TELEVISIE TELEVISIE ZONDAG PAGINA 4 Radio - tv - kunst ZATERDAG 18 SEPTEMBER 1982 ZATERDAG NOS 13.00 -13.05 Nieuws voor slechthoren den 15.30 Journaal VARA 15.32 Hollywood or bust. Amerikaanse komische film (1956) van en met Jerry Lewis, met Dean Martin en Anita Ek- berg: Twee New Yorkse jongens win nen samen een auto. De een wil de au to zo snel mogelijk verkopen maar de ander wil met de auto naar Hollywood reizen om zijn favoriete filmster, Anita Ekberg, te ontmoeten. De twee wor den het eens en vertrekken naar Holly wood. Het begin van een reeks amou reuze en dwaze avonturen. 17.03 De film van Ome Willem. Kinder programma. „Ome Willem wil naar de koningin". NOS 18.20 Nieuws voor slechthorenden. 18.58 Journaal KRO 19.00 Bugs Bunny. Tekenfilmserie 19.15 Klassewerk internationaal. De Mr. Van Eycksehool uit Rotterdam kwam dit jaar als winnaar van KRO's Klassewerk uit de bus. De prijs was: een reis naar Denemarken. Vanavond een verslag van deze reis. 20.00 Dizzy feet. Dansende voeten zowel in klassiek ballet als snelle tapdansen of wervelende Latijns-Amerikaanse dansen vliegen aan u voorbij. Met dit programma won Engeland in Mon- treux de Gouden Roos. 20.35 Hints. Spelprogramma waarin be kende Nederlanders zich eens van een heel andere en zeer verrassende kant laten zien. Presentatie: Frank Kramer. 21.05 Alle zegen komt van boven. (Bless me father). Britse komische serie met Arthur Lowe en Daniel Abineri: „De biecht". NOS 21.37 Journaal KRO 21.55 Sport op zaterdag. Actueel sport nieuws uit binnen- en buitenland, ach tergrond-reportages en filmverslagen van bijzondere gebeurtenissen op sportief gebied. 22.50 Algemene Loterij Nederland NOS 23.00 Journaal 23.05 Nieuws voor slechthorenden KRO 23.10 Take the money and run. Ameri kaanse film van en met Woody Allen en met Janet Margolin. Jacquelyn Hy de en Marcel Hillaire: Virgil Starkwell zag het levenslicht in een van de ellen digste straatjes van Baltimore. Reeds als kind komt hij met de politie in aan raking. Hij groeit op tot een eenzame en ontwortelde jongeman en zijn po gingen om aan een baantje te komen mislukken. Om toch in zijn levenson derhoud te kunnen voorzien pleegt hij gewapend met een speelgoedrevolver een overval. Het zit Virgil ook in de misdaad niet mee en hij komt in de gevangenis terecht. (Tot 00.30 u.) NEDERLAND 2 NOS 13.00 -13.05 Nieuws voor slechthoren den 18.10 Medelanders-Nederlanders. On derwijsmogelijkheden voor Marok kaanse volwassenen. 18.25 Paspoort. Programma voor Ma rokkanen 18.35 Sesamstraat 18.50 Toeristische tips NCRV 18.59 Rollebol. Franse poppenserie 19.05 De familie Mayer. Duitse serie met Wolfgang Schenck en Aritje Hagen. Afl. 4: Moeder Mayer is door haar baantje als demonstratrice zo weinig thuis dat het huishouden een chaos wordt. En dat uitgerekend nu Anna moet beslissen of ze al dan niet naar het gymnasium zal gaan. Gelukkig voor haar is oma er ook nog. Langza merhand heeft de hele familie zoveel te doen dat ze besluiten om niet naar Saoedi-Arabië te gaan. Vader Mayer is diep teleurgesteld over dit besluit. NOS 20.00 Journaal NCRV 20.27 Pip's grote verwachtingen. Brits feuilleton met Gerry Sundquist en Stratford Jones. Afi. 5: Pip weet nu dat niet Miss Havisham maar Magwitch de onbekende weldoener is. aan wie hij zoveel te danken heeft. Hij heeft, in overleg met zijn vriend Herbert, beslo ten om Magwitch van zijn kant te hel pen om Engeland te ontvluchten. Daarvoor is veel geld nodig en wie zou hem beter kunnen helpen dan de schatrijke Miss Havisham? 