Politie laat krakers zitten Groenoordhallen: weer Raadslid ontstemd over brief van gemeentesecretaris twee dagen Beestenspul "Folk" in open lucht en in zestien cafés Woningen Waardeiland al meer dan twee jaar leeg -Q Leiden DINSDAG 14 SEPTEMBER 1982 Huur De jongeren willen tegen betaling van een redelijke huur in de wo ningen od het Waardeiland blij ven wonen. Het is niet bekend of de eigenaar van de huizen, het Met nuttige tips en wenken LEIDEN - Het WD-raadslid De Vries is zeer ontstemd over een brief die gemeentesecretaris Lodder heeft geschreven aan de leden van de Leidse gemeente raad. In die brief zou de gemeen tesecretaris suggereren dat amb tenaren zich door raadsleden "zeer onwelwillend of enigzins hatelijk" aangesproken voelen. Het VVD-raadslid meent dat een dergelijke buitengewoon ernsti ge suggestie een nadere toelich ting vereist van de gemeentese cretaris. In zijn brief aan de leden van de raad geeft de heer Lodder een aantal 'nuttige tips en wenken' over de contacten met burgers en ambtenaren. Volgens De Vries, die zegt de brief met stij gende verbazing te hebben gele zen. zijn die wenken bij raadsle den van haver tot gort bekend. Het raadslid wil weten van Lod der of de reden van zijn schrijven is gelegen in het feit dat naar de mening van de gemeentesecreta ris sommige raadsleden onvol doende zouden functioneren. Het WD-raadslid valt ook over de uitspraak van Lodder dat het voor sommige bestuurders (raadsleden) wel eens verleide lijk is om meer tijd en aandacht te besteden aan de interne orga nisatie van het ambtenarenappa raat dan strikt noodzakelijk is. Volgens De Vries is het in de eer ste plaats de verantwoordelijk heid van een raadslid om zelf standig te bepalen wat "politiek strikt nodig" is, zonder betutte ling van niet-politieke zijde. De Vries vraagt in een brief aan de gemeentesecretaris in welke ge vallen bestuurders teveel aan dacht voor de "apparaatszorg" zouden hebben getoond. Het WD-raadslid meent dat de brief van de gemeentesecretaris in de vorige eeuw, in enige klei nere gemeenten, misschien ge woon was, "maar dat dit heden ten dage in Leiden het geval zou LEIDEN Een 62-jarige fietster uit Leiden is gisteren met onbe kend hoofdletsel opgenomen in het Academisch Ziekenhuis. De vrouw werd rond half vier gister middag op de hoek van de Bern- hardkade en de Julianakade ge schept door een personenauto, bestuurd door een 60-jarige Lei- denaar. zijn was mij niet bekend", aldus De Vries. Mogelijkheid 'invallers' in commissies onderzocht LEIDEN - De gemeente Leiden gaat onderzoeken welke ervarin gen in vergelijkbare steden zijn opgedaan met plaatsvervangen de leden in raadscommissies. De kleine fracties (eenmansfrac ties) in de Leidse raad menen dat het onmogelijk is voor hen om al le vergaderingen van raadscom- misies bij te wonen. Het PPR- raadslid Van Oosten vindt dat mogelijk moet worden gemaakt dat leden van kleine fracties in een commissievergadering ver vangen worden door een lid van de steunfractie of door de frac tieassistent. Volgens wethouder Bordewijk be staat er een principiëel verschil tussen een door de kiezer geko zen raadslid en een lid van de steunfractie. Het college van B en W voelt daarom niets voor