Bezwaarschriften bouw Molenlaan maken weinig kans "Welzijnswerk op huidige peil houden" [Le/cfee agenda tfllZCff fK Leiderdorp: bezuinigingen op streekmuziekschool Zoeterwouds gemeentebestuur presenteert beleid voor komende jaren Woningen op plaats brandweerkazerne VOORSCHOTEN - De kans dat de vergunning voor de bouw van 34 wooneenheden voor alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens in het centrum van Voorschoten wordt afgegeven, is nagenoeg honderd percent. De gemeenteraad mag zich aan het eind van deze maand nogmaals over de ingediende bezwaarschriften buigen. Aangenomen wordt dat deze alle ongegrond worden verklaard. DINSDAG 5 OKTOBER 1982 Op de plaats van de voormalige brandweerkazerne aan de Mo lenlaan moeten de wooneenhe den verschijnen. De opdrachtge ver is de christelijke woning bouwvereniging. Het zijn kleine wat luxere woningen met een ka- le-huurprijs die tussen de 350 en 400 gulden zal gaan liggen. Daar op komen dan nog de kosten voor verwarming, water, elektri citeit en dergelijke. Met deze huurprijs verschillen de 34 eenheden met de 24 zoge naamde Van Dam-eenheden in Bijdorp en de 84 te bouwen wo ningen in Noord—Hofland. Deze twee groepen woningen voor al leenstaanden en tweepersoons huishoudens hebben een duide lijke lagere huur. De komst van de woningen in het centrum ontmoette nogal wat te genstand van buurtbewoners. Een groot gedeelte van de bewo ners aan de Oraryeboomstraat, Christiaan Huygensstraat en Mo lenlaan, in totaal 38, tekende be zwaar aan. Zij voerden aan dat door de bebouwing onder meer het groen nog verder terugge bracht zou worden. Verder zou het geheel verstikkend en belem merend werken voor het uitzicht op de dorpskern vanuit hun wo ningen. Als laatste punt werd aangedragen dat het parkeerpro bleem alleen maar erger zou wor den. Tijdens een hoorzitting een maand geleden zei bezwaarschriftindie ner Olsthoorn dat wat betreft het punt van het uitzicht geen privé belangen een rol speelden maar zuiver alleen stedebouwkundige belangen. Hij noemde verder het terrein "één van de rustpunten in het centrum welke nu ver dwijnt". Het was overigens niet de eerste keer dat de bezwaren van deze groep bewoners op tafel lagen. De Voorschotense gemeenteraad keurde al op 19 december 1980 de bezwaren af. Eind mei van dit jaar huldigde de Provinciale Pla nologische Commissie (PPC) ook dit standpunt. De PPC was van mening dat de be langen van huisvesting van klei ne huishoudens boven de belan gen van de bezwarenmakers in de Oranjeboomstraat c.q. moest gaan. Verder stelde zij dat in het algemeen geen rechten op uit zicht kunnen meespelen, zeker niet in een stedelijk gebied. Scheuren De andere bezwaarschriftmaker is de eigenaar van de oude pasto riewoning aan de Sir Winston Churchillweg. Hij verwacht dat door het heien schade aan zijn woning, die onder monumenten zorg staat, zal ontstaan. "Indien er tijdens de bouw weer haar- scheuren in de muren worden gevormd zal dit het dorpsgezicht niet ten goede komen", aldus ei genaar Van Dijke. Zijn wens was dan ook dat in plaats van de wo ningen er een parkeerplaats of een speelgelegenheid zou wor den gerealiseerd. Op voorhand wenste Van Dijke min of meer een regeling als er inderdaad schade zou ontstaan. De gemeente staat op het stand punt dat dit soort zaken thuis ho ren in de privaatrechterlijke sfeer, dus bij het indienen van bezwaren geen rol kunnen spe len. Tijdens de bewuste hoorzit ting in september was Van Dijke niet aanwezig. Formeel gezien zit de bouwaan- vraag voor de 34 eenheden nu in een eindstadium. Het plan past in het nieuwe bestemmingsplan "Voorstraat na eerste herzie ning". Dit plan moet nog goedge keurd worden door gedeputeer de staten. De woonbestemming in het gebied is al goedgekeurd. Financiën Het bouwplan werd op 1 juli offi cieel