Zijl/LGB blijft nog in de race DIOK weer op weg naar eenheid: 11-10 Forescate-dames schieten raak Winst op koploper NFC Tafeltennisteam van Docos nu wel veilig Hoofdrol voor Alex van Belkum in duel met VZC: 12-8 Nico Schroten record kwijt Volleybalsters Leython komen sterk terug: van 0-2 op 3-2 Vlietwijk superieur koploper MAANDAG 25 OKTOBER 1982 LEIDEN - Het gezicht van DIOK-trainer Peter de Bruin straalde na de wedstrijd tegen koploper NFC uit Amstelveen die door zijn mannen met 11-10 was verslagen. Hij was zeer blij: "En niet alleen om deze fantastische overwinning op NFC, maar vooral ook omdat onze jonge spelers steeds beter als collectief optreden. En daar had Amstelveen het erg moeilijk mee". De ontmoeting in de rugby-ereklasse werd gekenmerkt door fair en ver rassend snel spel aan beide zijden waarbij vooral het koelbloedig bptre- den van de Leidenaars opviel. Zeer veel ballen in line-out en scrum waren voor de geelblauwe voorwaartsen die direkt hun driekwarters in het spel betrokken. Rugby zo gespeeld is dan alleszins het aankijken waard. 1 DIOK kwam al in de vijfde minuut op voorsprong toen Brian Gilles de bal in een open spelsituatie won en direkt afspeelde naar de op snelheid liggende Jan-Loek Vrijenhoek, die scoorde (4-0). Het eerste half uur was het DIOK wat de klok sloeg, hoewel een tweetal counters van NFC voor de nodige hartkloppingen bij de Leidse aan hang zorgde. NFC staat immers bekend als een zeer snelle ploeg, die goed kan afronden. Maar nadat Dick Altink zich knap vrij gespeeld had kon de meegekomen Gideon van den Bom DIOK op 8-0 zetten. Het boeiende duel was echter nog niet beslist, want vijf minuten voor de pauze daverde de Amstelveense driekwartlijn op de Leidse doellijn af. Paul Hengeveld scoorde op schitterende wijze (8-4). Vlak voor rust bracht Chris Gale met een panalty kick wegens ongeoorloofd balspel in een ruck NFC weer angstig dichtbij (8-7). Ook in de tweede helft werd door beide ploegen met grote inzet gespeeld. DIOK kreeg drie uitstekende scoringskansen die echter door te grote gretigheid de mist in gingen. Nadat Chris Gale voor NFC twee penalty kicks had gemist wist zijn broer Nick in de zestigste minuut wel raak te schieten. Een technische fout van de Kikkerpolderbrigade lag hieraan ten grondslag (8-10). Deze domper kon de Leidse ploeg niet ontmoedigen; het "koppie" bleef erbij en DIOK ging onverzettelijk door. Vijf minuten voor het einde bracht Ab Huisman de spanning tot het kookpunt door een penalty recht voor de palen te missen. DIOK bleef echter doeltreffend en technisch knap doorgaan. Drie minuten voor tijd kon Huisman de overwinning in Leiden houden toen hij een penal ty gegeven wegens obstructie nu wel resoluut benutte (11-10). LSRG Van oudsher is de rugby ontmoeting tussen de studententeams van Delft en Leiden er een van de bikkelharde allure. Dat gold vooral nu de strijd zich toespitste om de bezetting van de zevende plaats in de ere-klasse. DSRC trok tenslotte aan het langste eind doordat fullback Bas Kasteel zijn conversie beter benutte dan LSRG-captain Hans Siemens. D^lft won met 9-7. Met het ovaal in de hand probeert DIOK's Rico van Teylingen de gretige NFC-verdedigers van het lijf te houden (Foto Holvast) Sjaardema blijft na de 5-5 bij Delta-Impuls in de tweede di visie tafeltennis in degrada- tiezorgen verkeren. Beide ploegen hebben weliswaar evenveel punten, maar het onderling gemiddelde van de Friezen is beter. De Oegst- geestse equipe is derhalve verplicht uit de resterende duels no^ zeker drie punten te halen. Tot nu toe mist Sjaardema de boot omdat Chiel Kuiper als derde man niet mee kan en omdat Friso Reitsma als kop man teveel steken laat vallen. Dat beeld werd zaterdag be vestigd. Reitsma