Zevende Taptade gaat de straat op Nacht van Leiden flop Politie moet in actie komen bij 3-oktoberfeest LEZERS SCHRIJVEN Muziekevenement op 6 november Slechts paar honderd bezoekers in Pieterskerk I A Lr I IN A q 1982 LEIDEN - In de Leidse Groenoordhallen zal za terdag 6 november de ze vende editie van het mu ziekevenement Taptade worden gehouden. Dit maal zullen vooral de ju nioren van de majorette- n- en muziekkorpsen aan bod komen. Taptade 1982 kreeg namelijk het motto 'Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst' mee. Zo zal een viertal juniorenkorpsen een deel van het hoofdprogram ma vullen. Daarnaast treden ook de senioren van dezelfde vereni gingen op, terwijl een deel van de voorstelling uit een optreden van jong en oud tesamen zal be staan. Een en ander wordt afge wisseld met optredens van een paar majorettenkorpsen. Zoals vanouds op de Taptade wis selen muziek en show elkaar in het voorprogramma af door op tredens van een aantal majoret- tenverenigingen uit Leiden. Als slotstuk van het voorprogram ma. dat gepresenteerd wordt door Monique Lasschuyt, zal de Amerikaans getrainde show band Con-Fucoo uit Leiden op treden. Nieuw dit jaar is dat er de middag voor de Taptade een streetpara- de wordt gehouden door de vier deelnemende jeugdkorpsen. Na vanaf verschillende punten in Leiden gestart te zijn. zullen de vier korpsen elkaar tussen twee en drie uur ontmoeten op het Stadhuisplein. Daar zullen ze nog eens gezamenlijk een show weggeven. Wie inmiddels deze show en het voorprogramma 's avonds achter de rug heeft, kan zich installeren voor het hoofdprogramma. Pre sentator Dick van der Werf kon digt vervolgens de volgende orkesten aan: DVS uit Katwijk. Johan Friso en Juliana uit Mid delburg, LJT jeugdkorps en Pas veerkorps uit Leeuwarden en K G uit Leiden. Dit hoofdpro gramma wordt afgewisseld met optredens van de majorettenver- enigingen The Kooigirls en Pau line die hun junioren en senioe- renkorpsen in de strijd werpen De organisatie van Taptade 1982. die al tien maanden voorberei ding achter de rug heeft, hoopt dit jaar op ongeveer 4.000 bezoe kers. Ook vorig jaar werd een pu bliek van die grootte getrokken, terwijl voorgaande jaren nog meer bezoekers de Groenoord hallen wisten te vinden. Als oor zaak van de terugloop vorig jaar geven de organisatoren de eco nomische recessie aan. Wel is de organisatie nog doende een bui tenlands korps aan te trekken. Mocht deze poging lukken, dan kan de Taptade 82 op een fikse publiekstrekker worden. De aanvangstijden van de Taptade zijn dit jaar enigszins gewijzigd. Om kwart voor zeven begint het voorprogramma al. terwijl het hoofdprogramma om half acht een aanvang neemt. De Dolly Dots, redelijk succesvol i i erbarmelijke nacht van Leiden. LEIDEN - Hij was een zenu winzinking nabij, Henk van Leeuwen, de organisator van de Nacht van Leiden. Hoofd schuddend liep hij rond in de immense ruimte van de Pie terskerk waar hij zeker 1500 bezoekers op bezoek had moeten krijgen om niet fi nancieel in het schip te ra ken. Maar slechts een paar honderd feestgangers waren bereid om het kroeg- en ker- misvertier aan anderen over te laten en 'Leidens ontzet' in de fraai gerestaureerde kerk te vieren. De Nacht van Leiden werd der halve een gigantische flop, nog veel erger dan de derde Leidse Beatnacht van 2 okto ber, ook al een door Henk van Leeuwen georganiseerd festijn. De Haagse ambtenaar maakte vannacht dan ook