door de gemeente ter visie gelegd. Binnen een maand kon den mensen bezwaar indienen. Het college van burgemeester en wethouders roept de gemeent- raad op om de bezwaren af te wij zen. Voor wat betreft de eerste groep bezwaarschriftmakers, verwijst het naar het raadsbe sluit van december 1980. Een be sluit overigens gemaakt door de oude, onlangs afgetreden raad. Mochten de bezwaren wederom ongegrond worden verklaard, wat wel de verwachting is, dan kan de gemeente bij gedeputeer- zoeterwoude het onlangs verschenen welzijnsplan en -programma bevat voor de Zoeterwoudse verenigingen en instellingen weinig schokkends. Het in stand houden van het bestaande niveau is het hoofddoel van burge meester en wethouders. Voor nieuwe activiteiten is geen geld. Nieuwe activiteiten zijn ook niet echt nodig, staat in het vierjaren plan. "Geconcludeerd kan wor den, dat het sociaal-cultureel werk in de gemeente Zoeterwou de geen duidelijk aanwijsbare leemten over. Er blijven nog wel enkele wensen over, doch daar voor zal in deze planperiode (van nu tot en met 1986 - red.) getracht worden een oplossing te vin den", aldus het welzijnsplan. Op het gebied van de accommoda ties geldt hetzelfde verhaal. Veel wensen zijn in vervulling gegaan met de ingebruikneming van de nieuwe ruimtes, zoals de Klaver hal. "Er kan nagenoeg van een optimale situatie worden gespro ken". Echter, hier zijn ook nog enkele verenigingen en instellin gen die een (nieuw) onderkomen willen. "In de komende planpe riode zullen deze wensen de no dige aandacht krijgen", staat in het plan. Het welzijnsplan en -programma moet opgesteld worden in het kader van de rijksbijdragerege ling. Vroeger kreeg elk gemeente per sector een subsidie, bijvoor beeld voor emancipatie-activitei ten. Nu worden al die subsidies gebundeld tot een bedrag, dat jaarlijks wordt uitbetaald. De hoogte van het bedrag hangt on der andere af van het soort en het aantal activiteiten dat er in een gemeente wordt ontwikkeld. Echte knelpunten zijn er niet in Zoeterwoude. Toch is er nog een aantal wensen, vooral op accom- modatiegebied. De stichting VOS-Zoeterwoude, de Postdui venvereniging "De Kerkduif" en de carnavalsvereniging "De Hangkonten" willen de voorma lige bibliotheek (de garage nabij de Noordbuurtseweg) in gebruik gaan nemen. VOS-Zoeterwoude heeft nog geen onderkomen, de cursussen worden gegeven in een kleuterschool. "De Kerk duif' moet zjjn huidige onderko men, een nevenzaaltje van de St. Janskerk, verlaten en wordt dus dakloos. Diverse particulieren hebben overigens ook belang stelling getoond voor de garage. In de komende tijd zal de ge meente een beslissing nemen. Verder wil een aantal bewoners aan de Hoge Rijndijk (van de zo genaamde Oosthoekwoningen) een eigen buurthuis. De firma Oosthoek heeft gratis een houten gebouw ter beschikking gesteld. In het plan wordt getwijfeld aan de noodzaak van een eigen ge bouw. "Toen indertijd "De Een- dekooi" is gebouwd is men er juist van uit gegaan om alle acti viteiten aan de Hoge Rijndijk zo veel mogelijk te concentreren", staat in het plan. Bovendien is er behoefte, aldus het plan, aan een paardrij-accommo- datie en een speelmogelijkheid in de Zonnegaarde. Aan alle ac commodatie wensen zal getracht worden in de komende planpe riode tegemoet te komen. Subsidies Op subsidiegebied verandert er Het bibliotheekgebouw in Zoeterwoude-Dorp zal voorlopig niet worden uitgebreid. De financiële consequenties zouden voor de gemeente te groot zijn. niet veel. De meeste subsidies blijven op het peil van dit jaar. Een verhoging zit er niet in ge zien de financiële situatie van de gemeente. Toch zijn er enige ver enigingen en instellingen die meer subsidie ontvangen. Bij voorbeeld, de stichting kinder speelzalen Zoeterwoude-Dorp en de stichting Peuterspeelzalen