TELEVISIE E2S5SM TELEVISIE ZONDAG PAGINA 4 Radio - tv - kunst ZATERDAG 11 SEPTEMBER 1982 ZATERDAG NEDERLAND 1 NOS 13.00 -13.05 Nieuws voor slechthoren- 13.50 Journaal KRO 15.32 Charlie Chaplin. „The Circus" en „The Kid". Twee korte speelfilms van en met Charlie Chaplin. NOS 18.20 Nieuws voor slechthorenden 18.28 Teleac. Algemeen voorlichtings programma n«üaar 1982. 18.58 Journaal AVRO 19.00 Avro's Fietscross Trophy 1982. Vandaag strijden de acht Nederlandse fietscross-clubs voor de laatste en be slissende maal om de Avro Trophy 1982. De prominenten van vandaag zijn de leden van de groep Rubberen Robbie, verder zal een Amerikaans BMX Action Trie Team. een spectacu laire fietscrossshow weggeven 20.00 Alice. Amerikaanse tv-serie met Linda Lavm en Polly Holiday. ..De mislukking": Door de tegenwoordig heid van geest van Alice, wordt een bankoverval voorkomen. De onhandi ge bankrover wordt echter de held van de dag door een samenloop van vreemde omstandigheden. 20.25 Achter de schermen. „Een brug te ver". Documentaire over de in 1976 in Deventer opgenomen speelfilm „A bridge too far" die op 17 september wordt uitgezonden. In deze documen taire geven de militairen die destijds aan de operatie „Market Garden" heb ben deelgenomen commentaar op hun „dubbelgangers" in de film; men krijgt een kijkje achter de schermen Jill Gascoine als Maggie Forbes i gelijknamige Engelse politieserie. (NCRV-tv). bij de opnamen van een oorlogsfilm en ook wordt uitleg gegeven over wat „Market Garden" inhield. NOS 21.30 Journaal AVRO 21.55 Avro's Sportpanorama. Open Amerikaanse tenniskampioenschap pen. Het toernooi van Flushing Mea dow gaat ditmaal alle grote internatio nale toernooien overtreffen. Afgaande op de deelnemerslijst is dit het enige toernooi van dit seizoen waaraan alle groten uit de tennissport meedoen. Bij de dames heeft de complete top-20 in geschreven. Bij de heren ontbreken van de top-20 slechts drie namen: Mot- tramm, Higueras en Björn Borg. 22.50 Avro jaarvergadering. Reportage van de algemene ledenvergadering te Leeuwarden. NOS 23.10 Journaal 23.15 Nieuws voor slechthorenden AVRO 23.20 Avro's Sportpanorama. Open Amerikaanse tenniskampioenschap pen van Flushing Meadow. NEDERLAND 2 NOS 16.55 Studio Sport Extra. E.K. atletiek te Athene. 18.25 Paspoort. Informatie voor Marok kanen. 18.35 Sesamstraat 18.50 Toeristische tips NCRV 18.59 Rollebol. Franse poppenserie. 19.05 De familie Mayer. Duitse serie met Wolfgang Schenck en Antje Hagen. Afl. 2 De familie Mayer is een gewoon gezin, zoals er zoveel zijn. Vader be schouwt zichzelf als het hoofd, moe der zorgt ervoor dat alles op rolletjes loopt en de drie opgroeiende kinderen Silvia, Roily en Anna zoeken steeds meer hun eigen weg. Vader Mayer wordt werkloos, omdat „zijn" bedrijf door de slechte economische situatie failliet gaat. Hij weet geen raad met zichzelf. Het hele gezin lijdt eronder, vooral als blijkt dat ander werk niet voor het opscheppen ligt. NOS 20.00 Journaal NCRV 20.20 Pip's grote verwachtingen. Brits feuilleton met Gerry Sundquist en Stratford Johns. Afl. 4: Pip gaat hele maal op in zichzelf en zijn plannen voor de toekomst. Maar dan wordt hy geconfronteerd met het verleden. Magwitch, de ontsnapte gevangene die hij in zijn jeugd heeft ontmoet, duikt plotseling weer op. Zijn verbij sterende verhaal brengt Pip in grote verwarring. 