Buunk leidt AZC naar monsterzege „Waar is Plaat, waar is Bruinsma i} Kamerbreed C Ijskoude Karpov tóch van vlees en bloed... iet 10 tot 20°/o kortii D Zian/Vitesse verpletterd: 13-4 Griekse Europa Cup-tegenstander Leiden nauwelijks op hoogte De Bruyn en Ten Brink dertigste bij wk bridge HZC/Robben vernedert LZ Amersfoort gaat nu zelf in de aanval.. Carrera Defilé Chapeau Troef Lotus Madras Safari Malibu delegelhandel WOENSDAG 6 OKTOBER 1982 Sport TILBURG (ANP) - Anatoli Karpov is in Tilburg weer af gedaald tot het rijk der aard se schaakstervelingen. Na een imponerende start van drie uit drie leek de 31-jarige wereldkampioen al te vertoe ven in hoger sferen. De door gaans ijskoude Karpov blijkt echter toch van vlees en bloed te zijn. In een adembe nemend duel met Portisch overzag hij een voor de hand liggende koningszet waar door een paardoffer verkeerd uitpakte. "Als dit offer kan, kan alles bij schaken", riep de Amerikaanse gastgroot- meester en priester William Lombardy in vervoering. Het kon niet, want na 32 zetten moest Karpov ontzet opge ven. Niettemin bleef hij al leen bovenaan staan met drie punten. Browne en Timman speelden namelijk remise te gen respectievelijk Sosonko en Andersson, waardoor de afstand tot Karpov een half punt werd. Ook Nestor Smyslov kwam op de gedeel de tweede plaats door een ge degen overwinning op Nunn, de jongste grootmeester van het gezelschap. Een wereldkampioen schaken zal na een enkele nederlaag natuurlijk niet direct in hui len uitbarsten. De teleurstel ling over het verlies tegen Portisch was gisteren even wel zo groot dat Karpov uren later nog in zak en as zat. Por tisch voelde de gemoedstoe stand van Karpov kennelijk goed aan want hij accepteer de de overgave van zijn te genstander met verontschul digende handgebaren en schouderophalen. Al zal de Hongaar uiteraard de laatste zijn om toe te geven dat hij liever had gezien dat Karpov zou hebben gewonnen. Smyslov heeft met 2,5 punt zijn eindscor'e van drie jaar gele den nu al bereikt. Nunn vroeg zich na zijn nederlaag vertwijfeld af waar hij de be slissende fout had gemaakt. De oud-wereldkampioen voelde zich na een lijfoefe ning, de pirc met zetverwis- seling, zo op zijn gemak dat hij vervolgens zo ongeveer het record ijsberen tijdens een schaakpartij verbeterde. Geruisloos dwong hij Nunn tot overgave. Van de remise partijen was Andersson - Timman nog tam. In ieder ge val had Timman in het aange nomen damegambiet weinig moeite minstens gelijkspel te krijgen. Beide spelers, goede bekenden van elkaar, toon den echter respect voor el- kaars kwaliteiten en op de 26ste zet bood Timman remi se aan. Tenslotte valt er voor hem woensdag in de persoon van Karpov een harde noot te kraken. Sosonko toverde met 10.g6 een achter het bord ver zonnen nieuwtje tevoor schijn in een dame-Indiër te gen Browne. De Amerikaan schrok daar zo van dat hij tot herhaling van zetten besloot waardoor al na 14 zetten re mise een feit werd. En Torre mocht blij zijn dat Petrosjan in tijdnoot de winnende voortzetting miste. In de af gebroken partij Hübner— Larsen zal de uitslag ook hoogstwaarschijnlijk remise worden. Hübner (WD1) - Larsen (Den) afg., Browne (VSt) - Sosonko (Ned) Vi—W, Smyslov (Sow) - Nunn (GBr) 1-0; Andersson (Zwe) - Tim- Antoni Karpov. man (Ned) 'A-'/i; Karpov (Sow) - Portisch (Hon) 0-1Petrosjan (Sow) - Torre (Fin) Vi-Vi. De stand is na vier ronden: 1Karpov 3 punten, 2. Browne, Tim man en Smyslov 2.5, 5. Andersson, Sosonko en Portisch 2. 8. Nunn, Pe trosjan en Torre 1.5. 