Utrecht moet nu rekening betalen f J Hoe maakt u geld over van uw postrekening naar een bankrekening? Den Haag: geen extra voo geen extra voorzorgen Vonk op valreep naar overwinning Van der Wiel breekt wéér af "Thuis" in Groningen... Vredesoverleg kerken in Nederland en DDR Honkbalteam verliest De gezamenlijke banken en spaarbanken zorgen er graag voor dat 't goed gebeurt. DEN HAAG (GPD) - Het bestuur van FC Den Haag zal geen extra veiligheidsmaat regelen nemen voor de thuiswedstrijd van aanstaande zaterdag tegen De Graafschap. „Eerlijk gezegd verwacht ik op eigen veld ook geen moeilijkheden", zegt voor Pieter den Duik twee dagen na de ongeregeldhe den in Leeuwarden, waar supporters van FC Den Haag een spoor van vernielingen achterlieten. „Wat dat betreft", aldus Den Duik, „ben ik meer bevreesd voor de uit wedstrijd van volgende week tegen Wage- ningen. Want de problemen die zich het af gelopen seizoen op ons terrein afspeelde, schijnen zich nu te verplaatsen naar uit wedstrijden". „Wat daarvan de reden is, is ook voor mij een volledig raadsel. We dachten dat de proble- men met de voornamelijk jeugdige suppor- ters minder zouden worden als we succes vol zouden beginnen in de eerste divisie. Maar wat blijkt: al anderhalf uur voor aan vang van de wedstrijd in Leeuwarden be gonnen de moeilijkheden. Misschien kwam dat doordat men daar toch niet hele maal voorbereid was op wat eventueel ver wacht kon worden, maar daar moet ik te genin brengen, dat er voor die tijd uitvoe rig contact is geweest met zowel Cambuur als de politie van Leeuwarden over welke voorzorgsmaatregelen getroffen moesten worden". „Nu ook dat je zo lang grens ligt 1 pasjes, po voor aanva de zaak ree maar steed supporters rassingen g dit problee: telt in onze neemt niet Duik, „dat steeds mini andere clul UTRECHT (GPD) Vanuit het hypermoderne stadion van FC Utrecht wordt een hand vol redenen opgegeven waarom met enige bezorgdheid wordt uitgezien naar de eerste confrontatie met UEFA Cup-tegenstander FC Porto. In de eerste plaats de verbanning uit het eigen riante home naar het Groningse Oosterpark. De herinnering aan de „slag om Arnhem", zoals de Westduitse pers een jaar geleden het duel tussen FC Utrecht en HSV omschreef, heeft zijn wonden bij het bestuur, trainer en spelers nagelaten. Maar in één adem gaan supporters, financiën, blessures, verkopen en schorsingen over de tafel. Han Berger: "Hoe gek het ook klinkt, we zijn best tevreden met Gronin- Sport Wat daarvan de reden is, is ook voor mij een volledig raadsel. We dachten dat de proble men met de voornamelijk jeugdige suppor ters minder zouden worden als we succes vol zouden beginnen in de eerste divisie. Maar wat blijkt: al anderhalf uur voor aan vang van de wedstrijd in Leeuwarden be gonnen de moeilijkheden. Misschien kwam dat doordat men daar toch niet hele maal voorbereid was op wat eventueel ver wacht kon worden, maar daar moet ik te genin brengen, dat er voor die tijd uitvoe rig contact is geweest met zowel Cambuur als de politie van Leeuwarden over welke voorzorgsmaatregelen getroffen moesten „Nu ook dat al niet meer afdoende is, kun je je zo langzamerhand afvragen waar de grens ligt bij deze jongeren. Met speciale pasjes, politiebegeleiding en fouilleren voor aanvang van de wedstrijd dachten we de zaak redelijk onder controle te hebben, maar steeds weer worden we door onze supporters voor uiterst onaangename ver rassingen geplaatst. Goed, ik weet wel dat dit probleem voor een belangrijk deel wor telt in onze huidige maatschappij, maar dat neemt niet weg", aldus voorzitter Den Duik, „dat de komst van FC Den Haag steeds minder op prijs wordt gesteld door andere