21.25 Maggie Forbes. Britse politieserie met Jill Gascoine en William Marlowe: „De aanslag". Wanneer Gerald Harvey in zijn auto wil stappen klinkt er een schot. Een kennelijk voor hem be stemde kogel doodt zijn chauffeur. Het onderzoek brengt Maggie in con tact met haar vroegere vriend Dave Connally. Deze heeft nog steeds een zwak voor Maggie en biedt haar zijn persoonlijke bescherming aan als er opnieuw een aanslag wordt gepleegd. 22.15 Hier en Nu. Actualiteitenrubriek. 22.55 Studio Sport 23.20 De verliezers. Afl. 4: „De Gnosti ci". In de eerste jaren van het christen dom maakten de Gnostici bijna de helft van de kerk uit. Zij zijn nu totaal verdwenen. Hun geschriften zijn on langs in een Egyptische woestijn ge vonden. NOS 23.45 Journaal 23.50 Nieuws voor slechthorenden BELGIË 1 16.00 Timelock. Britse thriller (z-w) uit 1957 van Gerald Thomas met Robert Beatty en Betty McDowall: De vader van Steven werkt in een bankgebouw. Als Steven op een vrijdagavond zijn vader van zijn werk wil halen, komt hij per ongeluk in de kluis terecht. De kluis valt in het slot en kan pas na het weekeinde weer geopend worden... 18.00 Peter Selie. „Een verloren dag". Britse jeugdserie. 18.05 Het Veenmysterie. TV-serie met Jef Ceulemans met Roger Bolders. Eerste aflevering: Hilde gaat tijdens de vakantie naar familie in de Arden nen. Oom Antoon is daar wachter in de Hoge Venen. Oom Antoon zet Hilde samen met Jan af bij een „pingo". Dat is een of ander eigenaardig overblijfsel uit de IJstijd. Als Jan zijn radio heeft aangezet gebeurt er iets heel eige- naardgs: dwars door de muziek klin ken ineens allerlei piepgeluiden... 18.30 Napoleon en Samantha. Eerste deel van een familiefilm van Bernard McEveety uit de reeks „Disneyland" met Johny Whitacker, Michael Douglas en Will Gee: Als de opa van Napoleon is overleden, wil Napoleon geen afstand doen van M^jor, de tam me leeuw van opa. Hij trekt de bergen in maar de route is gevaarlijk: wilde dieren, steile rotsen en diepe kloven. Maar gelukkig is er Major, die te hulp kan komen 19.15 Deeg en dynamiet. Korte film met Charlie Chaplin. 19.30 Tiercé, lotto, mededelingen en programma-overzicht. 19.45 Journaal 20.10 Shogun. Vijfdelige Amerikaanse serie van Jerry London naar de roman van James Clavell met Richard Cham berlain, Toshiro Mifune en Yoko Shi- mada: Afl 1: Het Nederlands koop vaardijschip Erasmus strandt tijdens een zware storm op de kust van Aryiro in Japan. De Britse gezagvoerder John Blackthorne en de bemanning worden door de Japanners gevangen geno men. Blackthorne, die hoopte rijk te worden van de handel tussen Japan en het Westen, merkt tot zijn ontzetting dat de Portugese Jezuïeten het han delsmonopolie met het land van de rij zende zon in de wacht hebben ge sleept. Engeland en Portugal zijn met elkaar in oorlog en de Jezuieten be schouwen Blackthorne als een ket ter... 22.30 Journaal 23.00 Selichot-dienst. Joods-liturgische dienst vanuit Antwerpen met het koor en strijkorkest van de „Israëlitische Hoofdgemeente" o.l.v. M. Franco (tot 24.00 u.). BELGIË 2 15.55 Europese kampioenschappen at letiek. Rechtstreekse reportage vanuit Athene. 18.30 Tennis. Open Amerikaanse tennis kampioenschappen in Flushing Mea dow. Rechtstreekse reportage van de halve finales enkelspel heren en de fi nale enkelspel dames, (tot 01.00 u.). DUITSLAND 1 12.10 Aspekte. Cultureel magazine. 12.55 Persoverzicht 13.00 Journaal 13.10 Programma-weekoverzicht 13.40 Journaal 13.45 Sesamstraat 14.15 ARD-Raadgever. „Geld". 14.15 Barry of the great St. Bernhard. Amerikaanse jeugdfilm van Walt Dis ney met Jean Claude Dauphin en Pier re Tabard: De jonge Martin leeft als novice bij de monniken van het Sint- Bernardusklooster in de Zwitserse Al pen. Hij sluit vriendschap met de Sint- Bernhardshond Barry, met wie hij spannende avonturen beleeft tijdens het redden van mensen uit de sneeuw. 