Henny Koemans zorgt bijna voor surprise Druppers vervolgt weg (SiW Van der Gijp maakt debuut tegen Ieren Loopwonder: 30.000,- voor Avanti Verstegen: "Waarom heet ik geen Piket?" Damploeg herstelt geschonden imago LUGDUNUM AALSMEER J*i Garcia blijft aan de leiding VOORRUIT STUK? Recordtijd op 800 meter weer scherper Henny Koemans knapte op één fout af in zijn 'Match' tegen Hans Tönjann. ZEIST (GPD) De 21-jarige René van der Gijp debuteert woensdagavond tegen Ierland in het Nederlands elftal. LEIDEN - Henny Koemans heeft gisteravond in zijn partij tegen Hans Tönjann bijna voor de eerste verras sing gezorgd tijdens het Match Masters tennistoer nooi. Koemans speelde zoals hij in 1979 Master werd. Steunend op zijn sterke top- slice service en geplaatste volleys bracht hij Tönjann op het randje van de af grond. Conditiegebrek van de 28-jarige OTC-speler en een zich goed herstellende Tönjann deden de balans uiteindelijk in het voordeel van de Unicumspeler over slaan. Toch heeft het er op Unicum lange tijd naar uit gezien dat Koemans het pleit in zijn voordeel zou beslechten. Tot 6-2,4-3 was hij oppermach tig. Op dat moment sloeg hij een simpele volley, zijn sterkste wapen, tegen de netband. Hoewel één fout een wedstrijd niet mag be palen, was dit in deze partij wel het geval. Tönjann, ge sterkt door dit cadeautje, nam het initiatief van Koe mans over en kwam eigen lijk niet meer in problemen: 5-7. 4-6. Ook Rob Druppers bewees dat Ko blenz en Athene geen uitschie ters waren maar het begin van de weg omhoog. Met 1.44,54 won hij niet alleen de race over de 800 meter, hij vestigde tevens een nieuw Nederlandsrecord met die tijd. Het oude was 1.44,70, de verrassende tijd die hij op 25 au gustus in Koblenz liep. De Brit McGeorge was de enige die enigszins bij Druppers in de buurt bleef: 1.45,32. Elly van Hulst scoorde een tweede Totaal geen problemen had de nummer twee van de Natio nale B, Jos Koemans, met de figurant Arnold van der Ca- pellen. Bij de stand 6-0, 4-0 mocht Van der Capellen zijn eerste game juichend bin nenhalen, hij kreeg er nog één en moest vervolgens toe geven dat zijn vroegere leer ling hem echt de baas is ge worden: 6-0, 6-2. In dezelfde poule verloor ook de tweede Van der Capellen. Freek zag zijn zorgvuldige voorbereiding voor de partij tegen titelverdediger Marco Winter in de eerste set be loond met een 4-2 voor sprong, maar moest vervol gens ervaren dat afwachten de spelletje hem eigenlijk niet ligt. In de resterende tien games scoorde Freek van der Capellen nog slechts tien punten, een gemiddelde van één dat Winter de ruime 6-4, 6-1 zege en de waar schijnlijke halve finale plaats bracht. Als enige van de drie broers boekte Herman van der Ca pellen, op het Mastertoer- nooi altijd nadrukkelijk aanwezig, wel een zege. Frans Grimbergen was er "Nederlands record", op de in courante 2000 meter bij de da mes. Ze werd dan wel geen win nares, haar tijd van 5.42,01 was voldoende voor de beste Neder landse tijd tot nu toe op deze af stand. De Roemeense Maricica Puica won in 5.35,5, Van hoog gehalte was de zege die Steve Cram, Europees kampioen op de 1500 meter, boekte op Eu ropees kampioen op de 800 me ter Hans-Peter Ferner. De West tot gisteravond nog nooit in geslaagd Herman van der Capellen op een gravel-baan te bedwingen en dat lukte hem ook nu niet. Een 7-5, 6-3 nederlaag die Grimber gen overigens ook gedeelte lijk aan zichzelf te wijten had, omdat hij zich onnodig druk maakte over in zijn ogen foutieve arbitrale be slissingen. Bij de dames was Henny Feh- ling, evenals op de onderlin ge van Unicum, te zwak voor Marijke Guyt. De Katwijkse had nauwelijks problemen met de ongetrainde Fehling en won zoals ze wilde: 6-3, 6-2. Jacquelien van Wijk nam te gen Annette van der Mey re vanche voor de op de Leidse Hout geleden nederlaag. Het tactisch sterke, op afwisse lende korte en lange ballen gebaseerde spelletje, lever de Van der Mey nog wel de eerste set op. Vanaf dat mo ment besloot Jacquelien van Wijk evenwel meer fel- en