mededelingen gemeentebestuur 1 I leiden 27 sept. tlm 1 okt. '82 Gemeenteraad Maandag 27 september a.s. om 19.30 uur. Agenda: Onderzoek geloofsbrief nieuw benpemd lid van de Gemeenteraad (vacature de heer Dallinga). Een brief van de fractievoorzitters van de P.v.d.A en de VVD, met bijlage inzake het collegepro gramma 1982 1986, en brief van B en W ter za ke. Vaststelling reglement marktdagen en -uren en de aanvoertijden van de veemarkt (N B. in het Raads besluit aanvoertijden no 4 wijzigen in 3). Programma voor woningbouw, woningverbete ring (vernieuwbouw) en wijkverbetering voor de periode 1982 tot en met 1985 Garantiegeldlening Stichting Bejaardencentrum Haagwijk Eerste actie plan Verkeerscirculatieplan. Nadere uitwerking van actiepunten van het Par- keerplan Overdracht gemeentelijke woningwetwoningen aan de bewoners. Beschikbaarstelling krediet voor de bouw van een rioolgemaal en aanleg twee persleidingen aan de Jacob Catslaan. Wijziging gemeentebegroting Grondbedrijf 1981 Wijziging gemeentebegroting aantal tëkken van dienst, dienstjaar 1982 (2e Algemene Begrotings wijzigingen) Bouw 8 woningen aan de Prinsenstraat 8 ber gingen. Bouw 8 bergingen achter woningen Nassaustraat Beschikbaar stellen kredieten voor aankoop brand- weermaterieel. Uitgifte in erfpacht perceel grond Merenwijk Garantie geldlening ad 1 320.000,— aan Stichting Sint Maarten. Garantiebepalingen leningen niet winst beogende instellingen ten behoeve van woningbouw. Voorlopige vaststelling exploitatiekosten van open baar buitengewoon onderwijs 1979 Aanvullend krediet herstel woonhuis Cronesteijn 3 overdracht gronden c.e van het vervallen tracé rijksweg no 4 (Haagse Schouwweg). Beschikbaarstelling kredieten voor onderhouds werken en restauratie Stedelijk Museum De Laken hal. Commissie vergaderingen Overige vergaderingen Werkgroep bestemmingsplan Tuinstadwijk/ Staalwijk. De 4e vergadering van deze werkgroep vindt plaats op maandag 27 september a s om 20 00 uur in bet dienstencentrum De Linde. Heren straat 64 te Leiden. - Agenda Vaststelling verslag vergadering gehouden op 13 september j I Ingekomen stukken c a Afronding uitgangspunten voor het (ontwerp)be stemmingsplan - bedrijven - terrein voormalig badhuis - Herenstraat verspreide winkels woonruimte alleenstaanden en tweepersoons huishoudens - binnenterreinen o.a. achter Leliestraat 116 achter 3 oktoberstraat 1 tuinen en erven globale invulling wijzigingsbevoegdheid voor ter reinen RUL en 3 oktoberschool Rondvraag Projektgroep Pancras-West Dinsdag 28 september a.s om 15.30 uur in ka mer 201 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Agenda: Stand van zaken met betrekking tot - het verbeteringsplan. - het bestemmingsplan; - school/parkeergarage op de Kaasmarkt, - de restauratie van de kelders Hoogstraat, de aanleg van riolering. Bouwplannen. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie centrum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Beheerscommissie Stadskabei Leiden. Dinsdag 28 september a.s. om 19.30 uur in ka mer 212 van het stadhuis. Agenda: Uitbreiding Stevenshof Begroting Stadskabei 1983 Overname C A I Waardeiland. Bijstelling tarief na aansluitingen. Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Open bare Werken en Verkeer. Donderdag 30 september a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Heroverweging tracé verbindingsweg Lage Mors- weg/dr. Lelylaan. Voorstel tot benoeming hoofdingeland en hoofd ingeland plaatsvervanger van Rijnland. Voorbereidingsbesluit Haver en Gort. Voorbereidingsbesluit Haagsche Schouw. Vaststelling onteigeningsplan de Camp (Jl 21.15 uur). Nota inzake onderhoudsovereenkomst houtzaag molen "De Heesterboom". Herstructurering Verkeerscommissie. Benoeming leden uit de commissie in de Begelei dingscommissie Openbare Werken Binnenstad Voorstel benoeming leden gemeentelijke monu mentencommissie Commissie voor de Beroep- en Bezwaarschrif- Vrijdag 1 oktober a.s. in kamer 101 van het Stadsbouwhuis. Langegracht 72. Agenda: De commissie behandelt 4 bezwaarschriften gericht tegen de afwijzing van verzoeken om registratie als woningzoekende. 