TELEVISIE TELEVISIE ZONDAG Radio - tv - kunst ZATERDAG 25 SEPTEMBER 1982 ZA WK9ÊÊÊÊÈ ZATERDAO NOS 18.20 Nieuws voor slechthorenden 18.58 Journaal TROS 19.00 Mickey Mouse en vrienden. Te kenfilms van Walt Disney. 19.15 Hidehi. Britse komische serie met Simon Cadell, Paul Shane, Ruth Ma- doc: „Hartstocht in de Mickey Mouse grot". Het verhaal speelt zich af in een Engels vakantiekamp in de jaren '50. „Maplin's vakantiekamp" We maken kennis met de kunstmatige vrolijk heid en de gruwelen van het vermaak dat in zo'n kamp voor de argeloze be zoeker wordt georganiseerd en waar voor ook nog moet worden betaald. Als de staf van het kamp zich han denwrijvend voorbereidt op het nieu we seizoen, ontdekken zij dat onder de bezoekers ook een professor van de universiteit is. En dat vereist een ande re benadering! (Deze introductie-afle vering werd eerder uitgezonden op 31 mei 1982). 19.55 Met de TROS de winter door. Feestelijke uitzending vanuit de Vei ling Flora te Rijnsburg waar de TROS haar programma's voor het komende winterseizoen presenteert. Met o.a.: Marco Bakker. Bassie en Adriaan. Ron Brandsteder. André Van Duin, Louis Van Dijk, De Dolly Dots, Christine Deutekom. Derek de Lint. Ellen Vo gel. Henk v.d. Meijden, Adriaan Van Limpt, Tom Okker, Vader Abraham, De zangeres zonder naam. Jan Pelle- boer, Willy Walden en Aase Rasmus- NOs" 21.30 Journaal TROS 21.55 Dr. Renz en Co. „Ein fall fur Zwei" Duitse krimi-serie. „De oudere zus ter". In deze aflevering maken we ken nis met advocaat dr. Renz (Gunter Strack) en politie-agent Joseph Matula (Claus Theo Gartner). Advocaat dr. Renz heeft de verdediging op zich ge nomen van Paul Schneider, een jeug dige misdadiger, aangeklaagd door politie-agent Matula. Tijdens het pro ces neemt Renz de agent flink in de tang. waardoor er van de getuigenis van de man weinig overblijft. Paul In het programma "Met de Tros de winter door treedt een gelegenheidskoortje op bestaande uit Koen Verhoef, Martin Brozius, Martin Rudelsheim, Henk v.d. Meyden, Willy Dobbe, Marcel Bruins. Louis van Dijk, Adriaan en Herman Emmink (v.l.n.r.). Schneider wordt dan ook vrijgespro ken. Korte tijd daarna leert agent Ma tula Paul's zuster Laura kennen en wordt verliefd op haar. Deze relatie zal hem duur komen te staan. Dan denkt Matula aan de briljante advocaat dr. Renz en zoekt hem op... NOS 23.15 Journaal 23.20 Nieuws voor slechthorenden 23.25 Studio Sport Extra. Atletiek: ver slag van de ontmoeting tussen Sebas tian Coe en Steve Ovett op de mijl in Oregon. Onder voorbehoud: auto sport. Grand Prix voor Formule I-wa gens te Las Vegas. NEDERLAND 2 18.25 Paspoort 18.35 Sesamstraat 18.50 Toeristische tips NCRV 18.59 Rollebol. Franse poppenserie 19.05 De familie Mayer. Duitse serie met Wolfgang Schenck, Antje Hagen. Else Quecke. Laatste aflevering: Moeder Mayer heeft zich, sinds 't vertrek van haar man zo in haar werk en de zorg voor het gezin gestort, dat ze nauwe lijks aan zichzelf is toegekomen. Ze is dan ook extra ontvankelijk voor de liefdevolle aandacht die mijnheer Kei ler aan haar besteedt. Door de groeien de, wederzijdse genegenheid fleurt ze helemaal op, maar de kinderen zien 't met lede ogen aan en besluiten er een stokje voor te steken... NOS 20.00 Journaal NCRV 20.27 Pip's grote verwachtingen. Brits