De kater na de Gouden Leeuw C Het sprookje van |f^ Grace en Ingrid Prijzengolf op Nederlandse filmdagen Seunke en de nasmaak van water Filmhuizen p VRIJDAG 17 SEPTEMBER 1982 Zou de dood van Grace Kelly in Hollywood ook zoveel aandacht hebben gekregen als ze in '56 niet met Rainier III was ge trouwd, maar met een of andere zakenman en daarna gewoon was blijven filmen? Dat is twij felachtig. De televisie zal de komende weken wel een selectie van haar films uitzenden. Dan kan iedereen weer vast stellen dat ze nooit een groot actrice is geweest en dat het zeer de vraag is of ze tegen woordig nog aan de bak zou zijn gekomen, symbool als ze was van een sterrendom dat nu al lang tot het verleden behoort. Binnen twee weken tijd overleden Ingrid Bergman en Grace Kelly, twee actrices die tot de favorie ten behoorden van Alfred Hitch cock. Zijn voorliefde voor blon dines is veelbesproken, maar wie in zijn stal wilde meedraaien moest wat meer in huis hebben. Roberto Rossellini, de Italiaanse regisseur en levensgezel van In grid Bergman vatte het voorko men van zijn vriendin ooit eens samen in een zinnetje dat legen darisch zou worden: "fire under ice". Dat was precies wat Hitch cock zocht en aantrok, niet al leen in Ingrid Bergman, maar Film ook in Grace Kelly en Joan Fon taine met wie hij "Rebecca" en "Suspicion" draaide. Drie vrouwen met wie hij in totaal zeven films maakte, die voor alle betrokkenen succesvol werden. Maar leg "Dial M for murder" en "To catch a thief' met Grace Kel ly nu eens naast "Spellbound" en Notorious" met Ingrid Berg man. In die vier films de van Hitchcock bekende combinatie van spanning, romantiek en goe de afloop, niet alleen omdat het recht zijn loop krijgt, maar ook, volgens de traditie van het ze- ventiende-eeuwse blijspel, van wege een onmogelijke, maar toch geslaagde romance. Grace Kelly stond bij Hitchcock vooral mooi te zijn; Ingrid Berg man daarentegen kreeg in haar rollen de kans om een ontwikke ling door te maken en een se rieus actrice is het toch vooral daarom te doen. Bergmans schoonheid verging al lang voor haar ziekte; Grace Kelly is altijd mooi gebleven. Hun carrières begonnen beide als een sprookje. In het geval van Kelly is het een sprookje geble ven, bij Bergman liep het alle maal wat anders. Bergman be hoorde met een collega als bij voorbeeld Simone Signoret tot het type actrice, die met hun fy siek bij uitstek paste in het soort films waarmee in hun jonge ja ren de boterham werd verdiend, maar die daarnaast ook werkelijk over acteertalent be schikte Zowel Signoret als Berg man hebben zich in de loop der jaren, met hier en daar een uit zondering, heel goed weten te handhaven. Bergman verspeelde zoals bekend haar populariteit in Amerika door haar (artistiek minder ge slaagde) verhouding met Rossel lini. maar keerde later overtui gend in de Amerikaanse biosco pen terug Haar rol in Ingmar Bergmans "Herfstsonate" was een hoogtepunt en tevens haar afscheid van de bioscoop. Kelly nam al 26 jaar geleden af scheid. maar koos een levens wandel die ruim tot de verbeel ding sprak en op de instemming van haar oude pubhek kon reke nen. Né het sprookje van het ver legen meisje dat wereldster werd, was er het vervolg van Grace die Gracia werd en in dat zo vriendelijk ogende Monaco de ideale vrouw en moeder was en haar imago van degelijkheid nimmer verloochende. Ze was beschermvrouwe van het Rode Kruis, voorvechtster van natuur lijke babyvoeding, liefhebster van bloemschikken, bezocht en ondersteunde allerhande kunst manifestaties, kortom niets dan keurigheid. Familiebladen wisten in de loop van de jaren herhaaldelijk te melden dat er achter dat masker een vrouw schuil