21.20 Robert Paul nne-man show. De af gelopen twee jaar reisde imitator-en tertainer-zanger Robert Paul met zijn avondvullende one-man show door ons land. Hij werd daarbij muzikaal begeleid door het combo Bert Stoots. In het Zwolse theater Odeon maakte de NCRV opnamen van hoogtepunten uit dit succesvolle programma. 22.20 Hier en nu. Actualiteitenprogram- 23.00 Hier en nu - Studio Sport 23.25 De verliezers (6). De Grieks-Ortho doxe kerk, de Duitse kerk, Ierse mon niken, Maarten Luther, tot aan in onze tijd prof. Kung, vormen de lange rij van mensen en organisaties, die „ver loren" hebben van de pausen. In deze aflevering gaat de kerkhistoricus prof. dr. G. Quispel met zijn oud-leerling Henk Verkerk naar Rome om de plaat sen aan te wijzen waar Pausen hebben geleefd die een zegen en soms ook een vloek zijn geweest. NOS 23.55 Journaal 24.00 Nieuws voor slechthorenden. 14.30 Open School. De natuur rondom ons. (Afl. 1). 16.00 De schoonheid van de duivel. „La beauté du diable". Frans-Italiaanse speelfilm, (zw) uit 1950 van René Clair, met Gérard Philippe, Michel Simon en Raymond Gordy: Mephistopheles, de duivel, probeert dr. Faust in zijn net ten te vangen. Eerst geeft hij dr. Faust alles wat hij wenst: de eeuwige jeugd, succes aan het hof, de liefde van een prinses en het geheim om zand in goud te veranderen. Als Mephistophe les plotseling al deze dingen weer van dr. Faust afneemt, is deze radeloos en verkoopt zijn ziel aan de duivel... 18.00 Peter Selie. Britse animatieserie. Afl. 14 „De kristallen bol". 18.05 Het Veenmysterie. 13-delig Vlaams jeugdfeuilleton met Roger Bolders en Brie Leloup. Afl. 2: Miran, de geheimzinnige vrouw die bij de pingo naar Jan en Hilde stond te loe ren, geeft de oneerlijke sjacheraar Liefmeyer een lesje als hij haar wil be driegen. 18.30 Napoleon en Samantha. Tweede en laatste deel van de Amerikaanse film uit. Hp serie ..Disneyland", met Johny Whitacker, Michael Douglas en Will Geer: Napoleon en Samantha zijn hopeloos verdwaald en beginnen de moed te verliezen. Plotseling ontmoe ten ze Danny, die zich verbaasd af vraagt hoe de kinderen de gevaarvolle tocht hebben overleefd. Danny gaat op zoek naar de voogd van Samantha en laat de kinderen achter bij Mark, een zonderling die in de bergen leeft... 19.15 Juke Box. Ultravox: „The Voice", Marianne Faithfull: „Letters" en Nik- ka Costa: „On my own". 19.30 Tiercé: uitslagen, lotto-trekking, mededelingen en morgen. 19.45 Journaal 20.10 De Muppets. Poppenshow. Gast: Marty Feldman. 20.35 Terloops. Nieuws in de marge 21.20 Shogun. Vijfdelige Amerikaanse serie van Jerry London naar de roman van James Clavell, met Richard Chamberlain, Toshiro Mifune en Yoko Shimade. Afl. 3. 20.00 Journaal 20.15 Die Koblanks. TV-film van Rolf Schulz, met in de hoofdrollen Wolf gang Volz, Inge Wollffberg, Peter Schiff e.a.: De film speelt zich af aan het einde van de 19e -begin 20e eeuw en schetst een beeld van de ontwikke ling van Berlijn, met al zijn positieve en negatieve aspecten. 