Feestweek krijgt grandioos slot Weidse agenda Belastingen en tarieven stijgen met vier procent E2B2Z2B Veel activiteiten tijdens vredesweek Zoeterwoude massaal naar opening Klaverhal Vrouw valt van paard PAGINA 2 Stad en rand MAANDAG 13 SEPTEMBER 1982 ZOETERWOUDE - De Zoeterwoudse feestweek kreeg afgelopen zaterdag een grandioze finale. In de nieuwe Klaverhal werd een feest gevierd waar nog lang over gepraat zal worden. Het slotbal wcls een afspiegeling van de gehele feestweek die georgani seerd was om de openstelling van de rondweg en de Klaverhal te vieren. Een vlekkeloos verloop, enorme belangstelling er moesten ruim tweehonderd men sen teleurgesteld worden omdat de kaarten uitver kocht waren), plezier en verbroedering waren de kenmerken van het slotbal. De verbroedering wordt graag onderschreven door voorzitter Van Winden van het comité "Verkeer(s)weg": "Als je ziet dat hier mensen van in de zeventig en jongelui verzameld zijn en dat jong en oud met elkaar feest viert dan mag je het woord verbroe dering wel gebruiken". weest. Bij de werd dat eig> lijk. Alle acti veel publiek de braderiei beeld kwami uit de nieuwe Watertje". Van Winden is 1 king op grote oproep "maal van het begi: gehoor heeft advertentie zj bevolking e gingsleven d ken voor hun inzet om de w ces te maken. In financieel op Tijdens het optreden van de groep Sister Ray op het festival op het Loethe- druk. Later kwamen toch nog zo'i week kan niet worden losge zien van de uitstekende, bij na zomerse weersomstandig heden. Zaterdagmiddag bleek dat bij het popfestival op de Loethe. In een stralend zonnetje speelden Sister Ray, Hegt en The Shoes. Na een wat aarzelend begin waren er tegen het eind van het festi- vijfhonderd mensen kijken. val toch nog ongeveer vijf honderd mensen. Liggend in het gras lieten zij de klanken van de bands over zich ko men. Aanvankelijk leek er ook bij het optreden van The Shoes weinig beweging on der de aanwezigen te komen, maar nadat zanger Theo van Es herhaaldelijk vroeg "of hij Gardeniers bij bloemschikken De stemming zat er gelijk in na de officiële opening van de hal. Toespraken van burge meester Houdijk en de voor zitter van de stichting "De Klaverhal", E.J. Plooij, kon den de elfhonderd aanwezi gen maar moeilijk boeien. Door de slechte geluidskwa liteit waren de woorden vrij wel onverstaanbaar en het was duidelijk dat iedereen wachtte op het startsein voor het slotfeest. De officiële ope ning van de hal en het start sein van het feest gebeurde door de electronische klok in werking te stellen. Overwerk Het heeft het feestcomité en het stichtingsbestuur van de Klaverhal heel wat zweet en (bijna) tranen gekost om de hal op tijd af te hebben voor de afsluiting van de week. Van Winden: "De Klaverhal is op 't nippertje klaargeko men. Er is heel wat overwerk verricht om zaterdag te kun nen openen. Er is in een ijl tempo gewerkt want de hal moest open. De combinatie feestweek en opening van de hal was nu eenmaal ge maakt". De grootste klapper van het feest was ongetwijfeld het onaangekondigde optreden van Nico Haak. Polonaise en rondedans vulden de hal. Luidkeels werd de tekst mee gezongen. Een gouden zet van het feestcomité. Door de goede financiële resultaten deze week bleek er geld over te zijn. Om de "winst" recht streeks terug te laten vloeien naar de feestvierders werd besloten de slotavond met een vaderlandse topattractie te besluiten. Zoals gebruike lijk bij plaatselijke feesten werd het dorpslied "Alle Zoe- terwouwers gane naar de he mel als er maar jenever is" van