Forescate slaat ^dubbeF raak HRC vaagt DIOK weg Jules Bruessing rijdt slimme koers in Lisse C J Ruime hockey-overwniningen bij zowel dames als heren Goede start Zijl-dames Katwijkse dammers halen uit PAGINA 16DQ/ST Sport LEIDEN - Omdat de Scylla en Avanti-hoofdmach- ten in het afgelopen weekeinde vrijaf hadden, kon de schijnwerper eindelijk weer eens gericht worden op het grote contingent landelijke teams dat het Leidse tafeltennis rijk is. Sjaardema moet in de tweede divisie alle zeilen bijzetten om zich te handhaven en veroverde in dat kader twee kostbare punten op Trias. Zonder iets af te doen aan de 2—8 winst, moet wel gesteld worden dat de Achterhoekse formatie na het vertrek van kopman De Boer sterk aan kracht heeft ingeboet. De Oegstgeestenaren verloren het dubbel, maar problemen bracht dat niet met zich mee, want van de 9 enkelspelen miste alleen de jonge Her man van der Broek er een. Dat Friso Reitsma ongeslagen bleef was volgens verwachting. Lukt het Chiel Kuiper vervolgens uit te groeien tot een sterke tweede man, dan zijn er overlevingskan sen. Toch kan aan het eind van de rit de vorige week verloren pot tegen Imuls wel eens funest blijken. De kampioenskansen van Docos werden vorige week ten onrechte positief beschreven, dat werd zaterdag wel duidelijk. Zelf remiseerden de pu pillen van Ed Faullaux nogal teleurstellend met Vriendenschaar, bovendien maakte Scylla 2 dat in dezelfde poule is ingedeeld haar kampioensas piraties overduidelijk door Nieuw-Vennep op ei- PPn w fp Wen 0-10. Docos zal de remise vooral Den Elzen aanrekenen. Dat jeugdspeler Engelbert aan de drie punten van Ed van der Berg er één toevoegde is eerder knap dan slecht. Dat ook Den Elzen slechts één opponent v schalkte is niet zo netjes. Scylla 3 en 4 zetten beide weer een stap richting promotie door resp. Nieuwkoop en St.H.Tsb voor eigen publiek af te troeven. De 4-6 winst van team 3 ontkomt niet aan de kwalificering zwak, de 1-9 van de team 4 daarentegen fiatteert deze dertigers. Avanti 3 verspeelde in dezelfde poule een punt aan M.Z. 2. Rob Turk won drie keer, maar Gerard Bakker jun. zag zijn jeugdige onbevangenheid twee maal afgestraft. De nul van Tim Steenbergen bepaalde de eindstand op 5-5. De reserves van Avanti deden het beter, het bezoekende Onkyo werd met 6-4 overstemd. Het was maar goed dat Peter de Groot al zijn duels in winst omzette, want Kamphuis lukte dat welgeteld nul keer. Een geblesseerde Fred a der Zeeuw deed door alleen de altijd energieke Fred van Oostenrijk voor te laten de balans posi tief doorslaan. Overige uitslagen: Sjaardema 2-Het Zand 4-6, Sjaardema 3-Tafeltennishuis 10-0, Avanti 4-De Treffers 1 7-3, Docos 2-Molenaar 4-6. Dames: Scylla 2-Evro 3-7, Scylla 3-Oldra 8-2, Docos 1-Shot (Soest) 8-2. LEIDEN - In de hockeycompetitie werden gisteren over wegend goede resultaten bereikt door de hockeyploegen uit de regio. Forescate kwam met ruime overwinningen bij de dames (6-0 op Roomburg) en de heren (4—0 op Asvion) het beste uit de strijd. Drie spelers van Venlo (links) contra drie Leiden-spelers in het gevecht om de bal dat uiteindelijk eindigt in 2-2 DEN HAAG - DIOK is in de bikkelharde wedstrijd tegen de vijftigjarige Haagse Rug by Club genadeloos met 26-3 ten onder gegaan. Een uiter mate belangrijke ontmoeting om de leiding in de rugby ere klasse. Beide teams speelden dan ook op het scherp van de snede Al lijkt uit de eind stand het tegendeel toch heeft het beter georganiseer