c 'Stop met plan Roomburg' Wie betaalt bouwfouten? LEZERS SCHRIJVEN Werkgroep: eerst zekerheid over vervuiling stortplaats Aan Oranjegracht e.o. Leiden WOENSDAG 13 OKTOBER 1982 LEIDEN - De procedure rond het bestemmingsplan Roomburg moet worden stopgezet, zolang er geen abso lute zekerheid bestaat over de vraag of de voormalige vuilstortplaats Roomburg chemisch afval bevat. Dat vindt de Werkgroep Milieubeheer, die bij de provincie Zuid-Holland in beroep is gegaan tegen het inmiddels door de gemeenteraad goedgekeurde bestemmingsplan. wachten is) geen uitsluitsel kon worden gegeven door het ontbre ken van meetgegevens". Ook merkte de RID in haar rapport op dat activiteiten als het bema len van het grondwater - dat tij dens en na de bouwwerkzaamhe den wordt gedaan - maar ook de aanleg van een insteekhaven tot gevolg kunnen hebben dat de verontreiniging zich ook in ande re richtingen verspreidt. Oryuist vindt de Werkgroep Mi lieubeheer verder dat de ge meenteraad het bestemmings plan zelfs al in procedure bracht, nog voordat het eindrapport van het RID (dat is het rapport waar in op nader onderzoek werd aan gedrongen) bekend was. Dat is volgens de werkgroep in strijd met de regels die gelden by de procedure voor het vaststellen bestemmingsplan. De werkgroep schrijft in haar be zwaarschrift dat er "zeer sterke vermoedens bestaan over de aan wezigheid van chemisch afval in de vuilstortplaats". In het gebied Roomburg wordt ruimte ge maakt voor de bouw van onge veer duizend woningen, bedrij ven en de aanleg van een wieler baan. Het Rijksinstituut voor de Drink watervoorziening (RID) heeft het grondwater in de vroegere vuil stortplaats onderzocht; de resul taten daarvan werden eerder dit jaar bekend gemaakt. De conclu sie die de gemeente trok was dat het grondwater niet ernstig was vervuild, hoewel het rijksinsti tuut wel aangaf dat nog nader onderzoek nodig zou zijn. De Werkgroep Milieubeheer vindt dat de gemeenteraad een oiyuis- te gevolgtrekking aan het onder zoek heeft verbonden. Zij wijst erop dat in de conlusies van het RID staat te lezen "dat de analy seresultaten duiden op stoffen van industriële herkomst en dat omtrent de verontreiniging van het grondwater in zuidoostelijke richting (in welke richting de grootste verontreiniging te ver- B. Biemans voorzitter van D'66 LEIDEN - Bert Biemans (37) is gisteravond gekozen tot de nieu we voorzitter van de Leidse afde ling van D'66. Hij volgt Pieter van der Heiden op, die deze func tie vier en een halfjaar heeft ver vuld. Van der Heiden droeg de voorzit tershamer over vooral omdat hij voorrang wil geven aan zijn werk in het landelijk bestuur van D'66. Bert Biemans was sinds april van dit jaar al gewoon bestuurslid van de afdeling. Hij is econoom en als beleidsmedewerker werk zaam by het directoraat-generaal industrie van het ministerie van economische zaken. Dief betrapt bij stelen van plavuizen LEIDEN - Een 25—jarige Leide- naar is gisteravond aangehouden nadat hij aan de Nieuwe Mare op heterdaad was betrapt bij het ste len van een veertigtal antieke Hollandse plavuizen. Een voor- bijgangster noteerde het kente kennummer van de auto waar mee de dief verdween en zo kon de politie hem even later aanhou den. C&A (2) De directie van C&A Leiden zal wel erg verheugd zijn met het aan hen gegeven "Ongevraagd Advies" betreffende de wijze waarop men de noodzaak van bouwen en/of verbouwen moet bekijken alvofens daartoe over te gaan, of zelfs maar naar buiten kenbaar te maken. Deze opmer king n.a.v. het schrijven in deze rubriek in dit blad op 08-10-1982 en van de hand(en) van de Werk groep Milieubeheer Leiden, E. Meelis. Zij adviseren daarin e.e.a. tot een snel einde te brengen door einde lijk eens met cijfers aan te tonen dat de nieuwbouw wat oplevert voor Leiden: hoeveel arbeids plaatsen zijn er nu. hoeveel wor den het er, hoeveel is de omzet en wat zijn de verwachtingen. En: wat zijn de gevolgen