16.30 Die Sportschau. Met o.a. voetbal en E.K. atletiek te Athene. WDR 19.00 Blickpunkt Düsseldorf 19.25 Dummes Zeug und starke Spru- che. TV-serie. 20.00 Journaal 20.15 Astro-Show. Een spel met de ster ren. Vandaag het sterrenbeeld „Maagd". Gasten: Elisabeth Teissier en het ballet van de Weense Staatsope- 21.45 Lotto en Journaal. Aansluitend: Das Wort zum Sonntag. 22.05 The Phantom of the Opera. Ameri kaanse griezelfilm (z-w) uit 1943 van Arthur Lubin met Nelson Eddy, Su sanna Foster en Claude Rains: Een miskend musicus verschuilt zich in de catacomben onder de Parijse Opera. Wanneer zijn aangezicht door een ge heimzinnige kwaal wordt aangetast, krijgt hij het uiterlijk van een monster. Zijn liefde voor een jonge zangeres voert hem tot de ondergang. 23.35 Journaal DUITSLAND 2 12.00 Programma-weekoverzicht 12.30 Nachbarn in Europa. Programma voor Portugezen, Italianen en Turken. 14.45 Journaal 14.48 Sindbad. Tekenfilmserie voor de jeugd. 15.10 John Denvers Reise in die Rocky Mountains. Amerikaanse speelfilm uit 1979 met in de hoofdrol John Denver: Zanger John Denver steekt zijn ver bondenheid met de natuur niet onder stoelen of banken. In deze uitzending bevindt hij zich als zingende gids in het natuurgebied rond de Rocky Mountains. 16.00 Schau zu - mach mit. Hobbytips. 16.10 Wunderwelt der Tiere. In alle tro pische zeeën komen waterschildpad den voor. Hun lichaamsbouw is totaal verschillend van hun logge landcolle- ga's. Zij zijn volledig afhankelijk van het water, dat zij alleen verlaten om eieren te leggen. 16.35 Wayne und Shuster-show. „De brug bij de Kwai". Grappen en slap stick met twee komieken. 17.04 De grote prijs. Bekendmaking weekwinnaars. 17.05 Journaal 17.10 Landerspiegel. Nieuws uit de deel staten. 18.00 Erkennen sie die Melodie? Muzi kaal spelprogramma o.l.v. Gunther Schramm. Gasten: Jutta Bryde, mar tin Egel, Tamara Lund e.a. 19.00 Journaal 19.30 Beate S. „Op het platteland". TV- serie met Susanne von Borsody en Mi chael Tregor: Beate S. leeft nu al twee jaar in een alternatieve landbouwcom- mune. Tijdens een van haar uitstapjes naar de stad komt ze in contact met een theatergroep, die er haar toe aan zet een toneelcarrière te beginnen. 20.15 24 Stunden aus dem Leben einer Frau. Duits-Franse film (1967) van Do minique Delouche met Danielle Dar- rieux, Robert Hoffmann en Romina Power: Voor het raam van een trein naar Parijs staat Alice, een vrouw van rijpere leeftijd. Verloren staart ze naar buiten. De vorige avond heeft ze aan een speeltafel in het casino de jonge Thomas onmoet. Deze persoon fasci neert en verontrust haar. 21.35 Journaal 21.40 Das Aktuelle Sport-Studio. Re portages - interviews - lotto. 23.00 Selichot. Rechtstreekse uitzen ding van de eredienst in de synagoge te Antwerpen ter gelegenheid van het joodse nieuwjaar. 17.30 Die Hausfrau. De huisvrouw als voedingsexperte. 18.00 Follow me. Engelse les. 18.15 Bonjour la France. Franse les voor beginners. 18.30 Schulsachen. Politiek op scholen. 19.00 Fazit 19.15 Sport im Westen 19.55 Regionaal nieuws 20.00 Journaal 20.15 Vor Vierzig Jahren. Japans film journaal september 1942: In de zomer van 1942 pogen de Amerikanen hun succes van de zeeslag bij Midway te benutten om de Japanners in de Stille Oceaan terug te dringen. Ondanks en kele aanvankelijk Japanse successen, slagen de Amerikanen m hun opzet. 20.35 Anruf Erwunscht. „Het bos sterft". Discussieprogramma. 