c Quick Boys laat zich niet kisten SD T Noordwijk slipt bij PPSC iBommelsdilFil» RB en SSS delen in boeiend duel RCL: een zucht van verlichting Strubbelingen met Kozakken Lisse na zege bij kopgroep Koploper nauwelijks gemotiveerd (0-0) DROMMELS LEKKER Sport De uit Hongkong teruggekeerde Paul v.d. Blom speelde zaterdag voor het tweede van Rijnsburgse Boys om weer wat in zijn ritme te geraken. Komt hij snel in de Rijns burgse hoofdmacht? Trainer Lagenrijk liet zich daar zeer voorzichtig over uit. "Natuurlijk, om kwaliteit kun je niet heen. Maar het zal geen beslissing van mij alléén zijn. Ik wil dat het elftal er ook eem stem in heeft. Kijk, ik heb nu een heel fijn ploegje. De sfeer is uitstekend, veel beter dan vorig seizoen. Dat wil ik zo houden, dat is me veel waard. Als Paul v.d. Blom kan worden ingepast Ls dat mooi, maar ik wil er niet iets anders voor moet opofferen". MAANDAG 25 OKTOBER 1982 KLAASWAAL - Wat voor kansen de Rijnsburgse spits Henk Merbis in zijn verdere carrière ook nog krijgt, ze zullen niet meer zo schoon zijn als de riante moge lijkheid die hij zichzelf verschaf te, vijf minuten voor het einde van SSS-Rijnsburgse Boys. Handig had hij zich van zijn bewa king ontdaan, met voorbeeldige soepelheid gleed hij langs de uit gelopen doelman Stoutjesdijk, waarna het doel onbeschermd open lag. Heel RB veerde al op, maar Merbis moet plotseling spo ken of nog iets veel ergers hebben gezien, want zijn schot ging royaal naast het doel. Over dertig jaar moet de Rijnsbur ger zijn kleinkinderen maar eens uitleggen hoe het mogelijk was dat die bal er nie t inging.... Zo bleef het bij SSS-Rijnsburgse Boys 1-1, overigens een juiste uit slag. Ondanks de voortdurende regen en het ontbreken van werkelijk elke ambiance rond het open veld van SSS zorgden beide ploegen voor een gënspireerde partij voetbal, waarin tot en met de laatste minuut met grote inzet werd gestreden. Voor de trainers zal het wat minder bevredigend zijn geweest. Door de nat- en gladheid was echte controle over het spel niet mogelijk, waardoor de tweede helft soms wat flipper- kasterig aandeed, maar voor wie alleen voor leuk kijkspel kwam, was het wel zo aangenaam. Tot opluchting van de Rijnsbur gers hield SSS zich absoluut niet louter met schilden en speren op de eigen helft op. Integendeel, de Klaaswalers zetten de poort voor het offensief herhaaldelijk wijd open. Nico Kuyt moest voortdu rend het hoofd er goed bijhou den om het vooral langs de lin kerkant (bij Johan de Kroon) door Huisman en Vermaas ont ketende gevaar in te dammen. Perfors was op Huisman gezet en hoewel hij deze spits goed dwars zat, gelukte het de SSS-er toch nogal eens zich los te werken. In de 10de minuut kon Huisman in alle rust de meest geschikte hoek uitzoeken toen Roodbol hem de bal zuiver aangaf. Zyn kopbal ging echter naast. De Rijnsburgse aanval, die wat stroefjes liep, kreeg voor rust twee puike kansen. In de 12de minuut kopte Rob Gillissen (hij liep in deze wedstrijd zyn derde boeking op) over een wat ver dwaalde doelman Stoutjesdijk, maar miste net het doel en vlak voor rust faalde hy bij de afwer king toen Arie van Dijk hem de bal van de achterlijn voor de voe ten trok. RB bofte bepaald dat het met elf man kon gaan rusten, want Kuyt had eigenlijk verwijderd moeten worden. By een doorbraak met veel perspectief passeerde de op gerukte Rijnsburgse verdediger de achterspeler Van der Veen en die wist niet anders te doen dan hem bij de kladden te grijpen. Daarover ontstak Kuyt in dusda