clubs". LEIDEN - In de hoofdklasse van de zaalvoetbalcompeti tie zijn de clubs nu ook van start gegaan. Het uit de inte- r-regionale klasse gedegra deerde Vonk (ex-Koosjardinl had veel moeite met een knap spelend Van Duuren. Op de valreep kwamen bei de punten bij de ploeg van coach Gubler terecht: 3-2. In Lisse bekampten de debu tanten THB Boys en Bahl- mann elkaar. THB Boys trok met met een 4-2 zege aan het langste eind. Vonk - Van Duuren 3-2 Een aantrekkelijke wedstrijd met knap zaalvoetbal. In de eerste minuten waren de bes te kansen voor Van Duuren, maar steeds was het doelman DINSDAG 14 SEPTEMBER 1982 Voorzitter mr. Wim Kernkamp weigert het woord supporters nog te gebruiken. „Aanhangers van FC Utrecht en recentelijk FC Den Haag berokkenen de clubs slechts schade. Zij steunen niet, zoals het woord support aan geeft". Trainer Han Berger vreest dat de voetballiefhebbers in het Noorden door de gebeurte nissen in Leeuwarden en Grouw kunnen worden afgeschrikt en morgen, als FC Utrecht in Gro ningen tegen FC Porto speelt, liever thuisblijven. In Utrechtse kring kent men de re putatie van de aanhang, die de laatste jaren in eigen huis voor beeldig aan de hand van de sup portersclub loopt en meehielp de club overeind te houden, maar elders nog al eens uit de band wil springen. Daaraan gekoppeld is een matige recette te verwach ten. Kernkamp: „We moeten mi nimaal 10.000 toeschouwers heb ben om quitte te spelen. Bij de entreegelden komen wat inkom sten uit reclame en van de NOS, maar daar staan diverse kosten tegenover. Tien procent van de bruto-recette voor de gemeente Groningen voor de huur van het stadion, eenzelfde percentage van de netto-opbrengst voor FC Groningen, 10 mille voor de poli tie en 2500 gulden voor een mo lest-verzekering Tussen de bedrijven door is trainer Han Berger druk doende zijn uit gedunde selectie in de vereiste vorm te brengen. De routiniers Hans van Breukelen en Leo van Veen zijn afgereisd, Jan Monster bekommert zich alleen om het weer in zijn knie opwellende vocht en spelmaker Jan Wouters gaat overdenken waarom hij in Arnhem tegen HSV uit het veld werd gestuurd. „Daardoor", analyseert Berger, „zijn we momenteel even ver als we op 16 juli begonnen. In de loop van het vorig seizoen bouw den we aan een bepaald patroon. maar dat is in korte tijd volledig doorkruist. We werken nu aan een nieuwe elftalstructuur en ie dereen zal begrijpen dat een Eu ropa-Cupwedstrijd niet de meest geëigende manier is om die vorm gestalte te geven. Het roer moest om. Noodgedwongen hanteer den we een speelwijze die niet bij ons paste, maar na de redelijke wedstrijd tegen PEC Zwolle en de winst op Roda JC zie ik het groeiproces weer op gang ko men. We moeten ons zelf echter niet wijs maken dat we zonder Van Breukelen, Van Veen, Mon ster en Wouters hetzelfde kun nen presteren. Dat ik deson danks vertrouwen heb, is een ge volg van het leerproces uit het af gelopen jaar. We kenden door al lerlei oorzaken uitsluitend kom mer en kwel, maar via een be wonderenswaardige teamgeest zijn we overeind gebleven". Hij vervolgt: „Hoe gek het ook klinkt, maar we zijn blij dat we in Groningen spelen, al gaat er niets boven het eigen stadion. Groningen is voetbalminded, dat blijkt steeds weer. Ik kan me voorstellen dat men niet staat te trappelen van enthousiasme nu wij als gastheer optreden, maar gezien het gegeven dat Gronin gen nog nooit Europees voetbal binnen de poorten heeft gehad, kan ik me voorstellen dat de mensen onze wedstrijd liever trekken in de interlandsfeer: Ne derland tegen Portugal". Hoewel de Portugezen maar 60 supporters meebrengen, is de politie van Groningen in staat van paraatheid. Inspecteur