Lugdunum 'vindt' winst Roodenburg opent goed èn slecht... UVS met vuurwerk van start VELO te sterk voor SJC: 2—0 FC Lisse gekortwiekt LFC en UDO moeten hard werken voor eerste punt Blauw Zwart begint met nederlaag Op ontdekkingsreis door Noord-Holland: 0—3 bij NFC Knappe zege, matig spelpeil MAANDAG 13 SEPTEMBER 1982 WATERINGEN - Zonder de inbreng van de geschorste Piet Alders en met slechts twee man in de spits viel er voor zondagtweedeklasser SJC weinig eer te behalen in het treffen met VELO. De Noordwijkers verlo ren met 2-0. Met name tijdens de eerste helft wist VELO de-wedstryd naar zijn hand zetten. De Westlanders hadden echter weinig geluk met de afronding, tot zijn geluk zag SJC-goalie Ed Zuidhoek de bal tot driemaal toe via de paal buiten zijn doel belanden. Ook met de overige kansen sprongen de Westlanders slordig om, zodat de eerste helft met 0-0 werd afgesloten. Bij SJC maakte Fokke van de Reyd zyn rentree als voorstopper. Van de Reijd moest zichtbaar wennen, maar groeide wel in de wedstrijd. Na de rust ontplooiden de Zeekanters meer initiatief. Dankzij de inbreng van Peter Marijnen en Ruud Alkemade leek de wedstrijd zich alsnog ten gunste van SJC te keren. Ook de Zoetemelk-équipe wist zich echter met de kansen geen raad. Ben van de Zalm miste tot tweemaal toe voor open doel, terwijl Maarten Plug en René de Ridder de bal vanuit goede positie hoog over het doel joegen. Het was tenslotte VELO dat in de 65ste minuut het goede voorbeeld gaf. Uit een voorzet van De Leeuw kopte Ton van de Berg de bal in het net: 1-0. Na deze tegenvaller zakte SJC weer terug. Voorin zaten Jos Alders en Maarten Plug vast, terwijl op het middenveld de man met de creatie ve inbreng node ontbrak. VELO freewheelde naar het einde en bepaal de de eindstand vlak voor tijd nog op 2-0. Fokke van de Reijd kon de doorgebroken Landsbergen nog vlak voor het strafschopgebied stui ten, waarna de arbiter tot ieders verbazing naar de penaltystip wees. Peter Helderman tekende vanaf de elf meter de 2-0 aan. LEIDEN - In de derde klasse ken den de dne clubs uit de Leidse regio geen al te beste seizoen- start. LFC kwam thuis tegen Vredenburch niet verder dan 1-1 terwyl WSB op eigen veld zelfs met 1-3 verloor. UDO opende nog het best met een 1-1 gelijkspel in Den Haag tegen Quick. Quick-UDO 1-1. De Oegsgeeste- naren behaalden dit goede resul taat vooral door sterk verdedi gen. De defensie gaf zeer weinig kansen weg en ook de doelman Kees van Rijn stak in goede vorm. UDO gaf de vrij aggressief spelende Hagenaars prima partij en had zelfs uitzicht op een voor sprong toen een Quick—speler binnen het penaltv-gebied WASSENAAR - De seizoenstart van tweedeklasser Blauw Zwart moest gisteren weinig florissant worden genoemd. Een matige partij voetbal tegen Verburch eindigde in een 0-1 nederlaag. Het spel speelde zich voornamelijk op het middenveld af, waarbij Verburch het meeste in het bezit van de bal was en om die reden ook verdiend won. Wel kreeg Hans Grundeken vlak voor rust de beste kans uit de wedstrijd, maar hij deponeerde het leder na een voorzet van Frank Voorham tegen de lat. lil de 70ste minuut hadden de Poeldijkers meer geluk, toen Van Staveren de bal uit een cor ner langs de kansloze goalie Ca- rel Verhart in het doel kopte: 0-1. Voor Blauw Zwart was dit het sein om toch nog wat te probe ren, maar zonder Cees van Leeu wen (militaire dienst) wisten de Wassenaarders geen vuist te ma ken. De zege van Verburch kwam dan ook niet meer in