c Oud beleid Voorschoten voortgezet ./fts^rrk Noord-Hoflandbrug ook voor auto s en (mogelijk) autovrije Schoolstraat\}=3&icfSG Huren Zoeterwoudse sportvelden omhoog ge Stad en rand VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1982 VOORSCHOTEN - De 'beleidsuitgangspunten voor de periode 1982-1986' in Voorschoten zijn niet doorspekt met vernieuwingen voor het dorp. Het twaalf pagina's tellende plan van de gemeenteraad geeft globaal een aantal zaken weer, die in de komende jaren verder uit gewerkt moet worden. Het opzienbarendst in het stuk is waarschijnlijk de opmerking dat "bijzondere aan dacht moet worden besteed aan het autovrij maken van de Schoolstraat". Het plan is een uitvloeisel van het fractieberaad dat de afgelopen tijd gevoerd is tussen WD, CDA en PvdA/ PPR. De drie fractievoorzitters hebben het plan dan ook ondertekend. De eenmansfractie van D'66 verklaarde di rect na de verkiezingen dat zij niet mee wilde praten over de nieuwe beleidsuitgangspunten. De fractie, die geen vertegenwoordiger in het college heeft, wilde de handen vrij houden. Naast de vier commissies waarin alleen raadsleden zitting hebben, zullen er in Voorschoten maar twee functionele commissies blijven werken. In deze commis sies zitten naast raadsleden ook burgers, vaak representanten van bepaalde Voorschotense in stellingen. Weliswaar worden de burgers als persoon gekozen in de commissie, maar een binding met instellingen of verenigingen is weldegelijk aanwezig. Bestaan bleven de functionele commissies voor 'sport en re creatie' en 'welzijn'. De functio nele commissie voor economi sche zaken wordt opgeheven en daarvoor in de plaats komen twee overlegorganen, te weten één voor de middenstanders en één voor de marktkooplieden. Hoe deze twee organen zullen worden samengesteld en werken, moet nog verder worden uitgewerkt. De werkwijze van de functionele commissie welzijn ondergaat in de nieuwe raadsperiode een wij ziging. De commissie zelf zal be staan uit een voorzitter (de wet houder van welzijn), ten hoogste vier raadsleden en zes burgerle den. Deze burgerleden komen uit de drie afdelingen die onder de functionele commissie staan. Dit is de afdeling cultuur, afde ling volksgezondheid en maat schappelijke dienstverlening en de afdeling sociaal—culturele aangelegenheden, jeugd- en emancipatiezaken. De functionele commissie moet de gemeenteraad gaan adviseren. Daarnaast zal zij in eerste aanleg een beslissing nemen over wat er met de voorstellen en initiatie ven die uit de afdelingen komen, gebeurt. De afdelingen zullen dus het voorbereidende werk moeten gaan doen voor de com missie. Woningbouw De woningbouw zal in Voorscho ten in de toekomst vooral afge stemd worden op de behoefte van kleine huishoudens. Met an dere woorden voor jongeren, al leenstaanden, ouderen en 'jonge bejaarden'. De continuïteit in de woningbouw moet met alle mid delen worden nagestreefd, staat verder in het plan. Dit houdt dan in dat bestemmingsplannen en bouwplannen tijdig gereed moe ten zijn. Wat betrett de woningvoorraad in Voorschoten, is het streven van de gemeente om zoveel mogelijk woningen over te hevelen naar de twee bestaande woningbouw verenigingen. In eerste instantie is dit bedoeld voor gemeentewo ningen die nu al in beheer zijn bij de woningbouwverenging. De mogelijkheid om ook de overige gemeentewoningen aan de cor poraties over te dragen, moet nog onderzocht worden. Het huidige toewijzingsbeleid zal gehanteerd blijven, terwijl inge schrevenen bij de dienst huisves ting jaarlijks op de "hardheid van hun inschrijving worden ge toetst". Daarnaast wordt de doorstroming bevorderd. De ge meente gaat onderzoeken of hiervoor financiële middelen be schikbaar gesteld kunnen wor den. Ook zal de gemeente een ac tiever voorlichtingsbeleid gaan voeren over het kopen