Van der Gun kwalificeert FC Utrecht- FC Porto als een A-wedstrijd, wat inhoudt dat zijn korps wat extra aandacht aan het gebeuren gaat besteden. „We houden ons echter aan de spelregels, er komt geen ME op de tribune. Dat zou agressiviteit kunnen uitlokken. Gezien onze ervaring met FC Utrecht-supporters heb ik er alle vertrouwen in. Vorig jaar kregen we zelfs een bedankbriefje uit Utrecht omdat de zaak zo orde lijk was verlopen", aldus de opti mistische inspecteur. INCHON (ANP) De hoop op her stel, die na de goede optredens tegen Taiwan en Japan leefde bij de nationale honkbalploeg, is ij- del gebleken. De voorlaatste wedstrijd op het WK in Seoel te gen Canada ging, evenals de voorgaande vier. verloren. In de ontmoetingen met beide Oosta- ziatische ploegen leek het pro bleem van de (slecht) startende werpers overwonnen. Tegen de Canadezen, die uiteindelijk met 8-4 wonnen, ging het echter weer De uitslagen zijn: Australië - Zuid-Korea 6-6 (gestaakt i.v.m. tydregel), Dominicaanse Repu bliek - Taiwan 1-3, Panama - Japan 2- 7, Verenigde Staten - Italië 13-2 (7 in nings), Nederland Canada 4-8. De stand is 1. Japan 8-14 2. Zuid-Korea 7-12 3. Taiwan 8-12 4. Ver. Staten 8-10 5. Canada 9-10 6. Dom. Republiek 8- 6 7. Australië 7- 4 8. Nederland 8- 4 9. Italië 9- 4 Bram Brand die fier overeind bleef. Zonder de geschorste Cees de Roode en de geblesseerde Bart van der Weyden kwam Vonk in de 10de minuut aan de leiding. Sito Schalkers week uit naar links en haalde vernietigend uit. 1-0. Toch kwam de ploeg van Ted van Berkel c.s. goed terug. Rob Craanen boekt winst DEN HAAG - Rob Craani n van DTS zorgde gisteren in Amicitia voor een goede prestatie door zijn vierde partij in winst om te zetten De Leidenaar maakte het zijn zwaarwelter-opponent Topo- loglu zo moeilijk dat deze in de derde ronde opgaf. Ed Klein en Wibo van Rossum waren minder gelukkig. Eerstgenoemde werd tegen Millenaar gediskwalifi ceerd. Van Rossum liet rich te gen De Laat in de derde ronde uittellen. Voetbal - Jan van Deinsen wordt deze week geopereerd aan een liesblessure die hem al maanden aan de kant houdt. Protestantse kerken in Neder land en iTi de DDR Oost-Duii*- land) gaan nauwer samenwer ken op het gebied uan vredes vraagstukken. Daartoe is beslo ten tijdens het bezoek van een de legatie van de Bond van Evange lische Kerken in de DDR de afge lopen week aan de Raad van Kerken in Nederland. "Vredesac tiviteiten moeten in het werk van de kerk voorrang hebben", zegt een communiqué, dat de ivoorzit ter van de Oostduitse kerken- bond, bisschop dr. Werner Kru- sche, en de secretaris van de Raad van Kerken, prof. dr H. A. M. Fiolet, hebben opgesteld. De kerken hebben een eigen ver antwoordelijkheid om gestalte aan hun vredesopdracht te ge ven, aldus Fiolet in een gisteren verstrekte toelichting. De plan nen van de delegaties ziet hij dan ook niet als een uitwerking van voorstellen van IK V-kant om tot een soort Europees Interkerke lijk Vredesberaad te komen. "Wel zijn positieve gedachten daaruit overgenomen". De Oostduitse delegatie maakte de Nederlanders deelnemers overi gens wel duidelijk, dat de werk wijze van de westerse vredesbe weging in een land als de DDR niet kan worden toegepast. De DDR vindt zichzelf al een vre desbeweging en dus zijn andere vredesinitiatieven niet nodig of dissident. Als mogelijkheden voor samen werking worden genoemd ge meenschappelijke raadplegin gen. uitwisselingsprogramma's, meer informatie tussen de ker ken van Oost en West en samen werking binnen de Wereldraad van Kerken. De documenten van de Wereldraad over deze vraag stukken zullen als uitgangspunt voor de gesprekken dienen Een groepje van drie