voor de andere kledingzaken en hoeveel graantjes pikken de andere win kels mee? Verder geven zy dan ook nog aan hoe men tot een zo danig vergelijkend onderzoek vóór en na een dergelijke uitbrei ding moet komen. Ter geruststel ling zeggen ze dan nog: "het is toch niet zo moeilijk". Nou, dat laatste lykt mij wel erg moeilijk, een onderzoek naar toestanden welke nog niet plaats hadden. Het lijkt wel op een al eerder ge publiceerd "Banenplan". C&A. ze hebben van dlles in huis. architecten, marktonderzoekers, bedrijfsleiders in tientallen vesti gingen in binnen- en buitenland, economen enz. enz. verbijste rend dat ze dóór niet aan gedacht hebben. Het bezit van een derge lijke "Werkgroep", kan niet hoog genoeg worden gewaardeerd. Toch blijven er nog wel wat vra gen over, nl.: welke ondernemer zal ooit zo gek zyn tegenover zijn concurrenten dergelijke cijfers op tafel te brengen? In deze ge vallen is al te goed, buurmans gek! Verder brengt natuurlijk een ver bouwing voor de omgeving enig Is het verantwoord in deze omgeving woningen te bouwen? De Werkgroep Rijksweg 11 De eventuele vervuiling van de vroegere vuilstortplaats is niet de enieg reden waarom de Werk groep Milieubeheer bij de pro vincie een bezwaarschrift tegen het bestemmingsplan Roomburg heeft ingediend. Ook het feit dat Rijksweg 11 daarin opgenomen is, is de werkgroep een traditio nele doorn in het oog. In het be zwaarschrift somt de werkgroep nog eens de nadelen op die zij van aanleg van deze rijksweg verwacht: - een aantasting van het natuur en landschap tussen Leiden en Bo degraven; - een ondergraving van het stre ven om het gebruik van open baar vervoer te stimuleren; - de boeren langs de Hoge Rijn dijk wordt het vrijwel onmoge lijk gemaakt hun bedrijfsvoering op adequate wijze voort te zet ten; Gil Folk Folkzangereslgitariste Burns treedt vrijdagavond op in Aniba's Muziekkamerhoek Witte SingellHerenstraat. Haar repertoire bestaat uit zelf ge schreven nummers en een groot aantal traditionele songs en in strumentale nummers uit Ier land en Engeland Morris-dan senZe deed tournees door de Verenigde Staten, het Midden- Oosten. Ierland, Schotland en het Europese continent, was ook al eerder in Nederland, maar nog nooit in Leiden. Na het op treden van Gil Burns is het de bedoeling dat de aanwezige muzikanten een sessie verzor gen. De aanvang is acht uur. Ruilbeurs De Stichting Comité Tuinstad- staalwijk organiseert zaterdag van tien tot vijf uur een ruil beurs in "De Linde", Heren straat 64. Verzamelaars van postzegels, munten, ansicht kaarten, suikerzakjes, lucifer- merken, sigarenbandjes enz. kunnen daar terecht. Tafel re serveren is mogelijk bij H.W. Meppelink, G. v.d. Laanstraat 21. tel. 130119. Taalcursussen Het stedelijk volwassenwerk van het Leidse Volkshuis orga niseert diverse talencursussen. Op enkele beginnerscursussen is nog plaats: Duits, Neder lands, Spaans en Frans. Infor matie: tel. 149180 of in kamer 8 van het Volkshuis, Apothekers- dijk 33. Merenwijk dagmiddag van één tot vijf uur een informatiemarkt voor be- i de Merenwijk. "De helft van de Merenwijkbe- wil op die dag aan de andere helft laten zien en horen wat er zoal georganiseerd en gaande is in de wijk", melden de organisatoren. Hengelsport Visvereniging VOP '74 hield een competitiewedstrijd in het Oegstgeesterkanaal. De uitslag: 1 G. Kokkedee 20 stuks-3650 gram, 2 F. Reijken 17-1500, 3 S. Kokkedee 15-1500, 4 J. Kokke dee 8-1900, 5 P. Aben 13-700, 6 D. van Rossen 4-850, 7 R. v.d. Zeeuw 5-410, 8 A. v.d. Méij 3- 290,9 A. Segijn 3-200,10 H. van Tongeren 1-200. Ascended Masters The Summit Lighthouse of Holland organiseert donder dag in Leiden een lezing ter introductie van de leer van de 'Ascended Masters'. Deze ac tiviteit valt onder de Summit University in Califormë, die zich een "universiteit van "religie, cultuur en weten schap" noemt. De titel van de lezing: "De beheersing van de Aura door de wetenschap van