stal gehaald. Het welslagen van de feest- ZOETERWOUDE - Geboren: Patricia Nicoliene Anne-Krista Giezen. Getrouwd: Th.J. Zandbergen met W.J. Waaijer R.J.M van Ryt met A L.B.M. van der Harg. J.C. Carroll met J. Clau sen R.O. Knaap met B. Verboom. VOORSCHOTEN De gemeente lijke belastingen en tarieven gaan weer omhoog in Voorscho ten. De jaarlijkse verhoging be draagt dit jaar het door de over heid vastgestelde maximum van vier percent. Uitgerekend is dat deze verhoging zorgt voor bijna 65.000 gulden extra in de ge meentekas. Een eventuele verho ging van de onroerend-goedbe- lasting wordt bekeken bij de be grotingsbehandeling over enkele maanden. De verhoging geldt voor de leges en rechten van de secretarie (pas poorten e.d.), weekmarktgelden, hondenbelasting, begrafenis—, reiniging-, riool- en precario rechten. Bij de verhoging van de leges is dit keer de kosten van het verzenden van gemeente stukken ingecalculeerd, fu krijgen particulieren, instellin gen en verenigingen de stukken terrein was het nog niet zo soms voor doofstommen aan het spelen was" kwam er toch sfeer. Hordes Terugblikkend op de feest week kan comité-voorzitter Van Winden slechts in loven de woorden spreken: "Het is een enorm geslaagd feest ge- van de gemeenteraad en de com missies gratis thuis bezorgd. De stukken opzich worden wel in re kening gebracht. Het voornemen is nu om ook het verzenden in rekening te brengen. Voor de ge meenteraadstukken wil Voor schoten 75 gulden in rekening gaan brengen en voor commis siestukken 50 gulden per jaar. De politieke partijen zijn overigens hiervan vrijgesteld. Voor het snel krijgen of wijzigen van een toeristenkaart of pas poort zal in Voorschoten volgend jaar vijftien gulden extra neerge legd moeten worden. De ge meente volgt hiermee verschil lende buurgemeenten die een extra tarief rekenen als de burger in de week of op de dag van ver trek naar het buitenland de reis- bescheiden nog in huis moet ha len. Het trouwen in Voorschoten wordt In de leeftijd vijf tot en met negen jaar won Marcel Brandt, de twee de plaats werd door drie mensen bezet: Michel v. Eygen, Leonie Kessels, Jolanda Labordus. Bij de oudere jeugd, tien tot en met vijftien jaar, won Monique de Kruis, tweede werd Annelies Blikman, de derde plaats werd gedeeld door Ester Beekman en Silvia Beekman. openingsdagen enlijk al duide- viteiten hebben getrokken. Op lagen bijvoor- ïn heel hordes buurt naar het >lij dat de bevol- schaal aan zijn k het feest mee n tot het eind" gegeven. In een il het comité de n het vereni- an ook bedan- spontaniteit en -eek tot een suc- zicht is de week ook geslaagd. Na het binnen halen van Nico Haak blijkt er nog geld over te zijn. Terwijl voor de feestweek de finan ciële kant nog een onzekere factor was. Het comité heeft zelfs voor de zekerheid de ge meente gevraagd zich garant te stellen voor vijfduizend gulden. Van Winden opge lucht: "We kunnen nu tegen de gemeente zeggen: deze week heeft jullie niks gekost. Het was voor ons een erezaak om de gemeentesubsidie niet aan te hoeven spreken. In die opzet zijn we ruimschoots ge slaagd. Er is zelfs geld over dat gelijkelijk over de deelne mende verenigingen wordt verdeeld. De inkomsten uit de baropbrengst en de storm loop op de kaarten voor het slotfeest hebben voor dit fi nanciële slagen gezorgd". Wanneer de comitéleden enigszins zijn bijgekomen van de week zullen ze het pu bliek op de hoogte brengen van het financieel overzicht. ook een steeds duurdere aange legenheid. Een gedeelte van het onlangs gerestaureerde Am bachtshuis