c "We waren niet op rellen uit Blanchard: "Koopmans gaat er aan" Ridderveld-dames ongeslagen 3- Biljarters UVS niet te stuiten Supporters tegen politie Demonstraties tegen Zuid-Afrikanen gaan door Curren bij de laatste vier LDWS-DOCOS Deegenaars naar Egypte E/Leiden in toernooi van Stars Sport ZATERDAG 23 OKTOBER 1983 LEIDEN - In de volleybalcom petitie voor de eerste klasse was bg de heren de ontmoe ting tussen RW en Leython verreweg de interessantste. Na veel strijd werd het ten slotte een draw. Bij de dames blijft Ridderveld winnen. Nu was In Up Go het slachtoffer (1-3). RW-Leython was een span nende wedstrijd die pas na ruim anderhalf uur volleybal beslist werd. RW begon met een 5-0 voorsprong te nemen, voordat Leython iets terug kon doen. Na 6-6 bleek Ley thon wat rustiger en bouwde een overwicht op dat een 11- 15 setwinst opleverde. In de volgende set zag het talrijke publiek RW erg nerveus en statisch acteren. Op 14-11 echter, na een wissel aan Ley- thon-zijde kon RW langszij komen en zelfs winnen (16- 14), al kwam daar wat geluk bij te pas. Ook in de derde set wist RW in de slotfase de winst te grijpen (15-12). In de vierde serviel de thuisploeg ver terug en Leython kon nu een groot overwicht demon streren dat met 3-15 duidelijk in de cijfers tot uitdrukking kwam (2-2). Door dit resultaat kwam WVC 1 dat SKC versloeg alleen aan kop, weliswaar met een wed strijd meer gespeeld. SKC speelde zonder Martin Kooi- stra. In zijn plaats kwam trai ner/coach Frank Knops in het veld. Desondanks kwam SKC er eigenlijk niet aan te pas. Het blok en de aanval waren te zwak om de hechte WVC-verdediging in verwar ring te brengen Via 7-15, 9-15 en 6-15 werd het 0-3 voor de Warmondse ploeg. De andere studentenploeg LUSV-2 draaide een prima partij tegen NOVO 2. Met een excellerende spelverdeler Jan Streefkerk werd het on geslagen NOVO finaal weg gespeeld. In de derde set op 10-13 kwam de al een halfjaar geblesseerde Martin van Za- delhoff op serve in het veld en hij serveerde in een ruk, ondanks dat hij eigenlijk nog ongeschikt is voor volleybal, uit naar 15-13 en de 3-0 winst VCL miste maar liefst drie van de beste spelers tegen WW. (Leen Alberts, Jos v. Bourgondiën en Eltjo Jongs- ma). Toch heeft het nog kan sen gehad om met name de tweede set te winnen (11-8 voor). Enigszins pechvol werd echter verloren na 14-14 door de arbitrale beslissin gen. WW kon de eerste winst veilig stellen met 0-3 (9- 15, 14-16 en 11-15). WVC 2 nam een 2-0 voorsprong in sets, hetgeen niet voldoen de was voor de eindzege. (15- 7. 15-8). In de derde set zette tegenstander Orion n.l. aan voerder Wally Doornbos in en dit bracht rust in het team. Het spel werd beter verzorgd en de aanval ging beter draai en. WVC had geen wissels voorradig en verloor de vol gende twee sets met 12-15, 6- 15; 2-2. Ridderveld en Donar deelden de puntjes broeder lijk in een meer spannend dan fraai duel (2-2). Bij de dames had Ridderveld wat opgezien tegen de con frontatie met In Up Go. Achteraf bleek dit ten on rechte het geval. Alleen om dat de scheidsrechter de norm t.o.v. In Up Go wat soe peler hanteerde kon er spra ke zijn van wat strijd. Tech nisch etaleerde Ridderveld zo'n groot overwicht dat het eigenlijk 0-3 moest zijn in plaats van de 1-3 die het nu werd (10-15, 7-15, 15-10 en 6- 15). LUSV 2 draaide helemaal niet tegen S'70. De enige die aan vallend nog wel scoorde was Greetje van Ommeren. Bij S'70 was het vooral de routi ne die de doorslag gaf. Met 11-15, 8-15 en nogmaals 8-15 streek S'70 de volle winst op. Leython 2 wist de moeilijke uit wedstrijd tegen WVC 1 tot een goed einde te brengen. Al werden er individueel nog wel eens wat foutjes ge maakt. toch bezat het team wel zoveel meer inhoud dat de eindzege, behoudens in de tweede set, toe een 14-10 om gezet werd in 14-16, niet erg in gevaar kwam. Aanvallend was Femke Wiebes niet af te stoppen. (5-15, 14-16 en 12- 15). Orion verloor thuis onver wachts met 1-3 van een ein delijk weer eens voluit draai end VCL, dat hiermee zijn eerste overwinning behaalde. Het uitspelende NOVO 3 mis te wegens ziekte 3 speelsters maar won de eerste set van DAC 2 toch vrij simpel met 11-15. In de tweede was NO VO nergens (15-3). In de der de volgde herstel voor NOVO tot 6-14, maar een zeer sterke opslag bracht DAC terug en zelfs winst: 16-14. De vierde set had een gelijkmatig ver loop: 15-12 voor DAC (3-1). De strijd tussen Leython 3 en DAC 3 begon spannend. Er werd geknokt om elk punt. Af en toe was de wedstrijd zelfs bepaald hard te noe men. Leython nam een 2-0 voorsprong (16-14, 15-6), maar zag in de derde set DAC goed terug komen: 15-17. In de vierde set kwam Leython weer achter, maar ondanks beter spel in de slotfase bleek de eindsprint te laat ingezet om nog effect te sorteren, 7- 15 (2-2). LEIDEN - Het biljartviertal van UVS is in de eerste klasse van de Leidse competitie aan een con stante zegereeks bezig. Ditmaal was het De Vriendschap 1 dat met 6-2 de boot inging. Mede om dat Between (2-6 verlies) en De Carambole (4-4 gelijk) er niet al te veel van bakten zit UVS met 33 punten uit 6 duels nu vrij ste vig in het leiderszadel. Landzicht rukte dankzij een 6-2 winst tegen concurrent Between naar een to taal van 29 punten en de tweede stek op. Carambole en Between volgen met 28 en 27 punten op de voet. Onderin begint titelverde diger TOG na de zwakke start enigszins bij te trekken, de ploeg hield De Carambole op een ge lijkspel. De uitslagen in de eerste klasse: 't Zuid 1-TOP 2 2-6; Land zicht 1-Between 1 6-2; Carambole 1-TOG 1 4-4; UVS I-Vriendschap 1 6-2: TOP 1-De Heul 1 4-4. Between 2 maakte in de tweede klasse een grote sprong. Eerst won het viertal met 2-6 bij de Morspoort, vervolgens kreeg ook de Gouden Leeuw 1 met 6-2 klop. De Between-reserves kwa men met deze resultaten op gelij- ke hoogte met Landzicht 3, dat bij TOP 3 tegen een 5-3 verlies opliep. Beide teams staan na zes ronden op 30 punten. Landzicht 2 ligt met 28 punten het best in de achtervolgingsrace. De uitsla gen: Morspoort 1-Between 2 2-6; Katwijk 1-Morspoort 1 4-4; Spij kerbak 1-Landzicht 2 2-6; Be tween 2-Gouden Leeuw 1 6-2; TOP 3-Landzicht 3 5-3; Stomp- wijk 1-Spijkerbak 2 2-6. Fauteuil In de derde klasse zit Landzicht 4 voorlopig in een fauteuil. De ploeg won zes keer op rg en gaat met 36 punten stevig op kop. Enig team dat Landzicht nog in zekere mate kan bedreigen is Morskwartier 1, dat weliswaar op 27 punten staat, maar nog een wedstrijd tegeod heeft. De uitsla gen: Morskwartier 1-De Waag 2 8-0; 't Wachtje 1-DOB 1 4-4; DOS 1-UVS 2 8-0; Landzicht 4-Caram- bole 2 6-2; De Waag 1-Vriend- schap 2 6-2. 