Tm Competitie motiveert AZC niet "Van mij mag het waaien en sneeuwen" icoathibO EC-verlies Liverpool Doorneveld is blij met slecht weer LZ fungeert als schietschijf pal voor EC-strijd Hoogendijk uit bestuur judobond Smaakvolle keukens naar keuze Reglement Formule I in opspraak WOENSDAG 20 OKTOBER 1982 HELSINKI (ANP) - Liverpool heeft gisteravond voor de tweede ronde van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioe nen in Helsinki met 0-1 verloren van JK Helsinki. Voor 5700 toe schouwers besliste een treffer van Atik Ismail twee minuten voor rust het eerste duel tussen beide ploegen. De wedstrijd werd in de Finse hoofdstad bij een temperatuur van enige gra den onder het vriespunt ge speeld. De enthousiaste Finse semi-profs maakten al in de aanvangsfase duidelijk niet voor Liverpool te willen buigen. JK Helsinki nam bezit van het middenveld en stond dat niet meer af. De aanval van de Engelsen werd geen en kele kans geboden en Atik Is mail, die de reputatie heeft een goaltjesdief te zijn, bleek een scherp oog te hebben voor het gaatje dat de verdediging van Li verpool vlak voor rust liet vallen. In de tweede helft voerden de be zoekers de druk op het Finse doel op, maar de uitblinkende doelman Jeff Wood stond de ge lijkmaker in de weg. Wood, die onder contract heeft ge staan bij de Engelse verenigin gen Colchester en Charlton Ath letic, had voor aanvang van het duel verklaard dat het lang niet onmogelijk was dat de JK Hel sinki tot de derde ronde van het Europacuptoernooi zou door dringen. Ismail is dit seizoen met zeventien treffers topscorer in de Finse competitie. De kans is groot dat hij binnenkort een con tract tekent bij een profclub el ders in Europa. Er zouden con tacten zijn met Belgische vereni gingen. MOSKOU (GPD) - Alle alarmerende berichten van Arsenal ten spijt is het verblijf in Moskou Haarlem tot nog toe enorm meegevallen. In tegenstelling namelijk tot de En gelse club, die zich slecht behandeld voelde door Spartak Moskou, hebben bestuur, technische staf en spelers van Haarlem tot op heden weinig reden tot klagen gehad, of het moeten de barre weersomstandigheden in Rusland zijn. Want ook gisteren bleef de temperatuur in Moskou steken bij zes graden onder nul, terwijl het de hele dag sneeuw- de. Gistermiddag maakte Haarlem Russische trein, verging het lachen een tochtje door Moskou. De ploeg, hier bij het begin van de 1 snel bij het ervaren van de barre weersomstandigheden. Supporters De voetbalwedstrijd tussen Grie kenland en Engeland in de voor ronde van het toernooi om het Europees kampioenschap zal niet in Athene worden gespeeld. Griekse sportautoriteiten, bang voor uitbarstingen van geweld van Engelse voetbalsupporters, hebben geen toestemming gege ven voor een duel in de Griekse hoofdstad. De wedstrijd voor groep 3 van de kwalificatieronde zal nu op 17 november in Saloni- ki worden afgewerkt. Aanvanke lijk was gekozen voor het nieuwe stadion in Kalogreza, in een bui tenwijk van Athene. Dit stadion, waar vorige maand de Europese atletiekkampioenschappen wer den gehouden, zal niet voor voet balwedstrijden worden gebruikt. Van Engelse zijde zijn de Grie ken gewaarschuwd. De wedstrijd vandaag in het im mense Lenin-stadion zal volgens functionarissen van Spartak Moskou echter hoe dan ook doorgaan. In de loop van de dag zal de sneeuwlaag door een ploeg van dertig mensen worden ver wijderd en dan zal ook moeten blijken in hoeverre die weersom standigheden Haarlem in de kaart hebben gespeeld. Trainer Hans van Doorneveld: „Van mij mag het tijdens de wed strijd hard waaien en sneeuwen, want de aanvallende