14.30 uur Bezwaarschrift van de heer H.H. Zonderop 14 50 uur Bezwaarschrift van de heer P.J. van Haasteren 15.15 uur Bezwaarschrift van de heer B T. Mar- Hinderwet Verleende vergunning Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend dat door hen onder voorschriften om gevaar, schade of hinder van ernstige aard voor de omgeving te voorkomen, op 24 september 1982 vergunning in gevolge de Hinderwet is verleend naar aanleiding van het verzoek van Vermeer Grond en Wegen B.V to Hoofddorp, voor het oprichten van een 1.500 liter L P.G tank ten behoeve van de verwarming van een directie /bouw keet op een perceel grond in de Stevenshofjespol- der t o Rijndijk 200 t'm 228, kadastraal bekend gem Leiden, sectie W, nr. 4542 (gedeeltelijk) N B. de L.P.G.-tank is gesitueerd op 200 meter van de woonbebouwing. De beschikking en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf heden gedurende één maand ter inzage op het Stadsbouwhuis. Langegracht 72. kamer 012, begane grond, elke werkdag van 8 30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Deze stukken liggen eveneens vanaf heden geduren de één maand ter inzage in het Informatiecen trum van het Buro Voorlichting, in de hal van het stadhuis, elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algeme ne bepalingen milieuhygiëne staat tot 24 oktober 1982 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager van de vergunning; b de betrokken adviseurs; c. degene die overeenkomstig het gestelde in de wet algemene bepalingen milieuhygiëne schriftelijk of mondeling bezwaren hebben ingediend tegen de aanvraag en/of ontwerpbeschikking; d enige belanghebbende, die aantoont dat hij/zij re delijkerwijs niet in staat is geweest overeenkom stig het gestelde in de onder c genoemde wet schriftelijk of mondeling bezwaren in te dienen te gen de aanvraag en/of ontwerp beschikking. Bovengenoemde beschikking-wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij vóór 24 oktober 1982 beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Ma jesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht vóórdat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de Directie Milieu, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, ka mer 012, tel. 071 254437 Diversen r en wethouders hebben op 21 septem ber 1982 de volgende bouwvergunningen verleend: - Jacob van Campenlaan 144, maken rookkanaal en open haard; - Drie Octoberstraat 8. maken dakopbouw aan voor zijde woning; Morsweg 183, plaatsen dakkapel in achtergeveldak- vlak; - Jacob Catslaan 65, inwendig verbouwen woning; - Maresingel 54, vergroten toestellen berging achter school; - Maredijk 149, plaatsen tweetal dakkapellen in ach- tergeveldakvlak; - Van 't Hoffstraat 21/Hugo de Vriesstraat 57, ver bouwen en uitbreiden verkoopruimte, banketbak kerij en magazijnruimte; Rijnzichtstraat 18. verbouwen woning; P.J. Blokstraat 7, verbouwen en uitbreiden wo ning; Verdamstraat 46, bouw berging; - Luzernevlinder 8. plaatsen dakraam; - Cameliadal 9, wijzigen achtergevel woning; Havenkade 13. vernieuwen en veranderen riolering; - Wassenaarseweg 52, vernieuwen gevelmetsel werk c a. van gebouw 5, Centrale Poliklinieken. Zoeterwoudsesingel 63, verbouwen en uitbreiden kantoorpand. Indien U door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in Uw belang bent getroffen, kunt U bin- ben 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Tevens kunt U, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor U mee brengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1. 