Vebo trekt vijfduizend bezoekers Leiden in het teken van vrede en veiligheid Zorgen om korting steun bedrijven bij stadsvernieuwing Succes "Angels" op majorettenconcours Wijziging lijndiensten bij Centraal Nederland Politiehond bijt agent MAANDAG 6 SEPTEMBER 1982 Veehouderij presenteert zich LEIDEN Zo'n vijfduizend bezoekers, twaalfhonderd dieren, honderden veehouders, negentig juryleden, per soneel van de hallen en één cameraploeg waren zaterdag aanwezig in de Groenoordhallen. Voor de 46ste keer werd de Vebo-tentoonstelling gehouden. Van Blaarkop tot Dwerggeit en van Shetland-pony's tot boeren kaas, bijna de hele sector van de veehouderij was vertegenwoor digd. In vele categoriën waren keuringen en waren er dus prij zen te verdienen. Daartoe waren liefst negentig deskundige jury leden druk doende. Het aantal eerste prijzen en kam pioenen is teveel om op te noe men. Zo wordt er niet alleen een dagkampioen bij de dwerggeiten aangewezen, maar ook een kam pioen jeugdgeit, kampioen jon gere geit, kampioen oudere geit en een kampioen geitlam. Voor de boeren en buitenlui duide lijke taal, maar de (ook aanwezi ge) gënteresseerde stadsmensen willen nog wel eens in verwar ring raken bij de vele keuringen. Wie bijvoorbeeld mocht denken dat de boerenkaas gekeurd werd door er eens lekker van te proe ven heeft het goed mis. De geur en smaak is maar een van de as pecten waar de keurmeester re kening mee houdt. Een van de deelnemers aan de Ve- Weer geweld in binnenstad LEIDEN - In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben zich weer dne gevallen van openlyke ge weldpleging in het centrum voorgedaan Op dc Breestraat werd. omstreeks half ëen. een 20-jange jongen, die op de fiets een groep jongeren passeerden, in het gezicht ge schopt De jongen liep een flinke bloeduitstorting op en raakte een contactlens kwijt Om kwart over twee diezelfde nacht werd een 31-jange man, die op zijn fiets over het Rapen burg reed. door een vijftal jonge ren mishandeld. De groep jonge ren urineerden tegen de fiets en éèn van de jongens schopte de man in het gezicht. Een 23-jarige student is vrijdag nacht in de Vrouwcnsteeg door een vijftal jongelui afgetuigd. De student had de sociëteit Minerva verlaten en stond zijn fiets van het slot te halen toen hij een trap in zijn rug kreeg. Vijf jongelui sloegen op de student in. die er volgens de politie een paar losse tanden en kapotte lippen aan overhield en zich toen m veilig heid kon stellen in de sociëteit Zo'n twaalfhonderd dieren de Groenoordhallen te zien. Waaronder diverse soorten geiten. bo was mevrouw W. Rademaker- Groen uit Koudekerk aan de Rijn. Zij is voorzitter van de lan delijke geitenfokvereniging. Me vrouw Rademaker werd op de voet gevolgd door Jan Fillekers en een NCRV-cameraploeg om opnamen te maken voor het tele visieprogramma Showroom. De datum van uitzending van het programma staat nog niet vast, maar Fillekers vertelde deze ge beurtenis in Leiden niet te willen De VEBO werd vroeger gehouden op het terrein bij molen De Valk. De tentoonstelling verhuisde in 1969 met de veemarkt mee naar de Groenoordhal. Het aantal soorten dieren is in de loop der jaren flink uitgebreid. Dit jaar werd voor de tweede maal deel genomen door het zogeheten Maas-, Rijn- en IJsselvee. De deelnemers waren voornamelijk afkomstig uit het westen des lands. LEIDEN - Het grasveld bij het buurthuis aan de Topaaslaan in het Mors- kwartier was zaterdag en zondag het toneel