verloor van de rommelaar Stolk en Kui per incasseerde een nul. Het is dat Herman van der Broek een duit in het zakje deed an- In dezelfde poule miste Avanti 2 de kans het kampioenschap praktisch veilig te stellen. Het bezoekende Noad ver trok met een onnodige 4-6 ze ge. Dat een nerveuze Fred van der Zeeuw verloor van de getalenteerde Hans van der Broek is acceptabel, maar zijn nederlaag tegen Lansber gen bij de stand 3-4 was niet echt nodig. Kamphuis won twee keer. Piet de Groot mis te zowel tegen Van der Broek als tegen Lansbergen de winst maar net. de reserves van Avanti zijn nu afhanke lijk van eventuele misstap pen van de Schiedammers. Scylla 2 is om kampioen te wor den van niemand afhanke lijk. De positie van trotse lijstaanvoerder werd zater dag bij Tafeltennishuis met 1-9 bevestigd. Alleen Rob Regeer verslikte zich een keer. Docos dat in dezelfde poule is ingedeeld rehabili teerde zich tegen Tempo Team 3 met 6-4 voor de echec van vorige week. Opvallend was dat Ed van der Berg toch weer een nederlaag aan de broek kreeg. Engelbert maakte zijn falen van vorige week één keer goed. Docos weet zich nu veilig, wat bete kent dat trainer Ed Fallaux niet in zal vallen tegen Vrien denschaar. Overige uitslagen: Sjaardema 2-Ire- ne 1 3-7, Docos 2-Salamanders 4 8-2, St.H.TSB 2-Avantie 3 2-8, Tw.One Up-ScyUa 4 8-2, Quick 32 2-ScyUa 3 8-2, Avanti 4-Amsterdam 4-6, Onkyo 3-Treffers 1 3-7. Dames: Avanti 2-Amsterdam 0-6, Scylla 2-Be Quick 2-8, Scylla 3-M.Z. 5-5, Docos 1-V.D.O. 10-0. LEIDEN De Zijl/LGB heeft zich ook de vierde competitieronde naast AZC aan de kop van de ereklasse gehandhaafd. Zaterdagavond werd in de Zijl moeizaam met 12-8 van VZC uit Veenendaal gewonnen. In de tweede klasse viel de eerste winst voor Katwijk te noteren. In Katwijk werd lijstaanvoer der SZC met 6-5 gevloerd. Vivax speelde in Voorschoten gelijk tegen WIK (8-8). DKD won in een enerverende streekderby met 11-9 van Kou- derkerk. Bij de dames/LGB nestelde zich door een 4-5 over winning op Pluvius in de kop groep cn LZ'86 sprokkelde te gen ZAR uit Amsterdam via een 11-8 overwinning de eerste pun ten bijeen. De Zijl/LGB heeft meer moeite ge had met VZC dan de 12-8 uitslag doet vermoeden. De Veenenda- lers die via een dubbele dekking Stan van Belkum goed uitscha kelden bleven tot in de laatste periode (9-8 na drie minuten spe len in de vierde periode) de Zijl/ LGB het vuur na aan de schenen leggen. Het was wederom te dan ken aan het uitstekende werk van Alex van Belkum dat de Lei denaars alsnog naar een ruime overwinning konden weglopen. Drie doelpunten van Alex van Belkum brachten de pupillen van Rob Schouten de zege waar zij gezien het^ spelbeeld recht op hadden. Een andere "hoofdrolspeler", in dit treffen was VZC-goalie Alex Boegschoten. De van AZC over gekomen doelman speelde een zeer slechte wedstrijd en had schuld aan elkaar gewaagd. De Zijl/LGB speelde press. VZC stelde daar een soort zone tegen over, waarby Stan van Belkum speciale aandacht genoot. Tot 3-3 (drie treffers van Martin Vreeburg) ging het volkomen ge- Ujk op. Hierna toonde de Zijl/ LGB zich toch iets sterker en kon 8-5 uitlopen na drie perio den. In de laatste periode kon VZC via midvoor doelpunten van Van Noort nog terugkomen tot 9-8. In de tweede klasse was er de eer ste winst voor Katwijk. SZC dat in de drie voorgaande wedstrij den nog geen punt verspeeld had werd met 6-5 verslagen. In de derde periode leken de Schie dammers op de zege af te steve nen toen zy een 3-5 voorsprong konden nemen. De Katwijkers vochten echter goed terug en nog in dezelfde periode kwamen zy langszij (5-5). In een spannen de laatste periode schonk Arres Parlevliet 50 seconden voor tijd met een slimme boogbal de Kat wijkers de overwinning (6-5). Doelpunten: