Hans Vultink staat op scherp m „Ik vraag de prijs die ik waard ben" Moeizame start De Robben Cycle-crosser Hennie Stamsnijder veelal afwezig Sercu neemt in januari afscheid Concurrentie bij NK 71/2 lijkt bij voorbaat kansloos Opnieuw steun, maar SC Amersfoort nog niet uit de zorgen... U.V.S. - S.J.C. V N 0 N Brazilië en Rusland in WK-finale volleybal Remise Karpov ZATERDAG 16 OKTOBER 1982 HORGEN (GPD) - Met veel meer moeite dan was verwacht heeft HZC-De Robben de eerste hin dernis op weg naar de kwartfi nales van het Europa-Cup-1- toernooi weten te overwinnen. De Hilversumse waterpoloérs bleven slechts met 7 tegen 6 de baas over het internationaal laag gewaardeerde SKK uit Stockholm. In de slotfase van de matige wed strijd liet de Zweedse kam pioen, met één man meer spe lend, een prachtige kans op een verrassende puntenverdeling liggen. De Griekse vertegen woordiger Ethnikos, die gezien met worden als de belangrijkste concurrent van HZC-De Rob ben, startte het toernooi in het Zwitserse Horgen duidelijk overtuigender door een 4-8-zege op de thuisclub. Score-verloop HZC-SKK: De set-standen: 4-2, 2-1, 0-2 en 1-1. Het scoreverloop: eerste periode, 1-0 Hoe pelman (man meer), 2-0 Stroboer, 2-1 Danielsson (man meer), 3-1 Aantjes (man meer), 3-2 Danielsson, 4-2 Van Mil; tweede periode: 5-2 Hermsen (man meer), 6-2 Van Mil, 6-3 Halquist (strafworp); derde periode: 6-4 Jut- ner, 6-5 Carlsson (man meer); vierde periode: 7-5 Aantjes, 7-6 Jutner (man meer). VOETBAL - De Bredase politie rechter heeft in snelrecht een voetballer tot vier maanden ar rest veroordeeld, waarvan twee maanden voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. Verdachte had een scheidsrechter ge schopt, die in een ziekenhuis nog zeker vier weken aan de gevol gen behandeld zal moeten wor den. JUDO - Marjolein van Unen heeft bij de open Oostenrijkse judo kampioenschappen de eindzege behaald in de damesklasse bo ven 72 kg. ENTER (GPD) - „Aan contracten in het buitenland heb ik geen gebrek. Nederland ziet me blijkbaar niet graag meer aan de start. Zoals de zaken er nu voor staan neem ik dit seizoen slechts aan vier veldritten in eigen land deel. Daarbij is uiteraard het nationaal kampioenschap in Hulsberg. De drie andere wedstrijden zijn in Oirschot, Valkens- waard en Enter. Ben ik voor de overige organisatoren dan opeens te duur?" Hennie Stamsnijder: "Het zou een verloedering zijn i rm ver onder de prijs toch te starten" i mijn beroep en unfair ten opzichte van mijn collega's Aan het woord: Hennie Stamsnij der. 's lands beste cycle-crosser die tot het begin van het huidige kalanderjaar nog regerend we reldkampioen was. Hij is morgen de grote afwezige tijdens deze- vende internationale wielervel- drit in Nieuwkoop. Het doet Stamsnijder pijn dat hij zo wei nig aan de bak kan komen in Ne derland. Op de eerste plaats is er het achterwege blijven van een portie bankbiljetten. Voorts vindt hij het op zijn zachtst uitge drukt bedenkelijk dat er overal wordt rondgebazuind hoe ver schrikkelijk veel startgeld hij eist, zonder dat men de moeite neemt om een telefoontje te ple gen met de man waarom het gaat „Begrijp me goed", aldus Stam snijder. „ik heb duizend gulden laten vallen van het startgeld dat ik kreeg tijdens het wintersei zoen toen ik nog de regenboog- trui droeg. Een heel normale si- BRUSSEL (ANP/SID/AFP) - Patrick Sercu, die dinsdag in West-Berlijn zijn 85e overwinning in