nige woede dat hy de Klaaswaler een schop gaf. Scheidsrechter Menzel (leidde uitstekend, voel de de wedstrijd ook goed aan) liet het by een boeking voor bei de spelers. In de tweede helft werd RB wat sterker zonder veel kansen te kunnen scheppen. Echt druk uit oefenen kon ook niet. daarvoor roerde SSS zich te veel. Zeventien minuten voor tijd gre pen de Klaaswalers verrassend een voorsprong. Uit een vrije PAGINA 15 schop van Roodbol kopte Ver maas fraai langs Van Voorber gen. Geladen luidde RB de bel voor het laatste kwartier, waarin zeer veel gebeurde Twee minu ten na de openingstreffer boog Merbis een hoekschop met be hulp van de lichte wind linea rec ta het SSS-doel in (1-1). En niet lang daarna trof Wim Driebergen (ingevallen voor de wat buiten het spel geraakte Marcel v.d. Blom) doel met een lage kogel van buiten het strafschopgebied. Dét doelpunt werd echter gean nuleerd wegens buitenspel van Gillissen Vijf minuten voor tyd miste Merbis de in de aanhef al beschreven kans der kansen. Maar ten slotte mocht RB nog bly zyn met die 1-1, want m de slotminuten moest doelman Van Voorbergen een heel sterke red ding verrichten by een door braak van het duo Vermaas-Van der Heiden. RUUD PAAUW KATWIJK - De voetbalconfrontaties tussen de Zeekant-ploegen en de zaterdagteams uit de omgeving van het delta-gebied beginnen zo langzamerhand herinneringen aan de reeds lang vervlogen Hoekse en Kabeljauwse twisten op te roepen. Vorige week lagen Noordwijk en SSS met elkaar overhoop, afgelopen zaterdag konden Quick Boys en Kozakken Boys het op Nieuw-Zuid niet al te best met elkaar vinden. Het spel op zich had niet veel onder de strubbelingen te lijden, de beide kemphanen legden een aardige partij voetbal op de mat, die met 1-1 een juiste uitslag kreeg. Driemaal mis! Zowel doelman Ottevanger als het centrale duo van Kozakken Boys, Van der Stelt-Marcus, heeft naijken op de kopbal van Freek Rienks. Ditmaal zal de bal nog langs de verkeerde kant van de paal gaan. en later zal Rienks met het hoofd wel de roos treffen. (foto Holvast» Quick Boys toog vanaf het begin- signaal naar voren. De gestaag neerplenzende regen maakte het aanvallen echter niet gemakke lijk, het ontaardde al snel in veel glij- en glibberwerk. De gevaar lijke momenten kwamen dan ook eerder voort uit de Kozak ken-counters dan uit het Kat- wijkse offensief. Quick Boys trainer Berry Janse over die be ginfase: "We wilden teveel in de aanval, dat speelde Kozakken Boys alleen maar in de kaart." Het waren dan ook de Werkendammers die in de 24ste minuut de score openden. Schep speelde zich vrij, waarna hij het leder bekeken in de voeten van Den Haan schoof. Van dichtbij schoot de middenvelder raak: 0- 1. Toen braken er moeilijke momen ten voor Quick Boys aan. De lan ge ballen van Kozakken Boys kwamen steeds goed aan, waar na spelers als Damen, Schep en Klop heten zien dat zij veel in hun (aanvallende) mars hebben. Hun vizier stond echter niet op scherp, terwijl ook Theo Guyt herhaaldelijk ter plekke was. De duinpanbewoners beperkten zich in deze fase tot een paar af standsschoten. Op het juiste mo ment, op slag van rust, volgde dan toch nog de Katwijkse ge lijkmaker. Mart van der Plas le pelde de bal op het hoofd van de naar voren getogen Freek Rienks, die het leder vervolgens in het doel knikte: 1-1. De trammelant brak kort na de rust uit. Op een dieptepass stormde Schep enthousiast naar voren. Dat was vergeefse moeite, immers Theo Guyt ontfermde zich bijtijds over de bal. Schep wenste