Geen problemen meer rond bouw van supermarkt Voetbalclub Oegstgeest in financiële problemen [L eidse agenda jlteqrth. Zoeterwoude wil fietspaden in provinciaal plan hebben Voorschoten wil grond verkopen Oegstgeest gaat plan maken om riolen oude kern te vernieuwen PAGINA 2 VOORSCHOTEN - De kans dat de bouw van een Aldi-supermarkt in het centrum van Voorschoten snel gaat beginnen, is groot. Nog deze maand zal de gemeenteraad een voorstel kunnen verwachten over de verkoop van een strook grond voor de huidige panden Schoolstraat zes, acht en tien. Deze strook heeft het Albrechtconcern nog nodig om de supermarkt te bouwen. Stad en rand De komst van een tweede super- markt recht tegenover super marktgigant Albert Heijn wordt zowel door de Voorschotense ge meenteraad als door de midden stand niet gewenst. Tegen de komst kan en wil de gemeente echter niets doen. De enige troef die de gemeente nog in handen heeft, is het stuKje grond van zes tig centimer breed dat Albrecht moet kopen. De gemeente wil de prys hiervan niet opdrijven, daar dit onbehoorlijk bestuur zou zijn. Wethouder Van Dalen (WD) deel de gisteravond aan de leden van de commissie financiën en ruim- telijke ordening mee dat er een verkoop-voorstel werd voorbe reid. Verder zei hij dat morgen avond in een besloten vergade ring de gemeenteraad gënfor- meerd zou worden over de vor deringen wat betreft het bouw plan. Daar het bouwplan voldoet aan de eisen van het huidige be stemmingsplan kan de gemeen teraad formeel gezien ook hierte gen niets meer doen. De panden aan de Schoolstraat hebben in het nabije verleden veelvuldig in de publiciteit ge staan. Eind maart 1980 werden de toen leegstaande woningen gekraakt. De eigenaar was toen de familie Cuilenborg. Enkele maanden na de kraakactie werd het Albrechtconcern uit Culen- borg de nieuwe eigenaar. Tot september 1981 woonden in de panden verschillende mensen. Zelfs de oude winkel werd regel matig gebruikt en de achterlig gende garage kreeg als het ware weer de oude functie terug van autowerkplaats. De anderhalf jaar durende kraakactie was voor Voorschoten de tot nu toe lang ste. In de avond van 23 september 1981 besloot, om onduidelijke rede nen, het Albrechtconcern een slopersploeg uit Soest naar de panden te sturen. Eén pand werd door de slopers geheel onbe woonbaar gemaakt. De slopers hadden geen vergunning van de gemeente om dit te doen. Daarna raakten de panden in verval, daar de bewoners er uit trokken. De panden werden daarna op last van de gemeente door Al brecht dichtgetimmerd. Enkele malen werden er kleine brandjes gesticht. Zo ook vorige week woensdagavond nog. DINSDAG 12 OKTOBER 1982 Problemen Het concern diende ondertussen een bouwplan in bij de gemeen te. Een eerste plan, met acht bo venwoningen, werd door de wel standscommissie afgekeurd. Het zou te kolossaal zijn. Een tweede plan, met maar één bovenwo ning, kreeg wel het fiat van de welstandscommissie. De proble men waren daarmee overigens nog niet de wereld uit Middenstanders in de Schoolstraat vroegen zich af of hun winkels nog wel van achteren bevoorraad konden worden. Een groot ge deelte van het huidige terrein naast de bestaande panden, de zogenaamde Overslagstraat, zou bebouwd worden. Juist hierover rijden de bevoorradingswagens. Een proef wees uit dat het het beste zou zijn als de achterbe bouwing van het nieuwe concern voor een bepaald gedeelte smal ler zou worden gemaakt. Een ander probleem rees toen de gemeente Voorschoten het plan opperde om het gedeelte van de Schoolstraat tussen de twee su permarkten autovrij te maken. Dit omdat het weggedeelte hier vrij smal zou worden en parke ren nauwelijks meer mogelijk. De middenstanders gingen hier OEGSTGEEST - De