"Valse" start van Danaiden Dames beginnen beter dan heren Vergeefse reis handbalsters OASE Scheidsrechters komen niet opdagen voor duel bij Westlandia Nederlaag bij Wordt Kwiek: 7-4 Hockeysters Roomburg nu al op dreef: 4—0 tegen Rapid Van der Feen 'debuteert' met winst in 30+ toernooi van OLTC Wildschut geklopt MAANDAG 6 SEPTEMBER 1982 Sport PAGINA 17 LEIDEN - Satumus is in de tweede ronde van de veld- handbalcompetitie op het nippertje aan een nederlaag ontsnapt tegen Animo 07—18). De dames van Oase reisden tevergeefs naar Naaldwijk. De scheidsrech ters kwamen niet opdagen voor de partij tegen het gela den Westlandia. Op dit hoog ste niveau geeft dat toch te denken. Men maakte er maar een vriendschappelijk partij tje van, waarin Oase met 8-6 onderuit ging. De dames van HVS, die eveneens in de eer ste klasse uitkomen, nemen de veldcompetitie niet meer serieus. Men stuurde de tweede keus tegen het felle Actief het veld in: een 21-3 nederlaag was het gevoelig resultaat. In de tweede divisie waren de dames van MMO te sterk voor een grof spelend HEC: 15-7. In de afdelings eerste klasse bleven de dames van Saturnus als debutantes ook in hun tweede wedstrijd overeind. Tegen On do werd het 4-0. De heren van HW '70 hielden in hun tweede wedstrijd de schadelast ook schoon. Niet zonder fortuin bleven zij in Voorhout Fore- holte de baas: 9-8. Saturnus heeft het met Animo altijd moeilijk. Gisteren zag het aanvankelijk anders uit want na circa tien minuten leidde Saturnus door goed aanvalsspel met 7-3. Maar de Rijswijkse ploeg had snel door dat de Leidse defensie niet in zijn beste doen was. Doelman Rob Otten mocht dan enkele malen sterk red den, zijn ploeggenoten vroe gen om een afstraffing. En die kwam ook. Met de rust leidde Animo, vooral dankzij de geroutineerde, linkshandi ge Eric Offermans met 12-10 Althans, dat bepaalden de ar biters. Want in werkelijkheid was het halverwege 11—11. Na de hervatting tapte het ge prikkelde Saturnus uit een ander vaatje. Animo mocht dan wel eerst 13-10 laten aan tekenen, twee fraaie breaks van Hans Blansjaar en Jan Wolter IJssel de Schepper en een even fraaie treffer uit de linkerhoek van Satumus' nieuweling John van der Meer (ex-MMO). nivelleerden de score binnen vijf minuten: 13-13 Satumus stoomde door via Anton Klok, Hans Wol vers en opnieuw Jan Wolter Ijssel de Schepper (16-13), maar te vroeg lieten de Leide- naars de teugels vieren. Ani mo was gretig (16-14 en 16-15) maar profiteerde niet toen Anton Klok en Hans Wolvers voor hun praatjes tegen de scheidsrechters naar de straf bank moesten. Eenmaal te rug zorgde hy voor 18-16 en als Hans Wolvers even daar voor niet een strafworp had gemist, zou de wedstrijd met zo'n zenuwachtig slot hebben gekregen. Nu kon Ammo nog tot op een punt naderen, 18-17, waar het bij bleef. Oase kwam voor de eerste maal met het doelverdedigersduo voor de zaalcompetitie bin nen de Ujnen, Monique van der Meer en Coby Hassing. De vriendschappelijke ont moeting mocht dan in een 8—6 nederlaag eindigen (Oase grossierde in het missen van vrije doelkansen), duidelijk werd wel dat dit tweetal wed strijden voor Oase kan win nen. Zoals de voltallige, ver jongde selectie mogelijkhe den heeft. Met name verliep de overschakeling van de 3-3 aanval naar een 2-4 aanval veel soepeler dan in de afge lopen competitie. Defensief