een zesdaagse behaalde, zal zijn wielerloopbaan volgend jaar beëindigen. Op 21 januari 1983 pas seert Sercu in Genève de laatste eindstreep. Er staan nog negen zesdaagsen op zijn programma. Sercu, die op 27 april 1944 in Roeselaere werd ge boren, won tijdens de Olympische Spelen van Tokio (1964) goud op de tijdrit van 1000 meter, twee jaar later veroverde hij de wereldtitel bij de amateursprinters. Van 1967 tot en met 1969 be haalde hij de wereldtitel sprint bij de profs. Na de eerste volledige dag behoren René Pijnen en Ad Wijnands tot de leidende koppels in de zesdaagse van Dortmund. De eerste plaats was in handen van de Australiër Clark en de Westduit ser Rinklin met het grootste puntentotaal. De stand was gisteravond: 1. Clark/Rinklin (Aus/Wdl) 58 punten; 2. Kristen/Hinde- t (Bel/Ita) 27, 4. P^ncn/Wq- Unaniem De Internationale Bond van Profwielerploegen (AGPI) heeft zich tijdens,een speciale vergade ring gekant tegen de "open" Ronde van Frank rijk '83 volgens de formule, zoals die maandag door de directeuren Lévitan en Goddet werd ont vouwd. De bond verklaarde niet tegen een spor tieve confrontatie van profs en amateurs te zijn. Wel rezen er grote bezwaren tegen het voeren van reclame door de nationale amateurploegen in de Ronde van Frankrijk. In Parijs zei Lévitan, dat hij gelegenheidssponsors zocht om de komst van de amateurs naar de Tour te kunnen bekostigen. Als Lévitan hiermee doorgaat, zullen de proffor maties niet aan de volgende Ronde van Frankrijk deelnemen. Dit besluit werd gisteren tijdens de vergadering te Milaan unaniem genomen. UITGEEST (ANP) De eerste beslissingen in de biljartstrijd om het Nederlands kam pioenschap ankerkader 71/2, het eerste titeltoernooi volgens het nieuwe poule-systeem, dienden zich gisteravond reeds aan. Na twee van de drie ronden waren in beide poules de ereklassers voor de vandaag en morgen te houden finaleronde reeds bekend. Jan Arnouts, Louis Havermans, Joop Bongers en de in opmerkelijke vorm stekende Hans Vultink, gisteren allen goed voor twee winstpartijen, zijn de vier overgebleven kandida ten voor de erfenis van Christ van der Smissen, vorig jaar in Nederland en Europa de sterkste kadrist in het 71/2. Van der Smissen meldde zich bij gebrek aan belangstelling af. De Westbrabantse heerser van het vorig biljartseizoen concen treert zich dit jaar op het band stoten, in welke spelsoort in AMERSFOORT (GPD) - SC Amersfoort heeft zich 'om vijf minuten voor twaalf vastgeklampt aan drie spon sors, die de op sterven na dood zijnde eerste-divisie- club willen bijspringen. Naast Heuga-tapijt, de firma die sinds enige weken de sa larissen van de spelers en trainers betaalt, hebben ook Intradal en Vahstal BV toege zegd de club financieel te hel pen. Of de steun van deze drie spon sors voldoende zal zijn om SC Amersfoort te redden van een faillissement, is nog de vraag. Volgens interim-voor zitter Bakkenes heeft de club twee ton nodig om werkelijk uit de zorgen te komen. Naar verluidt stoppen Vahstal BV en Intradal beide 25.000 gul den in de club. Zoals bekend hield de Utrechtse rechtbank afgelopen woensdag de fail lissementsbehandeling drie weken aan. Aanvaller AZ'67 heeft vrijdag de Deen Anders Sundstrup aange trokken. De 21-jarige aanval ler van Brondby zal op korte termijn een contract onderte kenen dat hem tot 1 juli 1985 aan de Alkmaarse club bindt. Met de transfer is een bedrag gemoeid dat ligt tussen