Zoeterwoude-Rijndijk. Beide stichtingen kampen met een te ruglopend aantal kinderen. De vaste lasten stijgen en daardoor wordt het tekort groter. Een ver hoging van de ouderbijdrage met vijf procent is zelfs nog te weinig om het groeiende tekort op te vangen. In het welzijnsplan staat dat de gemeente niet meer subsi dieert als het aantal kinderen per speelzaal onder het minimum van zeven komt. Ook het muziekonderwijs gaat de gemeente flink wat meer geld kosten. Omdat de twee muziek scholen alleen nog maar bevoeg de docenten in dienst nemen loopt het tekort op met 15.000 gulden. Burgerlijke sland Gehuwd - J. van der Heijden en H.J. Meijer, F.X.J. van Haasteren en A. van der Horst, L.G.F. van Doom en G E. Mars, H M. de Burlet en J.M Scheepers, J A.F M. Vroemcn en M. Scheeren, J.P.W.M. van Leeuwe en C.F. Alderlieste. M. Cerdijn en M.J de Groot, H A. Smit en I.M.L. Luijen- dyk. Overleden - M Ulder (1907) man, E. de Haan (1896) vrl. geh. gew. met W. Alphenaar. J Nijhuis (1915) man, S. Pardon (1900) man, D.A. van den Berg (1894) man, M C M. van der Weu- den (1906) man, Q W A. Bleus (1905) man, H.A. Stam (1915) vrl. echtg. van F. van den Wungaard, T.A. van Den deren (1979) vrl., K W Lim (1921) man, A F van Bulck 1930) man. H. de Bolster (1906) man, T. Hardy (1915) vrl. echtg. van J. Middelkoop. P. van der Sleet (1908) vrl. echtg. van DA. van Beek Foto fout Door een technische fout stond in de krant van gisteren by het ver haal over het vredeskamp in Val kenburg op deze pagina een ver keerde foto. Er stond een foto van een bezoek van mensen met de naam Ouwehand aan het die renpark met dezelfde naam. Er had een foto moeten staan van de overhandiging van een vredes- boom aan de commandant van de wacht van de vliegbasis Val kenburg Stripcafé In café Q van de Lindehoeve in Voorschoten wordt vanavond weer de wekelijkse stripavond gehouden. Onder het genot van een drankje kunnen strips gele zen worden of spelletjes gedaan worden. Het café gaat om 21 uur open. Dans In het Rijnlands Lyceum van Oegstgeest treedt vanavond de Indiase dansgroep Kathak Dans op. De groep staat onder leiding van Shovana Narayan. De uit voering begint om 20 uur. Schaatsen De schaatsen van de Zoeterwou- denaren kunnen vandaag uit het vet worden gehaald. Van avond wordt in de kantine van SJZ de schaatsruilbeurs gehou den. Het geheel begint om 19 uur. Marathon De bekende film Marathon Man, met Dustin Hoffman en Lauren ce Olivier in de hoofdrollen, wordt woensdagavond ge draaid in de Fuik in Oegstgeest. Het verhaal gaat over de stu dent Babe en de nazibeul Szeell, die zich specialiseert in een pijnlijke tandbehandeling. Een thriller dus, die begint om 20 Volleybal De Zoeterwoudse KPJ organi seert woensdagavond een de monstratiewedstrijd volleybal. De teams van Gemini Kange- roes en LUSV komen in de Kla verhal tregen elkaar uit. Aan vang 20 uur. PSP De PSP in Oegstgeest wil aan staande donderdag praten met al die stemmers die tijdens de afgelopen verkiezing op deze partij gestemd hebben. In Ta- berna wil de PSP met hen over de vraag "wat de PSP in Oegst geest kan doen". De avond be gint om 20 uur. Pentachord De uit vijf mensen bestaande folk groep Pentachord treedt don derdagavond op in de Voorscho tense Lindehoeve. De groep speelt traditionele folk- en bluegrass muziek. Het optreden begint om 21 uur en de toegang is gratis. LEIDERDORP/KOUDEKERK AAN DEN RIJN - De gemeente Leiderdorp wil minder gaan be talen aan de streekmuziekschool in deze gemeente. Hierdoor zou in de begroting van de streekmu ziekschool een "gat" ontstaan van 20.000 gulden Een en ander zou kunnen betekenen dat de deelnemende gemeenten aan de muziekschool meer moeten gaan betalen. Dat Leiderdorp een "maximale bij drage" wil gaan betalen, bleek gisteravond tijdens een gecombi neerde vergadering van de ge