22.00 Lotto en Journaal. Aansluitend: Das Wort zum Sonntag. 22.20 The undercover man. Amerikaan se film (1949) van Joseph H. Lewis met Glenn Ford, Nina Foch en James Whitmore.: Inspecteur Frank Warren heeft samen met zijn collega's George en Stan een niet benijdenswaardige opdracht gekregen. Zij moeten het be wijs leveren dat „Big Fellow", de lei der van een machtig gangstersyndi caat, voor ongeveer drie miljoen dollar de belastingdienst heeft opgelicht. 23.45 Journaal 19.00 Journaal 19.30 Beate S. Duitse serie met Susanne von Bnrsody en Volker Prechtel. „Op reis": De toneelgroep is sinds enkele weken onderweg. Beate komt tot de conclusie dat straattoneel niet zo ge makkelijk is. Het zal van de laatste op voering afhangen of de groep subsidie zal krijgen om de winter door te ko- 20.15 Stimmung, Stars und gute Laune. Amusementsprogramma met o.a. Hei- no, Roberto Blanco. Mike Kruger, Frank Zander en Ingrid Peters. 21.55 Journaal 22.00 Das Aktuelle Sport-Studio. Re portages - interviews - Lotto 23.15 Nacht der verschrikking. Britse tv-thriller met Martin Balsam, Donna Mills en Chuck Connors: Lindy en Celeste, twee jonge kinderverzorg sters, zijn toevallig getuige van een discussie tussen gangsters. De beide vrouwen komen hierdoor in een le vensgevaarlijke situatie terecht. 00.25 Journaal 12.10 Auslandsjournal. Reportages van buitenlandse correspondenten. 12.55 Persoverzicht 13.00 -13.15 Journaal 13.40 Programma-weekoverzicht. 14.10 Journaal 14.15 Sesamstraat 14.45 ARD-raadgever. „Gezondheid". Met o.a.: Gebrek aan ijzer; Schimmel op voedingsmidddelen; Tuberculose 15.30 Ging ich auf und ging ich unter. Muziekprogramma met o.a.: René Kollo, Evelyn Kunneke en Willy Sel ler. 16.15 lm Krug zum grunen Kranze. Amusementsprogramma met Herlin de Schmidt, Reichel Duo, Hans Kron- hauer en Ernst Mosch met zijn Origi nal Egerlander. 17.00 Blickfeld. Kerk en samenleving WDR 17.30 Hier und Heute. Regionale actuali teiten. 17.55 WWF Club 18.00 Journaal 18.05 Die Sportschau 19.00 Blickpunkt Dusseldorf 19.25 Dummes Zeug und starke Spru- che. TV-serie 12.00 Programma-weekoverzicht. 12.30 Nachbarn in Europa. Programma voor buitenlandse werknemers. 14.45 Journaal 14.47 Sindbad. „Sindbad en de goud vis". Tekenfilmserie voor de jeugd. 15.10 Hundeabenteuer. Russische jeugdfilm met in de hoofdrollen drie circushondjes. 16.05 Schau zu - mach mit. Aan het woord Ota Hofman, de Tsjechosche scenario-schrijver van de serie„Unter- wegs nach Atlantis". 16.15 Unterwegs nach Atlantis. Een fantastische reis door de tijd. Serie voor de jeugd.. Afl. 1: „Landing op een verjaardag". Mark is erg geinteres- seerd in ruimtevaart. Hij krijgt onver wacht bezoek van Rhon, die er met de tijdmachine van zijn vader vandoor is 16.40 Charlie Brown. Tekenfilmserie. 17.05 Journaal 17.10 Landerspiegel. Informatie en me ningen uit de bondsrepubliek 18.00 Urlaub nach Mass. Vakantiemaga zine met o.a.: Overwinteren op Mallor- ca; Overwinteren aan de Oostzee; Een eerste vliegreis maken; Waar ligt Chal- kidiki. 18.58 Programma-overzicht. DUITSLAND 3 17.30 Unternehmen Haushalt. De huis vrouw als schatbewaardster. 