aan de Voorstraat wordt als trouwzaal ingericht. De verhoging van de kosten worden nu toegeschreven aan de 'nieu we' trouwzaal. "Wij stellen u eveneens voor in verband met de hogere kosten verbonden aan de voltrekking van een huwelijk welke een gevolg zijn van de ver plaatsing van deze plechtigheid van de raadszaal naar het inmid dels gerestaureerde Ambachts— en Baljuwhuis, de rechten aan te passen", aldus de gemeente. Op de vrijdag trouwen, dat gebeurt in vijftig percent van de gevallen, gaat 350 gulden kosten. Op zater dag, zondag en andere feestda gen zeshonderd gulden. Op an dere dagen 270 gulden als het toekomstige echtpaar palmen in de trouwzaal wilt, anders 155 gul den. Met de verhoging van de marktgel- den, reiniging, riool en begrafe nis, probeert de gemeente het dekkingspercentage omhoog te brengen. Dit dekkingspercenta ge houdt een bepaalde dekking in van de gemaakte kosten. Bij de markt wordt in 1983 het dek kingspercentage geraamd op 47.44, dus dit percentage van de kosten 'verdient' de gemeente te rug. De vier percent verhoging zorgt bij de reiniging voor een dekking van 62.40 (was in 1982 60.71), voor de rioolkosten 66.50, dit was vorig jaar 66.78 en voor de begra fenisrechten 50.29. Ook het houden van honden wordt duurder. Een eerste hond gaat 52 gulden per jaar kosten, een twee de 78 gulden en voor elke volgen de hond 104 gulden. Voor hon den in een kennel wordt 234 gul den per jaar gerekend. Bij de hondenbelasting geldt overigens het maximum van vier percent niet. Toch heeft de gemeente dit percentage gehanteerd. De aanpassing van de tarieven voor de onroerend-goedbelas- ting (ogb) zijn voorlopig buiten beschouwing gelaten. De ge meente wil eerst de begroting voor volgend jaar op papier heb ben en tevens de prioriteitenstel ling en beleidsvoornemens. In samenhang met deze gegevens zal dan bekeken worden of de ta rieven moeten stijgen. In de afge lopen raadsperiode heeft vooral ex-raadslid Meershoek (CDA) veelvuldig geageerd tegen de vaststelling van de ogb in een te vroegtijdig stadium. MAANDAG Leiden - Groenoordhallen, Leidato, 13- 17 en 19-22.30 uur. Stadhuis - gemeenteraad, 19.30 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19. ma t/m vr van 10-12 uur, tel. 122000. Vereniging Ouders van Drugsverslaaf den - Lange Mare 45, 20 uur, tel. 130547. Buurtwinkel - Haarlemmerstraat 73b, spreekuur Comité Gasprijsverhoging NEE, di van 10-11 uur. Architektenwinkel - Oude Vest 163, kosteloos advies, 17-18 uur. Kantine NEM - ingang 5 Meilaan, ruil en veilingavond van 'De Postzegelvrien den', 20 uur. 't Bruggehoofd - Steenschuur 11, ama teurfotografie, 20 uur. Voorschoten - Dorpscentrum, Tiroler- festiviteiten, 14 uur. Oegstgeest - R.J.W. Duyn, Pres. Kenne- dylaan 260, tel. 153266. Voorschoten - C. Westgeest, Leidseweg 560. tel. 768616. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vr 10 sept tot 17 sept door: Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 124807; Apotheek Noord-Hofland, Thor- beckeweg 3, tel. 762877. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn. 