Weer verse vis in gereinigde vijvers van Berldiontpark iLe/cfee agenda In centrum van Voorschoten 5a wil liever 7 zijn SCiffK Wassenaarse- weg voor deel geasfalteerd Veelzijdige folklore bij gitaartrio Toverlei slaagt met stuit Pinter in Engels q. VOORSCHOTEN De vijvers in het burgemeester Berkhoutpark in het centrum van Voorschoten worden binnenkort uitgebaggerd. Gelijktijdig zal Voorschotenaar Jaap Teske in samenwerking met de landelijke 'organisatie verbetering binnenvisserij', zor gen dat er weer verse vis in de vijvers komt. Teske, gepensioneerd kapper en sportvisser, schreef in februari van dit jaar een brief aan de ge meente. Daarin verzocht hij de vijvers van het Berkhoutpark te rug te brengen tot het peil zoals dat in zyn herinneringen leefde: "Gezonde waterpartijen met daarin een gezonde visbezet- ting". Op 11 mei kreeg hij een brief terug met daarin de toezegging dat in de komende winterperiode de vijvers zouden worden uitgebag gerd. Tevens werd zijn medewer king bij het uitzetten van vis in de vijvers zeer op prijs gesteld. Oud Voorschotenaren kunnen zich de tijd nog wel voor de geest ha len dat in de vijvers niet alleen de eendjes gevoerd hoefden te wor den, maar ook de zeer grote kar perachtige vissen, die loom hun kop boven het water uitstaken en het brood pakten. Dat is al ge ruime tijd voorbij. Het park, dat in 1937 werd aangelegd, is het oudste park van Voorschoten. Burgemeester Berkhout ontwik kelde tijdens de crisisperiode dit werklozenproject: het aanleggen van het park. Het park koste op die manier vrijwel niets voor Voorschoten en tientallen werk lozen hadden nuttige arbeid, zo als dat in die tijd heette. Het visbestand is in de loop der ja ren aanzienlijk achteruit gegaan. Werd er tijdens de oorlogsjaren nog wel een visje uit de vijver verschalkt, daarna stierven de vissen vanzelf in het water. Gemeente-ambtenaar Cees Kort- leever, chef afdeling sportzaken, heeft al te kennen gegeven ach ter het plan van Teske te staan om weer vissen in de vijvers te laten zwemmen. Ook voor de Voorschotense beplantings- dienst komt het idee goed van pas. De vijvers zouden toch uit- ZATERDAG 25 SEPTEMBER 1982 gebaggerd worden en het idee van burger Teske kan dan direct uitgevoerd worden. Vandalisme Het grote bezoek aan het park en helaas ook het ontstane vandalis me vragen veel onderhoud. Daarnaast zijn ook sommige vas te bewoners ware slopers. Zwa nen vinden het bijvoorbeeld een aardige bezigheid om de kanten af te kalven. Meeuwen hebben al lang ontdekt dat het goed vissen is in het ondiepe water en ook uitgestoten reigers beoefenen deze sport. Om gelijke kansen te scheppen WASSENAAR - Je zult maar aan de Koekoekslaan 5a wo nen in Wassenaar en dat let tertje 'a' niet achter je num mer meer willen hebben. Maar dat gaat zomaar niet. Het kan zelfs leiden tot een beroepsprocedure bij de Raad van State. De bewoner van 5a ging laatst naar de gemeente toe met het verzoek voor een ander num mer. Er zijn een aantal huizen met nummer 5 aan de Koe koekslaan en dat kon wel eens verwarring geven. De bewoner wist wel een moge lijkheid om dit te verbeteren: nummer 5a zou 7 worden, 5b wordt 9, de 7 wordt 11 en zo het rijtje van de Koekoeks laan af. Maar helaas de buren van 5a voelden er niets voor. Jan en alleman moest dan gewaar schuwd worden en het dure briefpapier zou ook niets meer waard zijn. "Gezien de meerderheid der bewoners de huidige situatie wilde handhaven, heeft B en W be sloten het niet tc doen", werd de Wassenaarse eindconclu- De zaak leek daarmee afge daan. Leek want 5a heeft nu beroep tegen deze Wasse naarse beslissing ingediend. Gisterochtend