te recht een aangeslagen in druk. Zijn bittere opmerking: "Wat mij betreft brandt Lei den vannacht nog af', sprak natuurlijk meer dan boekde len. Achter de coulisse probeerde het brein achter de meeste 'Nederlandse sterren', de Rubberen Robbie Band. dc lol er nog een beetje in te houden maar de galgehumor wekte bij de direct betrokke nen niet meer op dan de be kende lach van de boer die kiespijn heeft... Neem bijvoorbeeld The Dutch Swing College Band, ge doemd om een tweede 'set' direct na de redelijk succes volle Dolly Dots ten gehore te brengen. Peter Schilperoort en de zijnen verdienen na al die jaren toch meer dan een optreden voor een leeglopen de 'zaal', waar slechts een handjevol 'getrouwen' het concert ternauwernood voor een afgang weet te behoeden. Na de 'DSCB' werd Anita Meyer opgezadeld met, voor zover mogelijk, nog meer ver laten 'kerkbanken'. Alle hul de voor de blonde zangeres, die er in slaagde haar kort stondige optreden tot het hoogtepunt van de bedroe vende Nacht van Leiden te maken. Zij kreeg daarbij de beslist niet onbelangrijke hulp van het uit de zaal ge plukte zangtalent Jos Wes- sendorp. Deze bij toeval op het podium gesleepte Anita Meyer-fan maakte spontaan" furore met een opmerkelijk zuiver stemgeluid. Opmerkelijk omdat verreweg het meeste gezang dat vanaf het podium de kerkruimte werd ingeslingerd, stierf in een afgrijselijke galm. Of het een kwestie van 'mixen' was of een kwestie van totale on geschiktheid voor elektro nisch versterkte 'concerten' van de kerkruimte op zich, feit was dat het geluid van de Nacht van Leiden werkelijk niet om aan te horen was. Evenals het gejammer van or ganisator Henk van Leeu wen, die met ten hemel gehe ven armen (o symboliek) middenin het 'kerkkoor' uit riep dat dit toch echt de laat ste keer is geweest dat hij rpet 3 oktober iets in Leiden heeft georganiseerd. JAAP VISSER Nog enkele beelden van de 3 oktoberviering in Leiden (elders in deze krant meer daarover), die dit jaar op 4 oktober plaatshad Een zonover- goten viering, die tienduizenden mensen op de been bracht. Tot de nieu we evenementen behoorde onder meer een truckers-show, een optocht van gigantische voertuigeii van de Groenoordhallen naar de Breestraat (foto boven). Spectakel op de Garenmarkt. Daar voerden skischansspringers enige hu zarenstukjes op die het hart van menige toeschouwer in de keel deden kloppen (foto rechts). LEIDEN - Een politieagent moest gisteravond omstreeks tien uur met een hoofdwond naar het AZL worden vervoerd nadat hij op de Steenstraat was bekogeld met stenen, flessen en fietsbel len. De dader, een negentienjarige jon gen uit Zocterwoudc. werd na een achtervolging op de Boom- markt gepakt. Ongeveer op het zelfde tijdstip werd op de Koorn- brugsteeg een 16-jarige Leide- naar aangehouden door de poli tie, omdat hij op de Breestraat even daarvoor fietsbanden had lek gestoken. Omstreeks elf uur was het weer raak op de Steenstraat: cafébe zoekers schepten er genoegen in om automobilisten te bekogelen met druiven, fietsbellen en ste nen. Er werden geen arrestaties verricht Dat gebeurde wel weer omstreeks half twee toen een groep jonge ren op de Steenstraat, ter hoogte van Wienerwald, tegels uit het trottoir lichtte om daarmee au to's te bekogelen. Negen mensen werden in totaal meegenomen naar het bureau om een aantal uren te worden ingesloten. Om streeks vier uur 's nachts werden de meesten weer vrij gelaten; al