gemeente Oegstgeest gaat de plannen voor de sanering van rioleringen in de oude dorpskern vast tekenen. Geld voor de sanering van de hoofdriolen in de Prins Hendrik- laan, Duivenvoordestraat, Juf- fermansstraat, de Nassaulaan en een gedeelte van de Terweeweg is er nog niet. Voorlopig duurt het echter ongeveer een jaar voordat de tekeningen klaar zijn. In december 1979 werd een fase ringsplan sanering riolering ou de dorpskern vastgesteld. De eerste fase (van het Apolloplein tot het kruispunt Gevertsstraat en de Kempenaerstraat) is al uit gevoerd. Ook de rioleringen in de omgeving van het Wilhelmi- napark zijn al vernieuwd. Voor de tweede fase (vanaf het kruis- LEIDERDORP - Op het kruispunt Persant Snoepweg - Provinciale weg 5, ter hoogte van het restau rant Alberts Corner, is een 32-ja- rige inwoonster van Hoogmade gisteravond rond zes uur bij een aanrijding gewond geraakt. De vrouw is met onbekend letsel voor onderzoek overgebracht naar het Academisch Zieken huis. De auto van het slachtoffer werd aangereden door een 36-jarige Leiderdorpse die op het kruis punt geen voorrang zou hebben verleend. Zij kwam met de schrik vrij terwijl haar auto to taal vernield werd. punt in de Kempenaerstraat) en de Leidsestraatweg zouden ei genlijk nu uitgevoerd moeten worden. De gemeente Oegst geest verwachtte voor die ver nieuwing een bijdrage van het rijk, maar die heeft het voor dit jaar laten afweten. Daarom wil de gemeente nu eerst de hoofd- rioleren in de oude dorpskern vernieuwen en daarom moest de commissie openbare werken gis teren de kosten van voorberei ding (180.000 gulden) goedkeu ren. Die voorbereiding bestaat uit het tekenen van plannen. Zo heeft de tekenkamer "een zinvol le arbeid", aldus wethouder Van Hazel. Het PPR-raadslid Sanders en het D'66-raadslid Wuisman pleitten er voor om het plan te delen. Het plan betreft twee hoofdriolen en de twee raadsleden vreesden dat de tekenkamer zich op deze ma nier te veel vast zou leggen. Mocht het rijk alsnog met een subsidie komen voor de tweede fase uit het plan sanering riole ring oude dorpskern dan krijgt de tekenkamer er werk bij. Dat betekent vertraging van de twee hoofdriolen in de oude dorps kern. Wethouder Van Hazel betoogde dat er samenhang bestaat tussen de twee hoofdriolen en dat het daarom noodzakelijk is ze tege lijkertijd te tekenen. Wuisman vond die argumentatie niet terug in het raadsvoorstel, maar de wethouder zegde toe dat op als nog op papier te zetten. de gemeente Zoeterwoude een fietspad wil hebben: de Vfesteindseweg. ZOETERWOUDE - Een tiental 'nieuwe* fietspaden wil de ge meente Zoeterwoude plaatsen op het te wijzigen 'provinciaal fietspadenplan 1977' van Zuid- Holland. een wijziging van het oude plan. Wanneer de fietspa- Gemeente moet helpende hand bieden OEGSTGEEST - "Erg stom" en "ongelooflijk" noemde de commissie openbare werken gister avond de handelwijze van de voetbalvereniging Oegstgeest. De voetbal club ver! -ert in ernstige financiële problemen, om dat de verbeteringen aan het clubhuis 70.000 gul den duurder zijn uitgeval len dan was begroot. De vereniging heeft dat geld op korte termijn nodig omdat de bouwers aan de bel hangen. Gisteravond kwam wethouder Van Hazel dan ook met de vraag of de gemeente opnieuw bereid is een gemeentegarantie te geven, zo dat Oegstgeest dat geld kan le nen. Wordt de gemeentegarantie niet gegeven dan is het financiële debacle compleet voor de voet balclub. By de berekening van de kosten voor de verbetering had men de btw vergeten, was een aantal posten duurder ge worden en waren latere aanpas singen niet doorberekend. voelde zich logi scherwijs voor het blok gezet. De commissieleden waren van me ning dat de club zelf maar moest opdraaien