snelheid in haar spel te stop pen; een verandering van speelwijze die de grieperige Annette van der Mey tot een kansloze medespeelster de gradeerde: 3-6, 6-3, 6-2. duitser, die zo verrassend de Eu ropese titel voor de neus van Crams illustere landgenoot Seb Coe wegkaapte, besloot gister ochtend op de 1000 meter uit te komen toen hij hoorde dat Cram die beslissing (niet de 800 maar de 1000 meter afwerken) donder dagavond had genomen. Cram was bijna van plan om toen hele maal niet te lopen. "Ik besloot het gevecht met Ferner toch aan te gaan. omdat ik, als ik zou ver liezen, dan wel van een andere Europese kampioen had verlo ren". Met nog 400 meter te gaan maakte Cram zich los van het veld. Ferner had geen kracht hem te volgen en Cram won ge makkelijk in 2.15,12. De West duitser werd op ruime afstand tweede in 2.18,10. algemene ledenvergadering voor te leggen om de schijn van 'vriendjespolitiek' te vermijden. Immers, Vincent Verstegen had het afgelopen seizoen een hogere score behaald dan Marcel Piket. Een commissie van vijf 'wijze man nen', onder wie vier schakers uit het eerste team, koos voor Mar cel op grond van zijn leeftijd. Een politiek lachertje van de eer ste orde, want het ligt voor de hand, dat het redelijk alternatief de formatiepoging had doen mis lukken. Verstegen kon slechts verbitterd reageren met "Waar om is mijn achternaam niet Pi ket?" Bij Utrecht is de 'sponsorbron' op gedroogd. Daarom vluchtten Cor van Wijgerden en Gert Ligterink ijlings naar de 'oase' van De Va riant/Breda, zocht Paul Boersma met succes zijn heil bij het pas naar de hoofdklasse gepromo veerde HSG en klopte Kick Lan- geweg aan bij D/Watergraafs- Nu Henk van Putten, de kampioen van Amersfoort, heeft besloten voor het Leidsch Genootschap in klasse I A achter het bord te gaan De voor het Belgische Lokeren uit komende aanvaller is één van de vijf buitenlanders in Rijvers' twaalftal; de andere vier zijn Metgod van Real Madrid. Hans van Breukelen van Nottingham Forest, Michel van de Korput van Torino en Ronals Spelbos van Club Brugge. Daarnaast koos de Oranje-coach vier Aja- cieden (Vanenburg. Schoenaker, Boeve en OphoO, twee Feye- noorders (Gullit en Wijnstekers) en PSVVr Willy van de Kerkhof Rijvers maakte de opstelling vijf dagen voor de tweede kwalifica tiewedstrijd voor het Europees kampioenschap tegen de Ieren - woensdag, 20.00 uur in Rotter dam - bekend, omdat hij de bran dende vraag bij de zestien gese lecteerden. „speel ik wel, speel ik niet", wil wegnemen. De enige speler die nog niet weet of hij binnen de lijnen start of op het zitten, kunnen de Leidenaars wel eens te klein blijken te zijn voor het tafellaken (hoofdklasse) en te groot voor het servet (eerste klas se). Serdijn moest daarom zijn stekkie afstaan, terwijl Wichers zijn stoel kwijtraakte aan Klaas Hagendijk. Bestek '82- 83 lijkt voor LSG hoge rente te gaan op leveren, vooral omdat de Leide naars niet zijn ingedeeld bij de (vlees )meesters van De Variant, want die maken in hun race naar de hoofdklasse 'gehakt' van ie dere tegenstander. In de nieuwe speelzaal van 'De Wil- genhof aan de Leidse Apollo- laan mag LSG vandaag zijn tite- laspiraties tegen het gepromo veerde Amersfoort gaan waar maken. Charles Kuijpers houdt het op een royale zege (6V*-3Vi). Verder tipt hij Het Witte Paard/ Zaanstad en Unitas/Groningen als de kapers op de kust van 'ti- telland'. Voorschoten hoopt in klasse II C bij het Haagse DD II op een bete re start dan in het afgelopen sei zoen. Teamleider Sluiter is met een gelijkspel (5-5) bepaald niet ontevreden. En dat moet kun nen, want de laatste keer ging de winst met 6-4 naar Voorscho ten... Met Roel Piket. Van Schaik en Grooten in plaats van Wou ters, Erik de Vries en Thieme in de gelederen rekent Sluiter op een plaats in de middenmoot. hout van de reservebank moet plaatsnemen is Ronald Spelbos. Rijvers ontving van zijn collega De Mos de mededeling dat Edo Ophof en Peter Boeve licht ge blesseerd waren. Ryvers: „De verwachting is dat ze woensdag kunnen