2-Spijkerbak 4 6-2: Spijkerbak 3- Haagweg 1 0-8. Vijfde klasse- Gouden Leeuw 2-Katwijk 2 2-6; j De Heul 2-DOS 3 2-6; Vriend- V- schap 3-De Heul 3 4-4; Morspoort 2-TOP 5 5-3; TOP 4-UVS 3 2-6. Zesde klasse- Landzicht 5-Mors- kwartier 3 4-4; Haagweg 2-'t Wachtje 2 4-4; De Waag 3-'t Zuid 3 4-4; Morskwartier 2-Spijkerbak 5 3-5. Zevende klasse: DOB 3- Wapen van V. 2 2-6; DOS 4-Kat- wijk 3 8-0; Witte Hen 2-Between 3 2-6; De Waag 4-Witte Hen 3 2-6; De Heul 4-UVS 4 6-2. Achtste klasse: De Heul 5-Stompwijk 2 0- 8; Spijkerbak 6-Haagweg 3 0-8; Wapen van V. 3-Katwijk 4 4-4; TOP 6-Witte Hen 4 2-6; DOS 5- TOP 7 2-6. UTRECHT (ANP) - Vooraf gaand aan het eredivisieduel FC Utrecht-Helmond Sport van morgen zal om 13.00 uur in stadion de Galgenwaard een wedstrijd worden ge speeld tussen de supporters vereniging van de Utrechtse club en een team van de spoorwegpolitie. Volgens de heer Hesselberth, administrateur van FC Utrecht en contactpersoon tussen de supportersvereni ging en de club, bestond er meteen enthousiasme bij bei de partijen over dit initiatief, dat voornamelijk dient ter verbetering van de onderlin ge vestandhoudingen. Later in het seizoen zal de suppor tersvereniging ook nog uitko men tegen een elftal van de gemeentepolitie. AMSTERDAM - De ervaring tijdens het WCT-tennistoernooi in Amsterdam zal de verte genwoordigers van de stichting 'VN-jaar voor de sancties tegen Zuid-Afrika' niet weer houden van het uitvoeren van elders geplande demonstraties. De protestacties gericht tegen het deelnemen van Zuidafrikaanse sportlieden krijgen, ondanks het RAI-relletje in de nacht van donderdag op vrijdag, waarbij klappen vielen, gewoon hun beslag. In het komende weekeinde kan Geleen demonstranten vervach ten bij het Satelliet-tennistoer nooi waarin de Zuidafrikanen Henk de Bruyn en Henri de Wet meespelen en daarna zullen de actievoerders ook Den Haag aan doen om te demonstreren tegen het deelnemen van twee van hun landgenoten in het open Neder lands Squashkampioenschap. Nogmaals terugkeren in de RAI leek de stichting niet zo verstan dig na de merkwaardige escala tie van emoties rond het midder nachtelijk uur van donderdag. Of dat zou gebeuren, liet hij in het midden, „maar we hebben kans dat we klappen oplopen als we nu nog eens terugkomen", besef te Francesco Mascini, als stich- tingscoordinator van de sportac- ties gisteren in de Europahal, waar een uiterst gespannen sfeertje heerste. Risico „Bovendien kan een nieuwe actie weieens averechts werken. Dat risico willen we niet lopen. Wij vinden onze demonstratie ge slaagd; we hebben de aandacht gevangen en daar was het ons om te doen. Dat het zo uit de hand is gelopen was niet onze schuld. Wij wilden een vreed zaam protest en als ze ons had den laten begaan, zoals aanvan kelijk was toegezegd, waren wg na tien minuten gewoon wegge gaan. We waren beslist niet uit op het ontregelen van het toer nooi of op het maken van rellen". Dat het daar toch op uitliep, kwam door de interventie van een bal- AMSTERDAM - Het WCT-toernooi in Amsterdam zal vermoedelijk een Oosteuropeaan als winnaar krijgen. Voor opnieuw slechts een handvol publiek kwalificeer den de Hongaar Taroczy, de Pool Fibak en de Tsjech Smid zich gisteren