feuilleton met Gerry Sundquist, Strat ford Johns: Laatste aflevering: Na de mislukte aanslag op zijn leven en de onthutsende gebeurtenissen rond Magwitch krijgt Pip een zware inzin king. Als hij dan ook nog wegens ge maakte schulden gearresteerd dreigt te worden, is het weer zwager Joe Gar- gery die zich liefderijk ontfermt over zijn „maatje", dat hem zo schromelijk heeft verwaarloosd. In de oude, ver trouwde omgeving van de smederij komt Pip helemaal tot zichzelf, maar alles herinnert hem weer aan Estella! 21.20 Showroom-bis. Een samenvatting van de opvallendste ontmoetingen die Jan Fillekers, Henk van der Horst en Arnold Jan Scheer in het afgelopen seizoen hadden met opmerkelijke landgenoten. 22.40 Hier en Nu-Studio Sport. De sport van de zaterdag. 23.05 De verliezers. Al in de derde eeuw was het christendom in Groot-Brittan- nie aanwezig. Wie het daar gebracht heeft weet niemand. Wel is zeker dat de zwervende monniken van Ierland het christendom verder hebben ge bracht. In de zesde eeuw verliezen zij met hun onafhankelijke kerk van de zendelingen die door Gregorius de Grote vanuit Rome zijn gestuurd. Dit verlies betekende wel de bekering van Europa. Samenstelling en regie: prof. dr. Gilles Quispel en Henk Verkerk. NOS 23.40 Journaal NCRV 23.50 Muiterij op de Caine. Amerikaan se speelfilm (1954) van Edward Dmy- tryk met Humphrey Bogart, Van Johnson: Het is 1943, Op de Ameri kaanse mijnenveger de Caine heerst een gemoedelijke sfeer. Dat verandert wanneer een nieuwe kapitein het roer overneemt. Zijn vreemde gedrag roept direct verzet op. Wanneer het schip tij dens een vliegende storm dreigt te ver gaan. nemen de officieren de macht over. In de rechtszaal volgt een boeiende confrontatie tussen de van muiterij verdachte officieren en de ka pitein die door hen als gestoord wordt beschouwd. 18.00 Peter Selie. Britse animatieserie. 18.05 Het Veenmysterie. 13-delig Vlaams jeugdfeuilleton met Bri Le- loup, An Petersen en Roger Bolders: Hilde wordt opgemerkt door bandie ten. Ze wordt gevangengenomen. Tan te Johanna en Jan komen te hulp. 18.30 Sammy's Super T-shirt. Britse jeugdfilm van Jeremy Summers. 19.25 Juke Box. Blondie, Rapture. 19.30 Tiercé, lotto-trekking, mededelin gen en morgen 19.45 Journaal 20.10 Matches, een liedjestoto. Negende spelronde. Twaalf zangers-zangeres sen komen tegen elkaar uit met een lied naar eigen keuze: La Dolce Vita (Seven lonely days), Lia Linda (Bala- lajka), Gene Summer (A little bit of lo- vin'), Sonia Pelgrims (I'll never love this way again), Patty Devick (Butter flies ana flowers). Chnssy (My first taste of love), Bobby Ranger (My Way), Daniel Davis (Nacht in Parijs). Lester en Denwood (Slaap mijn liefste), In- grid Pollet (The raven). Peter Jonck- heer (Pasta plus). Stella (Sad café). 21.10 Shogun. Vijfdelige Amerikaanse serie van Jerry London naar de roman van James Clavell met Richard Cham berlain, Toshiro Mifure en Yoko Shi- mada. Afl. 5 (slot): Mariko en Black- thorne komen er achter dat Ishido één van de leden van de Regentenraad wil laten vermoorden. Mariko gaat pater Alvito daarover inlichten in ruil voor de belofte dat Blackthorne vrijuit kan gaan. De Engelse bemanning vaart de Erasmus naar Anjiro. Blackthorne reist naar Osaka. Hij wordt er uitgeno digd op de receptie ter ere van de vor stin Ochiba. 