diende deze zaak voor de afdeling Recht spraak van de Raad van State en het 'vonnis' zal de bewo ner van 5a worden opge stuurd. Als het nu alleen maar in de juiste brievenbus terecht komt. Expositie In het verpleegtehuis Leythenro- de (Hoogmadeseweg 55, Leider dorp) zijn vanaf gisteren bloem- collages van Ilonka Rector-Wil- helmus te bezichtigen. De expo sitie is dagelijks geopend tussen tien uur 's ochtends en acht uur 's avonds. De collages van ge droogde bloemen en planten blijven tot 24 oktober hangen. Klassiek In de Leiderdorpse Muzenhof wordt morgen een open dag met klassieke muziek gehouden. Van twee uur af treden diverse ensembles, duo's, kwartetten en solisten op. Wandelconcert In de salons van het Kasteel Oud Wassenaar presenteren diverse musici zich. Onder de naam wandelconcert wordt morgen een voorproefje gegeven van de concerten die later in het sei zoen in het kasteel worden ge houden. Het wandelconcert be gint om twee uur en duurt tot vijf uur. Open dag De tafeltennisvereniging Oegst- geest houdt morgen van twaalf uur af een open dag in het cen trum in de Voscuyl. Orgelconcert In de Dorpskerk in Wassenaar geeft Wim van Beek morgen om zeven uur een orgelconcert. Hij speelt Frans-Duits georienteer- de werken. Muziekworkshop In de Lindehoeve wordt morgen avond weer de eerste muzie kworkshop gehouden. Tijdens de workshop kunnen amateur- muzikanten met elkaar spelen. Het geheel speelt zich af in de stal van de Lindehoeve. Postzegels De postzegelvereniging "De Rijn streek" houdt maandagavond in het Dorpshuis in Leiderdorp (Hoofdstraat) een postzegelruil beurs. Tevens is er een veiling. De jeugd kan terecht tussen ze ven en acht uur. Na acht uur kunnen volwassenen hun post zegels ruilen. LEIDEN - Een deel van de Wasse- naarseweg (even voorbij de hoofdingang van het AZL tot aan de grens met Oegstgeest) zal vol gende week van een toplaag as falt worden voorzien. Maandag wordt begonnen en men denkt een dag of twee, drie bezig te zijn. Het autoverkeer zal tijdens de werkzaamheden steeds over één rijbaan worden geleid en eni ge vertraging is niet uitgesloten. Bovendien wordt de bocht aan het eind van de Wassenaarseweg geheel uitgebroken, opnieuw be straat en geasfalteerd. Op die plek wordt het verkeer met tijde lijke verkeerslichten geregeld. LEIDEN - Prof. dr W. Vervoort heeft gistermiddag in het Gorlaeus- laboratorivjn afscheid genomen als directeur van het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie en als buitengewoon hoogleraar in de Systematische Dierkunde. Vervoort was in de periode 1941-1950, met een onderbreking, als conservator verbonden aan het Rijksmuseum van Natuurlijke His torie. Van 1950 tot 1961 beheerde dr. Ver voort de afdeling Cytologie en Histologie van het Zoologisch La boratorium te Leiden. In 1961 keer de hij terug naar het museum. LEIDEN - Geboren: Florence Margare- tha dv. A. Reijerkerk en C.P. Heems kerk, Wouter Petrus zv. C.J. Trouwee en A.A. van Egmond, Adolph Ruwaard zv. A.R.A. Uittenbogaard en J.P. Turen- hout, Nicolaas Corneli6 zv. C.F. de Best en J van Duijn, Stephen James zv. A.J. Verhage en Y.J. Zeef, Jeanine dv. E. Klinkenberg en J.P.A. Loos. Hendrika Wilhelmina dv. D.L. Glasbergen en A.W. van der Does, Jordy zv. D. van 't Zelfde en M. Sliggers, Menno Francis- cus Hugo zv. F.H. Bicker en S.Y. Keij, Emanuela Lisandra dv. R.V.U. Renai en P.S.E. Zoppi, Nuray dv. F. Sirabas en J.C. van der Blom, Sevgi dv. I. Akdeniz en N. Ertan, Hendrikus Wilhelmus zv. W.P. van der Klugt en E.C.W.M. Vasten- Burgerlijke stand houd, Vincent zv. L.J. van den Broek en G. de Vries, Jerona Johanna dv. A.W. van der Zwan en J.J.Th.M. Vlieland, Sa