TELEVISIE TELEVISIE Radio - tv - kunst ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1982 ZATERDAG NOS 13.00- 13.05 Nieuws voor slechthoren den 15.30 Journaal NCRV 15.32 Drie marmotten. Tekenfilm. 15.35 Doe het zelf es. Poppenfilm 15.45 De reis om de wereld in 80 dagen. Op basis van het beroemde verhaal van Jules Veme maakte Harry Oude- kerk met behulp van bouwplaten en vouwfiguren een televisieversie van de avonturen van Phileas Fogg en zijn bediende Passepartout 16.35 Een vampier in de familie. Komi sche televisiefilm voor de jeugd: Twee broertjes lezen in een stripboek over een vampier. Als hun vader vertelt wat dat precies is, zien ze de vriend van hun oudere zusje voor vampier aan. Ze kunnen hun fantasie en de werkelijk heid niet meer uit elkaar houden en al gauw staat het hele huis op stelten. NOS 18.20 - 18.25 Nieuws voor slechthoren den 18.43 Medelanders, Nederlanders. Pro gramma over onderwijsmogelijkhe den voor Italiaanse volwassenen. 18.58 Journaal TROS 19.00 De Hulk. Ricky". Amerikaanse tv-sene met Bill Bixby, Lou Fcrrigno. Mickey Jones e.a.: David Banner werkt op een racebaan in New Mexico, waar zijn aandacht wordt getrokken door Ricky, de broer van een van de coureurs. Ricky is geestelijk gehandi capt en krijgt het hard te verduren. David's hulp op de racebaan wordt niet op prijs gesteld en de Hulk zal er voor moeten zorgen dat zowel Ricky als David in veiligheid worden ge bracht. 19.47 De eerste de beste - Internatio naal. Zesde en laatste van de serie zo- meruitzendingen, gebaseerd op het Amerikaanse televisieprogramma „Games People Play". Martin Rudels- heim kondigt aan: Een sprong met de fiets over vijf auto's; Ontsnappingsar tiest Steve Baker aan het werk en de Amerikaanse Sand Drag Race. 20.15 Seagull Island. „Het eiland der verschrikking". Tweede een laatste deel van de Britse thriller onder regie van Nestore Ungaro met Jeremy Brett, Nicky Henson, Prunella Ranso- me e.a.: Gefrustreerd door het feit dat de zaken weinig vooruitgang hebben geboekt besluit Barbara Carey de speurtocht naar haar verdwenen zus ter zelf in handen te nemen. Zij ont moet David Malcolm en neemt diens uitnodiging om een paar dagen in zijn villa op het Meeuweneiland te logeren met beide handen aan. Doordat zij een zonnebril draagt kan hij niet zien dat zij niet blind is. Barbara is van plan het eiland grondig te gaan doorzoeken. Het lukt haar niet Martin van haar plannen op de hoogte te brengen, maar zij besluit hem vanaf het eiland op te bellen... NOS 21.37 Journaal 21.55 Politieke Partijen. Uitzending van PSP. TROS 22.05 Seagull Island. Vervolg. NOS 23.25 Journaal 23.30 Nieuws voor slechthorenden NEDERLAND 2 16.15 Studio Sport-Extra. Wielrennen: verslag van het WK-wielrennen op de weg te Goodwood. 18.35 Toeristische tips 18.44 Bereboot NCRV 18.49 Rollebol. Franse poppenserie. 