plaatsvervangende leden in com missies. Een kleine meerderheid in de gemeenteraad nam gister avond echter een door Van Oos ten ingediende motie aan om te onderzoeken welke ervaringen in andere steden met één en an der is opgedaan. Controles LEIDEN - De gebrekkige ver- keersdoorstroming in de Leidse binnenstad stelt vooral de bu schauffeurs van de NZH voor grote problemen. Door de talloze opstoppingen die vooral een ge volg zyn van de vele reconstruc ties aan de wegen in het noorde lijk stadsdeel komt het dikwijls voor dat buschauffeurs negen uur lang achter het stuur zitten. Om de doorstroming te versoe pelen zal de Leidse politie de ko mende dagen strenge controles gaan houden. Daarbij zullen de volgende knel punten met geregeld politiebe- zoek worden vereerd: de Nieuwe Beestenmarkt, Boerhaavelaan- Rijnsburgerweg, station, Zwei- landlaan-Kagerstraat, Boshuizer- kade. Lage Ryndijk, Zwarte- meerlaan-Regenboogpad en Breestraat. LEIDEN - De dierenliefhebbers kunnen op zaterdag 25 en zondag 26 september weer terecht in de Leidse Groenoordhallen: op die dagen wordt de jaarlijkse mani festatie Beestenspul gehouden. Op "Beestenspul" kunnen vereni gingen onderlinge wedsrijden houden. Ook wordt er voorlich ting en advies gegeven over het houden van dieren. Leerzaam voor de kinderen, aldus de orga nisatie. "Maar Beestenspul is vooral re creatief. Het is een echt gezellig uitje voor het hele gezin. Prachti ge honden en katten worden door de verzorgers getoond. Hieronder zijn ook bijzondere rassen, die met veel zorg behan deld worden". lljdens öeestenspul zullen ook di verse andere activiteiten plaats vinden om de relatie tussen mens en dier te verbeteren, meent de organisatie. Zo komt het Leids Dierenasiel weer od de beurs met dieren, die men op de ze wijze aan een tehuis wil hel pen. En tevens zal er een dieren vriend van het jaar worden uitge roepen. Iemand, of een instantie, die zich heeft ingezet voor een bepaalde diersoort komt hier voor in aanmerking. Heel bijzonder is volgens de orga nisatie de hoek met melkscha- pen. "Deze schapen komen in Nederland bijna niet voor. Hier worden nog maar weinig scha pen gehouden en de schapen die worden gehouden zijn bestemd voor het vlees". Erg leuk voor kinderen, zo vervol gen de organisatoren in één adem, zijn de kleinste paardjes van Nederland, die speciaal voor de gelegenheid naar Leiden zul len worden gehaald. "En een beetje griezelig, maar on- zettend grappig is de rattenstad. Het is een miniatuurstadje met huisjes, bruggetjes en straatjes, dat bewoond wordt door ratten". Beeld van een van de vorige 'Beestenspullen': de vereniging van mens en di LEIDEN - De Leidse Folkweek '82 is gisteravond begonnen. In een speciaal voor dit doel neergezette muziektent op het parkeerterrein aan de Steenstraat was er gisteravond een openlucht-optreden, dat sommi gen inspireerde tot een openlucht-dans. Vanavond van acht tot tien is er op dezelfde plek andermaal live-folkmu- ziek te horen en te zien. Morgenavond slaat de horeca toe. In zestien cafés treden er dan folkm uzi kanten op Een kroegentocht behoort tot de mogelijkheden; van half tien tot half twee rijdt er een bus langs de cafés, waar passagiers gratis in kunnen stappen. De