18.00 Follow me. Engels voor beginners. 18.15 Bonjour la France. Frans voor be ginners. 18.30 Berufe der Zukunft. Documentai re: In 1982 zoeken ongeveer 660.000 Duitse jongeren werk. Dit zijn er bijna 31.000 meer dan vorig jaar. 19.00 Fazit 19.15 Sport im Westen 19.55 Regionaal nieuws 20.00 Journaal 20.15 Muziek uit Cuba. Documentaire over de muziek in Cuba. 21.20 Vor 40 Jahren. Duits weekjournaal van 23 september 1942. 21.55 Gilda. Amerikaanse speelfilm (z- w) uit 1946 van Charles Vidor met Rita Hayworth, Glenn Ford en George Ma- cready: Als gokker-valsspeler, Johnny Farrell in de haven van Buenos Aires wil onderduiken, loopt hij in de val. Op het laatste nippertje wordt hij ge red door „baron" Ballin Mundson. Mundson is eigenaar van een casino en gangsterleider. Johnny wordt zijn medewerker... 23.40 Rockpalast. Vandaag met Kid Creole and the Coconuts. 00.40 Journaal KRO-RKK 11.00 Omroepparochie. Viering van de eucharistie met de Omroepparochie in de Sint-Aegtenkapel te Amersfoort. NOS 13.00 -13.05 Nieuws voor slechthoren den IKON 17.00 Tussen afkeer en angst. Het getui genis van de kerken tegen kernwa pens (2). Een discussie, opgenomen in de Krakeling op 6 september jl. en in twee delen uitgezonden, aan het begin en het einde van de Interkerkelijke Vredesweek: De kerk is meestal een verzamelbak van de meest uiteenlo pende politieke en sociale opvattin gen. Toch kan er een moment aanbre ken dat een kerk over zaken in de sa menleving „belijdend" spreekt. Zo'n moment was in de Tweede Wereldoor log de jodenvervolging en daarna an dere vormen van racisme. Is zo'n mo ment ook aangebroken door de huidi ge stand van de kernwapenwedloop? Deze fel omstreden kwestie komt aan de orde in een discussie onder leiding van de Leidse hoogleraar in de theolo gie. Lammert Leertouwer en van Wim Neijm'an. 17.40 Een bericht van de wilde ganzen NOS 18.20 Nieuws voor slechthorenden 19.00 Journaal TROS 19.05 Het rijk der dieren. Afl 12: „De pe likaan" In de serie tekenfilms over Afrikaanse diersoorten, bekijken wij vanavond de pelikaan. 19.10 Bassie en Adriaan en de huilende professor. Jeugdserie met Adrie Van Toor en Bas Van Toor. 19.35 The breaking chain. Documentai re over het Mossi-volk in Boven-Volta, gemaakt door Veronica Wilson en Wil ly Lindwer in samenwerking met de VN-organisaties UNEP en UNICEF: Het verhaal speelt zich af rond het Mossi-volk in Boven-Volta. In de jaren zeventig werd dit gebied door aanhou dende droogte getroffen en tevens, door de pogingen van de bevolking om voedsel en brandhout te vinden, getroffen door ontbossing en erosie. Door verkeerde strategie werd een groot deel van Boven-Volta, mede door een toenemende bevolking, bijna ondraaglijk om in te verkeren. Deze film toont wat het Mossi-volk deed om een nieuwe bestaansmogelijkheid te vinden en wat er voor Afrika moet worden gedaan om een totale ramp - die als op de oude voet wordt voortge gaan niet zal uitblijven - te voorko men. Maar dan dient men zeer snel tot actie over te gaan. 20.05 Sons and daughters (1). Austra lisch familiefeuilleton met Pat McDo nald, Rowena Wallace en Brian Blain In deze eerste aflevering maken wij kennis met John en Angela, een twee ling die vlak na de geboorte werd ge scheiden. John en Angela groeien ie der apart - zonder van eikaars bestaan te weten - op in twee geheel verschil lende milieus. John bij zijn vader in een arbeidersgezin te Melbourne en Angela in Sydney als lid van de rijke en invloedrijke familie Hamilton. Twintig jaar na hun geboorte komen John en Angela weer met elkaar in contact, een gebeurtenis, die voor hun beider families ingrijpende gevolgen zal hebben. 