van een woning. Schoolstraat - \f i'. MiAjT Jr V* Het nieuwe college van Voorschoten wil de Noord-Hojlandbrug ook openstellen voor auto's. Voorlopig blijft dat echter een dagdroom omdat de gemeente Leiden, die mee moet beslissen, tegen een dergelijke openstelling is. ziging ondergaan. Zo staat in het plan dat de gehele verkeerssitua tie in het centrum opnieuw beke ken moet worden. "Daarbij zal in het bijzonder aandacht moeten worden besteed aan het autovrij maken van de Schoolstraat". Onlangs is door de gemeente een plan geopperd om een gedeelte van de Schoolstraat, langs de ge meenteflat, autovrij te maken. De middenstand greep toen min of meer in en het plan werd van tafel geveegd. Nu wil de gemeen te een onderzoek naar de gevol gen van het autovrij maken van de hele Schoolstraat. Eén voor waarde is wel reeds gesteld: "een enquête onder de winkeliers en consumenten zal hierbij een be langrijk facet vormen". De win keliers zijn er vooralsnog op te gen. Het tweede opzienbarende punt wat betreft het verkeer, is het feit dat in de komende raadsperiode opnieuw een standpunt moet worden bepaald over de Noord - -Hoflandbrug. Deze brug over de Korte Vliet is alleen toeganke lijk voor het langzame verkeer en de lijndiensten van de NZH. De brug is toentertijd gebouwd in het kader van de werkvoorzie ning, met deze voorwaarde. Zowel WD als CDA in Voorscho ten pleiten al geruime tijd voor het openstellen van de brug. De gemeente Voorschoten kan ech ter niet alleen beslissen. Open stelling van de brug zal ook door de gemeente Leiden en de pro vincie Zuid-Holland goedge keurd moeten worden. Het nieu we Leidse college is geen voor stander van openstelling. Het streven is verder om in 1983 een nieuwe verkeersnota aan de gemeenteraad te presenteren. Zowel de Nassauwijk, school- routes en de Admiraal de Ruyter- singel-van Beethovenlaan krij gen hierin hoge prioriteit. Ook het autovrij maken van de Schoolstraat is een nieuwtje i leidsprogramma. De winkeliers willen dat echter niet. Op het gebied van de sociale er maatschappelijke dienstverle ning wil de gemeente het accent Politiek vooral leggen op ouderen en ge handicapten. Zo zal bekeken worden of in het dorp een nieuw tehuis voor ouderen gerealiseerd kan worden. Ook moet in de ko mende raadsperiode een defini tief besluit genomen worden om bij ouderen een alarminstallatie te plaatsen. Deze installatie heeft in het verleden nogal wat politie ke voeten in de aarde gehad. Om de werkloosheid tegen te gaan wil de gemeente een actiever be leid gaan voeren. Op dit moment wordt onderzocht of een vacatu rebank van het arbeidsbureau ook in Voorschoten geplaatst kan worden. Golfterrein Weinig nieuws in het recreatie- en bij het sportgebeuren in Voor schoten. Er zal mogelijk gestart worden met de derde fase van het volkstuinderscomplex en de gemeente wil wel meewerken aan een onderzoek naar de reali satie van een openbaar golfter rein. De nieuwe openbare basisschool zal niet voor augustus 1983 ge opend worden. Deze streefda tum kan niet gehaald worden door de problemen die de afgelo pen jaar zijn verrezen. Zo is er nog steeds geen overeenstem ming met het rijk over de sloop van één van de vleugels van het cultureel centrum. Op die plaats zou de nieuwe school moeten ko men. In het beleidsplan wordt er nu van uitgegaan dat "uiterlijk voor aanvang van het schooljaar 1984" Het gebouw gereed is. Als naar de inhoud van het beleids uitgangspuntenplan gekeken wordt, kan gesteld worden dat drie politieke partijen een rede lijke inbreng hebben gehad. De verkiezingswinst van de WD is niet direct terug te vinden in dit plan, uiteraard wel in de porte feuille-verdeling. Twee verkeers-stokpaardjes zijn wel terug te vinden. De PvdA PPR met het autovrij maken van de Schoolstraat en WD en CDA met de Noord-Hoflandbrug. Beide