W ami welkom voor amateurs in Tour 'Leidse' zaalploegen kunnen niet winnen Etappeschema 1983 Plaatselijke kerken subsidiëren Icto Nederlandse wegen in "rampzalige" toestand Hockeysters Zweedse marine zoekt nog steeds duikboot Minister De Boer krijgt hartaanval DINSDAG 12 OKTOBER 1982 Zoetemelk: "Op papier de zwaarste Ronde" PARIJS (GPD) - Deze zomer stonden de voormannen van de professionele wielersport op hun achterste benen toen de directie van de Tour de France bekendmaakte hun etappewedstrijd met ingang van 1983 open te stellen voor de deelname van amateurs. BIARRITZ (ANP) - Na de teleur- stelling over het missen van de wereldtitel voor Maas Rebattu te hebben weggeslikt, zyn gisteren vier Nederlandse teams begon nen aan het toernooi om de Ro- senblum-beker, de open wereld titelstrijd voor viertallen. Na de eerste eliminatieronde zijn de 129 deelnemende teams terugge bracht tot 96. die werden inge deeld in drie groepen van 32. De acht op papier sterkste Europe se teams, waaronder de Neder landse kampioenen (Kryns-Ver- goed-Mulder-Van der Brom), zijn geplaatst in groep 1. De sterkste acht Amerikaanse teams spelen in groep 2. de beste acht viertal- Bridgeteams bij de laatste zestien len en 'de rest van de wereld' groep 3 De drie groepswi aangevuld met de winnaar van de herkansing, spelen vervol gens de halve-finales en finale. Kreijns c.s. wonnen van twee Franse teams en hebben in hun groep de laatste zestien bereikt. Tot dezelfde verrichting kwam het viertal Rebattu. Tammens, Henk en Elly Schippers door Het Volmac-damesteam (Pasman- Simons-Mulder-Van der Spek- Van der Brom-Van Mechelen) won van Venezuela, maar ver loor vervolgens van het sterke Engeland. Het jeugdteam (Ten Brink-De Bruyn Leufkens-We- stra) zegevierde aanvankelijk verrassend over het tweede team van de Verenigde Staten (met onder andere de kersverse we reldkampioenen Martel en Stansby in de gelederen» Daarna ging het kwartet met klein ver schil onderuit tegen Finland waardoor de herkansing noodza kelijk werd. Felix Lévitan en Jacques Goddet, de twee bazen van de Tour, kre gen het verwijt dat ze daarmee de noodlijdende profsport de nek om zouden draaien. Gisteren in Parijs, waar het schema voor de zeventigste Ronde van Frank rijk werd gepresenteerd, was de stemming al aanzienlijk milder. Begrijpelijk, want hoewel het principe ongewijzigd bleef, heeft Lévitan onder druk van de ren nersploegleiders en internationa le organisaties toch moeten in binden. Bovendien is het zelfs nog maar de vraag of er wel amateurs zullen vertrekken en d,egenen die ko men staat een warm welkom te wachten, want het routeschema liegt er niet om. „Op papier is het de zwaarste ronde, die ik zal meemaken", stelde Joop Zoete melk die „La grande Bouclé" al twaalf keer heeft gereden. „Voor de amateurs zal het in elk geval zeker erg zwaar zijn, hoewel je je moet afvragen of renners uit de Oostbloklanden en Columbia niet gewoon profs zijn zoals wij, maar alleen anders worden ge noemd". Over de amateurs ontstond in Pa rijs nog enig gekrakeel. Lévitan namelijk vindt dat de amateur- teams in principe met reclame op hun nationale trui zouden moeten mogen rondrijden. Die mogelijkheden zouden er, had hij eerder al laten weten, zeer ze ker komen. Tijdens de perscon ferentie in Parijs kwam hij op die uitspraak terug. De toestemming tot het voeren van reclame is er nog niet. „Het zou een gevaar voor de wielersport zijn", stelde voorzitter Loeillet van de inter nationale bond van sponsors en constructeurs. „Waarom zouden sponsors er nog een heel jaar een profploeg op nahouden als ze tij dens de Tour een maand lang voor een veel kleiner bedrag bij voorbeeld de Columbiaanse ploeg met reclame