C oncu rren ti est rij d werkt zeer positief' Lotto Veldman meuwe turncoach DIOK'ers Van de Born en Altink in rugbyteam Olympisch elftal verliest Koudekerk 1 Noordwijkl WJ' DEN HAAG (ANP) - Wim Veldman uit Leeuwarden is met ingang van 1 januari van het komende jaar benoemd tot trainer van de nationale selectie turnen bij de dames. Veldman, die momenteel nog werkzaam is bij Quick in Leeuwarden, zal gaan samen werken met Hans van Zetten, die met onmiddellijke ingang is benoemd tot hoofdtrainer, en de choreografe/trainster Rietje Bijlholt. De 29-jarige Veldman zal bij de A-selectie als trainer werkzaam zijn en als hoofdtrainer van de B- groep. Na het vertrek van de Hongaar se Leona Horvath, die het ko mende weekeinde terugkeert naar haar vaderland, moest het begeleidingsteam van de selecties weer op sterkte wor den gebracht. Het koninklijk Nederlands gymnastiek ver bond (KNGVj heeft enkele weken geleden Leona Hor vath verzocht naar Hongarije terug te keren omdat het ver bond niet meer in staat was de bijkomende financiële las ten voor de Hongaarse te dra gen. Leona Horvath had tot na de wereldkampioenschappen, die volgend jaar oktober in Boedapest worden gehou den, een verbintenis met het KNGV. De financiële conse quenties van dat contract met Leona Horvath, die vori ge week vrijdag op het KNGV-centrum in Beekber gen op een druk bezochte bij eenkomst officieel afscheid nam, zal het KNGV normaal nakomen. Het wordt voor het eerst sinds 1970, dat de training en bege leiding van de nationale da messelectie in volledig Ne derlandse handen is. Van 1970 tot en met de Olympi sche Spelen van 1976 in Mon- Peter Post wil ploeg 'wakker houden AMSTELVEEN (ANP) Ploegleider Peter Post is voor het komende wielerseizoen een andere weg ingeslagen. Uit bezuinigingsoverwegingen en minder plezierige ervaringen in het verleden heeft de Amstelveense ploegleider besloten dit jaar zijn ploeg niet officieel voor te stellen. Zijn equipe voor volgend seizoen bestaat uit zestien renners. De namen zijn Jan Raas, Gerrie Knetemann, Johan van der Velde. Henk Lubberding, Leo van Vliet, Cees Priem, Jacques Hanegraaf, Ad Wijnands, Ludo Peeters (Bel). Ludo de Keulenaere (Bel), Theo de Rooy, Peter Winnen, Johan Lammerts, Adri van Houwelin- gen, Gerard Veldscholten en Frits Pirard. Peter Post: "Wanneer ik niet zoveel renners met tweejarige contracten had gehad, u groter geweest". i de veranderingen nog De naam van Pirard zou eventueel kunnen worden vervangen door die van Bert Oosterbosch. Post gaf toe, dat er gesprekken zijn geweest met Oosterbosch, die momenteel zonder contract zit. Een en ander hangt af van het feit of in Nederland een tweede profploeg van de grond komt. Als dat het geval is. zal Pirard met de andere "afvallers" van Post, Steven Rooks, Aad van den Hoek en René Koppert, deel uit maken van de nieuwe formatie. De Raleigh-bngade voor 1983 is meer gericht op het ronden-werk dan op de eendaagse wedstrij den. Post: "Wanneer ik niet zoveel ren ners met tweejarige contracten binnen mijn ploeg had, waren de veranderingen nog groter ge- treal droeg de Hongaarse Eva Bartha de verantwoordelijk heid. Na haar vertrek om ge zondheidsredenen nam het Russische echtpaar Lisa en Albert Asarjan tot 1979 de lei ding over. Daarna was de Tsjechoslowaak Jan Vlacil enkële maanden de verant woordelijke man, waarna Leona Horvath kort voor de wereldkampioenschappen in Fort Worth (VSt) voor enkele maanden werd aangetrok ken. Nadat Leona Horvath weer enige tijd in haar vader land was geweest slaagde het KNGV er in de Hongaarse