de en met meer routine uitge ruste Den Haag het niet ca deau gekregen van de Leide- naars. Het toch al door blessures ver zwakte DIOK-team heeft vooral met zijn voorwaartsen uitstekende line-out posities gehad, waar de geelblauwe driekwart lijn faalde volledig. Zowel in aanvallend als in verdedigend opzicht vielen er levensgrote gaten waar de snelle Haagse driekwarters wel raad mee wisten. De Leidse verdediging stond dan ook veelal machteloos. HEREN Leiden - Venlo 2-2 Het duel tussen de verse over- gangsklasser Leiden en het gere nommeerde Venlo werd een duel van de gelijkwaardigheid. De in Oegstgeest spelende ploeg smaakte, door Hans-Willem Croll uit een strafcorner, het genoegen eindelijk weer eens te scoren wat gebeurde in de tiende minuut. Dankzij fraaie reddingen van de jonge doelman Tom v.d. Meer bleef Leiden tot de rust op voor sprong. Na de doelwisseling kwam Venlo langszij door centrumspits Ruud Sanders die Leidse foutjes in de verdediging afstrafte. De thuis ploeg antwoordde echter binnen een minuut door Martijn de Kempenaer die Leiden weer op voorsprong zette: 2—1. In de enerverende wedstrijd zag Joan van Marwijk Kooy zijn fraaie backhandschot op het Venlo- doel net gekeerd. De puntende- ling werd tien minuten voor tijd bewerkstelligd door een veld- doelpunt van Sanders. Forescate - Asvion 4-0 De Voorschotenaren beheersten de hele wedstrijd en hebben dat vooral in de eerste helft in doel punten tot uiting gebracht. Al snel werd het 1-0 door linker spits Jelmer Siersema. Halver wege het eerste part 2-0 door Nol van der Steen van de rech terkant. Het derde Forescate- doelpunt werd enkele minuten voor de rust gescoord met een strafcorner door Hans Streeder. Asvion bood weinig tegenspel en kon ook in de rommelige tweede helft niet gevaarlijk worden. Wis selspeler Pieter Hilkens was at tent bij het uitslaan en scoorde na omspelen van een Schiedam- se verdediger het vierde Voor- schotense doelpunt. LEIDEN - Voor de waterpolosters van de Zijl/LGB begon de com petitie een week eerder dan voor zien. In verband met de 3 okto ber feesten van volgende week was de wedstrijd tegen het uit de tweede klasse gepromoveerde Standskanaal een week ver vroegd. De Leidse dames won nen de competitie ouverture na een spannende wedstrijd met 6- 5. De beide teams waren volko men aan elkaar gewaagd. De marge is dan ook nooit groter ge weest dan één treffer. Via 2-2 en 2-3 begon de laatste periode met 4-4 In deze uiterst spannende laatste periode was het Stadska naal dat het eerst wist te scoren (4-5). Coby Haastrecht liet de gelijkma ker aantekenen. Bij één van de laatste aanvallen op het Stadska naal doel wist Erna Maasdijk nog een gaatje in de defensie te vin- Het is bijvoorbeeld daarom dan ook onbegrijpelijk dat trainer de Bruin een uitstekende speler als Ab Huisman op de flyhalf plaats zet waar deze speler beslist niet tot zijn recht kan komen. En zeker niet naast een drietal jeugdi ge centers die, hoewel van goede wil, een enorm gebrek aan ervaring demonstreerden waardoor het ovaal nauwe lijks werd rondgespeeld. Hopelijk weet de Bruin pp kor te termijn de gewenste op waartse lijn weer in zijn ploeg terug te brengen. De toe komst zal dit uitwijzen. In de eerste helft was er nog sprake van twee gelijkwaar dige tegenstanders. De Hage naars hielden echter de bal te lang in de scrum waardoor de ploeg niet optimaal mobiel werd. Door twee penalty's van Ray mond van Rooyen en een try van Peter