meenteraadscommissies welzijn en algemene zaken van Koude kerk aan den Rijn. Aanleiding voor de discussie in deze com missie was een brief die door Leiderdorp aan het algemeen be stuur van de streekmuziekschool was gestuurd. De Koudekerkse vertegenwoordiger van het alge meen bestuur bracht het voorne men van Leiderdorp op tafel van de commissieleden. Duidelijk werd in deze vergade ring dat Leiderdorp niet een "plafond" in zijn bijdrage kan stellen. Dit op grond van de ge meenschappelijke regeling. Ove rigens heeli Leiderdorp dit wel zo bepaald in zyn welzijnsplan. DINSDAG Op de plaats van de oude brandweerkazerne aan de Molenlaan moeten de 34 eenheden voor alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens komen. Een groep buurtbewoners maakt hiertegen bezwaren, onder meer omdat het uitzicht op het ouder dorp door de nieuwbouw zal verdwijnen. De subsidie aan de stichting VOS- Zoeterwoude zal met tweedui zend gulden omlaag worden ge bracht. De cursussen kosten to taal 3.995 gulden. De kosten voor de crèche- en cursusleiding wil de gemeente niet subsidiëren. Het zwaard van Damocles hangt boven "Tafeltje-dek-je". Slechts vijf zes mensen maken gebruik van deze activiteit. Voorlopig wil de gemeente nog wel blijven subsidiëren, maar komt het aan tal gebruikers onder de vijf dan zal de subsidie worden stopge zet. Bibliotheken De voorgenomen uitbreiding van de openbare bibliotheek in het dorp zit er voorlopig niet in. De plannen zijn al in een vergevor derd stadium maar inmiddels is besloten de uitbreiding niet door te zetten. De financiële conse quenties zouden voor de ge meente te groot zijn. Het beleid zal er nu op gericht zijn de huidi ge bibliotheken "in stand te hou den en waar mogelijk te verbete ren". De besturen moeten een "zekere vrijheid krijgen" om die verbetering zelf gestalte te ge ven. De kosten voor die verbete ringen zouden in eerste instantie gedragen moeten worden door een verhoging van de abonne- ments- en boetegelden. De ge meente wil verder bekijken of het bedrag dat jaarlijks wordt uitbetaald aan de bibliotheken voor de aankoop van de boeken en onderhoud ervan niet omlaag kan. De bibliotheken wisselen boeken uit via de collectie van de overkoepelende organisatie, de Provinciale Bibliotheek Centra le. De gemeente betaalt de kos ten die verbonden zijn aan de wisselcollectie. Volgens de commssieleden moet Leiderdorp echter het toebere- kende bedrag betalen. Wel zou het algemeen bestuur van de muziekschool kunnen probe ren de begroting zodanig aan te passen dat hij volgend jaar met 20.000 gulden minder rond komt. Dit zou volgens de commissiele den dan wel moeten betekenen dat alle deelnemende gemeenten dan minder gaan betalen. Niet al leen de gemeente Leiderdorp. Verwacht wordt dat het alge meen bestuur vasthoudt aan de in de begroting opgenomen Lei- derdorpse bijdrage. Leiden - Kijkhuis. Vrouwen kerk koor straat 17, 'De Rode Psalm' van Miklós Jancso, 20 en 22.15 uur. NVSH bibliotheek - Rapenburg 48, Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, Nederlandse les voor buiten landse jongeren. 19-20 30 uur; aanslui tend soos, muziek of film; woe soos en sport, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia- straat 67, ma t/m vr van 16-22 uur, tel. 126052. Algemene Reclasserings Vereniging - Runsburgerweg 167, tel. 156440, bereik baar op werkdagen van 9-17 uur; voor hulp en informatie aan meerderjarigen (vanaf 18 jaar), die door problemen in conflict zijn of dreigen te komen met politie en/of justitie. de staten een zogenaamde "ver klaring van geen bezwaar" aan vragen. Met deze verklaring in de hand zou dan met de bouw kun nen worden begonnen. Daarmee zijn de problemen nog niet de wereld uit. Het ministerie van volkshuisvesting en ruimte lijke ordening zal de nodige fi nanciën dan nog beschikbaar