van het jaarlijkse Nationaal Majoretten Concours. Deze show, waaraan door veertig groepen werd deelgenomen, werd dit jaar voor de vierde keer gehouden. De groep The Angels uit Leiden kreeg niet alleen de hoogste onderschei ding in de tweede divisie en de hoogste waardering voor haar miss majorette, maar won ook de wisselbeker voor het hoogste puntentotaal. De organisatoren hadden over belangstelling niet te klagen. Met name zondagmiddag stond het publiek ten minste drie rijen dik achter de hekken. Het mooie weer droeg zeker bij aan het succes, maar ook het optreden van de muziekvereniging Jong K en G oogstte als vanouds veel bewondering. Op zijn minst spectaculair was het optreden van de Residentie Showgirls. Met brandende batons (stokken) wisten ze het publiek te boeien. Onder de gewaagde toeren was ook het jongleren met drie brandende batons. De uitslagen in de jeugddivisie: 1.Pauline uit Leiden 2.Keerpunt uit Den Haag 3.Sea Stars uit Katwijk. In de tweede divisie kwamen uitsluitend Leidse groepen op de ereplaatsen: Ï.The Angels 2.The Kooigilrs 3.De Andora's. In de eerste divisie oordeelde de jury als volgt: 1.Stars at Moonlight uit Vlissingen 2.De Toekomst uit Leiden 3.Silver Wings uit Dordrecht. In de eredivisie won Weigelia uit Den Haag, gevolgd door Pauline uit Leiden en Kloortje uit Kloosterzande. Het optreden van Jong K en G oogstte veel bewondering. LEIDEN - De wethouders van economische zaken van de vier grote steden en van Leiden heb ben vorige week overleg gevoerd met staatssecretaris Van Zeil over de steun aan bedrijven in stadsvernieuwingsgebieden. De gemeenten hebben hun ernstige bezorgdheid uitgesproken over de verwachte gevolgen van de korting op de bedrijfssteun. De Leidse wethouder Fase, die niet alleen namens Leiden maar ook namens de andere middelgrote steden aan het overleg deelnam, zei evenwel te verwachten dat de korting gewoon doorgaat. Ze wees er - opgelucht - op dat het om een eenmalige korting gaat en dat het budget de komende ja ren wordt verhoogd. Volgens Fase blijft Leiden in staat om de door bedrijven aange vraagde steun te betalen. De vierhonderdduizend gulden die Leiden dit jaar voor dit doel van het rijk krijgt is hiervoor vol doende. De wethouder verwacht echter niet van de vier ton te zul len overhouden. Daarom zou het het volgend jaar wel eens drin gen kunnen worden om de subsi- Statenlid Tilanus bij de 'kernraket' op het Stadhuisplein. LEIDEN - Afgelopen zaterdag stond Leiden in het teken van vrede en veiligheid. Terwijl in de Hooglandse kerk de Franciscus- week werd afgesloten, was er op het Stadhuisplein een 'kernra ket' geplaatst. Achthonderd jaar geleden werd Franciscus van Assisi geboren. Hij is voor velen het symbool van vrede, gastvrijheid, van bescher ming van het milieu en van liefde voor de armen. De Raad van Kerken, de Hervorm de Diakonie en Verbum Dei or ganiseerden rond de persoon van Franciscus een herdenkings- week. In de Hooglandse Kerk werd dit weekeinde deze gebeur tenis afgesloten met een groot aantal activiteiten: toneel en mu ziek, milieuvriendelijke gerech ten, een kledingbeurs, een knut- selwedstrijd, een foto-expo en andere informatie. Volgens pater Van Vliet (Verbum Dei) was de belangstelling voor deze 'Santekraam' goed. De hele dag van 's morgens tien tot 's middags vijf was er aanloop. De standhouders vonden het in elk geval de moeite waard, 's Avonds woonden ongeveer 250 de première bij van het middeleeuwse