zat de zaak goed dicht MMO zag José Elsgeest (rug blessure) en Cora van der Meer (knock out door een el leboog op haar kaak) vroeg tijdig naar de kant vertrek ken. Ondanks die tegenslag was HEC met in staat om greep op het spel te krijgen. Integendeel, met maar één wissel op de bank joeg MMO het tempo omhoog en finish te tenslotte royaal: 17-15. De uitblinkster by MMO was Riekie Brunt, die in de eerste helft by een 5-3 voorsprong dne strafworpen op ry stop te. Elly van Leeuwen was met vyf treffer het produc tiefst. In de afdeling verloren de HW7O-dames (tweede klas se) van een sterk DIOS met 14-9 01ympia72 hakte Athene 2 met 17-3 in de pan. By rust was het nog maar 4-1. In de derde klasse kon het door blessures, schorsing en vakantie met dne juniores uitkomend MSV het met red den tegen Velo 3: 12-4 De he ren van MSV verloren in de tweede klasse van Quintus 2 met 13-23. In de derde klasse verpletterde Olympia'72 Am mo 2 met liefst 20-5 Oase won in dezelfde klasse royaal van HEC 4 21-12. Uitblinkers waren naast Kees Halvemaan en Peter Gordijn FRANK BONTE LEIDEN In de Overgangsklasse van de korfbalcompetitie, waarin De Danaiden na een afwezigheid van vier jaar weer is teruggekeerd, kende de Leidse ploeg een valse start met een 7-4 nederlaag tegen het Friese Wordt Kwiek. Het gemis aan schutters brak De Danaïden in deze wed strijd uiteindelijk op; qua veldspel deed het team niet onder voor de Friezen. In de promotieklasse hielden Fides Pacta en PSV aan het onderlinge duel één punt over. De dit sei zoen voor Fides Pacta uitkomen de Bea Schrama scoorde de ge lijkmaker net voor het verstrij ken van de tijd (8-8). In deze zelf de klasse startte Zuiderkwartier de competitie met een te groot uitgevallen nederlaag 11-7. Tot halverwege de tweede helft beza ten de geelblauwen een licht vel- doverwicht dat in de score tot uitdrukking kwam: 5-7, maar het plotseling met scherp schietende Rotterdamse Trekvogels dender de in de laatste 25 minuten gena deloos over Zuiderkwartier heen. Wordt Kwiek-De Danaïden 7-4 (2- 1). Na afloop van deze voor De Danaïden toch wel belangrijke wedstrijd, die als graadmeter gold voor het verdere verloop van het seizoen, kon trainer- coach Ron Ek toch opgelucht ademhalen. Ondanks de neder laag zat er toch perspectief in de verrichtingen van zijn pupillen. Qua veldspel immers deden de blauwwitten geheel niet onder voor de stugge Friezen. Wat de Leidse coach wel zorgen zal baren is de schotloosheid van de gehele ploeg. Kansen worden voldoende gecreëerd, maar de af werking is minimaal. Bij een achterstand in de tweede helft van 4-3 en 5-4 kreeg De Danaïden legio mogelijkheden om op gelij ke hoogte te komen, maar totaal vrye doorlopen werden gemist. waardoor Wordt Kwiek tot twee maal toe tot twee punten uit kon lopen. De start van beide ploegen was flit send. Na drie minuten stond de 1-1 score al op het bord, waarna twee uitstekende verdedigings vakken het heft in handen na men. Alleen Wordt Kwiek kwam voor rust nog tot scoren. In de tweede helft waarin De Da naïden eerst nog wel op 2-2 kwam, zag Wordt Kwiek kans om de score op 4-2 te brengen. En al waren de kansen er wel, een gelijke stand kwam niet meer tot stand. Ook de voor Jo Korenhof ingevallen Marco Buys, die direkt voor 5-4 zorgde, lukte het niet om de verdiende gelijkmaker te