het Gesproken Woord". Zy wordt gehouden in In de Bierdeghel, Nieuwe Rijn 52 en begint 's avonds om acht Paranormaal J. Vegter houdt donderdag avond bij K&O een lezing over paranormale geneeswij ze. In het kort schetst hy de geschiedenis daarvan en laat de organisaties die zich er mee bezighouden de revue passeren. Aanvang kwart over acht. Kerstkaarten maken Het Nationaal Rheumafonds heeft voor vrijdag een crea tieve ochtend op het pro gramma staan in gehandicap ten sociëteit UW, gevestigd in het gebouw van de speel tuin aan de Lage Morsweg 14a. Van tien tot twaalf geeft mevrouw Gaarenstroom een demonstratie kerstkaarten maken. Radiopiraat LEIDEN - In samenwerking met de opsporingsdienst van de PTT heeft de politie gisterochtend een illegale radiozender uit de lucht gehaald. De zendappara tuur werd uit handen van een 27-jarige Leidenaar aan de Lie ven de Keijstraat in beslag geno men. De zender opereerde onder de naam 'Pandora' en was aanlei ding voor klachten in de buurt over de FM-ontvangst. tijdelijk overlast, maar dat geldt toch voor alles en overal? Wan neer de gemeente Leiden ergens iets overhoop haalt, geniet zelfs de gehele regio mee. Dan spreekt de werkgroep nog haar bezorgd heid uit over het feit dat de plan nen steeds kleiner worden, zou dat soms iets te maken hebben met datgene wat al vele "groepen zonder werk" al langer vaststel den, nl. dat het besteedbaar inko men steeds kleiner wordt? Heeft C&A soms toch economen ach ter de hand? Trouwens, de "werkgroep" is zelf ook al aan het inkrimpen, was het vroeger niet "werkgroep milieubeheer aan de Leidse universiteit, Lei den" is dit nu ook al een geval van bezuinigen of kan de univer siteit voortaan haar eigen milieu beheren? Rest nog de opmerking over het kernwinkelgebied, dit loopt als een trein, erg interessant, aldus de werkgroep. Wat bedoelen zij nu eigenlijk? Om het letterlijk op te vatten, daar klopt niets van, want de trein loopt helemaal niet, ze kan zich alleen in bewe ging houden dank zij de miljoe nen injectie uit de pot welke ge vormd wordt met "bydragen" van de particuliere vervoerder en waardoor ondanks die zeven acht miljard per jaar daarin ver zameld, het wegennet allerbe roerdst is. Heel interessant, in derdaad. Of wordt bedoeld dat dit winkelbe drijf loopt als een trein, met het waarneembaar feit dat wanneer men vier weken niet in de win kelstraat is geweest, men dan ziet dat er weer velen het veld hebben geruimd? Of de faillisse menten lopen als een trein? Te rug naar de bouwplannen, we mogen toch wel aannemen dat na zoveel jaren touwtrekken zijn gedaan dat voor deze bouw rustig het groene licht kan wor den gegeven, de directe resulta ten zijn dan alvast meegenomen, nl. werk in de bouwsector en die is ook erg hard nodig, want daar loopt het gelijk een achteruitlo pende sneltrein. H. van Eek, Hoge Rijndijk 3, Leiden. Lamboo (2) Vorige week kon ik in uw krant d.d. 6 oktober weer genieten van een uiterst sterke kritiek van de grote kunstkenner Clemens Kor- tenbach. In zeer fraaie bewoor dingen en met een vlijmscherpe pen - iedere kunstrecensent zou er jaloers op worden - vult Kor- tenbach de krant op met een re censie van de LAK-tentoonstel- ling van Wim Lamboo. Je kunt merken dat Kortenbach er met volle kracht tegenaan gaat, bo vendien laat hij blyken goed be lezen te zyn getuige zijn veelvul dige citaten uit de bijbel. Met woestijn en duisternis, met ho gepriesters en schriftgeleerden bekritiseert hij een beginnend kunstenaar met prachtige, bloemrijke taal de modder in. In één woord: groots! Want hoe durft iemand. Wim Lamboo, het in zyn domme hoofd te halen om z'n gevoel en politieke ideeën in een kunstzinnige vorm te gieten en dan ook nog de enorme bruta liteit te hebben dat werk te expo seren. Kunstkenner Kortenbach schrijft heel terecht dat kunste naars eerst moeten bewijzen een groot talent te zijn en een massa- verspreiding van hun werk moe ten