moeten stellen. Recentelijk werd door het ministerie geen geld ge geven voor de bouw van de 84 eenheden in Noord-Hofland. Ondanks het feit dat het bouw plan gereed was en ook de desbe treffende vergunningen aanwe zig waren. Of de eerste heipaal binnen niet al te lange tijd de grond ingeslagen kan worden op de plaats van de oude brand weerkazerne blijft dientengevol ge de grote vraag. Hooigracht 79, café- Buurtwinkel - Haarlemmerstraat 73b, tel. 125736; Werklozen Belangen Vereni ging Leiden, adviesbureau, woe van 10- Beweging van werkende en werklozen jongeren KWJ - Koppenhinksteeg 2, klachten- informatiespreekuur, 19-20 uur, tel. 121139. 't Spoortje - Bernhardkade 40, spreek uur voor vrouwen in de bijstand, woe- ochtend. Leiderdorp - gemeentehuis, commissie bestuurszaken, 19.45 uur. Voorschoten - Lindehoeve, stripcafé, 21 WOENSDAG Leiden - stadhuis, raadscommissie Stadhuis - raadscommissieu financiën, 20 uur. Kapelzaal K&O-gebouw - tekenfilms voor kinderen, 14.30 uur. Volkshuis - informatie-ochtend en spreekuur voor vrouwen, onderwerp: bijstand. 9.30 uur. Rudolf Steinerschool - Cesar Franck- straat 9, lezing 'Aspecten van de Rudolf Steinerpedagogie', 20.15 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, 'Vertrouwen' van Istvan Szabo, 20 en 22.15 uur. Rapenburg 102 - werkgroep t.v.-issue van de Leidse Studenten Ekklesia de film 'Playing for time' van Jacques Tati, 20 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'De Vuurpaarden'-Sergel Paradjanov, 20 en 22.15 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, cursus stijldansen; dond soos met films en informatie-programma's, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia- straat 67, meisjes-telefoon, 16-22 uur. Buizerdhorst 17 - inl. over Baha'i-geloof, tel. 213490. Architektenwinkel - Oude Vest 163, kosteloos advies, 17-18 uur. Voorschoten - gemeentehuis, sie welzijn, 20 uur. Leiderdorp - gemeentehuis, welzijn, 20 uur. Wassenaar - gemeentehuis, financiën, 20 uur. Oegstgeest - Fuik, film Marathon Man, 20 uur. DONDERDAG 22.15 e K&O-gebouw - jezing van mevr. drs. Friederich over de schilder Gauguin, 20.15 uur. Museum voor Volkenkunde - Steen straat 1. Japanse theeceremonie, 20 uur. Architektenwinkel - Oude Vest 163, kosteloos advies, 17-18 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Troef - Noordeinde 2a, Werkgroep Dienstweigeren, spreekuur van 20-21.30 uur, tel. 216180/149324. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, open avond, 21-1 uur. 't Spoortje - Bernhardkade 40, spreek uur hulp- en adviesbureau WAO/WSW, 19-20 30 uur, tel. 142505. Buurtwinkel - Haarlemmerstraat 73b, spreekuur Comité Gasprijsverhoging NEE, 19-20 uur. Voorschoten - gemeentehuis, sie openbare werken, 20 uur. Lindehoeve, Pentachord, 21 uu APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 1 okt tot 8 okt (incl. 4 okt) door. Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest. tel. 155482; Apotheek Boekmer, Florijn 19, Leiderdorp, tel. 894400; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorscho ten, tel. 2525. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641 LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon071-144941 Geen krant ontvangen tel. 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19.30 uur); Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te vokloer Bij automatische Overschrijving geen abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 tn.v. Damiate Holding BV Losse nummers 0,80 Directie G. Koopman Rubriekchefs J. Kroon (stad) B W T Jungman (plv) H.I.J. Veldhuizen (regio) H. v.d. Post (ptv) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn. Brussel. Londen, Parijs, Washington, Cèro, Rome, Madrid, Mexico en Wenen. Commentator tel 071-144941. 1st. 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2