ging die niet op haar mond was gevallen (geluk kig denk je dan en logisch ook. anders had Hitchcock haar nooit genomen); de buitenwereld kreeg daar weinig van te zien. Het bleef "fire under ice". TON VAN BRUSSEL VENETIE-UTRECHT - Dat een Nederlandse film de hoogste on derscheiding toegekend krijgt op een van de drie grote festivals (Cannes, Berlijn, Venetië), is een luxe die onze nationale cinema slechts hoogst zelden heeft kun nen smaken. Vorige week ge beurde het: Orlow Seunke streek met zijn film 'De Smaak van Wa ter' de Gouden Leeuw op voor het beste debuut, nadat hij een dag eerder al gecoiffeerd was met de UNICEF-Persprijs. Op 23 september gaat 'De Smaak van Water' in Nederlandse première als openingsfilm van de Neder landse Filmdagen in Utrecht. Dan begint tevens het bioscoop roulement. Seunkes film (over een sociaal werker die zich de zorg aantrekt voor een meisje dat jarenlang in een kast opgesloten had gezeten) heeft door die Gouden Leeuw een enorme hoeveelheid plezieri ge publiciteit extra gekregen. Ongewild kregen de makers daarnaast te maken met enige publiciteit veroorzakende feiten die aanmerkelijk minder geluk kig van aard zijn. Meest pijnlijk was wel de dood van Hans van Tongeren. Daags voordat Seun ke en zijn ploeg naar Venetië zouden vertrekken, benam deze acteur - die een belangrijke rol speelt in De Smaak van Water - zich het leven. Drie dagen later duikt Orlow op in het gewoel van het festival. 's Middags 1 september vindt de eerste openbare voorstelling plaats. Het publiek reageert door Pieter van Lierop overweldigend met een minuten lang applaus. Op 7 september doet het gerucht de ronde dat Seunke de UNI CEF-Persprijs zal krijgen. Sa men met de filmer ga ik het chec ken. Het gerucht blijkt waar. 's Avonds ontvangt Seunke de on derscheiding uit handen van de 82-jarige Hollywood-veteraan George Cukor, voorafgaand aan een speciale vertoning van De Smaak van Water in een open lucht-bioscoop in het hartje van de oude stad. Seunke: „Deze UNICEF-prijs en dat je dan lof toegezwaaid krijgt van iemand als George Cukor, dat had ik toch niet voor moge lijk gehouden. Dat hele gedoe Filmhuis Leiden/Al phen Het filmhuis van het Leids Vrij- etijds' Centrum draait deze week twee films van Werner Herzog. Vanavond en mor genavond vanaf 21.15 uur "Stroszek" (1977). De dief Stroszek wordt voor de zo veelste keer uit de gevange nis gelaten en wil nu echt een nieuw leven beginnen. Hij vertrekt met het hoertje Eva, die door haar pooiers wordt bedreigd, naar de Verenigde Staten. Het tweetal woont ge lukkig in een woonwagen, maar als Eva plotseling ver dwijnt, vervalt Stroszek in zijn oude vak. Woensdag en donderdag (20.00 en 22.15 uur): "Jeder für sich und Gott gegen Alle" (1974). Hoofdpersoon is Kapser Hauser die in 1828 door een oude man uit een kelder wordt gehaald, waarin hij was vastgezet en als een dier leefde. Hij wordt door de po litie opgepakt en opgesloten en wat later in een circus als attractie te kijk gezet. Een man ontfermt zich over hem en brengt hem in aanraking met zaken als kunst en we tenschap en er lijkt een nieuw leven voor hem weg gelegd. "Jeder für sich..." is vanavond ook in het Alphense filmhuis K O Dinsdagavond (20.15 uur) in de Kapelzaal van K O de twee de in de Fassbindercyclus, "Die bittere Tranen der Petra von Kant". Petra von Kant is een succesvol mode-ontwerpster uit Bre men, die na het verongeluk ken van haar eerste en een scheiding van haar tweede man met haar meisje Mariene samenwoont. Ze wordt ver liefd op een vrouw, maar als ook die relatie niets wordt, zoekt ze haar heil bij Mariene in de hoop op beter. morgen met al die andere prij zen, dat