21.02 Galaconcert Emmerich Kalman. Tweede deel van het concert dat plaats vond in het Concertgebouw in Am sterdam ter gelegenheid van het feit dat de Hongaarse componist Emme rich Kalman 100 jaar geleden werd ge boren. In aanwezigheid van Kalman's vrouw en .kinderen worden zijn be roemdste melodieën vertolkt door o.a. Marjon Lambriks, Marco Bakker, Sas- kia Gerritsen, Jean van Ree. Rudolf Koelman, diverse koren en het orkest van de Kolner Rundfunk o.l.v. Heinz Geese. 21.45 The Challenge. Bekroonde film van Herbert Kline waarin Orson Wel les beeldende kunst en kunstenaars van de 20e eeuw dichter bij het pu bliek brengt. Naast een beschouwing over de beeldende kunst van de afge lopen eeuw toont regisseur Herbert Kline ons vele kunstenaars aan het werk in hun studio's zoals o.a. Chagall, Henry Moore, Calder, Nevelson, Dali, Motherwell, Picasso, Pollock en War hol. NOS 23.25 Journaal 23.30 Nieuws voor slechthorenden NEDERLAND 2 15.05 Medelanders, Nederlanders. Pro gramma over onderwijsmogelijkhe den voor Marokkaanse volwassenen. 15.20 Paspoort. Informatie voor Marok kanen. 15.30 Journaal KRO 15.35 Dick Cavett praat met Abba. Op zijn heel eigen manier probeert Dick Cavett er achter te komen wie de men sen nou eigenlijk zijn, die schuil gaan achter de wereldberoemde naam „Ab ba". Verder zien en horen we Björn, Agnetha, Benny en Anni-Frid met en kele oude en nieuwe nummers. 16.25 Kronycke. Tweemaandelijkse ru briek over geschiedenis. Met o.a. de prijsvraag „Wanneer? wat? waar?". NOS 18.45 Sesamstraat 19.00 Studio Sport 19.55 Trekking van de lottogetallen 20.00 Journaal 20.10 Panoramiek. Zweden naar de stembus... Geschokt geloof in eigen veiligheid: Panoramiek besteedt van avond. in het kader van de Zweedse verkiezingen, bijzondere aandacht aan Zwedens neutraliteit en de problemen rond de nationale veiligheid van dit Scandinavische land. 20.40 Humanistisch Verbond. Vijf mi nuten bedenktijd. VPRO 20.45 BGTV Actualiteitenprogramma. 21.15 Groucho Marx in „You bet your life". De beste afleveringen van de quiz-show waarmee de komiek Grou cho Marx in de jaren '50 -'60 in Ameri ka triomfen oogstte. Samen met pre sentator George Fenneman, ontvangt Groucho steeds twee kandidaten die geldprijzen kunnen winnen met het uitspreken van een bepaald woord en het beantwoorden van vragen. 21.40 De Berg. Documentaire van Ger- rard Verhage over de geschiedenis van het Nederlandse communisme, de band met de Sovjetunie, het verzet en de consequenties van het Stalinisme binnen de CPN na de oorlog. Aan de hand van interviews met vijf bekende oud CPN-leden, Nel Visch, Gerard Maas, Jans en Henk Gortzak en Piet Laros. wordt een chronologische lijn geyolgd die loopt van de aankomst van Nel Visch in de Sowjet-Unie (1922) tot het royement van Henk Gortzak (1958). Centraal staat de confrontatie tussen idealen en werkelijkheid. Marco Bakker en Marjon Lambriks zingen melodieën van Emmerich Kal man, morgenavond op de TROS-tv. NOS 23.30 Journaal 23.35 Nieuws voor slechthorenden. 