23.05 Journaal KRO 11.00 Nationale ziekendag. Eucharistie viering in aanwezigheid van langdurig zieken en bedlegerige patiënten in de Evenementenhal van het Turfschip te Breda. Thema: „Moet je het alleen doen...?". NOS 13.00- 13.05 Nieuws voor slechthoren den IKON 17.00 Tussen afkeer en angst. „De getui genis van de kerken tegen kernwa pens" (1). Discussieprogramma in twee delen onder leiding van Lam mert Leertouwer en Wim Neyman, op genomen aan het begin en einde van de Interkerkelijke Vredesweek. 17.40 Een bericht van de wilde ganzen 18.00 Soekoth Het Joodse Loofhuttenfeest. NOS 18.20 18.25 Nieuws voor slechthoren den 19.00 Journaal NCRV 19.05 Rollebol. Franse poppenserie. 19.10 Bloemencorso. Reportage van het jaarlijkse bloemencorso te Aalsmeer, dat op 4 september onder het motto „Het spreekt boekdelen" een tocht naar de Amsterdamse Dam maakte. 19.55 Ja, natuurlijk - Extra. „De ge heimzinnige wereld van de paddestoe len". In de herfst komen ze plotseling in allerlei vormen en kleuren tevoor schijn: paddestoelen, vruchten van onzichtbare planten, die onder de grond groeien. In deze laatste afleve ring een zwerftocht door de geheim zinnige wereld waartoe ook de pad destoelen behoren. 20.45 Melodie van het hart. Brits TV- spel met Eleanor Bron. Ronan Dow ney e.a. De twaalfjarige Ierse jongen Danny krijgt van een Pools-joodse vluchtelinge, die om haar herkomst door bijna iedereen met de nek wordt aangekeken, pianolessen. Na een schuchter begin groeit bij Danny de liefde voor muziek. Er ontstaat een sterke band met zyn pianolerares, die de sluimerende muzikale talenten in hem wakker maakt en ook het af scheid van zijn jeugd doet beseffen. 22.10 Christen-Armeniërs in Iran. In veertig landen over de wereld ver spreid leven vandaag de dag zo'n 5 miljoen Armeniërs. Vroeger strekte hun rijk zich uit van de Ararat in Oost- Turkije tot aan de Middellandse Zee. Ondanks verdrijving en vervolging hebben de Christen-Armeniërs hun oude cultuur behouden. De kerk zorgt er mede voor dat de herinneringen aan een rijk dat ten onder ging, levend worden gehouden. NOS 22.55 Journaal 23.00 Nieuws voor slechthorenden AVRO 23.05 Sportpanorama. Verslag van de open Amerikaanse tenniskampioen schappen van Flushing Meadow. NEDERLAND 2 NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den 15.00 Medelanders. Nederlanders. On derwijsmogelijkheden VI genbewoners 15.30 Journaal NCRV 15.35 Kanotocht naar het verleden. Een Brits-Amerikaanse k^jak-expeditie wil dezelfde tocht maken die de Aleoe- ten-Eskimo's in prehistorische tijden als jagers en krijgers maakten in hun kajaks De Aleoeten bestaan uit een 1500 kilometer lange keten van eilan den van vulkanische oorsprong in het uiterste westen van Alaska. 16.15 Hoogtepunten uit „U zij de glo rie". Laatste compilatie met opnamen van koren en samenzang uit Hooge- zand, Enschede en Delft. NOS 17.00 Studio Sport 1 17.45 - 18.15 Studio Sport-Extra. Euro pese atletiekkampioenschappen te Athene met commentaar van Theo Reitsma en Ben de Graaf. 18.45 Sesamstraat 19.00 Studio Sport 19.55 Trekking van de lotto 20.00 Journaal 20.10 Panoramiek. Actualiteitenrubriek 20.40 Humanistisch Verbond. Vijf mi nuten bedenktijd. VPRO 20.45 Bé-Gé-Té-Vé. Actualiteiten vanuil het voormalige Amsterdamse Binnen gasthuis met speciale belangstelling voor de jongere generatie. 