Hamori troeft AZC af: 8-7 'Ik denk nog niet aan kampioenschap 1 Politie pakt vandalen alsnog op Nuchtere Sjaak Nievaart: Van der Wiel bijna winnaar Alphense poloploeg praktisch uitgeschakeld Selectie van 29 spelers LUGDUNUM •SEW* Roodenburg - Papendrecht ZATERDAG 23 OKTOBER 1982 LEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - De Haagse politie heeft in samenwerking met de rijkspo litie district Leeuwarden, de ge meentepolitie van de Friese hoofdstad en de spoorwegpolitie in totaal 25 Hagenaars in de leef tijd van 15 tot en met 20 jaar aan gehouden wegens hun aandeel in de vernielingen na de voetbal wedstrijd FC Cambuur-FC Den Haag op 11 september. Bij de rel letjes werd voor 140.000 gulden schade aangericht. Dit heeft de officier van justitie in Leeuwar den, mr. Riemersma, gisteren be kendgemaakt. Drie van de arrestanten bleken na verhoor niet beschuldigd te kun nen worden van een strafbaar feit. Van de overige 22 zijn er zes tien strafrechtelijk minderjarig. Zij zijn voorgeleid en na verhoor weer op vrije voeten gesteld. Hetzelfde geldt voor vijf van de zes strafrechtelijk meerderjarige arrestanten. De zesde zit nog steeds vast. Alle Hagenaars wor den verdacht van openlijke ge weldpleging tegen personen en goederen. Zij zullen verschijnen voor de politierechter. Zoals bekend begonnen de ongere geldheden op 11 september in het stadion. Drie bussen en het station van Grouw vielen in de loop van de avond ten prooi aan de vernielzucht van de FC Den Haag-supporters. Omdat de poli tie niet meteen ingreep heeft een team van 14 politiemensen uit de vier korpsen achteraf het recher chewerk moeten verrichten. De politie heeft bij verschillende kranten foto's van de gebeurte nissen opgevraagd. LEIDEN - Achtentwintig jaar is hij pas, maar nu al mag Sjaak Nievaart de nestor worden genoemd van Roodenburg, de ploeg die de voetbaljaargang 'Ü2T&3 zo opmerkelijk van start ging. Zo goed zelfs dat de "kindercrèche" uit Noord na vijf wedstrijden op de eerste plaats van de ranglijst is terug te vinden. Dat is, voor een niet onbelangrijk deel, de verdienste van de bebaarde poortwachter, die dit seizoen meer rust uitstraalt dan ooit tevoren. Sjaak Nievaart demonstreert zijn vastheid. (Foto Holvast) BELGRADO (ANP) - Met nog een speelronde voor de boeg heeft John van der Wiel uit stekende vooruitzichten op de overwinning van het inter nationale schaaktoernooi in Novi Sad. De Nederlander won gisteren in de twaalfde ronde van de Joegoslaaf Pre- dag Nikolic. Aan een remise op de slotdag heeft hij vol doende voor de toernooizege. Van der Wiel is nu eerste met acht punten. Hij wordt op an derhalve punt gevolgd door een klein peloton schakers: de Hongaar Ribli, de Tsjecho- slowaak Smejkal, de Joego slaaf Popovic en de Argentijn Quinteros. De achtervolgers hebben naast de partij voor de laatste ron de ook nog een hangpartij uit te spelen. De grootmeesterti tel kan Van der Wiel na zijn optreden in Novi Sad (Joe) nauwelijks meer ontgaan. De internationale schaakmees ter uit Leiden behaalde vorig jaar zijn eerste grootmeester- resultaat. De uitslagen van de voor de twaalf ronden gespeelde par tijen van het toernooi in Novi Sad zijn: Oleg Romanisjin (Sow) - Flo rin Ghergiu (Roe) 1-0; Joeri Razoev^jev (Sow) - Anton Deze (Joe) 1-0; John van der Wiel (Ned) - Predarg Nikolic (Joe) 1-0; Miguel Quinteros (Arg) - Alexei Soetin (Sow) afgebroken; Zolton Ribli (Hon) Svetozar Gligoric (Joe) afg.; Jan Smejkal (Tsj) Petar Popovic (Joe) afg.; Milan Bjelzyac (Joe) - Bojan Kur^jica (Joe) afg. De stand is nu: 1. Van der Wiel 8 punten, 2. Ri bli, Smejkal, Popovic en Quinteros 6Vi punten en 1 af- gebr. partij; 6. Razoevajev en Nikolic 6V^; 8. Romanisjin 6; 9. Kur^jica 5V4 en 1 afgebr.; 10. Gheorgiu en Soetin 5 en 1 afgebr.; 12. Bjelajac 4 en 2 af gebr.; 13. Gligoric 3Vx en 1 af gebr. 14. Deze 3. En dat mag toch opmerkelijk wor den genoemd, want de laatste li nie heeft een gedaantewisseling ondergaan. Voetballers als Aat de Groot en Peter Ciere kende hij door en door. Nievaart