Overakker leidde HRC bij de rust reeds met 10- Roomburg - Rijswijk 2-1 In het duel om de koppositie met Rijswijk stond Roomburg ruim een kwartier onder druk. De be zoekers openden de score via een strafcorner in die eerste fase. Het laatse kwartier voor de rust speelde Roomburg sneller en korter wat resulteerde in meer druk op het Rijswijkse doel en de gelijkmaker van Frank Mon- tanus. De slalom van Cees Wendt werd een succes toen hij ook nog eens de Rijswijkse keeper het na kijken gaf. De dit jaar voor Rijs wijk uitkomende oud-HDM'er Diederik Heuf werd bekwaam afgestopt door Rob Koopmans. HDS - Alecto 0-1 De Leiderdorpers zagen bij HDS hun inzet beloond met een over winning die tot stand kwam door een strafpush. De Haagse doel man, die op de bal ging liggen, werd door Marco Koeken in de tweede helft via die strafbal ver slagen. In de overigens goede wedstrijd kwam linkervleugel- verdediger Hugo Kranenburg met uitstekende acties voor Alecto goed voor de dag. Noordwijk - Alphen 1-0 Dit treffen kende twee verschillen de speelperioden: de eerste helft een groot overwicht voor Noord- wijk. terwijl na de rust Alphen met sterk spel Noordwijk in de verdediging drukte. Noordwijk produceerde het enige doelpunt na tien minuten spelen door Die derik Sutorius die werd geassis teerd door Paul Brouwer. DAMES Rotterdam - Leiden 3-1 Op het Rotterdamse kunstgras liep Leiden na één minuut tegen een achterstand op die tot stand kwam uit een snelle vrije slag op de rand van de cirkel. Na tien mi nuten een tweede Rotterdamse goal ditmaal uit een strafcorner- 3. Ab Huisman zorgde voor de tegengoal. Na de rust nam de chaos in het spel erg toe en maakte DIOK verdedigend fouten. Te veel, want zowel Peter Overakker (2x) als Hans van Dam zorg den voor nog drie Haagse try's. Terwijl van Rooyen met kicks op de palen de eind stand op 26 - 3 bepaalde. Be- rendsen viel met een blessure uit. LSRG Het Leidse Studenten Rugby Gezelschap lijkt de opwaart se lijn van vorige week nog even vast te willen houden. Gisteren werd in een zeer sportieve strijd het Rotter damse RRC met een 29-9 ne derlaag naar de Maasstad te ruggestuurd. LSRG nam al gauw de leiding door Ernst Delfos die een penalty kick uitstekend tussen de palen plaatste. (3-0). In een gelijk oDgaande strijd kwamen de situatie. Leiden hervond zich in goed veldspel maar kon de kop loper in de eerste klasse A niet echt in gevaar brengen. Leiden- doelvrouw Marianne Marchand werd nog eenmaal gepasseerd tijdens het uitlopen: 3-0. Ten slotte redde Alexandra Rooyaards met een schot uit een strafcorner acht minuten voor tijd de eer van Leiden. Forescate - Roomburg 6-0 De koploper in de tweede klasse B ging er in het duel tegen Room burg van het begin af aan zeer energiek tegen aan. In een tijds bestek van twaalf minuten was het al 3—0 voor Forescate. Eveli- ter vrije slag heren. Zijn tijd was 2.09.7. De jonge Sylvia Bekker legde op de 100 meter rugslag da mes beslag op een derde plaats met een tijd van 1.14.9. Marco Mulder behaalde en zilveren plak op de 100 meter vlinder jon gens onder de 12 jaar. Hij legde de 100 meter af in een tijd van 1,17.9. Een fijd van 2.28.1 was goed voor een derde plaats op de 200 meter rugslag heren. Jim van Es werd hierdoor winnaar van een bronzen plak. De estafette ploeg jongens onder de 16 jaar tikte als eerste aan op de 4x100 meter vrije slag in een tijd van 4.04.6. Berendsen uitgevallen Rotterdammers vlak voor de pauze nog op