WBA overklast Manchester U. mm s Verlangen: "Ik kon het niet langer aanzien" 'PSY 2'—PSV 1: 2-5 LEIDSCH m DAGBLAD Huub Smeets velt Sparta SPECIALE AANBIEDING VOOR ONZE LEZERS Watford onttroond Eerste winst Utrecht PAGINA 12P°'ST HELMOND - Ze hadden er zo op gehoopt om hun oude werkgever een hak te zetten, de acht 'afdankertjes' van PSV, nu uitkomend voor Hel mond Sport. Maar na één helft vol Brabantse emoties, afgesloten met een 1-1 stand, vonden de voetballers uit Eindhoven het welletjes en werd het ook als 'PSV 2' bekende Helmond Sport met 2-5 in de hoek In^de eerste helft had het er schijn van dat de droom van de oud-PSVers werkelijkheid zou worden. André Klaassen versloeg met een diagonaal schot Pim Doesburg en de 1-0 stand was op dat moment (30ste minuut) dik verdiend. PSV schroefde daarna evenwel het tempo omhoog en nog kort voor de pauze tekende Ton Lokhoff de gelijkmaker aan. Koolhof Na de pauze werd Helmond Sport opgejaagd. De locale defensie stapelde onder de druk van PSV fout op fout en Jurrie Koolhof profiteerde dankbaar: 1 -2. René van de Kerkhof kreeg het daarna op zijn heupen en scoorde na een solo 1-3, waarna Koolhof uit een strafschop 1-4 mocht aantekenen. Invaller Meeuwsen deed nog wat terug (2-4), maar PSV 1 (Koolhof) had de langste adem: 2-5. Sport EREDIVISIE FC Utrecht - FC Twente 3-2 (24)). 16. Adelaar 1-0, 21. Carbo 2-0, 53. Piasmans 2-1, 85. Carbo 3-1, 89. Vreijsen 3-2. Scheisrechter: Bakker. Toeschouwers: 6000. Willem II PEC Zwolle 5-2 (1-1). 43. Gozems 1-0,45. Van Roon 1-1,47. Booü 1-2, 74. Hoyer 2-2. 76 Hoyer 3-2, 88. Jacobsen 4-2, 90. Kamstra (eigen doel) 5-2. Scheidsrechter Mulder. Toeschouwers: 5500. FC Groningen Haarlem 2-2 (2-1). 21. Steenge 1-0. 24. Keur 1-1. 35. Koeman 2-1. 60 Verkaik 2-2. Scheidsrechter: Gans. Toeschou wers: 11.000. Ajax NAC 4-1 (2-0). 11. Kieft 1-0, 29. Mölby 2-0,54. Vanenburg 34). 62. Waslander 3-1, 87. Lerby 4-1. Scheidsrechter: Corver. Toeschou wers: 10.000. AZ'67 - Roda JC 1-2 (0-2). 4 Hof man 0-1, 21. Raeven 0-2, 56. Tiktak 1-2. Scheidsrechter: Keizer. Toe schouwers: 11.000. Fort una S. - Sparta S-2 (2-1). 15. Holverda 0-1, 35. Smeets 1-1, 36. Smeets 2-1, 50. Smeets 3-1, 63. Hol verda 3-2. Scheidsrechter: Draais- ma. Toeschouwers: 10.000. Go Ahead Eagles - Exelsior 2-1 (1-0). 12. Eykelkamp 14). 52. Van Kooten 2-0 (strafschop), 70. Ridder hof 2-1. Scheidsrechter: De Schep per. Toeschouwers: 2500. Helmond Sport - PSV 2-5 (1-1). 28. Klaassen 1-0, 44. LokhofT 1-1, 53. Koolhof 1-2. 61. René van de Kerk hof 1-3,63. Koolhof 1-4 (strafschop), 75. Meeuwsen 2-4, 76. Koolhof 2-5. Scheidsrechter: Thomas. Toeschou wers: 10.000. Feyenoord - NAC 1-4 (64)) 60. Sije Visser (eigen doel) 1-0. Scheidsrech ter Geurds. Toeschouwers 22.000. EERSTE DIVISIE Telstar - Volendam 1-2 (6-2). 17. en 41. Kramer 0-1 en 0-2.74. Nan 1-2. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 1600. Vitesse Heerenveen 1-1 (1-1). 16. Gotink 0-1, 38. Van de Akker 1-1. Scheidsrechter: Blankenstein. Toe schouwers: 2200. FC Den Bosch - DS'79 6-1 (0-1). 3. Evers 0-1. Scheidsrechter: Hobe. Toeschouwers: 2000. SC Cambuur MW 1-0 (1-0). 8. Veldmate 1-0. Scheidsrechter: Seve- rein Toeschouwers: 6500. MAANDAG 6 SEPTEMBER 1982 De Graafschap SC Amersfoort 0-0. Scheidsrechter: Van Riel. Toe schouwers: 2000. 0-3. 46 Bouwens 0-4, 49. Van Delft 0-5, 51 Wotte 0-6, 76. Pen (straf schop) 0-7 en 85. Wotte 0-8. Scheids rechter: Van der Laar. Toeschou wers: 2700 SW - FC VW 4-1 (24)), 21. Van der Vlist 1-0, 40. Könemann 2-0. 