hebben, voordat ze zich met kunst bezig mogen houden... Want stel je voor dat iedereen kunst ging proberen te maken, dan zou onze Clemens na enkele weken uitgeput van zijn schrij- versstoel vallen door al die ster ke kritieken die hij dan zou moe ten schrijven. Maar beste Clemens, ga zo door. Laat je niet afleiden door figuren die beweren dat beginnende kunstenaars, juist omdat ze be ginnen, best kwetsbaar zijn en daarom met een zekere mildheid benaderd mogen worden, wat iets heel anders is dan kri tiekloos. Die lui zeggen dat dat zou kunnen stimuleren en wie weet bloeit er dan in de toekomst wat moois uit. Maar wij weten natuurlijk dat dat allemaal zachtaardig geklets is. Alles wat niet meteen het allerhoogste ni veau haalt, moet meteen genade loos afgestraft worden: weg er mee, leve De Kunst. Ik zie voor Kortenbach nog een grote toe komst als kunscriticus in het ver schiet. Want een groot talent als hy kan nooit lang verborgen blij ven. Een grote verspreiding heeft ie al! Jos Everaers, Jan Paulushof, Leiden. Lamboo (3) In het LD van woensdag 6 oktober j.l. wordt de expositie van W. Lamboo besproken. Clemens Kortenbach heeft blijkbaar de Heilige Schrift nodig gehad om W. Lamboo onder tafel te vegen. Hy had in een l/2 uurtje al gezien dat niemand notitie wilde nemen van zijn 'groteske pretenties'. Had hij liever een afbeelding van Jezus van Nazareth zelve in 't Academiegebouw zien hangen? Hij heeft de woestijn ook niet dur ven intrekken omdat hy mis- - de nieuwe weg is niet nodig nu er sprake is van een verminde ring van het autroverkeer op de Hoge Rijndyk; - de kosten van rijksweg 11 staan in geen verhouding tot de kosten die verbetering van de bestaande route zou vergen. Kraakpanden ontruimd LEIDEN - Twee kraakpanden zijn gisteren op last van de burge meester ontruimd, het gaat om de panden Koningstraat 54 en Haverstraat 72. De woning aan de Koningstraat was overigens al door de krakers verlaten; van de Haverstraat werd de inboedel door de gemeente opgeslagen. Automobiliste botst tegen overwegboom LEIDEN - Een 38-jarige vrouw uit Haarlem is gisteren met haar auto tegen de gesloten overweg- boom Vein de Lammebrug ge botst. De vrouw, die van de Eu- ropaweg kwam zei met haar ge dachten niet goed bij het verkeer te zijn geweest. Daardoor merkte zij niet op dat de bomen gesloten waren en de lichten knipperden. De vrouw werd niet gewond; wel braken de voor- en achterruit van haar auto en werd de boom verbogen. schien bang was geweest van dorst om te komen onder Lam- boo's verschroeiende licht. Maar misschien had Lamboo hem kunnen onderrichten in zyn mo tieven: Wat is talent, waarde Cle mens? Heb je soms een cursus gevolgd in 't ontdekken van ta lent of wil je elk ontluikend ta lent al bij voorbaat onder het woestijnzand begraven? Met het volgende opschrift: 'de duister nis wilde hem niet hebben'? Ik denk dat de duisternis velen niet wil hebben omdat er mensen zijn die niet willen zien. En mensen die niet willen zien zul len altijd in duisternis blijven voortleven, waarde Clemens. Voert het trouwens niet wat te ver om meteen hogepriester Klaus Staeck te laten verschij nen op het altaar van jouw cynis me? Moet iedere schilder bij wij ze van spreken meteen het ni veau van een Van Gogh of Appel hebben om te kunnen expose- Waarom zeg je niet gewoon dat je niet van geëngageerde kunst houdt? Eerlijk gezegd vind ik je vergelijking van Lamboo's enga gement met de meest geënga geerde aller tijden, Jezus dus, ronduit belachelijk. We leven in 1982 en niet in het jaar O. Ik denk dat Lamboo op een zeer directe manier de mensen wil wijzen op bepaalde onrecht in de wereld en er bepaald geen behoefte aan heeft de artistieke messias uit te hangen die jij van "m maakt. Zijn boodschap is dui delijk en lijdt in mijn ogen be paald geen schade. Met jouw van cynisme doordrenk te recensie doe jij de boodschap schade aan omdat je de lezers op 'n dwaalspoor wil brengen. Daar