voor hun "verzame ling stommiteiten". Maar zonder gemeentegarantie betekent dat hoogstwaarschijnlijk het faillis sement van de club. "Ik krijg het onaangename gevoel dat een vereniging stom kan doen en de gemeente het wel weer opknapt", zei het CDA- raadslid Van der Bent. Oegst geest wil een lening afsluiten bij een bank, maar het CDA-raads- lid wilde ook graag de kosten van een hypotheek op papier zien. Die kosten zijn voor de club hoger. Wethouder Van Hazel voelde daar niet zoveel voor: "De hypotheeklasten zyn hoger en mijn gevoel is dan: moet je ze op deze manier straffen?" Het D'66-raadslid Wuisman ging ook niet zonder slag of stoot ak koord met het voorstel. Hij eiste dat er voortaan duidelijkheid komt op het gebied van de ge meentegarantie, want het is niet de eerste keer dat Oegstgeest by de gemeente aanklopt. In de maand augustus kwam Oegst geest bij de gemeente met het verzoek ook garant te staan voor een lening van 60.000 gulden. De kosten van de verbouwing wer den voor een deel door de ge meente gedragen en een reste rend deel zou door de leden van de voetbalvereniging op tafel worden gebracht. Dat laatste lukte niet. "Elke keer zien wy weer tegenvallers die te voorzien waren", maakte Wuisman het verwyt aan het adres van de wet houder en de voetbalclub. Ook het WD-raadslid Kuntze leg de een deel van de schuld by de gemeente. Volgens hem had de gemeente tijdens de voorberei ding van het plan de voetbalclub moeten wijzen op dit soort za ken. En dat is niet gebeurd gaf de wethouder toe. Kuntze: "Ik vind dan toch dat je als gemeente bo ter op je hoofd hebt". Vanavond komt het voorstel in de commissie financien die de wijze waarop de gemeentegarantie wordt verleend zal bespreken. den gerealiseerd worden staat nog niet vast. Het gaat hier om een aantal verbin dingsfietspaden tussen bepaalde Zoeterwoudse straten en enkele fietspaden langs drukke, gevaar lijke wegen. Wat betreft het laat ste staat in het plan een fietspad langs de Nieuweweg en één langs het Weddepad, Broekweg en Gelderswoudseweg. Op beide routes bevindt zich nogal veel sluipverkeer onder meer uit de richting Benthuizen. By de Nieu weweg heeft de huidige con structie al geleid tot ernstige on gevallen. Verder is het de bedoeling om een fietspad in de drooggemaakte Geer- en Kleine Bankaardpol der aan te leggen. Om dit fiets pad een hoge recreatieve waarde te geven, wil Zoeterwoude het in het midden van de polder reali seren. Het pad zal het zuidelijke gedeelte van de Geerweg moeten verbinden met het noordelijke gedeelte ervan. Tussen de Zuidbuurtseweg en de Dr. Kortmanstraat en tussen de ze laatste straat en de Westeind- seweg zullen zogenaamde ver bindingsfietspaden komen. Wat betreft de eerste zal deze komen bij het meest zuidelijke gedeelte van de Zuidbuurtseweg. Het twéede verbindingsfietspad zal aan de zuid-oostzijde kunnen aansluiten op het fietspad langs de Dr. Kortmanstraat. Aan de noord-westzijde zal die aanslui ten steindseweg naar de Vlietlanden toe. Deze staat ook in het plan vermeld. Het moet de verbindng worden naar het aldaar geprojec teerde recreatiegebied. De gemeente Zoeterwoude maakt wel een kanttekening bij dit fietspad, die onder meer ook ge wenst wordt door de gemeente Leiden. Zoeterwoude stelt name lijk dat het recreatiegebied, dat voor een deel op Zoeterwouds grondgebied ligt, voor de bur gers uit het oude dorp alleen be reikbaar is per fiets via een grote omweg. Verder zitten in dit tra ject nog enkele hindernissen zo als de verbinding over de Meer burgerwatering en die onder rijksweg vier. Andere geplande fietspaden zijn die ten zuiden van de spoorlijn Alphen aan den Rijn, en een fietspad tussen het voorgenoem de en het Molenpad. Dit