interesseert me nauwe lijks meer. Achter prijzen als De Gouden Leeuw, daar zit vaak zo veel diplomatie en gelobby ach ter, maar zo'n UNICEF-Persprijs valt werkelijk uit de hemel". Je hebt herhaaldelijk samenge werkt met Scenario-schrijver Dirk Ayelt Kooiman. Wie van jul lie lanceerde het idee voor De Smaak van Water? „Het idee kwam van mij. In zover re dat ik al acht jaar rondliep met het plan een film te maken op het thema machteloosheid. Het ge voel van iemand die ergens ach ter staat, maar zijn doel niet kan bereiken. Maar daar kwamen in de afgelopen jaren vier jaar steeds meer dingen bij. Ik heb Kafka gelezen en de Hongaar Konrad. Door de persoonlijke er varingen van Gerard Th ooien, de dood van mijn broer, waardoor het motief van de identiteitscri sis steeds verder naar voren is gekomen, waardoor ook de lief de tussen die sociaal werker en dat achterlijke meisje verder werd uitgewerkt. Wie leert van wie? De bureaucratie en de ver nedering die daarmee gepaard gaat. De hulpverlener die dan naar de andere kant van het bu reau verhuist We hebben ook steeds alle medewerkers erbij betrokken. Als Gerard zei dat er volgens hem gevoelsmatig tus sen die twee mensen dat en dat moest gebeuren, nou dan pro beerden we dat in scène te zet ten". In Venetië ontmoette Orlow Seunke de Hollywood-veteraan George Cukor 8 september Ondanks de sterke Italiaanse lob by voor twee Italiaanse debuten en ondanks de kwaliteiten van de rivaal uit Portugal, krijgt Or low Seunke een Gouden Leeuw. Maar inmiddels is er ook aan een anti-climax gewerkt Een Hon gaarse kennis van de schrijver Gyorgy Konrad is een campagne begonnen en heeft een paar jour nalisten een brief gestuurd die betoogt dat De Smaak van Water „van a tot z is gestolen". Voor een deel ontzenuwt die brief ech ter zichzelf, door te verwijzen naar een van 1980 daterend stuk je in Vrij Nederland, waarin de film door de betrokkenen nota bene wordt aangekondigd als een project dat op Konrad geba seerd zou worden. Hoe kun je iemand die in 1980 aan kondigt zich met een film op een bepaald boek te gaan baseren en die in 1982 die invloed nog steeds bUjft noemen, betichten van pla giaat, wat verondersteld wordt een heimelijke misdraging te zijn. Hooguit kan Seunke verwe ten worden dat hy in interviews van de laatste maand Konrad niet noemt als aanvankelijke in spiratiebron. 13 setember Orlow Seunke weet dat de NRC een dag later met een schandaal- artikel zal komen. De feeststem ming schijnt danig te zijn afgeno- „Seunke: „Het is lullig en het is misschien wel mijn eigen schuld ook, maar ik voel me niet echt schuldig. Het is waar dat De Smaak van Water aanvankelijk ooit werd bedacht als een verfil ming van Konrads boek. Daarom hebben we hem aanvankelijk ook zo aangekondigd. Via Rob van Gennep, die de Nederlandse vertaling heeft uitgegeven, heb ben we de rechten van De Bezoe ker willen verwerven". „Ik kan je doorslagen laten zien van vyf brieven die Van Gennep naar Konrad gestuurd heefi, zon der dat er ooit antwoord uit Hon garije is gekomen. Dus we zijn nooit in staat geweest om die rechten behoorlijk te regelen. Omdat we met de script-bewer king bovendien steeds verder onze eigen kant zijn uitgegaan, is er op zeker moment niet ook noe eens een zesde poging onderno men om contact te krijgen met Konrad". „Hoewel het basisgegeven - een so ciaal werker gaat zich steeds meer vereenzelvigen met een cliënt ontleend is aan Konrad, heb ik dat boek later nooit meer geraadpleegd en ben het steeds meer gaan beschouwen als iets van mezelf. Ik weet het niet. mis schien is De Smaak van Water dichter bij De Bezoeker in de buurt gebleven dan ik denk" „In elk geval heb ik nu eindelijk