voor de halve finales. Slechts de omstreden Zuidafri kaan Kevin Curren kan nog in een spaak in het wiel steken. Die speelde zich, zonder dat het opnieuw tot rellen kwam. bij de laatste vier door een eenvoudige zege op Jose Higucras: 6-1, 6-4. Ook de Pool Fibak behoefde zich nauwelijks in te spannen. In twee sets (6-3,6-2) verwees hij Heinz Günthardt naar de kleed kamers. Taroczy had iets meer moeite om zich te plaatsen. De Uruquees Damiani gaf in de tweede set goed partij maar trok met 7-5 toch aan het kortste eind. Tomas Smid was de enige die drie sets op de baan moest blgven. Na een verloren tweede set maakte hg de Braziliaan Kirmayr een illusie lenjongetje, dat driftig aan een opgestoken spandoek begon te rukken onder het slaken van de kreet „sport en politiek hebben niets met elkaar te maken". De volwassen actievoerder wist niet goed wat hij met het driftige, vroegwijze baasje aan moest. Wegduwen zou ongetwijfeld agressie bg de toeschouwers hebben opgewekt („Kun je wek tegen zo'n ventje"), niets doen had merkwaardig genoeg dezelf de reactie tot gevolg. Kg kers be gonnen zich opgewonden met het voorval te bemoeien, wat leidde tot een handgemeen. Daarin werd een actievoerder van een trap afgegooid, werd ra dioreporter Frits Barend de mi crofoon uit de handen gerukt en sloeg ook technisch toernooi-or- ganisator Piet van Eysden er driftig op los. Die laatste was gisteren compleet over zijn toeren, omdat zijn 17- jarige dochter 's-ochtends in Am sterdam was gemolesteerd bij het boodschappen doen. Logisch dan ook dat hij geen commen taar wilde leveren. Niet op het voorval, niet in het algemeen. „Als ze terugkomen ga ik een pilsje drinken", was het enige dat hij kwijt wilde, „want er zijn zeker een stuk of tien vaste be zoekers die ze eruit willen slaan." Mascini deed het relletje af met de opmerking „dat het misschien ook te maken had met het feit dat dit toernooi niet naar wens verloopt. De belangstelling is niet zoals die wezen moet, het is een mat gebeuren en toen we ac tie voerden, richtte de aandacht zich volledig op ons. Ik heb het vermoeden dat ze al die tegenval lers op ons hebben afgerea geerd". Brief Kreten als „knoop ze op", „het zijn allemaal werklozen die niets be ters te doen hebben" en „sla ze eruit" bevestigden dat vermoe den, maar staan wel haaks op het regeringsstandpunt in deze zaak. Er ligt een brief van demissionair CRM-minister De Boer, dat alle sportcontacten met Zuid-Afrika verbroken dienen te worden tot dat de apartheid uit dat land is verbannen. Mocht die boycot niet binnen een halfjaar gereali seerd zijn, dan moet de subsidie kraan dicht, aldus De Boer. „Dat is een stimulans, maar die gaat pas werkelijk meetellen als de subsidiekraan écht dicht gaat", aldus Mascini. „Dat zit er overigens wel in. In het nieuwe Zondag a.a. Aanvang'14.30 uur LDWS-terreln - sportpark "De Vliet" Aangeboden door Firma I. v.d. Blom door Paul de Tombe Actievoerder Francesco Mascini: "Wij wilden een vreedzaam protest. Hoe dan ook, we gaan door' ontwerp-regeerakkoord staat dat het gehandhaafd blijft. Dat moe ten ze dus waar maken, maar of ze er dan even hard aan blijven trekken? Dat moeten wij doen". „Dit jaar is door de Verenigde Na ties uitgeroepen tot het jaar van de sancties tegen Zuid-Afrika, en