23.30 Journaal. Voorafgegaan door Bel gische Tiercé: winstverdeling. DUITSLAND 1 WDR 17.30 Hier und Heute unterwegs. Regio nale actualiteiten 17.55 WWF 18.00 Journaal 18.05 Die Sportschau. Voetbal: De Bun- desliga. 19.00 Blickpunkt Dusseldorf 19.25 Dummes Zeug und starke Spru- che. TV-serie 20.00 Journaal 20.15 Einer wird gewinnen. Internatio nale quiz met kandidaten uit acht lan den. Gasten zijn Salena Jones en Ho ward Carpendale. Presentatie: Hans Joachim Kulenkampff. 22.00 Lotto en Journaal. Aansluitend: Das Wort zum Sonntag. 22.20 The deadly companions. Ameri kaanse western (1961) van Sam Pec- kinpah met Brian Keith, Chill Wills en Steve Cochran: De vroegere cavalle- rie-sergeant Yellowleg is al jaren op zoek naar Turk, de man door wie hij werd gescalpeerd toen hij zwaarge wond op het slagveld van de Ameri kaanse burgeroorlog was achtergela ten. Op zekere dag vindt hij Turk en redt hem uit handen van een woeden de menigte die de bandiet wegens valsspelen wil lynchen. Yellowleg wil op zijn eigen manier met de bandiet afrekenen. 00.50 Journaal 18.00 Die Musik kommt... Folkloristisch muziekprogramma met o.a. de Melos- ny-Singers, Carl Gross, het oberharzer Berghornisten Corps. Presentatie: Ma ria Hellwig. 19.00 Journaal 19.30 Beate S. Tv-serie met Suzanne von Borsody en Kai Fisher: Beate is naar de stad teruggekeerd. Ze werkt in een wolwinkel. Haar grote ambitie, het theater, heeft ze nog niet opgegeven. Wanneer er geen klanten in de winkel zijn, studeert ze rollen in. 20.15 Sergeant Rutledge. Amerkaanse speelfilm (1960) van John Ford en Jef- fry Hunter, Constance Towers en Woody Strowe. 22.00 Journaal 22.05 Das Aktuelle Sport-Studio. Re portages, interviews, lotto. 23.20 Zwei Finger einer Hand. Britse speelfilm (z-w) uit 1950 van Georg Ma- rischka met Ferdy Mayne en Wolfram Schaerf. In de Engelse stad Blackburn doolt een lugubere kindermoordenaar rond. Aan de hand van twee vingeraf drukken, die op de plaats van de mis daad werden gevonden, begint Scot land Yard een grote klopjacht. 00.50 Journaal DUITSLAND 3 18.00 Follow me. Cursus Engels. 18.15 Bonjour la France. Cursus Frans. 18.30 Blickpunkt Studium 19.00 Fazit 19.15 Sport im Westen 19.55 Regionaal nieuws 20.00 Journaal 20.15 Die Zauberflote. Reportage over de verfilming van Mozarts opera „Die Zauberflote" door Ingmar Bergmann. 21.15 Vor 40 Jahren. Duits weekjournaal van 30 september 1942. 21.40 Down to earth. Amerikaanse film (1947) van Alexander Hall met Rita Hayworth, Larry Parks en Marc Piatt: Vanuit het hemelse Parnasus, de ver blijfplaats van Apollo en de negen mu zen, kijkt Terpsichore met veel min achting naar de aardbewoner Danny Miller, die zich als Broadway-regis- seur bezighoudt met een musical-re vue over de negen muzen. 23.15 Rockpalast. Optreden van John Watts. 00.15 Journaal NEDERLAND 1 NOS 13.00 -13.05 Nieuws voor slechthoren den IKON 17.00 Tussen afkeer en angst. "Het getui genis van de kerken tegen kernwa pens (3). Een discussie, opgenomen in de Krakeling op 6 september jl. en in twee delen uitgezonden, aan het begin en het einde van de Interkerkelijke Vredesweek. 17.40 Een bericht van de Wilde Ganzen NOS 18.20 Nieuws voor slechthorenden 19.00 Journaal KRO 19.05 Op de praatstoel. Kinderen in ge sprek met een bekende Nederlander. Vanavond kinderen in gesprek met prof. Mr. W.F. de Gaay Fortman. 