11. Hübner en Larsen 1 1. ALPHEN AAN DEN RIJN - Met groot machtsvertoon heeft AZC/Microlife gisteravond de voormalige waterpolotopper Zian/Vitesse verslagen. In een vol zwembad De Dillen won de Alphense ploeg, die het komende weekeinde in Parijs voor de Europa Cup moet aantreden, het vooruitgespeelde duel met 13-4. Met de terugkeer van coach Geor ge Geurtsen lijken oude tijden in Alphen te herleven. Na de goede opening tegen Het Ravijn (15-5) was er veel publiek op de been om de verrichtingen van de AZC-ers nieuwsgierig te volgen. Sinds lange tijd klonk er ook weer volop applaus voor knappe acties van o.a. doelman Ruud Misdorp, Jan Evert Veer en de schitterend spelende aanvoerder Ton Buunk. Samen met Misdorp groeide Buunk in een goed spe lend AZC uit tot de uitblinker van de avond. Terwijl de Amster dammer Zian-doelman Harm Ja ger met vijf heerlijke afstands schoten naar het net stuurde, voorkwam Hagenaar Misdorp te gen zijn oude ploeg zeker vijf te gentreffers. Wat AZC wel kon, kon een niet erg fortuinlijk Zian niet. Pas bij een 8-0(!) voorsprong voor de Alphe- naren moest Misdorp voor de eerste keer capituleren. Uit een strafworp schoot Anton Heiden toen 8-1 binnen. Het was voor Zian min of meer een bevrijden de goal. Want tot dan was AZC superieur aan z'n tegenstander. Verdedigend klopte het allemaal als een bus. In de eerste twee pe rioden kwam men zelfs onge schonden uit twee nummerieke minderheden. Zian hield toen re delijk stand (4-0) omdat paal en lat meer Alphense treffers in de weg stonden. In de derde fase leek AZC in een stroomversnelling te komen. El ke bal die Buunk oppakte was ATHENE - Een betere voorbereiding op zijn debuut in het Europa Cup-3 toernooi kon Elmex Leiden zich niet wen sen. Een hele week Jones Cup; spelen tegen de aller- sterksten, zeven dagen lang op je tenen lopen, elke wed strijd conditioneel tot op de bodem gaan. Lekker inge speeld raken, de nieuwe Amerikaan spelletjes leren en ervaring opdoen met fysiek hard spel en de buitenlandse scheidsrechters waren de prettige bijkomstigheden. Kortom, mooier kon het gewoon niet, wat dat betreft kwam de Bossche invitatie om deel te nemen aan het officieuze wereldkampioenschap voor clubteams op het juiste moment. Toch is nog maar de vraag of Lei den klaar is voor de strijd tegen Olympiakos Piraeus, de tegen stander vanavond in Athene. Juist dat Jones-toernooi name lijk leerde dat de ploeg van Theo Kinsbergen doodgewoon nog niet toe is aan het duelleren op hoog niveau. Weliswaar is Olym piakos geenszins te vergelijken met met een Cantu of Maccabi, onderschatten mag je de Grieken BRIDGE - De perspectieven voor de Nederlandse heren tijdens de wereldkampioenschappen brid ge in Biarritz zijn met nog één kwalificatieronde voor de boeg ronduit somber. De paren van wie geen goede resultaten wer den verwacht, doen het juist het beste tot nu toe. Bas de Bruyn en Frans ten Brink uit Leiden ne men de dertigste plaats in. Daar entegen staan de Nederlandse kampioenen Hans Kreijns en Hans Vergoed op de 310de plaats en mogen zich als uitgeschakeld beschouwen. door Ad van Kaam in eigen huis nimmer. In dat ka der kan nog even de wedstrijd van het toen geheten Parker een paar jaar terug tegen Panathinai- kos uit het geheugen worden ge licht. Die zou, ook hier in Athe ne, wel 'even' gewonnen worden. Hetgeen dus mooi niet door ging. Nee, van een leien dakje gaat het beslist nog niet. De normale aan loopproblemen van een nieuw team werden nog bemoeilijkt door het overhaaste vertrek van Wilson Washington waardoor er opeens een hele andere ploeg uit de koker tevoorschijn kwam dan Kinsbergen zich had voorge steld. "Dat heeft ons", stelt de coach nu vast, "weken terug ge worpen. Niet alleen moet ik een nieuwe Amerikaan inwerken, maar tevens doorkruiste het mijn eigenlijke opzet. Met Wil liams erbij moet ik totaal anders gaan spelen". Wat Kinsbergen van plan was met Miller en Washington was het spelen van een zogenaamde