zouden kun nen laten riiden?" Wat die die sponsoring betreft moet het congres van de FIAC (amateursectie van de UCI) eind november in Madrid worden af gewacht. Vooruitlopend op die beslissing zijn de mogelijkheden tot het laten dragen van reclame door amateurs al verminderd. Stond Lévitan aanvankelijk een fifty-fifty verhouding van profs en amateurs voor ogen, nu was het al zeven-dertien geworden. Uitgenodigd zijn de Sowjet- Unie, Verenigde Staten, Colum bia, Tsjechoslowakije, Polen en Portugal. Als zevende formatie hoopt men op een gemengde ploeg van Oostenrijkers, Noren en Marokkanen. Toezeggingen zijn er overigens nog niet, en ge let op de koele reacties bij de po tentiële deelnemers mag het zelfs twijfelachtig worden ge noemd of er inderdaad zo'n na drukkelijke inbreng van de ama teurs zal zijn. Aan de voorwaarden om die cate gorie (boven de 23 jaar overi gens) te laten vertrekken is wel voldaan. Er is ontheffing gege ven om etappes langer dan 250 kilometer te laten verrijden, mits de totale lengte van de ritten koers beneden de 4000 kilometer blijft en het gemiddelde per dag niet meer is dan 180 kilometer. Daar heeft de Tour-directie zich aan gehouden, zoals ook het voornemen om vrijwel geen gro te verplaatsingen in de route op te nemen in de praktijk werd ge bracht, terwijl van 1 tot en met 24 juli voor het eerst sinds 1972 de landsgrenzen niet zullen worden overschreden. Maar tevens is er in de 22 ritten tellende en 3750 kilometer lange Tour gretig ge bruik gemmaakt van de dispen satieregeling. Drie ritten gaan de 250 kilometer te boven. De op vallendste daarvan is de vierde etappe tussen Roubaix en Le Ha vre over maar liefst 308 kilome ter. Opvallend in het schema voor de nieuwe Tour zijn de twee klim- tijdritten, die naast de twee vlak ke tijdritten worden gehouden. - De eerste vertrekt in Chamalie- res en arriveert op de top van de Puy de Dome (18 kilometer), de tweede voert de coureurs van Morzine naar Avoriaz over 14 ki lometer. Daarnaast zijn er drie loodzware bergetappes. Een in de Pyreneeën (met de Aubisque, Tourmalet, Aspin en Peyresour- de) en twee in de Alpen (de ze ventiende rit van Bourgoin naar Alpe d'Hueze over vijf cols, de achttiende rit met vijf bulten tus sen Alpe d'Huez en Morzine: Glandon, Madeleine, Aravis, Co- lombiere en Joux Plane). Er is een ploegentijdrit met aankomst in Fontaine-au-Pire, het etappe plaatsje dat dit jaar door een blokkade van actievoerende staalarbeiders niet werd bereikt. Een loodzware Tour, die extra inte ressant kan worden omdat de klimmers (Peter Winnen en Beat Breu) flink in het voordeel zijn. Bernard Hinault vertrok overi gens geen spier. „Zo'n schema", zei hij, „zegt me niks. Niet de or ganisatie maakt een wedstrijd lastig... Dat doen de renners. Neem zo'n rit over 300 kilometer. Felix Lévitan We zitten meer dan tien uur op de fiets en dat is het enige ver schil. Ook die vele cols in een etappe betekenen niet dat er veel strijd komt. We hebben dit jaar wel gezien dat de grote favorie ten wachten tot de laatste berg om aan te vallen". Een glimlach dus om de wijzigin gen in het routeschema, zoals er wel meer met een lach werd op genomen. Want nauwelijks had Lévitan zijn afgezwakte open formule toegelicht of hij lanceer de het idee om telkens in het jaar na de Olympische Spelen een Tour voor landenploegen (met amateurs en profs) te laten verrij den. „De Tour is constant in ont wikkeling, de Tour is vooruit gang", predikte de kleine direc teur. Hij weet nu echter dat er krachten zijn die zelfs hem kun nen stuiten om te voorkomen dat de profsport een fatale val zal maken over de idealen van de Tour-directie. In interregionale klasse PARIJS - De 22 etappes van