deze energieverspilling echter koste wat het kost renda bel te maken. De Werkendam mer poogde daarom de bal uit de handen van Guyt te koppen, kennelijk erop gokkend dat deze actie de arbiter zou ontgaan. De roekeloze linksbuiten slaagde wonderwel in zijn actie. Daarbij plaatste hij echter, niet getraind op dit soort acrobatische toeren, zijn kopstoot niet alleen tegen de bal, maar ook tegen het hoofd van Guyt. De goalie stortte ter aarde, terwijl Schep de bal in de touwen joeg. Arbiter Laverman had de truc door en annuleerde de treffer onmid dellijk. Vervolgens liet de leids man het echter bij een verma nend vingertje en een vrije trap voor de thuisclub. Dit laatste nu zette veel kwaad bloed. Immers Guyt diende door Scheps actie groggy het veld te verlaten (Ben- no Wiggers verving hem) en al leen zo'n vingertje komt dan wei nig bevredigend over, ook al had Schep het niet zo bedoeld. Nu de scheidsrechter zich tot een ver maning beperkte, werd de Ko zakken-aanvaller de gebeten hond. Zowel door het publiek, als door enkele Quick Boys spe lers, werd de nummer negen vo gelvrij verklaard. Anne Ouwer- sloot, met de week groeiend in zijn rol als laatste man, nam de direkte wraak voor zijn rekening. Hij deed de "kwaaie Pier", ten koste van een boeking, op niet zachtzinnige wijze tegen het ta pijt belanden. Voor de rest van de wedstrijd waren de goede ver houdingen verstoord. Berry Jan- se had begrip voor de irritaties bij zijn spelers: "Ik kan het en thousiasme van die jongens uit Werkendam best waarderen, maar zo'n geintje als dat van Schep is teveel van het goede. Een paar seconden later ruisen al leen weer de bomen, bladeren vallen, er valt een chagrijnig re gentje, pakweg 200 toeschou wers die zijn weggedoken in een zeer eenvoudig model tribune proberen er met wat slaakse kre ten nog iets gezelligs van te ma ken. Niets dat wees op een uit voering van de lijstaanvoerder in de eerste klasse A, behoudens de aankondiging dat Noordwijk bij winst zich de eerste periode kampioen mocht noemen. Dat berustte evenwel op een misver stand en vormde voor de Buter- elf geen speciale reden tot extra motivatie. Onder die omstandig heden handhaafde Noordwijk de ongeslagen status, maar er was meer te halen op sportpark Thur- lede. De koploper slipte evenwel en deed zich met de 0—0 duide lijk tekort. Dan vraag je om dit soort reac ties." Ondertussen kreeg Quick Boys meer en meer grip op zijn tegen stander. Vooral toen Jaap van Duyn in de 70ste minuut plaats diende te maken voor de snelle Frank van der Kleij. Berry Janse achtte de jeugdige vleugelspeler nog niet rijp voor de basis: "Frank is het gevaarlijkst als hij de ruimte heeft. Ik verwachtte Van PPSC mag dat niet worden ge zegd. De Pro Patria Stormvogels Combinatie is blij met elk punt dat ploegen als Noordwijk er op een minder goede dag bij in schieten. In de afgelopen twee seizoenen uit de derde klasse op geklommen naar de hoogste re gionen, speelt de uiterst soepele degradatie-regeling die voor de ze jaargang is afgeroepen de for matie van Katwijker Arie Kurver sterk in de kaart. Waar de vereni ging gezien de accommodatie niet de tijd heeft gehad mee te groeien naar het eerste klasse-ni veau, krijgt de weinig gerouti neerde spelersgroep binnen de kalklijnen alle gelegenheid gebo den tot acclimatisatie. Vergele ken met het paleis dat buur Ex- celsior'20 (een zondag-derde klasser) bewoont, roept de krap pe houten behuizing van PPSC niet dat hij die tegen Kozakken Boys zou krijgen, daarom ver koos ik