een afspraak met Gyorgy Kon rad kunnen maken. Ik ontmoet hem 25 september in Berlijn. Dan draai ik de film voor hem en dan moet hij maar uitmaken of hij deze film kan beschouwen als iets dat nog steeds zijn geestelijk eigendom zou zijn en waarvoor hij rechten uitbetaald wil heb ben. Dan is dat geen enkel pro bleem, zoals het evenmin een probleem geweest zou zyn als we die rechten drie jaar geleden hadden kunnen kopen, wat we dus herhaaldelijk ook gepro beerd hebben. Maar intussen vind ik het wel erg dat sommigen bereid zijn voetstoots aan te ne men dat ik te kwader trouw ben geweest". De uit Australië afkomstige, tegen woordig in Nederland woonach tige filmhistoricus Geoffrey Do naldson krijgt de Cinemagia- prijs voor zijn artikelen over de historie van de Nederlandse ci nema in de zwijgende periode, verschenen in het tijdschrift SKrien. De prijs, jaarlijks toege kend door de Audiovisuele Be roepsvereniging NBF voor op vallend goede publicistische prestaties op het gebied van film en televisie, zal op 23 september in Utrecht worden uitgereikt in het kader van de Nederlandse Filmdagen. Gedurende deze manifestatie, die van 23 tot en met 28 september plaatsvindt, zilllen nog talrijke andere onderscheidingen wor den uitgereikt. De meest belang- rijkte daarvan zijn de Gouden Kalveren, die zullen worden toe gekend in de categorieën lange speelfilm, documentaire, korte film, acteerprestatie, geluid, foto grafie, montage en muziek. En verder is er nog een speciale cul tuurprijs van meer algemene aard. De jury voor de „Grote Prijs van de Nederlandse Film" bestaat dit jaar uit de cineasten Robbe de Hert, Roeland Ker- bosch, Thijs Ockersen, tv-produ- cente José Kersten en GPD-pu- blicist Nico Scheepmaker. De Nederlande filmcritici (nu ver bonden in de Kring van Neder landse Filmjournalisten) jgeven voor de beste regieprestatie een eigen onderscheiding weg onder protectoraat van het Utrechts Nieuwsblad. Verschillende an dere instanties stellen verder prijzen beschikbaar voor onder meer het beste filmdebuut en de beste actrice. Gedurende de Nederlandse Film dagen zullen vertoningen plaats vinden van alle lange en korte Nederlandse films die sinds vo rig jaar september in première zijn gebracht. Voorts krijgen 30 produkties in Utrecht hun we reldpremière. Openingsfilm van de manifestatie is Orlow Seun kes vorige week in Venetiè met een Gouden Leeuw onderschei den „De smaak van water". Slot film is Nouchka van Brakels „Van de koele meren des doods". De Nederlandse Filmdagen bieden voorts een omvangrijk (plusmi nus 40 films) retrospectief van belangrijke Nederlandse werk stukken, gemaakt in de periode tussen 1945 en 1962, waaronder alle klassiekers van Rademakers, Koolhaas, Haanstra, Van der Linden, Franken en Van der Horst. Een ander speciaal pro gramma wordt gewijd aan het werk van regisseur-producent Jan Vrijman, over wiens activi teiten ook een expositie wordt ingericht De Nederlandse came raman Robbie Muller wordt geëerd met een uitgebreide te rugblik op zijn films, inclusief de talrijke buitenlandse produkties waaraan hij heefi meegewerkt, onder regie van onder meer be faamde regisseurs als Wenders en Bogdanovich. Het programma van de Filmdagen biedt verder openbare forumdis cussies over onder meer de ex portkansen van Nederlandse films, de samenwerking tussen film en televisie en de kansen voor afgestudeerde Filmacade mie-leerlingen Er worden door commerciële ondernemingen de monstraties verzorgd van de nieuwste audiovisuele technie ken en er wordt een speciale dag besteed aan het vertonen en beoordelen van wetenschappelij ke films. Het tijdschrift Skoop organiseert een reeks openbare interviews