c Liverpool met de schrik vrij 'Supporters' FC Den Haag trekken spoor van geweld Luton sterk op "Anfield Road" Maradona op dreef Crisis in bestuur na ontslag Maaskant Tweede overwinning voor Karei Teeuwen AZ'67 ontmaskert Willem II TILBURG - AZ '67 ontmaskerde gistermiddag in het Tilburgse sportpark Willem II, dat een ver bazend goede seizoenstart had beleefd. Ondanks de rentree van de Amerika ganger Jan van der Veen hadden de Brabanders wei nig in te brengen tegen het spel van de Alkmaarders, die Hugo Hovenkamp en Jos Jonker (bei den geblesseerd), alsmede Roelf Jan Tiktak (familie-omstandig heden) moesten missen Na acht minuten vond 'Pier' Tol de openingsgoal. Nog vlak voor de pauze stelde Fokke Zwart de desorganisatie in de Tilburgse defensie nogmaals aan de kaak. In de tweede helft bepaalde Ri- Richard v.d. Meer chard van der Meer de eindstand op 0-3. Met die cijfers kwam het elftal van trainer Jan Brouwer er nog gena dig van af. Sport MAANDAG 13 SEPTEMBER 1982 FC Utrecht-Roda JC 3-2 (2-1). 3 en 25 Carbo 1-0 en 2-0,45 Van der Ven 2-1, 87. De Kruyk (strafschop) 3-1, 90 Van der Ven 3-2. Scheidsrechter: Corver. Toeschouwers: 8000. Willem II-AZ'67 0-3 (0-2) 8 Tol, 43. Zwart 0-2, 77. Van der Meer 0-3. Scheidsrechter: Geurds. Toeschou wers 8.000. AJaz-Sparta 1-L (1-0). 9. Ophof (strafschop) 1-0, 90. Blind 1-1. Scheidsrechter: Weerink. Toe schouwers 14 000. Go Ahead Eagles-PSV 2-4 (1-4). 11Willy van de Kerkhof 0-1,14. Re- né van de Kerkhof 0-2, 29. Thoresen, 33. Thoresen 0-4. 34. Van Kooten (strafschop) 1-4, 81. Van Kooten (strafschop) 2-4. Scheidsrechter: Van de Laar. Toeschouwers: 8000. Haarlem-Excelsior 0-0. Scheids rechter: Blankenstein. Toeschou wers: 3000. Helmomd Sport-Fc Twente 0-0. Scheidsrechter: Mulder. Toeschou wers: 7000. Fortuna S.-NEC 1-0 (1- 0). 34. Smeets 1-0. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 10.000. FC Groningen-NAC (1-1) (0-0). 54. Waalderbos 1-0, 85. Van Schijndel 1- 1. Scheidsrechter: Thomas. Toe schouwers 11.000. Feyenoord-PEC 1-1. (1-0). 11. Hout man 1-0, 54. Van Roon 1-1 (straf schop). Scheidsrechter: Severein. Toeschouwers: 17.000. EERSTE DIVISIE Vitesse-Telstar 3-0 (0-0). 2!. Meij- ers 1-0, 32. en 86. Van de Akker 2-0 en 3-0. Scheidsrechter: Dolstra. Toe schouwers: 2300. FC Den Bosch-PC VW 4-0 (0-0). 65. Van der Horst 1-0, 69 Kusters 2-0, 75. van der Horst 3-0, 86. Schouwe- naar 4-0. Scheidsrechter: De Schep per. Toeschouwers: 2500. SC Cambuur-FC Den Haag 2-0 (0- 0) 50. Kleefman 1-0, 64. Bults 2-0. Scheidsrechter: Keizer. Toeschou wers: 12.000. Toeschouwers: Wagen ingen-MW 0-2 (0-1). 19 en 70, Van Staveren 0-1 en 0-2. Scheids rechter: de Munnik. Toeschouwers: 4000. SW-Heerenveen 1-2 (1-1). 19. Kóne- mann 1-0, 31. Schulting 1-1. 74. Wil denberg 1-2. Scheidsrechter: Ma nuel. Toeschouwers: 3500. Heracles-SC Amersfoort 1-2 (0-1). 31. Gruters 0-1, 70. Van 't Land 0-2, 82. Preijs 1-2. Scheidsrechter: Vrie- se. Toeschouwers: 3000. LONDEN - In de eerste divisie van de Engelse league blijven de twee clubs, die vorig seizoen promoveerden, zorgen voor opmerkelijke resul taten. Luton Town, de kampioen van de tweede divisie, hield Liverpool op eigen veld op 3—3, Watford klom naar een gedeelde eerste plaats met de twee clubs uit Manchester door een overwinning met 3-0 op West Bromwich Albion. Manchester United won thuis met 3-1 van Ipswich Town, dat wei nig meer over heeft van de allure van vorig seizoen en Manchester City won in Londen met 2-1 van bekerhouder Tottenham Hot spur. Op één punt van het leiden de trio, twaalf punten uit vijf wedstrijden, volgt Liverpool. MANCHESTER - Arnold Mühren kan woensdag waarschijnlijk niet spelen in het UEFA-beker- treffen van zijn club Manches ter United tegen het Spaanse