de open ronde van Frankrijk in 1983 zijn als volgt vastgesteld (totaal aantal kilometers c Vrijdag 1 juli: Proloog, individuele tydnd in Fontenay-sous-Bois, 5 km. Zaterdag 2 juli: le etappe, Nogent-sur-Marne-Creteil, 160 km. Zondag 3 juli: 2e etappe, (onder voorbehoud) ploegentijdrit Soissons-Fontaine-au-Pire, 100 km. Maandag 4 juli: 3e etappe. Valenciennes-Roubaix (hel van het noorden) 150 km. Dinsdag 5 juli: 4e etappe, Roubaix-Le Havre, 308 km. Woensdag 6 juli- 5e etappe, Le Havre-Le Mans 242 km. Donderdag 7 juli: 6e etappe, individuele tijdrid Chateaubriant-Nantes, 72 km. Vrijdag 8 juli: 7e etappe, Nantes-Ile d'Oleron, 217 km. Zaterdag 9 juli: 8e etappe. La Rochelle-Bordeaux, 218 km. Zondag 10 juli: 9e etappe, Bordeaux-Pau, 204 km. Maandag 11 juli: 10e etappe, Pau-Luchon (4 cols lecat), 196 km. Dinsdag 12 juli: 11e etappe, Luchon-Fleurance, 163 km. Woensdag 13 juli: 12e etappe, Fleurance-Roque- fort-sur-Soulzon, 254 km. Donderdag 14 juli: 13e etappe, Roquefort-sur-Soulzon- Aurillac, 190 km. Vrijdag 15 juli: 14e etappe, Aurillac-Issoire, 140 km. Zaterdag 16 juli: 15e etappe, individuele klimtijdrit Chamalieres-Puy-de-Dome, 18 km. Zondag 17 juli: 16e etappe, Issoire-St. Etienne, 136 km. Maandag 18 juli: 17e etappe (onder voorbehoud), Bourgoin-Jallieu-L'Alpe d'Huez (4 cols le cat.), 228 km. Dinsdag 19 juli: rustdag. Woensdag 20 juli: 18e etappe, Ia'Alpe d'Huez-Morzine (5 cols le cat.) 237 km. Donderdag 21 juli: 19e etappe, individuele klimtijdrit Morzine-Avoriaz, 14 km. Vrijdag 22 juli: 20e etappe, Morzine-Dijon, 276 km. Zaterdag 23 juli: 21e etappe, individuele tijdrit Dijon-Dijon, 50 km. Zondag 24 juli: 22e etappe, Alfortville-Parijs (Champs-Elysees) 180 km. LEIDEN De twee Leidse zaal voetbalvertegenwoordigers in de interregionale klasse hebben gis teravond niet kunnen winnen. Koploper Van der Plas moest na een zinderende pot één punt aan FC Torna laten: 4-4. De Tegel- handel ondervond de aanvallen de kracht van de Haagse promo vendus Silva Boys: 5-6. Ceverbo wees Neptunus met 5-1 terug en de Rotterdamse Studenten won nen met 4-1 van FC Grovo. De Tegelhandel - Silva Boys 5-6 Ook het team van De Tegelhandel moest ervaren wat de kracht van Silva Boys is. Vooral tussen de 40ste en 45ste minuut van de wedstrijd ging het scoren de Ha genaars gemakkelijk af. Liefst viermaal passeerde Jan Schoon in die fase doelman Wim van As. Door het ontbreken van onder an dere Frans Sjardijn, André Pracht en Koos Bekooy (gebles seerd), is het niveau van de vi- ce-kampioenen tijdelijk wat minder. Nu moeten de oranje hemden het hebben van hard werken. Silva Boys startte knap aanvallend wat resuleerde in een 1-0 voorsprong door topscorer Jan Schoon. Hoewel De Tegel handel in het begin niet best speelde, zorgde John van der Wetering toch voor 1-1. Nadat scheidsrechter Stolk Koos van Egmond naar de kant had verwe zen kwamen de Boys opnieuw aan de leiding, dankzij John Grunholz (1-2). Nog voor de pauze verzond Ronald van der Pot een goede pass naar Wim Op- pelaar, die eerst tegen de paal schoot maar in de rebound wel raakknalde (2-2). In het tweede speelpart was Gijs Collé de gevaarlijkste man, maar het geluk ontbrak hem op de be slissende momenten. De wed strijd bleef in evenwicht totdat Jan Schoon het weer op zijn heu pen kreeg. Viermaal scoorde hij op rij Toch kwam de ploeg van aanvoer der Wim Oppelaar goed terug Zo zelfs dat de Hagenaars het nog knap benauwd kregen. In dne minuten tijd passeerden Ronald van Pot (2x) en Gijs Collé de uit stekende Haagse doelman Ton Enk: 5-6. Van der Plas FC Torna 4-4 (2-2) Nu de Kat wij kers vorig seizoen naar de hoogste zaalvoetbalklas se promoveerden, krijgt het thuishonk eenmaal per jaar het aanzien