rah dv. H.K.P. Feirabend en F.M.A. Bi- garé, Linda dv. J.W. Aarts en M A. Buntsma, David Patrick zv. P. de Haas en R.M.E. Torres Drago, Johannes Cor- nelis, zv. G-A- Spek en C.M.E. Annard, Jean Paul zv. A. Urmston en J.N.M. Bakker, Johannes Barend zv J. van Beelen en J.B. Mulder, Ruben Jacobus Marinus zv. M.G. Altena en G. Bijman, Mathilde dv. J.J. Witkam en M.A.M. Ie Feber, Anne-Marie Kristel dv. H. van Sprang en M.C.A.E. Lekanne gezegd Deprez, Renate dv. P.J. Slingerland en A. Straver, Tim zv. H.J. Salman en M.P. Verhoeven, Jelle zv. W. Smit en G.J Smit, Samantha Jane dv. D. Callaghan en A.J. Upton, Daisy Francis Viola dv. R.L.A. van Arkel en A.F.Th.M. van der Maat, Debby Vivian Mandy dv. R.L.A. van Arkel en A.F.Th.M. van der Maat, Frank Christiaan zv. E. Gravekamp en S. Noort, Sabrina Hendrika dv R.P. van der Slot en U.E. Pollaert, Abraham Cor nells Maria zv. J.P.M. Beneken ge naamd Kolmer en A. Hesseling, Elisa beth dv. W.I. Heemskerk en J.J. Ver haar, Maurice zv. F.J. de Vos en H. den Oude, Jolijn Caroline dv. A.B.J. Schol- tes en W.C.F. Mieremet, Bart Karei zv. H.W.M. van Teeffelen en L.A. ten Napel, Petronella dv. P. van Beelen en G. Ou wehand. Mr. Vrolijk (met koffer) wordt ontvangen in het raadhuis van Oegstgeest OEGSTGEEST - De commissaris der koningin in Zuid-Holland, mr. M Vrolijk is gisteren op be zoek geweest in de gemeente Oegstgeest. Het zal zijn laatste werkbezoek zijn aan deze ge meente, omdat hy binnenkort met pensioen gaat LEIDEN - Harold Pinter schreef ooit "De Minnaar" en l neater ïovenei uit Leiderdorp had de euvele moed deze éénakter gisteravond in de Kapelzaal van het K en O gebouw in het Engels ten tonele te voeren. Els Wenink speelde 'Sarah' en Et Meyvogel was 'Richard'. Het was de eer ste maal voor zover ik me kan herinneren, dat een Leids/Leiderdorpse amateurtoneelvereniging een toneelstuk in de oorspronkelijke taal speelde. De enige uitzondering hierop vormt LEST, het Leiden English Speaking Theatre, maar deze toneelgroep bevindt zich toch (gezien haar universi taire achtergrond) in een moeilijk vergelijkbare positie. 'De Minnaar' dus, gelardeerd met prachtige muziek van King Crimson's 'Discipline'. Een verrassend korte, maar niet minder spontane, opkomst van Will van Piere als de melkboer en voor het overige Els Wenink en Et Meyvo gel die zich in de Engelstalige tekst zo mogelijk nog beter van hun taak kweten dan in de eerdere Nederlandse versie. Vooral Et Meyvogel had de juiste intonatie en articulatie gevonden, waar aan Els Wenink zich moeiteloos aanpaste. Nergens in de tekst werd in het Nederlands begonnen met een haastige ommezwaai naar het En gels. Bovendien slaagden beiden erin het eindeloos voortdurende spel tussen beide geliefden, die naar 'verbale variaties' zoeken om hun hu welijk te redden, overtuigend overeind te houden. Ook op het moment dat de onvermijdelijke kortsluiting zich aandient. •Vluchtige Ontmoetingen' na de pauze van Alan Ayckbourn is eigenlijk alleen maar erg geestig. Maar dat predikaat kon de tweede éénakter toch alleen maar meekrijgen door het spontane spel van Hans Schip- aanboord. Speelt hij in de eerste scène een wat dommige man, die pretendeert de wijsheid in pacht te hebben, in de tweede scène is hij een keurige, oude heer, die verbaasd luistert naar de spraakwaterval van de dame naast hem. Door het zeer redelijke niveau van de eerste éénakter en het niet onver dienstelijke toneelspel in de tweede, bleek het niet doorgaan van de eerder aangekondigde éénakter 'Horen' zeer snel vergeten. BERT KOEKEBAKKER. voor vogel en vis, is het noodza kelijk dat de vijvers weer op diepte gebracht