gevaar. Arbiter Schijf was de beste man van de wedstrijd. AMSTELVEEN - 'Onbekend maakt onbemind' luidt een oud spreekwoord, dat giste ren voor Lugdunum evenwel niet opging. Waarmee gezegd wil zijn dat de Kikkerpolder- ploeg met veel genoegen zal terugkijken naar de eerste etappe van de ontdekkings reis door Noord-Holland. Im mers, na negentig minuten voetbal tegen NFC kon de ploeg van Wim Eilander met twee punten in de rugzak huiswaarts keren. Aan de 0-3 overwinning van de groen- witten op NFC moeten niet te veel conclusies worden ver bonden, tenslotte redde de oppnonent van gistermiddag het vege lijf in de eerste klas se vorig seizoen op het laatste nippertje. Feit is natuurlijk wel dat je eerst van dergelijke 'mindere goden' moet win- nen om de eigen sterkte aan te tonen. Het is nog te vroeg om voor spellingen te doen, maar de wijze waarop de Leidse 'avonturiers' de overwinning behaalden biedt perspectief voor de toekomst. In hoever re nieuwe bezems schoon ve gen, zal wel altijd de vraag blijven, maar Lugdunum speelde in elk geval een fris potje voetbal. Het blijft na tuurlijk een momentopname, maar veel groenwitten leken zich vrijer te voelen dan on der het bewind van Ruud de Groot, die overigens wel pri ma resultaten boekte met Lugdunum. Vooralsnog ziet het er naar uit dat de trainers- wisseling een gezonde uit werking heeft gehad op de spelersgroep. Althans, dat leek gisteren het geval. Maar dan heeft Wim Eilander natuurhjk wel weer de be schikking over Koos Bekooy, die vorig jaar door een bles sure nauwelijks uitkwam in de Leidse hoofdmacht. Giste ren bleek hoe belangrijk een man als Bekooy voor Lugdu num kan zijn. Goede passes uitdelend en hard werkend presenteerde hij zich als de motor van Lugdunum, dat de overwinning eigenlijk geen moment in gevaar zag ko men. Naast Bekooy diende ook Henri van der Weyden zich als een versterking aan. De jonge spits toonde zich, evenals de naast hem spelen de Daan Kooimans, sterk in de duels en heeft een neus voor doelpunten. Achter het tweetal Kooimans- Van der Weyden 'zwierf Frans Sjardijn, die veelvuldig als derde spits opdook en zich soms ook ver liet terug zakken. Het middenveld Pracht-Bekooy-Verver lijkt momenteel goed uitgebalan ceerd: Bekooy als de man die de lijnen uitzet. Verver en Pracht die de nodige kilome ters 'vreten'. In de verdedi ging heeft Henk de Cler zich opnieuw in het elftal ge speeld. Elk jaar lijkt hy te worden 'afgeserveerd', maar altijd wordt er weer een be roep op hem gedaan. Won derschoon is het allemaal niet wat de Cler laat zien, maar hij sluit alle risico 's uit en dat zien trainers nu een maal graag. Ook de verdedigers Wim Oppe- laar, op zijn vertrouwde linksback-stekkie, en Robert de Roo voldeden. Alleen Wim Ligtvoet, voor het eerst in competitieverband in het groenwitte tenue, bleef onder zijn kunnen. Een lichte dij beenblessure speelde hem echter parten (hij werd vlak na rust vervangen door Wim van As). Wim Eradus tenslot te keepte een foutloze partij. En NFC? Dat toonde weliswaar goede wil en leverde zijn part aan het aardige kykspel, maar werd nooit echt gevaar lijk. Dit in tegenstelling tot Lugdunum. Na een kwartier leverde Daan Kooimans het bewijs van de goede start door de bal hard tegen de on derkant van de lat te knallen. Vier minuten later was het wel raak. Op aangeven van dezelfde Kooimans kopte Henri van der Weyden de bal achter doelman Bab Geel: 0-1 Nog even duurde het goede spelletje voort, daarna zakte Lugdunum wat