met een brede parlementaire achterban èn de medewerking van de FNV en de Nederlandse kerken hebben we (onder voor zitterschap van Albert van de Heuvel van de VARA) de koppen bij elkaar gestoken om te bepa len wat we konden gaan doen." „Ook sport was één van de the ma's. „Dat is in de visie van de Zuidafrikaanse regering een pro pagandamiddel, om te laten zien dat het allemaal zo beroerd niet is met die apartheid. In sommige gevallen spelen zwarten en blan ken ook inderdaad samen, maar dan gaat het om 3000 zwarten (van de 20 miljoen) die zich daar voor laten gebruiken, en die bo vendien wél uitgezonden wor den, maar niet in een blank cen trum mogen trainen. Daar gaat het ons om. Die apartheid blijft bestaan, op elk niveau. Zuid- Afrika wordt op internationaal niveau geboycot. Sinds 1970 mo gen ze niet meer aan de Olympi sche Spelen meedoen, maar in het rugby en het tennis zitten nogal wat lekken. Rugby is hier niet zo aan de orde, tennis wel. Vandaar onze actie". Francesco Mascini weet daarbij waar hij over praat. Weliswaar is hij niet in Zuid-Afrika geweest, de 28-jarige Utrechter deed wel aan sport. Hij speelde hoofdklas se honkbal bij UW en deed wat aan basketbal. „Dus er was wat affiniteit met de sport. Ik was in elk geval de meest aangewezen persoon om die zaak te coördine ren. In principe doe ik dat in mijn eentje, maar in deze drukke tijd treed ik geregeld met vijf, zes mensen in overleg. Samen bepa len we welke acties we gaan voe- Sancties Dat is volgens hem nodig, omdat praten allang niet meer helpt: „De dialoog heeft in tien jaar niets opgeleverd, dus hebben we hiernaar gegrepen. Dat is doel treffender, zoals ook sancties doeltreffend werken. Volgen die, dan zal de Zuidafrikaanse rege ring duidelijk moeten maken waarom ze steeds geisoleerder komt te staan, en dan zal moeten worden uitgelegd hoe het zit met die apartheid. Sport als speer punt heet gemakkelijk te zijn. Dat zal ook best, het is voor ons in elk geval een motivatie om door te gaan". Waar de stichting op aandringt, is een visumregeling zoals die geldt in Zweden, waar Zuidafrikanen die komen sporten niet worden toegelaten. Wél wordt in ons land per 1 januari een visumregeling voor Zuidafrikanen van kracht, „maar de bepaling dat zij die ko men om te sporten geweerd zul len worden, willen we er nog bij hebben". Dat de stichting in de RAI heeft gedemonstreerd, kwam omdat het toelaten van Curren werd ervaren als „een provocatie na de uitspraken van De Boer. De actie was ook niet gericht tegen de persoon Curren, maar tegen het systeem dat hij vertegenwoordigt". Mascini: „Als Curren zich openlijk distantieërt van de apartheid, dan willen we hem best in het zonnetje zetten, maar laat hij dan ook weggaan uit zijn land. Nu is hij hier als vertegenwoordiger van het systeem en zo zien wij hem ook. Dus had die man ge weigerd moeten worden. Mis schien dat er dan wat verloren gaat, maar zo verlegen zitten ze hier in Amsterdam niet om zo'n toernooi, zoals hier wel blijkt. En als dat wél zo zou zijn, moet je maar bedenken dat er altijd pijn punten zijn. Je moet er wat voor over hebben om iets te bereiken. We gaan dan ook gewoon door". LEIDEN - Dio Deegenaars heeft van de Egyptische gewichthef- bond een eervolle invitatie ont vangen om in dit