insi- de-game, met zijn twee lange mensen onder het bord. "Dat is basketbal, zo moet het tegen woordig worden gespeeld", zegt hij. "Kijk maar naar Amerika, kijk maar naar de Europese top- ploegen. Bij Maccabi, Cantu en zelfs ook Nashua staan er twee van die rammers binnen de buc ket. En vooral Washington met z'n kracht had voor mij de ideale jongen geweest om ook zoiets te doen. Wil je echt meetellen in Europa dan heb je zulke mannen nodig". De keuze van Rudy Williams noemt Kinsbergen in dit ver band dan ook een pure nood greep. "Die jongen kan het heus wel, dat zeg ik niet, maar we kon den nu eenmaal niet anders. Er was geen tijd om naar Amerika te gaan en daar een waardige ver vanger te zoeken voor Wilson, want het moest snel gebeuren vanwege de Europa Cup. Gevolg is wel dat ik nu met een speler zit die eigenlijk niet past in mijn op zet en gevolg daarvan weer is, is dat de gehele zaak terug ge schroefd moet worden. Daarom loopt het momenteel niet zoals ik me dat had voorgesteld. Maar geen nood, we komen er zo ook heus wel. Het kost alleen wat meer tijd en in feite verpruts je een heel jaar, want volgend sei zoen, als ik er tenminste dan nog ben, moet je toch naar het sys teem met de lange jongens toe". Van Olympiakos Piraeus, de tegen stander van vanavond, weet Kinsbergen weinig af. De infor matie leerde dat de Grieken be schikken over één Amerikaan. John Wolfouk en twee Griekse Amerikanen, Giansjoglo en Kazi- mis. Piraeus eindigde vorig jaar als derde waarbij AEK Athene zich nog tussen de club uit de ha venstad en de onaantastbare kampioen Panathinaikos nestel de. Met AEK had Leiden vorig jaar in de eerste ronde van de strijd om de Europa Cup-2 geen noemenswaardige problemen. Zowel uit als thuis werd er ge makkelijk gewonnen waarbij de aantekening dat Steve Puidokas, toen spelend als center, het ge duw en getrek van de Grieken hier zó zat werd dat hij met een ferme uithaal revanche nam en prompt werd buitengesloten. Daar is Kinsbergen een lichtelijk bevreesd voor. "Ik ken Olympia kos wel niet, maar het Grieke basketbal in het algemeen wel. Ik heb hier destijds met Kinzo te gen Aris Saloniki gespeeld en dat wérd me een partij slaan en trekken. Die lui mogen alles van de scheidsrechters en je moet uitkijken dat je je daardoor niet uit je spel laat halen. Koppie er bij en rustig blijven. Ze proberen je een enorm hoog tempo op te dringen en ook daar moet je niet intrappen. Laten uitrazen en dan proberen toe te slaan. Erg veel lengte hebben ze waarschijnlijk niet en op dat front moeten we onze slag slaan". Kinsbergen mag dan weinig of niets van Olympiakos afweten (dat was trouwens in het verle den wel anders toen elk komen de tegenstander van Leiden zorgvuldig werd bekeken) de Grieken zijn op hun beurt ook niet zo op de hoogte van de ont wikkelingen binnen het Neder landse basketbal. "Waar is Plaat, waar is Bruinsma", was de eerste vraag bij het betreden van de Griekse bodem. Het antwoord stemde eerst tot droefenis, alvo rens de gezichten snel opklaar den. "Jammer, het waren goede spelers. Maar het geeft ons meer kansen nu ze er niet meer bij zijn". Onder de borden moet Leiden zijn slag. volgens coach Kinsbergen dan, slaan. Kragtwijk en Wiel (r) zullen er vanavond tegen Piraeus volop te genaan gaan. raak, hoe groot de afstand ook was. De voorsprong Üep snel op tot 8-0, waarna Heiden tweemaal tegengas gaf; 8-2. Vanaf dat mo ment voelde Zian zich ook wat lekkerder en kreeg de wedstrijd, mede door wat sneller balverlies van AZC. een open karakter Met nog zeven minuten voor de boeg en een 9-2 achterstand was er voor de formatie van Wim van der Schilde echter nauwelijks nog eer te behalen. De jonge gar de van AZC - Van Winsen. Piel- stroom. De Vogel en Verboom - maakten het karwei toen af 13-4. Daarvóór waren vooral de routi niers Buunk. Veer en Misdorp aan de bak geweest Coach Geurtsen kon in de generale voor Parijs twee andere routiniers - Ed van Es (blessure) en Eric Noordegraaf (ziek) - rustig aan de kant laten. Van deze internatio nals zal alleen Noordegraaf in Frankrijk weer in actie kunnen komen. Penodestanden; 2-0, 2-0, 5-2, 4-2. Scores AZC; Ton Buunk 5x, Jan Evert Veer 2x, Remco Piel- stroom 2x, Arco Verboom 2x, Ewoud van Winsen lx en Radu Mirea lx. WIM VAN WANROOY LEIDEN - Ook voor LZ'86 is het waterpoloseizoen begonnen. De door het 3 oktoberfeest wat ver late ouverture bracht de Leidse formatie direct tegenover de kampioen van vorig jaar. Het Hil- versumse HZC de Robben Deze vooraf met vrees tegemoet gezie ne confrontatie eindigde in "slechts" 14—2 voor de Hilver summers. LZ'86 begon gehandi capt aan de wedstrijd. Wilco v.d. Zeeuw moest wegens een gebro ken duim aan de kant blijven fn Fried Elzenga kwam door een voetblessure niet in het water Hun vervangers waren Jan de Graaf, Jim van Es en de nog zeer jonge Michel v.d. Zeeuw Puur verdedigend gezien hadden de Leidenaren hun zaakjes nog re delijk voor elkaar, de meeste treffers moesten zij incasseren als gevolg van de door de Hilver summers goed uitgevoerde counter. Aanvallend kwamen de Leidenaars er haast niet aan te pas. De twee Leidse treffers kwa men dan ook tot stand uit man meer situaties. De eerste LZ sco re kwam pas nadat Jan Teske. bewaker van het Leidse doel. al 12 maal de gang naar het net had moeten maken Het was Jan de Graaf die invaller doelman Wou ter v.d. Horst passeerde. Vlak voor tijd was het de goed debute rende Eric Bergsma die de twee de trefTer op het scorebord bracht en daarmee de eindstand op 2—14 bepaalde. Periodestan den; 0-2, 0-7, 0-11 en 2-14 DIRK KLOOS ADVERTENTIE AMERSFOORT (ANP) - De in financiële nood verkerende eerste divisieclub SC Amersfoort gaat in de tegenaanval. De club, waarvan de bewindvoerder het faillissement heeft aangevraagd! spant nu zelf een kort geding aan tegen de voornaamste credi teuren. Het gaat om de beslaglegging van 300.000,- KNVB-gelden, die de club nodig heeft om aan zijn lopende verplichtingen jegens onder meer de spelers te voldoen. Deze hebben in het huidige seizoen de premies en onkostenvergoedingen van alweer zes wedstrijden tegoed, zijnde een bedrag van 15.000,- 20.000,- van het vorig seizoen resteert nog zo'n 40.000,- a 50.000,- aan achterstallige betalingen. De vier schuldeisers, die beslag hebben laten leggen, zijn de be- drijfsvereniging, die nog een ton te vorderen heeft, de fiscus, die nog twee ton moet innen, de SC Wageningen voor 30.000,- en oud-speler Marco Carbo voor 40.000,-. Over deze laatste vor dering heeft de arbitrage-commissie van de KNVB overigens nog geen uitspraak gedaan. De SC Amersfoort stelt bij het kort geding, dat vanmiddag in Utrecht dient, dat de schuldeisers geen wezenlijk belang heb ben bij de beslaglegging. Wanneer immers de club failliet gaat. zal de KNVB de gelden niet uitkeren en komt alleen de bodem- uitkering van 57.000,- beschikbaar. 400 cm breed 30 wol 70 acryl van 199,95 voor 159,- 400 cm breed 1~tf\ van 21250 voor I /U,- 400 cm breed van 112,50 voor 90,- 400 cm breed CO van 74,50 voor Tapijt 500 cm breed alleen verkrijgbaar bij de Tegelhandel 500 cm breed van 189,95 voor 160,- Deze aanbiedingen zijn 500 cm breed zuiver scheerwol /tr\ van 425,- voor O^rU 500 cm breed zuiver scheerwol van 309,50 voor Z.^r/f™ 500 cm breed 30 wol 70 acryl van 225,- voor 190,- geldig zolang de voorraad strekt. Al ons tapijt komen wij gratis maar vakkundig bij u leggen. rel 071 144642 i8W 17 30 uur i 9 00 1200 uur

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 15