19.30 Spaans concert. Spaans concert uitgevoerd door het Promenadeorkest o.l.v. Jan Stulen. Solisten: Lucero Te- na - castagnetten, dans en mime, Felix de Utrera - flamenco-gitaar, Augustin Montoya - cantor. 20.25 Jasperina: dat is musical. Een programma, geheel gewijd aan de mu sical gepresenteerd door Jasperina de Jong. Op deze reis door het land van de musical zingt Jasperina o.a. frag menten uit „Swcet Charity", „Evita". „Guys and Dolls", „Promises, promi ses" en de nieuwste „Fien". Haar gast is: Gerard Cox. 21.15 ...of geweld zal worden gebruikt. „Mobiele Eenheid in opleiding". Joost Tholens, de maker deze documentaire, trok wekenlang op met een peloton politiemannen. Hij filmde in Nerijnen de belevenissen van de ME'ers bij de theorie- en praktijkopleiding. Opinië rend commentaar liet hij achterwege. Het enige commentaar in de film is af komstig van de cursisten zelf. NOS 22.30 Journaal 22.35 Nieuws voor slechthorenden NEDERLAND 2 NOS 13.00-13.05 Nieuws voor slechthoren den 15.30 Journaal VARA 15.35 Ik weet zeker dat ik elke noot heb gespeeld! Portret van Itzhak Perlman. een virtuoos violist. Hoewel hij nog maar goed dertig is, is de virtuositeit van Itzhak Perlman al legendarisch. Dit portret toont Perlman thuis als huisvader en op het concertpodium, samen met musici als Pinchas Zuker- man, Vladimir Ashkenazy, Lynn Har- rell en Bruno Canino en met muziek van Bach, Bazzini, Beethoven, Sarasa- te, Vivaldi en Scott Joplin... 16.35 Het museum op de heuvel. Docu mentaire van John en Douwes Fern- hout: Het Israel-museum in Jerusalem is ongetwijfeld het belangrijkste mu seum van Israel. Naast de collectie schilderijen van oude en nieuwe mees ters is er een grote verzameling Joodse kunst, voorwerpen die betrekking hebben op alles wat met het Joodse geloof te maken heeft - van de befaam de Dode Zee rollen tot en met een complete synagoge uit Italië. NOS 17.05 Open schooltijd. Presentatie van de cursussen voor het komende sei- 19.55 Trekking van de lotto 20.00 Journaal 20.10 Panoramiek. Reportage over de verhouding tussen Rusland en India: Twee jaar na de invasie in Afghanistan blijkt dat de regering in New Delhi toch wat geschrokken is. Niet zo zeer vanwege de Sowjet-invasie zelf, alswel vanwege het blijvende karakter van de Sowjet-bezetting in dat land. Voor zichtig neemt India afstand van Mos kou en zet duidelijk een eigen koers uit. 20.40 Humanistisch Verbond VPRO 20.45 BGTV. Actualiteitenprogramma. 21.15 II piccolo Archimede. Italiaanse speelfilm van Gianni Amelio met Lau ra Betti. John Steiner. Aldo Salvi, Shirley Corrigan: De film vertelt het verhaal van Guido, een kind uit een eenvoudige boerengezin. Door een toeval komt Guido in contact met een Engelse kunsthistoricus en zijn fami lie die in de buurt van Florence de zo mer doorbrengen. Als Guido in hun huis voor het eerst van zijn leven klas sieke muziek hoort is hij gebiologeerd - het blijkt dat hij een absoluut gehoor heeft en de moeilijkste muziek kan spelen. Op het moment dat zijn talent ontdekt wordt neemt het verhaal een fatale wending. 