worden. Voor burgers blijft het uiteraard ver boden om in de vijvers te gaan vissen. Experts op dit gebied zijn er van overtuigd dat binnen eni gejaren de vijvers weer vol zitten met de karperachtige vissen. LEIDERDORP - In de Leider- dorpse Dorpskerk werd gister avond het eerste concert van dit seizoen, onder auspiciën van K&O-Leidedorp, gegeven door het "Gitaartrio Dick Visser". Het trio bestaat uit Dick Visser, Theo Krumeich en Emile Hopman. Het programma werd uitge bracht onder de titel "Vanuit de Folklore". In eerste instantie zou men kunnen denken dat deze titel een eenzij dig gericht beeld geeft, doch het tegendeel werd bewezen. Een ruim scala van volksmuziek uit allerlei verschillende landen werd met élan ten gehore ge bracht. Het programma werd ge opend met een bruisende fla menco. In Granada van I. Albi- nez kwam het kenmerkend con trast van "melancolie" en "tem peramentvol" goed naar voren. Het vierde programmapunt was geheel anders van karakter. Deze composities uit 't Uitnemend Ka binet" (Amsterdam 1646) werden subtiel vertolkt. Het samenspel van dit trio is geroutineerd en eensgezind. De passages waarin de partijen parallel verliepen, waren hier en daar wat slordig. De oprichter van dit ensemble, Dick Visser geeft een duidelijke inleiding, en dat komt het sa menspel ten goede, waardoor een duidelijke eenheid van klankkleur en interpretatie was te horen. Ook zijn toelichtingen op de uitgevoerde werken waren er debet aan dat het concert ont spannen en in intieme sfeer ver liep. Na de pauze werd het Grieks Feest van D. Fampas, speciaal voor hem gecomponeerd, uitgevoerd. Beeld was de Drie Griekse Vazen gecomponeerd door Dick Visser. Hel programma werd afgesloten met een schitterend vertolkte fla- ZATERDAG Leiden - Groenoordhallen, Beestenspul 10-18 uur. I Nieuwe Mare/hoek Oude Singel tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, cafd avond, 21-1 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit Caeciliastraat 18, jongerencafé, tot oi geveer 20 jaar. 22 uur. disco. Jongeren Advies Centrum - Caecilii straat 67. 14-17 uur LVC - Breestraat 66, optreden de Britq groep Monochrome Set, 21 uur. LVC - expositie van het duo Dynamc 14.17 uur Leiderdorp - muziek- en majorettencori cours naast Zijlkwartier, 11-19 uur. Basketbaltoernooi - Hoogmadesewe! Dennenschans, vanaf 11 uur. Bloemerd - brandweershow, 12 uv Dwarswatering - ludieke roeiwedstrij4 ZONDAG Leiden - Groenoordhallen, Beestenspuj 10-18 uur. iteit r Caeciliastraat 18, 'De Roze Salon', 14-1! Ontmoetingscentrum - Hoek Boshuizei laan, bejaardensoos Zuid-West, m 14.30 uur. Manege - Wassenaarseweg, bazar en fan cy-fair, georganiseerd door de stichini paardrijden voor gehandicapten, 10-li ziek, vanaf 14 t Wassenaar - kasteel Oud Wassenaa) wandelconcerten van 14-17 uur. Dorpskerk - orgelconcert, 19 uur. Oegstgeest - Voscuyl, open dag tafelten nisvereniging Oegstgeest, vanaf 12 uu< G Voorschoten - Lindehoeve, muzie kworkshop, 21 uur. MAANDAG Leiden - Stadhuis, gemeenteraad, 19.3 Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 11 film 'Sauve qui peut (la vie) van Jear, Luc Godard, ma en di om 20 en 22.1! Werklozen Advies Centrum - Breestraa 19, ma XJm vr van 10-12 uur, tel. 122000 Vereniging Ouders van Drugsverslaat den - Lange Mare 45, 20 uur, tel. 130547 Buurtwinkel - Haarlemmerstraat 73fc spreekuur Comité Gasprijsverhogini NEE, divan 10-11 uur. Architektenwinkel - Oude Vest 161 kosteloos advies, 17-18 uur. 