Stapleton zorgt voor opluchting SDT Gemotiveerd Leiden slaat toe Pingpongers door Fransen "geveegd" i>i ,'L; 1 'lil! 11' 1 IIrvicI 071-12 02 48 Magere zege Ieren op IJsland Nora Hakker coach; Vriesekoop blijft... Fluitconcert laat Kinsbergen volledig koud De fout ons '4Êk Sp onsor VOORRUIT STUK? voor Kuiper wr DONDERDAG 14 OKTOBER 1982 ZWOLLE (ANP) Alleen Henk van Spanje heeft gisteravond, in de tafeltenniswedstrijd tegen Frankrijk in de eerste divi sie van de Europese liga, enige tegenstand kunnen bieden aan de Franse spelers. Het leverde Nederland echter geen punt op. Met twee nipte nederlagen (beide in drie games tegen res pectievelijk Christian Martin: 20-22, 21-17, 10-21 en Patrick Renverse: 25-23,21-23,17-21) liet hij evenwel het beste Neder landse spel zien. De Fransen, vorig jaar gedegra deerd uit de superliga waarin ze jarenlang speelden, waren ge woon te sterk voor deze Neder landse ploeg waarin tot veler ver bazing Jaap van Spanje niet werd opgesteld in het herendub- bel. Frankrijk kon het zich ver oorloven Patrick Birocheau, tweede op de Franse ranglijst achter Jacques Secretin, alleen in het dubbel op te stellen. De krachtsverhouding bleek het sterkst in de damespartij, waarin de 16-jarige Torenstadspeelster Miijam Kloppenburg veel te kort kwam tegen Nadine Daviaud: 13- 21,10-21. De 400 toeschouwers in de Stilo-hal te Zwolle zagen dat Nederland vooral in de dubbels veel te zwak was voor de Franse tafeltennissers. Henk van Spanje-Christian Martin 20-22, 21-17, 10-21; Anne Vüeg- Patrick Renverse 21-17,16-21,12- 21; Mirjam Kloppenburg-Nadine Daviaud 13-21, 10-21; Henk van Spanje/Anne Vlieg-Martin/Pa- trick Birocheau 13-21, 16-21; ge mengd dubbelspel: Kloppen- burg/Vlieg-Thiriet/Martin 15-21, 12-21. Herenenkelspel: Henk van Spanje-Renverse 25-23, 21-23, 17- 21 en Vlieg-Martin 18-21, 17-21. Eindstand Nederland-Frankrijk: 0-7. DUBLIN (ANP) - Frank Stapleton scoorde slechts twee keer in eenendertig wedstrijden voor Manchester United. Toch kreeg hij weer de spitspositie in de Ierse nationale ploeg voor de wedstrijd tegen IJsland voor het Europees kampioenschap. Hij beschaamde het vertrouwen van coach Eoin Hand niet. DEN HAAG (ANP) Het hoofdbestuur van de Nederlandse Tafel tennis Bond (NTTB) heeft oud-international Nora Bakker-Brox- terman (33) voor een jaar aangesteld als coach van de Nederland se damesselectie. Zij wordt de opvolgster van Gerard Bakker. Met de aanstelling van Nora Bakker is de terugkeer van Europees kampioene Bettine Vriesekoop in het internationale tafeltennis verzekerd. LONDEN West-Duitsland won gisteravond in het Wembley-sta dion te Londen een vriendschappe lijke voetbalinterland tegen Enge land verrassend met 2-1. Alle doel punten vielen in de tweede helft. Europees voetballer van het jaar Rummenigge scoorde voor West- Duitsland (zie foto) in de 73e en 82e minuut. Zes minuten voor tijd schoot Woodcock 1-2 langs Schuma cher. Wembley was met 68.000 toe schouwers lang niet uitverkocht voor dit prestigeduel, dat van ma tig niveau was. Tien minuten voor de rust, nadat Ierland meer dan een half uur vergeefs storm had gelopen, brak Stapleton de score open na een verre pass van Whelan. Dat doelpunt betekende een opluch ting voor de Ieren, die bepaald niet in vorm waren. De IJslan- ders beperkten zich tot verdedi gen en zochten ook na Staple- tons treffer de aanval nauwelijks. In de 73e minuut bepaalde Grea- lish de eindstand op 2-0. De aan voerder pnkte een lange voorzet langs de uitblinkende IJslandse doelman Bjarnson. De stand in groep 7 1. Nederland 2 2. Ierland 3. Malta 4 IJsland 5. Spanje Oostenrijk Het voetbalelftal van Oostenrijk won in eigen land zijn tweede voorrondewedstrgd in groep zes voor het Europees kam pioenschap van 1984 tegen Noord-Ierland met 2-0 De bij Cesena in Italiè voetballende Walter Schachner zorgde in de derde en 39e minuut voor de Oostenrijkse treffers. Oosten rijk is, na zijn eerste overwin ning tegen Albaniè (5-0) nog ongeslagen in deze groep. 