van een Pasar Malam Verantwoordelijk hiervoor is FC Torna, dat met zijn zéér aanzien lijke (Molukse) achterban voor een voortreffelijke sfeer zorgt De Cleyn Duin-hal was gister avond dan ook goed bezet en de ploegen zorgden voor een span nend en bij vlagen hoogstaand duel, dat met de 4-4 de juiste uit slag kreeg. Het punt kostte Van der Plas overi gens de toppositie van de rang lijst, maar zó spelend zal het team van coach Floor Schaap on getwijfeld in de hoogste regio nen blijven. Met de tweeling Ho- gewoning, Mart van der Plas en Huug Aandewiel heeft het Kat- wijkse team in aanvallend op zicht uitstekende troeven, terwijl defensief Ron van der Kolk, Adrie Pluimgraaf!", Gert Zwaan en goalie Gijs Guyt de zaken goed onder controle houden. Te gen de balvaardige handelingen Van veertien hervormde en ge reformeerde kerkeraden in de Rotterdamse regio heeft het In terkerkelijk Comité Tweezijdi ge Ontwapening financiële steun toegezegd gekregen. De kerkeraden rechtvaardigen hun besluit met het motief dat het be raad over vrede en veiligheid in de kerken door het Interkerke lijk Vredesberaad (IKV) en het Interkerkelijk Comité Tweezijdi ge Ontwapening (ICTO) op voet van gelijkwaardigheid moet plaats hebben. Deze plaatselijke kerken zullen hun financiële steun aan het ICTO blijven ge ven zolang de landelijke kerken dat niét doen. Het ICTO in Rotterdam ziet de subsidiëring niet alleen als een erkenning van zijn bestaan maar ook als een precedent voor ande re kerkeraden. "Veel kerkeraden zullen nu aan ons dezelfde steun gaan geven als aan het IKV", ver wacht het comité in een medede ling. Een lid van het landelijke bestuur sprak zelfs van een 'doorbraak' binnen de kerken ten gunste van het ICTO. Van de veertien kerkeraden zijn er acht gereformeerd en zes her vormd. De gereformeerden ge ven het ICTO een dubbeltje per gemeentelid, de hervormden vier cent. De landelijke Hervormde Kerk heeft op dit ogenblik niet het voornemen, het ICTO te gaan subsidiëren. Bij de Gereformeer de Kerken is een verzoek van het ICTO om financiële steun nog in overweging. (Het ICTO is indertijd ontstaan als reactie op - wat het noemt de eenzijdigheid van het IKV. Het IKV wil de bewapeningsspiraal doorbreken met eenzijdige stap pen om te beginnen geen kern wapens in Nederland -, terwijl het ICTO tweezijdige ontwape ning nastreeft vanuit een sterke militaire positie). Beroepen van de tegenstander was gister avond echter geen Katwijk* kruid gewassen Op voortreffelijke wijze zorgde Huug Aandewiel voor de Kat- wijkse openingstreffer, maar To rna had zyn antwoord snel klaar via Gerzon Risamasu en Pieter de Fretes (12) Net voor de doel- wisseling soleerde Peter Hoge- woning knap naar 2-2. Door de benen van Gijs Guyt liet Bobby Leiwakabessy 2-3 afroepen, maar Gert Zwaan overtrof hal verwege de tweede helft zichzelf met een geniale treffer. In een zinderende slotfase, waarin arbi ter van Daalen zijn hoofd verloor en spelers af en aan met een tyd- straf opgezadelde, schoten beide ploegen nog éénmaal raak Pie ter de Fretes voor Torna en Huug Aandewiel. Morgen wordt in de sportnai van FT Lisse de stroekderby De En gel-Glasbergen gespeeld. Aftrap: 20.00 uur. LEIDEN - Woensdag 13 oktober wordt in de nieuwe sporthal van de voetbalvereniging F.C. Lisse een selectiewedstrijd gespeeld komen tot het team dat de afde ling Leiden gaat vertegenwoor digen bij de afdelingswedstry- den die op 10 en 24 oktober in Katwijk worden gehouden. Voor de testwedstnjd die om 21 uur be gint zyn de volgende 19 spelers geselec teerd Jan en Peter Hogewoning. Ron van der Kolk. Huug Aandewiel (Van der Plas). Mano Faber. Hans van Eygen. Hans van Leeuwen (UVS), Marcel van der Blom, Anne