Paul v.d. Putten 2, Hans v. Kuyvenvoorde 2, Piet de Vries en Arres Parlevliet. Vivax sleepte tegen Wik een zwaar bevohten 8-8 gelijkspel uit de strijd. Na aanvankelijk met 2-4 te hebben voorgestaan kregen de Oegstgeestenaren het zwaar te verduren. Zy zagen hun voor sprong dan ook snel verdwijnen en keken twee minuten voor tyd tegen een 8-6 achterstand aan. Op dat moment bewees Leo On derwater zyn waarde voor de ploeg. Met twee gave treffers de laatste in een man Martin Vreeburg van ZijVLGB legt aan voor een schot. DZV-goalie Alex Boegschoten probeert Tevergeefs zou enige ogenblikken later blijken. De Zijl won met 12-8. de inzet te keren. (Foto Holvast) phout heeft Nederlands record gevestigd op de 50 kilometer snelwandelen. In Helmond liep hij gisteren een tyd van 4 uur 24 minuten en 16 seconden, waar mee hy ruim zeven minuten sneller was dan oud-AV Holland atleet Nico Schroten, de oude re cordhouder (4.31.17). Dirk Maas- scn van den Brink trok Corten- bach de eerste tien kilometer en stapte na 32 kilometer uit. André Moedig was present by een marathon in Eindhoven cn ein digde als vijfde rolstoelatleet in een tyd van 3 uur 1 minuut en 46 seconden. LEIDEN - De opvallendste "Leid se" prestatie in de hockeycom- petitie werd gisteren geleverd door de dames van Forescate die het Gorinchemse Rapid met 8-0 naar huis stuurden. Noord- wijk kwam met overwinningen bij de dames en de heren even eens goed voor de dag. HEREN Forescate - Push 3-1 Een goed combinerend Forescate kwam op achterstand uit een strafcorner van Push. In dezelfde minuut reageerden de Voorscho tenaren door de gelijkmaker te scoren. Jeroen van den Nieu- wenhuyzen tikte uit de rebound van een strafcorner de bal achter de Bredase doelman: 1-1. Vlak voor de rust zette Van den Nieu- wenhuyzen de thuisploeg ver diend op 2-1. Forescate controleerde in het twee de deel de wedstrijd goed. Hans Streeder liet 3-1 noteren voor de thuisploeg door een strafhoek slag. De Forescate keeper Jan- Frank Rubingh veroorzaakte in Verder kwam het niet. Met het tref fen tegen AZC zaterdag op het programma realiseerde de Zijl LGB zich op tyd dat puntenver lies de Alphenaren in een te goe de uitgangspositie voor die wed strijd zou manoevreren. Uitslag 12-8. Doelpunten: Alex van Bel kum 5, Martin Vreeburg 3. Albert Spijker, Stan van Belkum, Jan Jaap Korevaar en Henk Harte- veld. Dat de Zijl/LGB internatio naal nog veel te leren heeft werd gistermiddag duidelijk. Het Hon gaarse BVSC uit Boedapest schoof de Leidenaars met 12-5 aan de kant. de twintigste minuut van de tweede periode een strafpush die hij fraai wist te keren. De over winning is daarna niet meer in gevaar geweest. HDS - Noordwijk 0-2 De Noordwykse hockeyers heb ben zich dank zy hun sterke mid denveld de hele wedstrijd de meerdere getoond van hun oppo nent HDS. Na twintig minuten spelen bracht John Asselbergs Noordwyk op voorsprong uit een strafcornersituatie. Paul Brouwer bracht zyn ploeg na een kwartier in de tweede helft op 0-2 met een solo door de Haagse verdediging die hy doeltreffend minder situatie bracht hy als nog een punt in Oegstgeests be zit. Goals: Frits Welling 3, Dick v.d. Bosch 2, Leo Onderwater 2, Jeroen Piasmeier. KDK trok in een uiterst spannend treffen tegen Kouderkerk met 11-9 aan het langste eind. De Lei derdorpers, bij wie Ron Riet broek wegens een gebroken teen ontbrak, keken na drie perioden nog tegen een 6-7 achterstand aan. In de laatste periode sloeg het conditioneel sterkere DKD toe. Via 8-8 werd het door doel punten van Frank en Roland Dreef (2x) tenslotte 11-9. Doel- afrondde met een schitterende backhand-scoop. In de laatste fa se van het duel kreeg HDS een serie strafcorners te nemen, maar die leverde geen doelpun ten