18.55 De familie Mayer. Eerste afleve ring uit de Duitse tv-serie met Wolf gang Schenck, Antje Hagen e.a.: De fa milie Mayer is een gezin zoals vele: va der beschouwt zichzelf als gezins hoofd; moeder zorgt ervoor dat alles op rolletjes loopt en de drie opgroeien de kinderen Silvia (17), Roily (12) en Anna (10) zoeken steeds meer hun ei gen weg. Daarin worden ze gestimu leerd door oma, die in dezelfde flat woont. De komst van een Grieks ar beidersgezin veroorzaakt nogal wat beroering bij de „keurige" bewoners van het flatgebouw, waar vader Mayer huismeester is. Zoon Rolly laat zich niet van zijn beste kant zien. NOS 19.41 Politieke Partijen. Uitzending van de RKPN. 20.00 Journaal NCRV 20.27 Pip's grote verwachtingen. Derde aflevering uit het zesdelige Britse feuilleton „Great Expectations" naar de gelijknamige roman van Charles Dickens. Met: Gerry Sundquist, Sa- rah-Jane Varley e.a.: Pip leidt in Lon den een verkwistend leven van het geld, dat hij elke maand van zijn „on bekende weldoener" krijgt. Bij een nieuwe ontmoeting met Estella blijkt dat ze nog steeds volhardt in haar af wijzende houding. Dat wordt voor hem zo'n obsessie dat hij zelfs zijn bes te vrienden begint te verwaarlozen. 21.25 Hier en Nu. In het kader van de komende Tweede-Kamerverkiezingen een discussie tussen de voorzitters van de vier grote partijen: drs. P. Bukman (CDA), M. J. van den Berg (PvdA), J. Kamminga (WD) en J. van Berkom (D'66). 22.20 Hier en Nu - Studio Sport 22.45 De verliezers. De Oosters-Ortho- doxe kerk heeft verloren van de paus, Marx en Mohammed. Deze verliezer is de reden waarom de Utrechtse hoogle raar prof. Gilles Quispel en zijn oud- leerling Henk Verkerk naar Grieken land reisden om een indruk te geven van de kerk die ondanks alle verliezen en vervolging niet verandert. NOS 23.15 Journaal 23.20 Nieuws voor slechthorenden 12.50 - 14.00 Wielrennen. Rechtstreekse reportage van de start en de eerste ron den WK-wielrennen op de weg voor amateurs te Goodwood. 15.00 Wielrennen. Rechtstreekse repor De NCRV-televisie begint vanavond met een nieuwe familieserie, dit maal van Duitse makelij. De oorspronkelijke titel er van is "Ein Mayer kommt selten allein". tage WK-wielrennen op de weg te Goodwood. 15.30 Happening Festival van Vlaande ren. Rechtstreekse uitzending vanuit de St. Pietersabdij te Gent met als the ma: „Mens, muziek, machine". 16.00 Dag aan dag. Overzicht van de cul turele actualiteit in Vlaanderen. 16.30 Happening Festival van Vlaande ren. Rechtstreekse uitzending vanuit de St. Pietersabdij te Gent. 17.00 Wielrennen. Rechtstreekse repor tage van de aankomst WK-wielrennen te Goodwood. 18.00 Emilie. Belgische tekenfilmserie. 18.05 De Schitterbol. Britse jeugdfilm van Harley Cockliss: Een klein ruimte schip van een andere planeet moet op de aarde landen. Het komt terecht in de buurt van het huis van sergeant Fielding. Uit het ruimteschip komt een kleine schitterende bol met vreemde krachten gerold. De schitter bol zoekt een onderkomen in het huis van de Fielding's en wordt ontdekt door zoon Max. 19.00 Happening Festival van Vlaande ren. Rechtstreekse uitzending vanuit de St. Pietersabdij te Gent. 19.30 Tiercé, Lotto, Mededelingen en Morgen 19.45 Journaal 20.10 De Kolderbrigade. „De brief'. Zesde aflevering uit de komische tv- serie van Romain de Coninck met Ro- main de Coninck, Ivonne Delcour, Gaston Berghmans, Leo Martin e.a.: Is de directeur van een bankfiliaal ook drugsdealer? Op deze vraag probeert de Kolderbrigade antwoord te krijgen van de vrouw en de zoon van de ver dachte en van een eigenaardige Neder lander. 