minuten een klacht Positie vrouw geen discussiepunt Prij salarm-telefoon van Consumentenbond Rechtse groep adviseert boycot conferentie Extra kans op f100.000,- Elke week. DINSDAG 26 OKTOBER 1982 Vrienden hadden o herfstvakantie hun tweede huisje aangeboden, of beter gezegd: hun vierde huisje, want vroeger wa ren ze zo arm, dat ze het schamele tweede huisje helemaal in Zee land samen met familie moesten kopen, zodat ze blij waren toen ze een tweede huisje (weliswaar sa men met vrienden) in Noord-Hol land konden kopen, dat weer te klein was om tegelijkertijd door twee echtparen te worden be woond in vakanties en weekends, zodat ze opnieuw blij waren toen ze, eenmaal in wat betere doen geraakt, in staat waren aan die twee gedeelde tweede huisjes nog éen derde, even over de grens in Duitsland, toe te voegen, dat nu niet meer gedeeld hoefde te wor den met vrienden of familie. Ons was een landelijk gebied be loofd met reeën, fazanten, patrij zen en koolmeesjes, dus zodra we ons zaterdagmiddag „eingebur- gert" hadden gingen we met de kinderen een wandeling in de omgeving maken. „Kijk pappa, een spreeuw!", riep Sara enthou siast. Daarna zagen we een handvol mussen en een wei vol zwartbonte koeien, maar godzij dank vonden we toch ook al gauw wat eikels en zagen we vreemde parasitaire bolletjes op de eikebladeren zitten, die al be hoorlijk buitenlands aandeden. Erg spectaculair was dat alles nog niet, maar zie, opeens stuit ten we op enkele echte vliegenzwammen, u weet wel de oerpaddestoel, rood met witte stippen, waarop, zoals we ons al len herinneren, kabouter Spille been heen en weer zat te wippen. Dat kwam al meer in de richting van een buitenlandse herfst vakantie! Na een minuut of twintig bogen we rechtsaf een verharde weg door het bouwland in, toen we in de verte een drom van (welgeteld) 21 mannen in het veldgroen over het weggetje zagen naderen. Omdat wij maar met z'n vieren waren, en zij bovendien nog vijf onrusti ge honden aan lijnen meevoer den, leek het onvermijdelijke tref fen in ons nadeel te zullen uit pakken, maar gelukkig gingen zij voortijdig linksaf, en boven dien herinnerde ik mij dat we weliswaar in Duitsland waren en dat ze allemaal weliswaar ge weren droegen en er „militaire- ment" uitzagen, maar dat het ook nog steeds vrede was en we bovendien bondgenoten waren. We besloten hen over het zijweg getje achterna te gaan, omdat we toch die kant op moesten. Intus sen legden we de kinderen uit dat dit jagers waren, en dat zij zo'n neonrode band rond hun jagers- hoedje hadden gedaan om door hun kameraden opgemerkt te worden, zodat zij in de zenuwen niet als een everzwijn zouden worden neergeknald tussen het struikgewas. Ik legde Sara en Janna vervolgens het weidelijk jagen uit, en vertel de hun het verhaal over het konij nenpaartje dat meegenomen werd naar het konijnenloze Au stralië waarna dat overwoekerd werd met miljoenen konijnen, in de hoop dat zij enigszins gepant serd het jachtgebeuren zouden beleven. In de verte klonk nu en dan geknal, men blies op fluitjes en riep „hop-hop-hop-hop-hop!" om de dieren op te jagen, en om de vijftig meter passeerden we een stilstaande figuur in jagers kostuum voor het merendeel ou dere heren), die zich aan de rand van het veld verdekt had opge steld in de bossages. „Guten Tag", zeiden we, als gast van het land, vriendelijk, en zij groetten even vriendelijk terug. „Jagen Sie auf Hasen?"vroeg ik (les 1 in het buitenland: maak zo simpel mogelijke zinnen), en de oubaas antwoordde dat er ook op patrij zen en fazanten werd gejaagd. We zagen nu dat er een soort raz zia werd gehouden door vele tien tallen jagers, die het hele gebied hadden afgezet. „Verstaan ze hier ook Broek-in-Wa- terlands?", vroeg Janna van vier verbaasd, nadat ik in staat was gebleken