scoren. In de laat ste vijf minuten besliste Wordt Kwiek de wedstrijd door 6- en 7- 4 aan te tekenen. Leidse doelpunten: Kees Chris- tiaanse (2x), Jo Korenhof en Mar co Buys. Fides Pacta-PSV 8-8 (4-1). Direkt vanaf de uitworp was duidelijk dat beide ploegen het hoogste rendement wilden behalen. Daardoor werden er vooral in het begin door nervositeit veel fou ten gemaakt. Fides Pacta over won deze faktor het eerst en kwam door doelpunten van Dick Onderwater en Robin Somme- ling op een verdiende 2-0 voor sprong uit in de 30e minuut. De Leidse ploeg, met een in de eer ste heltt zeer nadrukkelijk aan wezig spelende Bea Schrama, kwam voor rust zelfs op een rui me 4-1 voorsprong, die direkt na de pauze werd vergroot (5-1). Het Eindhovense PSV kwam toen uit de schulp. Loepzuivere af standsschoten verbrijzelden de voorsprong van Fides en brach ten de ploegen op 5-5. Even richt ten de pupillen van Gerard Bos zich daarna weer op, maar de 7-5 voorsprong was niet voldoende. De Eindhovense ploeg bleek zelfs nog een verrassing in petto te hebben. Vlak voor het eindsig naal leek het Fides Pacta versla gen te hebben 7-8. De conditio neel sterk teruggevallen Bea Schrama bracht in de laatste mi nuut echter nog voldoende ener gie op om een gelijkspel uit het vuur te slepen. Leidse doelpun ten: Dick Ónderwater (2x), Bea Schrama (2x), Wilma Neute boom, Robin Sommeling, Karin de Zeeuw en Nico Pikaar. Trekvogels-Zuiderkwartier 11-7 (3-5). De hernieuwde kennisma king met het landelijk korfbal is Zuiderkwartier ondanks de 11-7 nederlaag niet slecht bevallen. Wel erkende trainer Hen Zierik- zee na afloop dat Trekvogels het laatste part van de wedstrijd vol ledig naar de hand had gezet, maar het spel van Zuiderkwar tier tot aan het laatste half uur wekte hoop. Aanvankelijk waren beide ploegen goed tegen elkaar opgewassen, maar toen beide teams na 3-3 i het duel met PSV net niet hij de bal voor Fides Pacta. weer in de beginopstelling ston den, kreeg Zuiderkwartier een overwicht: 3-5. Ook in de tweede helft zagen de geelblauwen kans om de uit de Overgangsklasse gedegradeerde Rotterdammers onder druk te houden: 4-7. Dit al les had kennelijk te veel van de krachten gevergd. De Rotter damse aanvallers kregen meer ruimte en omdat de paalzone door lengte voordeel in Rotter damse handen was, konden de aanvallen langer duren. Trekvogels liep toen gemakkelijk langs Zuiderkwartier, dat bij 8-7 opgaf en lijdzaam toekeek hoe het zelfs 11-7 werd. Doelpunten: Dik Derksen (2x). Dirk Jan de Kreek (2x), Edith Hildebrand, Els van Lunteren en Rens Henze. Snel-Pernix 7-8 (2-4). De bijzonder late trainingsaanvang kostte Per- nix bijna de zege op het dit jaar voor de eerste maal in de eerste klasse uitkomende Snel. Met nog een kwartier te spelen bezat Per- nix een riante 4-8 voorsprong, maar die verdween als sneeuw voor de zon. Met vertragend spel in de laatse drie minuten kon Pernix zich nog juist bij de stand 7-8 staande houden. Carla Kui pers (2x), Kees Hortensius (2x), G eerten Breed veld, Kees Bro- kaar, Caro Verhagen en Denise Smits zorgden voor de doelpun ten. In de tweede klasse behaalden De Algemene en Fiks een overwin ning. De Algemene met de ge broeders Van Vliet weer in de ba sisopstelling won met 4-8 van Eureka door doelpunten van En rico Mud, Wim v. Vliet, Ruud v. Vliet, Tom Beij, Martin