te contracteren tot na de we reldkampioenschappen van oktober volgend jaar in Boe dapest. Die verbintenis werd dus enkele weken geleden door het KNGV in de prak tijk beëindigd. DEN HAAG De Nederlandse rugbyploeg zal zaterdag 6 november in Malmö zijn tweede wedstrijd in de B-poule van de FIRA-competitie spelen. In de eerste ontmoeting tegen Polen kwam de ploeg in War schau verrassend tot winst (6—13). Polen heeft zich van deze nederlaag hersteld door jongstleden zondag in Warschau de Zweden met liefst 54-6 achter zich te laten. De Nederlandse ploeg, die na de terugkeer van Denis Power zeer sterk is verjongd - liefst acht spelers uit Jong Oranje werden door Power over geheveld naar de A-ploeg - is voor Malmö als volgt samengesteld: Hen- ny Vermeulen (Hilversum), Rob Bosken (Hilversum), George de Vries (AAC), John Dudink (West-Friesland), Ton Jacobs (Hilversum), Louis Straathof (Den Haag), Henk Batterman (AAC), Dick Altink (DIOK), Hans Marcker (Castricum), Bas Kasteel (DSRC), John Koelemij (Den Haag), Paul en Eric Hengeveld, Joost Takken (allen NFC), Cor Zwitser (West-Friesland). Reserves: Robert de Boer (Den Haag), John Dam (Castricum), Mark Vis ser (Hilversum), Gideon van den Born (DIOK) en Theo Vermeer (West Friesland). BARENDRECHT - Terwijl in de top van Feyenoord opnieuw een hevige machtsstrijd woedt (ditmaal geconcentreerd op secretaris Kok Dijk, die onder druk van de machtige amateursectie gisteren aankondigde zijn functies tijdens de komende jaarvergadering beschikbaar te zul len stellen), heeft het slachtoffer van de vorige botsing in de Rotter damse Kuip elders onderdak gevonden. De begin 1982 ontslagen directeur Peter Stephan is een overeenkomst voor een jaar aangegaan met de nationale voetbalbond en andere sportbonden van Roemenië. De inwoner van Barendrecht fungeert sinds kort op freelance-basis als „adviseur voor buitenlandse spor- taangelegenheden", hetgeen betekent dat hij in het Westen als een soort zaakgelastigde op sportgebied zal optreden voor de bonden van dat Oostblokland. De omschrijving van zijn in de voetbalwereld unieke, nieuwe taak duidt daar in elk geval sterk op. „Ik ga voor die bonden het zelfde werk doen als ik voor Feyenoord deed", legt hij uit, „maar dan voor de nationale teams en de topclubs die Euro pa-Cupvoetbal spelen. Vanuit Nederland ga ik die begeleiden, GRONINGEN (ANP) - Het Nederlands olympisch voet balelftal heeft ook de tweede wedstrijd in het nederlagen- toernooi tegen eredivisie clubs met 0-3 verloren. Na FC Utrecht won FC Gronin gen met 3-0. Het was een ge flatteerde overwinning van FC Groningen, dat in doel man Tukker de uitblinker had. Tukker hield in deze spektaculaire wedstrijd op wonderbaarlijke wijze zijn doel schoon. De doelpunten voor de thuisclub vielen in de slotfase. In de 69ste minuut kopte Wim van Dijk Gronin gen naar 1-0. Erwin Koeman nam 2—0 en 3-0 voor zijn re kening in de 82ste en 89ste minuut. Er waren 2.500 toe schouwers. De opstelling van het Olym pisch Elftal was: Drost (Men zo), Steenge, Kramer. Nijholt en Den Bakker (Vincent), Van den Akker, Veneboer en Schrijver, Lems (Venema), Meeuwsen en Verdonkschot. door Paul de Tombe en als er iemand naar de loting moet, zullen ze mij afvaardigen, of zal ik er ook bij zijn. Voor de andere Roemeense sportbonden ben ik de adviseur en coördina tor voor promotie- en reclameac tiviteiten in het buitenland". Bij dat laatste zal hij gebruik ma ken van de diensten van Hendrik Nolles, de pr-man, die ook al moest wijken bij Feyenoord - op voetbalgebied heeft Stephan geen hulp