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen bij Bouw en Woningtoe zicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Postbus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071 254911 Het ontwerp-uitwerkingsplan. dat bestaat uit een te kening, voorschriften en een toelichting, heeft be trekking op een bedrijfsterrein. Het voorziet o.a. in de bouw van een hulpcentrale voor de stadsverwar Burgemeester en Wethouders zijn voornemens op basis van dit ontwerp-uitwerkingsplan met toepas sing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening en artikel 50. lid 8 van de Woningwet een bouwvergunning te yerlenen t.b.v. deze hulpcentra le en de voor vestiging op dit terrein in aanmerking ko mende bedrijven, welke nog nader zullen worden be De bouwplannen voor de hulpcentrale en bedrijven zullen worden ontwikkeld aan de hand van het ont werp-uitwerkingsplan. Het ontwerp-uitwerkingsplan is in overeenstemming met het op 5 januari 1981 door de Raad vastgestelde en op 14 april 1982 door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland goedgekeurde maar nog niet onherroe pelijk geworden bestemmingsplan Stevenshof Belanghebbenden kunnen gedurende bovengenoem de termijn schriftelijk bezwaren indienen bij Burge meester en Wethouders tegen vermelding ontwerp uitwerkingsplan. Stadhuis, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de Raad der gemeente Leiden, brengt ingevolge artikel V 7 van de Kieswet ter openbare kennis, dat zijn besluit van heden, waar bij de heer R.H.A. Plasterk benoemd is verklaard tot lid van de gemeenteraad voor een ieder ter inzage is neergelegd ter secretarie, directie Burgerzaken, ka- Aanlegvergunning voor diverse werkzaamheden in de Stevenshof Burgemeester en Wethouders zijn voornemens met toepassing van artikel 46, lid 8 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening een aanlegvergunning te verle nen voor het verrichten van diverse werkzaamheden in het noordelijk gedeelte van de Stevenshof, zoals aangegeven op een speciale overzichtstekening, in de nog resterende periode van 1982 en in 1983. Deze werkzaamheden bestaan uit: - het bouwrijpmaken* van de woonvlekken 5, 7, 9 en 26 volgens het woningbouwdraaiboek; - het bouwrijpmaken van het bedrijfsterrein "West- - de aanleg van het oostelijk gedeelte van de Ste- venshofdreef; - het maken van een tijdelijke aansluiting op de Rijn dijk in afwachting van het omhoogbrengen van de spoorbaan; - het vergraven van de Dobbewatering; - de aanleg van persleidingen; - de aanleg van wijkgroen. voorbereidende werkzaamheden t.b.v. de bouw van een rioolgemaal; - het dempen van sloten; - aanleg van riolen; - ophogen met zand; - graven van watergangen en maken van kunstwer - aangeven van trace's voor kabels en leidingen; - het maken van bouwwegen; De genoemde werkzaamheden zijn in overeenstem ming met het op 5 januari 1981 vastgestelde bestem mingsplan Stevenshof, alsmede met de in voorberei ding zijnde ontwerp-uitwerkingsplannen. De betref fende gronden vallen voorts binnen het gedeelte van het bestemmingsplan, waaraan Gedeputeerde Staten van Zuid Holland op 14 april 1982 hun goedkeuring verleenden Het bestemmingsplan Stevenshof is nog niet onher roepelijk Het vereiste van een aanlegvergunning is gebaseerd op het op 25 juni 1979 door de Gemeen teraad (raadsvoorstel nr. 151 van 1979) voor de Ste venshof genomen voorbereidingsbesluit. De overzichtstekening, waarop