20.45 Terloops. Nieuws in de marge. 21.30 Rogue Male. Britse TV-film onder regie van Clive Donner met Peter O'Toole, John Standing, Alistair Sim, Harold Pinter e.a.: Een Britse aristo craat onderneemt aan de vooravond van de Tweede Wereldoorlog een vruchteloze poging om Hitier neer te schieten. Hij wordt door de Gestapo opgejaagd en uiteindelijk gearres teerd. Hij overleeft de folteringen en een „ongeval" dat bedoeld was om hem te doden. Terug in Engeland merkt hij dat zijn achtervolgers nog steeds achter hem aanzitten. De ene moordaanslag volgt op de andere. De nazi's maken gebruik van de moord- handleidingen waarvan de aristocraat de auteur is... 23.10 Journaal. Voorafgegaan door Tier cé. DUITSLAND 1 13.00 -13.15 Journaal 13.40 Programma-weekoverzicht 14.10 Journaal 14.15 Sesamstraat 14.45 ARD-Raadgever. Auto en verkeer. 15.30 Zum Blauen Bock. Gevarieerd programma onder leiding van Heinz Schenk. 17.00 Mut zur Zukunft. Kerkdienst voor de jeugd ter gelegenheid van de 87e Duitse Katholiekendag met medewer king van scholieren uit Hamburg. WDR 17.30 Hier und Heute unterwegs. Ac tualiteiten. 18.00 Journaal 18.05 Die Sportschau. Voetbal en WK- wielrennen op de weg te Goodwood. WDR 19.00 Blickpunkt Dusseldorf. Actuali teiten. 19.25 Dummes Zeug und starke Spru- che. TV-serie met Benny Hill. 20.00 Journaal 20.15 Scheidung auf Kolsch. Klucht in drie bedrijven. Medewerkenden: Tru- de Herr, Waltraud Theek, Anita Riotte, Richard Peau en anderen: De man van Katharina wil eigenlijk best eens op de versiertoer; de glazenwasser verdient te weinig; het winkelmeisje Anneliese heeft iets te verbergen en allerlei ande re verwikkelingen spelen zich af in de achterkamer van een korsettenwinkei van Katharina Engel. 22.35 Trekking lottogetallen, journaal en het woord voor zondag 22.55 Blood relatives. Frans-Canadese speelfilm uit 1977 onder regie van Claude Chabrol met Donald Suther land, Stéphane Audran, Laurent Malet e.a.: De vijftienjarige Patricia Lowery stormt 's nachts gewond een politiebu reau van Montreal binnen. Zij ont kwam aan een onbekende man, die haar nichtje Muriel wel heeft gedood. Zij schuilden samen voor een on weersbui en Patricia kon wegkomen. Commissaris Carella stelt een onder zoek in, maar de zaken veranderen als Patricia na een tijdje iets vertelt, dat ze eerder had verzwegen. 00.30 Journaal DUITSLAND 2 12.00 Programma-weekoverzicht 12.30 Nachbarn in Europa. Programma voor buitenlandse werknemers. 14.45 Journaal 14.47 Sindbad. „Avonturen met de reu zenvogel". Tekenfilmserie. 15.10 1, 2 oder 3. Spelprograijima voor kinderen onder leiding van Michael Schanze. Gasten: de buikspreker Arno Bell, het kinderkoor „Finkwarder lutt Speeldeel" en anderen. 15.50 Tel Aviv - Frankfurt. Impressie van het bezoek het Israëlische kib boets-jeugdorkest aan West-Duits- land. 16.30 Journaal 16.35 Sport Aktuell. WK-Military in Luhmuhlen: veldrijden. 18.00 Ihr Musikwunsch. Muziek-ver- zoekprogramma onder leiding van Trudeliese Schmidt en Christian Boesch. Medewerkenden: Mirella Fre- ni, Anneliese Rothenberger, Herta Staal, Peter Schreider, het Don Kosa- ken-koor, de Maastreechter Staar en anderen. 