dit gesprek te voeren met zo'n Duitser. We liepen door, en zagen binnen korte tijd hoe drie fazanten werden beschoten, maar alle drie gemist werden en een eind buiten het bereik van de vuurmonden neerstreken tussen het gebladerte van de knolrapen. Hoera!, goed zo!, gelukkig maar!, riepen we, partij kiezend tegen de eigen soort, maar even verder op zagen we langs de weg toch een bosje fijngetekende licht- bruin-zwartbruin-middelbruin gekleurde veren van een neerge knalde fazant liggen. Af en toe werden ze dus blijkbaar toch ge raakt! Weer terug in het huisje zagen we door de grote uitzichtramen de jagers in de verte naderen. Op eens een geweerschot, gevolgd door een harde bons tegen het raam! Schoten ze nu ook al op ons? Het was een aangeschoten fazant die tegen ons raam u?as gevlogen, twee toesnellende hon den hadden hem al te pakken voordat we het benul hadden ge had het huisje uit te snellen en de vogel voor de neus van de honden en de jagers weg te ratsen. Hoe zouden ze dan eigenlijk hebben gereageerd? „Geef terug die fa zant, die was van ons!" Rechtop voor het raam staand, onze har ten nog bonzend van veront waardiging, zagen we een der ja gers, een bejaard heertje, over het pad voorbij lopen. Hij knikte vriendelijk. We knikten niet te rug - wat ons betreft was het weer de 10e mei. Een mevrouw meldt dat haar groenteboer de andij vie kletsnat maakt om gauw aan het gewicht te ko men. Een een jongeman deelt mee dat de prijzen van hasjiesj tegenwoordig de pan uitrijzen. Dat zijn de weinige twijfelachtige telefoontjes die binnen komen op een van de twee constant bemande toe stellen van Prijsalarm van de Consumentenbond in Den Haag. De overige gesprekken op dat speciale telefoonnummer (zo'n dertig per uur) zijn bloedse rieus. Neem de pot jam. Een handige pot, want er zitten sierlijke inkepin gen in het glas, waardoor hij zo makkelijk in de hand ligt. In me nige reclameboodschap is dit ge mak jubelend beschreven, maar over de geringere inhoud is wij selijk niet gerept. Wel dat de af geslankte pot niet in prijs is ver hoogd. „Versluierend" en „mis tig" zijn de termen die ze bij de Consumentenbond hanteren voor wat je net niet gesjoemel mag noemen. Toch klagen de meeste bellers niet over de eerste levensbehoeften die steeds prijziger worden. Maar meer nog over vaak krankzinni ge prijsverhogingen waarmee de met bijna niet te dichten begro tingsgaten worstelende lagere overheden de consument besto ken. Omhoog Piet van Rosse, een van de mensen achter Prijsalarm, zegt: „De in flatie is maar zes procent. In naam dan, want de o verheidsta rieven zijn buiten het inflatiecij fer gehouden. En de salarissen willen almaar niet omhoog gaan. Vooral over de verhogingen van de onroerend-goed belasting moet je niet te licht denken; in veel gevallen is die verviervou digd". „De lagere overheden zijn ook niet misselijk met het verhogen van de waterzuiveringsheffing, de reinigingsrechten, de parkeer- gelden, de hondenbelasting. En wat dacht je van de sportvelden? Terwijl de overheid het sporten stimuleert omdat het zo goed is voor lijf en leden, worden de hu ren van gemeentelijke sportvel den waanzinnig verhoogd, wat de sportman terugvindt in de verhoogde contributie die zijn club gedwongen is te vragen". De invloed van de Miljoenennota is al aardig te merken. In dat mooie stuk stond dat de rijksoverheid de gemeenten nóg minder geld gaat geven. Al mogen de tariefs verhogingen van de lagere over heden niet meer dan vier procent bedragen, zei de rijksoverheid ook nog. „Wie bewaakt dat?", vraagt Piet van Rosse zich af. „Binnenland se zaken bewaakt dat en geeft ontheffing. Hoe die controle ver loopt, is onduidelijk. Maar wat heel duidelijk is: er wordt uiter mate gemakkelijk ontheffing ge- Telefonistes van Prijsalarm