Nederlanders en drie Oostduitsers zal de plan nen nu gaan uitwerken. Beroepen Hervormde Kerk: beroepen te Bennekom W J. van Asselt Steenwijk, te Huizen A. van de Beek Genemuiden; aangenomen de benoeming tot bijstand in het pastoraat te Viancn K B A Ku l der Zevenhoven; bedankt voor de benoeming tot bijstand in het pastoraat te Aarlanderveen J Stoutjesdijk Ulvenhout (Breda) Gereformeerde Kerken: be dankt voor Roosendaal W A. Boer Gendarm Baptistenge meenten: aangenomen naar Al blasserdam H. G. te Winkel Nieuw-Buinen. Volgende maand verschijnt het miljoenste exemplaar van 'Groot nieuws voor u', het Nieuwe Testa ment in de omgangstaal. Deze vertaling kwam uit in november 1972 In maart lolgend jaar ver schijnt de hele bijbel in de om gangstaal. Iemand in Hillegom heeft f. 25 000 geschonken voor de aan schaf van twee koperen kronen in de hervormde kerk aldaar De Vereniging van Vrijzinnige Hervormden I/eiden-Oegstireest geeft in een 16 pagina's tellend drukwerkje een goed overzicht van haar activiteiten in het ko mende seizoen Zo worden er drie kringen gehou den over de thema's 'geloof on derweg', 'op leven en dood' en Een één-twee (je van Fred van Haarlem en Leen Struyk werd door laatstgenoemde afgerond (1-1). De tweede helft was amper be gonnen of Harm de Vos zette zijn ploeg wederom op voor sprong (2—1). Maar de ook niet complete geelgroene for matie kwam weer langszij. Ted van Berkel werd door Si to Schalkers in de rug gelo pen en dit laatstgenoemde op een tijdstraf van twee minu ten te staan, terwijl Vasn Duuren een strafschop mocht nemen. Leen Struyk kogelde raak vanaf zeven me ter: 2-2. Nadat Hans Braat (2x) en Fred van Haarlem het houtwerk hadden geraakt, trok Vonk niettemin 30 seconden voor het eindsignaal de winst naar zich toe. Uit een hoekschop van Genre Nagtegeller pas seerde Ben Heemskerk doel man Neuteboom met een hal ve omhaal (3—2). THB Boys - Bahlmann 4-2 Een verrassende overwinning van de ploeg van John de Kookcr Gerard van Beek. Fred Muller, Wim Diels en John Wassenaar zorden voor de doelpunten Voor de Al- phenaren vonden alleen Ton van der Laan en Kees van de Nieu wend ijk het net. 'geloven tussen symbool en werkelijkheid De gespreks- knng over 'wat is op dit moment voor mij belangrijk?' wordt voortgezet. De kringen staan ook open voor niet-leden In januari wordt begonnen met ean specia le groep voor jongeren (18 tot 30). Het boekje informeert ook over al lerlei groepen in de vereniging, zoals de vrouwen-gespreks groep, de vrouwengroep, de Hof- wijck-knng en de bijbelkring in de Van der Willigenhof Wie over dit winterprogramma na dere inlichtingen wenst, kan me vrouw Smeder (voorzitten te Oeg.stgcest (telefoon 173105) of mevrouw Ruijgrok (secretaris) te Leiden (telefoon 131680) bellen. Terrorisme "Terrorisme is een bednegelijk middel tot verbetering van de maatschappij", zei de paus tot hoogleraren en studenten van de universiteit van Padua (Italië), waar hij op bezoek is geweest. "De moderne cultuur heeft de vrij heid hoog in het vaandel staan, maar die wordt ernstig bedreigd door politieke, maatschappelij ke. economische en technologi sche manipulatie" De mens zal, volgens de paus. alleen vrijheid kunnen vinden als hij erin slaagt een religieuze of metafysische (bovenzinnelijk, diepzinnig) we reldbeschouwing te ontwikke len. Kernwapen. Een resolutie voor eenzijdige ontwapening heeft niet de vereiste tweederde meer derheid gehaald op de algemene vergadering van de rooms-katho- lieke priesterraad in Engeland. Er waren 42 voorstemmers. 