gelijke hoogte. (3-3). In de tweede helft kregen de Leidse voorwaartsen steeds meer greep op hun opponen ten. Door het ovaal snel rond' te laten gaan in het team stel den zij Renardel, Verheul en de Brauw nog vijfmaal in de gelegenheid de try's voor LSRG te drukken. ne Kimman (slalom) en linker spits Anja Brand tweemaal door goed doorzetten nadat Room- burg-keepster Brenda Banen de bal niet afdoende kon wegwer ken. In de vijfentwintigste mi nuut werd het 4-0 door Karin Wassink uit alweer een rebound. Het laatste deel van het eerste part kwam Roomburg iets terug en verdiende een serie strafcor- ners die echter geen verandering in de stand bracht. Brand scoor de vijf minuten na de doelwisse ling 5-0 na goed loopwerk. Het vervolg gaf matig hockey zien waarin Kimman in de eindfase een solo van de middenlijn af rondde met de zesde Voorscho- tense treffer. Alecto - Ommoord 5—1 Aanvankelijk hadden de Leider- dorpse hockeysters het moeilijk tegen Ommoord dat nul wed- strijdpunten had. Een verrassen de achterstand werd pas vijf mi nuten voor rust genivelleerd door Marjolein v.d. Alderwerelt die toen pas de uitstekende Om- moord-keepster kon passeren. Daarna leek de Rotterdamse weerstand gebroken en kon Pa tricia van Stekelenburg 2-1 ma ken en Ninette Kokke verder uit lopen via een strafpush. Van de Alderwerelt hielp Alecto verder naar 4-1, terwijl Ninette Kokke besloot met 5-1 uit nog een strafpush. Noordwijk - FIT 0-0 Noordwijk was zeer ontevreden met de puntendeling met FIT omdat het de hele wedstrijd do mineerde en voortdurend de aanval zocht maar onmachtig was de bal achter de Amsterdam se goalie te plaatsen. Dat er een strafpush werd gemist en geen van de achttien toegekende straf- corners werd benut illustreerde de zwakte van de Noordwijkse aanvalsters in deze competitie wedstrijd. LEIDEN - De Katwijkse damclub heeft tegen Uithoorn hard toege slagen in de tweede ronde van de landelijke damcompetitie. KDC nam een 14-0 voorsprong voordat drie remises de eindsco- re 17-3 op het bord bracht. Good-old Theo Zwetsloot open: de de zegereeks. Spelende op een ingewikkelde vorm van het kaatsingzetje probeerde hij van een randschijf te profiteren. Ein delijk ging het zetje niet meer op zodat Bulk een gat kon dichten, maar een ander geraffineerd damzetje werd mogelijk ge maakt. Zeer goed damde Cees Binnenka- de. Met een stijl die aan Sjtsjégol- jew deed denken, ruilde hij zijn opponent naar positienadeel. Een eenvoudige "forcing" met een zetje van Weiss betekende een mooie winst van een goede partij. Ook Hans Vermin won. In een bijzonder fraaie halve hek- stellingpartij moest Verhoef alle zeilen bijzetten om geen schijf te verliezen. De elementaire wen- i dingen beheerst Vermin natuur lijk in de puntjes, waardoor een positionele winst te realiseren bleek. Voor het zevende en acht ste punt zorgde Joop Burger hout, die op een gegeven mo ment zelfs 15 tempo's voorstond. Toch had Vermey het hem nog moeilijk kunnen maken door het spel klassiek te houden. Toch had Vermey het hem nog moei- j lijk kunnen maken door het spel klassiek te houden. Na verbre- king gaf Burgerhouts terrein- voordeel de doorslag. De in een bloedvorm verkerende Capper- tje liet in een klassieke partij zien wat hij allemaal in huis heeft. "Nieuwe" theorieën bedenkt hij i aan het bord. Het tempovoordeel bleek ook hier doorslaggevend, i Cees Varkevisser won een opslui tingduel van Van Nieuwkerk. Een dure doorbraak bleek geen 1 redding