noteren: "De kluit wordt een beetje belazerd". geven. En niet op een manier die voor de burger glashelder is. Bij binnenlandse zaken ontbreekt een controleapparaat zoals de ECD (Economische Controle Dienst) van economische zaken. Al is dat apparaat zwaar onder- bemand". Prij zenkamer Ago Salverda, collega van Piet, vult aan: „De ECD moet maar uitbreiden, juist nu van alles moet inkrimpen. Dat klinkt sim pel en het is ook simpel. Mis schien dat economische zaken het prijsbeleid in de particuliere sector dan wat beter in de hand kan houden. Voor de prijsbewa- king in de overheidssector zou er een Prijzenkamer moeten ko men, een instituut zoals de Re kenkamer, duidelijk onafhanke lijk van de overheid, met een om- buds- en signaleringsfunctie. En met zo'n alarmtelefoon zoals wij deze maand hebben". Een meneer belt boos op. De verontreinigingsheffing op de Zuidhollandse eilanden is per jaar per gezin van 140 naar 190 gulden gegaan. Een derde meer. Het weghalen van een wespennest door de gemeentereiniging in Putten kost nu 35 gulden. Vroe ger was dat gratis, weet een me vrouw zich te herinneren. Een schrale troost voor haar is dat het verwijderen van die diertjes in Sittard negentig gulden kost. Wat meteen aangeeft hoe wille keurig de tarieven en verhogin gen van de lagere overheden in Nederland zijn. Ze doen maar wat, lijkt het wel. Ago Salverda vindt dat kwalijk. „Er is geen uniformiteit. De men sen denken: ze rotzooien maar wat aan. Dat is ook zo in feite. En de mensen voelen zich gebruikt als melkkoe". Verschillen De Consumentengids heeft uitvoe rig bericht over de ongelijkheid in de tarieven van gas en elektra. De PNEM in Noord-Brabant is met 300 gulden voor 1000 kWh het goedkoopst. Het GEB Am sterdam berekent daarvoor 402 gulden. De PUEM in Utrecht vraagt 366 gulden. Die verschillen in tarieven hebben te maken met het gebruik van verschillende soorten brandstof. De regering verlangt dat, om niet afhankelijk te zijn van één soort. De Consumentenbond vraagt zich af waarom de kostenver schillen van een op zich goed be leid moeten worden afgewenteld op de consument. De bond vindt verder het argument van de Ver eniging van Exploitanten van Elektriciteitsbedrijven in Neder land (VEEN) niet opgaan, dat de tariefsverschillen een stimulans zijn om zo doelmatig mogelijk te werken. Bovendien wordt de elektrici teitsrekening nog steeds ge bruikt voor een verkapte belas tingheffing. In 1978 vloeide in to taal 855 miljoen gulden uit de winsten van energiebedrijven naar de kassen van Nederlandse gemeenten. Om tot meer gelijk heid in de elektriciteitstarieven te komen zou het afgelopen moe ten zijn met dit oneigenlijke ge bruik van de elektriciteitsreke ning, vindt de Consumenten bond. „Ik ben me rot geschrokken", zegt een meneer aan de telefoon. „Nog geen vijf minuten in de am bulance kostte me 350 gulden. Ik krijg dat geld wel terug van de verzekering, maar ik moet het eerst voorschieten". Uitstrijkje Een andere klacht uit de medische sector komt uit Utrecht. Een vrouwenarts uit het Antoniuszie- kenhuis berekende vorig jaar voor een uitstrijkje bijna 55 gul den en nu bijna 110. De heer Onnekink uit Lelystad heeft inmiddels geconstateerd dat de scheercrème in prijs is ge stegen en in gewicht is gedaald. Eerst kreeg je 120 gram voor f2,25 en nu 100 gram voor f2,75. En met de inlegkruisjes is het ook niet meer wat het was. Eerst za ten er dertig voor f2,30 in een plastic zak en nu worden ze fraai verpakt in een kartonnen doos aangeboden voor f3,45. De ECI gaf vroeger vier boeken voor een tientje. Nu heet het: drie boeken voor een tientje, plus één gratis. „Maar ze verge ten te vermelden dat je vijf gul den inschrijfgeld moet betalen tegenwoordig", zegt Piet van Rosse van de Consumenten bond. Een meneer