18.58 Programma-overzicht 19.00 Journaal 19.30 Beate S. „Vertrek naar Adams- hof'. TV-serie: Beate gaat op stap en komt terecht in een café en ontmoet Elisabeth, een vroeger lid van een sek te en uit haar verhaal trekt de jongeda me een conclusie. 20.15 Wetten dass...? Spelprogramma van en met Frank Elstner. Gasten: Adriano Celentano, Nicole en Emil Sternberger. 21.55 Journaal 22.00 Aktuelles Sport-Studio. Sportre- portages, interviews en lotto. 23.15 Along the Great Divide. Ameri kaanse western uit 1950 van Raoul Walsh met Kirk Douglas, Virginia Mayo. John Agar e.a.: Marshal Len Merrick heeft de opdracht om Pop Keith, een veedief en moordenaar, te arresteren. De familie Roden wil de dood van hun zoon Rod wreken en Len komt net op tijd om te verhinde ren dat Pop door vrienden van de fa milie Roden wordt gelyncht. Met dochter Ann en deputy Billy Shear, Pop en Merrick begint de avontuurlij ke tocht naar de stad om Pop voor de rechter te brengen. 00.40 Journaal WDR 18.00 Let's Swing. Jazz om mee te spe len door Dave Kamien. 18.30 Das Jahr im Garten. De maand september. Presentatie: Karl-Heinz Hanisch en Jan Thilo Haux. 19.00 Kindo der Amateüre. Amateur-vi- deoprodukties. 20.00 Journaal 20.15 Uber Phantasie. „De fantasie van een schrijver". Gesprek tussen Hein- rich Boll en Siegfried Lenz. 21.40 Vor 40 Jahren. Duits filmjournaal van 8 september 1942. 22.10 Jana. TV-film van Manfred Bieler met Hermina Pipinic, Josif Ta tic e.a.: De Tsjechische Jana Jungmann heeft tijdens het Stalinregime haar man ver loren. Haar echtgenoot werd onschul dig vermoord. Door deze zaak recht te zetten belandde Jana zeven jaar in een werkkamp. Na haar ontslag probeert Jana opnieuw de zaak uit te zoeken. Zij vindt de enige getuige die kan be vestigen dat haar aangiften over de dood van haar man kloppen. 23.45 Journaal ZONDAG NEDERLAND 1 KRO 11.00 Omroepparochie. Kerkdienst te Amersfoort. NOS 13.00- 13.05 Nieuws voor slechthoren den 15.00 Studio Sport-Extra. WK-wielren- nen op de weg te Goodwood. ZVK 17.00 Kerkdienst. Kerkdienst vanuit de Nederlandse Gereformeerde Kerk te Schiedam. Voorganger: ds. P. Veld- stra. IKON 17.45 - 17.47 Bericht van de Wilde Gan zen. NOS 18.20 - 18.25 Nieuws voor slechthoren den TELEAC 18.28 Algemeen voorlichtingsprogram ma NOS 19.00 Journaal VARA 19.05 McCloud. „Drie schutters in New York". Aflevering uit de Amerikaanse politieserie met Dennis Weaver, J. D. Cannon, Terry Carter e.a.: In zijn ge boorteplaats in New-Mexico lapte McCloud de bankovervaller Burl Con nors erbij. Connors heeft zijn tijd uit gediend en aast op buit en wraak. Met zijn kornuiten trekt Conners naar New York, McCloud achterna... 20.35 Portret Joop den Uyl. Frits Bom in gesprek met de lijsttrekker van de PvdA, Joop den Uyl. 21.05 Sorry. „Wacht u voor moeder". Laatste aflevering uit de Britse komi sche tv-serie met Ronnie Corbett, Bar bara Lott e.a.: Timothy heeft in zijn zuster Muriel een heimelijke bondge note die ook vindt dat het tijd wordt dat Tim eens het huis uit gaat. Ze wil hem er zelfs bij helpen en daarom glip pen ze op zekere morgen stiekem het huis uit, op weg naar het station. 