meen ik tegen te moeten protes teren, al zal ik me niet meteen aan een stoel laten vastbinden voor jouw woning. Dat vind ik in dit geval grotesk. Rik van Boeckel Noordeinde 39 2311 CB Leiden Waar haalt wethouder Tesselaar van volkshuisvesting het geld vandaan voor het opknappen van de 230 nieuwbouwwonin gen aan de Oraiyegracht en omgeving? En wie blijft er met de gebakken peren zitten? Daar gaat hem om nu de Leid se Woningstichting (LWS) en het ministerie van volkshuis vesting hebben laten weten vooralsnog niet te willen op draaien voor het op de been brengen van het paradepaardje van de Leidse stadsvernieu wing. Het verhelpen van de bouwkun dige gebreken en het aanbren gen van een nieuwe centrale verwarmingsinstallatie wordt geraamd op 2,3 miljoen gul den. Volgens een voorlopig voorstel van de gemeente zou het volledige bedrag ten laste van de Algemene Bedrijfsre- serve van de LWS kunnen wor den gebracht. De vraag rijst dan onmiddellijk of die be- dryfsreserve op verantwoorde wijze wordt gebruikt. Volgens de LWS wordt de reserve op deze wyze uitgehold en ver be neden het noodzakelijk vereis te niveau gebracht. De be- drijfsreserve is bestemd om ca lamiteiten in de bestaande wo ningvoorraad op te vangen en niet voor woningen die in tech nisch slechte staat zijn opgele verd en aan de LWS in beheer zyn gegeven, zo redeneert men. De Leidse Woningstich ting meent dat de gemeente verantwoordelijk is voor de ge maakte fouten en zegt daarom keihard "neen" tegen een aan tasting van haar bedryfsreser- Het brengen van een deel van de kosten ten laste van de risico reserve wyst men ook beslist af. Deze reserve is in de afgelo pen vijfjaar reeds in belangrij ke mate aangewend voor het opheffen van de ernstigste ge breken in het woningencom plex. De LWS verwacht, on danks de jgrootonderhouds- beurt, de risicoreserve ook de komende jaren nodig te zullen hebben voor onvoorziene on- derhoudsuitgaven aan de wo ningen. door Jan Rijsdam Het opvoeren van alle bedragen in de stichtingskosten van de nieuwbouw blijft dan als enige mogelijkheid over, wil de ge meente niet zelf met een mil- joenenstrop blijven zitten in deze tijd van bezuinigen. Een gevolg van het opvoeren van de stichtingskosten zou echter zijn dat de bewoners, door middel van een huurverho ging, voor de kosten opdraai en. Bij herhaling is door wet houder Tesselaar verzekerd dat dat nooit het geval zal zijn. Een laatste mogelijkheid is dan dat de rijksbijdrage op het complex hoger wordt. Ge sprekken tussen wethouder Tesselaar en het ministerie van volkshuisvesting hebben ech ter nog geen resultaat opgele verd. Woede De wethouder is zodoende in een moeilijk parket geraakt. Het lykt onvermijdelijk dat de ge meente zelf in de geldbuidel moet tasten. Daardoor zal de druk op de woningstichting toenemen. De onderhandelen de partyen staan beide met de rug tegen de muur zodat ver der overleg zeker voor de nodi ge problemen zal zorgen. Bij gemeente-ambtenaren heeft de weigerachtige houding van de LWS al tot grote woede geleid. Verwacht wordt dat men niet zal nalaten de duimschroeven verder aan te draaien. Een woordvoerder van de LWS sluit intussen niet uit dat men naar de minister zal stappen als de gemeente vasthoudt aan een aanslag op de reserves van de woningstichting. Intussen dreigen de kosten van de herstelwerkzaamheden ver der de pan uit te rijzen. De LWS heeft de gemeente ge vraagd de post onvoorzien ten minste te verdubbelen in ver band met de warmte afreke ningen over de periode 1978 tl m 1981 die in totaal 62.000 gul den bedragen en oninbaar zyn gebleken. De extra personeels kosten worden door de LWS op ruim twintigduizend gul den geschat. In een eerder sta dium is al 200.000 gulden uitge geven aan een opknapbeurt voor de woningen. Voor deze werkzaamheden heeft de raad nimmer een krediet beschik baar gesteld en de LWS heeft dit bedrag evenmin op tafel ge legd zodat het nog wel enige