71. Meerhof 3-0,83. Schaap 4-0, Janssen Heracles - Wageningen 3-1 (1-1). 31. Unaola 1-0,42. Van der Klift 1-1. 78. en 81. Scheidsrechter: Smienk. Toeschouwers: 2000. 'tl WERELD VIMID Tl STREEK ON KRANT Bekerloting DEN HAAG (ANP) - In Hilver sum heeft gisteren de loting voor de eerste ronde van het toernooi om de KNVB-beker plaatsgevonden. Aan de eer ste ronde nemen de veertien amateurclubs, die zich in het afgelopen weekeinde via de voorronde plaatsten, plus twintig betaalde voetbal clubs (de zeventien uit de huidige eerste divisie en de drie naar de eredivisie ge promoveerde clubs) deel. De wedstrijden worden ge speeld in het weekeinde van 9 en 10 oktober. De loting had het volgende re sultaat: ACV-Volendam; FC Wageningen-Elinkwijk; Heerenveen-Bennekom; FC Den Haag-RCL; DWV-Eindhoven; Emme- n-SW; DOVO-Helmond Sport; Cambuur-NSW; FC WV-Rohda Raai te; Excel- sior-Rijnsburgse Boys; Vi- tesse-WKE; IJsselmeervo- gels-Fortuna S.; Longa-He- racles; DETO-DS'79, MW-De Graafschap; Tel- star-FC Den Bosch; SC Amersfoort-Veendam. Ondanks het wegvallen van doel- verdediger Joe Corrigan, reserve van de nationale ploeg, in de der de minuut van het duel met Wat- ford, slaagde Manchester City er in Watford te verslaan. Invaller doelman Bobby McDonald, ge woonlijk een vleugelverdediger, weerde zich zo goed dat Man chester al snel over die moeilijke beginperiode heen was. Op nieuw een invaller zorgde voor de treffer waardoor Manchester City won. Dennis Tueart kreeg al snel een doelrijpe kans nadat hij in het veld was gekomen. In de 76ste minuut scoorde hij: 1-0. Manchester United verzuimde te profiteren van de misstap van de nieuwkomer van United de eer ste plaats vast in handen gehad. Door toedoen van Bryan Robson kwam de ploeg tien minuten voor rust wel op voorsprong: 1-0. West Bromwich, dat afgelopen woensdag een uitstekende war- ming-up had door de ruime zege (5-0) op Brighton, kwam in de tweede helft ijzersterk terug. Da ve Bennett, Peter Eastoe, de nieuwkomer van Everton die de ze week drie keer scoorde, en Al ly Brown bezorgden hun club alsnog de winst. Een apart spektakel leverde het duel Luton - Notts County. Van de 36 doelpunten van zaterdag in de eerste divisie namen deze twee clubs er acht voor hun reke ning. Luton won voor de eerste keer (5-3) in dit seizoen door on der meer een trio treffers van Paul Walsh. Aston Villa, winnaar van de Europa Cup en twee jaar geleden nog landskampioen, bleef ook zaterdag zonder punt. Justin Fashanu, door Notting ham Forest een maand uitge leend aan Southampton, bezorg de zijn nieuwe club de winst te gen Villa: 1-0. Bundesliga De clubs in de Westduitse voetbal competitie, die dit jaar een nieu we trainer hebben aangesteld, doen het uitstekend. Nadat eer der Borussia Dortmund met Ka- rel Heine Feldkamp en Arminia Bielefeld met Horst Kóppel de toppositie hadden ingenomen, nam zaterdag op de vierde speel dag VFB Stuttgart als derde ploeg met een nieuwe trainer (Benthaus) de leiderspositie over. Stuttgart won onder het be wind van de opvolger van Jür- gen Sunaermanh met 4-1 van het tot dan toe ongeslagen Werder Bremen en neemt nu voor het eerste sinds 5 mei 1979 de eerste plaats in de eerste Bundesliga in. Arminia Bielefeld, dat als enige club zes punten uit drie wedstrij den had weten te bemachtigen, verloor zaterdag een punt bij VFL Bochum (1-1), zodat na vier duels geen van de achttien ploe gen meer zonder puntverlies is. Stuttgart dankt de toppositie aan