21.35 De onderste steen. „Honger naar Macht, schetsen van Amerika's Nieuw Rechts". Documentaire van Saul Lan dau en Frank Diamand over de men sen die president Reagan aan de macht hebben gebracht, maar zijn po litiek niet rechts genoeg vinden. Men sen met veel zorg voor het ongeboren leven, die zich wat minder druk ma ken over degenen, die al geboren zijn. Die geloven dat militaire overmacht van de Verenigde Staten de beste garantie voor de wereldvrede is en dat er met de Russen niet te praten valt NOS 22.35 Journaal 22.40 Nieuws voor slechthorenden NEDERLAND 2 NOS 13.00 13.05 Nieuws voor slechthoren den 15.15 Medelanders - Nederlanders. On derwijsmogelijkheden voor Italiaanse volwassenen. 15.30 Journaal TROS 15.35 De stadsvos. Britse documentaire: Veel mensen zullen niet weten dat er ook vossen in steden en voorsteden voorkomen. Hij is daar niet bepaald gewild omdat hij het op katten heeft voorzien en de vuilnisbak ook niet vei lig voor hem is. 16.15 Hawai Five-O. „Een zoete herin nering". Laatste aflevering uit de Amerikaanse serie met Jack Lord, Ja mes MacArthur e.a.: Het onderzoek naar de moord op een zakenman in San Francisco is een routine-klus Steve McGarnett van de Five-O-briga- de op Hawai, totdat hij ontdekt dat de weduwe van het slachoffer een vroe gere geliefde van hem is. Het wordt erg moeilijk voor Steve om in deze zaak een harde lijn te volgen omdat hij van haar gehouden heeft en het erop lijkt dat zij als verdachte nummer 1 moet worden beschouwd. NOS 18.15 Medelanders, Nederlanders 18.45 Sesamstraat 19.00 Studio Sport 19.55 Trekking lottogetallen 20.00 Journaal 20.10 Panoramiek. „48 kernwapens: dy namiet onder de verkiezingen". Voor uitblik naar de Tweede-Kamerverkie zingen. Gesprekken met de lijsttrek kers van de vier grote partijen. Voorts een internationaal forum, gevormd door de burgemeester van Saarbruc- ken, de leider van de Belgische socia listen en een vertegenwoordiger van het Amerikaanse ministerie van de fensie. 20.40 Humanistisch Verbond. Vijf mi nuten bedenktijd. VPRO 20.45 BéGéTéVé. Actualiteitenprogram ma vanuit voormalige Amsterdamse Binnengasthuis met eigentijdse, ei genzinnige en prikkelende onderwer pen uit het dagelijks leven, met specia le belangstelling voor de jongere gene ratie. 21.15 Groucho Marx in „You bet your life". Een keuze uit de beste afleverin gen van het kwisprogramma „You bet your live", waarmee de komiek Grou cho Marx in de jaren vijftig in Amerika triomfen vierde. Met zijn humor, woordspelingen en gezichtsuitdruk kingen is Groucho een unieke quiz master. Samen met de presentator van de show, George Fenneman, ontvangt Groucho steeds twee kandidaten die geldprijzen kunnen winnen met het uitspreken van een bepaald woord en het beantwoorden van vragen. 21.40 Jack Flea's Birthday Celebration. Brits drama naar de novelle van de schrijver Ian McEwan onder regie van Mike Newell. Met: Sarah Kestelman, David Wilkinson, Eileen McCallum, Ivor Roberts e.a.: Jack Flea woont in huis bij zijn onderwijzeres, een vrouw twee keer zo oud als Jack. Ze probeert van Jack haar „troetelkind" te maken. Jack kan geen weerstand bieden aan de overweldigende manier waarop zij tracht dat te bereiken. Als hij jarig is komen zij ouders op visite/Er ontstaat een gespannen sfeer en al gauw heb ben ze ruzie, Het wordt een verjaardag die Jack niet snel zal vergeten... 