leen drie mensen verlieten het bureau vanochtend pas. Ook de Eerste Hulp Dienst moest gisteren nog een paar keer assis tentie verlenen. Wachtend op de optocht werden twee vrouwen, 61 en 76 jaar oud, onwel; zij moesten naar huis worden gebracht. Schuilkelders In de rubriek 'Steeds' in de krant van 28 september j 1 laat u on der het kopje 'Blindganger' PPR-raadslid Frits van Oosten en burgemeester Goekoop aan het woord over het voorstel van B en W aan de raad inzake de af handeling van een motie, waarin gevraagd werd geen gebruik te maken van overheidssubsidie ten behoeve van de bouw van atoomschuilkelders. Ik wil daar, als 'geestelijke vader' van de be treffende motie, ook graag iets over zeggen Het scheppen van openbare schuil gelegenheid vormt een onder deel van het civiele verded: gingsbeleid. Tegen dit beleid wordt al lO'll 2d jjuir verzet aan getekend in de Leidse raad. voor namelijk van de kant van CPN en PSP (vaak stemden deze par tijen dan ook tegen de betreffen de begrotingsposten). Dit verzet is gebaseerd op het besef, dat een kernoorlog niet te overleven is en dat het meewerken aan maat regelen die de illusie wekken dat er wel een overlevingskans is neerkomt op volksverlakkerij. Bovendien zou het in de praktijk onmogelijk zijn om voor de gehe le bevolking schuilgelegcnheid te scheppen; zou je dan bij de toelating mensen moeten selec- roen ik in november vorig jaar, mede namens PPR en CPN, die anti-schuilkcldcrmotie indiende, had ik daar een directe aanlci ding voor Immers, zoals bekend, is er op dit moment in Leiden geen openbare schuilgelegcn heid. buiten de zgn. noodverbin dings- of noodbestuurspost on der het stadhuis, waar slechts 15 mensen in kunnen. En het is nog maar de vraag, of die ruimte wel zo veilig is: toen ik vier jaar gele den in die noodbestuurspost werd rondgeleid, werd verteld, dat er nog wel eens sprake was van lekkage vanwege alle buizen en leidingen die door die kelder lopen. H. Wiegel heeft als minister van binnenlandse zaken in 1979 be sloten de bouw van openbare schuilgelegenheden te stimule ren door daarvoor tot het jaar 2000 550 miljoen beschikbaar te stellen, waarvan ongeveer de helft bedoeld is voor voorzienin gen in zogenaamde combinatie projecten als metrostations, par keergarages. bruggehoofden, tunnels, onderkelderingen van grote gebouwen (bv. winkelcen tra). In Leiden komt de realise ring van parkeergarges (Digros, Langegracht en Sanders, Kore- vaarstraat/Levendaal) steeds na derbij. Daarnaast zouden ook kantoren complexen op bv. het Schutters veld in aanmerking kunnen ko men als combinatieproject. Tijd dus om een principiële uitspraak van de gemeenteraad te vragen Burgemeester Goekoop was dat in eerste instantie wel met mij eens: hii zegde in ieder geval toe onze motie binnen één jaar in het kader van een discussie over het totale civiele verdedigingsbeleid aan dc orde te zullen stellen. Van die toezegging blijkt in het huidige B en W-voorstel niets te zijn overgebleven; gekozen wordt voor een opportunistische i.p.v. een principiële opstelling. Het is voor mij overigens nog maar de vraag, of dit opportunisme wel beloond zal worden. Voor zover ik althans begrepen heb, subsidieert binnenlandse zaken noch parkeergarages noch de on dergrondse gedeelten ervan, maar uitsluitend aanvullende voorzieningen als luchtbehande- lings- en energievoorzieningsap- paratuur. drink-, spoel- en koel- waterinstallaties. sanitaire voor zieningen en extra ruimten t.b.v. ingangsluizen, nooduitgangen, installaties en opslag enz. Jos van der Putten (PSP-raadslid) Lopsenstraat 31 Leiden Hengelsport DVV hield een viswedstrijd in de Korte Vliet. Uitslag: 1 H. Laterveer 3250 gram-37 stuks. 