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Nieuw seizoen In het kader van de feestweek voor het nieuwe seizoen houdt de stichting jeugd- en jongeren werk morgenmiddag Oegst geest kinderspelen voor kinde ren van vijf tot twaalf jaar. Een speeltent zal staan op het gras veld bij de Lange Voort. De spel letjes beginnen om half vier en duren tot half zes. In Taberna wordt woensdagmid dag de kinderfilm "De bende van hiernaast" gedraaid. De voorstelling, voor kinderen van zes tot twaalf jaar, begint om half twee. Voor de ouders is er informatie over kinderclubs en -cursussen. Om acht uur 's avonds is er een film voor de oudere jeugd. De oude James Bondfilm "Dr. No" wordt vertoond, opnieuw in Ta berna Voor de tieners speelt de toneel groep "Puberus" het spel t is weer feest". De voorstelling (in Taberna) begint om half negen en is bedoeld voor tieners tot vijftien jaar. Euthanasie In het Gemeen tecentrum aan de Lijtweg in Oegstgeest komt morgenavond mevrouw Dr. H. Terborgh-Dupuis spreken over het onderwerp euthanasie. De bijeenkomst, georganiseerd door de stichting welzijn oude ren Oegstgeest, begint om half acht. Na de inleiding is er gele genheid tot vragen stellen en discussie. Kleding De Unie van Vrijwilligers houdt woensdag in het Trefpunt (He renweg 80, Warmond) een kle- dingbeurs. De (winter-)kleding kan gebracht worden tussen half tien en half twaalf, 's Mid dags (van twee tot vier uur) en 's avonds (van zeven tot acht uur) wordt ze verkocht. LEIDERDORP - Een vrouw die meedeed aan de optocht van de Liethorp-manege afgelopen za terdag door Leiderdorp moest naar het ziekenhuis worden ver voerd met een lichte hersen schudding nadat zij van haar paard was gevallen. De oorzaak van de val kon de politie niet ver tellen. LEIDEN/OEGSTGEEST - De co öperatieve Rabobank "Leiden en Oegstgeest" houdt woensdag avond een algemene vergadering in Holiday Inn. Het bestuur van de bank zal aan de leden verant woording afleggen over het in 1981 gevoerde beleid. Het is de eerste gezamenlijke jaarvergade ring sinds de fusie van de Rabo- banken in Leiden en Oegstgeest. Drs. A.M. Dierick, hoofd van de Stafgroep Economisch Onder zoek van de Rabobank Neder land, houdt een inleiding over de factoren die de rentestand in ons land bepalen. De bijeenkomst begint om half acht. LEIDERDORP - De nationale brandweerdag is ook dit jaar weer gehouden in Leiderdorp. Op de Statendaal- der werden twee wagens van de Leiderdorpse brandweer gepresenteerd aan het publiek. De kinderen mochten 1 voor brandweerman spelen. En dat - zo blijkt uit de foto - gaf veel plezier. In Oegstgeest en Voorschoten OEGSTGEEST/VOORSCHOTEN - De jaarlijkse vredesweek van 16 tot en met 21 september wordt zowel in Voorschoten als Oegst geest gehouden met een groot aantal activiteiten. In Oegstgeest vinden alle bijeenkomsten plaats in het gemeentelijkcentrum aan de Lijtweg. In Voorschoten op verschillende plaatsen in het dorp. Donderdag 16 september begint de vredesweek in Oegstgeest met een discussie over het thema "heeft de Amerikaanse vredes beweging kansen". Gastspreker is Guy Dilweg, secretaris Pax Christi, die in de Verenigde Sta ten is geweest en de ontwikkelin gen van de vredesbeweging al daar van dichtbij heeft meege maakt. Op 20 september discussiëren Everts (IKV-Leiden) en Malko (Pools student) over de buiten landse politiek van de Sovjet Uniet. Als laatste onderdeel van de week is er op 24 september de IKV-cabaretgroep 'Hilversum' met het programma "Heeft uw schuilkelder een nooduitgang?" De drie activiteiten beginnen alle om acht uur 's avonds. Na het ca baret op vrijdag zal omstreeks negen uur een fakkeltocht door Oegstgeest gehouden worden. Voorschoten Een stille tocht met fakkels staat op het programma voor donder dagavond 23 september. De tocht begint om 19.30 uur bij de Gereformeerde kerk aan de Schoolstraat en gaat naar het huis van burgemeester Canne- gieter. Daar zal een petitie aan de burgemeester worden overhan digd. De vredesweek wordt in Voorscho ten op 24 