18 te genstemmers en 8 onthoudin gen. Waarnemers zeiden, dat hef stem gedrag van de priesters een ge trouwe afspiegeling u van de manier waarop de bisschoppen en de leken m rooms-kathoiiek Engeland over de kernwapen- kwestie denken. De islamitische regering van Ma leisiè wil geen verdere versprei ding van de Indonesische bijbel in haar land De kerken daar ge bruiken deze bijbel omdat de taal ervan veel begrijpelijker is dan die van de verouderde Malei sische bijbel. De regenng ergert zich aan het feit dat de naam van God in de Indo nesische bijbel is vertaald met 'Allah'. Zij wil die naam alleen reserveren voor de God van de islam. De Indonesische bybel is nu uit verkocht Na het verbod hebben veel christenen er zo vlug moge lijk een aangeschaft Playboy. Kerkelijke instanties in Arlington (Virginia, Verenigde Staten) protesteren tegen toela ting van 'escapade-playboy'-pro gramma's op het plaatselijke ka bel-tiknet Bisschop Thomas J Welsh 'Televisie ts een machtig medium en pornografie een machtig kwaad. Die tuve samen kunnen de gemeenschap alleen maar schade toebrengen" MOSKOU (ANP) - Ook na de zesde ronde van het Interzone schaaktoernooi van Moskou is de Nederlandse deelnemer John van der Wiel nog steeds zonder punten. De partij Velimirovic (Jsl) - Van der Wiel werd afgebroken. Het was een Siciliaanse partij, die overging in een eindspel met zware stukken, waarin wit het initiatief heeft. Oud-wereldkampioen Tal behield de lei ding door in twintig zetten remise over- een te komen met de Roemeen Gheor- giu. Zijn naaste concurrent Garcia kwam in eerste zitting niet tot een be slissing tegen Murey. De partij werd af gebroken met voordeel voor de Cubaan. Ook het duel tussen de Sovjetrussische vertegenwoordigers Kasparov en Bel- javski werd afgebroken. Beide spelers volgden zeventien zetten lang de ont moeting tussen Sax en Beljavski uit de tweede ronde. Toen week Kasparov af. Er ontstonden complicaties, waarbij Kasparov een pion offerde. Beljavski pareerde de dreigende aanval door zijn dame te geven. Het resultaat wordt waarschijnlijk een puntendeling. De Zweed Andersson werkte zich enigs- rins naar voren door met zwart te win nen van Quinteros. In de Scheveningen- variant van het Siciliaans, die in Mos kou populair is, koos Quinteros voor de lange rokade teneinde actief te blijven, toch veroverde Andersson het initiatief. Aan het eind van vijf uur spelen capitu leerde zijn tegenstander. .Ook Efim Geiler herstelde zich. De Sowje- trus versloeg de Amerikaan Christian sen en is daarmee op een score van vijf tig procent gekomen. In Hamburg is gisteren een schaaktoer nooi begonnen met als deelnemers on der anderen wereldkampioen Anatoli Karpov en oud-wereldkampioen boris Spasski. Er is een prijzengeld van 44.000 gulden. De deelnemers ontmoeten el kaar tweemaal per dag, één keer met wit en eenmaal met zwart. Karpov kwam beide malen tegen de Brit Jonathan Nunn niet verder dan remise. Spasski zegevierde met wit over Jan Timman en kwam met zwart remise met de Neder landse grootmeester overeen. ADVERTENTIE Als u geld wilt overmaken van uw postreke ning naar een bankrekening, denk er dan vooral aan dat u twee nummers invult. Eén:-het postrekeningnummer van de be treffende bank. Twee: het bankrekeningnummer van degene voor wie het geld bestemd is. Ontbreekt onder „mededelingen" het bank rekeningnummer (de 9 cijfers dus), dan zal de bank het bedrag naar u doen terugboeken. Let daarom altijd op die twee nummers. Dan is uw geld op tijd waar 't zijn moet. - Let wel: als u zelf ook een bankrekening hebt, is het raadzaam om het bedrag van uw bankreke ning te laten overboeken. Dan gaat 't nog sneller. Postrekeningnummer van de bank van Jan Jansen b.v Naam en bankrekeningnummer van Jan Jansen b.v.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 15