Ouwersloot (Glasber gen). Nico Groenenweg. John van Dijk (Bax), Frans Bahlmann. Frank Bakker (Bahlmann), Rob van Hensbergen, Ger- t-Jan Bakker (Noordwvjk). Peter Gys- man, Robert de Roo (Inter Ju). Peter Schalk (De Engel) en Wim van Hars kamp (THB Boys) Opvallend is dat de keuzeheren geen spelers van koploper Vonk hebben op- pakken Cup Dekker Loenen aan de Vecht, naar Den Haag (voor pastoraal missionair werk) B. Jager Ro den; bedankt voor Waddinxveen H. G. de Graaff Klaaswaal; be roepen te Voorthuizen H. Harke- ma Brakel; toegelaten tot de evangebebediening E. Laseur Beekbergen; toegelaten tot de evangebebediening en beroep baar gesteld mevrouw M. Beek- huis-Wassenburg Monnicken- dam en J. Simonse Gouda. Gereformeerde Kerken: beroepen te Santpoort (ziekenhuis) C. van Rijn (leraar godsdienst) Amstel veen, te Andijk J. W. Kuipers Oenkerk; aangenomen de benoe ming tot directeur van de stich ting 'Youth for Christ' Nederland N. J. A. van Exel, zendingspredi kant te Brazilië; beroepbaar A. Hooimeijer (ziekenhuispredi kant) Westzaan. Nederlands Gereformeerde Ker ken: aangenomen naar Dronten H. Schuurman Heemstede-Lis- se; beroepbaar gesteld C. C. Koolsbergen Hilversum Christelijke Gereformeerde Ker ken: aangenomen naar Deventer W. van Heest Riderkerk; be dankt voor Huizen D. Visser Nieuw-Vennep, voor Zeist M. Vbetstra Bunschoten; beroep baar C. W. Buijs (zendingspredi kant) Oud-Beijerland. Gereformeerde Gemeenten: be dankt voor Moerkapelle en voor Oud-Beijerland R. Boogaard Lei den, voor Doetinchem L. Blok Nunspeet, voor IJsselmonde J. C. Weststrate 's Gravenpolder, voor Utrecht P. Honkoop Kam pen. Gideons. De vereniging 'De Ne derlandse Gideons' - die gratis bijbels verspreidt in hotels, zie kenhuizen en gevangenissen en op schepen - heeft vorig jaar aan hotels 8667 en aan ziekenhuizen 2080 bijbels verstrekt. Het bijbel bestand van de vereniging be draagt nu ongeveer 94.000. Daar van liggen er een kleine 68.000 op hotelkamers. De vraag naar bijbels neemt toe, zo meldt het jaarverslag van de Gi deons. Vorig jaar werd de lijst van plaatsen waar bijbels liggen uitgebreid met 8 bungalowpar ken en 10 hotels. ZWOLLE (ANP) - De Nederland se Vereniging van Wegenbou wers (NVWB) maakt zich ernsti ge zorgen over de verkeersveilig heid op de Nederlandse wegen in de komende winter Tijdens een congres van de vereniging in Zwolle is gisteren gesteld dat veel van de schade die vorige winter aan de wegen is ontstaan nog steeds niet is hersteld als ge volg van bezuinigingen bij de overheid. Op tal van plaatsen toont het weg dek nog gaten, rafels, kale plek ken en diepe sporen. Onder win terse omstandigheden kunnen die catastrofale gevolgen hebben voor het verkeer. De wegenbou wers vrezen daarom dat nogal eens wegen moeten worden afge sloten uit een oogpunt van ver keersveiligheid. De afsluiting van enkele wegen in het afgelo pen weekeinde zouden hiervan een voorproeije kunnen zijn. Mevrouw C. Wielmga (consulente van Veilig Verkeer Nederland) en kolonel C. Honcoop (districts commandant van de rijkspolitie in Overijssel) wezen er op dat door het slechte wegenonder- houd de technische staat van de auto's snel achteruit gaat Dit met als gevolg dat het steeds on veiliger wordt op de weg. Er kan volgens Honcoop zelfs een ramp situatie ontstaan als men blijft bezuinigen op het wegenonder- houd. Blijft de overheid als weggebrui ker in gebreke, dan kan ze naar verwachting van Honcoop scha declaims tegemoet zien na onge vallen die het gevolg zijn van een slecht wegdek Die claims zou den wel eens hoger kunnen uit vallen dan wat de bezuinigingen opleveren, zo voorspelde de poli- tiecommandant. Geen dwang BERGA (AP) - Terwijl duikers ge deelten van