EG rondt staal- voorstel VS af Het Tapijtcentrum 25.- 95.- 298,- 39.- 119,- 1950 8,95 3,95 149.- Katoentapijt 79,- 69,- 259,- 350,- Gif Seveso-ramp blijkt spoorloos Ribtapijt Berbertapijt Bergoss Bungalow Nylontapijt Berbertapijt Tapijttegels Novilon vinyl Hoogpolig tapijt Kantoor- en trappentapijt Crove nop berber van Forbo Zuiver wollen karpetten De goedkoopste tapijtzaak van Nederland! LEIDEN, Hoge Rijndijk 90. Tel. 071-122450 WOENSDAG 20 OKTOBER 1982 BRUSSEL (DPA/ANP) - West-Duitsland is het na harde onderhandelingen in Brussel met de andere landen van de Europese Gemeenschap eens geworden over een gemeen schappelijk voorstel dat een eind moet maken aan het staalconflict met de Verenigde Staten. De definitieve beslissing van de Bondsregenng over het voorstel zal vandaag vallen tijdens een kabinetszitting. Het aanbod voor beperking van de Europese staalexport naar de VS moet uiterlijk vandaag via een schriftelijke procedure worden goedgekeurd door de EG-landen en zal dan onmiddellijk worden overgebracht aan de VS. De Amerikaanse regering moet mor gen in het bezit zijn van het voor stel om te bereiken dat zij afziet van de voor die dag voorgeno men invoering van strafheffin- gen op de invoer van Europees staal met terugwerkende kracht vanaf juni. Het gaat daarbij voor al om gesubsidieerd staal uit Groot-Brittannië, Frankrijk, Ita lië, België en Luxemburg. De Amerikaanse regering en de Europese Commissie waren het in augustus al eens geworden over een beperking van de Euro pese staalexport tot 5,76 procent van de Amerikaanse markt, maar de staalindustrie in de VS was daarmee niet tevreden. In het nieuwe voorstel van de EG is nu ook de export van stalen buizen inbegrepen. De gemeenschap biedt aan deze beperkt te houden tot 5,9 procent van de Ameri kaanse markt, het gemiddelde van de jaren 1979-1981. De ex port van andere staalprodukten zal maximaal 5,7 procent van de Amerikaanse markt bedragen. West-Duitsland had nogal wat moeite met het nieuwe voorstel omdat het verreweg de grootste buizenexporteur in de EG is. Tij dens het overleg van de perma nente EG-vertegenwoordigers in Brussel ging het er de delegatie van de Bondsrepubliek vooral om te zorgen voor een aanvaard bare formule voor een consulta- tieprocedure tussen de EG en de VS voor het geval dat een versto ring van de Amerikaanse markt aanleiding zou geven tot maatre gelen tegen de Europese buizen- export. De oorspronkelijke tekst van het voorstel hield volgens de Duitsers het gevaar in dat het Europese aandeel van de Ameri kaanse huizenmarkt nog kleiner zou kunnen worden dan 5,9 pro cent. De problemen hierover zijn nu uit de weg geruimd. Verder is op Westduits verzoek een aanvulling in de tekst opgeno men waarin staat dat de tegen over de VS aangegane verplich tingen inzake de staalexport niet betekenen dat wordt afgezien van de rechten krachtens de Al gemene Overeenkomst inzake Tarieven en Handel (GATT). - TOLEDO (AP) - Deelnemer aan de Spaanse verkiezingen die binnenkort worden gehouden is ook de in 1976 gelegaliseerde communistische partij Haar leider Santiago Carillo hield gisteren een speech op een bijeenkomst in het Zuidspaanse Toledo. ROME - Waar is de 2200 kg uiterst giftig materiaal uit de Icmesa-fa- bnek in Seveso uiteindelijk te recht gekomen? Op deze vraag, de enige belangwekkende van een persconferentie die gisteren in het getroffen dorp werd ge houden. bleef het antwoord uit „Ik weet het wel. maar ik mag het met zeggen", zei de vertegen woordiger van het gewest Lom bar dije over de opruimingsactie in de fabriek. Eind augustus, begin september door Hein ten Kortenaar zorgde personeel van het Zwit serse Givaudan-concern voor het schoonmaken van de ongeluks- fabriek. waar op 10 juli 1976 door een ontploffing een dioxynewolk ontsnapte. Honderden mensen in de omgeving kregen een hui daandoening die volgens des kundigen slechts een symptoom vormde van mogelijke andere schade aan de gezondheid. Al het kleinvee in het gebied werd ge dood. Een deel van het dorp moest worden ontruimd, de hui zen werden afgebroken en de grond afgegraven. De hele bevolking werd onder me dische controle gesteld, maar de uiteindelijke gevolgen van de vergiftiging kunnen pas op lan gere termyn worden vestgesteld. Volgens sommige medische rap porten zou het aantal misgeboor ten en genetische afwijkingen bu pasgeboren kinderen na de ramp aanzienlijk boven het gemiddel de liggen. Van de 1900 hectare die na de ramp werden afgesloten, zyn 1515 ha nu weer vrijgegeven. Het Zwit serse chemieconcern Givaudan. waartoe de Icmesa-fabnek be hoorde. heeft tot