wist precies voor welke oplossing zij in een bepaalde situatie kozen. Maar Aat de Groot kampt al maanden met een vervelende blessure, terwijl Peter Ciere zijn linksback-stekkie is kwijtge raakt. Hij is verdrongen door de jeugd, die nu zo nadrukkelijk het gezicht van de Kooiclub bepaalt. In die mate zelfs dat Nievaart nu, jong toch zelf nog, verreweg de oudste speler van Roodenburg is. Tussen hem en de rest van de ploeg gaapt een gat van zo'n ze ven jaar. Behalve de doelman be schikken alleen Richard Klein en John van de Wetering over de nodige ervaring. De laatste heeft trainer Laurens Mouter dan ook meteen een verantwoordelijke positie toebedeeld, die van laat ste man. Sneller dan verwacht klikte het tussen doelman en li bero. "In het begin was het wel even wennen met John", weet Sjaak Nievaart zich nog te herin neren. "Maar nu gaat het prima. In tegenstelling tot Aat de Groot laat hij gemakkelijker een bal letje voor mij lopen. Al is ook daar wel verandering in geko men. Hij is immers beter gaan koppen. Komt bij dat Henri Pouw natuurlijk erg sterk is in de lucht. Die haalt ontzettend veel weg". Het werk dat rest, daar staat Nie vaart voor. Wanneer de verdedi ging eens een slippertje maakt, toont hij zich immer een be trouwbare goalie. Geen show man, maar een degelyke, vooral sobere en "vaste" doelman. Zel den onderscheidt hij zich in ne gatieve zin, blunders maakt hij niet vaak. "Ik ben redelijk con stant. De jongens weten wat ze aan mij hebben", zegt hy. "Het is niet zo dat ik dit jaar beter ben gaan keepen. Wel heb ik natuur lijk voor, dat ik nu de nodige er varing heb. Bijleren doe ik nau welijks meer. Hoeft dacht ik ook niet. Ik geloof dat ik aardig all round ben". Veelzijdigheid Dat geldt trouwens voor het hele team. De meeste van zijn ploeg maten beschikken over zowel - aanvallende als verdedigende ca paciteiten. "Vooral ons midden veld is sterker geworden. Marco van Alphen doet het daar erg goed. Ik hoop dat we nog een tijdje plezier van hem kunnen hebben, maar ik ben bang dat we BELGRADO - Vrijwel zeker zal AZC/Microlife niet bij het sterkste Europese bekerkwar tet behoren. De Alphense waterploërs sloegen gisteravond tegen OSC Boedapest de deur naar de halve finales hardhandig dicht, door in een meer spannend dan fraai duel met 8-7 onderuit te gaan. Winstpartijen tegen het sterke Joegoslavische Partizan en het Duitse Duisburg zijn nu noodzakelijk voor nog een rondje internationaal polo. "Dat is nu vrijwel onmogelijk", be sefte George Geurtsen ook. "Door eigen schuld heeft AZC hier zijn kansen verspeeld. Déze ploeg zie ik echt niet van Parti zan winnen". De Joegoslavische gastheren versloegen gister avond Duisburg overigens met 9- 3. Met name de geroutineerde moot in de Alphense formatie oogde vastgevroren in het water. Waar Ton Buunk, Jan Evert Veer en Erik Noordegraaf thuis steevast boven de rest uitsteken, bewo- ZEIST (ANP) - Woensdag vindt op het KNVB-sportcentrum in Zeist een trainingsbijeenkomst plaats voor de gecombineerde selecties van het A-elftal, jong Oranje en de UEFA-jeugd van 1981/82. Bondscoach Rijvers heeft voor die doordeweekse training, waarbij om 14.30 uur een onderlinge oefenwedstrijd gespeeld wordt, 29 spelers uitge nodigd. Ajax (acht spelers) en Feyenoord (vijf) zijn de voor naamste leveranciers. De selectie: Edward Metgod (Haar lem), Ronald Spelbos (Club Brugge), René van der Gijp (Lo keren), Ben Wijnstekers (Feye noord), Michel Valke (Feye noord), Ruud Gullit (Feyenoord), André Hoekstra (Feyenoord), Mario Been (Feyenoord), Edo Ophof (Ajax), Peter Boeve (Ajax), Frank Rijkaard (Ajax), Gerald Vanenburg (Ajax), Dick Schoenaker (Ajax), Wim Kieft (Ajax), John van 't Schip (Ajax), Marco van Basten (Ajax), Fred Rutten (FC Twente), René Roord (FC Twente), Jan Willem van Ede (FC Utrecht), Gert Kruys (FC Utrecht), Jan Wouters (FC Utrecht), Ronald Koeman (FC Groningen), Erwin Koeman (FC Groningen), René Hofman (Roda JC), Peter van der Ven (Roda JC), Berry van Aerie (PSV), Huub Stevens (PSV), Sjaak Storm (Excelsior), Wilbert Su- vrijn (Fortuna S). GR0EN-WIT PAST BIJ UU A.S. ZONDAG 14.00 UUR. DeTegelhandel gen zij zich in Belgrado op het zelfde niveau als de Alphense "jonkies". Die kunnen zich in de nationale competitie bij gebrek aan tegenstand naar hartelust uitleven, maar buiten de grenzen wordt uiteraard sterker ge speeld. OSC Boedapest droeg de bewijzen aan. In het Nederland se kamp werd de Hongaarse op ponent tevoren niet bij de besten ingedeeld. Het team van trainer Kemeny bivakkeerde tenslotte op de zevende plaats van de ranglijst en kreeg daardoor het predikaat "Niet onoverwinne lijk" opgespeld. Maar AZC was er gemakshalve aan voorbij gegaan dat OSC het in de competitie zonder Laszlo Kuncz moet stellen. Zoals gebruikelijk worden Hongaarse mannen na het afronden van de studie onder de wapenen geroepen. Dat over kwam ook de gelouterde interna tional Kuncz, maar voor dit toer nooi wilde de Hongaarse leger leiding wel eeri oogje dichtknij pen en gaf hem toestemming om in Belgrado te spelen. Voor de formatie van George Geurtsen had het beter geweest als Kuncz in het thuisland was achter gebleven. Hij fungeerde als de traditiegetrouwe, ouder wetse Hongaar, die in het doelge bied voor het nodige tumult en goals moet zorgen. Ervaren rot ten als Buunk en Veer zwommen zich stuk op de breed geschou derde Hongaar. 'Alles wat maar mis kon gaan", treurde Geurtsen, "ging mis". Hoewel, 'alles' was toch doorge sproken. De lijnen naar Kuncz door Rob Onderwater zouden worden afgesneden, ter wijl de gevaarlijke Hamori niet zou mogen schieten". Typerend was dat juist Miklós Hamori - met Kuncz en doelman Stermetz het trio internationals vormend - één minuut voor tijd voor de winnende treffer zorgde. De wijze waarop het duel zich in het zeer matig bezette Benjici bad ontrolde had voor AZC al een waarschuwing moeten zijn. Binnen een ommezien hadden de ontketende Hongaren een voorsprong op zak. Noordegraaf en Pielstroom konden de Hol landse ploeg dankzij goed uitge speelde man-meer-situaties nog langszij trekkeh, maar overtui gend was het Alphense spel al lerminst. Dat kwam in de tweede periode nog het best tot uiting, nadat Jan Evert Veer en Ton Buunk voor 4-2 hadden gezorgd. Ewout van Winsen had toen een psychologi sche genadeklap kunnen uitde len door een uitgelezen mogelijk heid te verzilveren. Jeugdigè overmoed was de oorzaak van zijn grove misser. Het kwam AZC duur te staan. Hamori vond aansluiting, terwijl Kunzc met een schitterende omhaal de ont hutste tegenstander op de rand van de afgrond bracht. Daarvoor had de uitstekende goalie Ruud Misdorp al erger voorkomen door gerichte Hongaarse pro- Jan Evert Veer (archief) kwam in Belgrado tegen OSC niet tot grote daden. AZC verloor met 8-7. Int. waterpolotoernooi Deelnemers: BVSC (Hongarije) DZV Martens Delft Zijl/LGB Leiden Advertentie aangeboden door Mercaaol. beersels en zelfs een strafworp uit zijn hok te ranselen. Het goed uitspelen van opnieuw een man-meer-situatie (Piel stroom scoorde weer) hield AZC nog even op de been (5-4). Maar het was alweer slechts schijn, want de fysiek sterkere Honga ren toonden via de gelijkmaar van Pasztrai aan dat hun oopo- nent gereed was voor de slacht. Laszlo Kuncz en Laszlo Pastrai maakten AZC via treffers vervol gens gereed voor consumptie. Maar voordat de Hongaren aan tafel wilden schuiven, ondernam de Alphense équipe een alles-of- niets poging. En alles leek bij 7-7 plotseling nog mogelijk (Veer en Pielkstroom vonden het net) maar het werd uiteindelijk niets, het zat er gewoon niet in. De Hongaarse international Hamo ri liet de aanvankelijk toch zo op timistisch gestemde Alphense afvaardiging gedesillusioneerd achter. Hij speelde tot slot de troefaas uit die OSC meer dan waarschijnlijk een plaats in het Europese kwartet oplevert. „ROODENBURG" Zondag a. 14.30 uur. De belangrijke competitiewedstrijd Deze advertentie Is aangeboden door Groenten en Fruithandel Gebr. Prins hem op korte termijn kwijtraken aan een profclub. De middenli nie was altijd een