spelen, maandag komen de spelers naar het sportcentrum en dan bekijken we het verder". De twee Ajacieden worden in het weekend onderzocht door club- arts Rolink en van zyn diagnose hangt af of Boeve en Ophof maandag naar Zeist vertrekken. Bij de twaalf gekozenen is geen centrumspits Na het wegvallen van Kieft bleek veteraan Kees van Kooten voor die positie in aanmerking te komen. Hy keer de terug in de selectie, maar komt voorlopig niet verder dan de bank René van der Gyp, sinds het toernooi in Toulon met Jong Oranje met vette letters in het notitieboekje van Ryvers, lykt het alternatief voor die posi tie. „Het zou kunnen", sprak de bondscoach, „maar het is nog te vroeg om daar iets over te zeg gen Ik ga dat eerst doorpraten met de spelers". In tegenstelling tot de wedstryd te gen IJsland zijn Rykaard en Kieft uit de basis verdwenen. De 21-jarige René van der Gyp de buteert, Metgod en eventueel Spelbos vieren hun rentree. Door het wegvallen van de Ajax- jongelingen is de gemiddelde leeftyd van Oraiye gestegen naar 25, de jongste is ook nu Gerald Vanenburg (18) AZ '67 AZ *67 heeft belangstelling voor de Deen Michael Lautrup van de eerste-divisieclub Brondby uit Kopenhagen Trainer Hans BÜ* kenbroek reist zondagmiddag naar de Deense hoofdstad om de 20-jarige centrumspits te beky- ken tijdens de wedstryd Brond by tegen Lyngby. de nummer vyf en twee op de ranglyst Na het duel heeft de AZ-oefenmees- ter een onderhoud met een be- stuursdelegatie van de club en met Lautrup, teneinde de finan ciële wensen en verl.ingi ns van beide partijen te vernemen. Ty- dens dat gesprek zal VOlfH K. kenbroek. wiens roep om ver sterking kennelijk eindelyk ge hoor heeft gevonden, moeten blijken of de geruchten juist zyn dat Barcelona al een optie heeft op de Scandinavische aanvaller. Hoewel AZ eigenlyk nu reeds zit te springen om een spits van allure, is het niet de bedoeling om Lau trup dit seizoen nog naar Alk maar te halen. "In principe komt Lautrup wanneer wc met hem en Bronby overeenstemming berei ken pas het volgend seizoen. Zyn komst zien we meer als een m vestenng in de toekomst omdat wel duidelyk is dat er onmoge lijk nog zeven acht ton kon worden uitgetrokken voor een speler", aldus Eykcnbrock FC Groningen FC Groningen heeft zich voor een jaar verzekerd van shirtreclame De noordelijke eredivisionist gaat propaganda maken voor het verzckeringsbedryf AGO Als te genprestatie krijgt FC Gronin gen 300 000 gulden Hoewel FC Groningen graag een overeenkomst voor dne jaar had gewild, wenste de sponsor niet verder t. g.ian dan n jaar 11--1 ver/ekenngsbedryf wil MV I SCHEVENINGEN (ANP) - Op de vierde en laatste wedstrijddag van de interlandwedstrijd tegen de Sowjet-Unie heeft het Neder landse damteam nog iets van het geschonden prestige kunnen herstellen. Dankzij een uiterste krachtsinspanning van Rob Clerc behaalde Nederland op de slotdag een gelijkspel, waardoor de landenwedstryd in een zege met 44-36 voor de Sowjet-Unie eindigde. Toch moest het Nederlandse team op deze laatste dag, die voor het eerst geen nederlaag opleverde, opnieuw wat teleurstellingen verwerken. Zo kreeg Van der Wal tegen Baljakin weer niet waar hij op mocht rekenen. De kampioen van de Sowjet-Unie verdedigde zich zodanig dat hij op het laatste moment een neder laag kon afwenden De topduels eisten de meeste aan dacht op, want wereldkampioen Harm Wiersma was niet van plan direkt op remise af te stevenen als Mitsjanski wilde spelen. Na ruim drieë neenhalf uur spelen capituleerde Mitsjanski, Rob Clerc stond voor de opgave te gen oud-wereldkampioen Gant- warg opnieuw op winst te spe len. De Nederlander geloofde er halverwege de partij eigenlijk niet meer in, bood tot twee keer toe remise aan, maar zag die aan biedingen telkens afgeslagen. Wat Gantwarg echter had over zien waren enkele onverwachte dreigingen die Clerc in de positie kon brengen. Dat resulteerde uit eindelijk in een 5 om 2 eindspel, waarin Clerc op de 87e zet en na zeveneneenhalf uur spelen tot winst kwam. HAZERSWOUDE - De