de 75.000 en 100.000 gulden. Sundstrup komt half i ber, direct na ailoop van de competitie in Denemarken, naar Nederland. Dick Advocaat heeft gisteren een contract bij FC Utrecht getekend. De overeenkomst bindt Advocaat tot en met het einde van het seizoen 1983/84 aan zijn nieuwe werk gever. Over anderhalve week zal Advocaat in de thuiswed strijd tegen Helmond Sport debuteren. Advocaat kwam vanaf het begin van dit sei zoen uit voor Berchem Sport. Vorig jaar speelde hij bij Sparta. maart '83 in zijn eigen achter tuin een wereldtitel te verdie nen valt. De afwezigheid van Van der Smis sen in Uitgeest wordt volledig vergoed door de weer ouderwets op dreef zijnde Hans Vultink. De 45-jarige Needenaar, in het bezit van 44 persoonlijke titels, putte inspiratie uit zijn ondermaatse seizoen 1981/82. Vultink bleef vo rig seizoen tegen de door hem ge schreven tradities in zonder titel en werd daarom voor het eerst in zijn loopbaan niet opgesteld in het Nederlands team, dat in no vember in Amersfoort de Euro pese titel in de team-vijfkamp (pet) verdedigt. Toen hij boven dien te laat inschreef voor de 71/2 strijd en een aantal ereklassers pogingen deed de biljartmeester buiten het toernooi te houden, stond Vultink op scherp. Tegen Vet en Van Deventer haalde Vul tink, al vijf keer eerder kampioen in deze spelsoort, dan ook onge kend hevig uit. In drie en vier beurten werden deze tegenstre vers aan de kant gezet. Daarmee werd Vultink tot absolute favo riet voor de finaleronde gebom bardeerd. Van het concurrerende drietal, Ar nouts, Bongers en Havermans, dat zich plaatste, imponeerde ei genlijk niemand. Beter gezegd, de prestaties van het jonge trio vielen in het niet by de ouder wetse scoringsdrift van Vultink. De kwalificatie van Bongers en van de als eerste geplaatste Ar nouts waren volgens verwach ting. De ambities van dit duo zijn al flink hoog opgeschroefd en de trainingsarbeid van Bongers en Arnouts gaf tegen respectievelijk Van Deventer/Vet en Koorevaar/ Bessems het juiste rendement. Hans Vultink, die brabander, wiens talent slechts één keer voldoende was voor een nationale titel, geeft al enkele ja ren geen prioriteit aan de biljart- sport. Voor Uitgeest, waar Ha vermans door het afzeggen van Van der Smissen in een 'lichte' poule terechtkwam, taxeerde de 26-jarige kadrist de mogelijkhe den juist. Havermans ging in de aanval, zette met opvallend ge mak Bessems en wat moeizamer Koorevaar aan de kant en schaar de zich bij de finale-vier. Een po sitie, die hem op basis van zijn kunnen toebehoort, maar door gebrek aan inspiratie al jaren niet meer toevalt. op scherp staat, vervuld met een ouderwetse scoringsdrift ADVERTENTIE Sportcomplex "Kikkerpolder Zondag a.s aanvang 14.00 uur Deze advertentie is aangeboden door Mentink mode ADVERTENTIE HUISVENTILATIE 7E& »T WEL, STEEDS VOOR NOP P3T VELD IN REN - NEN EN MET'N Lase &I3AN6ARD TCRUÖ- eesrvoRP vnöroen, WAS PLECHT VooR DweaDÊvPEoecc L.F.C.