fietspad zal de bestaande verbinding tus sen het dorp en de Ommedijkse- weg kunnen kortsluiten. Ook zal er één komen van het fietspad naast de spoorlijn naar het Boe- renpad aan de kant van de ge meente Leiden. Als laatste plan oppert de gemeen te het idee om het bestaande kerkpad tussen de buurtschap Zuidbuurt en de Weipoortseweg te verbreden tot fietspad. In de toekomst kunnen dan ook ande re kerkpaden worden verbreed voor het fietsverkeer. DINSDAG Leiden - Nieuw Minerva, Vrouwen- steeg, ledenvergadering D'66, 20 uur. K&O-gebouw - politiefilm 'De vrouw in het Gótekanaal', gebaseerd op het boek van Maj Sjöwal en Per Wahlód, 20 uur. Collegezaal Oude Sterrewacht - Kaiser- straat, lezing, Dr. J. Oerlemans spreekt r de ijstijden, Leidse Volkshuis - Apothekersdyk 33 en de Leidse Rechtswinkel, informatie bijeenkomst 20 v De gemeente Voorschoten komt nu met het voorstel om de strook grond voor de panden aan de Schoolstraat te verkopen aan Albrecht. De komst van de supermarkt lijkt daarmee zeker te worden. direct tegen in. Zy zijn felle te genstanders van het autovrij ma ken van de Schoolstraat. Het plan van de gemeente verdween dan ook gauw onder de tafel. Nu uiteindelijk gepraat gaat wor den over de verkoop van de zoge naamde 'plaagstrook', kan ge concludeerd worden dat over het bouwplan overeenstemming be staat. Met namelijk de plaag strook in de hand kon de ge meente nog enkele toezeggingen gedaan krijgen van Albrecht. De ze fase lijkt nu nagenoeg afge rond te zijn. Het ziet er naar uit dat Voorschoten nu in de nabije toekomst een 'supermarktboule vard' krijgt. 'Begin met woonwagenkamp op tracé weg' VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten moet met de voor bereiding beginnen om het der de woonwagenkampje te realise ren op het tracé van rijksweg elf. Dit zei Both (PvdA/PPR) gister avond tijdens de commissiever gadering van financiën en ruim telijke ordening. Both, die hiermee het al eerder geuite plan van Aikens (D'66) nogmaals naar voren, bracht, wil dit kampje hier, daar de lokatie Veurseweg enige tijd geleden is afgevallen. Volgens wethouder Van Dalen (WD) heeft deze sug gestie weinig zin. Hij zei dat het woonwagenschap blijkbaar niet al te veel haast maakt met de rea lisering van de kampjes in Voor schoten. "Laat het woonwagenschap maar eerst het reeds bechikbare ter rein voor drie wagens bij de Noord—Hoflandbrug inrichten. De gemeente wacht hierop, dan kan de gemeente tenminste aan drang uitoefenen bij de provin cie om ook het tweede terreintje bij Allemansgeest goed te keu ren. Blijkbaar is er in het regio nale kamp te Leiden geen inte resse voor overplaatsing naar Voorschoten", aldus de wethou der. Woningbouw De Zoeterwoudse woningbouw vereniging "Willibrord" houdt vanavond een algemene leden vergadering in de Eendekooi aan de Qranjelaan. Aanvang acht uur. VOS In de Leiderdorpse Sjelter (Heem raadlaan) wordt vanavond in formatie gegeven over de cur sus Vrouwen Orienteren zich op de Samenleving. De cursus zelf begint op dinsdag 26 oktober. De informatie-avond begint om acht uur. NVSH bibliotheek - Rapenburg 48, NVSH informatiecentrum, geopend op werkdagen van 14-16 uur en dins van 20- 21 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, Nederlandse les voor buiten landse jongeren, 19-20.30 uur; aanslui tend soos, muziek of film; woe soos en sport, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia- straat 67, ma t/m vr van 16-22 uur, tel. 126052. Algemene Reclasserings Vereniging - Rijnsburgerweg 167, tel. 156440, bereik baar op werkdagen van 9-17 uur; voor hulp en informatie aan meerderjarigen (vanaf 18 jaar), die door problemen in conflict zijn of dreigen te komen met politie en/of justitie. Vrouwenhuis - Hooiracht 79, café avond, 21-1 uur. Buurtwinkel - Haarlemmerstraat 73b, tel. 125736; Werklozen Belangen Vereni ging Leiden, adviesbureau, woe van 10- 12 uur klachten- informatiespreekuur, 19-20 uur. tel. 121139. 