ploeg, en we mogen aannemen, dat dat Spartak is, is in deze slechte si tuatie het meest in het nadeel". Genie Kleton evenwel: „Wij krij gen het door de plotselinge tem peratuurverschillen behoorlijk voor onze kiezen. De Russen zijn in de afgelopen weken naar dit weertype toegegroeid, maar wij duiken van plus vijftien graden in Nederland plotseling naar min zes hier". Daar staat echter weer tegenover dat door het slechte weer en met name door de snijdende wind niet veel toeschouwers worden verwacht bij de eerste wedstrijd tussen Spartak Moskou en Haar lem. Het Lenin-stadion bestaat namelijk voor 99 procent uit on overdekte zitplaatsen. Nochthans maakte het bouwwerk, dat 102.000 toeschouwers kan herbergen, gisteren tijdens een een uur durende training veel in druk op de Haarlemmers. Die training werd afgewerkt voor een bezoek aan het beroemde staatscircus, waar Haarlem nog meer in Russische sferen werd gebracht. 's Ochtends stond er een sight seeing door het centrum van Moskou op het programma, maar dat bleek nauwelijks be steed aan de spelers. De wande- ALPHEN AAN DEN RIJN - Met de zoveelste kapotgeschoten schietschijf als competitiebuit neemt AZC/Microlife morgen de vlucht naar een aan trekkelijker polo-oord. Daar, in het Joegoslavische Belgrado, zullen drie Europese tegenstanders de Alphense waterpoloploeg aanmerkelijk meer oppositie geven, dan gisteren het geval was met LZ '86. Met 17-4 werd de kansloze formatie van Hans van der Moolen kopje onder geduwd. Als de Leidse formatie de huidige lijn blijft volgen, zal reeds ver voor het eind van de seizoensrit een trieste 'verdrinkingsdood' het gevolg zijn. AZC behoefde gisteren niet eens alle rijkelijk aanwezige talenten in het matig bezette zwembad De Thermen voor te schotelen. De equipe van George Geurtsen kon zich in de tweede en derde perio de een grote foutenlast veroorlo ven, omdat LZ nauwelijks profi teerde van de door de Alphena- ren aangereikte speelruimte. "Omdat je van te voren weet dat je van zo'n tegenstander wint", ver klaarde Arco Verboom de wat lankmoedige instelling van AZC in de tussenperiodes, "loop je niet op de toppen van je tenen. In dergelijke wedstrijden heb ik er niet echt zin in. Er is geen moti vatie. De andere jongens hebben dat ook". Coach Georg Geurtsen moet de klemmen dan ook .onafgebroken op de AZC-accu houden, omdat Radu Mirea blijft thuis ALPHEN AAN DEN RIJN - De selectie van AZC zal de reis naar Joegoslavië zonder Radu Mirea meemaken. Hoe wel hij het land niet als ge vaarlijk beschouwd, wil de gevluchte Roemeen geen risi co nemen dat hij wordt opge pakt. "Ik kreeg van de Joego slavische autoriteiten wel een visum, maar ik kon mij niet laten verzekeren. Mede daar om heb ik besloten in Neder land te blijven". Al 2Vz jaar is Mirea al in Neder land. Na eerst bij het Amster damse Het IJ te hebben ge traind, kwam de 100 voudig Roemeens international via AZC'er Ton Buunk naar Al phen. "Maar ook zonder mij zal AZC zich wel plaatsen", voorspelde Mirea. Schema Het wedstrijdschema van AZC ziet er als volgt uit: vrijdag: AZC-OSC Budapest zaterdag: AZC-Partizan zondag: AZC-Duisburg. Zondagavond zal de ploeg op Schiphol aankomen. de nationale competitie op zes wedstrijden na verplichte num mers zijn. Met de Alphense ploeg maken HZC/De Robben en De Zijl/LGB de dienst uit in Neder land, de overige verenigingen doen louter mee als figurant. Een slechte zaak voor het nationale polo, maar Arco Verboom kan er niet om rouwen. De kansen op een kampioenschap worden er alleen maar groter door. "Als we geen tegenslagen krijgen", voorspelt de toekomstig militair, "worden