beetje het zwakke punt bij ons. Nu hebben we er jongens lopen, dje zowel kunnen verdedigen als aanval len. Dat vereist nogal wat condi tie natuurlijk" "Maar", waarschuwt hy voor al te veel optimisme, "dit seizoen heb ben we nog niet achter gestaan Meestal scoorden we snel een goaltje. Ik wil wel eens zien wat er gebeurt als we op achterstand worden gezet. Verder hebben we natuurlyk de mazzel dat ieder een blessurevry is. Nee. echt een verklaring geven voor de goede resultaten kan ik met. Vóór het seizoen is afgesproken dat ieder een voor elkaar zou knokken Dat gebeurt nu inderdaad" Bijvoorbeeld tegen Neptunus ("Die moeten uitkijken, anders gaan ze UVS achterna"). De Rot terdamse ex-hoofdklasser haalde de scheermessen voor de dag. maar op basis van een enorme werklust en een goede organisa tie nam Roodenburg ook die hin dernis met succes. Toch weigert Nievaart te geloven dat zyn Roo den burg aan het einde van de rit de titel binnensleept "Je moet het van duel tot duel bekijken Ik zie nu alleen dat we acht punten voor staan op de onderste. Pas als Roodenburg 24 punten heeft, wil ik omhoog gaan kyken". Bescheidenheid Bescheidenheid siert derhalve ook Sjaak Nievaart, de doelman die ooit de overstap maakte naar Lugdunum. Daar, in de Kikker polder, hield hy het niet langer dan twee maanden uit. Als ne gentieryarige raakte hij in con flict met de toenmalige trainer De Zwart en verruilde hy Roo denburg voor Lugdunum. "Ik geloof dat ik daar maar twee trai ningen heb gevolgd. Toen had ik het al gezien, was ik weer heel snel terug op Noord". Lj.ter heeft hy nooit meer de beh>efte ge voeld de benen te nemen. Daar voor was het contact met De Zwarts opvolger Versteegh te goed en is ook de relatie met de huidige trainer Mouter optimaal "Hij geeft je vertrouwen. Dat is ze ker voor een keeper heel belang rijk. Daarom kon ik die kritiek van Eilander op Wim Eradus van Lugdunum in de krant van maandag niet begrijpen. Daar mee maak je zo'n jongen toch ka pot? Ik vond dat nc Eradus. Maar ja, geert natuurlyk emotioneel, zo vlak na een wedstryd. Ik denk dat Mouter wat genuanceerder is". In tegenstelling tot een trainer als Eilander neemt de ex-Quick Boys-speler zyn pupillen immer in bescherming. Nu zijn er de laatste weken natuurlijk ook geen redenen om zijn spelers af te vallen. De positie op de rang- lyst levert daarvan het beste be- wys. Met Nievaart als enige rou tinier is Roodenburg opgeklom men naar de eerste plaats. "Voor Peter Ciere vind ik het vervelend dat hij buiten de boot is gevallen. Die heeft er werkelijk keihard voor getraind. Maar ja, die jonge gasten doen het nou eenmaal goed. Het is in elk geval wel leuk werken met die knapen Ze ne men iets van je aan. Zijn zéér se rieus bezig". Hazes Zoals hijzelf trouwens. Dat blykt wanneer de bijgaande foto moet worden gemaakt. Het gaat om een paar "zweeQes", maar lang van tevoren warmt hy zich al op. "Wantje loopt zo een spierscheu- ring op", neemt hii zyn hobby se rieus. Wat met wil zeggen dat er tussendoor geen tijd is voor een geintje. "Voor de wedstryd be reiden wc ons voor in de school waar Mouter les geeft Dan moet je die jongens eens bezig zien. Wordt de band aangezet met mu ziek van André Hazes Dan Is het druk. Maar later, tijdens de be spreking, weet iedereen wel de- gelyk waar ie mee bezig is". Zo jong als ze zijn... Paardesport De Westduitser Kurt Gravemeier met Costa Rica heeft gisteren het eerste springcon cours van Indoor Friesland ge wonnen. Waterpolo - HZC De Robben heeft giste rem de com petitie wedstryd tegen Ravyn met 9-18 gewonnen Voetbal Voor de Bundesliga speelden Schalke en Fortuna Dusseldorf gisteren met 3-3 ge lijk. IJshockey - De Canadees Clifford Stewart is benoemd tot coach van het nationale team Stewart was vong seizoen in dienst van de Zwitserse clubs Zug en Gras- shoppers. Tennis - Gerulaitis en Lendl heb ben zich gisteren geplaatst voor de finale van het met 380 000 dol lar gedoteerde toernooi in Mel bourne.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13