september afgesloten met een manifestatie in het cul tureel centrum. Op het program ma, dat om 20 uur begint, staat onder meer een toneelstuk van Herman Heyermans, een optre den van het poppentheater, foto tentoonstelling van 'Amsterdam 21 november 1981', een mono loog uit een boek van Oriana Fal- laci en Zuidamerikaanse liede- Garden De kinderen met hun prijzen en minister Gardeniers. Burgerlijke stand Overleden: J.P. van Rooijen (1902) man. E.J. Baak (1924) vrl. echtg. van A. Hoge- woning. J.J.H. Bemelman (1914) man. J.J.P. de Jong (1910) vrl. geh. gew. met A I. Jansen. A. den Oude (1907) vrl. echtg. van A. Lepelaar. C.J. Kneijber (1901) man. B.C. Paul (1929) vrl echtg. van G. Sentel M.J. Biekens (1923) vrl. echtg. van N.C. Warshaw. W.L.C. Lom- mers (1912) vrl. W Bosman (1925) vrl echtg. van P. van Leeuwen. M C. Over- duin (1909) man. P. Harland (1934) man. Overleden: A.T. Meyers (1917) vrl. echtg van H. Stavleu C G van der Drift (1884) vrl. geh. gew. met H. Ceulemans. G. Francken (1893), vrl. geh. gew. met T. Colijn A. Heemskerk (1909) vrl. geh. gew. met P. van der Steen. H.A. Straat hof (1895) vrl. P.G. Maaskant (1902) man. J.H.C. Machen (1907) vrl. J. Fuchs (1902) echtg. van J. Witteman. LEIDEN - In verband met het veertigjarig bestaan van turnver eniging Het Zonneveld vonden er op het complex aan de Nachtegaallaan afgelopen zater dag diverse activiteiten plaats. Zo werden er o.a. wedstrijden kinderbloemschikken gehou den. De Leidse minister Garde niers reikte de bekers en lintjes pit. LEIDSCH DAGBLAD Geen krant ontvangen te) 07M23143 tussen 18 00-19 30 uur (nab^zorging na 19 30 uur). 16.30-18 00 uu. Abonnementsgelden t*| vooruitbetaling te voldoen Bi| automatische overschrijving geen "W F. J. Wirtz (binnenland, buitenland, economie) J. Ruygrok-Hoogeveen W C. H Schrama (nieuwsdienst en feature) P. C. Rosier (radio, televisie, kunst) S J de Gioot (geestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn. Brussel, Londen, Parijs Washington, Cgiro. IKV-cabaretgroep 'Hilversum' met het programma "Heeft uw schuilkelder een nooduitgang?" De drie activiteiten beginnen alle om acht uur 's avonds. Na het ca baret op vrijdag zal omstreeks negen uur een fakkeltocht door Oegstgeest gehouden worden. Voorschoten Het Voorschotense programma voor dc vredesweek begint vrij dag 17 september. In de openba re bibliotheek aan de Wijngaar denlaan wordt dan een speciale tentoonstelling geopend. Op de markt zal om 16 uur het poppen theater "Wellus Nietus" een kor te voorstelling geven. De film "Die Ehe der Maria Braun" van Werner Fassbinder wordt op maandagavond om 20.30 uur ver toond in het Greenway Theater. LEIDEN - Overleden: J.P. van Rooijen (1902) man. E.J. Baak (1924) vrl. echtg van A. Hoge- woning J.J.H. Bemelman (1914) man. J.J.P. de Jong (1910) vrl. geh. gew. met A I. Jansen. A. den Oude (1907) vrl. echtg. van A. Lepelaar. C.J. Kneijber (1901) man. B.C. Paul (1929) vrl echtg. van G. Sentel M.J. Biekens (1923) vrl. echtg. van N.C. Warshaw. W.L.C. Lom- mers (1912) vrl. W Bosman (1925) vrl echtg. van P. van Leeuwen. M C. Over- duin (1909) man. P. Harland (1934) man. WARMOND - Geboren: Puck dv J.M.E. v.d. Vooren en A A. Lantrok Thomas zv. R. Willemze en S L M. de Wringer. Cornells A. zv. H. Glasbergen en C.J.M. Zuidhoek Gideon zv M K O.M Bakx en MP.C. de Pree Ondertrouwd: H.M. de Vroom en M.M.J Meyer. R.H Draper en J.M Cathpole. G. Munneke en S.M. Koek J.M.C.M. van Leeuwen en S. Schaaf P.C.M. van Steijn en M.A.M.M. Duynho-

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2