22.40 Gotterdammerung 2000. Tweede aflevering in de serie eigentijdse pop muziek programma's waarin speciaal aandacht voor die groepen die over het algemeen niet in de top van de ver schillende hitparades te vinden zijn: de internationale niet-commerciéle avantgardepop. Vanavond: Theatre of Hate, Comsat Angels, Birthday Party en Siouxsie and the Banshees. NOS 23.25 Journaal 23.30 Nieuws voor slechthorenden 11.00 Confrontatie. Een balans van de fusies in ons land. 12.00 Nieuwsoverzicht voor slechtho renden. 12.30 Voor boer en tuinder (1) 14.30 Open school. Handel en wandel: Stress. 15.05 Spel zonder grenzen. Internatio naal spelprogramma vanuit Sherbor ne (West-Dorset) met ploegen uit Liz- zano (Italië), Ulcinj (Joegoslavië), Dieppe (Frankrijk), Versoix (Zwitser land), Vila Real (Portugal), Sherborne (Groot-Brittannië) en Frameries (Bel gië). Commentaar. Mike Verdrengh. 16.30 Militaire taptoe te Edinburgh. Reportage van de militaire taptoe die op 28 augustus 1982 plaats had te in Edinburgh. 17.45 Sportuitslagen 17.55 High Rise Donkey. Amerikaanse jeugdfilm van Michael Forlong met Loigz Gotch. Wendy Cook. Linda Frith-Everitt. 18.50 Peter Selie. Britse animatiereeks voor kinderen. 18.55 De keizerlijke stad. Britse docu mentaire van David Rowan: In 1911 wordt besloten een nieuwe hoofdstad in India te bouwen. Dit was het begin van een 20 jaar durend politiek- en ar chitecturaal conflict. 19.40 Mededelingen 19.45 Journaal 20.00 Sportweekend. met o.m. toto-uit slagen 20.30 Made in Vlaanderen. Reeks tv- films van Belgische bodem. Vandaag: „Ekster". Thriller van Peter Simons naar een scenario van Patrick Lebon met Jo De Meyere, Ugo Prinsen en Jeannine Schevernels: Op een mooie dag organiseert de Diamantclub een unieke tentoonstelling van zeldzame edelstenen. Tijdens de opening van deze expositie wordt de voorzitter, Si mon Wiedemeyer, door een verbitter de en wraaklustige zonderling, die opereert onder het pseudoniem „Ek ster", vergiftigd. Ekster neemt telefo nisch contact met de secretaris van de Diamantclub en stelt deze voor het volgende dilemma: in ruil voor de „Opac", een diamant ter waarde van vier mihoen dollar, zal hij een anti-se rum bezorgen, dat, indien tijdig toege diend, het leven van Wiedemeyer kan redden... 21.25 Mezza Musica. Programma met lichtklassieke muziek, voorgesteld door Evi Maria en samengesteld door Jef Vandenberg. Op het programma: muziek van Johan Strauss (vader en zoon), Eduard Strauss, Joseph Strauss door het Nationaal Orkest van België o.l.v. Silveer Van den Broeck. M.m.v. Peter Seiffert, tenor van de Deutsche Oper am Rhein en Ilonka Szep, so praan van de Weense Volksopera. 22.25 Journaal Zo zal Jasperina de Jong er uit zien in haar nieuwste musical "Fien", waar i KRO-programma "Dal is musical" aandacht aan zal worden gechonken. 09.30 Programma-weekoverzicht 10.00 Tausend Jahre Byzanz. Documen taire serie over de Byzantijnse tijd: „Mozaieken en fresco's als getuigen van de geschiedenis". Aan het einde van de 14e eeuw hebben de Turken het gehele gebied van het duizendjarig Byzantium veroverd. Ondanks de val van Byzantium werden nog steeds frescoes geschilderd, zoals in Mistra. 10.30 Antiquitaten (Ver)Fuhrer. Serie over antiek: „Spiegels en lijsten" 10.45 Das kostbare Salz. Poppenspel. 11.15 Ein Stuck von Euch. „Flucht in die Zukunft",. Film over het schrij versconcours van Radio Stuttgart. 