobilis ten, WAA, heeft het monumen tale pand aan de Steenschuur 17, direct naast de Lodewijkskerk, in gebruik genomen. Het hoofdkantoor van de WAA bevindt zich in Utrecht, vanwaar onder meer artsen, tandartsen, dierenartsen en fysiotherapeu ten in het hele land worden gead viseerd op het gebied van de praktijkvoering. Ter kennismaking met de nieuwe bewoners houdt de WAA op za terdag 30 oktober open huis. Be langstellenden kunnen dan van af half tien 's morgens het inte rieur bezichtigen dat voor deze gelegenheid is verfraaid met twee foto-exposities: "Vyf en ze ventig jaar natuurmonumenten" en "Tropisch onderwater" Om elf uur en x>m vier uur treden enkele studenten op met een kort cabaret. Het open huis duurt tot vijf uur. Het voormalige bibliotheekgebouw naast de Lodewijkskerk. LEIDEN - Staatssecretaris Hermes (onderwijs) heeft de gemeente in een brief laten we ten dat ze snel plannen moeten maken voor een aantal openbare scholen, die beneden het bestaansminimum zit. Dit schooljaar heeft de staatssecretaris de scholen nog be staansrecht gegeven, maar volgend jaar zou dat wel eens anders kunnen uitpakken. «nnmni -és - L*. IÉ ,L f REIS GIERIG reis met lil HHf naam B ADRES I B RBS8ESTEMMWG- te- Rr-jptvKas iiii.fl KATEGÜHE Jongetan Stukende* Kurwtea m •m. m PHiiiim.^jM»*i-*iii.ji*» 1 Mi». t- )f 't irr Op de foto enkele affiches van de NBBS, die op de tentoonstelling te zien zijn. De directie onderwijs van de ge meente heeft daar geen enkele moeite mee. Eigenlijk komt de brief als mosterd na de maaltijd. De plannen zijn namelijk al in ver gevorderd stadium. Het gaat om de kleuterscholen "De Margriet" aan de Drie October- straat, "De Wigwam" aan de Su- matrastraat, "De Zonnehoek" aan de Atjehstraat en de "Gun ning" lagere school aan de Drif- straat. Deze scholen hebben nog te weinig leerlingen om in een reéle behoefte te voorzien. Met het oog op de basisschool in 1985 is de directie onderwijs al enige tijd in overleg met deze scholen om na te gaan op wat voor een manier er samenge werkt kan worden. Uitgangs punt van de directie onderwijs is dat met het begin van de basis school er alleen maar gezonde hhJ Muziek In café Scarabee aan de Pie- terskerkchoorsteeg treedt vrijdagavond de LeicLse band Number Four op. Dit trio is gespecialiseerd in muziek uit de jaren zestig. Het optreden begint om ongeveer tien uur. Toneel Toneelvereniging Ploef voert zaterdagmiddag het nieuwe toneelstuk "Het dansende ezeltje" van Erik Vos op. Het duurt ongeveer anderhalf uur en is geschreven voor kin deren van zes tot twaalf jaar Het stuk wordt opgevoerd in de aula van het scholencom plex aan het Valken pad in de Meren wijk en begint om half drie. Kaarten Wandelsportvereniging Zuid- West organiseert vrijdag een kaartavond (klaverjassen en jokeren) in In den Bierdeghel II, Nieuwe Rijn 52. Aanvang acht uur. Kerstversieringen In het Volkshuis begint 5 no vember een korte cursus kerstversieringen maken. Er staan diverse technieken op het programma: brooddeegfi guren, kerstkaarten maken, werken met houtspaan en strorietjes, kerststukjes en kerstfiguren. Er zijn zes bij openbare scholen bestaan Zo ligt het in de bedoeling om van de "Karei Doorman" aan de Su- matrastraat, "De Wigwam", "De Gunning" en "De Zonnehoek", een basisschool te maken. Ook zyn er zulke plannen voor "De Margriet" en de "Drie Oktober- "school. Afhankelijk van de plek waar de nieuwe binnenstads- school komt te staan zouden de ze twee koppels een fusie moe ten aangaan met de "Lucas van Leyden" lagere- en kleuter school. Hierbij is van groot be lang of de toekomstige nieuwe stadsschool wordt gebouwd op de Kaasmarkt of Garenmarkt. De Kaasmarkt zou voor de leer lingen van de "Drie Oktober" school een te grote en te gevaar lijke afstand zijn om dagelijks te lopen. Ook komen lagere scholen de eenkomsten op dinsdagmid dag van half twee tot half vier. Inlichtingen: tel. 149180 of in kamer 8 van het Volks huis, Apothekersdijk 32. Open huis Het dienstencentrum voor ge coördineerd