de betere doelcijfers ten opzichte van Borussia Dortmund en Ar minia Bielefeld, die respectieve lijk tweede en derde staan. Bekerwinnaar Bayern München, dat een zwakke competitiestart kende, herstelde zich binnen drie dagen aanzienlijk. Afgelo pen woensdag moest Karlsruher SC er aan geloven en zaterdag liep de Beierse formatie, die zon der spelverdeler Paul Breitner aantrad (blessure), met 5-0 over Bayer Leverkusen. Ook titelver dediger Hamburger SV, de ploeg van trainer Ernst Happel, lijkt de goede vorm van einde vorig sie- zoen te hebben hervonden. Karlsruher, dat in drie dagen acht treffers moest incasseren, was kansloos tegen de vrijuit spelende landskampioen: 0-4. In deze wedstrijd liep HSV-aan- voerder Horst Hrubesch een Liverpool herstelde zich tegen Arsenal van de zwakke seizoenstart. De Engelse kampioenen wonnen met 2-0. Hier grijpt LiverpooLdoelman Bruce Grobbelaar in, voordat Arsenal-cuinvaller Lee Chapman (links) gevaar lijk kan worden. scheur in zijn rechter kuitbeen op. FC Köln, dat een uiterst magere seizoenstart meemaakte, konden zaterdag in eigen stadion hun eerste overwinning begroeten. De ploeg van Rinus Michels won met 2-1 van Schalke 04. Ein- tracht Frankfurt heeft het juiste ritme nog niet te pakken. Na de blamerende nederlaag in het be kertoernooi tegen Waldhof een week geleden, verloor Frankfurt zaterdag op eigen terrein met 0-2 van Eintracht Braunschweig. De ploeg neemt de schamele veer tiende plaats in. België Na de vijfde speeldag in de Belgi sche eerste divisie hebben drie clubs de leiding: Beerschot, Be- veren en Club Brugge met elk acht punten. Beveren en Brugge wonnen respectievelijk van FC Luik en Waregem, terwijl de Ant werpenaren op eigen veld tegen Lokeren niet verder kwamen dan een gelijk spel. De wedergeboorte van club Brug ge neemt opmerkelijke aan. Na een seizoen, waarin het aan de gradatie ontsnapte, schijnt Georg Kessler er in geslaagd te zijn de organisatie in het elftal vaste contouren te geven. Tegen Waregem behaalde Club zijn vierde achtereenvolgende over winning (2-1). Van Wallegem en Sörensen via een strafschop voor de thuisclub en ex-SW-er Cor Peitsman voor de bezoekers wa ren de doelpuntenmakers. Beveren kwam mede aan de lei ding door een monsterzege (6-0) op FC Luik. De Westduitser Schönberger had met drie tref fers een groot aandeel in de over winning. De andere drie doel punten kwamen op naam van Theunis (2) en Martens. Dudjohnsson, die afgelopen woensdag in de wedstrijd van het IJslandse elftal tegen Neder land een glansrol vertolkte, was zaterdagavond tegen Beerschot wederom op dreef. Met twee doelpunten voorkwam hij voor zijn club Lokeren de nederlaag. Beerschot haalde het gelijke spel binnen door toedoen van Swin- nen en een eigen doelpunt van Lokeren-Libero Deschrijver. Anderlecht ontsnapte tegen Win- terslag in het laatste kwartier aan de* tweede nederlaag. Door een doelpunt van Sören Lindsted (ex-FC Twente) had Winterslag 15 minuten voor tijd de leiding. In de slotfase bracht Perusovic op aangeven van Lozano de ploe gen op gelijke hoogte en wist de Deen Hansen luttele minuten voor tijd de overwinning (2-1) veilig te stellen. AA Gent, tegenstander van Haar lem in de eerste ronde van het UEFA-bekertoernooi, trad tegen FC Antwerp door blessures met zes invallers aan. Aad Koudijzer was wel van de partij. Hij scoor de Gents enige treffer. Voor Ant werp schreef Van der Linden de gelijkmaker op zijn rekening. Standard Luik moest in en tegen Tongeren