Filippo, Yvonne Uphof, Erik Kuiper en Annemiek Keereweer. Fiks ver sloeg NIO met de sprekende cij fers 9-12. Een score, die tot stand kwam door doelpunten van Kees v.d. Mey (4x), Dik Jan Elzenga (3x), Theo Vreeke (3x). Herma Tobbé en Diedenk van Veen. Ons Eiland behaalde een 7-7 gelyk- spel tegen Stormvogels, terwyl Crescendo de competitie met een 13-5 nederlaag startte tegen De Bermen. Tot aan de rust kon Crescendo goed volgen (4-4), maar daarna was het snel beke ken. GERT GRESSIE LEIDEN De hockeyploe- gen uit de Leidse regio zijn gisteren met matige resultaten van start ge gaan in de nieuwe compe titie. De dames weerden zich op de eerste speeldag nog het beste, waarvan de 4-0 winst van Roomburg op Rapid getuigde. Lei den en Forescate behaal den kleine overwinnin gen, terwijl Alecto en Noordwijk gelijkspeel den. De herenteams be haalden een punt of verlo ren hun duel. HEREN Were Dl - Leiden 2-2 Na acht minuten spelen in de over gangsklasse leek zich in Tilburg een drama te gaan afspelen voor de hockeyers van Leiden. Toen al stond het 2—0 voor Were Di. Een score die ondermeer tot stand was gekomen door een ei gen doelpunt van Hans-Willem Croll, die de bal na een afgesla gen aanval in eigen doel werkte. Het toonde aan hoe angstig en krampachtig Leiden van start ging Pas na een tweede tegentreffer her vond Leiden zich en uit de derde strafcorner werd het eerste te gendoelpunt gevonden door Wouter Eikenhout. Leiden putte er moed uit. Het middenveld werd sterker en Graddus Pott Hofstede en Martijn de Kempe- naer kregen ook kansen. Die konden ze nog niet benutten, maar een handvol minuten voor de rust bracht Joan van Marwijk Kooy zijn ploeg toch nog naast de Tilburgers door een strafbal te i de LMHC Leiden (4) wordt omgespeeld door een aanvalster benutten. Na de hervatting werd nog een kwartier goed hockey gespeeld, daarna was de vlam van de inspiratie gedoofd. Forescate - Groen Geel 1-1 De eerste helft kon Forescate tegen Groen Geel niet in het spel ko men. De Voorschotense ploeg maakte een zenuwachtige en ge haaste indruk. De pauze werd niettemin gehaald met 0-0. Ook in de tweede helft leek Forescate geen antwoord te kunnen vinden op het harde recht-toe-recht-aan spel van de Hagenaars. Tien mi nuten voor tyd had Groen Geel succes met een variatie op een strafcorner en nam de leiding. De partij leek beslist, maar Mark van 't Noordende zorgde twee minuten voor tijd alsnog voor de puntendeling door een geweldi ge solo knap af te ronden. Rood Wit - Roomburg 2-0 Roomburg trad Rood Wit in Aer- denhout tegemoet in een experi mentele opstelling. Daardoor kwam het Leidse team niet uit de verf, waarvan de tegenstander profiteerde Na een kwartier werd het uit een lange corner 1-0, een doelpunt waaraan dekkings- fouten van de Leidenaars vooraf waren gegaan. Met kunst en vliegwerk haalde Roomburg zonder verdere schade de rust. De tweede helft werd begonnen in dezelfde opstelling. Dat pakte verkeerd uit, maar de omzettin gen die later plaatsvonden hiel pen niet meer. Rood Wit had toen al op een slimme manier 2-0 gescoord uit een strafcorner. Dopie - Noordwijk 2-0 De Noordwykse hockeyploeg die, na degradatie, uitkomt in de der de klasse, kwam tegen Dopie in een gelykopgaande wedstrijd met tot scoren. Dopie had aan een knullig doorgeschoten bal genoeg om de 1-0 ruststand te