bejaardenwerk De Kooi houdt donderdag ochtend open huis in het buurtcentrum aan de Drift straat voor de ouderen in de wijk. Zij kunnen zien wat voor activiteiten er zoal in het dienstencentrum voor hen zijn: het zangkoor treedt op, er zijn demonstraties van volksdansen, gymnastiek en bloemschikken, er is informa tie over de Engelse les en de cursus bloemschikken, er zijn tentoonstellingen van werk stukken die met handwerken en op de naaicursus zijn ge maakt. Het open huis is van tien tot één uur. Hengelsport (1) DGV hield een viswedstrijd in de Oude Rijn. Uitslag: 1 K. Rustige 3600 gram-40 stuks, 2 F. Landwaart 3600-27, 3 W. Blom 3500-34, 4 W. Kluivers 3500-34. 5 J Kluivers 2750-25. Hengelsport (2) Hengelsportvereniging Rijn land viste een wedstrijd in de Oosteinder plassen. Uitslag1 J. Blikman 2120 gram-18 stuks. 2 D. de Wit 1680-23, 3 Th. Westra 1640-25, 4 W de Bruyn 1075-17. 5 P van Vel- zen 980-23, 6 P Nagtegaal 875-15, 7 J. Koolhaas 825-12, 8 P Tuynder 500-6. 9 J van Hout 425-8, 10 J. van Oosten 325-2. Communicatie De Communicatie Club Leiden houdt vrijdag een feestavond voor radio-amateurs. De avond wordt gehouden in In den Bierdeghel I. Vestestraat le. De muziekgroep Bravo's treedt op. "Pestalozzi" aan de Kernstraat en de "Oppenheim" aan de Op- penheimstraat steeds nader tot elkaar. Per 1 augustus '83 zullen zij samen met de kleuterschool "Bambino" een basisschool vor men. Nu al wordt er veel samen gewerkt. Raket gestolen LEIDEN - Bij een inbraak in het bedrijf Persluchtcentrale Neder land BV aan de Flevoweg is een bodempersluchtraket gestolen. Het apparaat, dat wordt gebruikt bij het leggen van ondergrondse leidingen, heeft een waarde van 12.000 gulden. Inbraak aan Lage Rijndijk LEIDEN - Uit een woning aan de Lage Rijndijk zijn gisteravond een geluidsinstallatie en zo'n driehonderd elpee's gestolen. De inbreker vond in de woning ook de autosleutels en ging er met de auto vandoor. De totale waarde van de buit bedraagt 13.000 gul den. LEIDEN - Een 32-jarige vrouw uit Leiden is gistermiddag nabij de Willem de Zwijgerbrug met haar fiets gevallen, doordat een brom fietser haar in het voorbijgaan raakte. De vrouw werd met een wond aan het linkeroog overge bracht naar het Diaconessen-zie kenhuis. DEN HAAG. LEIDEN - Woning bouwvereniging Ons Doel in Lei den hoeft geen woning in het Van Wijk-Zaalbergcomplex in Pancras-Oost te verhuren aan woningzoekende Marnix Bon- gers. De president van de Haagse rechtbank wees vanochtend de eis van Bongers af om toch een woning in deze wijk toegewezen te krijgen. De president zegt in zijn vonnis on der meer dat de Leidenaar op een reservelijst stond om voor een woning daar in aanmerking te komen. Volgens de president maakt de gemeente echter een keus uit woningzoekenden die op de zogenaamde primaire lijst staan. Deze is veelal zo lang, dat reservekandidaten niet aan de beurt komen. Bongers had vorige week een kort geding aangespannen tegen Ons Doel. Hij vindt dat hij voor een woning in aanmerking komt, on- LEIDEN - Alle plaatselijke verte genwoordigers, tourleiders, se cretaresses, chauffeurs en ande ren die bij de NBBS werkten en werken, zijn uitgenodigd voor een grootse reünie die de reis- Wethouder Waal grens bereikt. der andere omdat hij al ruim tien jaar in de buurt woont en al ruim vijfjaar bij de gemeente staat in geschreven als woningzoekende. In het afgelopen voorjaar werd Bongers door de gemeente voor gedragen als gegadigde voor een woning van Ons Doel. Er vond overleg plaats tussen Bon gers en Ons Doel. Dat resulteer de eind augustus in een afwijzing van Ons Doel om Bongers als huurder te accepteren. Volgens de Leidenaar was deze beslissing gebaseerd op grond van zijn cri mineel verleden (hij heeft drugs gebruikt) en op het feit dat hij in een kraakpand woont. De woningbouwvereniging ont kent dit. Dc raadsman van Ons Doel, mr. Teekcns jr. legde onder meer de nadruk op de contract vrijheid en zei dat niemand rech ten kan ontlenen aan de voorbe reidende fase