te geven. De geluksvo- gel van de dag was Ron van Eg- j mond. In een iets mindere stel ling begon hij een a-positionele opbouw, die echter niet door zijn in tijdnood verkerende tegen- 1 stander werd afgestraft. Integen deel! Na een aantal malen de sterkste en waarschijnlijk win nende voortzetting te hebben ge mist, verloor Luthart nog, welis waar niet onaardig, maar zeker onverdiend. De pechvogel was Sally de Jong. Veertig minuten vertraging door een file en Cock van Leeuwen als j tegenstander. Bekwaam ruilde hij zich naar de remise. Jan Fase 1 kon de verdediging van Wout van der Starren niet doorbreken. Na een originele partij-opzet kwam een boeiend klassiek standje op het bord. Maar Pas- 1 schier bereikte met opvallend 1 gemak in tijdnood een puntende- ling. Twee klassen lager, in de ZHDB, verloor RDC uit Rijnsburg met j 10—6 van LDG. Dat was geflat teerd, want enkele goede kansen 1 werden gemist. Overigens speel- de LDG zonder Evert Bron- string. In de LDDB hoofdklasse verloor LDG 2 met maar liefst 13-3 van ADC. Alleen Wim van j der Blom, die vroeger in het eer- j ste uitkwam, won regelmatig van j Houtman. Het derde punt was voor Sam van de Kwartel, die snel remis aanbood omdat hij een twee om drie over het hoofd j zag. LDC uit Leiderdorp pakte twee punten door Lisse met 12-4 te verslaan. Ab Huisman re- I miseerde met Joost van Hal, ter- I wijl ook Jan van de Leek en Piet i Loving een punt haalden. Van 1 der Zwan, Dekker, Oostergo en i Opoke tekenden allen een over winning aan. zodat met de enige nederlaag van Lindemans de 1 eindstand bereikt werd. RDC 2 I won met 9-7 van RDC 3. i In Katwijk hield KDC 2 het sterke I OGB op 8-8. Ex-studentenkam- i pioen Daan Kromhout verloor I een punt aan Jan Schoneveld maar Frans de Jonge kon de ver- dediging van Jan Commandeur i niet doorbreken. Na remises van I André van der Zwan en Cor de i Jong leek KDC 2 toe te slaan I door zeges van Jaap van Duy i venbode en Jaap Freke, die maz- I zei had. Echter twee nederlagen i betekenden een uiteindelijk I rechtvaardige puntendeling voor I beide teams. i Zwemploeg LZ overtuigt niet LEIDEN - In het zwembad de Zijl zijn gistermiddag de eerste num mers van de B-competitie ver- zwommen. Deelnemende vereni gingen waren HZ&PC, WVZ, DSZ, Nautilus en de Leidse zwemvereniging LZ'86. LZ'86 kwam gistermiddag niet al te overtuigend voor de dag. Het meest opvallend waren de resul taten van de jongere zwemmers onder de 10 jaar. Zij waren het die voor de hoogste plaatsen zorgden. Eén van die zwemmers was Pauline Stastra. Zijn won de 100 meter vrije slag in een goede tijd van 1.17.0. ruim voor haar clubgenote Suzette de Kier die de 100 meter aflegde in een tijd van 1.21.4 Het LZ-lid Winny van Declen eindigde als derde, 1.25.4. Op de 100 meter schoolslag meis jes onder 10 jaar was het Winny van Deelen die het goud op streek. Ze liet de klokken stil staan op 1.39.5. Pauline Stastra zwom zich naar een tweede plaats met een tijd van 1.41.1. Op de 400 meter vrije slag jongens onder de 16 jaar kwam Gijsbert van der Leeden net iets te kort voor een tweede plaats Voor hem werd een tijd van 4.32.7 ge noteerd. Een derde plaats was er ook van Jan Kets op de 200 me- De liefhebbers-veteranen zijn weggeschoten. Na ruim een uur afzien zal Jan van der Horst plaatselijk favoriet Gerrit Kleijveld net te snel af zijn. den. 6-5. Leidse doelpunten: Ma rian Neuteboom 2, Coby Haa- LISSE - Asfaltrondjes met snelle en ruime bochten