we kampioen. AZC is door de komst van Jan Evert Veer en Ruud Misdorp in de breedte sterker geworden. Aan de routiniers trekken de jonge ren zoals ik zich enorm op". Met zijn 20 jaar begint Arco Ver boom langzamerhand uit te groeien tot een van de steunpila ren van de Alphense ploeg. Niet verwonderlijk, want hij was 66- voudig jeugdinternational ter wijl Verboom al 23 maal voor de Oranje-hoofdmacht werd opge roepen. De werkloze Bodegraver ("Maar geen baas wil me hebben omdat ik nog in dienst moet") kan dus al voor 'globetrotter' doorgaan en weet dan ook hoe er over de grens wordt gegooid. Arco Verboom schaart AZC in de halve finale het internationale bekerwinnaarstoernooi zeker niet bij de kanslozen, hoewel hij vindt z'n ploeg door het thuisblij ven van Radu Mirea en de ge blesseerde Ed van Es aan sterkte moet inboeten. "Tegen Boeda pest hebben we nog nooit ge speeld, maar tegen Hongaren doen we het door de bank geno men goed. Dat die ploeg zevende in de competitie staat zegt in fei te niets, omdat die competitie erg sterk is. Maar AZC heeft op zwemgebied meer in z'n mars". "Partizan speelt thuis en is daarom in het voordeel. Dat voordeel geeft die ploeg iets extra's, hoe wel wij heus niet zwakker zijn. Maar zij kunnen profiteren van de scheidsrechters, die altijd en overal voor de thuisspelende ploeg fluiten. Partizan is de twee de ploeg van Joegoslavië, achter Yug Dubrovnik". AZC-LZ '86 17-4 Scoreverloop Eerste part: 1-0 Veer, 2-0 De Vogel, 3-0 Veer (man meer), 4-0 Veer Tweede part: 5-0 Van Winsen (man meer), 5-1 Heck (man meer), 6-1 Veer (man meer), 6-2 Bakker (man minder!) Derde part: 6-3 Van de Brink, 7-3 Noordegraaf, 8-3 Noordegraaf, 9-3 Noordegraaf, 9-4 Bergsma, 10-4 Noordegraaf Vierde part: 11-4 Mirea, 12-4 Ver boom (man meer), 13-4 Noorde graaf (man meer), 14-4 Mirea, 15- 4 Veer, 16-4 Veer, 17-4 Verboom "Duisburg is op papier de zwakste van het viertal, maar dat zegt na tuurlijk niets. Het is de outsider van het toernooi. Er zitten twee internationals in. We hebben vaak tegen Duisburg gespeeld en hebben nog nooit verloren. Die lijn moeten we voortzetten. Ik heb er alle vertrouwen in, vooral nu we in vergelijking met vorig seizoen sterker zijn geworden". Niet in het laatst is dat de verdien ste van de weer teruggekeerde nestor George Geurtsen. Hij kwam, zag en wint voorlopig aan de lopende band. Op drie fronten is de directeur van het Arnhemse sportfondsenbad met AZC in de strijd. En als het aan hem ligt sleept hfj alle prijzen binnen. De hoofdprijs, het Europese kam pioenschap, zal wel aan de neus van de Alphense ploeg voorbij gaan, maar het nationaal kam pioenschap en de beker zijn aan trekkelijke kruimels. "Geurtsen is uiteraard heel belangrijk voor ons", beseft Arco Verboom ook. "Vooral de jongeren brengt hij enorm veel bij. Hij is de baas en iedereen accepteert dat ook. Ie mand die veel van polo weet, dwingt uiteraard respect af'. AZC mag de wijze lessen van de 'meester' nu in de praktijk bren gen. ROB ONDERWATER ling over het Rode Plein langs de muren van het Kremlin en het graf van Lenin werd in recordtijd afgewerkt. Dat kwam door de ij zige wind en de sneeuwbuien, die bepaald niet inspirerend werkten op de kyklust. Met uitzondering echter van die winterse omstandigheden heeft Haarlem, zoals gezegd, nog wei nig reden tot klagen gehad Het gezelschap, dat maandag na een vliegreis van 5 uur probleemloos binnen anderhalf uur door perso neel van de Nederlandse ambas sade door de douane werd ge loodst, kan bijvoorbeeld zelfs ge bruik maken van de keuken van hotel Kosmos, waar het Neder landse gezelschap is