met cineasten, waar van opnames zullen worden uit gezonden door de VARA-radio. De KRO-televisie maakt over de Nederlandse Filmdagen een sa menvattend programma, waann de uitreiking van de Gouden Kalveren ruime aandacht zal krygen en dat op 1 oktober wordt uitgezonden. De eerste 'van en met Woody Allen-film', Take the money and run is morgenavond op Nederland 1 te zien. De Ame rikaanse komiek (met die kwalificatie kon je in 1969 nog volstaan) geeft een persi flage van het verhaal van de crimineel-met-de-moeilijke-j- eugd. Virgil Starkwell (Allen) is een verstrooid slim man netje dat al op jeugdige leef tijd een roofoverval op zijn naam heefi staan. Take the money and run kent naast een paar sterke momenten toch ook nog al wat inzinkin gen. Een film uit India op de tv, dat komt niet vaak voor en dat ondanks het feit dat dat India de grootste filmproduktie ter wereld heefi. Aakrosh (De schreeuwende stilte) vertelt het verhaal van een jonge ad vocaat en zijn eerste zaak be treft een man die ervan wordt verdacht zijn vrouw te heb ben vermoord. Hoewel de kansen slecht zijn, is hy vast besloten al zijn krachten voor de in alle talen zwijgende man aan te wenden. Maandag om tien over negen op Neder land 2. Een dag eerder pakt Duitsland 2 uit met 's middags Umberto D en 's avonds Effi Briest. De eerste film is in de cyclus van Vittorio de Sica. Dit voor beeld van Italiaans neo-rea- üsme brengt Carlo Battisti in de rol van de gepensioneerde rijksambtenaar Umberto D die net als zijn bejaarde lotge noten net genoeg heeft om in leven te blijven Effi Briest is een opmerkelijke, voor tv misschien iets te tra ge, Fassbinder-film. Theodor Fontanes bekendste boek kreeg van hem een stijlvolle, ingetogen bewerking. Fass- binders lijfactrice Hanna Schygulla speelt Effi. een vrouw die ten onder gaat aan de zeden en gewoonten van haar tijd. Het programma: ZATERDAG Hollywood or bust; 15.30 uur; Ned. 1 (regie: Frank Tashlin met Jerry Le wis A men kaan se film uit 1956). La Beauté du Diable; 16.00 uur; Bel. 1 (regie: René Clair met Gerard Philippe. Franse film uit 1949). Gllda; 21.55 uur; Dtsl. 3 (regie: Char les Vidor met Rita Hayworth. Amerikaanse film uit 1964) The Undercover Man; 22.20 uur; Dtsl. 1 (regie: Joseph Le wis met Glenn Ford. Ameri kaanse film uit 1949). Take the money and run; 23.10 uur; Ned. 1. ZONDAG Umberto D.; 14 50 uur; Dtsl. 2. Effi Briest; 20.30 uur; Dtsl. 2. MAANDAG: Aakrosh; 21.10 uur; Ned 2 Waga Koi Wa Moenu; 23.00 uur; Dtsl. 1 (re gie: Kenji Mizoguchi. Japan se film uit 1949) DINSDAG: Messer im Kopf; 20 15 uur; Bel. 2 (regie: Rein- hard Hauff met Bruno Ganz. Westduitse film uit 1978). Avantage; 22.05 uur; Dtsl. 2 (regie: Georgi Djulgeroff. Bulgaarse film uit 1977). WOENSDAG: America, Ame rica; 20.20 uur, Bel. 2 (regie. Elia Kazan Amerikaanse film uit 1963) DONDERDAG The garden of Allah; 20 15 uur; Dtsl. 3 (re gie: Richard Boleskawski met Mariene Dietrich Ameri kaanse film uit 1936). VRIJDAG. It happened to Ja ne; 20.15 uur; Dtsl. 1 (regie: Richard Quine met Dons Day. Amerikaanse film uit 1959) Ice Station Zebra; 20 20 uur; Bel. 1 (regie: John Sturges met Rock Hudson Amen kaanse film uit 1958). Das Gasthaus an der The ro se; 23.50 uur; Dtsl. 2 (regie Alfred Vohrer. Duitse film uit 1962) BLIJVERS den "Brittania Hospital" - Satire op En gelse klassen, maatschappij van Lindsay Anderson. Lido 4 Leiden Torty'j pikante pretpark" - Amu sant amusement. Euro 2. AJphen "Sprong naar de liefde" Filmde buut van Bas van der Lecq verzand in pretenties, Lido 3. Leiden. "Honky Tonk Freeway" Veel ge doe rondom aanleg van nieuwe snelweg. Euro 1Alphen (OP)NIEUW "Veel Uefs uit Moskou" Oude Ja mes Bond op nieuwe copie. Lido 1. Leiden. "Violent streets" - Knsp gemsakte, spannende misdaadfilm. Euro 3. Al phen "Flying High" - Persiflage op ram penfilm. Euro 4. Alphen "Dr. Zjivago" Klassieke liefdesge schiedenis, Euro 4. Alphen SEXFILMS NACHTFILMS "Een plekje om lief te hebben" Rex. Leiden. '"The octagon" - Euro 1. Alphen. "Porky's pikante pretpark" Euro 2. Alphen "Lekkere spelletjes" - Euro 3, Al- "Flying High" Euro 4. Alphen. DEN HAAG "In de klauwen van het duister" - Apollo 1 (460340), 16 jr. "Raiders of the lost ark" Apollo 2. 