weg. Om de goede draad na de pauze ver volgens weer op te pakken Henk de Cler knalde de bal in de 65ste minuut met orkaan kracht in de richting van het doel van Bab Geel, die de bal niet onder controle kreeg. Henri van der Weyden was er als de kippen by om de fout af te straffen: 0-2 Waarna de equipe van Wim Eilander even in de problemen leek te komen, toen Wim Eradus, met de bal in de hand. een duwtje uitdeelde aan punt- speler Reuvenkamp. Arbiter Sonnenschein bestrafte de overtreding van Eradus vreemdgenoeg met een straf schop. Bert Rohde knalde echter op de paal. Wat dat be treft deed Koos Bekooy zijn werk beter, toen Sjardyn vijf minuten voor het einde in het zestienmetergebied door Geel werd neergelegd. Be kooy benutte de penalty wel: 0-3. FRED SEGAAR hands maakte Do scheidsrech ter legde de bal echter buiten de lynen De thuisploeg had in de eerste helft het beste van het spel. maar was toch nooit echt gevaarlyk Na de pauze kwam UDO lang zaam maar zeker wat meer aan aanvallen toe. Toch kwam Quick op voorsprong. Balverlies op het middenveld lag aan de basis van de Haagse counter die de 1 -0 op leverde. Er was nog een half uur te spelen en UDO startte een suc cesvol offensief. Achterin werd man op man gespeeld en Jos Wit- teman schoof door naar voren Een kwartier voor tyd sprong de bal na een mislukt schot van Jos Witteman voor de voeten van Wilbert Witteman, die beheerst de 1—1 in de touwen schoof. WSB-HW 1-3. De Noordwy kerhouters openden het duel met HW met leuk aanvallend voetbal. Al na zeven minuten lag de bal achter de Haagse goalie John van Elk gaf een voorzet en Gerrie van der Burg knalde de openingstreffer in de touwen. VVSB bleef aanvallen en HW stond onder druk. Na een half uur begon de thuisploeg echter wat terug te vallen en nog voor de rust maakten de Hagenaars via Botman gelijk: 1-1. WSB kreeg direct na de thee een domper te verwerken, want de gevaarlyke Haagse spits Byloos bracht zyn ploeg aan de leiding: 1-2. WSB ging steeds slechter spelen en tien minuten voor tyd maakte Byloos er 1-3 van. Via een strafschop hadden de Noord- wykerhouters nog wat terug kunnen doen. maar Geme van der Burg zag de bal door keeper Van Weelen gestopt. LFC—Vredenburch 1-1 LFC heeft een punt behaald door te gen het Haagse Vredenburch hard te werken, al leverde dat in de eerste helft nog geen al te best voetbal op. De 'Kanaries' kwa men na ongeveer twintig minu ten wel op 1 -0 toen Paul Harte- veld met een hard schot de Haag se keeper kansloos liet. In de tweede helft ging LFC, met als grote man Bles Zuma, steeds beter spelen. Toch kwam Vre denburch op gelyke hoogte toen er uit een corner knap raak ge kopt werd. Bijna behaalde LFC nog de volle winst, maar Henk Brand raakte het houtwerk NIEUWENHOORN - Hoewel de uitslag anders doet vermoeden, is Roo denburg de voetbalmarathon puffend van start gegaan. Natuurlijk, de 0-1 zege bij Nieuwenhoorn zal als een uitstekend resultaat in de annalen worden bijgeschreven, maar het vertoonde spel was beneden niveau. Op het eerste half uur na (al na 6 minuten viel de de beslissende treffer) moest de ploeg van oefenmeester Laurens Mouter zich beperken tot verdedigen, omdat de Kooiclub in aanvallend opzicht hevig teleurstelde. Hoewel Roodenburg gehavend binnen de lijnen verscheen, weiger de Mouter zich achter excuses te verschuilen. De trainer moest vier basisspelers vanwege blessures in Leiden achterlaten: Richard Klein, Aad de Groot, Henny Koet en Sjaak Nievaart. "Dat zijn