van de woningtoe wijzing. stichting zaterdag in de Pieters kerk houdt. De NBBS viert daar mee zijn 55-jarig bestaan. Aan de hand van de souvenirs van al le medewerkenden - van wie er zo'n kleine duizend worden ver- LEIDEN - Het raadslid Van Oos ten (PPR) meent dat raadsleden te weinig inzicht krijgen in de aard van de bezuinigingen in de sector ruimtelijke ordening. Vol gens Van Oosten staan in dit be grotingshoofdstuk slechts twee zinnen over de bezuinigingen terwijl de sector ruimtelijke or dening juist het grootste bedrag moet inleveren, ruim zes miljoen gulden. De leden van de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening ble ken in een vergadering gister middag overigens onder de in druk van de enorme hoeveelheid plannen die worden uitgevoerd of in uitvoering zijn. Van Oosten zei echter te vrezen dat nieuwe bezuinigingen bij het rijk voor Leiden catastrofale gevolgen zul len hebben. Volgens een aantal raadsleden staan met name be zuinigingen bij bouw- en wo ningtoezicht op gespannen voet met het voornemen van het col lege om het stadsvernieuwings beleid met kracht voort te zetten. Wethouder Waal zei dat zijn activi teiten als wethouder het laatste jaar geweldig worden overheerst door de bezuinigingen in zijn sector en dat ambtenaren niet in rijen van drie staan opgesteld om bezuinigingsvoorstellen aan te dragen. De wethouder ging ver der met in op de aard van de be- wacht in Leiden uit heden en verleden is tevens een tentoonstel ling is vervaardigd, die zaterdag te bezichtigen is. Daarnaast ziet zaterdag een jubi- zuinigingen bij de verschillende afdelingen. Wel noemde hij het opvallend dat degenen die brie ven schrijven (bouw- en woning toezicht) ook de meeste aandacht van raadsleden krijgen. "Straten makers schrijven geen brieven zoals welzijnswerkers", pareerde Waal nog. Ontslagen De wethouder noemde de grens bereikt tot waar bezuinigd kan worden zonder dat er ontslagen vallen. Bij verdere bezuinigingen in de sector ruimtelijke ordening kan Waal niet garanderen dat geen gedwongen ontslagen zul len vallen. De wethouder zei zich onder meer zorgen te maken over de voortgang van werk zaamheden in de Verversbuurt. Waal noemde suggesties om in de Stevenshofjespolder ook te bou wen voor de Haagse overloop, om exploitatieproblemen op te lossen, in strijd met tot dusver ingenomen standpunt dat in de eerste plaats voor Leidse wo ningzoekenden gebouwd moet worden. De wethouder zei te verwachten dat de restauratie van de Boer- haavezalen, in de wijk De Camp, volgend jaar zal worden aanbe steed. Het Academisch Zieken huis zou belangstelling hebben leumboek van de slichting NBBS het levenslicht. 'Niettegenstaan de eenige gebreken' geeft ook enig inzicht in de nieuwe vorm van distributie die volgend jaar in gebruik wordt genomen. voor het Pesthuis dat leegkomt als het Leger- en wapenmuseum naar Delft verhuist. Ook zou zich een nieuwe gegadigde hebben gemeld voor aankoop van het voormalige Marinecomplex aan het Noordeinde. Voor de exploi tatie van een bewaakte fietsen stalling in de binnenstad is nog steeds geen belangstellende ge vonden. aldus Waal. De wethouder zei het eens te zyn met raadsleden die vinden dat de verplaatsing van het chemisch bedrijf Bleijs, uit de wijk D'Oude Morsch naar een bedrijfsterrein in de omgeving, te lang op zich laat wachten. Voor de firma De Nobel, aan de Zoeterwoudseweg zou inmiddels vervangende ruimte zijn gevonden in de Ste venshof. Volgens Waal is er op de Vismarkt een uitbreiding moge lijk van de warenmarkt. De leden van de raadscommissie willen dat wethouder Waal met C A gaat praten nu de plannen van dit bedrijf, voor de bouw van een nieuwe zaak aan de Bree- straat, door een uitspraak van de Raad van State opnieuw zijn ge dwarsboomd. Waal zei C A te zullen adviseren om aan de Bo termarkt te blijven zitten en de winkel daar te verbeteren. Vol gens raadsleden moet snel dui delijkheid komen over één en an der.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 4