deelnemende cafés met tussen haakjes de optredende artiesten zyn: The Duke, Oude Singel 2 (Mioritza); Het Centrum, Nieuwe Beesten markt 13 (Trio Vandaag): Malle Babbe, Nieuwe Beestenmarkt 21 (Wer- verhoofs Volksorkest): de Morschpoort, Nieuwe Beestenmarkt 8 (Blue Grass Clodhopers); Hut van ome Henne, St. Aagtenstraat 28 (Lazy Bo nes); Hus-Pub, Beestenmarkt 4 (Crooks); Napoleon, Steenstraat 13 (Ou we Jan Makkers); Le Bateau. Steenstraat (Marion Arts Robbie Laven; dit Nieuwzeelandse duo treedt vanavond in Scarabee op); Vere- nica Bar, Beestenmarkt 14 (Duo Overlast); Scarabee, Pieterskerkchoor- steeg (Duo Dan Dit Maar De Dokter); Aniba, Herenstraat 1 (St. Jan), 't Keizertje, Kaïserstraat 4 (Lucy Steymel en Hans Elzinga); In den Bier bengel, Langebrug 71 (Wild Rose); 't Spoortje, Zijlsingel 1 (Bert Haasjes Peter Urwin), The Jam, 2e Binnenvestgracht 15 (Saturdaynight Bluesband); de Zijlpoort, Haven 62 (Combo Cornelia). De cafés zijn voor deze gelegenheid tot twee uur open. Live-folkmuziek gisteravond op de Steenstraat. LEIDEN - De gekraakte woningen aan de Aletta Jacobs- laan (Waardeiland) zullen niet door de Leidse politie wor den ontruimd. De huizen staan zo lang leeg dat het niet rechtvaardig wordt geacht tegen de krakers op te treden. Eén van de woningen die gisterochtend, onder bedrei ging van de Bouvier Beveiligingsdienst, door de krakers werd ontruimd is later op de dag opnieuw gekraakt. In totaal zijn nu vier woningen, op het voormalig terrein van de Grofsmederij, door krakers in bezit genomen. Uit een onder zoek van de Leidse politie is ko men vast te staan dat de kapitale panden langer dan twee jaar leeg staan. De duur van de leegstand is reden waarom de officier van justitie, in samenspraak met de burgemeester, heeft besloten dat niet tot ontruiming zal worden overgegaan. Zondag werden vier woningen aan de Aletta Jacobslaan door stude rende. werkende en werkloze jongeren gekraakt. Toen de Bou vier Beveiligingsdienst Holland gisterochtend dreigde een hond los te laten moesten de krakers één van de huizen ontvluchten. Door de bewakingsdienst wer den daarna bouviers in het pand gezet. Later op de ochtend is de deur van de woning door de kra kers opengezet en namen dé honden de vlucht. Daarna kon den de krakers opnieuw bezit ne men van de woning. Manifestatie op 25 en 26 september Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds (ABP), hiermee akkoord wil gaan. In het verleden zijn, noodgedwongen wel een aantal woningen verhuurd omdat ze on verkoopbaar bleken. Het Algemeen Burgerlijk Pen sioenfonds is de derde opeenvol gende organisatie die probeert de woningen te slijten. Op het moment van de overname, begin dit jaar. stonden nog 65 70 hui zen op het Waardeiland leeg. Het pensioenfonds hoopte door een drastische prijsverlaging met meer succes de woningen aan de man te brengen. De belangstel ling voor de woningen is sinds dien toegenomen. Maar, het pen sioenfonds slaagde er evenmin in alle woningen te verkopen. Een flink aantal huizen is nog steeds onbewoond. Twee van de vier gekraakte woningen aan de Aletta Jacobslaan op het Waardeiland. De Bouvier Bewaking is aange- gekraakt zouden worden. Tot end werd ondernomen is de eer- trokken