zullen echter wel dagdro men van politici blijven. Dat dit plan een redelijke afspiege ling is, kan verklaard worden door de werkwijze die in Voor schoten is gehanteerd. Uit de drie fracties werden vier werk groepen geformeerd, die over de beleidszaken gingen buigen. Dit overleg is goed verlopen. De moeilijkheden rond de college- vorming waren dan ook niet van program—inhoudelijke aard, maar meer van wie krijgt wat in de portefeuille? Juist de laatste week voor de colle gevorming is nogal gepraat over de "afbakening van de verschil lende beleidsterreinen". Een nieuw aspect voor Voorschoten in de onderhandelingen,.Vooral van de zijde van de PvdA/PPR kwam deze afbakenings-sugge- stie. Er zfjn dan nu ook op papier en on dertekend door de drie fractie voorzitters, bepaalde werkaf spraken gemaakt, juist voor die terreinen waar verschillende wethouders deelverantwoorde- lijkheid hebben. Dit zijn de ter reinen 'ruimtelijke ordening en woningbouw', 'accommodatieve voorzieningen' en 'woningbouw beleid en woningbouw'. Op die manier kan elke wethouder we ten waaraan hij zich moet hou den. ZOETERWOUDE - De beide ten nisverenigingen in Zoeterwou- de. de gymvereniging SJZ en de tafeltennisvereniging Dorp in Zocterwoude zullen aanzienlijk meer huur moeten gaan betalen. In een stuk aan de commissie fi nanciën stellen B en W van Zoe- terwoude voor de huur voor de banen van de tennisclubs Meer burg en ZTC de komende drie jaar respectievelijk met 1.485 en 115 gulden te verhogen. Wethouder Maan heeft in zijn laat ste dagen als collegelid een voor stel over deze huurverhoging ge produceerd dat door het college is overgenomen. Maan gaat in het stuk uit van het principe dat dc huur de kosten voor de sport velden moet dekken. Alleen als een vereniging niet in staat is de zogenaamde kostendekkende huur te betalen zou de gemeente via een lagere huurprijs moeten subsidiëren. Volgens het schrijven zijn de eer der genoemde verenigingen in staat een hogere huur te betalen. De beide tennisverenigingen hebben een batig overschot op hun begroting, maar willen dat geld eigenlijk ergens anders aan besteden. Meerburg wil een nieuw onderkomen bouwen en heeft daarom door een zuinig fi nancieel beleid te voeren een vermogen opgebouwd. De huur verhoging is echter zo gering, al dus het commissiestuk, dat het geen moeite zal geven het te be talen. Bij ZTC ligt het wat anders. De huurverhoging is daar vrij fors, 4.455 gulden in driejaar tijd. De vereniging heeft ook een vermo gen opgebouwd maar wil dat geld graag gebruiken voor het aanleggen van een lichtinstalla tie. Het college vindt dat geen re den om de huurverhoging niet door te voeren. "Dat ZTC de fi nanciële ruimte liever aan ande re zaken besteed is een andere zaak, die niet in beschouwing moet worden genomen, zeker niet omdat de vereniging reeds eerder aangeraden was rekening te houden met optrekking van het huurniveau", aldus het colle- Volgens het college kunnen ook de tafeltennisvereniging Dorp en de gymvereniging SJZ een afbouw van hun subsidie verwachten. Beide verenigingen hebben in feite geen subsidie nodig om re delijk te kunnen functioneren en behoren die dan ook niet te krij gen. Alleen de voetbalvereni gingen SJZ en Meerburg komen in aanmerking voor subsidie. De commissie financiën zal vol gende week donderdag een ad vies uitbrengen over het voor stel. Borrelontbijt OEGSTGEEST - Een Leidse student is vanmorgen om streeks half negen aangehou den door de Oegstgeester po litie omdat hij dronken ach ter het stuur zat. De student reed, met een snel heid van zeker honderd km per uur, op de Rijnzichtweg waar hij zeer gevaarlijk rijge drag vertoonde. Bestuurders van andere auto's konden maar net een aanrijding voor komen. De student liet na zijn escapades zijn auto op de Rijnzichtweg achter maar