klaagt dat een pas poort in de ene gemeente zestig en in de andere gemeente 48 gul den kost. Diverse klachten zijn er over krui deniers die centen in hun voor deel afronden. „En niet het eind bedrag, zoals het hoort, maar per artikel, wat niet mag", zegt Piet Weer een ander heeft op een veer tig centimeter lange ritssluiting vier plakkertjes aangetroffen, en wel: f2,40, f2,75, f3,20 en f3,60. Het laatste bedrag heeft ze moe ten betalen. Maar het is beter dan helemaal geen prijskaartjes, waarover een klacht binnen komt. NOVIB Zelfs het goede doel is duurder ge worden. Een leren tas van de NOVIB is in pnjs verhoogd van 125 tot 175 gulden. En bij de Post-, Cheque- en Girodienst (PCGD) kost een jaar duplicaten van rekeningen honderd gulden. Wat een prijsverhoging van hon derd procent betekent, want het was 50 gulden. De vullingen van Parkers zyn gro ter geworden, maar er zit minder in. wordt gemeld. En hetzelfde geldt voor de pastachoca, die 25 gram minder bevat Stapels klachten zijn er over de si garettenmerken Rothmans en Pall Mali. Rothmanns lijkt goed koper geworden; niet meer f 3.25 maar f 3. Maar er zitten wel vijf sigaretten minder in, ofwel de si garet is in prijs gestegen van der tien naar vijftien cent. „Het is de kluit een beetje belazeren zegt Piet van Rosse. Een heer uit Zaandam vindt het vreemd dat Substral plantenvoe ding bij AH wordt aangeprezen met „van f 5,25 voor f 4.95" Ter wijl het volgens hem nooit f 5.25 is geweest, maar de pnjs die nu voordeel heet te zyn. Mag dat. wil hy weten De wet misleiden de reclame blijkt geen handvat te bevatten om die 'truc' tegen te kunnen gaan. Maar de commis sie prijsaanduiding van de So ciaal-Economische Raad (SER) werkt wel in die richting Een ander belt om te vertellen dat het vervoer voor het school zwemmen vroeger gratis was en nu 25 gulden kost. En de pnjzen voor de tweede en derde week in juli in een bungalowpark in America van Sporthuis Centrum is van f 1835 vorig jaar gestegen tot f2215 in 1983 „Oflewel blijf in Nederland", sniert Piet van Rosse. Rode kaart Bij Prijsalarm komen 450 meldin gen per dag binnen. Een niet ge ring aantal klachten wordt geru briceerd onder het kopje „Schynaanbiedingen en andere kwalijke praktijken". Ze worden zoveel mogelijk op waarheid ge controleerd. „Al is het soms nau welijks te venfieren, want bin nen twee dagen verandert het weer", zegt Piet van Rosse. Een mevrouw uit Amstelveen lijkt hem gelijk te geven. „Als er markt is. stunten AH en EDAH mee. Maar de dag erna zijn de prijzen weer op het oude hoge ni- De kachten over de onroerend- goedbelasting zijn zo talrijk dat ze op speciale (rode) kaarten worden genoteerd. Haarlemmer meer is één van de boosdoeners. Een meneer wiens huis in 1981 nog een getaxeerde waarde had van f 49.700 ziet zijn huis nu geta xeerd op f200.000. In plaats van 269 gulden moet hij nu 387 gul den belasting betalen. Aan het eind van de maand wordt gestopt met de klachtentelefoon. Dan wordt alles op een rijtje ge zet. De meest schrijnende geval len komen in een zwartboek. Dat gaat ook naar de politieke party- en, om te bewerkstelligen dat de overheid een duidelijk prijsbe leid gaat voeren. (Van onze redactie geestelijk leven) Een comité in de Christelijke Ge reformeerde Kerken, dat komen de zaterdag in Amersfoort een conferentie voor ambtsdragers en andere belangstellenden houdt over 'de positie van de vrouw in de kerk', heeft in de ui terst rechtse hoek van deze kerk nogal beroering veroorzaakt. De behoudende groep 'Bewaar het pand' ontraadt de kerkleden, de ze conferentie bij te wonen. "De positie van de vrouw in de kerk kan binnen onze kring geen dis cussiepunt zijn, en dus is zo'n conferentie overbodig", is het ar gument van de groep, die elke verandering in de leer en prak tijk van de kerk afwijst. 