omdat een aantal keren dusver slaagden krakers daar ste kraakactie op het Waardei- dreigde dat de dure woningen niet in. De poging die dit week- land die wel lukte. Prestatieloop Clubhuis Matilo (Zaanstraal 126organiseert woensdag avond een prestatieloop. Deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden V/s, 4,8 en 11 kilometer. De start is om half zeven; inschrijven is vanaf half zes mogelijk bij het club huis. Taalcursussen By K&O wordt ook dit seizoen een groot aantal taalcursus sen gegeven. Naast algemeen bekende talen als Frans, Duits, Engels, Spaans en Ita liaan s op alle niveau's staan op het programma: Fins, Hongaars, Noors, Zweeds. Joegoslavisch, Turks, Marok kaans Arabisch, Indonesisch, Deens, Hebreeuws, Pools, Portugees en Russisch. Een cursus bestaat uit 25 lessen van anderhalf uur; de lessen worden grotendeels gegeven in het nieuwe gebouw van de Rembrandt Scholengemeen schap aan de B.M. Noach- straat. Voor meer informatie K&O, Oude Vest 45, tel. 141141. Duivensport (1) Postduivenvereniging De Blauwkras hield een wed- vlucht uit St. Ghislain. Uit slag 1 A. van Holst; 2, 3. 5. 8 P. Landensbergen; 4. 6, 7 P. Gijsman en zn; 9 J. Beekman; 10 R. Verhoogt. Duivensport (2) Het Oosten hield een wed vlucht uit Houdeng met oude en jonge duiven. Uitslag 1. 3 P. Juffermans; 2, 9, 10 L. v.d. Nieuwendijk; 4 G. Hendrik- se; 5, 7, 8 W. v.d. Nieuwen dijk, 6 T. van As en zn. Eerder hield Het Oosten een wed vlucht uit Strombeek, waar van de uitslag luidt: 1 P. Juf fermans; 2, 9 H. van Klave ren; 3, 7. 10 W. v.d. Nieuwen dijk; 4. 5 L. v.d. Nieuwendijk; 6 A. Pracht en zn; 8 G. Hen- drikse. Duivensport (3) De Vriendenclub vloog met 791 duiven uit Houdeng. Uitslag: 1, 6, 7. 8 L. Koopman; 2, 10 Bodijn-Rijsbergen; 3 C Gijs man; 4 J Brugman; 5 A. Noest; 9 T. Houweling. Duivensport (4) Postduivenvereniging Leider dorp hield een wedvlucht uit St. Ghislain. Uitslag 1. 9 comb. B en G; 2 A. Petit; 3, 5. 6 F. van Heusden; 4. 7 J. van Alphen; 8 M. Reycrse; 10 A. Hoogervorst. Duivensport (5) De Rijnklievers vloog met 249 oude en jonge duiven uit Houdeng. Uitslag: 1, 2, 5, 7, 8 J. Kok; 3, 6 J. Zevenhoven; 4, 9 Sj. van Goozen; 10 P. v.d. Wal. Duivensport (6) LPC hield een wedvlucht uit Houdeng. Uitslag: 1, 2, 5, 9 N. de Groot en zn; 3, 8 W. Schou ten; 4, 6. 7 J. Staffeleu; 10 G. Jongbloed. Duivensport (7) De Reisduif vloog met 224 oude en jonge duiven uit Houdeng. Uitslag. 1, 2. 10 W. Kop; 3. 6, 7. 8 W. v.d. Hoogt; 4, 5, 9 S. v.d. Hoven. Duivensport (8) Columba hield een wedvlucht uit St. Ghislain. Uitslag: 1, 2, 3, 4. 6. 7. 8, 9 C. v.d. Nieuwen dijk; 5 H. Kettenis; 10 R. de Graaf. Hengelsport (1) Visvereniging Hengelsport hield een wedstrijd in de Ringvaart by Lisse. Uitslag: 1 Ph Verstraten sr. 19 stuks- 3640 gram; 2 P. Ouwerkerk 7- 2880; 3 I. Jansen 9-1890, 4 T Blansjaar 15-1860, 5 F. van Eiiecn 17-1750. 6 A. Levahrt 9-1450, 7 E. van Houten 8- 1240, 8 Ph. Verstraten jr. 9 850, 9 W. den Edel 7-740,10 P. Verhoef 4-400. Hengelsport (2) De Gulden Voorn viste een wedstrijd in het Braassemer- meer. Uitslag: 1 B. Velthuij- zen 5090 gram-34 stuks, 2 H. van Alphen jr. 4720-16, 3 F. Smit 3920-39, 4 G. Kleijn 3690-41, 5 T. v.d. Meer 3120- 20, 6 W. Lardie 3040-35; 7 G. Harland 2910-35, 8 W. Boeh- lee 1770-22, 9 H van Alphen sr. 1530-21, 10 H. Schouten 500-8. Hengelsport (3) VOP'74 hield een wedstrijd in de Kagerplassen. Uitslag: 1 A. v.d. Meij 34 stuks-4750 gram, 2 F. Reijken 31-5600, 3 S. Kokkedee 27-3280,4 R. v.d. Zeeuw 33-2350, 5 A. Segijn 27-2520. 