op. DAMES Victoria - Leiden 3-0 De strafhoekslag die zo'n geducht wapen is in elke hockeywed strijd heeft de Rotterdamse ploeg Victoria goed weten te hanteren. Een kwartier voor de pauze werd de 1-0 door Victoria gescoord uit de rebound van een overigens te hoog ingeslagen strafcorner. Tien minuten na de hervatting scoorde Victoria punten: Frank Dreef 5, Roland Dreef 4, Bob Wouters 2. Dames De dames van de Zyl/LGB stelden 14 seconden voor tijd de zege op Pluvius veilig. Ria Hassefras scoorde in Nijmegen de winnen de treffer (4-5). De Zyl/LGB da mes hebben wel de gehele wed strijd voor gestaan maar moesten toch steeds Pluvius in de naby- rechtstreeks uit een strafcorner: 2-0. Alexandra Rooyaards hield de Rotterdamsen nog van een doelpunt af door op de lijn te red den. Leiden kon toch niet ver hinderen dat Victoria later in het duel, uit alweer een korte hoek- slag, indirect een treffer produ ceerde en daarmee de wat geflat teerde 3-0 overwinning behaal de. Groen Geel - Alecto 0-0 Alecto startte wat onzeker tegen de Haagsen die in de beginfase een inzet op de lyn zagen gekeerd door Caroline Jost. Later in het duel werd in de Leiderdorpse formatie Maijolein Van Alderwe- heid dulden. Door deze overwin ning blijven de Zyl/LGB dames in de kop van de eerste klasse een rol spelen. Doelpunten: Ria Hasselfras 3, Erna van Belkum en Marion Rysbergen. De LZ'86 dames wisten in de zelf de eerste klasse de eerste punten te veroveren. Het sterker geachte ZAR uit Amsterdcam werd met 11-8 verslagen. De formatie van trainster/coach Alyd Vervoorn had constant het heft in handen. relt naar de linksbuiten plaats gehaald en maakte juniore Ma rion Verdel op het middenveld haar opwachting. Ze verrichtte daar uitstekend werk, maar meer dan een licht overwicht voor Alecto had het niet tot gevolg. Forescate - Rapid 8-0 Eveline Kimman heeft de ruimte die ze van Rapid kreeg goed be nut en scoorde al snel twee doel punten. De topscoorster van Fo rescate zorgde voor een hattrick door nog voor de rust 3-0 te ma ken. Rapid dat verzwakt aantrad had geen verweer op de snelle kunstmat. Mascha van Grieken gaf Kimman na vijftien minuten In de derde perioden verscheen zelfs een 9-5 voorsprong op het scorebord. ZAR kon nog tot 9-8 terug komen, maar twee doel punten van Jeannet de Jong brachten de LZ-ladies de ver diende winst. Bettine Hooge- boom speelde in het LZ-doel een sterke wedstrijd. Goals: Inge borg Doove 4, Wil v. Mil 3, Jean net de Jong 3, Anke Schoonwa- ter. DIRK KLOOS. in het tweede part de 4—0 aan. Fanny de Bruyn maakte 5-0 na aangeven van Els de Buvry en Eveline Kimman passeerde nog eens fraai de Rapid-goalie met een backhand: 6-0. Een straf push van Kimman werd daarna nog gekeerd, maar even later was het toch 7-0 door Doran v.d. Kloes. By een nieuwe strafpush nam Eveline Kimman revanche voor haar eerdere misser: 8-0. Noordwijk - Castricum 4-2 Het openingsdoelpunt werd voor Noordwijk gemaakt door Jac queline de Groot. Castricum kwam snel langszy door een strafcornertreffer. Vlak voor rust werd het 2-1 door Nicole Brou wer met een velddoelpunt maar Castricum scoorde weer uit een strafcorner: 2-2. De thuisploeg draaide goed met Marsya van Raalten op het middenveld en Noordwyk pakte dan ook de ver diende winst door treffers van Alexandra van Kan en Renate v.d. Bent uit korte hoekslagen. LEIDEN - In de volleybalcompe titie kwamen van de "Leidse" ploegen alleen de teams van Ge- mini en Leython binnen de lij nen. Leython moest eerst nog een scheidsrechter vinden die bereid was het damesduel tegen Ruyter/VC te leiden omdat de aangewezen arbiter verstek liet gaan. De eerste set ging voor de Ley- thon-dames verloren door een te rommelige pass: 9-15. In de twee de set kwamen de dames ver