10.00 Eucharistieviering. Vanuit de Sint-Amuandusparochiekerk te Op- dorp. 11.10 Confrontatie. Debat over de OCMW's in Belgie. 12.00 Nieuwsoverzicht voor slechtho renden 14.30 Voor boer en tuinder. De Floriade in Amsterdam 15.00 Spel zonder grenzen. Internatio naal spelprogramma vanuit het Portu gese Madeira. Ploegen: Rocoare Ter- me (Italië), Nova Sad (Joegoslavië), Lodève (Frankrijk), Schinznach (Zwit serland), Rotherham (Groot Brittan- nië) en Rochefort (België) en Madeira (Portugal). Commentaar: Mike Ver- drengh. 16.25 Skeezer. Britse jeugdfilm van Pe ter H. Hunt met Karen Valentine, Leighton Greer en Moriclare Costello: Carrie Jessup is verbonden aan een ziekenhuis waar emotioneel gestoorde kinderen worden verpleegd. Op een dag krijgt zij een hondje, Skeezer. Zij besluit Skeezer elke dag mee naar het werk te nemen. De kinderen reageren hier bijzonder positief op, maar de zie kenhuisleiding denkt er anders over. Toch kan Carrie haar wil doorzetten. De resultaten blijven niet uit... 17.55 Sportuitslagen 18.00 Muurschilderingen. Documentai re van C. Garreau over de beschilde ringen van blinde muren in de omge ving van het World Trade Center te Brussel. 18.10 Harold LLoyd. Film uit de oude doos. Fragmenten uit „Speedy" en „I do". 18.35 Peter Selie. Britse animatieserie. 18.40 Goud op de zeebodem. Britse do cumentaire van John Gau: In de zo mer van 1981 ging de grote droom van diepzeeduiker Keith Jessop in vervul ling. samen met zijn ploeg haalde hij de vijf en een halve ton goudstaven, die zich aan boord van de getorpedeer de kruiser „Edinburgh" bevonden, naar boven. 19.40 Mededelingen 19.45 Journaal 20.00 Sportweekend. Met o m. de Toto uitslagen. 20.30 Paradijsvogels. TV-reeks van Marc Dc Bie met Jef Burm, Ward De Ravet, Linda Lepomme e.a. Afl. 28: Rietje Rans komt by de pastoor met een brief van Xavcer, die schrijft dat hij gaat trouwen... 21.10 De vijfde windstreek. „Dichter in Texas H C. Ten Berge". Programma met de Nederlandse auteur H.C. Ten Berge, opgevat als een origineel reis dagboek in beelden. Vooral het span ningsveld tussen de Mexicaanse en Texaanse cultuur komt aan bod. M.m.v. Christopher Middleton, Ales- sandra Luppicci en David Van Deu- sen. Regie: Jef Cornelis. 22.50 Journaal DUITSLAND 1 09.30 Programma-weekoverzicht 10.00 Tausend Jahre Byzanz. Documen taire serie. Afl. 7: In de tweede helft van de 13e eeuw nam Byzantium de hoofdstad Constantinopel weer in be zit. Dit feit komt ook tot uiting in de beeldende kunst van deze periode. 10.30 Antiquitaten (Ver)Fuhrer. Serie over antiek. Vandaag: „Kasten". 10.45 Der Krebs und die Prinzessin. Poppenspel naar een Grieks sprookje. 11.15 Ein Stuck von Euch. TV-serie. 12.00 Internationaler Fruhschoppen. Zes journalisten uit vijf landen aan het woord. 12.45 Journaal en weekspiegel 13.15 Shlomo Mintz spielt. Henri Wie- niawski: vioolconcerto nr. 2, opus 22. 13.40 Magazin der Woche. Regionaal nieuwsoverzicht. 14.25 Null ist Spitze. Britse kinderserie: „Twee beren in een ballon". 