'Bewaar het pand' wekt de indruk, als zou de conferentie in Amers foort een eerste aanzet zijn tot in voering van de vrouwelijke ambtsdrager in de Christelijke Gereformeerde Kerken. Volgens de groep behoort de positie van de vrouw te blijven zoals die al tijd is geweest. En dat is: op geen enkele manier in wét voor ambt ook. "Bij het licht van de bijbel en vanuit de traditie van de kerk mag daarover geen enkel misver stand bestaan", poneert de groep. Ondanks het advies om thuis te blijven, verwacht het comité toch grote belangstelling zater dag in de 'Keistad'. Professor dr. W. van 't Spijker van de theologi sche hogeschool in Apeldoorn zal daar de discussie inleiden. De heer D. Koole (Den Haag) van het comité verklaarde, dat aan dit initiatief geen oppervlakkige vernieuwingsdrang ten grond slag ligt. Wel hoopt men, dat er zicht komt op de vraag, welke weg de kerk hier wel of niet mag gaan. "De ontwikkelingen bin nen de kerken in het algemeen hebben dit onderwerp zo in de belangstelling gebracht, dat het goed is, er bij het licht van Schrift en belijdenis een dag mee bezig te zijn". Het comité heeft de kerkleden die 'Bewaar het pand' zijn toegedaan opgeroepen, het advies tot boy cot van de conferentie niét op te volgen. "Een goed doordachte en oprechte bijdrage aan de discus sie óók van de kant van 'Bewaar het pand' zal zeer welkom zijn", aldus de heer Koole. Besparing in Katwijk De kerkvoogdij van de hervorm de gemeente in Katwijk aan Zee heeft de kosters en concierges van de kerken en wijkgebouwen richtlijnen gegeven voor energie besparing. Deze kostenpost op de kerkvoogdijrekening komt op het ogenblik ver boven de 10 pro cent van de totale kerkelijke huishouding uit. In de kerkgebouwen mag de tem peratuur niet hoger komen dan 15 graden en in de wijkgebou wen niet hoger dan 18 graden. De entrees en gangen mogen niet worden verwarmd, tenzij het gaat vriezen. Ook heeft de kerk voogdij instructies gegeven voor besparing op het elektriciteits verbruik. Het kerkbestuur zegt in zijn mede deling, ervan overtuigd te zijn, dat het met een beetje goede wil van de kosters, concierges en ge bruikers wel zal lukken. Doemdenken Vrijdagavond. 29 oktober, om 8 uur houdt dr. W. J. Ouweneel uit De Bilt in de Lokhorstkerk aan de Pieterskerkstraat in Leiden zijn tweede lezing in de serie 'Doemdenken is niet nieuw'. De titel van deze lezing is: 'Hoop in nood'. De bioloog dr. Ouweneel (39) was tot voor kort in dienst van de Ko ninklijke Nederlandse Akade- mie van Wetenschappen en ver richtte in Utrecht wetenschappe lijk onderzoek in de ontwikke- lingsgenetica, op welk terrein hij een 20-tal publikaties op zyn naam heeft staan. Zijn werk als hoofddocent aan de Evangeli- Ouweneel sche Hogeschool en als eindre dacteur van het blad 'Bijbel en wetenschap', gecombineerd met vele lezingen, noopte hem deze betrekking op te geven. De lezing van komende vrijdag is de tweede in een serie van vier. De volgende zijn op 12 en 26 no vember. In samenwerking met de Leidse Studentenekklesia en het Stu dium Generale van de Leidse universiteit heeft de Radboud- stichting (wetenschappelijk on derwijsfonds) een serie van vier avondcolleges georganiseerd over 'geloof en wetenschap in een onrechtvaardige wereld'. Ze worden gehouden in zaal 11 van het Academiegebouw aan het Rapenburg op de donderdagen 28 oktober en 4. 