FC Valencia. De Volendammer had zaterdag voor de competitie wedstrijd tegen Ipswich Town al last van een blessure. Omdat hij per se tegen zijn oude club in het veld wilde komen werd de enkelblessure er niet beter op. Mühren moet nu op doktersad vies rust nemen. Luton Town heeft op Anfield Road een bewonderenswaardige pres tatie geleverd. De ploeg opende de score na 26 minuten door Brian Stein en kreeg daarmee feitelijk een voorsprong die te gen het spelverloop in ging. Li verpool raakte door die treffer ontketend en maakte via Graeme Souness snel gelijk. Werkelijk slecht leek het voor Luton te worden toen doelman Findlay met maagkrampen moest uitval len en verdediger Stephens een onzekere vervanger bleek. Nog voor rust werd hij gepasseerd door Ian Rush. In de tweede helft nam de Ierse in ternational Mal Donaghy, ook een veldspeler, de plaats van Ste phens over en binnen een kwar tier had Luton door treffers van Moss en opnieuw Stein een voor sprong van 3-2. Pas vijftien mi nuten voor het einde maakte Craigh Johnston gelijk en redde daarmee het ongeslagen thuisre- cord dat al van voor kerstmis staat. Watford Watford dat uit de anonimiteit van de vierde divisie onder voorzit terschap van zanger Elton John opklom tot de top van de league, hield de goede lijn uit de opening van zijn eerste seizoen in de hoogste klasse vast. Door Luther Blissett (twee keer) en Les Tay lor werd een duidelijke overwin ning behaald op West Bromwich Albion, dat aan het begin van het duel nog boven Watford op de ranglijst stond. Met Ipswich, voorlaatste nu en met Birmingham City nog de enige club zonder overwinning, blijft het moeilijk gaan. Andere gere puteerde clubs, zoals Arsenal en Southampton, herstelden zich enigszins. Arsenal behaalde bij Coventry zijn eerste overwin ning (2-0) en Southampton kwam met een winstpunt terug uit Norwich. Bundesliga Na vijf ronden al tekent zich op nieuw in de Westduitse Bundes liga de tweestrijd af tussen het grote duo van de laatste jaren. Bayern München en Hamburger SV, beiden matig gestart, delen de topplaats met acht punten en een doelsaldo van 14-3. Met de twee, die sinds 1979 de Westduit se titel onder elkaa hebben ver deeld, bleven VFB Stuttgart en Borussia Dortmund in de pas. Waar HSV, vrijdag al bij Bayer Leverkusen (1-0) en Bayern (4-2 bij Arminia) wonnen, ves- peelden Stuttgart en Dortmund een punt in uitwedstrijden. Stuttgart bij Fortuna Düsseldorf (1-1) en Dortmund bij Eintracht Braunschweig (0—0). FC Köln, getraind door Rinus Mi- chels en ook als een topploeg in geschat, viel terug tot het peil van de middenmoters. Köln werd in Neurenberg met 2-1 verslagen. FC Nürnberg rehabili teerde zich na twee slechte wed strijden voor een kleine 20.000 toeschouwers. Nürnberg verde digde sterk en de internationals Littbarski en Fischer werden door Tauber en Reinhardt volle dig aan banden gelegd. Het was dan ook verrassend dat de mach teloze Keulse aanval nog een ge lijkmaker kon produceren na de snelle openingstreffer van Rein hardt. De gelijkmaker kwam op naam van verdediger Steiner na voorbereidend werk van mid denvelder Konopka. De winnen de Neurenbergse treffer was uniek. In de buurt van het Neu renbergse strafschopgebied had scheidsrechter Roth libero Weyerich ten val gebracht. Ter wijl aller aandacht zich concen treerde op het merkwaardige voorval, brak Nürnberg uit en Heek verraste de weer sterke doelman Schumacher met een beheerst schot. Bielefeld Arminia Bielefeld, tot zaterdag me Momentopname uit de wedstrijd Tottenham Hotspur-Manchester City. Ray Ranson (rechts) probeert Tony Galvin van de Spurs met een sliding de bal afhandig te maken. doelman Nico de Bree, die dekoploper, is door Bayern Mün chen zijn plaats gewezen, al