de werkzaamheden zijn aangegeven, ligt met ingang van woensdag 29 september 1982 tot en met dinsdag 12 oktober gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage in kamer 214 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Lei Belanghebbenden kunnen gedurende bovengenoem de termijn schriftelijk bezwaren indienen tegen ge noemde werkzaamheden in het betreffende gedeelte van de Stevenshof, Stadhuis, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Ontwerp-uitwerkingsplan "De Westwal" voor gronden in de Stevenshof. Met ingang van 1 oktober 1982 ligt gedurende eën maand voor een ieder ter inzage in kamer 214 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Leiden het ontwerp-uitwerkingsplan "Westwal". Het betreft een gebied aan de westkant van de Stevenshof, dat grenst aan het uitwerkingsplan Klooster en Dreef en is gelegen nabij Rijksweg 44 Mededelingen i.v.m. de 3 oktober festiviteiten Volgende week beginnen de verschillende voorbe reidingen voor de 3 oktober-festiviteiten. Hieronder volgt een opsomming van -de verkeersafwikking en overige aktiviteiten die wellicht voor u van belang kunnen zijn. Ook in de mededelingen welke op 1 oktober a.s. in dit blad zullen verschijnen, zal nog nadere informatie worden verstrekt. Verkeersmaatregelen In verband met de opbouw van het Lunapark en an dere attracties zal in de periode van 28 september tot en met 5 oktober a.s. het verkeer hier en daar wor den omgeleid. Met name de Turfmarkt, de Beesten markt, de Lammermarkt en de Schuttersveldweg zul len enkele dagen geheel voor alle verkeer zijn afge- Door middel van bebording zal de omleidingsroute tijdig worden aangegeven. Parkeren De volgende parkeerterreinen kunnen op de volgen de dagen en tijdstippen als zodanig niet worden ge- - Parkeerterrein Molen de Valk: dinsdag 28 september van 09.00 uur tot en met dinsdag 5 oktober. - Parkeerterreinen Lammermarkt en Schuttersveld: woensdag 29 september tot en met dinsdag 5 ok- - Parkeerterrein Beestenmarkt en op de wegen Oude Singel (tussen de Korte Mare en de Nieuwe Bees tenmarkt) en de Turfmarkt: zaterdag 2-, zondag 3- en maandag 4 oktober. - Parkéerterrein Kaasmarkt: zaterdag 2 oktober van 17.00 uur tot 20.30 uur - Parkeerterrein Garenmarkt: maandag 4 oktober van 08.00 tot 15.30 uur. Openbaar vervoer In de periode van 29 september tot en met 5 oktober a.s. zullen enkele maatregelen ten aanzien van de busdiensten NZH, West-Nederland en Centraal Ne derland noodzakelijk zijn, t.w - Vanaf woensdag 29 september 09.00 uur tot en met dinsdag 5 oktober zal lijn 43, komende van Wasse naar, rijden tot en van Leiden station De halten tussen Leiden station en St. Jorissteeg komen te vervallen. Eveneens zullen gedurende bovengenoemde pe riode de lijnen 111. 112 en 113 van Centraal Neder land in beide richtingen rijden via Lage Rijndijk Sumatrastraat - Willem de Zwijgerlaan - Schiphol weg (voorheen Oegstgeesterweg) en Stationsplein Vanaf zaterdag 2 oktober 09.00 uur tot en met dins dag 5 oktober 09.00 uur zullen de bussen, komende vanuit de Breestraat rijden via het Noordeinde Riinzichtbrug Morsweg Morssingel naar Sta tionsweg c q. plein De halte Nieuwe Beestenmarkt komt dan te verval len. Op zaterdag 2 oktober tussen 18.00 en 21.00 uur en op maandag 4 oktober gehele dag zal er in beide richtingen - via de (Witte)singelroute en Morskwar tier naar c.q van het station worden gereden Op maandag 4 oktober van 08 00 tot 15.00 uur zal de Burggrave'-laan zi|n afgesloten. Er wordt dan in beide richtingen v a de Sitterlaan Lorentzkade en Kanaalweg gereden. De halten Moddermanstraat/ Burggravenlaan en Hoge Rijndijk'Burggravenlaan komen dan te vervallen. Ti|dens bovengenoemde afsluitingen