onderge bracht. In dit gigantische ge bouw, dat speciaal werd neerge zet voor de Olympische Spelen van 1980 en waarvan de ont vangsthal qua drukte veel weg heeft van een flink station be reidt kok Hans Kamm in samen werking met tolk Martin van den Heuvel driemaal daags een maal tijd van de meegebrachte etens waren voor de spelers. Dat blijkt geen overbodige luxe, want vitaminerijk kan het voed sel in Rusland bepaald niet wor den genoemd. Trainer Hans van Doorneveld: „Het gekke is. dat Arsenal ons voor alles gewaar schuwd heeft, maar dat we ons over het eten geen zorgen hoef den te maken En laat dat nou net een van de weinige minpun tjes zijn, die ik ben tegengeko men. Misschien is het wel lo gisch, want evenals de Russen hebben de Engelsen de kook kunst niet uitgevonden" Hans van Doorneveld heeft overi gens besloten om verdediger Piet Huyg te vervangen door aanvaller Piet Keur De plaats van de geblesseerde Huyg in de defensie wordt ingenomen door Chris Verkaik, die zeer vermoe delijk de zware taak krijgt om in ternational Gavrilov uit te scha kelen. Tijdens de training gister middag op het ondergesneeuw de veld van het Lenin-stadion kreeg Huyg nog wel een kans om aan te tonen dat hy fit was voor het duel, maar alras bleek dat hij nog te veel hinder ondervond van zijn lieskwetsuur, die hij za terdag opliep in de wedstrijd te gen FC Twente. Joop Bockling, die eveneens tegen Twente ge blesseerd raakte aan de enkel - kan vandaag daarentegen wel meedoen Opstelling Haarlem Metgod, Ma- sefield. Haar, Verkaik, Leysner, Nyholt, Kleton. Balm, Van Leen, Bockling en Keur. Spartak Moskou: Dass^jev, Rots- jov, Sjerbak, Homantsev, Vnozdnjiakov. Rjercnkov. Rja- vlo, Hess, Rjvetsov, Havnlov en Hodiono Wilco van der Zeeuw wordt fel op de huid gezeten door Radu Mirea. AZC boekte een ruime zege op LZ. DEN HAAG (ANP) - Arie Hoo gendijk is niet langer lid van het bestuur van de judobond Neder land. Het bestuur zegde het ver trouwen in de vertegenwoordi ger van het district Zuid-Holland op, nadat hij het CRM-rapport over de frauduleuze handelingen van het bestuur had verspreid. Toen de bondsafgevaardigden in het district Zuid-Holland kennis hadden genomen van de inhoud van het rapport, is verzocht een extra bondsvergadering in te las sen. Deze wordt op zondag 31 ok tober gehouden ADVERTENTIE In de showrooms bij Ico/Athibu staat de keuken van üw keuze. Toegespitst op uw wensen presenteren wij hier vele klasse-keukens die even funktioneel als smaakvol zijn ingericht. Kompleet met inbouw- apparatuur en tegels voor vloer en wand. Ook voor uw specifieke wensen staan wij klaar om in ons verkoop centrum uw keuken-op-mnat te ontwerpen die ook qua pnjs voldoet aan uw budget Showrooms geopend dinsdag t/m vrijdag 9 - 5 uur, donderdagavond 7 9 uur, zaterdag MO U1 MT 1 n M afspraak ook 's avonds LONDEN (SID) De vereniging van constructeurs (FOCA) en de internationale autosport federa tie (FISA) zijn het niet eens over het Formule-I-reglement. Vol gens de woordvoerder van de FOCA, Max Mosley. zijn alleen een aantal renstallen met de FI SA tot een akkoord gekomen. De definitieve standpuntbepaling over de technische veranderin gen, zal de FOCA zaterdag in Ma- ranello bekendmaken. In deze Italiaanse plaats is de fabriek van Ferrari gevestigd. Maandag had den de voorlichters van de ren stallen Brabham en Williams la ten weten, dat alle teams ak koord gingen met de nieuwe FI- SA-regels en dat men al bezig was de bolides te bouwen voor de eerste Grand-Pnx van 1983, op 12 februari in Kyalami (Zuid- Airika). Ut#'

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 19