staan in de wielerwereld bekend als zogenaamde vliegrondjes. Criteria op dit soort parkoersen wor den vaak met hoge snelheden afgedraaid, waarbij ontsnappen alleen mogelijk is in een goed samen werkende groep. De amateurwielerronde van Lis se mag een schoolvoorbeeld van zo'n rondje heten. Op het 1100 meter lange parkoers rond het winkel centrum in de Poelpolder draaide winnaar Jules Bruessing de 80 km in een uur en drie kwartier weg. Goed voor een gemiddelde snelheid van ruim 45 km per uur. Dat asfalt en een hoge snelheid een boeiend koersver loop niet bij voorbaat in de weg staan bleek gisteren overduidelijk. Talrijke ontsnappingen leidden ertoe dat uiteindelijk 21 renners het peloton een ronde lapten, een grote kopgroep die in de finale nog in twee stukken uiteen viel. Jules Bruessing reed daar bij een uitgekiende koers. De man die ooit de Kneet leerde wat afzien is, weet dat hij tegenwoordig niet zomaar meer in zijn eentje de rest van het veld naar huis kan rijden. Toen Ron Snijders, in de klassie kers dit jaar de regelmatigste amateur, drie ronden voor het eind samen met Ron Vroom aan de haal ging was Bruessing de eerste die zich bij de vluch ters meldde. De ontsnapping ging niet door, maar vervolgens speelde de Amsterdammer zijn tweede troef uit: het eindschot. Bruessing wachtte geduldig tot Piet de Groot de spurt aantrok, om vervolgens gelanceerd rappe mannen als Vroom en Snijders ter plekke te laten. Gezien het feit dat Bruessing toch altijd nog een grote naam heeft, kreeg de ronde van Lisse een goede winnaar. Qua werk mochten anderen echter eerder aanspraak op de eindzege maken. Hillegommer Rhett van Trigt betoonde zich lange tijd uiterst ac tief, nam ook de leidersprijs mee naar huis, maar zat er in de finale doorheen. Al snel verloor de koers een anderp streekfavoriet. Een gespannen Karei Teeu- wen poogde met vijf anderen meteen een beslissend gat te slaan, maar nam daarbij teveel risico en kwam in een bocht ten val. Na ruim 20 van de te rijden 70 ronden lieten 14 renners onder auspiciën van Van Trigt en Visser het peloton definitief achter zich. Belangrijkste kanshebbers die deze slag misten waren Ron Smit (kort geleden glo rieus winnaar in Noordwijkerhout en Zoeterowude) en Ron Snijders. Snijders was wel present in een achtervolgende groepje, dat rond de 40ste ronde ontstond. In rap tempo slaagden ook deze achtervol gers erin het peloton te dubbelen. Snijders, Vroom en Bruessing hadden in de finale het meeste over, met Bruessing als de slimme winnaar. De eerste tien: 1 Bruessing (Amsterdam); 2 Vroom (Haarlem); 3 Snijders (Zwanenburg); 4 Stals (Vel- zen); 5 De Groot (Hazerswoude); 6 V.d. Putte (Sant poort); 7 Clinge (Velzen); 8 Maas (Badhoevedorp); 9 Koene (Zandvoort); V.Tngt (Hillegom). De liefhebbers, met daarbij vele streekrenners, gingen de amateurs vooraf. In de finale wisten zeven cou reurs weg te blijven. Oud nationaal veteranen kam pioen Jan van der Horst was daarbij in de eindspurt Lissenaar Gerrit Kleijveld te rap af. Derde werd Henk Buis uit Vijfhuizen. De vijfde stek was voor Noordwijker Joop van de Burg, plaatsgenoot John van der Meer eindigde als 7de, Arie van de Burg won de spurt van het peloton. John Kuyvenhoven heeft de crossfiets weer ter hande genomen en poogt in België, waar al volop wedstrij den zijn, vorm te kweken. In Hoogstraten eindigde de Leidenaar gisteren als zevende. RUUD DOBBELAAR

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 16