tweemaal een achter stand weg werken om één punt te redden. Gerard Plessers voor en Benny Wendt na de rust beantwoordden Tongerse doel punten van Berg en Hoste. SITTARD (ANP) - Fortuna-spits Huub Smeets had tot zaterdag nog geen enkel competitie-doel punt achter zijn naam staan en dat zat de Limburger toch wel een beetje dwars. In het duel met Sparta haalde hij de schade ruimschoots in, want hij maakte drie doelpunten op rij (twee in de eerste en één in de tweede helft), waarmee hij een groot aandeel had in de zege van 3-2 van zijn ploeg. De start van Fortuna Sittard in de eredivisie, met vijf punten uit vier wedstrijden, is tot nu toe uit stekend te noemen. Sparta was zaterdagavond geen moeilijke te genstander voor de thuisclub, ook al kwamen de Rotterdam mers na vijftien minuten op voorsprong door een fout van Fortuna-doelman Nico Hanssen. Deze greep half mis na een hoge dieptepass van Meijer, liet de bal uit zijn handen glippen en bood de attente Wouter Holverda al dus de kans te scoren: 0-1. Te laat Twintig minuten had Fortuna, ook al omdat arbiter Draaisma in de 23ste minuut een treffer van Hans Zuidersma ten onrechte af keurde wegens buitenspel, nodig om gelijk te komen. Eenentwin tig minuten slechts was voor de Limburgers genoeg om een voor sprong te nemen. Van Tiggelen kwam, zoals al eerder, te laat bij Smeets en deze schoot de bal na een voorzet van uitblinker Wil- bert Suvrijn ineens in de tou wen: 2-1. Vijf minuten na rust stelde Smeeis de zege in feite al veilig, toen hij een voorzet van Tiny Ruijs be nutte en de bal in een flits langs Formannoy kopte: 3-1. Hoewel Holverda in de 63ste minuut uit een vrije trap -door de muur- de achterstand terugbracht tot 3-2 en Fortuna-doelman Hanssen ge blesseerd uitviel, kwam de thuis ploeg nauwelijks nog in moei lijkheden. Zelfs misten Wim Koevermans en Tiny Ruijs in de slotfase nog de kans de Limburgse zege een sprekender aanzien te geven. ADVERTENTIE Landskampioen Liverpool gaf in duel met Arsenal tekenen van herstel na de zwakke start in de eerste twee wedstrijden. Het spelpeil was gestegen en de club trof twee keer doel, evenveel ke ren als in de eerste twee duels. De doelpunten kwamen van Da ve Hodgson en vleugelverdedi ger Phil Neal. Swansea bevindt zich tussen Manchester City en Liverpool pp de tweede plaats. De Welshmen, vorig jaar een sterke start in de competitie, lij ken die prestatie te herhalen. Aanvaller Bob Latchford had met zijn hattrick in de eerste helft een groot aandeel in de zege van Swansea op Norwich City: 4- Afgehaald bij het Leidsch Dagblad, Witte Singel 1kost dit boek tot 1 oktober a s. slechts 15.-. Daarna wordt de veikoopprijs Beleef nog eens opnieuw hel wereld kampioenschap voetballen 1982. pagina's kersverse voetbalgeschiedenis. Talloze kleurenfoto's, dynamische verslagen. Een ingenaaid meesterwerk mei harde kali voor zes rijksdaalders. Da's echt een vriendenprijs. LONDEN De enige twee nog ongeslagen clubs na twee volledige speel ronden in de Engelse eerste divisie, Manchester United en Watford, moesten die in de afgelopen week veroverde status zaterdag alweer prijs geven. Beide ploegen verloren. Manchester United ging pijnlijk onderuit bij West-Bromwich Albion (1-3). Watford verloor met 0-1 en bij de nieuwe koploper, Manchester City. GRONINGEN - Schril gefluit in het Groninger Oosterpark, waar het publiek hoon uitstortte over de voetballers van de plaatselijke FC. De fans keerden zich meedo genloos af van FC Groningen, nu