21.15 Groucho Marx in „You bet youi life" Amerikaanse kwis-show waarmee de komiek Groucho Marx in de jaren vijftig in Amerika triomfen vierde. Met zijn onnavolgbare humor, woordspelingen en gezichtsuitdruk kingen is Groucho Marx een unieke quizmaster. Zijn optreden als spellei der geeft de kwis het karakter van een vrolijke show. 21.40 Gotterdammerung 2000. Nieuwe serie popmuziekprogramma's waarin speciaal aandacht voor die groepen die over het algemeen niet in de top van de verschillende hitparades te vin den zijn: de internationale, niet com merciële avantgardepop. In deze eer ste aflevering: The Associates, The Birthday Party en zeldzame opnamen van de Engelse groepen Joy Division en Killing Joke 22.25 Zwart geld. Negende aflevering uit de serie „Tijdverschijnselen" waar in aandacht voor gebeurtenissen uit heden en verleden, die gezien kunnen worden als tekens des tijds. In de Rijksbegroting zit ieder jaar een gat van vele miljarden guldens. Tegelijk wordt er gesproken over de „verbor gen economie", waarbij het om bedra gen van vele miljarden gaat. Enkele deskundigen discussieren over het zwart-gcldcircuit. Presentatie en sa menstelling: Ad 's Gravesande. NOS 23.10 Journaal 23.15 Nieuws voor slechthorenden 11.00 Confrontatie 12.00 Nieuwsoverzicht voor slechtho renden 14.30 Handel en wandel. „Stress". Uit zending van Open School. 15.05 Spel zonder grenzen. Herhaling van het internationale spelprogram ma vanuit het Zwitserse Tesserete met ploegen uit: Italië, Joegoslavië, Frankrijk, Portugal, Groot-Brittan- niê en België. 16.40 Buck Rogers. „De vredesconferen tie". Amerikaanse science-fictionfilm met Gil Gerard. Erin Gray, Tim O'Con- BELGIË 2 18.15 Peter Selie. „Dille opent een eet huis". Britse tekenfilmserie. 18.20 Juke Box. ABC: The Look of Love. 18.25 Charlie Chaplin. „De winkelbe diende". Komisch filmpje. 18.45 Het China van Chester Ronning. Canadese documentaire van Tom Radford over Chester Ronning die in China werd geboren. In 1970 keerde hij als eerste Canadese ambassadeur terug naar Peking. 19.40 Mededelingen 19.45 Journaal 20.00 Sportweekend. Met o.m. Toto-uit slagen. 20.30 Made in Vlaanderen. „De gele roos". Aflevering uit een serie Belgi sche tv-films van René Verheezen naar Lode Zielens met Caroline Vle- rick, Ben Simons, Mirei Bonte e.a.: Wanneer Etienne en Antoinette res pectievelijk 10 en 15 jaar oud zijn, pleegt hun moeder zelfmoord. Zij was de enige kracht die het gezin nog sa menhield en de kinderen beschermde tegen een grillige, drankzuchtige va der. Vanaf dat moment zijn de twee kinderen op elkaar aangewezen en vormen hun eigen gezinnetje. Dat le vert tien jaar later problemen op. An toinette is getrouwd, hoofdzakelijk om aan de druk van thuis te ontsnappen. Etienne heeft het tot journalist ge bracht en is op die manier hoger op de maatschappelijke ladder geklommen. Etienne begint een verhouding met Maria, een meisje dat al zwaar door het leven getekend is. Dit wekt de jaloezie op van Antoinette, die geen gelukkig huwelijk heeft. Antoinette verlaat haar man en Etienne voelt zich geroepen zich ermee te bemoeien... 21.30 Suite Flamande. Verfilming van Anton Stevens van de gelijknamige gedichtencyclus van Hugo Claus, ver schenen in „Gedichten 1969-1978". Met: Roger Bolders, Warre Borgh- mans, Roger de Wilde e.a.. Vlaanderen wordt kritisch belicht aan de hand van particuliere situaties die in spreektaal- poëzie uit de doeken worden gedaan. Het gedicht brengt een doorsnee beeld van een aantal Vlaamse onhebbelijk heden in folklore en smaak, naast een loflied op natuur en landschap. 22.15 Journaal Scène uit 'My dear Palestrina' met Eleanor Bron als de lerares en Ronan Downey als Danny (NCRV-tv) 15.55 - 19.30 Atletiek. Rechtstreekse re portage EK-atletiek te Athene. 