't Spoortje - Bernhardkade 40, spreek uur voor Vrouwen in de bijstand, woe- ochtend. Lezing Baha'i's - Buizerdhorst 17, tel. 213490. Oegstgeest- raadhuis, commissie finan ciën, 19 uur. Voorschoten - raadhuis, commissie alg- mene zaken, 20 uur. Leiderdorp - Sjelter, informatieavond VOS-cursus. 20 uur. Zoeterwoude - Eendekooi, algemene le denvergadering woningbouwvereni ging 'Willibrord', 20 uur. WOENSDAG Leiden Stadhuis, raadscommissie on derwijs, samenlevingsopbouw en eman cipatie, 20 uur. Endegeest - Oegstgeest, commissie En degeest, 17.30 uur. Buurthuis Groenoord - projectgroep Groenoord, 20 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, 'Pirosma- ni'-Georgi Shengelaya, woe en do 20 en 22.15 uur. The Jam - 2e Binnenvestgracht, optre den de Leidse band Decent People, 22.30 uur. Stats jongerencentrum Haarlemmer straat 73, cursus stijldansen; do soos met films en informatie-programma's, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia- straat 67, meisjes-telefoon, 16-22 uur. Buizerdhorst 17 - inl. over Baha'i geloof, tel. 213490. Architektenwinkel - Oude Vest 163, kosteloos advies, 17-18 uur. Oegstgeest - raadhuis, commissie on derwijs, 20 uur. Leiderdorp - Sjelter, leesgroep voor n, 20.30 uur. DONDERDAG Leiden - Stadhuis, raadscommissie volkshuisvesting, 20 uur. Stadhuis - raadscommissie economi sche aangelegenheden, 21 uur. Wienerwald - Steenstraat, ledenverga dering CDA, 20 uur. Filmhuis LVC - 'Pirosmanie'-George Shengelaya, 20 en 22.15 uur. K&O-gebouw - lezing J. Vegter over pa ranormale geneeswijze, 20.15 uur. Gehandicapten sociëteit UW - gebouw van de speeltuin aan de Lage Morsweg ochtend, vrijdag van 10-12 Architektenwinkel - Oude Vest 163, kosteloos advies, 17-18 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Pieterskerhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Troef- Noordeinde 2a, Werkgroep Dienstweigeren, spreekuur, 20-21.30 uur, inL 216180/149324. APOTHEKEN Leiden - de avond-, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van: vr 8 okt tot 15 okt door: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 120085; Apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat Leesgroep De leesgroep in het kader van de vrouwenactiviteiten in de Lei derdorpse Sjelter gaat morgen avond beginnen. Eenmaal in de maand kunnen vrouwen een boek, dat ze gelezen hebben be spreken. De avond begint om half negen. Meer informatie kan mep bij Sjelter krijgen, tel. 893135. Expositie Corine Kisling exposeert tot 31 oktober haar schilderijen in Ga lerie de Pomp in Warmond. 31, Oegstgeest, tel. 173330. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw. Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. I.J. Gijzenij onderscheiden LEIDEN - De Leidenaar I.J. Gij zenij is gisteren koninklijk or derscheiden. Burgemeester Goe- koop speldde hem in het stad huis de eremedaille in zilver, ver bonden aan de Orde van Oraiye- Nassau op. Gijzenij is veertig jaar werkzaam bij de Nederlandse Philips Bedrijven. LEIDSCH £L DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18.00 uur. Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 i. Damiate Holding BV Adjunct-hoofdredacteur: Rubriekchefs J. Kroon (stad) B.W.T. Jungman (plv) P J de Tombe (sport) A van Kaam (plv) Directie: G. Koopman Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a. in: Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington. Cflro. Rome. Madrid. Mexico en Wenen. tel. 071-144941.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2