2 i UIA O-A 1 1 0 0 2 2-1 o o o 5 o o-o Oost-Duitsland LEIDEN - Een hels fluitconcert was gisteravond bij het voorstellen van de ploegen zijn deel. Theo Kinsbergen had het, met zijn boute uitspraken over het wanbeleid dat het management van Elmex Leiden zijn inziens voerde, duidelijk verbruid bij de meeste van de ongeveer 700 supporters die kwamen opdagen voor de Europa Cup-return tegen Olympiakos Piraeus. "Kinsbergen go home", klonk het herhaaldelijk. Maar de man in kwestie bleef, zoals altijd, gewoon lachen. Dat is zijn natuur, sinds hij zegt maling te hebben aan wat ande ren zeggen of denken. De zaken man annex basketbalcoach laat zich niet zo maar uit het veld slaan, sterker nog, de omstreden Amstelvener lijkt juist te gedijen wanneer de controverses zich opeenstapelen. Hij lokt met op zet moeilijkheden uit in de hoop een soort van spanningsveld te creëeren. Welaan, zijn 'truc' slaagde weer eens voor de volle honderd procent. Want niet al leen zorgde hij er met zijn bizarre uitspraken voor dat hijzelf weer in het middelpunt van de belang- bij LEIDEN - "De fout ligt bij ons", zo liet Onno Gerritsen, de spreek buis van sponsor Elmex, zijn licht schijnen over de affaire Kinsbergen die gisteravond veel stof deed opwaaien in de Vijf Meihal. "We dachten dat het ma nagement en de coach in goede harmonie zouden kunnen sa menwerken. Gebleken is even wel dat de communicatie te wen sen overlaat. Wij hebben dat niet tijdig onderkend, maar zullen, beter laat dan nooit, maatregelen nemen om verdere problemen in de toekomst te vermijden." Zonder aan bevoegdheden of ta ken van voornoemde partijen te willen knabbelen heeft Gerritsen besloten zichzelf als coördinator aan te stellen. "Noem het maar de vinger aan de pols houden. Het vertrouwen in zowel het ma nagement als Theo Kinsbergen blijft onveranderd gehandhaafd. Maar net als Bockweg destijds ga ik me, samen met een medewer ker, intensiever met de zaken be moeien. Aan botsingen zoals nu zijn voorgevallen hebben we niets. We gaan nu eerst maar eens praten. Iedereen moet wat water bij de wijn doen. Mis schien heeft dat artikel in jullie krant wel voor een positieve doorbraak gezorgd". stelling kwam te staan, tevens zette hij diverse mensen aan het denken En bovenal kweekte hij een atmosfeertje waarbinnen op timaal gepresteerd kon worden. Van dat laatste werden de arme Grieken het slachtoffer. Hij, in Leiden so wie so weinig ge liefd, liet zich dus maar uitjou wen, hield zich in en lachte uit eindelijk nog het laatst en het hardst ook. Want voorlopig zit hij met zijn ploeggie in de tweede ronde dankzij een overtuigende 92-61 overwinning die misschien wel zo ruim uitviel juist door al dat kabaal van de dag ervoor. Dat was natuurlijk de opzet, daarvoor moest er eerst flink rot zooi worden geschopt. Het puin ruimen, zo is zijn zienswijze, komt vervolgens later wel. De vette knipa®g na afloop sprak wat dat aangaat boekdelen. De direkte betrokkenen en de fans zullen maar moeilijk of helemaal niet kunnen wennen aan de on gecompliceerde manier van han delen waarvan Kinsbergen zich over het algemeen pleegt te be dienen. Volgens sponsor Onno Gerritsen heeft de Amstelvener beloofd zich van nu af aan te ma tigen in zijn uitlatingen, maar of die toezegging