22.00 - 01.00 Tennis. Rechtstreekse re portage van de Amerikaanse open ten niskampioenschappen te Flushing Meadow. Finale enkelspel heren. DUITSLAND 1 09.30 Programma-weekoverzicht 10.00 Tausend Jahre Byzanz. „Klein Azië" Mozaiken en fresco's als getui gen van de geschiedenis. 10.30 Antiquitaten (Ver)Fuhrer. „Stoe len". Serie over antiek. Stoelen uit En geland. De Biedemeierstoel is bij de klant het meest in trek. 10.45 Der Pferdeohrenkonig. Poppen spel naar een Iers sprookje door de Kleine Bühne. 11.15 Ein Stuck von Euch. „Zeltlager". Jeugdfilm. Gabi, Wolfi en vier vrien den brengen een dag door in een tent. Veel is er niet te beleven en agressie en frustratie wisselen elkaar af. 12.00 Der Internationale Fruhschop- pen. Zes journalisten uit vijf landen discussiëren onder leiding van Werner Hofer. 12.35 Journaal. Aansluitend: Weekspie- gel. Actualiteitenrubriek. 13.15 Geheimnisvolles, wunderbares Leben. In deze laatste aflevering heeft Gërald Calderon het leven en gedrag bestudeerd van kangoeroes in Austra lië. 13.40 Magazin der Woche. Regionaal nieuws. 14.55 Ein Platz an der Sonne. Nieuws over het werk van „Deutsches Hilfs- werk". 15.00 Null ist Spitze. „Geluk komt zel den alleen". Britse kinderserie. 15.30 Jerusalem, Jerusalem. Eerste afle vering uit een driedelig Duits tv-spel met Hinnerk Jensen, Dagmar Kreutz- feld, Alexander Lutz e.a Susanne en Hubert, een jong Duits echtpaar, bren gen hun vakantie door in Griekenland. Zij leren drie meisjes uit Frankfurt kennen en Hubert krijgt veel belang stelling van Nira. Dat komt het goed uit want zijn vrouw is kwaad op hem. 17.00 Lord Peter Wimsey - Diskrete Zeugen. Vijfde aflevering uit de Britse detectiveserie naar Dorothy Sayers met Ian Carmichael, Glyn Houston e.a.: Wimsey heeft ontdekt dat Simone Vonderaa tien jaar lang een verhou ding heeft gehad met Cathcart. Nu leeft ze in New York met een miljonair en Wimsey brengt haar een bezoek. 17.45 Bilderratsel. Spelprogramma on der leiding van Jurgen Moller en Klaus Katz. 18.30 Journaal 18.33 Die Sportschau. Met o.m. EK-atle tiek te Athene. 19.15 Wir uber uns 19.20 Weltspiegel. Actualiteitenrubriek. 20.00 Journaal 20.15 Mein Moskou. Na meer dan vijf jaar correspondent in Moskou te zijn geweest neemt Klaus Bednarz in deze documentaire afscheid van de wereld stad. 21.00 Hundert Meisterwerke. „Caféter ras bij nacht" van Vincent van Gogh. 21.10 Das Traumhaus. TV-spel met Horst Frank. Judy Winter e.a In een villawijk in de buurt van Berlijn heeft een groep jonge mensen zich in een oude villa gevestigd. Maar de villa wordt afgebroken en na veel protest huren zij een boerderijtje aan de Elbe. Als zij over de dijk kijken ligt voor hen daar de toekomst. 23.00 Journaal 23.05 ARD-Sport-Extra. Internationale tenniskampioenschappen van Ame rika. 01.00 Journaal DUITSLAND 2 09.15 Umkehren schafft Leben. Evange lische dienst. 10.00 Programma-weekoverzicht 10.30 ZDF-Matinee. Macmillans Mayer- ling. Anatomie van een ballet. Docu mentaire. Aansluitend: Enttarnung eines Geruchtes. Scène over een on verklaarbare dood. Met: Kornelia Boje en Irina Wanka. 12.45 Freizeit. Vrijetijdstips. 13.15 Chronik der Woche. Weekjournaal met Fragen zur Zeit. 13.40 Gewissenskonflikte im Beruf. „Macht en mensenrecht". 14.10 Ein Junge aus Norwegen. „Mathis en zijn vriendin Karina". Jeugdserie: Door zijn vriendin leert Mathis het schoolleven kennen. 14.40 Journaal 14.45 Actie Zorgenkind 14.55 Tatsachen. Feiten over het milieu. 