weekeinde in Cairo deel te nemen aan interna tionale wedstrijden. De Leide- naar, die samen met nog enkele toptillers zal afreizen, doet aldaar een aanval op het Nederlands re cord in de gewichtsklasse tot 82 Vi kilogram. Het record trek ken in die categorie is in handen van clubgenoot Herman Filippo. HAARLEM (ANP) - In navolging van de succesvolle Haarlemse honkbalweken heeft het bestuur van de 'Sportinitiatieven Haar lem' besloten deze activiteit uit te breiden naar een tweede sport: basketbal. Van 27 december 1982 tot en met 2 januari 1983 zal in twee sporthallen te Haarlem de eerste Haarlemse basketbalweek plaatshebben. Vorig jaar werd door de Haarlemse basketbalvereniging Stars een internationaal nieuwjaarstoer- nooi georganiseerd, maar gezien de hoge kosten leek voortzetting niet haalbaar. 'Sportinitiatieven Haarlem' besloot de organisties over te nemen en zo mogelijk, uit te breiden. Er zullen aan deze eerste Haarlem se Basketbalweek zes ploegen meedoen: drie uit Nederland en drie uit Europa. De Nederlandse ploegen die verschijnen, zijn Lei den, Haaksbergen en Stars. Er wordt momenteel nog onderhan deld met sterke buitenlandse teams. De totale begroting voor de basketbalweek bedraagt een ton. AMSTERDAM (GPD) - Het ruikt er adembenemend naar zweet en latex. Op de bakstenen muur tegen over het bokszaaltje staat gespoten: „Geen RWW omlaag!" Langs de stoep een file kneuzen. „Te koop. Honderd procent 'goet' onderhouden". Grauw, verveloos Amster dam-Oost. Alex Blan chard arriveert lichtelijk over tijd. De levensloop van een bokser is onvoor spelbaar. Hij zit ook lang niet zo deftig in het pak als op de tv bij Mies. Deze keer gewoon jeans. Aan elke sport zit een geurtje. In de stallen van Duindigt ruikt het naar ammoniak. De geoliede kui ten van Jan Raas herken je vanaf honderd meter aan de kamfer en bokserslijven stinken gewoon naar eerlgk zweet. De latexgeur is van de schilder. Het aftandse boksschooltje van de legendari sche „Ome" Nelis Bisschop was hoognodig aan een beurt toe. De nieuwe Europese kampioen in het halfzwaargewicht („Koop- mans gaat eraan in de Ahoy") pakt oorverdovend uit. Hij in stalleert een cassetterecorder vlak bg de ring en draait de volu meknop op maximum. De trai ning (zes rondjes sparren, roffe len op de speedball, touwtje springen, stootzak) duurt twee uur. Al die tijd davert het zaaltje van de soul, heavy rock en stam pend, syncopating ritme. De Bul- derbaan is er niks bij. „Die disco sound heb ik nodig". Soul als do pe. Alex Blanchard is 24 jaar. Tien jaar op het canvas. Als amateur twee keer Nederlands kampioen in het zwaarwelter. Bijna vier jaar prof. Recordlijst: eenentwintig wedstrijden. Allemaal gewon nen. Hij beeindigde achttien ge vechten voortijdig. Zo'n knock- outer heeft Nederland nog niet gehad. Geschatte winstsom: vijf tigduizend gulden. Hoog tijd dat die man een Europees titelge vecht krijgt. Maar ook Rudy Koopmans is goed. De Fries maakt al tien jaar de dienst uit; won als prof veertig partijen. Sinds maart '79 Euro pees kampioen. Jammer van die dubieus verloren partij om de wereldtitel, maar hier is hg nog altijd onaantastbaar. Of niet soms? „Koopmans is de titel kwijt", constateert Eric van den Berg simpel. „Rudy is een koele, verstandige bokser, maar Alex is