22.10 Going Back. In aansluiting op de documentaireserie over Vietnam, waarvan het laatste deel verleden week is uitgezonden, een verslag van het bezoek dat vier Vietnam veteranen in december 1981 brachten aan Hanoi en Saigon, negen jaar na de oorlog. Een confrontatie tussen „voormalige" tegenstanders. Regie: David Munro. NOS 23.05 Journaal 23.10 Nieuws voor slechthorenden 10.00 Eucharistieviering. Vanuit de Heilig Hartparochiekerk te Lokeren. 11.00 Confrontatie 12.00 Nieuwsoverzicht voor slechtho renden 12.30 - 13.30 Wielrennen. Rechtstreekse reportage WK-wielrennen op de weg te Goodwood. 14.00 Tenuto: concerten met jonge vir tuozen. FLuitconcerto van Jean Rivier en Vijf miniaturen voor dwarsfluit van Roland Corijn door Carlos Bruneel m.m.v. het Philharmonisch Orkest van de BRT o.l.v. Fernand Terby. 14.30 Wielrennen. Rechtstreekse repor tage WK-wielrennen op de weg te Goodwood. 15.30 Kaasfeesten van Passendale. Beelden van de verschillende soorten kaasbereiding in Vlaanderen, Wallo nië, Nederland en Frankrijk waarbij ook de economische, culturele en so ciale toestanden van de streek worden belicht. 16.30 Wielrennen. Rechtstreekse repor tage van de aankomst WK-wielrennen te Goodwood. 17.45 Take it easy. „Skiverlof'. Intro ductieprogramma cursus Engels voor beginners. 17.55 Charlie Chaplin. „De landloper". 18.15 Juke Box. Kate Bush zingt Ba bushka en Breathing. 18.45 Ti-Ta-Tovenaar 18.50 Hun stad. Documentaireserie waarin bekende figuren een rondlei ding door hun stad geven. Vandaag is John Huston de gids voor Dublin. 19.40 Mededelingen 19.45 Journaal 20.00 Sportweekend. Met onder meer Toto-uitslagen. 20.30 Paradijsvogels. Aflevering uit de tv-serie van Mare de Bie naar Gaston Martens. Met: Jef Burm, Ward de Ra- vet, Linda Lepomme, Bob de Moor, Mare Leemans e.a.: Rietje Rans heeft een zware longontsteking. Naarmate de uren verstrijken komt er verbete ring in zijn toestand en kan zijn doch ter Rozeke hem vertellen dat ze in ver wachting is. Beide aanstaande groot vaders, Pier de Smid en Rietje Rans, genieten samen van dit nieuws bij een goed glas wijn. 21.10 De ballade van soldaat Johan. Ly- risch-dramatische evocatie van de ro man van Filip de Pillecijn met Jan De- cleir, Linda Schagen-Van Leeuwen, Dries Wieme, Jan Pauwels e.a.: 22.05 De groene salon. Historische kijk op de klassieke Franse tuinarchitec tuur met als voorbeelden de tuinen van Vaux-le-Vicomte en Versailles. 22.30 Journaal DUITSLAND 1 mannen en Venetië". TV-serie over de geschiedenis van de Byzantijnse tijd. 10.30 Antiquitaten (Ver)Fuhrer. „La- denkasten". TV-serie: Kasteelmeube len van vroeger behoren tot de antiek handel van heden. Ladenkasten zijn een groot voorbeeld. 10.45 Die kostbare Vase. Poppenspel door de Kleine Bühne. 11.15 Tempo 82. „Die Fruhreifen" (2). Speelfilm uit 1957 met Heidi Bruhl en Peter Kraus. 12.00 Der Internationale Fruhschop- pen. Persdebat met zes journalisten uit vijf landen. Gespreksleider: Wer ner Hofer. 12.45 Journaal. Met weekspiegel. Actua liteiten. 