't Bruggehoofd - Steenschuur 11, arm teurfotografie, 20 uur. Leiderdorp - Dorpshuis, postzegelruil f avond, 20 uur. ARTSEN v Leiden - de weekenddienst begint zater dag om 8 uur en eindigt zondag om 2' Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Stolk, Burggra venlaan 16, tel. 125820, spreekuur vlg afspraak. zo 8 uur tot 24 uur: H.J. Klaasen, tel 213546, spreekuur vlgs afspraak. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk Professorenwijk, de Waard: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Engel, de M. vai Streekkerkstraat 53, tel. 121334, spreek uur vlgs afspraak. zo 8 uur tot 24 uur: A. van Lu(jk, Was straat 2a, tel. 122522, spreekuur vlgs ai spraak. Wyk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid za 8 uur tot zo 8 uur: A. Boer, Kennedy laan 46, tel. 310420, spreekuur vlgs ai spraak. zo 8 uur tot 24 uur: A.A. van Rijn, Melis setuin 5, tel. 210797, spreekuur vlgs ai spraak. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol Verhage, Zwijnenburg: za, J.W. Stuyfzand, tel. 312513, spreek uur 11-11.30 uur in de praktijk Arends horstlbegane grond). t zo, H.A.M.M. Meijer, Stokroos 1, tel 215510, spreekuur 11-11.30 uur aan huis Leiderdorp - P. v. 't Woud en L. Midden 'c dorp, Hoofdstraat 40, tel. 410070 t spreekuur za en zo van 12.30-13 uur aai i 174922. Voorschoten - za, J.H. Vrijenhoek Bachlaan 1, tel. 2356; zo, W. van Dam Palestrinalaan 29, tel. 3960. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst vai de apotheken in de regio Leiden, word waargenomen van vr 24 tot 1 okt door: Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel 120136. Apotheek Noord-Hofland, Thorbecke weg 3, Voorschoten, tel. 762877. DIERENARTSEN Leiden - voor de praktijk van Muurling Helder, Roest: A.W. Helder, Hermelijn kade 23, tel. 144323. C.P. van Oostrom, Veurseweg 36, Voor schoten, tel. 01717-2317. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: H.A.J.M. Middelweerd, He renweg 77, Warmond, tel. 01711-1738 spreekuur za en zo om 13 uur. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel ten noorden van de Rijn. 134604; tel. ter zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp. Zoeterwoude Rd - Kruis gebouw. Berkenkade 7, tel. 410131 spreekuur ma Urn do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13 13.30 uur Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7. te( v.d. Waalslaan. tel. 4641. In de ochtenduren woonde Vrolijk de wekelijkse vergadering van het college van burgemeester en wethouders bij. Daarna werd een bezoek gebracht aan kasteel Ou d-Poelgeest, waar aspecten als monumentenzorg en de proble- Vrolijk (voor het laatst) in Oegstgeest men van het vormingswerk aan de orde kwamen. Het gezelschap ging daarna naar de Leo Kanner- school. Deze school is sedert haar stichting in 1969 uitge groeid tot een streekschool met ongeveer honderd pupillen, die onderwijs volgen voor zeer mot. lijk opvoedbare kinderen. Het bezoek werd afgesloten met een informele raadsbijeenkomst. Gelijktijdig kon mr. Vrolijk ken nis maken met het werk van vier Oegstgeester kunstenaars. In de raadszaal en de hal van de eerste etage hangen werken van Frits Huysman, Marie Oosterbaan, Enka de Wit en Gerard de Wit Na de gebruikelijke toespraken en het drankje vertrokken Vrolijk en zijn vrouw aan het eind van de middag weer naar huis. LEIDSCH £i. DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071 -149441 Geen krant ontvangen, tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19.30 uur), zaterdag van 16 30-18 00 uur Abonnementsgelden b«i abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV Directie G Koopman J. Ruygrok-Hoogeveen Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a Rome. Madrid. Mexi Rubnekchefs J. Kroon (stad) B W T Jungman (ptv)

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2