natuurlijk belangrijke jongens voor het elftal", wist Mouter ook, "maar dat geldt niet als een uitvlucht. De invallers en dan vooral doelman Hans Ros- heuvel, hebben het goed ge daan". Vooral op basis van werklust haal de Roodenburg ongeschonden het einde. Nieuwenhoorn 'pomp te' in de tweede helft aan een stuk door, maar kon de stugge blauwzwarte verdediging niet kapot krijgen. Waar de ploeg in defensief opzicht uitblonk, daar werd aan het 'front' hevig ge faald. Sporadisch konden Marco van Alphen, Ronald Jansen en Boudy Pijnakker de bal aan de voet houden, om de achterhoede weer wat 'rust' te gunnen. Inleve ren luidde het parool van de Roo- denburg-voorhoede, waarna de thuisploeg aan de zoveelste aan val kon beginnen. "Natuurlijk ben ik tevreden met het resul taat, maar over het verloop van de wedstrijd niet", bekritiseerde Mouter zijn ploeg. "Vooral in op bouwend opzicht zat het goed fout. We konden maar geen grip op de wedstrijd krijgen". Stoorzender Het verdedigen ging de Leidenaars dus heel wat beter af. John van de Wetering fungeerde als laatste man en deed dat. zoals gebruike lijk, met veel flair. Hij was een stoorzender voor de Nieuwen- hoornse 'uitzendingen' en zorgde voor veel intercepties. Veelal stuurde Van de Wetering de bal len weer geplaatst naar zijn ploeggenoten, die het opbou wende werk van hun aanvoerder echter grondig bedierven. In de openingsminuten zag het alle maal nog hoopvol uit, toen Bou dy Pijnakker op aangeven van Cees Verver al snel voor 0-1 zorg de. Die meevaller krikte het zelfver trouwen van Roodenburg echter niet op. Niewenhoorn begon al lengs meer druk uit te oefenen en het tegenspel van de Kooiclub werd van weinig betekenis. Nau welijks werd het aanvalstrio Jan sen/Pij nakker/Van Alphen meer bereikt. Wel was Boudy Pijnak ker in de 37ste minuut met een afstandschot nog gevaarlijk. delijk beneden ons peil. Ik schaar ons bij de beste acht ploe gen van de eerste klasse. En ik voorspel dat we zeker niet als achtste zullen eindigen". ROB ONDERWATER Mario Faber mikt bij een vrije trap accuraat op het enige gaatje in de Goudse r even later leidt UVS met 3-0. Impulsen Fraaie zevenklapper tegen Gouda (7—1 LEIDEN - UVS heeft in de twee de klasse direct het visitekaartje afgegeven. De 1000 toeschou wers by het openingstreffen met Gouda werden vooral in de twee de helft getracteerd op een gave partij voetbal, resulterend in een 7—1 overwinning die niet eens geflatteerd was Aanvankelyk zag het er bepaald niet naar uit dat de blauwwitten met een monsterzege van start zouden gaan. Wel domineerde UVS in de eerste helft, maar tot In de tweede helft kreeg invaller- goalie Rosheuvel een onophou delijke verkeersstroom te ver werken. Vooral via de impulsen van aanvoerder Eef van Splun- der kreeg de thuisclub ondanks de straffe mandekking nog een aantal kansen. De beste eiste Van Splunder zelf voor zich op. Zijn beheerste solo-optreden werd door hemzelf echter onbe heerst beëindigd. Alleen voor doel kegelde hij de bal over de lat. De overige mogelijkheden werden door Rosheuvel be kwaam verwerkt. Aan de andere kant kreeg Rooden burg drie kleine mogelijkheden op de 0-2. Pijnakker, Van Alphen en Verver beseften dat een twee de Leidse treffer onverdiend ge weest zou zyn en mikten naast.. "Dit was natuurlijk niet het echte Roodenburg", concludeerde Mouter, "deze wedstrijd van dui- In het eerste duel van competitie was de FC Lisse niet bepaald succesvol. Olympia Von met de duidelyke cijfers van 