wachtten de Beiers tot de slotfa se om hun overwinning gestalte te geven. Bayern nam door Hors- mann en Nachtweih al in het eer ste kwart van de wedstrijd een voorsprong van 2—0. Door een strafschop van Pagelsdorf kwam Arminia nog voor rust weer dich terbij en tien minuten voor het einde leek een treffer van Grobe, uit een indirecte vrije schop, een redelijke basis om het ongesla gen record te handhaven. Vier minuten later echter scoorde Au- genthaler en in de slotminuut deed Rummenigge er nog een treffer voor München bovenop. Beerschot In Belgiè dankte Beerschot de ver rassende winst tegen Standard Luik voor een belangrijk deel aan het voortreffelijk werk van tweede helft de wedstrijd van zijn leven speelde. Beerschot stond toen met 2-1 voor dankzij doeltreffende uitvallen van Loopmans en Ronny van Pouc- ke na het vroege openingsdoel punt van Benny Wendt. In de stormlopen, die Tahamata, Grundel en Daerden onderna men, bleef De Bree echter over eind. Club Brugge verloor zijn positie van mede-koploper door een ge lijkspel (1—1) tegen Winterslag. Het was een weinig spectaculaire wedstrijd, waarin Van Walleg- hem en Jan Ceulemans voor de doelpunten zorgden. Beveren had te weinig in huis om de goede start tegen Antwerp (2-0 door Ipermans en Peturs- son) door te zetten. Antwerp scoorde door Kusto tegen, maar miste zelf ook de kracht voor de gelijkmaker. Lierse, dat vorige week woensdag met 0-7 van Standard Luik had verloren, paste tegen Anderlecht een strike mandekking toe, waarmee de Brusselaars een tijd lang geen raad wisten. Pas in de 79ste minuut viel het openings doelpunt, dat op naam kwam van Erwin Vandenbergh. In de slotminuut maakte Frimann er 0-2 van. De Oostvlaamse derby tussen Lo keren en AA Gent had een sterke Nederlandse inbreng. René van der Gijp scoorde in de 35ste en 37ste minuut, waarna Cees Scha pendonk in de laatste minuut voor AA Gent tegenscoorde. Van der Gijp werd wegens proteste ren kort voor tijd door de scheidsrechter naar de kleedka mer gestuurd. AA Gent, woens dagavond tegenstander van Haarlem in de UEFA-cup, is nog steeds zonder overwinning. Wel speelde de club al vier keer ge lijk. MADRID - Na teleurstellende prestaties tijdens het WK en in het voorseizoen heeft Die- go Maradona eindelijk de Barcelona-aanhang in zijn zak gestoken. In de thuis wedstrijd tegen Valladolid bracht Maradona de meer dan 110.000 toeschouwers bij vlagen in extase. Niet al leen door zijn aandeel in de eerste zege van Barca dit seizoen. Al na 30 seconden stelde Maradona na een weergaloze actie Marcos in staat om Barcelona op 1-0 te zetten. Vlak voor rust mocht het Argentijnse fenomeen zelf een strafschop verzilve ren: 2-0. Vlak na rust zorgde Maradona voor een golf van witte zakdoekjes op de tri bunes, toen hij na een solo Pichi Alonso op maat be- lat. Veel minder opgetogen was het Real Madrid-publiek over het optreden van John ny Metgod. De ex-AZ-speler, door Di Stefano geposteerd als libero, speelde opnieuw een onopvallende wedstrijd tegen Sevilla. Dank zij de hulp van arbiter Miguel Pe rez, die Real een uiterst du bieuze penalty toekende, kwam Real Madrid toch nog aan een goedkope 1-0-over- winning, dank zij Stielike. Een ton schade en twintig gewonden in Friesland DEVENTER (GPD) - Het ontslag van manager-trainer Bob Maas kant heeft bij de Go Ahead Eagles geleid tot een bestuurscri sis. Harry Eibers, vice-voorzitter van het uit drie man bestaande dagelijkse bestuur en belast met de technische zaken binnen het betaalde voetbal, heeft dit week einde onverwacht voor zijn me de-collega's zijn functie ter be schikking gesteld. „Een gevoelig verlies voor ons", al dus voorzitter Gerrit Eggink. „Ik had liever gehad dat het halve elftal was