nodig. „Alleen wan neer er analyses moeten worden gemaakt van komende Europa- Cuptegenstanders, zoals óók de bedoeling is, zal ik een vakkun dig trainer moeten inschakelen. Iemand die de taal spreekt, zoals Mircea Petescu". "Voor de rest doe ik hetzelfde als bij Feyenoord, alleen in breder, internationaal verband. Er liggen bijvoorbeeld beste mogelijkhe den voor buitenlandse clubs om trainingskampen te beleggen in Roemenië. Daar ga ik op inspe len en andersom ga ik ook tra- ningskampen voor Roemeense clubs in het buitenland organise ren. Wil een westerse club een Roemeense speler kopen en er mogen enige internationals ver trekken om ervaring op te doen), dan ben ik er, en ik zal er dan ook zijn om die voetballer te advise ren en te begeleiden". Géén makelaar Hij zal dat steeds doen namens de voetbalbond, „want ik ga niet zelfstandig bemiddelen. Ik wil per sé geen makelaar worden, ik handel namens die bond. Dat had ik ook graag voor Nederland willen doen. maar ik heb geen UEFA-licentie gekregen omdat de KNVB zegt: Er is al zo ie mand" (Ger Lagendijk) "en meer dan één persoon hebben we hier niet nodig. Daarom moest ik wel naar het buitenland". Dat het, na oriënterende gesprek ken met een Scandinavisch land tenslotte Roemenië werd, kan Stephan zelf maar moeilijk an ders verklaren dan: „Tja, hoe kom je aan je vrouw? Ik ben in Zürich geweest bij de laatste Eu- ropa-Cuploting om mijn buiten landse contacten aan te halen. Daar kwam ik aan de praat met Roemenen en van het een kwam het ander. Veertien dagen gele den heb ik de interland Roeme- nië-Bulgarije bezocht en de dag daarna heb ik het contract gete kend". Voorbeeld In die twee weken werd intussen al een beroep op hem gedaan. Voor het Roemeense voetbalelftal heeft hij een trainingskamp gere geld in België in de aanloop naar de interland in en tegen Italië (op 4 december) in de voorronde van het Europees kampioenschap. Hij kan dat als concreet voor beeld noemen van zijn werk, dat hij dus op freelance-basis ver richt. Dat komt hem goed uit, want het geeft hem de gelegenheid „ande re dingen te blijven doen". Zoals het adviseren van de voetbal- Peter Stephan: "Ik ga hetzelfde doen als bij Feyenoord, alleen in een breder verband". bond van Indonesië in zaken die het profvoetbal aldaar betreffen. Drie keer dit jaar reisde hij al naar dat land, waar hij onder meer het aantrekken van een aantal Nederlandse trainers heeft aanbevolen, een voorstel dat in studie is. Hoe dan ook, hij heeft zich „nog geen moment verveeld" sinds zijn vertrek bij Feyenoord. Hoe wel hij niet meer over die tijd wil praten („dig episode is voorbi bleven er indirect wel degelijk banden met zijn vorige werkge ver bestaan. Via allerlei werk waaraan "ik niets heb verdiend" Zo hielp hij onder andere doelman Tonnie van Engelen (naar Go Ahead Eagles) en Hans Groenen dijk (naar Aalst) die bij hem aan klopten om hulp. Zo ook reisde hij op diens verzoek met Jupp Kaczor mee naar Frankfurt om die spits bij te staan bij de onder handelingen met Eintracht. Der de man bij die reis was Aad van der Laan, het bestuurslid dat Stephans vroegere managers functie bij Feyenoord nu goed deels vervult en naar verluidt ook de man achter de val van se cretaris Dijk. Proefjaar Stephan wil er niet verder op ïn- gHO, Uever richt hij zich op zijn nieuwe „Roemeense job". „Dit is een proefjaar, om te zien hoe het functioneert, daarna kijken we verder. Ik had graag hier geble ven. maar ik moest mijn blik wel verruimen, omdat de kansen om als voetbalmanager in Nederland aan de slag te komen zeer klein