13.15 Homero Francesch speelt: Werken van J. S. Bach; Antonio Soler en C. Debussy. 14.00 Die Welt erneuern. Slotbijeen komst van de 87e Duitse Katholieken dag te Dusseldorf. 15.30 Null ist Spitze. „Spreuken op het tapijt". Britse jeugdserie. 16.00 Baierisches Bilder- und Noten- buchl. Beierse volksballaden. 16.45 Magisches Intermezzo. Micro-ma- gie en goochelkunst. 17.00 Lord Peter Wimsey. „Discrete ge tuigen" (4). Detectiveserie naar Doro thy L. Sayers met Ian Carmichael, Glyn Houston e.a.: De boerin uit Gri- der's Hole bekent eindelijk dat de her tog van Denver haar in de nacht van de moord heeft bezocht. Door een toe val ontdekt Wimsey, dat diverse bewij zen parallel lopen en vertrekt naar Pa rijs. 17.45 Kehrt um und glaubt - erneuert die Welt. Reportage over de 87e Ka tholiekendag te Düsseldorf. 18.30 Journaal 18.33 Die Sportschau 19.15 Wir uber uns 19.20 Weltspiegel. Actualiteitenrubriek. 20.00 Journaal 20.15 Schone Tage. TV-spel met And reas Umnig, Martin Fritz, Josef Holis- ter e.a.: Holl brengt een bezoek aan zijn vader op de boerderij. Zijn moe der en stiefvader hebben de zesjarige jongen uitgeleend als goedkope arbei der voor zijn vader. In de eerste jaren ontdekt Holl dat zijn vader de grote baas is. Het personeel heeft geen enke le inbreng en moet hard werken. Na elf jaar besluit Holl de boerderij te ver laten en een nieuw leven te beginnen. 22.45 Hundert Meisterwerke. „De hoe denwinkel" van August Macke. 22.55 Journaal 23.00 Das Vermachtnis der Pharaonen. Documentaire over het Egyptische museum te Cairo. 23.45 Journaal DUITSLAND 2 «19.00 Programma-overzicht 09.30 Gotan, Gotan. Documentaire over de Argentijnse tango. 10.00 Duitse Katholiekendag. Eucharis tieviering vanuit Dusseldorf. 11.15 ZDF-Matinee. „Mitteilungen uber eine Schuld". TV-film met Ida Ehre, Doris Kunstmann e.a.: Een jonge vrouw trekt zich terug uit haar gezins leven. Zij vestigt zich op het platteland en wil alles vereeten. Ze ontmoet een oude vrouw, die zich bijzonder voor haar interesseert. 12.15 Das Sonntagskonzert. Folkloris tisch programma met talent uit Oos tenrijk, Zwitserland, Italië en de Bondsrepubliek. Presentatie: Rudolf Gamper. 12.45 Freizeit. Vrijetijdstips. 13.15 Chronik der Woche. Met „Fragen zur Zeit". 13.40 Gewissenskonflikte im Beruf. „Adviezen over abortus". Hebben vrouwen die deze moeilijke beslissing nemen, raad nodig? Discussiepro gramma. 14.10 Ein Junge aus Norwegen. „Mathis bij de tandarts". Jeugdserie over het Noorse jongetje Mathis. Aansluitend: Die lose Klappe. Tekenfilm. 14.40 Journaal 14.45 De Actie Zorgenkind 15.00 Der Bodensee. Een zeiltocht op het Bodenmeer. Poëtische film. 15.30 Sport. Met o m. WK-Military te Luhmuhlen: jachtspringen en WK- wielrennen te Goodwood. 17.00 Journaal 17.02 Die Sport-Reportage 18.00 Tagebuch 18.15 Gunsmoke. „De grote vergissing van Newly". Aflevering uit de Ameri kaanse westernserie met James Ar- ness, Amanda Blake e.a.: Ridley richt een bende op, nadat hij heeft ontdekt dat een vrouw veel geld bezit. Met be dreigingen probeert hij haar het geld afhandig te maken. Marshal Newly O'Brian, die verliefd is op Tara, zet een streep door de rekening door Ridley op te sluiten. Maar deze geldzoeker geeft niet op. 18.58 Programma-overzicht 19.00 Journaal 19.10 Bonner Perspektiven 19.30 Die Spiele mussen weitergehen. Documentaire over de aanslag op de Israëlische sportploeg tijdens de Olympische Spelen te Munchen 1972. 