12.00 Der Internationale Fruhschop- pen. Persdebat. Zes journalisten uit vijf landen aan het woord o.l.v. Werner Hofer 12.45 Journaal. Aansluitend: Weekspie- gel. 13.15 Meister Eder und sein Pumuckl. Jeugdreeks met Gustl Bayrhammer. „Het spookt in de werkplaats". 13.40 Jerusalem, Jerusalem. TV-serie met Hinnerk Jensen en Dagmar Kreutzfeld. 15.25 ARD Sport Extra. Motorsport. De Grote Prijs van Duitsland verreden op het circuit van Hockenheim. 17.00 Das Krankenhaus am Rande der Stadt. TV-serie met Ladislav Chudik en Ladislav Frej. 18.00 Verkiezingen. De deelstaatverkie zingen in Hessen. 18.03 Weltspiegel. Actualiteitenrubriék. 18.30 Journaal 18.33 Die Sportschau 20.00 Journaal 20.30 Expeditionen ins Tierreich. Do cumentaire. „Verliefde amfibiën". 21.15 Wahl in Hessen. De verkiezingen in Hessen. 21.30 Roots. Amerikaanse serie met Ire ne Cara en Bernie Casey. Afl. 8: Bij een gasaanval in Frankrijk wordt Simon zwaar gewond. Wanneer hij het hospi taal in Frankrijk mag verlaten, is de oorlog ten einde. Juichend worden de zwarte regimenten - zij zijn de eerste die in de VS terugkeren - met een grootse parade op de New Yorkse 5th Avenue ontvangen. 22.20 Journaal 22.30 Mit Consul Clodius fing alles an. De geschiedenis van de sociale verze keringen. Vandaag de dag kan men zich zowat tegen alles verzekeren. De Romeinen hadden 2000 jaar geleden reeds een systeem van sociale zeker heid op poten gezet. 23.15 Hesperion XX. Italiaanse en Spaanse muziek uit de Renaissance en vroege barok. Solisten: Montserrat Fi- gueras en Josep Benet. 24.00 Journaal DUITSLAND 2 09.15 Eucharistieviering. Dienst vanuit Karlsruhe 10.00 Programma-weekoverzicht 10.30 ZDF Matinee. Kalendernotitie van Hans Kasper. Aansluitend: „Unterm Birnbaum" Oostduitse film (1973) van Ralf Kirsten met Angelica Domrose en Erik S. Klein. 12.00 Das Sonntagskonzert. Folk-mu- ziek en volksdansen op het Bamburgh Castle. Met o.m. Alistair Anderson, The Campion String Band, Bonny Dobson. Ann Barraclough... 12.45 Freizeit. Tips voor de vrije tijd. 13.15 Chronik der Woche. Weekjour naal. 13.40 Een jongen uit Noorwegen. „Ma- this gaat naar school". TV-serie voor de jeugd. 13.55 Ich will meine ruhe. Tekenfilm. 14.05 Die Achterbahn. Jeugdfilm: Margi is 16 jaar. Zij heeft moeilijkheden met haar ouders, die niet voldoende begrip kunnen opbrengen voor de jonge ge neratie. Margi is op zoek naar een ech te vriend, aan wie ze dit allemaal kan vertellen. 14.40 Journaal 14.45 Danke schon. De aktie Zorgen kind. 14.50 The Kid Brother. Amerikaanse film (1926) van Lewis Milestone met Harold Lloyd, Jobyna Ralston en Wal ter James: Sheriff Hikory en zijn twee zonen nemen de derde zoon, Harold, niet serieus. De komst van 'n circus, met de mooie en lieve Mary, biedt hem de kans te bewijzen wat hij kan. 16.10 Gewalt gegen Kinder. Documen taire reeks over kindermishandeling. Maatregelen tegen ouders en de op vang van het kind. 16.57 Programma-overzicht 17.00 Journaal 17.02 Die Sport-reportage 17.44 Tagebuch. Uit de evangelische we reld. 17.59 Journaal. Aansluitend de verkie zingen in Hessen. 18.10 Gunsmoke. „De paardenrace". Amerikaanse westernreeks met James Arness en Amanda Blake. Tuck's gro te trots is zijn paard Jubilee en met dit dier hoopt hij ooit een grote prijs te winnen. Een rijke paardenkenner wil Jubilee kopen... 