nu toe 160 mil joen Zwitserse francs aan scha devergoeding betaald en 40 mil joen uitgegeven voor oprui mingswerkzaamheden. afgezien van de laatste afsluitende actie, waarbij het overgebleven giftige materiaal, verpakt in 41 metalen vaten, onder begeleiding van de Italiaanse politie, over de Ita liaanse grens vervoerd Maar de uiteindelijke bestemming wordt nog steeds geheim gehouden Volgens regeringscommissaris Luigi Noe. speciaal belast met het opzicht over de schoonmaak- werkzaamheden. is het niet in zee gestort, maar ergens op het vasteland van Europa veilig op geborgen. Zowel FYankryk als Zwitserland hebben ontkend dat het op hun grondgebied wordt bewaard. Volgens niet bevestig de geruchten zou het in afge dankte mijnschachten in Oost- Duitsland zijn beland. KIJK ZELF NAAR: 400 cm breed. Op schuimrubber rug Razend goedkoop! Prima kwaliteit! Erg mooi, erg sterk. Gemaakt van 30% wol en 70% acryl. Het beroemde supertapijt van Bergoss. Zuiver scheerwol 400 cm breed. 400 cm breed. Op schuimrubber rug. Rol uitje winst! Op jute rug 50% wol en 50% acryl 400 cm breed. Berber tapijttegel Prima kwaliteit, 50 x 50 cm. Elke gulden die u er ergens anders meer voor betaalt is er een teveel! Nergens zo goedkoop, nergens zo veel keus! Nu al vanaf I PM Zuiver scheerwol!! Op jute rug, 400cm breed. Rib tapijttegel Weer zo n razend goedkoop koopje! 50 x 50 cm, oersolide PS Zinnrmhrppfl Dn d Voor het allerzwaarste gebruik, beresterk. Nylon, antistatisch, schuimrubber rug. 400 cm breed. pm Zeer grove nop berber van zuiver scheerwol. Zo dik, zo mooi vindt u het nergensyoor zo'n onwijs lage prijs! 400 cm breed, pm 400 cm breed. Op schuimrubber rug. Nergens zo goedkoop! PM Smyrna kwaliteit, in verschillende berbertinten Zuiver scheerwol natuurlijk! Afm. 200 x 300 cm. Voor zo n prijsje komt u ze nooit meer tegen! Lorean wilde met cocaïne bedrijf redden LOS ANGELES (Reuter'AFP) - De Amerikaanse autofabrikant John de Lorean is gisteren in de VS gearresteerd op verdenking van handel in cocaine op dezelf de dag dat Noord-Ierland be kendmaakte dat zyn fabnek van dure sportwagens niet meer te redden valt en zal worden geslo ten. Deze had hy in 1978 met bu na 300 miljoen gulden steun van de Britse regering opgezet in Belfast nadat hy wegens het in zakken van de Amerikaanse au tomarkt was afgetreden als vice- president van General Motors om zelf een autofabriek te begin nen. Er staat ook een fabnek in Irvine in Californiè. De Lorean. 57 jaar, werd volgens de Amerikaanse federale recher che aangehouden bij een lucht havenhotel in Los Angeles kort na zijn aankomst uit New York Elders in de stad werden tegelijk met hem nog twee mannen gear resteerd. Naar functionarissen van de FBI op een persconferen tie verklaarden was als resultaat van vijf maanden onderzoek in Los Angeles en San Francisco 27 kilo cocaine met ren marktwaar de van bijna veertig miljoen gul den in beslag genomen, maar of deze hoeveelheid in het bezit van een of meer van de verdachten werd aangetroffen werd niet ge zegd. Volgens het hoofd van het FBI-bu reau in Los Angeles, Richard Bretzing. had De Lorean even wel bu zijn arrestatie enige kilo's cocaine in zyn bezit. Aardschokken in Umbrië PERUGIA (DPA/AFP) - Tenge volge van de voortdurende aard schokken in het Midden-Ita haanse gebied Umbne waren gisteren meer dan 500 mensen dakloos geworden en 700 huizen min of meer beschadigd Er wer den elk uur nitwit schadegeval len gemeld. Ook in de nacht van maandag op dinsdag bewoog de aarde in de driehoek tussen de steden Peru gia, Assisi en Gubbio. De aard schok was van kracht 7 op de twaalfdelige schaal van Mercalh Vooral in de sterkst getroffen ge meente. het 30 kilometer van Pe rugia gelegen plaatsje Valfabbri- ca. brachten vele inwoners on danks koudt tn npo de nacht opnieuw in het vrije veld. in au to's, tenten en woonwagens door. Roemeense wet: arbeider mag aandeel kopen WENEN (ANP) - De autoriteiten in Roemenië hebben een wets ontwerp opgesteld, dat arbeiders toestaat aandelen te kopen in staatsbodryven Het ontwerp is eerder deze maand goedgekeurd door het centrale comité van de communistische party en zal la ter dit jaar aan het parlement worden voorgelegd, zo is bekend gemaakt Doel van het ontwerp is vergroting van de arbeidsproduktivitcit Het is een onderdeel van de plan nen van president Ceauceson om de noodlydende economie van het land weer aan de gang te kry gen Roemenie gaat gebukt on der zware schulden aan het bui tenland, h« t h<-« tl Mn ftgkoft Mn voedsel en grote problemen met zyn handel.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13