opgestapt dan deze man, die voor de Go Ahead Eagles enorm veel heeft gedaan. Hij kon echter niet meer op te gen de kritiek, die hij na het ont slag van Bob Maaskant kreeg te verwerken, ook van mensen van de club van honderd, die hij ver tegenwoordigde. Hij heeft zich dat persoonlijk aangetrokken. Ten onrechte, want de beslissing om Maaskant ontslag aan te zeg gen is unaniem genomen en door de stichting bekrachtigd". Het lijkt Eggink niet waarschijn lijk dat alsnog wordt teruggeko men op deze beslissing. PSV speelt Eagles zoek DEVENTER - PSV had zaterdag, avond in de Adelaarshorst geen kind aan Go Ahead Eagles. Willy van de Kerkhof, diens broer Re- né en Hallvar Thoresen (2x) zorg den voor een 0-4 ruststand. Na rust mocht Kees van Kooten vanaf de stip tweemaal raak mik ken. Helmond Sport en FC Twente bak ten er weinig van. De uitslag, 0-0, was de enig juiste. FC Groningen is duidelijk van slag. Tegen NAC zorgde Walter Waalderbos voor een 1-0 voor sprong, maar invaller Van Schijndel (afkomstig van ama teurclub Wilhelmina) maakte ge lijk. Fortuna Sittard was niet beter dan NEC, maar had in Huub Smeets een koele afmaker. Zijn aanwe zigheid gaf de doorslag: 1-0. LEEUWARDEN (GPD) - Een groep van naar schat ting 150 supporters van de voetbalvereniging FC Den Haag heeft zaterdagavond voor, tijdens en na de top per in de eerste divisie tussen Cambuur en FC Den Haag voor zeker hon derdduizend gulden scha de aangericht. Drie bus sen werden totaal ver nield, bij het station van Grouw bleef geen ruit heel en in het stadion van Cambuur werden hekken omgetrokken, tegelpaden opgebroken en honder den kuipstoeltjes het veld ingeslingerd. Twintig mensen, onder wie drie politieagenten, liepen ver wondingen op. Allen kon den het ziekenhuis na be handeling verlaten. Bij de incidenten werden geen arrestaties verricht. Om een treffen te voorkomen met de Cambuursupporters bij het station in Leeuwarden, werden de Hagenaars na afloop van de wedstrijd met drie bussen naar Grouw vervoerd. Onderweg wer den de bussen zo goed als ge sloopt. Stoelen van de bus wer den door het open dak de weg op gegooid waardoor passerende automobilisten hun voorruit aan diggelen zagen gaan. De politie spreekt van geluk dat er geen ernstige ongelukken ontstonden. Eenmaal aangekomen in Grouw, werd de „aanval" door Haagse supporters geopend op het sta tion. De ruiten van het gebouw gingen aan diggelen terwijl ook vernielingen werden aange bracht aan lichtbakken en aan het interieur van het station. Volgens een woordvoerder van de Nederlandse Spoorwegen is het voor het eerst, dat voetbalsup porters hun agressie botvieren op een treinstation. Eerder wer den wel geregeld treinstellen door voetbalaanhangers ver nield. De reis van Grouw naar Den Haag verliep overigens rus tig. Wraak De Leeuwarder politie moest bij het NS-station in Leeuwarden nog in actie komen. Daar hadden zich een paar honderd op wraak beluste Cambuur-aanhangcrs verzameld in de veronderstelling dat de Den Haag-supporters daar weer op de trein zouden stappen. Met enkele charges werd de mokkende menigte uiteen gedre- Al voor de wedstrijd kwam het tot een treffen tussen de supporters van FC Den Haag en Cambuur. De Hagenaars bekogelden de aanhangers van de tegenpartij met stenen. Snel daarna vlogen de keien over en weer. Als gevolg van de incidenten begon de wed strijd een kwartier te laat. Scheidsrechter Jan Keizer achtte het onverantwoord een grens rechter te posteren voor de tribu ne waar de Haagse voetbalfans vertoefden Nadat FC Den Haag- voorzitter Pieter den Duik en manager Fred van Hal hun stad genoten hadden toegesproken, betraden beide ploegen weer het veld. De FC Den Haag-aanhang is de laatste jaren reeds een aantal ma len