veel waard is valt te betwijfelen. Kinsbergen maakt van zijn hart geen moord kuil en zal de eerste de beste ge legenheid spontaan aangrijpen om weer eens ouderwets te kan keren op alles en iedereen. Dat is nu eenmaal de aard van het beestje. Grens Terug naar de wedstrijd, die eigen lijk helemaal geen wedstrijd was zoals de cijfers al aanduiden. De Grieken, dat heeft men in Leiden in het verleden met Panathinai- kos en AEK al eens eerder kun nen beleven, blijken in eigen huis van gelijkwaardige kracht. Zetten de Hellenen evenwel een stap buiten de landsgrenzen dan zijn ze niet alleen hun tong, maar ook hun moed en capaciteiten in één klap verloren. Wat vorige week in Piraeus zo'n redelijk hechte formatie leek te vormen (71-70) bleek nu een tiental te zijn dat aanelkaar hing als los zand. Opportunisme vierde weer eens hoogtij. LEIDEN - Elmex Leiden zal in de tweede ronde van het toernooi om de Korac-beker (Europa Cup III) uitkomen tegen ASPO Tours uit Frankrijk. Gisteren versloegen de Fransen het Bel gische Kortrijk met 113-88 na het eerste duel met 93-84 te heb ben verloren. Tours speelt op 3 november thuis, waarna op 10 november de return in Leiden zal plaatsvinden. Overige uitslagen: El Ferrol (Spa) - Monaco (Fra) 76-89 (29- 38), Monaco naar volgende ronde (eer ste wedstrijd 89-89), Racing Mechelen (Bel) - Izmir (Tur) 93-86 (50-33), Racing Mechelen naar volgende ronde (eerste wedstrijd 64-63 voor Izmir), Banco Ro ma (Ita> - Fleurus (Bel) 77-76 (48-48), Banco Roma naar volgende ronde (eer ste wedstrijd 101-66 voor Banco Ro ma), Ostrava (Tsj) - Efes Pilsen Istan- boel (Tur) 76-66 (36-27), Ostrava naar volgende ronde (eerste wedstrijd 83-80 voor Istanboel). Latte Sole Bologna (Ita) - Aek Athene (Gri) 68-60 (39-42), Latte Sole naar vol gende ronde (eerste wedstrijd 89-72 voor Latte Sole). Leiden - Williams 22 (10), Miller 16 (14), Van den Bergh 14 (7), Wiel 12, Hagens 10, Richel 7, Kragtwijk 6, Oosterhuis 3, Schaftenaar 2. Schotpercentage 50, re bounds 51, balverlies 14. Olympiakos - Parayios 17, Woolfolk 10, Ragtopoulos 10, Yiatzoglou 10, Kastri- nakis 4. Schotpercentage 36, rebounds 36, balverlies 13. ADVERTENTIE KOUDOME -I ORGANISEERT TIJDENS DE HERFSTVAKANTIE EEN Op dinsdag 19 oktober, woensdag 20 oktober en donderdag 21 oktober wordt er gestreden om de HOLIDAY INN BOWLING TROFEE. Op vrijdag 22 oktober vindt de finale plaats. Iedere scholier, ongeacht welke school, kan meespelen. De kosten bedragen 10,00 p.p. INSCHRIJVEN kan tot zondag 17 oktober bij: de Sportreceptle van Holiday Inn Lelden Haagse Schouwweg 10 2332 KG Lelden. Tel. 071-769310. Ook de rentree van de Griekse Amerikaan George Kastrinakis kon niet verhelpen dat het nu dan eindelijk gemotiveerde Leiden deze zeepbel snel en pijn loos doorprikte. Al na tien minu ten stond het 16-6 en hoewel Olympiakos nog even terug kwam tot 18-16 was een kleine tempoversnelling alweer vol doende om de hulpeloze Grieken rap op 31-20 te zetten. De 3-2 zó ne die Kinsbergen 'voor moeilij ke tijden' in een paar minuten had ingestudeerd behoefde er niet eens aan te pas te komen. Gewoon recht-toe-recht-aan man-to-man volstond ditmaal en bij rust was het pleit in feite al beslist: 44-30. Tot de bodem be hoefde de thuisclub daarvoor echt niet te gaan. Hoewel de winst halverwege in de knip zat wilde Leiden - en de ne gatieve publiciteit van de laatste weken en vooral dagen zal zeker een rol hebben gespeeld - het eerst nog morrende publiek aan Na de uitschakeling van alle vgf clubs in de Europese beker toernooien beleefde het Oost- duitsc voetbal een nieuwe te leurstelling. De eerste wed strijd in