kon later door de Oegstgees ter politie worden aangehou den. De student bleek van een studentcnontbijt te ko men waar hij op dat vroege uur ook al een flinke borrel had ingenomen. Sterkste man In Zoeterwoude wordt vanavond vanaf acht uur gestreden om de titel "sterkste man". Het gebeu ren vindt plaats op liet Dorps plein. Morgen is het in Zoeter woude de laatste feestdag in het kader van de rondweg. Op het Loetheterrein begint om 14.30 uur een popconcert. Het grote slotfeest is 's avonds in de Kla verhal. Koffieconcert K&O Oegstgeest organiseert zon dagmiddag een koffieconcert in het gebouw De Drieluik aan de Geversstraat. Het concert wordt verzorgd door de gitarist Willem Hendrik Mulder. Zijn optreden begint om twaalf uur. zevende Vlietloop bij sporthal De Vliethorst. Afstanden ZVz, 5, 10 en 21 kilometer. Poppen Fietsen De Rakkers van Leiderdorp orga niseren zondagochtend weer een fietstocht. Tussen half tien en tien uur kan gestart worden Tirol (2) bij manege Liethorp. Er moet ongeveer veertig kilometer ge reden worden. In de bibliotheek van Voorscho ten wordt tot tien oktober een expositie gehouden van poppen. De zelfgemaakte poppen zijn van Ellen Middendorp. De pop pen die in de expositieruimte staan, roepen alle een herinne ring op aan vervlogen tijden, waarvan de romantiek juist de mensen van deze tijd heel sterk aanspreekt. Tirol (1) In Voorschoten begint aanstaan de maandag het Tirolerfestival om twee uur in het dorp. Glüh- wein-demonstraties, marke tentster, jodel-trio, gastvrou wen en een kunststof langlauf baan. Het programma duurt tot ongeveer vijf uur. Vlietloop Hardlopers kunnen zondag te recht in Voorschoten. Om twee uur valt het startschot voor de Dinsdagmiddag wordt in het ka der van het Tirolfeest in Voor schoten, de dorpstoren door een bergbeklimmer beklommen. Hij neemt uiteraard niet de trap maar de buitengevel. Voor de rest weer allerlei demonstra ties. VRIJDAG Leiden - Filmhuis LVC, film 'La Dolce Vita'-Frederico Fellini, vr en za, 21.15 Groenoordhallen - Leidato, 19 uur. De Waag - Aalmarkt, tentoonstelling Leidse Bond van Amateurtuinders, tot 21 uur. NVSH-trefcentrum - Rapenburg 48, open soos, 22 uur, tel. 149987. Caeciliastraat 18 - open-huisavond zwerf- en gevonden dieren, tel. 212026. Oegstgeest - Taberna, optreden Cabood le Band, 21 uur. Zoeterwoude - Dorpsplein, strijd om sterkste man. 20 uur. ZATERDAG Leiden - LVC - Breestraat 66, open-café, video-middag, 14-17 uur. LVC - optreden de Engelse formatie Modern English, 22 uur. Groenoordhallen - Leidato, 13-17 en 19- 22.30 uur. De Waag - Aalmarkt, tentoonstelling Leidse Bond van Amateurtuinders, 10- 18 uur. Vijfhovenhuis - Hoflaan 169, jongdie- rententoonstelling LPKV, 20-22 uur. Heempark - Oegstgeesterweg, rondlei ding Instituut voor Natuurbescher mingseducatie, 10, 11, 12 en 13 uur. Achterzijde Groenoordhal - Leidato- wandeltocht, za en zo, starttijd van 9 tot 14.30 uur, inl. 132596. Stadhuisplein - stand Amnesty Interna tional 'Met het oog op Marokko'. Buurthuis Op Eigen Wieken - kin- derkledingbeurs, 10.30-11.30 uur, inf. 212893. Restaurant Wienerwald - Steenstraat, discussiebijeenkomst CDJA-Zuid-Hol- land met als onderwerp, de rol van de pers bij kabinetsformatie, 14 uur. A.V. Holland organiseert wegloop in Langeraar, start 12 uur. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79. café avond, 21-1 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18. jongerencafé, tot on geveer 20 jaar, vanaf 22 uur, disco. Jongeren Advies Centrum - Caecilia straat 67. 14-17 uur. Oegstgeest - Gemeentecentrum, kinde- rinstuif, vanaf 11 uur. Leiderdorp - Muzenhof, films, 14 en 15.45 uur. Cavalcadetoer Liethorp, 11 uur. Demonstratie bereden groep Liethorp, ARTSEN Leiden - de weekenddienst begint zater dag om 8 uur en eindigt zondag om 24 Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwyk: za 8 uur tot zo 8 uur: H. de Jong, Hooi gracht 61, tel. 123752; spreekuur 12 en 17 zo 8 uur tot 24 uur: J. Rus, Middelste gracht 131, tel. 132500; spreekuuur vlgs afspraak. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwjjk, Professorenwyk, de Waard: za 8 uur tot zo 24 uur: J. de Bruyne, Kernstraat 11, tel. 141225; spreekuur 12 en 17 uur. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za 8 uur tot zo 8 uur: B. Roos, Zocher- straat 1, tel. 766123; spreekuur 12 en 17 vlgs afspraak. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol, Verhage en Zwanenburg: za, H.A.M.M. Meijer, Stokroos 1, tel. 215510; spreekuur 11-11.30 uur aan huis. zo, J.W. Stuyfzand, tel. 312513; spreek uur 11-11.30 uur in de praktijk Arends horst. Leiderdorp - O. de Ry van Beest Holle en R.W.M. v. Velzen, Vlaskamp 16, tel. 891100; spreekuur za en zo van 12.30 tot 13 uur aan hetzelfde adres. Oegstgeest - E.J. Roelants, Frans Hals laan 10. tel. 153747. Voorschoten - za, F. Koopmans, Sir. W. Churchilllaan, tel. 6352; zo, J.P. Baars, R. Wagnerlaan 63, tel. 2520. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vr 10 sept tot 17 sept door: Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 124807; Apotheek Noord-Hofland, Thor- beckeweg 3, tel. 762877. DIERENARTSEN Leiden - Voor de praktijk van Muurling, Helder en Roest: F. Muurling, Plant soen 23, tel. 125057. E.J.M. van der Wouw, Boshuizerlaan 26, tel. 764058. Oegstgeest - R.J.W. Duyn, Pres. Kenne- dylaan 260, tel. 153266. Voorschoten - C. Westgeest, Leidseweg 560. tel. 768616. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp, Oegstgeest wordt waargenomen A. v.d. Vorst, Warmonderweg 25, Lei den. tel 150247. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. LEIDEN - Een 13-jarig meisje uit Leiden is gisterochtend op het Stationsplein ten val gekomen na een onhandige inhaalmanoeu vre van een automobilist. De eer ste hulpdienst moest er aan te pas komen om het meisje te be handelen. De automobilist is na het ongeval doorgereden. ZOETERWOUDE - De festiviteiten ter gelegenheid van de opening van de rondweg en van de Klaverhal in Zoeterwoude gaan onverdroten voort. Gistermiddag maakten de bejaarden een rondrit door het dorp. 's Avonds werden er op de Dr Kortmannstraat rolschaatswedstrijden gehouden (zie foto). Die wedstrijden trokken erg veel belangstelling. Vanavond geeft de gymvereniging SJZ een turndemonstratie bij de Dorpsstraat.Morgen, de dag dat de Klaverhal met een groot slotfeest wordt geopend, is er een jongveedag vanaf negen uur, weiland Noord- buurtseweg), muziek vanaf tien uur op het Dorpsplein en een popconcert op het Loetheterrein. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgeversmaatschappij Lantech Dagblad B v Hoofdkantoor Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54 2300 AB LEIDEN Teietoon 071 144941 Geen krant ontvangen tel 07'-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabf zorging na 19 30 uur), zaterdag v vooruitbetaling te voldoen B«i automatische overschnjving geen abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 Ln v Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement 57.35 Per post 79.70 Jaarabonnement 217,90 Per post f 307.30 Losse nummers 0.80 Dtrectie G Koopman Rubriekchefs: J. Kroon (stad) B.W.T. Jungman (plv) H I J Veldhuizen (regio) H. v.d Post (plv) W. F. J Wirtz (binnenland, buitenland, economie) J Ruygrok-Hoogeveen W. C. H. Schrama (nieuwsdienst en feature P C Rosier (radio, televisie, kunst) S. J. de Groot (geestelijk leven) Aangesloten btj de Gemeenschappelijke Persdienst met ergen correspondenten o a in: Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington. Cpiro Mexic Commentator W F J Wirtz tal 071-144941 tst 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2