14.55 Jerusalem, Jerusalem. Serie met Hinnerk Jensen en Dagmar Kreutz- feld. Afl. 2: Herbert begeeft zich naar Frankfurt om Nina terug te zien. Ze besluiten samen naar Israel te reizen. 16.45 Das Krankenhaus am rande der Stadt. TV-serie in negen delen met La- dislav Chudik en Milos Kopecky: „De nieuwe arts". De jonge arts Alsbeta voelt zich gekrenkt als haar chef haar meedeelt dat chirurgie niet voor vrou wen geschikt is. Ze zint op wraak. 17.45 Am Abzug. „Wapens en hun bezit ters". Hoe fasinerend het moet zijn handwapens te verzamelen bewijzen de honderden wapenverzamelaars die Duitsland telt. In deze reportage tracht men de motieven voor deze toch wat eigenaardige hobby te ach terhalen. 18.30 Journaal 18.33 Die Sportschau. Met o.a. het doel punt van de maand. 19.15 Wir uber uns 19.20 Weltspiegel. Reportages van bui tenlandse correspondenten. 20.00 Journaal 20.15 Tatort. Duitse politieserie met Walter Richter en Ulrich von Bock: Isolde Bothuter, de dochter van de be roemde Wagner-vertolker, Matuschek, wordt voor haar woning dood gevon den. Op de platenspeler ligt de plaat „Tristan en Isolde". Inspecteur Trim- mel is er van overtuigd dat de' moord alleen door haa: ex-man, de journalist Klaus Bothuter kan gepleegd zijn. 21.50 Die Kriminalpolizei rat. Tips ter voorkoming van misdaden. 21.55 Journaal 22.00 Schlagzeilen. Perskritiek. 22.15 Kopfe der Geschichte. Documen taire over de Britse koningin Elisabeth I 23.15 Journaal 10.00 Programma-weekoverzicht 10.30 ZDF-Matinee. „Die bayerischen Alpen". Programma over een van de belangrijkste vakantiegbieden in de bondsrepubliek. 12.00 Das Sonntagskonzert. Duitse volksmuziek met Die Weinlander Mu- sikanten. 12.45 Freizeit. Tips voor vrijetijdsbeste ding. 13.15 Chronik der Woche. Weekjour naal. 13.40 Ein Junge aus Norwegen. „Geluk bij een ongeluk". Serie voor de jeugd. 13.55 Apfelklau. Animatiefilmpje. 14.10 lm Gepacknetz durch Europa. Avontuurlijke vakantiereis voor jonge mensen. Een ZDF-team heeft drie jon geren begeleid die in de vakantie maanden met een Interrailtieket heel Zuid-Europa en Marokko afgereisd hebben. 14.40 Journaal 14.45 Danke schon. Aktie Zorgenkind. 14.50 Umberto D. Italiaanse film (zw, 1951) van Vittorio de Sica met Carlo Battisti, Lina Gennari en Maria Pia Ca- silio. De gepensioneerde beambte Umberto D. kan van zijn kleine pen sioentje niet rondkomen en loopt gro te kans dat hij van zijn kamer wordt gegooid omdat hij de huur niet kan be talen. Zijn enige troost is zijn trouwe hond en Maria, die hem af en toe wat eten toestopt. 16.15 Gewalt gegen Kinder (1). Serie over kindermishandeling. In deze eer ste uitzending wordt de achtergrond bestudeerd van de gezinnen waar ge vallen van kindermishandeling voor komen. 17.00 Journaal 17.02 Die Sport-Reportage 18.00 Tagebuch. Berichten uit de katho lieke kerk. 18.15 Gunsmoke. Amerikaanse western reeks met James Arness en Milburn Stone. Sheriff Dillon wordt door Edna Farron gevraagd zich te bekommeren om haar man die wegens moord wordt vervolgd. Dillon en Farron waren vroeger vrienden en de sheriff gaat op haar verzoek in. 19.00 Journaal 19.10 Bonner Perspektieven. Politieke actualiteiten. 