de Mysingenbaai en de Hors-baai aan de Zweedse kust uitkammen, heeft marine- woordvoerder kapitein Sven Carlsson vandaag verklaard "op timistischer dan tevoren" te zijn over de mogelijkheid dat de ge heimzinnige onderzeeër voor de kust wordt opgespoord. Naar de onderzeeër wordt al 12 da gen gezocht. De verklaring van vandaag was het eerste positieve geluid sinds zaterdag toen de marine in zijn verklaringen be gon terug te krabbelen over de mogelijke vangst van een of meer buitenlandse duikboten die de Zweedse territoriale wate ren zouden zijn binnengedron gen. De militaire autoriteiten hebben in het begin van de zoekactie vrij wel niets losgelaten om te voor komen dat nieuwsberichten het land dat de duikboot heeft ge stuurd te veel over de situatie zou inlichten. In de afgelopen nacht maakte de marine bekend dat duikers in ac tie zijn gekomen. Hun moeder schip is uitgerust met een dui- kersklok waarmee eventueel de bemanning van de duikboot kan worden gered als ze in moeilijk heden blijken te zijn. Het Zweedse dagblad Dagens Ny- heter heeft gezegd dat de maan dag tot ontploffing gebrachte dieptebom direct op een "waar genomen object" was gericht. Na de explosie zou een olievlek op het water zijn gezien. Carlsson sprak deze berichten tegen. Indonesië in greep cholera JAKARTA (DPA) - In de afgelo pen weken zijn in Indonesië meer dan 160 mensen aan chole ra overleden. Voor het meren deel was dat een gevolg van het drinken van besmet water, aldus een mededeling van de autoritei ten in Jakarta De meeste doden vielen in het oostelijk deel van West-Irian, waar 72 mensen overleden. De andere slachtoffers vielen op Su matra, Java en Kalimantan DEN HAAG (GPD) - Minister De Boer (CRM) heeft afgelo pen weekeinde in het Haar lemse ziekenhuis waar hij ter observatie was opgenomen, een hartaanval gehad. Zijn toestand is niet zorgwek kend, aldus mededelingen van het ziekenhuis. De bewindsman zal nog zeker een aantal dagen in het zie kenhuis moeten verblijven voor observatie en onder zoek. Daarna zal hij lange tijd thuis rust moeten houden. De Boer werd vorige week in het ziekenhuis opgenomen met hartklachten Na onder zoek bleek de minister een te hoge bloeddruk te hebben. Zaterdag kreeg De Boer een licht hartinfact Wet. De synodale commissie van de Lutherse Kerk (het bestuur van de lutherse synode) onder schrijft volledig de bedoeling van het voorontwerp van de wet 'gelijke behandeling' (anti-discri minatie). Zij vraagt zich echter af. of in het voorontwerp wel de juiste weg wordt gekozen cn of de tijd al rijp is om de strekking daarvan in een wet vast te leg gen. Men moet niets afdwingen. Voor het tegengaan van discriminatie is meer nodig: een mentaliteits verandering. De lutherse com missie zal het toejuichen als een wet van deze strekking tot zo'n verandering kan bijdragen Er is een brief gegaan naar het In terkerkelijk Contact in Over heidszaken (ICO) en de minister van CRM (cultuur, recreatie en maatschappelijk werk), waarin de lutheranen hun standpunt uit eenzetten. De regering van dc Filippijnen heeft f. 75.000 uitgeloofd voor het aanbrengen van twee priesters, die ervan worden verdacht een band te hebben met de commu nistische volkspartij Eén zou hebben meegewerkt aan een aanslag op een kazerne waarbij zeven soldaten om het leven kwamen Proefschriften gratis uitgetikt ENSCHEDE - Medewerkers van de TH Twente die willen promoveren, mogen van het college van bestuur van de Twentse hogeschool hun proefschrift gratis laten ty pen door dc secretaressen van hun vakgroep. Tot dus ver behoorden de promoven di daarvoor krachtens een uit 1972 daterende richtlijn te be talen. Een aantal THT-secretaressen is weinig ingenomen met het