jonger en sneller. Goeie ogen. Hij hoeft maar een gaatje te zien, en de vuist is erin". Eric van den Berg, ex-Arubaan, is de trainer van Alex Blanchard. Hg heeft hem gehaald en ge bracht. „Koopmans hoeft met zijn 34 jaar niet te jammeren", Alex Blanchard vindt hij. „Het is mooi geweest. Hij kan toch niet eeuwig kam pioen blijven? Alex wint. De titel blijft in Nederlandse handen. We kunnen dus rustig gaan slapen". Alex Blanchard, de uitdager; koel, sjiek en recht voor de raap. Hij meet 1 meter 91, maar haalt am per het halfzwaargewicht van 79 kilogram. De Amsterdammer, een soort afgeslankt Ruud Gul- lit-type, lijkt helemaal geen bok ser. Hij heeft meer weg van een mahonie-houten panlat. Koop mans (1 meter 83; dus veel meer "Snel" Blanchard countert. „Rudy is een statische bokser. Niet mooi voor het publiek, maar hg wint al zijn partijen. Geweldig efficiënt. Ik kan luisteren naar mijn trainer. Ik heb controle over mijn li chaam. De scherpte van mgn sto ten op lichaam en kaak. Dat is mijn kracht. Ik ben snel, veel sneller dan Koopmans". Hij wisselt de cassette. Handschoe nen aan voor de volgende ronde. Een flitsend gestoken linkse di recte. Ben Tiben gilt. „Man, je ziet die vuist niet komen!" Ben Tiben is sparring-partner. Een haven-stuwadoor uit Medemblik met armen als meerpalen. Een knaap van tegen de honderd ki lo, viervoudig Nederlands ama teurkampioen in het superzwaar gewicht, sinds kort profbokser. Alex Blanchard: „Aan kermis- boksers heb je niks. Ik oefen al leen met jongens die me onder druk kunnen zetten. Ik heb in Miami getraind en in Philadel phia bij Joe Frazier. Goeie con tacten. De afgelopen week is Die- go Robertson overgekomen uit de VS. Een zwarte bokser. Ook iets zwaarder dan ik. Deze week ga ik met hem in trainings kamp". In de zesde ronde plaatst Alex Blanchard een rechtsé uppercut. Er zit zoveel kracht achter dat kleerkast Tiben even boven het canvas zweeft. „Ik heb het figuur van een hoogspringer. Ik had in derdaad beter atleet kunnen worden. Dat is nooit onderzocht. Waarom ik bokser ben? Het be gon met Ali. Je zit voor de buis. Je ziet die mooie, zijden jas. De shuffle en de tegenstander die op zijn kont valt. Verrek denk je, kan dat zo maar? Dat moet ik ook proberen". Alex Blanchard volgde een oplei ding als scheepskok en banket bakker. Hij maakte de middelba re hotelvakschool af. „Ik had graag naar de hogere hotelvak school gewild, maar het boksen laat me niet meer los. Ik heb Amerika geproefd. Dat is het ein de voor een bokser. Vechten op leven en dood". Het gevecht Koopmans-Blanchard gaat over twaalf ronden. Zo lang heeft de uitdager nog nooit in de ring gestaan. „Ik ben een af- wachter. Ik ga niet staan schreeuwen: „Ik ben de beste" en ik voorspel niet in welke ron de het gebeurt. Maar dat hij er aan gaat is zeker". Als hij onder de douche vandaan stapt, ziet hg eruit om door een een ringetje te hiilen. Een baby face dat weinig klappen heeft geincasseerd. Ontwijken, dat is in de bokssport de kunst. „Ik ben gek van boksen. Het is net heroine. Je komt er nooit vanaf. Ik zorg ervoor dat ik er goed blijf uitzien. Brede schouders en plat te neuzen. Dat was vroeger zo. Mij kunnen ze meteen inschrij ven voor een modeshow".

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 12