2 N. v.d Kaaij 2350-27, 3 J. l'Ami 1450-11, 4 L. V/alt man 1425-16, 5 P. Leuering 1125-16,6 P. Wonder gem 725- 5, 7 A. Laterveer 550-4, 8 P. Blok 50-1. 9 J. Hakker 0-0. Levensenergie "Genezen met levensenergie" is de titel van een lezing die woensdagavond in vegeta risch eetcentrum Repelsteel wordt gehouden. Energieba lanseren wordt de geneeswij ze genoemd waarbij gewerkt wordt met de levensenergie die door elk lichaam stroomt. Gebruik wordt gemaakt van verschillende technieken, zo als acupunctuur, acupres- suur, polariteitsmassage, re flexen enz. Louis van Stralen- dorff houdt de lezing. Hij heeft zes jaar een praktijk als. zoals hij het zelf noemt, energiebalanseur. Wie hier meer van wil weten kan om acht uur terecht in Repelsteel, Breestraat 19. Gauguin De schilder Gauguin en zijn tijdgenoten zijn het onder werp van een lezing met dia's die mevrouw drs. Friederich donderdagavond in het K&O-gebouw houdt. Gau guin en zijn tijdgenoten (Cé- zanne, Seurat, Van Gogh, Lautrec, Munch) worden be schouwd als de eigenlijke wegbereiders van de moderne kunst. Ieder op zijn manier deed afstand van het impres sionisme van de jaren tachtig in de vorige eeuw. De lezing begint om kwart over acht. Pools De Pools-Nederlandse Kulture- le Vereniging begint half ok tober een cursus Pools in Lei den. Een docente geeft op de woensdagavond twintig les sen van anderhalf uur. Deel nemers hebben bovendien de mogelijkheid in 1983 deel te weekse zomercursus Poolse taal en cultuur in een Poolse universiteitsstadInlichtin gen bij de docente: mevr. drs. B.K. van Wasbeek-Rzemys- kiewicz, Brigantijnwal 13, Leiden, tel. 071-215268., Politieke vorming Bij de Stichting Welzijn wordt een politieke vormingscursus voor vrouwen georganiseerd. Deze cursus, PVV genoemd, is bstemd voor vrouwen die po litieke belangstelling hebben en/of ervaring hebben met de VOS-cursus of andere vrou wengroepen. Wie gènteres- seerd is, kan zich opgeven bij Margriet Vreuls, tel. 213182 of Margriet Lagerberg, tel. 143342. Op dinsdagochtend 12 oktober is er een kennisma kingsbijeenkomst. Daarna duurt de cursus nog tien dins dagochtenden, van kwart over negen tot half twaalf Voor kinderoppas wordt ge zorgd. Weekend De KWJ, een beweging van werkende en werkende jonge ren organiseert 15, 16 en 17 oktober een weekend met als thema "Laat de dreiging van ontslag niet je mond snoe ren". Via een spel wordt ge probeerd de leuke en minder leuke kanten van het werken in een bedrijf duidelijk te krijgen en nagegaan hoe de problemen in een bedrijf ge zamenlijk aangepakt kunnen worden. Voor meer informa tie: de KWJ, Koppenhink- steeg 2, tel. 121139. Adoptie Eind oktober/begin november wil de Fiom, een hulpverle ningsorganisatie voor vra gen over zwangerschap en al leenstaand ouderschap, een gespreksgroep beginnen voor vrouwen die na de bevalling afstand van hun kind hebben gedaan. Het gaat om vrou wen die hun kind ter adoptie hebben afgestaan en die met elkaar hun ervaring willen delen. Meer informatie is te krijgen in de Fiombureau's in Den Haag (070-647843, An toinette Verboon) en Rotter dam (010-671711. Ankie Bij- nen).

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 4