- RIJSWIJK 01736-6540-6340. acé orro /orro \!'J /N DE <SOAL vOCF? lANet jan- mer de-het EN ~/y, a£-Doc**z>ocnj£ff DE W£| IN -/OOR foPWl LuCPEE 1 1 oawe opk kz>HTff/» rUM IN DIE IS 'N i+£ST -EW-ldnojspent vcoe? t-rjN É-TEX 1[®VSCy Kie in oe srirs -M/* 1 (K-eW-ZAlTCLI No&ent xw Mcetcn («ten tuatie. zo'n vermindering in marktwaarde Desondanks heb ik natuurlek nog een prys waar van ik beweer, dat ik die als cros ser waard ben". „Deze prijs is bepaald aan de hand van mijn klasseringen in de laat ste wereldkampioenschappen en NK, alsmede naar aanleiding van uitslagen die ik in sterk bezette wedstrijden in zowel Zwitser land, België en Duitsland behaal de Vooral Zwitserland telt mee. Dat is het mekka van de crossers. Goeie resultaten in Zwitserland zeggen meer dan een sene over winningen in Nederland, als daar de top ontbreekt". Stamsnijder vindt het aan zijn re putatie verplicht dat hij niet nog verder daalt met zijn marktwaar de. „Het zou een verloedering zijn van myn beroep en unfair ten opzichte van myn collega's om ver onder de prijs toch te starten. Dat doe ik dus nooit Als men links cn rechts in den lande meent om mij thuis te laten, zon der dat men vraagt hoe het pre cies zit zoeken ze het verder ook maar uit". „Niettemin denk ik wel eens: heb je in het recente verleden dan niks betekend voor de Neder landse cross-wereld? Ben je dan wereldkampioen en sportman van het jaar geworden zonder te vens een ambassadeur voor deze tak van de wielersport te zijn ge weest? Ik begnjp het niet Ande ren oogsten wat ik gezaaid heb". „Evenmin snap ik de houding van de organisatoren in Denekamp, een plaats die vlak bij myn dorp Enter ligt. Zij hebben webswaar de moeite genomen om me te vragen of ik in hun koers zou starten, maar ze wilden me af schepen met een fooi. Als je weet dat ik naar een cross in de eigen regio vaak door vijfhonderd tot duizend plaats- en streekgenoten vergezeld wordt dan geloof ik dat de organisatoren niet eens meer goed kunnen rekenen. Die supporters gaan met kijken als ik thuisblijf Het scheelt wel de en tree van pak weg tien gulden per man. En echt, de opbrengst van vijf- of zeshonderd entrees is meer dan het startgeld dat ik vraag. Alles wat er verder verteld wordt, moet je rangschikken on der het hoofdstuk indianen ver halen" BUENOS AIRES (AFP) - De fina le van het toernooi om het we reldkampioenschap volleybal voor heren gaat tussen Brazilié en de Sowjet-Ume. Brazibé be reikte als het eerste niet-Europe se land de eindstrijd. De Sowjet- Unie is titelhouder In de halve finales versloeg Brazilië in Bue nos Aires Japan in dnc sets. De Sowjet-Ume toonde zich even eens in dne sets sterker dan het gastland Argentinië Die tweede halve eindstr\jd, die werd afge werkt voor 12.500 toeschouwers, moest worden onderbroken na dat het publiek papier en mun tjes op het speelveld had gewor pen. Argcntinié en Japan ont moeten elkaar voor het duel om de derde plaats In de voorronde won Japan het treffen tussen bei de landen in vier sets TILBURG (ANP) - De uitgestelde partij in het internationale schaaktoernooi tussen de Sow- jets Karpov en Smyslov is giste ren in remise geëindigd. De par tij werd een dag uitgesteld op verzoek van de wereldkampioen, die zich niet goed voelde nadat hij een verstandskies had laten trekken. Door de remise bleef Karpov aan de leiding met een half punt voorsprong op de Ne derlander Timman De afgebro ken partij uit de tiende ronde tussen Petrosjan en Browne werd door Petrosjan gewonnen. John van der Wiel hoeft zyn par ty uit de resde ronde van het in ternationale schaaktoernooi in Novi Sad tegen de Hongaar Zol- tan Ribli afgebroken Van der Wiel staat na res ronden op een gedeelde zesde plaats met 2.5 punt en een afgebroken par ty De eerste plaats wordt ge deeld door Ribli en Kurajica (Joe) met 3.5 punt en een afge broken party

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13