Avantx- sponsorloop heeft de stoutste verwachtingen overtroffen. Bekende Nederlanders en minder bekende clubleden draafden gisteravond op het parcours nabij het clubhuis van de Hazerswoudse tafel tennisvereniging 30.000 gul den bijeen. De organisatie had aanvankelijk gerekend op 15- tot 20.000 florijnen. bereid te hebben gevonden een X-bedrag per kilometer aan Avanti te betalen. Onder hen diverse prominente Ne derlanders als Egbert van 't Oever, Tom Okker. Bettme Vriesekoop, Sandra de Kruyff en ook Ria Visser, die in de beschikbare anderhalf uur de meeste kilometers in haar categorie afdraaide. Bettine Vriesekoop bracht bij de dames met 2282 gulden, verdiend in 19 kilometer, het meeste geld in het laatje. Ab solute topscorer werd Avanti- Itd Fred. Timmermans. Hij liep zijn kilometer (U hterste voren en kon aan het einde van de rit 2763 gulden in de kas stoppen. Andere winnaars zijn Guus van der Sloos. met 24 km was hij de beste afstandslo per, Aljé Kamphuis, die bij de jongens van 13 tot 19 jaar 22 km Uep en f 1340,50 ver diendeWilco Lucas, die bij de 6 tot 13-jariqrn 18 km liep en de pot met 462 gulden aan- vuide Mo non Dor mo n m R- la de Vette, die bij de jongste meisjes 15 km liepen en f 464,80 opstreken. Marijke Olsthoom die bij de 13 tot 19- jangen 16 km liep en EUe- miek Kooter. die in deze cate gorie met f 640,25 de best be taalde klant was De opbrengst wordt aange wend om een deel van de hy potheek (280 000 gulden) af te lossen. effect van deze vorm van recla me maken meten, voordat men méér geld in sportsponsoring gaat steken. ADVERTENTIE PAK UW AGENDA ER BIJ! ZONDAG 14.00 UUR DeTegelhandel ÓP zy<sser U/T£E*J Z <5.OJ/4Q5É - /XA& Mx&C SXEEÏT P/£TJ£ o-x MOSKOU (TASS) - De Cubaan Garcia heeft in het interzonale schaak toernooi in Moskou nog steeds de leiding. Hij speelde in de achtste ronde remise tegen de jeugd-wereldkampioen Gary Kasparov, die bij winst de koppositie van de Cubaan zou hebben overgenomen. John van der Wiel brak zijn partij na 41 zetten tegen de Argentijn Quinteros af in een ingewikkelde stelling. De uitslagen zijn: Tal (Sov)-Velimirovic (Joe) 1-0; Geiler (Sov)-Anders- son (Zwe) 1-0; Beljavski (Sov)-Christiansen (Vst) 1-0; Kasparov (So- v)-Garcia (Cub) xh-xh\ Sax (Hon)-Gheorghiu (Roe) xh-xh\ Quinteros (Arg)-Van der Wiel (Ned) afg.; Murey (Isr)-Rodriguez (Phi) afg.. De stand is: 1. Garcia 6 punten (en 1 afgebroken); 2. Beljavski, Tal en Kasparov 5xh\ 5. Andersson 4l/2 (1); 6. Gelier 4 (1); 13. Van der Wiel l'/2 (2). service 071-12 0248, DIREKTSFRVICF HOGE RIJNDIJK 5. LEIDEN LEIDEN Het hoofdklasseteam van Philidor/Leiden, dat van daag na het zomerreces in de lan delijke schaakcompetitie de eer ste moeilijke zitting bij D/Water- graafsmeer houdt, heeft enige kleine maar wel belangrijke wij zigingen ondergaan. Zo zag for mateur Joop Piket met lede ogen aan, dat zijn 'eerste minister' Ri- ni Kuijf, die onlangs in Dieren nog de open Nederlandse titel kreeg 'opgespeld', bezweek voor het kapitaal van V/Rotterdam. Maar gelukkig vond de forma teur in zijn zoon Jeroen een nieu we sterke man. Ook de slepende kwestie rond de reeds eerder opgestapte Peter Wakker werd definitief opgelost. In zijn plaats benoemde de for mateur zijn oudste zoon Marcel. De technische commissie, die belast is met het opstellen van de teams, besloot deze zaak aan de LONDEN (Reuter) Vijf dagen na afloop van de Europese atletiekkampioenschappen in Athene heeft een aantal atleten gisteravond in Londen getoond dat hoogtepunten niet alleen bij kampioenschappen wordt bereikt. De Griekse Sofia Sakorafa was daarvan het beste voorbeeld. Bij het speerwerpen kwam de nummer drie van Athene, waar haar landgenote Anna Verouli het goud won, ruim boven de 70 meter-grens: 71 meter en 52 centimeter. Ze was daarmee de vijfde vrouw die de speer boven de 70 meter wierp. De Finse Tiina Lillak, die kan bogen op de beste prestatie met 72,40 meter, kwam er in Londen niet aan te pas met 60,36 meter. enerl'

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13