19.30 Die Kartause von Parma. TV- reeks in zes afleveringen met Marthe Keiler en Gian Maria Volonté. Afl. 4: Mosca is jaloers op Fabrizio en Prins Ernst IV is al even jaloers op Mosca en de jonge man. Hij zou Fabrizio maar wat graag achter de tralies willen om de vrije hand te hebben met Gina... 20.30 Effi Biest. Duitse speelfilm (zw) uit 1974 van Rainer Werner Fassbin- der, met Hanna Schygulla, Wolfgang Schenck en Ulli Lommei: De zeven tienjarige Effi Briest wordt door haar ouders uitgehuwelijkt aan de twintig jaar oudere baron von Instetten. Het huwelijk verloopt uiterst koel. Effi gaat een verhouding aan met de aan trekkelijke majoor Crampas. Een ver houding die haar noodlottig zal wor den. 22.45 Journaal. Aansluitend sport nieuws. 23.00 Theresiamis. Het koor van de Wie ner Staatsoper, de Wiener Sangerkna- ben en de Wiener Hoffmusikkapelle vertolken werken van Haydn. 23.45 Journaal DUITSLAND 3 16.00 Follow me. Engels voor beginners. 16.15 Bonjour la France. Frans voor be ginners. 16.30 Ihre Heimat - unsere Heimat. Pro gramma voor buitenlandse werkne mers. 17.30 In Land der Mitternachtssonne. Documentaire serie: „Over de Poolcir kel naar het zuiden". 18.00 Das Geheimnis des Weidenkor- bes. Tsjechische kinderserie: Voor Klarka is het bezoek van haar ouders in Janovice een grote teleurstelling. Zij zal een jaar langer bij haar groot moeder moeten blijven. 18.30 Vor Ort 19:15 Rockpalast. Optreden van de Nina Hagen Band. 19.45 Sport im Westen 19.55 Regionaal nieuws 20.00 Journaal 20.15 Nibelungenlied-Wahrheit oder Legende. Afl. 2: „De macht van het goud", documentaire over het al of niet bestaan van de grote schatten. 21.00 Auslandsstudio. Acutaliteitenru- briek. 21.45 Kopf urn Kopf. Wetenschappelijk spelprogramma. 23.15 Journaal NEDERLAND 1 NOS 10.00 Schooltelevisie. Insekten. 10.30 Leer mij de maatschappij kennen. 11.00 Vogeltrek. 13.00-13.05 Nieuws voor slechthoren den 14.00 Schooltelevisie. Kijken door het sleutelgat. NEDERLAND 2 NOS 13.00-13.05 Nieuws voor slechthoren den 17.00 Schooltelevisie: Estetische opvoe ding: Mensen tekenen bergen; Sociale en burgerlijke opvoeding: De gemeen- DUITSLAND 1 10.00 Journaal 10.03 Die Kartause von Parma. TV-serie 11.00 Gewalt gegen Kinder. Serie over gevallen van kindermishandeling. 11.40 Terugblik 11.55 Kopfe der Geschichte. Documen taire over de Britse koningin Elisabeth I. 12.55 Persoverzicht 13.00 -13.05 Journaal 16.10 Journaal 16.15 Gut Land. Gevarieerd kinderpro gramma. 17.50 Journaal DUITSLAND 2 10.00 -13.15 Progrsmma-overname Duitsland 1 15.57 Programma-overzicht 16.00 Journaal 16.04 Einfuhrung in das Familienrecht. Serie over familierecht: „De verlo ving". 16.35 Lassie. Amerikaanse jeugdserie met Jon Provost: „Het museumbe- zoek". Corey Stuart is naar Los Ange les vertrokken omdat hij enkele be langrijke vergaderingen moet bijwo nen. Voor Lassie is dat heel vervelend, want het betekent, dat ze ergens in een hoekje moet liggen wachten. 17.00 Journaal 17.08 Tele-Illustrierte. Gevarieerd pro gramma met: actualiteit, sport en amusement. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Telegymnastik 08.30 Schooltelevisie 09.25 Sesamstraat 17.00 Schooltelevisie

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 4