in eerste instantie Van Duyn". Van der Kley toonde zich evenwel aalglad en stichtte her haaldelijk gevaar. De beste mo gelijkheden kwamen daarbij voor Mart van der Plas. Van dichtbij knalde de spits de bal echter over het doel. In blessure tijd scoorde hij wel. maar toen had Van der Plas zijn bewaker gedachten op aan het voetballe ven op het platteland. Het is er overigens niet minder gezellig. En over niveau gesproken: dat was zaterdagmiddag (al-)weer ver te zoeken. Het kwaliteitsarme PPSC weigert pertinent medewerking aan een fris partijtje. Linkervleugelspits Ron Carli is de enige die dreiging uitstraalt en rond hem concen treren zich de offensieve daden. Hij was Andries Wendt zaterdag regelmatig te glad af maar vond geen enkele steun bij zijn ploeg genoten, waarvan nu en dan al leen de achterhoede-spelers op zien baarden. Met terugspeelbal len van verre en dwaze 'lellen' richting park of de eerder gemel de spoorlijn, wel te verstaan. De voorstopper De Nys kreeg wel weggezet en ging het feest niet door. Spannend werd het na het eindsignaal. "Negen, negen", scandeerde het publiek. Schep, gebrandmerkt door zyn rugnum mer. besefte maar al te goed hoe laat het was. Als een hazewind repte hij zich naar de veilige kleedkamer, zijn ploeg had een nuttig punt in de wacht gesleept en daar ging het toch om. RUUD DOBBELAAR de beste PPSC-kans. Zijn kopbal na een trek bal van Carli werd door Ton Maryt van de lyn ge haald. Tyd Noordwijk spande zich niet boven matig in, raakte in de overtuiging dat vroeg of laat het winnende doelpunt wel zou komen maar bet de zaak welgeteld één secon de te lang op zyn beloop Tijdens het eindsignaal van scheidsrech ter Ply ter haalde Ton Maryt van afstand uit en zag de bal kort langs de paal, onder doelman Ruud Spienngs door binnen glij den. Tyd is tyd. oordeelde de leidsman niet meer dat terecht en stuurde met een niet mis te verstaan handgebaar beide teams met een 0-0 naar de kleedkamer. Natuurlyk levert dat protestacties op, maar Noordwijk had het nooit op één treffer moeten laten aankomen. Ondanks de geringe oppositie kwamen de Duinkanters echter moeilijk aan de doelrype kansen. Kort voor rust. toen de wegens een blessure vertrokken Klaas Vink reeds had plaatsgemaakt voor de op het middenveld ver dienstelijk voetballende Jan Welling, voerde Noordwyk pres sie uit Gevaar viel met te be speuren, al zeilde een afstad- schot van Welling juist langs de verkeerde kant van de kruising Byna een uur later, een minuut of vyf voor het einde raakte Bo- gers nog de lat, het enige en laat ste geldige wapenfeit uit de tweede helft GERARD HAVERKAMP LISSE - Eindelijk is FC Lisse er in geslaagd een 1-0 voorsprong vast te houden en zelfs tot 3-0 uit te bouwen. De onder een scherm van paraplu's verscholen toe schouwers zagen een uiterst aan trekkelijk duel tussen Lisse en Excelsior Maassluis. De twee ploegen toonden aan dat op tech niek gebaseerd voetbal de hoog ste kijkwaarde levert. In de eerste helft golfde het spel op en neer. Het gladde veld vormde geen belemmering voor de spe lers mooie combinaties op de mat neer te leggen, maar gevaar - lyke situaties vloeiden er met uit voort. Dit veranderde toen Ruud Bröring na een half uur spyker- hard de 1-0 inkopte uit een cor ner van Rob Suttorp. Direct daarop verscheen Excelsior-spe- ler Paul Husslage alleen voor Ni co Groeneweg, doch hy trof slechts het zijnet. Lisse nam hier na het initiatief, maar vóór de thee leverde het overwicht geen doelpunten meer op. Nè rust had Lisse