12 jr "Cat people" - Asta (463500). 16 jr. "Cheech and Chong's nice dreams" - Bijou (461177), 16 jr "I. the jury" - Calypso (463502), 16 Jr. "The Wall" - Babylon 1 (471656). al. "Carnaval knowledge" Babylon 2. 16 jr. "Rollover" - Babylon 3. al. "Convoy" - Cineac 1 (630637). 16 Jr. The New York Ripper" - Cineac 2. 16 jr. "Jabberwocky" - Cineac 3, 16 jr. "Soldaat Benjamin" - Du Midi (855770). al. "Dr Zjtvago" - Euro, al "Poltergeist" - Metropole 1 (456756). 16 jr "Les uns et les autres" - Metropole 2, al. "Casablanca" - Metropole 3, 12 jr. "The Cincinnati Kid" - Metropole 4, 16 jr. "Je vous aime" - Metropole 5. 16 jr. "Porky's pikante pretpark" - Odeon 1 (462400). 16 jr. The deerhunter" - Odeon 2, al. "Fltzcarraldo" - Odeon 3,16 jr "Sprong naar de liefde" - Odeon 4, al. "Britannia Hospital" - Odeon 5, 16 jr. "Confessions of Seka"- Le Paria 1 (656402). 18 jr. "Sex in de b^es" - Le Paris 2.18 Jr. "Pornoweekend in Amsterdam" - Le Paris 3. 18 jr. "In de riolen loert de dood" - Passa ge (460977), 16 jr. AMSTERDAM "Les uns et les autres" - Alfa 1 (278806), al. "Rollover" - Alfa 2, 16 jr. "Menuet" - Alfa 3. 16 jr "On golden pond" - Alfa 4. al. "Cat people" - Alhambra I (233192), 16 jr. "Jabberwocky" - Alhambra 2,16 jr. T. the jury". Bellevue Cinerama (234876/266227). 16jr. •The wall" Calypso 1 (266227/ 234876). 16 jr en 12 jr. "Ben Hur" - Calypso 2. al "Carnal Knowledge" - Calypno 3.16 Centraal "Kill Squad" - Cineac Damrak 1 (245648), 16 jr. "Caligula en Messalina" Cineac Damrak 2, 16 jr "Kentucky fried movie" - Cineac (243630). 16 jr. "Once upon a time in the West" Cinecenter (236615), 12 jr The servant" Cinecenter. 16 jr. "Kamikaze 1989" Cinecenter. 16 Jr "Die Sehnsucht der Veromka Voas" - Cinecenter, 16 jr "The Wall" Cinema 1 (151243). aL "Poltergeist" - Cinema 2. 16 jr "Porky pikante pretpark" - City I (234579). 16 jr. "Britannia hospital" - City 2.16 jr. "Monty Python en de hetLge gr .gr grsaJ" - city 3. 12 jr 'The border" - City 4 If Jr. 'The Blues brothers" - City 5 (34579), aL "Sprong naar de liefde" - City 6 (234579), 16 jr "Ftocarraldo" - City 7 (234579). 16 jr. ""Le pont du Nord"(do). "Foreig ner" <Vr\j. u en so). "Unmade beds" (Ma). "Aguirre. der Zom Gottes" (dl. wo) alle films 16 jr. - Cine "D" (226551) 16 ir "Subway riders" Desmet (226551), 12 jr. "The mirror crack'd" Du Midi (723653), al "Missing" - Leidseplein theater (235909) 16 ir "Convoy" - NOggerathi248933), 16jr "Wipjes op de schommelstoel" - Pa- nsien (246933), 18 jr "Tiger Joe" Rembrandtpleinthea trr 1 (223545). 16 jr "T Moord specialisten' Rem brandtpleintheater 2 (223545). 16 jr "Crazy horse and the intelligent monkey" Rex (266132). 16 jr "Met een tweeling gaat het beter" Roxy (232809). 16 jr "Morgan, a suitable case for treat ment". "Tell me a riddle". "1900". deel 1 en 2 "Mephisto" The Movies (345790). 16 jr "Poltergeist" Tuschinski 1 (262633) 16 ir ThedWall" Tuschinski 2 (282633). aL "Eye of the tiger" Tuschinski 3 (262633). 16 jr Raiders of the lost ark" - Tuschins ki 4 (262633). 12 jr. "Rollover" Tuschinski 5. 16 jr Uitkok (237480). al

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 11