15.25 Konigin einer Nacht. Muzikale ko medie met Peter Minich en Dagmar Koller. 17.00 Journaal 17.20 Sport-Reportage 18.00 Tagebuch 18.15 Gunsmoke. „Festus als onderne mer". Amerikaanse westernserie met James Arness, Milburn Stone e.a.: Vrij onverwacht erft Festus, de hulpmars hal van Dodge City, een grote som geld. Titus, een slimme handelaar, haalt hem over om samen met hem een transportbedrijf te beginnen. 18.58 Programma-overzicht 19.00 Journaal 19.10 Bonner Perspektiven 19.30 Querschnitte. „Zullen onze klein- kineren geen bossen meer kennen?". Discussieprogramma onder leiding van professor Hoimar von Ditfurth. 20.15 Die Kartause von Parma. Derde aflevering an de tv-film in zes delen met Marthe Keiler, Gian Maria Volon- té e.a.: Na vier jaar keert Fabrizio naar Parma terug. Hij wil van het leven ge nieten en het vrouwelijk schoon laat hij niet met rust. Na een dodelijk inci dent met een rivaal moet Fabrizio vluchten. 21.15 Journaal 21.30 Lysistrate. Zweedse tv-film onder regie van Inger Aby. Athene, 411 voor Christus. De Griekse vrouwen onder leiding van Lysistrate besluiten een liefdesstaking te beginnen om de man nen te dwingen een einde te maken aan de oorlog. Maar hun beslissing is moeilijk en met moeite kan Lysistrate alles in de hand houden. De mannen worden opstandig en een groot feest maakt een einde aan de problemen. 22.50 Johannes Brahms. Concert voor piano door het Radio Symfonie-orkest Berlijn. 23.45 Journaal 16.30 Ihre Heimat - unsere Heimat. Pro gramma voor buitenlandse werkne- 17.30 lm Land der Mitternachtssonne. „Op weg naar de Kaap". TV-serie. 18.00 Das Geheimnis des Weidenkor- bes. „De verhuitzing". Tsjechisch jeugdfeuilleton. 18.30 Hobbythek. Water in de tuin: een vijver. 19.15 Rockpalast. Optreden van Muddy Waters Bluesband 19.45 Sport im Westen 19.55 Journal 3. Regionaal nieuws. 20.00 Journaal 20.15 Nibelungenlied. Eerste van een se rie in zes afleveringen over het Nibe lungenlied. 21.00 Auslandsstudio. Sawei Chandee. Portret van een meisje uit Thailand. 21.45 Gesuécht - Gefunden. Sonja Ku- rowsky stelt groepen voor die contact zoeken. Deze uitzending komt recht streeks vanuit het park Wischlingen te Dortmund. 23.15 Magical Jazz. Experimentele bal letfilm met Ines Berlin. 23.45 Journaal NEDERLAND 1 NOS 10.00 Schooltelevisie. Insekten. Afl. 1: „Het lieveheersbeestje". 13.00 -13.05 Nieuws voor slechthoren den. 14.00 Schooltelevisie NEDERLAND 2 NOS 13.00 -13.05 Nieuws den. DUITSLAND 1 slechthoren- 'i'HtmTFI Engelse les voor begin- 16.15 Bonjour la France. Franse les x beginners. 10.00 Journaal 10.03 Tennis. Internationale tenniskam pioenschappen vanuit Amerika. 10.35 Der Kartause von Parma. TV-se rie. 11.30 Mein Moskau. Portret van Mos kou. 12.15 Weltspiegel. Actualiteitenrubriek. 12.55 Persoverzicht 13.00 - 13.15 Journaal 16.10 Journaal 16.15 Gut Land. Per luchtballon over Duitsland; English Love. Het verhaal rond de familie Meier; Anschi en Mi chael. Het duo gaat naar een school fuif. 17.50 Journaal DUITSLAND 2 10.00 - 13.15: Programma-overname Duitsland 1 15.57 Programma-overzicht 16.00 Journaal 16.04 Einfuhrung in das Familienrecht. „De heiligste gebieden van Holl- mann". TV-serie over het familierecht 16.35 Lassie. „Konijntjes op de vlucht". Jeugdserie met de hond Lassie. 17.00 Journaal 17.08 Telc-Illustrierte. Gevarieerd ma gazine met als gast: Banasik und Zu- bek. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Tele-gymnastiek 08.10 Schooltelevisie 09.25 Sesamstraat 10.00 - 12.05 en 17.00: Schooltelevisie

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 4