dient men dan ook met mogelijke vertragingen en /of vervallen bus halten rekening te houden. Leiden station en de zie kenhuizen zijn met alle (normale) lijndiensten - on danks de omleidingen te bereiken. Ontheffingen Ontheffing drank- en horecawet. De Burgemeester deelt mee dat het verbod op het verkopen van zwak-alcoholische dranken op zaterdag 2 oktober en op maandag 4 oktober a.s. niet geldt voor houders van consumptietentjes, die met toe stemming van B&W in de gemeente een standplaats hebben Het sluitingsuur voor alle consumptietenten is vast gesteld voor de avond van zaterdag 2 oktober op 24.00 uur en voor de avond van maandag 4 oktober op 01.00 uur. Ontheffing winkelsluiting. In verband met de 3 oktober-viering mogen winkels op 2 oktober a.s. tot 24.00 uur voor het publiek ge opend zijn. De sluitingstijd voor de avond van 4 oktober is vast gesteld op 01.00 uur Deze ontheffing van de winkelsluitingswet geldt op bovenstaande dagen ook voor de markthandel, de straathandel en de handel te water. Ontheffing sluitingsuur horecabedrijven. De Burgemeester deelt mee dat hij een algemene ontheffing heeft verleend van het sluitingsuur voor vergunnings- en verloflokaliteiten en consumptie inrichtingen. Deze ontheffing geldt voor de avond van 2 oktober tot 03.00 uur en voor de avond van 4 oktober tot 02.00 uur. Op zondag 3 oktober a.s. gelden de normale sluitingsuren. Een volledig overzicht van het feestprogramma zal in de mededelingen, welke op 1 oktober a.s. verschij nen, worden opgenomen. Hierop vooruitlopend wordt u op het volgende attent gemaakt: - woensdag 29 september te 19.30 uur: repetitie Ko- raalmuziek in het Waaggebouw. - Op vrijdag 1 oktober en zaterdag 2 oktober zullen de dames van de bestuursleden feestelijke attrac ties aanbieden in rust- en verpleegtehuizen. Herbestrating Koppenhink- steeg In de week van 27 september tot 1 oktober is de Kop- penhinksteeg (tussen Hooglandse Kerkgracht en Kaasmarkt) afgesloten voor verkeer in verband met een noodzakelijke herbestrating. Vrijdagmiddag 1 oktober kan het verkeer weer ge bruik maken van deze steeg. Tijdens de afsluiting kan het verkeer afkomstig van de Oude Rijn. en van de Hooglandsekerkgracht de buurt verlaten via de routes Nieuwstraat-Middelweg of Nieuwstraat-Hartesteeg. Offerfeest Dinsdag 28 september 1982 vanaf 11.00 uur wordt op het slachthuis. Pasteurstraat 1 te Leiden, voor de Is lamitische gemeenschappen in Leiden en omgeving gelegenheid gegeven tot ritueel slachten. Informatieavond nieuwbouw GAK-kantoor Maandag 27 september a.s. wordt in het gebouw van de speeltuinvereniging Morskwartier, Lage Morsweg 14a, een informatie-avond gehouden over de nieuw- bouwplannen van het GAK aan de Plesmanlaan. Van 18.30 tot 20.00 uur kunnen belangstellenden te keningen bekijken en met gemeentelijke deskundigen praten over deze plannen. Om 20.00 uur begint de in formatieavond. Informatie-avond bouwplan Kaiserstraat Donderdag 30 september om 20.00 uur wordt in het gebouw Rapenburg 48 een informatieavond over het bouwplan voor het "gat" aan de Kaiserstraat gehou den. In februari jl. is op een eerste informatie-avond reeds met belangstellenden gesproken over de stede- bouwkundige opzet. Ditmaal zal de architect zijn uit werking van het plan voor jongerenhuisvesting toe lichten. In de hal van het stadhuis zijn tekeningen en maquettes op een kleine tentoonstelling bijeenge bracht en in de komende dagen te bezichtigen. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: maandag 27 september wijken 1 en 3 woensdag 29 september wijken 2 en 8 donderdag 30 september wijken 5 en 7 vrijdag 1 October wijken 4 en 6

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 18