zijn zolang het voetbal hier niet commercieel georganiseerd is in een profliga Nederland isoleert zich wat dat betreft internatio naal steeds meer en het topvoet bal gaat ook achterlopen Maar dat besef is inmiddels wel door gedrongen, daarom zal die liga er wel snel komen". weest. Op het ogenblik worden mij veel goede coureurs aange boden, omdat een aantal spon sors is weggevallen. Daarvan wil de ik optimaal profiteren, maar dat is niet helemaal gelukt". De ploeg voor volgend jaar en ook de jaren daarop is gebouwd op het ryden van etappewedstry- den. Met De Rooy, Winnen. Lam merts en Adri van Houwehngen heeft Post bewust ronderenners aangetrokken Het accent zal in de toekomst liggen op het ryden van twee ronden in dezelfde pe riode. Het eerste voorbeeld van die nieu we lyn blijkt in het voorjaar. De succesvolle ploegleider neemt dan met volwaardige formaties deel aan zowel de Tirreno-Adna- tico als Parijs-Nice Aan de Ron de van Italië neemt de Post-bn- gade definitief niet deel. maar de samenstelling van de formatie is er op gericht, dat de Giro in de toekomst naast de Tour het be langrijkste evenement zal wor den. Voor de nieuwe opzet van Neder lands succesvolste wielerequipe is gekozen om de concurrentie strijd op te voeren. Post: "Ik heb het afgelopen jaar myn leergeld betaald. Een renner kon gemak kelijk nee zeggen tegen een of andere wedstrijd. Dat kon ik niet. er moest een ploeg aan het vertrek staan De problemen kende ik voornamelijk met een daagse renners. Daarom hebben wij besloten het accent te leggen op de ronden. Een gezonde con currentiestrijd binnen een ploeg kan alleen maar positief werken". In grote lijnen werkt Post komend seizoen hetzelfde programma af als dit jaar. Dat houdt in, dat hij in februari naar de Cóte d'Azur vertrekt, voor een aantal trai- ningswcdstrijdcn. Vervolgens worden alle voorjaarsklassiekers cn de etappewedstrijden Parijs- Nice en Tirreno-Adnatico afge werkt. Als voorbereiding voor de Ronde van Frankrijk rijdt Post de Ronde van Romandiè, de Dauphine Liberé en de Ronde van Zwitserland Na de Tour vol gen de strijd om het wereldkam pioenschap en de myaarsklassie- kers. Post wil een afgang, zoals het afge lopen seizoen in de Dauphine Li beré. door de nieuwe opzet trach ten te vermijden. "Ik leid nu tien jaar een wielerploeg. Een derge- iyke afgang past niet by zo'n sterke formatie. Dit seizoen wil ik ook in dergelyke wedstryden goed voor de dag komen Daar voor was meer concurrentie bin nen de ploeg noodzakelijk De jongens hadden het te gemakke lijk. omdat zij zeker waren van een plaats in de Tour-ploeg of die plaats niet ambieerden. Ik hoop dat dat nu gaat veranderen", al dus Post f289 847.40 ontvangen 2.- Prijs 2 win naars. die elk bruto f75 000,- ontvangen 3e Prijs 345 winnaars, die elk f661,80 ontvangen 4e Prijs 7 295 winnaars, die elk f31.30 ontvangen 5c Prijs 105 566 i. die elk f&.- vangei Toto 42: le Prys 24 winnaars, die elk bruto f3 085.20 ontvangen 2e Prijs 617 win naars. die elk f56,40 ontvangen 3e Prijs 5 98! winnaars, die elk f 14,50 ont Toto-gelijk 42: le Prys geen winnaar 2e Prijs geen winnaar 3c Pnjs 23 winnaars, die elk f289,10 ontvangen 4e Prijs 772 win naars, die elk f 11.90 ontvangen. Cijfers pel 42: 6 Cijfers goed 1 winnaar 5 Cijfers goed 3 winnaars 4 Cyfers goed 16 winnaars 3 Cijfers goed 250 winnaars 2 Cijfers goed 2 622 winnaars 5 AVONDS NA OP weosmjo /SAPP/P OP e£ZD£S< &(J ADVERTENTIE. Hedenavond 19.30 uur Adv. aangeboden door Tweewielercentrum Leo v.d. Post w

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 15