mysterie-spel 'Sa crum Commercium', wat vooral muzikaal een succes was. De kle dingbeurs bracht zevenhonderd gulden op, hetgeen bestemd is voor de wederopbouw van West- Beiroet. Raket Op het Stadhuisplein was zater dagmiddag een 'kernraket' ge plaatst en nog wel door de PPR. Temidden van andere politieke partijen, die stands bemanden en materiaal verspreidden, droeg de PPR haar standpunt aanschou- welijkk uit. Een rookgordijn moest het gevaar van de raketten onderstrepen. PPR-Statenlid Tilanus sprak de voorbijgangers toe, maar het ont mantelen van de raket (zoals de PPR had aangekondigd) bleef achterwege. Raadslid Van Oos ten: "Dat bleek technisch gezien wat moeilijker dan we dachten". Op de vraag of de PPR daar in middels ook van overtuigd is, antwoordde hij: "Het toont juist aan, dat je de raketten makkelij ker kunt plaatsen dan verwijde ren. Dus moet je ze niet plaat- Een van de standhouders in de Hooglandse kerk. Knutselclub De knutselclub Rijndijk begint woensdag met haar activitei ten in het gebouw bij de ijs baan aan de Rijndijk. De club is bestemd voor jongens en meisjes van zes tot tien jaar. Elke woensdagmiddag van twee uur tot half vier kunnen zij bij de knutselclub terecht. Inlichtingen: me vrouw Ruigrok-v.d. Werve of mevrouw Pieterse, tel. 01751- 17773 of 14061 Verkiezingsavond In het PSP-pand. Rijnstraat 8, wordt vanavond een verkie zingsbijeenkomst gehouden. Er zal worden gediscusieerd over de functie van het parle ment ten opzichte van de bui tenparlementaire beweging. Een van de sprekers is And - ree van Es. Tweede-Kamerlid voor de PSP. Aanvang halj negen. Kinderfilms Ook het komend seizoen zullen er elke woensdagmiddag in de Kapelzaal van het K&O- gebouw kinderfilms worden vertoond. Aanstaande woens dag wordt om half drie een serie tekenfilms vertoond met veel bekende stripfiguren. In lichtingen: K&O, Oude Vest 45. tel. 141141 Hengelsport Viscollege De Bliek viste zijn tweede wedstrijd in de Zijl. Uitslag: 1 W. Schouten 3075 gram-16 stuks, 2 J. v.d. Bijl 1370-17. 3 C v.d. Maat 770-13. 4 K v.d Maat 660-9, 5 Chr Schouten 600-6, 6 H. Dool 520- 10. 7 C D Zandvliet sr 390-6. 8 C van Helden jr 380-4. 9 C D Zandvliet jr. 340-6, 10 C. van Helden sr. 200-3 Duivensport (1) Postduivenvereniging Leider dorp hield een wedvlucht uit Soignies. Uitslag: 1 J. van Al phen2, 3 J van Laar. 4. 9 H. Bonneur; 5 J. Kmjnenburg6 W. Jacobi7. 8 A. Hogervorst, 10 F. van Heusden. Duivensport (2) De Reisduif vloog met 215 oude en jonge duiven uit Strom- beek. Uitslag: 1, 4 W. v.d. Hoogt, 2, 3. 5. 6. 9. 10 S. v.d. Hoven; 7 W Tolboom8 W. Kop. Duivensport (3) De Vriendenclub hield een con cours met 857 duiven Uit slag: 1 L. Koopman; 2 C. Gijs- man3 J. van Seggelen; 4 J. Degen5 A. van Diggelen. 6. 8 F. Compter; 7 W Vijlbnef. 9 C. Gijsman; 10 W. v.d. Kooij. Duivensport (4) LPC hield met 221 duiven een wedvlucht uit Strombeek Uitstap 1. 2. 5. 6. 7 N. de Groot en zn. 3. 4. 9 W Schou ten. S P de Haas. 10 J Slaffe- leu. Duivensport (5) Columba hield een wedvlucht uit Soignies. Uitslag 1,2,3, 4, 5. 