11 en 18 novem ber, steeds om kwart voor 8. Donderdag spreekt dr. M J Faber over 'Kritische vredesopvoeding en pastoraal beleid'. De andere sprekers zyn: drs. P. van Dyk (4 november, over Theologische reflecties op geloof, wetenschap en techniek'), dr. A. H. van den Heuvel (11 november, over het programma van de Wereldraad van Kerken over geloof, weten schap en toekomst) en prof. dr G. M. van Melsen (18 november, over 'De zin van wetenschap en techniek; mogen we alles onder zoeken?'). De toegang tot deze avondcolleges is gratis, en alle belangstellenden zijn welkom. One Way Day. Komende zater dag, 30 oktober, van 's morgens 10 uur tot 's avonds 9 uur houdt de evangelist Ben Hoekendijk in de Jaap Edenhal te Amsterdam een van zijn vier 'One Way Days'. Het programma bestaat uit mu ziek, zang, een evangelische beurs en toespraken. De po dium-activiteiten beginnen om 11 uur. half 2, 4 en 7 uur In MB aparte ruimte staan pastorale medewerkers klaar om op onge dwongen manier met bezoekers na te praten. Het is roor het eerst, dat Hoeken dijk zijn actie over vier plaatsen verspreidt. De opkomst is nu be langrijk groter, zo is al gebleken In Groningen bijvoorbeeld moest hij zelfs een grotere hal huren dan was afgesproken. Beroepen Hervormde Kerk: beroepen te Haamstede kandidaat O. C. Kers- sen Nieuwegein, te Ten Boer (Gr.) kandidaat E. J. Hefting Gro ningen. te Leiden (vacature J A. B. Jongeneel) - gisteren al in stadsnieuws vermeld - K. J. Jansen Ermelo, te Zoetermeer W. van Gorssel Wijk (bn Heu den), te Oud-Beijerland H. J Stoutjesdyk Harskamp; aange nomen naar Vreeswijk D. Hei koop IJmuiden; bedankt voor Wierden (Ov.) H. Binnekamp Stryen, voor Rotterdam-IJssel- monde J. Rowaan Nieuwerkerk aan de IJssel (deelgemeente 'De Bron'). Gereformeerde Kerken: aangeno men naar Santpoort (ziekenhuis) C. van Ryn (leraar godsdienst) Amsterdam, naar Oldckcrk (Gr.) L. C. D. Sinke Grypskerke (Z.), naar Krabbendam (NH) kandi daat K. Stroop Warmenhuizen. Gereformeerde Kerken Vrijge maakt: beroepen te Kaapstad (Z.-Afrika) T. Wendt Urk, te Den Ham (Ov.) kandidaat J. F. de Haan Leiden. Christelijke Gereformeerde Ker ken: bedankt voor Almelo G. Bij kerk Enschede, voor Rotterdam- West A. K. Wallet Ouderkerk aan de Amstel, voor Zaandam T. Har der Amersfoort, voor Bussum B. de Graaf Zienkzee. Gereformeerde Gemeenten: be dankt voor Tricht-Geldermalsen Chr. van der Poel Yerseke, voor Scherpenzeel J. Mynders Vee- nendaal, voor Arnhem R Katten- berg Lelystad, voor Groningen L. Blok Nunspeet, voor Ryssen N. W Schreuder Goes, voor Woerden J. van Haaren Amers foort, voor Terwolde-De Vecht en voor Boskoop J Kareis Beek bergen. Doopsgezinde Broederschap: aan genomen naar Assen F. R. Fen- nema (leraar godsdienst) Gronin gen. Afscheid Ds. S. Bouwer (65) heeft afscheid genomen van het kerkgenootschap der Zevende- dags-adventisten (Adventkerk) in Leiden. Dat gebeurde met een dienst in de hervormde Dorps kerk te Leiderdorp. Ds. Bouwer was achtereenvolgens predikant in Zaandam, Winscho ten, Rotterdam, Amsterdam, Groningen. Arnhem, Enschede, Middelburg en Utrecht In 1977 kwam hy naar Leiden Vieren veertig jaar heeft hy zyn kerk ge diend Hij blijft nog lid van de commissie 'personeelsaangele genheden' van de Nederlandse Unie der Zcvendedags-adventis- ten. (De Adventkerk houdt niet de zon dag maar de zaterdag als 'rust dag' in ere). Zesentwintig organisaties tn Amerika u>aart>an de meeste ktrktUjk geaard zijn - hebben samen de vereniging 'Burgers te gen de kernoorlog' opgericht Ze vertegenxvoordigen zo'n 20 mil joen leden. Eerste doel is. vermin den ng van kernwapens en een wederzijds te controleren ontwa pening. Bevriezing van de huidi ge voorraad u punt 1. Zondag begint de paus zyn be zoek aan Spanje. De 1500 deelne mers aan een theologische week in Madrid waarschuwen hem in een petitie, zich niet te laten in kapselen door mensen "die hem voor zich alleen willen opeisen". VOO* LOTTO-EN TOTO-SPOERS! W lf ZULT TOCH MAAP rt[N WINN£NDf0CM^u'E numM£(?WEB8£NEN VEPOfTENZ/JNAANHET r CIJURSPtl MEE TE DOEN. Dus doe voor maar f 1.50 mee aan het Cijferspel en kruis het "ja"-vakje aan.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 17