bereiken. Hoewel in de tweede helft tien strafcorners mochten worden genomen bleven de Noordwijkers op nul staan. Het dit seizoen sterk verjongde Noordwijk moest tien minuten voor het eindsignaal zelfs nog een tegentreffer incasseren. DAMES Leiden - Ring Pass 1-0 De overwinning van de dames van Leiden op Ring Pass was een dubbeltje op zijn kant. Leiden mocht dan iets sterker zijn, ook de tegenstander kreeg de nodige mogelijkheden. Leiden-keepster Marianne Marc hand deed haar werk echter uitstekend en onder streepte haar goede vorm door een strafpush te stoppen. De van het Leiderdorpse Alecto afkom stige linksbuiten Mary-Yvonne van Waesberghe scoorde na twintig minuten de winnende treffer met een velddoelpunt. Roomburg - Rapid 4-0 De dames van Roomburg haalden stevig uit tegen het gepromo veerde Rapid uit Gonnchem Wi- vien Kuypers maakte voor de rust het eerste Leidse doelpunt, in samenwerking met Marja Sprey Het tweede deel van de wedstrijd begon Roomburg goed. Via een benutte strafcor ner van Joke van der Drift werd de voorsprong naar 2-0 getild Wivien Kuypers, die de in een oe- fenwedstryd zwaar geblesseerde Bonnie Mo n tan us (knieoperatie) op de spitsplaats vervangt, scoorde 3-0 met een velddoel punt De vierde treffer werd door Joke van der Drift ingeslagen na een strafcorner. Rijswijk - Alecto 1-1 Het eerste part ging qua veldspel gelijk op. met meer kansen op velddoelpunten voor Alecto en meer strafcorners voor Ryswyk De score was met de pauze ech ter ongewijzigd. Na de doelwis- seling kwamen de Leiderdorp- sen sterker voor de dag en druk ten dat ook uit in een doelpunt gescoord door Ninette Kokke uit een strafcorner. De Alecto-verdediging was ook in de tweede helft goed op dreef met als uitblinksters Maryke Brink (voorstopster) en doel- vrouwe Heieen Ham. Een paar incidentjes en een afgekeurde goal haalden Alecto echter uit de concentratie. Drie minuten voor tijd kon Rijswijk alsnog langzy komen door een uit een strafcor- nersituatie gescoord doelpunt Te Werve - Forescate f-1 De Voorschotense hockeysters hadden het in de beginfase moei lijk met hun tegenstander en moesten toestaan dat Te Werve het spel maakte. Niettemin kreeg Eveline Kimmans vlak voor de doelwisseling een fraaie kans. Zy miste net In de tweede helft greep Forescate het initiatief dankzij het nu goed spelende middenrif en de ploeg verwierf zich doelrijpe kansen. Het duur de nog tot vyf minuten voor het einde voordat Arya Brand de winnende treffer voor Forescate maakte. Rood Wit - Noordwijk 1-1 Het eerste doelpunt viel al na vijf minuten en werd gemaakt door Rood Wit Noordwijk moest even bekomen van de schrik, speelde aanvankelijk matig, maar kwam erg sterk terug. Nog in de eerste helft scoorde Renate v.d. Bent de gelijkmaker uit een strafcorner De tweede helft bracht nog wel legio kansen, maar geen van bei de ploegen kon een keus maken uit de voorraad mogelykheden LEIDEN - Robbert-Jan van der Feen heeft de eerste de beste ge legenheid aangegrepen om de ti tel in het herenenkelspel B van het 30+ tennistoernooi van OLTC in de wacht te slepen. De kersverse 30-jange klopte in de eindstryd de negen jaar oudere Fnts Luyk Van der Feen viel in de eindstryd terug op zijn vastheid gebaseer de spelletje. Luyk bestreed deze taktiek met aanvallend tennis, maar kwam in het tweede en der de gedeelte