meer succes. Ruud Bröring schoot in de tien de minuut een vrije trap dwars door de muur snoeihard de tou wen in: 2-0. Het laatste half urn- was voor de ongeslagen gasten uit Maassluis. De sportieve oppo nent drong Lisse terug op eigen helft en creëerde enkele goede kansen. John Gordijn en Peter van der Waal stelden Nico Groe neweg op de proef met knappe schoten, maar de immer be trouwbare goalie bet zich met verrassen. Éénmaal moest Hans van Aanholt hem op de lyn te hulp schieten. De beste kans op de verdiende tegentreffer kreeg Excelsior na een half uur: Peter Schalk had de snelle Paul Hus slage aangetikt en John Gordyn mocht vanaf de stip aantreden. Zyn slappe schot werd echter door Nico Groeneweg gepakt. Ruud Bröring bet even later zien wat zaterdag het grote verschil was tussen Lisse en Excelsior Uit één van de counters ontving hij de bal. Zonder de moeite te neBMO zyn directe tegenstander uit te spelen haalde hy vanaf twintig meter voor de derde maal vernietigend uit om daarmee zijn gave hattrick te voltooien: 3-0 De pupillen van Talsma behouden door deze zege de aansluiting met de kop van de tweede klasse B PETER VAN LEEUWEN Eerste punt Oegstgeest OEGSTGEEST - Oegstgeest heeft tegen Jodan Boys het eerste punt in de competitie binnen ge haald. Wim den Hollander redde de formatie van Dick Boesveld, door de 0-1 achterstand die tien minuien VOOT hit (llldl tOt itaod kwam. in de laatste minuut te egaliseren. Oegstgeest moest Jo dan Boys in de eerste helft het initiatief laten, maar kwam zel den in gevaar. Na rust wyzigde dit spelbeeld volkomen. Oegst geest was oppermachtig en duw de de Gouwenaars terug in de verdediging Doelrype kansen waren er voor rust nauwelyks, na de pauze bleef een verdiende treffer uit Henk Brokkc ver stoorde tien minuten voor het einde met 0-1 de Ocgstgeestse zege droom Het alles-of-niets- spellctjo van Oegstgeest leverde nog wel de gelykmaker op Wim den Hollander knalde in de re- l»Hind - ui in/.-i van i r.mk Hc.in woning in: 1-1 KKV-Sportlust: 0-1 KRV ging tegen koploper Sport- lust met 0-1 onderuit. De Kat wykse defensie werd voor rust zwaar op de proef gesteld maar door het goede keeperswerk van Teun van Duivenbodc bleef het tot na een half uur spelen 0-0. Toen nam Sporti ust de verdien de voorsprong. KRV nam vervol gens de touwtjes in handen, voerde constant pressie uit maar kon het taaie verzet van Sport- lust niet breken. VOETBAL - Het Braziliaanse Fla- mengo heeft de eerste wedstryd voor de halve finales van toernooi om de Zuidamenkaan se voetbal beker voor clubteams gewonnen Flamcngo won in Buenos Aires met 3-0 van River Plate NSW met 3—2 verslagen LEIDERDORP - Nadat de pedante Amsterdamse spelleider Van Beek voor de laatste maal zijn instrument had beroerd, slaak ten zo'n vijfhonderd Leiderdorpers zaterdagmiddag een zucht van verlichting die tot in Numansdorp te horen was. Immers toen de kruitdampen waren opgetrokken, bleek de plaatselijke Racing in het doldrieste gevecht met subtopper NSW aan de positieve kant van de score te zijn gebleven (3-2). Een krampachtige overwinning die het ontluisterend povere NSW nog nadrukkelijk in ge vaar wist te brengen. In plaats van de achter zichzelf én de fei ten aanhollende tegenstander rustig uit te tikken (waar RCL de capaciteiten voor heeft) vervie len de Leiderdorpers bij een comfortabele 2-0 in een merk waardig paniekerig spelletje. Terwijl de ene helft vin de ploeg 'bbnd' naar het front holde om de score verder uit te bouwen, draafde de andere helft