Haarlem een 2-2 gelijkspel uit het vuur had gesleept. De Noordhollanders, zonder Ger- rie Kleton, Pieter Huyg en Luc Nijholt, hadden het zelfs bestaan het spelverloop van de tweede helft naar hun hand te zetten. "Voor de wedstrijd had ik graag getekend voor een gelijkspel, nu zeg ik dat we hier best hadden kunnen winnen", vond Haarlem trainer Hans van Doorneveld niet ten onrechte. FC Groningen was gisteren geen schim van het elftal dat anderhalve week gele den Ajax zo spectaculair be dwong. De dreun van Kaalheide, waar Roda JC de noorderlingen een pak slaag (5-1) gaf, trilde nog zichtbaar na. Uit niets viel op te maken dat hier een verzameling voetballers te werk ging, die mikt op tenminste een plaats, die recht geeft op deelname aan het UEFA-toernooi. "Het was net alsof mijn jongens vastzaten in een betonnen bunker", keurde Groningen-trainer Theo Verlan gen op zijn geheel eigen wijze de prestaties van ziin discipelen af. Voor de pauze wisten de locale voetballers de 11.000 toeschou wers nog enigszins te bekoren. Na 21 minuten zocht en vond de Groninger rechtsback Ronald Steenge het door Edward Met god bewaakte Haarlemse raak vlak. Maar toen al bleek dat mid denvelder Jan van Dijk zijn dag niet had en de gebroeders Koe man al evenzeer naar hun vorm liepen te zoeken. Binnen drie mi nuten prijkte dan ook de gelijk maker op het bord, nadat aanval ler Keur Johan Tukker had ge passeerd. Aangeslagen FC Groningen was mentaal aange slagen door die gelijkmaker. Bo vendien raakte de vuurlinie nog vleugellam, toen de Brit Steve Goble een spierscheuring opliep en zich moest laten vervangen door Dieterman. Haarlem onderkende dat FC Gro ningen bepaald niet in goede doen was, hoewel Erwin Koe man na 35 minuten de 2-0 bin nenhaalde. De equipe van Van Doorneveld nam dan ook het ini tiatief, liet de thuisclub spitsroe den lopen. De 2-2, die voorstop per Chris Verkaik binnenkopte, kwam Haarlem dan ook geheel toe. Het was dat de Groningse voorstopper Walter Waalderbos nadien de vinger aan de pols hield, anders hadden de klunge lende Groningers hun eerste thuisnederlaag geïncasseerd. "Voor het eerst was ik dolblij dat de scheidsrechter affloot", be kende Theo Verlangen somber, "want ik kon het niet langer aan- UTRECHT - In een duel dat niet om aan te zien was, haalde FC Utrecht ten koste van FC Twente de eerste winst binnen: 3-2. De laatste vijf minuten maakte Willy Carbo niet mee; nadat hij de der de Utrechtse goal had verzorgd, moest hij geblesseerd het veld ruimen. Eerder had hij ook het tweede Utrechtse doelpunt aan gebracht. Frans Adelaar had toen al succesvol uitgehaald. Bij FC Twente toonden Piasmans en Vreysen hun trefzekerheid. Willem II kwam tegen PEC/Zwolle twee minuten na rust op achter stand. Nadat Gozems de score had geopend, haalden de Zwolle naren Van Roon en Booy met scherp uit. Dankzij Hoyer (2x), Jacobsen en Kamstra (eigen doel) hield Willem II de punten in Tilburg: 5-2. Excelsior had weinig in te brengen tegen het spel van Go Ahead Eagles, dat met 2-1 won. Voor de Deventenaren doelpuntten René Eykelkamp en Kees van Kooten. SASSENHEIM - Meer dan 400 mensen waren zaterdag in motel Sassen- heim aanwezig op de afscheidsreceptie van afdehngsvoorziter Ad Dusee. Jo van Marle benoemde Dusee (foto) op die bijeenkomst tot bondsridder van de KNVB. Zijn opvolger Jan Persoon kende hem het lidmaatschap van verdienste van de afdeling Leiden toe. (Foto Holvast)

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 12