19.00 Journaal 20.30 Die Kartause von Parma. Reeks in zes afleveringen met Marthe Keiler en Andrea Occhipinti. Afl. 5: Fabrizio's gevangenschap stort de hertogin in vertwijfeling en machteloze woede. Ze wordt zich bewust van haar liefde voor de jongeman en besluit alles in het werk te stellen om hem te redden en wraak te nemen op de prins. Intussen telt er voor Fabrizio maar één ding: Clelia ontmoeten. 21.25 Journaal. Aansluitend: Verkiezin gen in Hessen en sport op zondag. 21.55 The Muppets go to the movies. Klassieke stomme- en geluidsfilms met de Muppets in de hoofrollen. 22.45 Journaal 23.00 Verkiezingen in Hessen. DUITSLAND 3 09.00 Telecollege.Engels en aardrijks kunde. 16.00 Telecollege. Engels en Frans. 16.30 Ihre Heimat - unsere Heimat. Pro gramma voor Grieken, Joegoslaven en Spanjaarden. 17.30 Sehen statt Horen. Weekjournaal voor gehoorgestoorden. 18.00 Das Gehcimnis des Weidenkor- bes. Tsjechische kinderserie. 18.30 Fragestunde 19.15 Rockpalast. Vandaag met: Wayne County and The Electric Chairs. 19.55 Regionaal nieuws 20.00 Journaal 20.15 Nibelungen Lied. Documentaire serie. „Wie is wie aan het hof van Bourgondië?". Het Nibelungenlied beschrijft in 2000 strofen gebeurtenis sen die mogelijkerwijs in Europa plaatsvonden. Vooral in de negentien de eeuw waren veel historici ervan overtuigd dat achter de Bourgondi sche koning Gunther en zijn vertrou weling Hagen, die in Worms verble ven, geschiedkundige figuren moeten worden gezocht. Anderen verwijzen de hele Nibelungenhistorie naar het rijk der fabelen.. 21.00 Auslandsstudio. Buitenlandse re portages. 21.45 Kolner Treff. Aansluitend Jour naal. NEDERLAND 1 NOS 10.00 Schooltelevisie. Insecten. 10.30 V.O.-magazine. 11.00 Ik zou wel eens Willen weten. (Tot 11.30 u.) 13.00 -13.05 Nieuws voor slechthoren den 14.00 Schooltelevisie. Wat doe je daar? VOO 16.00 Tineke. Tineke Vos presenteert ge wone dingen uit het dagelijks leven Onderwerpen zoals media, kunst er film zullen worden afgewisseld me' discussies en muziek. NEDERLAND 2 NOS 13.00-13.05 Nieuws voor slechthoren den BELGIE 1 14.00 Schooltelevisie: Wereldoriënta tie: Kaas; 14.25 Milieufilm (1); 14.30 Biologie: Plantaardig; 15.00 Geschiedenis: een kantelend tijd perk (1870-1914); 15.30 Engels: How to get a Scoop. (Tot 16.00 u.); 17.00 Aardrijkskunde: De mens en de zee; 17.30 Aardrijkskunde: Brazilië. DUITSLAND 1 10.00 Journaal 10.03 Die Kartause von Parma. TV-se- rie. 11.00 PTL: die grosse Jesus-Show. De „elektronische kerk" in de Verenigde Staten. 11.30 Am Tag nach der Hessen-Wahl Evaluatie van de verkiezingen in Hes- 12.25 Weltspiegel. Actualiteiten. 12.55 Persoverzicht 13.00 -13.15 Journaal 16.10 Journaal 16.15 Gut Land. Kinderprogramma. 17.50 Journaal DUITSLAND 2 10.00 -13.15 Programma-overname Duitsland 1 15.57 Programma-overzicht 16.00 Journaal 16.04 Einfuhrung in das Familienrecht. De echtscheiding. 16.35 Lassie. Jeugdserie met Jon Pro- vost. „Op zoek naar water". 17.00 Journaal 17.08 Tele-Illustrierte. Gevarieerd pro gramma met: Actueel thema, sport, amusement. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Tele-Gymnastik 08.30 Schooltelevisie 09.25 Sesamstraat 10.05 Schooltelevisie 17.00 Schooltelevisie

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 4