3-0, maar daarbij moet wel aangetekend worden dat door vakantie en studieperi kelen de Lisser selectie nog lang niet compleet was. In de eerste helft ging de stryd tus sen de tweedeklassers nog gelyk op. Het met twee spitsen opere rende FC Lisse kwam bijna op 0-1, maar de goed spelende Mar tin Meiland raakte de paal. Het spel golfde aardig op en neer en aan beide kanten waren er wat kansen. Aan Lisser zijde waren de mogelijkheden voor Chris van Damme. maar deze schoot twee maal rakelings voorlangs. Ook de Goudse spelers stonden niet op scherp en de rust ging dan ook in met een 0-0 stand. In de tweede helft zouden de zaken anders gaan lopen. Na een kwar tier kwam de thuisploeg op 1-0 en moest FC Lisse achter de ge lijkmaker aan gaan jagen. Juist in deze fase deed het gemis van de afwezige routiniers zich voe len. Er werd veel te gehaast ge speeld. In de defensie was de or ganisatie zoek en de voorhoede werd alleen nog met wat lange trappen aan het werk gezet. Ook de spelers in de Lisser formatie Ml dt nodige ervarir.i- niet thuis. De gasten bleven on stuimig jagen zonder veel suc ces. Martin Meiland was nog het dichtst bij de gelijkmaker, maar de bal kaatste via de paal in de handen van de keeper De laatste tien minuten van de wed stryd ging de ploeg van trai ner Jan Faas helemaal over op al les of niets voetbal. Zoals zo vaak met deze tactiek werd het dus niets. In een mum van tyd kogel de Olympia twee treffers in de Lisser touwen en was de stryd definitief beslist. scoren kwam de ploeg niet. Gou da. gekomen met met de bedoe ling één punt weg te halen, ver dedigde in die fase nog zo goed dat de formatie van Gerard Dés- ar slechts tot enkele gevaarlyke actie's kon komen vla Aad Neu te boom. Cock van Weerlee, Theo yan Seggelen en Mario Faber Éénmaal gingen de handen al juichend omhoog, maar de ka nonskogel van Aad Neuteboom werd fabuleus door doelman Jan van der Heuvel gekeerd Halver wege leek het er dus op. dat UVS opnieuw maar moeilyk kon sco- Dat bleek, gisteren althans, een voorbarige conclusie Terwijl de meeste supporters nog in de kan tine vertoefden, wees uitblinker Bert Jansen UVS de weg. Hy plaatste de bal na een vrye trap loepzuiver achter doelman Van der Heuvel 1 —0) en daarmee was de ban gebroken. UVS over speelde de Goudse ploeg totaal Nadat Hans van Louwen en Theo van Seggelen elk een sco ringskans hadden laten liggen, kwam het twc«*do doelpunt op een wat gelukkige manier tot stand. Rob Vermeer bracht Leen de Goey in stelling en via een verdediger huppelde de bal te gen het net (2-0) In de 63ste minuut was het weer raak, Mano Faber zag by het nemen van en vrye trap het enige gaatje in de Goudse muur en liet 3—0 aantekenen. Gouda was rijp voor de slacht en UVS voelde zich prima in de on gewone rol van slager Gouda werd volledig uitgebeend Eerst soleerde laatste man Bert Jansen met gemak langs de Goudse de fensie en vier minuten later werkte Hans van Leeuwen be heerst een pass van Leen de Goey af (5-0). Dat Gouda in de 32ste minuut van die tweede helft door Cees Geu ke tegen kon scoren was te wy- ten aan het enige foutje van ver dediger Hans Kruit die de bal knullig in de voeten van zyn te genstander schoof (5-1) Ook in de laatste vyf minuten deed UVS aan klantenbinding Cock van Weerlee maakte een knap opgezette aanval van Mano Fa ber en Hans van Leeuwen af en laatstgenoemde verzilverde een voorzet van Theo van Seggelen WIM VAN DUIVENBODE

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 15