6 D. van Rossen 25- 2730, 7 J. Heijmans 18-2900, 8 J. Kokkedee 19-1180, 9 H. van Tongeren 14-2350, 10 J. Boot 7-1000. Hengelsport (4) DGV viste in het Noordzeeka naal. Uitslag van deze wed strijd: 1 W. Kluivers 27 stuks- 10700 gram, 2 J. Kluivers 24- 9000, 3 W. Blom 19-4700, 4 F. Landwaart 8-3100, 5 J. Hel- verstein 6-2200, 6 J. Rustige 3-2100. Hengelsport (5) Viscollege De Ruis voorn hield de zesde competitiewedstrijd in de Ringvaart. Uitslag: 1 W. van Weizen 11 stuks-1775 gram, 2 J. Nieuwenburg 12- 1625,3 A. Sinteur 14-1150,4 J. Brouwer 10-1425, 5 Th. van Daalen 11-1050. 6 L. van De venter 13-825, 7 J v.d. Berg 6-900, 8 A. Bal 3-775, 9 J. Nieuwenburg sr. 5-450,10 Th. Voskuil 3-250 Hengelsport (6) Visvereniging De Brasem hield de derde competitiewedstrijd in de Ringvaart (Nieuwe We tering). Uitslag: 1 J. Blikman 14 stuks-4135 gram, 2 H. van Strien 23-2550, 3 B. Vogelen zang 25-2000, 4 G. den Dub belden 9-1660, 5 S. Gommans 18-1150, 6 W. den Dubbelden 13-1100, 7 F. v.d. Pouw-Kraan 16-1055, 8 J. v.d.Hulst 12-985, 9 S. den Dubbelden 12-855,10 G. Crama jr. 6-780. Diabetes De afdeling oogheelkunde van het academisch ziekenhuis organiseert vanavond een voorlichtingsbijeenkomst voor diabetes (suikerziekte)- patiënten, hun familie en an dere belangstellenden. Inge gaan wordt op de aard van de oogafwijkingen die bij een langer bestaande suikerziek te kunnen optreden, hoe ze kunnen worden vastgesteld en wat de mogelijkheden zijn voor behandeling. De voor lichtingsavond wordt gehou den in de collegezaal van de afdeling oogheelkunde, ge bouw 15, aan de Rijnsburger- weg. Aanvang acht uur. Viswedstrijd In de Witte Singel wordt zon dag een viswedstrijd gehou den. Tot en met zaterdag kunnen deelnemers (zestien jaar en ouder) zich hiervoor inschrijven bij de firma Par va. Herenstraat 21 of bij de Double Dutch Inn, Nieuw- straat 31. Inlichtingen: tel. 124755 Volksdansen In buurthuis Op Eigen Wieken (Merenwijk) wordt een cur sus volksdansen voor kinde ren tot ongeveer twaalf jaar gegeven. De lessen zijn op woensdagmiddag van drie tot vier uur en staan onder leiding van Joke Scholma. Wie belangstelling heeft kan zich melden bij het buurt huis, Valkenpad 2, tel. 212893. Open School De Open School Leiden houdt morgen een voorlichtings avond in de scholengemeen schap 't Rapenburg, Rapen burg 24, aanvang acht uur. Deze avond bestaat de moge lijkheid kennis te maken met vakdocenten en themagroep- begeleiders van de Open School. Er wordt voorlich ting gegeven over de vakken Nederlands, Engels, typen, Frans, rekenen en wereldo riëntatie. Geschiedenis De Kon. Ned Natuurhistori sche Vereniging afdeling Lei den organiseert donderdag avond in het Rijksherbarium. Schelpenkade 6, een lezing. Ir. B.P. Hageman belicht aan de hand van dia's de geologi sche wordingsgeschiedenis van westelijk Nederland ge durende de laatste vijftien duizend jaar.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 4