uitleg van de wethouder be hoeft waarom dit bedrag niet in de huidige begroting is op genomen. De aannemers Panagro en Noor- lander en de Amsterdamse Verwarmingsmaatschappij (AVM) zijn verantwoordelijk gesteld voor de gebreken maar betalen slechts een fractie van 1HÏÏRÜRÖ1 de kosten. Noorlander lykt pas over de brug te willen komen als vast staat dat dit aanne mingsbedrijf weer voor de ge meente mag bouwen in de Ste- venshofjespolder. Het is de vraag of het wel verstandig is nog langer een juridische pro cedure uit de weg te gaan. Be woners en de Leidse Woning stichting zijn er al weinig ge lukkig mee dat de gemeente met dezelfde bouwers en in stallateur in zee is gegaan. Het argument dat de kosten 600.000 gulden hoger zullen uitvallen als de gemeente an dere aannemers had ingescha keld, wordt door de LWS open lijk in twijfel getrokken. De ge meente had dit met offertes moeten aantonen. Toezicht Een kwestie die de gemoederen blijft bezighouden is de wyze waarop het toezicht is gere geld. Vast staat dat dit in het verleden onvoldoende heeft plaats gevonden. "De gemeen te was op dit gebied stuntelig, soms zelfs fossiel en niet bere kend op een groot aantal wo ningen dat tegelijkertijd ge bouwd werd", verklaart een hoge ambtenaar desgevraagd. Op tal van fronten zijn er fou ten gemaakt die hebben geleid tot de huidige situatie. Niet minder dan schokkend is de onthulling van deze topambte naar dat by de aanleg van de centrale verwarming sabotage is gepleegd. "Er zijn grote stukken plastic in de cv-buizen gestopt waardoor de zaak slecht functioneerde. Bouw vakkers doen dat wel meer uit een soort pesterij, maar je kunt het niet bewijzen. Iedereen houdt er zijn mond over uit angst dat het euvel verder toe neemt", aldus de topambte naar van de gemeente. Wethouder Tesselaar garandeert herhaaldelijk dat fouten, zoals in het verleden gemaakt zijn, niet meer kunnen voorkomen. Duidelijk is dat het een en an der is verbeterd in de gemeen telijke structuur en in de per sonele bezetting. By het op gang komen van de herstel werkzaamheden, deze week, ryst echter opnieuw de vraag of het toezicht .voldoende is. De voorzitter van de Leidse Woningstichting, mevrouw Kerling, heeft openlijk haar wantrouwen uitgesproken. Be woners betwijfelen of er wel sprake is van een strenge con trole. Aan de vooravond van de bebouwing van de Stevenshof- jespolder is daarom de vraag gerechtvaardigd of Tesselaar met recht de harde garantie kan geven dat gemaakte fou ten in de toekomst zijn uitge sloten. Onderzoek By de gemeente bestaat tot dus ver grote aarzeling om de de zaak tot op de bodem uit te zoeken en de installateur en de bouwers juridisch aan te pak ken. De betrokken architecten zyn tot dusver geheel buiten schot gebleven. "Als er zoiets als een onafhankelijk onder zoek komt zou daaruit wel blij ken dat de gemeente ook boter op het hoofd heeft", aldus ge noemde topambtenaar. Tot dusver is wethouder Tesse laar weinig mededeelzaam ge weest. Nieuwsgierige raadsle den zijn met enkele krachtige termen de mond gesnoerd. Of hebben zich de mond laten snoeren. Het raadslid Hoeke- ma (D'66) wil nu met een voor stel komen om de commissie voor de rekening opdracht te geven de zaak tot op de bodem uit te zoeken. Waar het om moet gaan is, in welke constel latie, welke fouten zyn ge maakt en hoe één en ander in de.toekomst voorkomen kan worden. De huidige gang van zaken laat teveel vragen on beantwoord. Van verschillende kanten is al betoogd dat wethouder Tesse laar geen blaam treft waar het gaat om zyn voortvarendheid de bewoners uit de brand te helpen. De politieke behande ling van deze kwestie laat ech ter veel te wensen over. De wethouder moet ook weten dat geld uitgeven een zaak is van de raad en dat raadsleden het recht hebben de onderste steen boven te halen als het gaat om een miljoenen verslin dend bouwschandaal.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 4