achter, maar zij haalden op tot 15-14. Toen raakte aanvoerster Annette Tebarts geblesseerd en moest uitvallen. Door de ontsta ne verwarring ging de set alsnog verloren met 15-17. De derde en vierde werden hierna ruim gewonnen door een grote dosis enthousiasme, goed verde digen van Conny v/d Sande en uitstekend aanvalsspel van An neke Verhart. Hierdoor werd een beslissende vijfde set noodzake lijk, die verdiend naar Leython ging (15-10(. Het eerste damesteam van Gemini kwam uit tegen SW 2 uit Soest. Gemini verloor de eerste set ne- taan door een te zwakke pass. Aan de pass mankeerde het daar na ook bij de tegenpartij, zodat Gemini gemakkelijk (tweemaal 15-5) een 2-1 voorsprong kon ne men. De ploeg dacht er al te zijn, maar SW nam maar liefst een 6-14 voorsprong, voordat Gemini beter ging draaien door een ver beterde concentratie. Punt voor punt werd opgehaald en onder daverend applaus van het pu bliek werd zelfs gewonnen: 16-14 (3-1). Het tweede team van Gemini nam tegen Starlift 3 een 2-0 voor sprong met accuraat spel. Na een moment van verslapping (8-15), werd ook de vierde set na veel spanning met 16-14 binnenge haald (3-1). Bij de heren slechts één ontmoe ting n.L die van Gemini tegen V Santen Haag. Gemini miste hoofdblokkeerder Kees de Rid der en kon over de hele wedstrijd niet voldoende druk uitoefenen met de te zwakke opslag. Dit wa ren de twee hoofdoorzaken voor het uiteindelijke 1-3 verlies. Toch werd het een bijzonder aan trekkelijke wedstrijd met af en toe spectaculaire en lange rallies. Vooral Casper Brussee wist keer op keer de handen elkaar te krij gen met zijn reddingen. V San ten scoorde echter juist in de slotfase het meest en dat kostte Gemini de setwinst en eindzege (13-15, 17-15, 13-15, 12-15). In de eerste klas werd ook maar één duel afgewerkt. Leython 3 won met 3-1 van NOVO 3. Nu eens had Leython een groot overwicht, daarna was het NO VO dat veel scoorde. Na 15-11 en 12-15 raakte NOVO van de kook na wat geharrewar over een ver keerde time-out. Leython profi teerde en won via 15-7 en 15-4 af getekend met 3-1. GER RENES LEIDEN - Vlietwijk is superieur koploper in de landelijke eerste klasse van de badmintoncompe- titie. De Voorschotense ploeg haalde 'volgens plan' bij hekke- sluiter Jack Nuyten in Bergen op Zoom de maximale winst weg. Het was de eerste keer geduren de het verblijf op dit niveau dat Vlietwijk een 11-0 zege mocht begroeten. De Voorschotenaren waren slechts met dat doel voor ogen naar Bra bant afgereisd. In de allereerste partij dreigde de opzet verstoord te worden wat Henk Westerbeek kwam moeizaam aan de winst: 17-16 in de derde game. Daarna liep het van een leien dankje. Ook het tweede en derde team houden de kampioensrace in de derde klasse goed vol. Het twee de won met 7-1 van DKC uit Den Haag en is eveneens ranglij staanvoerder. De derde keus draait met een 5-3 overwinning op DKC 5 ook nog altijd mee in de bovenste regionen. Veglo (tweede klasse) ging op het nippertje de boot in tegen Eridos (5-3) waardoor de uitgangsposi tie verre van rooskleurig is. De meeste partijen gingen in de ver lenging verloren. Humphrey Stuyver won het tweede heren- enkelspel, Carolien van der Berg pakte winst in haar single alsook in de damesdubbel met Ilse Jan- Veglo 2 (derde klasse) verkeert ook in problemen. Het 8-0 verlies bij Morgenstond benadrukt dat. Lis- se won eenvoudig van Eridos 3. Alleen het herendubbel moest de partij afstaan: 7—1. Leiden was niet in kennis gesteld van het feit dat de wedstrijd tegen Rotter dam zaterdagmiddag al moest worden gespeeld en moest ge dwongen rust nemen. Leiden 2 verloor met 6-2 van Delft. Hockeysters Rapid met 8—0 nederlaag naar huis gestuurd

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 16