6, 7.9, 10 C. v.d. Nieuwen- dijk; 8 H Kettenis. LEIDEN - De vervoersmaat schappij Centraal Nederland is van plan om lijn 112 in het ko mend voorjaar dezelfde route te geven als lijn 113, dus geheel over de provinciale weg naar de Zulbrug in Leiden en niet meer via Leiderdorp Reden hiertoe is de groei van het aantal passa giers tussen Roelofarendsveen en Leiden centrum en Leiden- station NS De rijtijd van lijn 113 wordt zo min stens vijf minuten korter De rit ten van de lijnen 112 en 113 wor den samengevoegd tot lijn 112 en sulln in dé spite en kwartier- dienst gaan rijden. Lyn 113 komt dan te vervallen. Lijn 111 zal Leiderdorp (zieken huis en LOI) gaan bedienen Tus sen het ziekenhuis en de LOI rijdt lijn 111 over de Engelendaal en via de Winkelhof om vervol gens over de Zijlbrug de route van lijn 112 naar het centrum en het station Leiden te volgen Htarnsa krijgen ook Oud-Ade en Rypwetenng een rechtstreekse verbinding met het Elisabeth Ziekenhuis Voor het vervallen van de route over de Van der Valk Bouwman weg Splinterlaan/Lage Rijndijk wordt nog naar een oplossing ge zocht. Is er volgend jaar mei geen oplossing gevonden, dan zal lyn 111 met via het Engelendaal. maar via de Van der Valk Bouw manweg rijden Om vanuit de 'Venen' bij de LOI te komen zal bij de Ztylbruf ew halte voor lijn 112 worden geplaatst. die, want zij voorziet dat de aan vragen zullen toenemen. De regering was juist tot de korting overgegaan omdat het budget te ruim was gebleken De gemeen ten wezen er daarentegen op dat dit is veroorzaakt door het feit dat de regeling pas op 1 decem ber 1980 in werking is getreden en dat het tyd heeft gekost om de regeling bij de ondernemers be kend te maken Na de publiciteit is er een golf van aanvragen binnen gekomen, wel ke eerst met moeite kon worden verwerkt door de beschikbare ambtenaren. De nu door het njk in het vooruitzicht gestelde fi nanciën komen slechts ten dele tegemoet aan de huidige vraag, aldus de gemeenten. De gemeente Den Haag gaat dit jaar voor zeker een miljoen gul den het schip in, omdat er meer verplichtingen zijn aangegaan dan er - door de korting - nage komen kunnen worden. LEIDEN - Een agent van de Leidse politie heeft dit weekeinde on dervonden dat de Leidse politie honden zonder aanzien des per soon s hun werk verrichten. De agent liep een flinke beet op in zyn bovenbeen toen zaterdag nacht een eind gemaakt moest worden aan een vechtparty in een Leidse bar. Een aantal jongeren afkomstig uit het Breehuys, die de Napoleon- bar aan de Steenstraat waren binnengegaan, kregen het daar. omstreeks twee uur. aan de stok met nkflc bemkm. Nadat in de bar al enkele rake klappen waren gevallen werd het gevecht op straat voortgezet en kwam de Leidse politie tussenbeide. De puhlirhond mor .1 - r aan te pas komen om de meest onwillige vechtjassen uit elkaar te halen. Bij hi t m heid-n an Hr i hter bazen zette de hond ook zyn tan den in het bovenbeen van de agent. Vrouw (63) in Rijpwetering verongelukt RIJPWETERING/LEIDEN - De 63-jange mevrouw M Stelenpol Bellaar! uit Leiden is in de nacht van vrijdag op zaterdag door MO verkeersongeluk op de provin date Weg in Rijpwetering om het leven gekomen. De bestuurder van de auto waarin het slachtof fer zat. kwam door onbekende oorzaak in een slip terecht, waar na de auto over dc kop sloeg en in een sloot terechtkwam De vrouw is ter plaatse overleden. Zakkenrollers op de markt LEIDEN Zakkenrollers zyn zater dagmiddag weer actief geweest op de Leidse markt Een 25-jan ge Leidse vrouw werd beroofd van haar portemonnee met een inhoud van zestig gulden Een andere Leidse vrouw miste za- 1' ri.ii;riii'M i.' '>p di lu.irkt h.i.ir 65+ kaart en een strippenkaart. Op de Hoogstraat werd diezelfde middag een vrouw beroofd van haar portemonnee met een in houd van ongeveer honderd gul den

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 3