in tegen gestelde richting om met een 'weg is weg mentaliteit' de voor sprong te verdedigen. Met andere woorden: daar waar de Leiderdorpers hadden geheerst, namelijk op het middenveld, was niemand meer te vinden. De be zoekers uit Numansdorp konden dan ook druk gaan uitoefenen dankzij de gastvrijheid van RCL. Een houding die de gastheren bijna duur kwam te staan. En dat terwijl NSW allang de ge nadeklap toegediend had moe ten krijgen. Maar RCL legde za terdagmiddag weer een indruk wekkend gebrek aan precisie aan de dag. In de allereerste mi nuut al mikte de volledig vrij staande Pierre van Gemerden ver naast het doel van Jacob van der Ree. Even later reageerde de vorig seizoen zo trefzekere spits te laat op een splijtende pass van Dick van der Bijl. De aanvoerder die vlak voor rust zelf een simpe le kans met een sliding vermor ste (bal op de paal) en zich bij zyn ploeggenoten verontschuldigde met de woorden: "Ik kwam niet uit met mijn passen". De enige Leiderdorper die de laat ste weken de breedte en hoogte van het vijandelijke doel op de juiste wijze inschat is Bennie Heemskerk. Het was dan ook de ze midden velde, die halverwege de eerste helft een door Peter Siera doorgekopte bal (na een voorzet van de door Van der Bijl gelanceerde Van Gemerden) van dichtbij binnenwerkte. Even la ter was diezelfde Heemskerk we derom succesvol met een fraaie kopbal na een dito lob van Van Gemerden maar arbiter Van Beek had geconstateerd dat de Leiderdorpse topscorer in bui tenspelpositie stond. Het enige Numansdorpse wapen feit in de eerste helft was een ver dwaalde voorzet die boven en naast een verbaasde Van der Heijden op de kruising vief Meteen na de doelwisseling faalde de op de bank begonnen spits Van Doeselaar (hij viel al na tien minuten in voor de eindelijk te ruggekeerde Bobbie van Bohe- men die zijn gebleseerde knie weer zwaar geraakt wist) alleen voor Van der Ree. Vleugelverdi- ger René Kammenga kogelde vervolgens, na een fraaie dribbel door het centrum, net over. Na een kwartier was Van Doese laar, die daarna nog twee keer in een riante scoringspositie kwam te staan, alleen voor Van der Ree wel succesvol (2-0). RCL kon de geliefkoosde counterrol gaan vervullen en leek op weg naar een hele ruime overwinning. Maar dat liep dus even anders omdat NSW de uitnodiging van de Leiderdorpers om massaal op hun helft te komen spelen niet afsloeg. En toen een corner van Hans Ree dijk bij de eerste paai binnenzeil de (de daar geposteerde Heems kerk werd onbestraft onderuit geduwd), kwam RCL in adem nood. Peter Siera zorgde nog wel voor wat opluchting door in de slotfase van dichtbij twee keer zo hard uit te halen dat een ge schrokken Wout van der Stel de bal pardoes langs zyn eigen doel man schoof (3-1), maar de tot 3-2 gepromoveerde spetter van we derom Reedijk veroorzaakte zo mogelijk nog meer onrust in RCL-gelederen. Vandaar dat het kort daarop klinkende eindsig naal zuchtend werd begeleid. SCHIEDAM - Het moet gezegd, de entourage werkte niet bepaald inspirerend. PPSC-Noordwijk, verscholen in een park waar de auto's niet mogen komen om de rust zoveel mogelijk te handhaven, begrensd door de spoorlijn Rotterdam-Vlaardingen waar met de regelmaat van de klok intercity's en gelijksoortig vervoertuigen langsrazen dat horen en zien je vergaat. ADVERTENTIE foomiTi'elsdiM l&mmdsdi Dat is natuurlijk Uw bier! Bier van vroeger voor vandaag. Ambachtelijk gebrouwen naar eeuwenoude traditie sinds 1744.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 15