de voorronden van het Europees kampioenschap (groep 1) werd in Glasgow te gen Schotland met 0-2 verlo ren. De doelpunten vielen na de rust en werden gemaakt door Wark (53e minuut) en Sturrock (75e). Er waren 35 000 toeschouwers in het Hamp- denpark. Noorwegen bleef in groep vier met 3-1 Joegoslavië de baas. Ruim dertien maanden na hun onverwachte zege op Engeland (2-1), in de aanloop naar de eindronden van het wereld kampioenschap, zorgden de Noren thuisspelend opnieuw voor een verrassend resultaat. De 12.264 toeschouwers zagen WK-ganger Joegoslavië op een blamerende wijze verliezen. In de vijfde minuut al scoorde Lund. Na rust verhoogde Ök- land de voorsprong, waarna Savic tegenscoorde, één mi nuut voor tijd bracht Hareide de stand op 3-1. In groep twee won de Sowjet- Unie in Moskou met 2-0 van Finland. Bu rust was het 1-0 De doelpunten kwamen van Baltatjsa in de tweede en And rejev in de 59e minuut. In groep 2 heeft Portugal met vier punten uit twee duels de lei ding. zich binden. De ploeg slaagde daar na rust redelijk in. Er werd zondermeer hard gewerkt en vooral Miller en Williams deden er alles aan om de boel te verma ken. Eerstgenoemde met fraaie blocks en rebounds, laatstge noemde met scores vanuit alle standen. den Bergh zal scoren. Steve Yiatzoglou (5) en George Kastrinakis laas toen al op de bank) ging het zelfs te snel waardoor er zelden navenant werd afgewerkt. Zo dunkte Ron Richel, telkens net te laat, tot driemaal toe op de ring. Bij 85-54 vond Kinsbergen dat hij zijn revanche had gekregen en stuurde zijn 'tweede' garnituur het veld in. Maar ook tegen Phi- (13) staan machteloos. lip Schaftenaar en consorten hadden de verbouwereerde Grie ken weinig in te brengen. De wedstrijd ging vervolgens als een nachtkaars uit. De pit van Theo Kinsbergen daarentegen gloeide hoog op Het hem door en paar fervente supporters als nog toegevoegde advies: 'Go ho me', volgde hij pas heel laat op... Show De show evenwel stal Emill Ha gens. De spelmaker, die samen met Randy Wiel de in Piraeus nog excellerende Steve Yiat zoglou nu volledig lamlegde, gooide bij 62-41 alle remmen los. In ijltempo over het veld vliegend strooide hij met schitte rende passes. Voor sommige van zijn ploeggenoten (Miller zat he- AD VERTE NT1E GENT (ANP) - Na haast eindeloos onderhandelen heeft de Belgi sche ploegleider Fred de Bruvne een nieuwe sponsor voor zijn wielerformatie gevonden. Het is de meubel- en tapgtenfirma Jac- ky Aemoudt uit Oostrozebeke. Voor de Nederlandse wielren ners Hennie Kuiper en Adn van der Poel betekent dit nieuws het einde van een lange penode van onzekerheid over hun loopbaan Tijdens de Ronde van Frankrijk besloot hun sponsor DAF ermee op te houden. Vanaf dat moment praatte De Bruyne zonder succes met verschillende multinationa le ondernemingen. De Bruynes ploeg bestaat volgend jaar uit dertien renners Naast Kuiper en Van der Poel bleven de Belgen René Mariens, Dirk de Mol. Guy Nulens, Marcel Laurens en Mare Dieirckx van de huidige ploeg behouden. Nieuw zgn Franky de Gendt en de neo-profs Wim van Eynde, Rudy Rogiers, Nico Emonds en Ene van der Aerdon. De laatste vier WIND dit jaar goed voor honderd overwinningen bij de amateurs Voor de dertiende plgitl in de ploeg is Hennie Stamsngder kandidaat. De oud-wereldkam pioen veldrijden moet echter na zgn winteraktiviteiten onmiddel lijk aan het wegseizocn begin nen. De nieuwe ploeg zal in- schrgven voor deelneming aan de Ronde van Frankrgk 0? WE£R £N CUE TWEE 0J-UVS*/ DAAR MAAR staan sof V&wrexj Xu je ze niët met de kLPPEN rasoj kAAR ELAAN 7'

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 15