negatief in het nieuws ge weest. Veel verenigingen zien de komst van Haagse supporters met angst en beven tegemoet. In april dit jaar staken ontevreden fans een tribune in het Haagse Zuiderpark in brand. De schade bedroeg anderhalf miljoen gul den. In gesprekken met de sup portersvereniging hoopte het be stuur een gunstiger klimaat te scheppen. Haarlem loopt tevergeefs 'storm' tegen Excelsior HAARLEM - Haarlem liep tegen Excelsior vergeefs storm op het door Sjaak Storm verdedigde Rotterdamse doel. Met man en macht poogde Excelsior de 'nul' te houden en slaagde daarin. Alleen Carlo de Leeuw en Ton Blanker bleven voorin, de rest van de ploeg schopte alle ballen richting IJmuiden. Blanker moest overigens met een ernstige enkelblessure uitvallen. JUDO De Francaise Lupino is open Nederlands judokampioe ne geworden bij de zwaarge wichten. Zij nam gisteren tijdens wedstrijden in Den Haag de titel over van Regina Sigmund. Blitz pakt Binnenland LEIDEN - In de eerste klasse rayon werden er dit weekeinde twee wedstrijden gespeeld. Blitz won zonder al te veel moeite van Binnenland met 82-52, na een ruststand van 36-30. Het Noord- wijkse MSV moest na de pauze buigen voor het verrassend ster ke Achilles uit Delft: 82-96. Damesteam Volle Bak nu veilig LEIDEN - Het dames-softbalteam van de Volle Bak heeft het vege lijf in de derde klasse kunnen redden. Dankzij een minieme 14- 13 zege op het Haagse VUC ont sprongen de Leidse dames de de gradatie. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat Volle Bak zou zegevieren, maar dankzij uitste kend slagwerk van Henny van Santen herstelde de Leidse ploeg zich. LEIDEN - De overwinning waar amateurwielrenner Karei Teeu wen al zo lang op aasde is er dan toch nog gekomen. Teeuwen miste zaterdag in de ronde van Spijkenisse aanvankelijk de slag, reed alsnog naar de kopgroep toe, om deze met drie man in zijn wiel al snel weer te verlaten. De renner uit De Zilk gaf na herhaal delijke demarrages zijn drie me devluchters uiteindelijk het na kijken en kwam afgetekend als winnaar over de meet. Dit zeer tot ongenoegen van plaatselijk favoriet Ton Griep, die heel wat voor een zege over zou hebben gehad. Na de vroege winst in Breezand was dit de tweede zege van Teeuwen. In de ronde van Berkel, met daarin een groot deel van de nationale selectie, reed Axel Hermans een sterke, maar onfortuinlijke koers. De Katwijker zette samen met Solleveld, Schipper en Bruessing de beslissende ont snapping op touw. Een lekke band wierp de Swift-renner ech ter terug naar de tweede groep, waarna een nieuwe afloper Her mans zelfs buiten de prijzen deed vallen. Jules Bruessing PlK-EH-MISTE VIE P/KX5EL OMCttT JULLIE lETSTBS&J ME Riefeki oi/ee r-i'/J ©EKS2U isoe ^ARMEk) won uiteindelijk dit speciale cri terium. Ron Kok leek gisteren in het Bra bantse Berkel-Enschot te gaan winnen. Vlak voor de meet werd de Rijnsaterwoudenaar echter nog achterhaald door de groep die hij ontvlucht was. Meer dan een elfde stek zat er toen niet in. Hazerswoudenaar Piet de Groot finishte als vierde. De winnaars in de tweede rit van de, vanwege de open koersen wederom matig bezette, Rijn- en Bollenstreek competitie waren: amateurs- Stolwijk (Excelsior); liefhebbers- Cees van Deuren (Avanti); junio- ren-Edward Wijsman (Swift). Winst De Bassets LEIDEN - De Sassenheimse rug byclub De Bassets behaalde in zijn eerste competitiewedstrijd, op het nieuwe veld aan de Park- laan, een 66-6 overwinning op Leidse Studenten 2. Niet alleen op basis van techniek, maar vooral dankzij een beter conditie klopte De Bassets de opponent uit Leiden. V EAJ IK ME VUE-eei- EEJEEENS qeakwzoop IS MOEST OMDRAAlEW, CM AkJTtGOORD (tegeveM

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 12