besluit van hun bestuur. Zy vinden dat voor het typewerk door de promovendus be taald moet worden en dat het buiten werktijd behoort te geschieden. „Bovendien vin den wij dat het typen van dis sertaties voor wetenschappe lijk personeel strikt genomen niet tot onze taak behoort", aldus een van de afdelingsse cretaressen. Omdat de bestaande regeling een bron was van regelmatig terugkerende conflicten, heeft het bestuur nu bepaald dat de afdelingssecretaressen verplicht zyn naast hun ge wone werk ook proefschrif ten te typen zonder extra fi nanciële vergoeding Perso neelsuitbreiding daarvoor wordt door het THT-bestuur met toegestaan Volgens het THT-bestuurslid Nieuwenhuyse is het besluit van zyn bestuur terecht. „On derzoek is een taak van onze hogeschool en dat onderzoek wordt verantwoord door pu blicaties en dissertaties" Katwijkse onder vrachtauto KATWIJK - By een aanrijding op het kruispunt Rijnmond Indus trieweg in Katwyk is gistermid dag een 12-jarig meisje gewond geraakt Dc Katwyksc werd op doktersadvies vervoerd naar het Academisch Ziekenhuis in Lei den. De politie kon vanmorgen omtrent de aard van het letsel geem mededelingen doen. De politie vermoedt dat het fiet sende meisje op een gegeven mo ment begon te slingeren waar door een juist passerende vracht auto, bestuurd door - en 22 arig« Pauzeconcert LEIDEN - Richard Ram verzorgt morgenmiddag het op een na laatste orgel pauzoconcert van dit seizoen in de Hooglandse kerk. Hy is pas afgestudeerd aan het Haags Conservatorium De orgelbespeling begint om half één BOSTON (ANP) - Het Nederlands dames hockey team heeft giste ren in Boston het toernooi om de 'American Cup' winnend afge sloten. In de finale revancheerde de ploeg van Gys van Heumen zich voor het verbes eerder in het toernooi tegen mede-finalist Au stralië (1-2) en zegevierde met 3-0 De treffers kwamen dne keer uit strafcorners voort, twee keer direct (Fieke Boekhorst) en één keer uit de rebound (Marjo lein Eysvogel). In de stryd om de derde plaats wonnen de Verenigde Staten met 4-1 van Nicuw-Zceland De zaterdag wegens overvloedige regenval by dc rust gestaakte wedstnjd Verenigde Staten-Au- MH werd 's ochtends afge maakt en eindigde in 1-1. Luxemburg in Londen "'thuis' LONDEN (ANP) De Luxem burgs* voetbalbond heeft voor gesteld de thuiswedstryd tegen Engeland in het kader van dc voorronde van het Europees kampioenschap naar Londen te verplaatsen Dit in verband met het gedrag van Engelse voetbal- supporters in het buitenland De eerste ontmoeting tussen beide landen vindt op 15 december in de Engelse hoofdstad plaaLs De Luxemburgers willen spoedig daarna ook het tweede duel (dat pas voorzien was m de herfst van 1983) afwerken "Het scheelt ons in de recette en we onthouden de voetballiefhebbers de mogelyk heid het Engelse elftal in actie te zien", verklaarde een woordvoer der van de Luxemburgse bond "Maar we kunnen niet de garan tic geven dat wanordelijkheden worden voorkomen" Vyf jaar geleden hebben Engelse fans ty- dens een interlandwedstryd in Luxemburg veel schade aange richt ZEIST - Het Nederland Olymisch voetbalelftal begint vandaag de voorbereiding op de kwalificatie wedstrijden voor het Olympisch voetbaltoernooi van 1984 met een oefenduel tegen FC Utrecht. De opstelling van het Neder lands olympisch elftal is* Doel Gerard Drost (Bennekom) Ach ter Hans Schryv.-r (Go Ahead Eagles), Jef de Poorter (DHC). Ramon Kramer (Vitesse i en Jacquer. den Bakker (DS'79). Midden Hans Meeuwsen (Hel mond Sport). Rolf Veneboer (Emmen) en Henk Vcrdonkschot CWilheiina '081 Voor Ronald Ste*-ngr (FC Groningen). Jaan de Graaf (IJsselmeervogels) en Tod Van - Klmmst

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13