20.15 Die Kartause von Panna. Tweede aflevering van de tv-film in zes delen met Marthe Keller, Andrea Occhipinti 21.10 Journaal. Met „Sport op Zondag". 21.25 Herfstsonate. Speelfilm van de Zweedse regisseur Ingmar Bergman met Ingrid Bergman, Liv Ullman en anderen: De verstoorde relatie tussen een moeder en haar dochter. Na jaren ontmoeten beiden elkaar weer. Tij dens de ontmoeting onstaat een ern stig conflict. De dochter geeft haar moeder de schuld van haar mislukte huweüjksleven omdat zij in haar jeugd te weinie liefde en aandacht heeft ge kregen. 22.55 Zeichen das Jahr Hundert. Klaus Harprecht in gesprek met Nahum Goldmann. 24.05 Journaal DUITSLAND 3 WDR 18.00 Die Abfahrer. Duitse film van Adolf Winkelmann met Detlev Quandt, Ludger Schnieder e.a.: Dort mund 1978. Atze, Lutz en Sulli zijn werkloos. Urenlang brengen zij hun tijd door in een park. Atze heeft als vakman zijn ontslag gekregen, Lutz heeft net zijn studie afgemaakt en Sul- li is een buitenlander. De drie zijn hun saaie leven beu, stelen een volle meu belwagen en rijden weg. Op de auto baan nemen ze een lifster mee en de avonturen beginnen. Maar de politie wordt al snel ingeschakeld. 19.30 Die Bergpredigt. „Zalig zij die lij den". Godsdienstige uitzending. 20.00 Journaal 20.15 Rudis Tagesshow. Satirisch show programma met Rudi Carrell, Beatrice Richter, Klaus Havenstein en Diether Krebs. 20.45 Kehrt um - aber wohin? Discus sieprogramma onder leiding van Werner Hamerski aan het slot van de Katholiekendag te Dusseldorf. 21.45 Ich stelle mich: Niki Lauda. Aan sluitend: Journaal. NEDERLAND 1 NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den DUITSLAND 1 11.00 Das Vermachtnis der Pharaonen. Documentaire over het Egyptisch mu seum te Cairo. 11.45 Terugblik 12.10 Kehrt um und glaubt - erneuert die Welt. Reportage over de Duitse Katholiekendag. 12.55 Persoverzicht 13.00 -13.15 Journaal 16.10 Journaal 16.15 Gut Land. Gevarieerd middagpro gramma: 1. De familie Meier; 2. Bal lonvaart. Deze keer een landing op het Noorzee-eiland Trischen, een natuur reservaat aan de beneden-Elbe; 3. An- schi en Michael. Anschi en Michael brengen hun vrije dag op de kermis door. Alles verloopt vrolijk tot Michael een vriend ontmoet. Hij gaat de stoere bink uithangen en Anschi wordt kwaad. 17.50 Journaal DUITSLAND 2 10.00 - 13.15 Programma-overname Duitsland 1 15.57 Programma-overzicht 16.00 Journaal 16.04 Un-Ruhestand. „Max en Traudl". Programma over het leven van bejaar de mensen. De romantiek tussen twee oudjes. Aansluitend: Nieuws in het kort. 16.35 Lassie. „Gevaar voor Tommy Dris- cill". Jeugdserie met Jon Provost, Ju ne Lockhardt e.a. rond de avonturen van de hond Lassie. 17.00 Journaal 17.08 Tele-Illustrierte. Gevarieerd pro gramma met als gasten: De Schwar- zwalder Dorfmusikanten. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Tele-gymnastiek 08.10 Schooltelevisie 09.25 Sesamstraat 10.00 Schooltelevisie

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 4