van de party conditie en concentratie tekort om het Van der Feen echt lastig te ma ken 4-6, 6-2, 6-0. De damesenkelspel B finale werd een langdurige aangelegenheid Joly Drok en Maureen Meyer hielden het twee en half uur vol op de zonovergoten Oegstgeester tennisbanen. Drok be lanceerde in de derde set op het randje van de afgrond, maar omdat zy, in te genstelling tot Maureen Meyer, blééf doorslaan, werd zy terecht winnares. Zy moest daarvoor wel zes games op ry scoren om een 3-0 achterstand goed te ma ken 7-6, 4-6, 6-3 De mooiste party van de dag was die tussen Har Meyer Philip van der Kwast en Hans Vergoed/ Theo Boilerman in het hercn- dubbelspel B Flitsende volley- duels en goed serveerwerk brachten de handen van het tal rijk opgekomen publiek (onder wie de Oegstgeester ex-wethou der Joop Thorn, die met het uit reiken van de prijzen zyn laatste officiële daad verrichtte) veelvul dig op elkaar. In dit beslissende gedeelte kregen Hans Vergoed en Theo Bollerman nog een kans op een derde set, maar een afge meten lob van Har Meyer was Rolleman te machtig: 7-5, 7-6. Achttien jaar geleden behaalde Lo de wyk Kallenberg als D speler dne C-titels, waarmee hy een plaatsje op de B-lijst verdiende De dit jaar tot stand gekomen de gradatie tot C-speler "vierde" hy met het binnenhalen van de OLTC C-titel. Zyn tegenstander in de C-finale. Jan van Duyn, had er al een twee en half uur duren de halve finale tegen Rob Alting Siberg opzitten en hield zich in de eindstryd duidelijk in voor de door hem nog af te werken dub- belfinale. Kallenberg won der halve eenvoudig met 6-1, 6-2. Van Duyn had goed gezien, dat zyn kansen in het herendubbel spel groter waren Met partner Joost Rodenburg zette hy Harry Knol en Stan Walenkamp aan de kant. 6-2, 6-4 Rodenburg sleepte nog een titel in de wacht Met Emmy van der Willige ver overde hy de titel in de mixed C en op zaterdag de dagprys voor de oudste deelnemer met de langste speeltyd: 8 uur. De damesenkel D titel ging naar Hanny van den Akker, de speel ster van Van Nispen, hield de bal tegen Hermine Wenzel geduldig in het spel en dat leverde haar de eerste D-titel op De Mixed D wordt traditioneel be heerst door echtparen, dit jaar was dat ook het geval, maar niet door een echtpaar dat met el kaar. doch tegen elkaar speelde Doms Renner en Cees Spruyt klopten Unicum-clubgenoten Lieske van der Laan en Udo Renner 6-2, 7-5 ARNOLD VAN DER CAPELLEN Overige uitslagen toernooi OLTC DDB Meyer/Van der Hoeve- Drok/Votk uil 6—0. 6-3, GDB Oort/Vergoed - Kaaien/ Brand* 6-4. 6-3, DEC Vink-Knott 6-1. 4-6, 6-4, DDC Adnaanachen/ ZonnevyHe-Vink/Van Balen 6-2, 7-6; GDC Van der Willige/Rodenburg-Van Overloop/Timmer 6-4, 3-6. 6-4, HED Ruygrok-Zevenhoven 6-2, 26. 6-0, HDD Lepelaar/Van Marwyk-OuU- hoomüe Jong 6-1. 6-4. DDD La court/Van der Laan-Timmer/Heil 6-1, VLISSINGEN - Monique Wildschut van de Haarlemse vereniging Njor- d'59, sinds 1 september ovengens omgedoopt in Rapido'82. heeft giste ren by een zwemwedstrijd over dne kilometer by Vlissingen een ver rassende nederlaag geleden tegen Jolanda van der Meer Laatstge noemde legde de afstand op de vrye slag af in 36 minuten en 10 secon den Wildschut, vonge week nog een succesvol bedwingster van het kanaal, had er ruim twee minuten meer voor nodig 38,55.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 17