'Zaak' Kamphues sukkelt nog voort Raymakers blijft bij Nooren's les De Rooy leider in Duitse ronde Honkbalploeg Amerika laat zich niet temmen "Maar hij zal het wel niet voor niets doen' Spanje en Rusland leiden WK basketbal Verstappen blijft winnen 'Jury maakt graag gebruik van machtspositie' ZATERDAG 21 AUGUSTUS 1982 BOPPARD (AFP/SID) - Theo de Rooy heeft met een zege in het tweede deel van de vijfde etappe in de Ronde van West-Duitsland, een bergtijdrit van ruim zeven kilometer lengte, de leiding ge nomen in het algemeen klasse ment. Het was het tweede succes gisteren voor de ploeg van Wal ter Godefroot. De Rooy's ploeg maat Jostein Wilmann had eer der al het eerste gedeelte van de vijfde etappe winnend beëin digd. Theo de Rooy had gistermiddag duidelijk het meest over van de renners die aan de zware berg- klim bij Boppard begonnen. De eerste helft was dan ook duide lijk in zijn voordeel verlopen. Het zware traject door Saarland en over de Hunsrück vroeg veel van de pedalisten en omdat aan het slot van talrijke aanvallen al leen de Noor Wilmann voorin was overgebleven, konden zijn ploeggenoten -onder wie De Rooy- verdedigend rijden. Wil mann kwam met een voorsprong van twee en een halve minuut aan. De Belgen Michel Pollentier en Ronny van Holen finishten als tweede en derde. Van Holen her overde op dat moment de lei derstrui op Guido van Calster. Beide renners hadden dezelfde tijd, maar Van Holen kreeg de trui vanwege een hogere plaats in het puntenklassement. Holen kwam net als Van Calster gistermiddag niet bij de eerste twintig in de tijdrit. De Rooy reed de 7,6 kilometer bergop in 15 minuten en 19.77 seconden. Hij m die in het algemeen klassement oprukte naar de tweede plaats. Gerard Veldscholten werd derde in de tijdrit, ruim een seconde la ter gevolgd door zijn ploegmaat Ludo Peeters. De stand aan kop van het alge meen klassement: 1. De Rooy 24 uur, 57 minuten en 42 seconden, 2. Haghedooren (Bel) op 13 se conden, 3. Peeters (Bel) 0.20, 4. Van Calster (Bel) op 0.39, 5 Tha ler (WD1) op 0.46. 6. Van Holen (Bel) op 0.50, 7. Bortolotto (Ita) op 0.51 en 8. Rooks (Ned) op 1.14. De stichting Profronde van Ne derland, de KNWU en de vereni ging van beroepswielrenners (WBW) hebben gisteren over eenstemming bereikt over de deelneming van een derde Ne derlandse wielerploeg aan de 25- ste profronde, die maandag in Enter van start gaat. De stichting Profronde van Nederland wilde in eerste instantie geen derde Nederlandse ploeg aan de start laten verschijnen, omdat een dergelijke formatie te weinig kwaliteit zou hebben. Onder druk van de WBW, die de belan gen van de Nederlandse wieier- profs behartigt, is alsnog een der de équipe ingeschreven. De formatie wordt begeleidt door Dick Groeneweg, de voorzitter van de WBW, en bestaat uit de volgende renners: Jo Maas, Jan Jonkers, Mario van Vlimmeren, Emiel Kerstens, Ad van Peer, Ad Polak, Fons van Katwijk en Piet van Katwijk. In totaal nemen nu elf ploegen van acht renners aan de profronde deel. VELSEN (GPD) - Nadat alles in kannen en kruiken leek rond de procedurekwestie tussen Ton Kamphues, Telstar en het voor malige FC Amsterdam (Dé Stoop) zyn er te elfder ure toch weer problemen gerezen. In eer ste instantie had de KNVB laten weten, dat een delegatie van Tel star niet voor een bespreking naar Zeist hoefde te komen om dat Dé Stoop zyn claim had laten varen. Maar aangezien deze toe zegging nog niet schriftelijk is bevestigd, durft het Telstar-be stuur het niet aan Kamphues vanavond tegen FC WV in V< n lo op te stellen, tenzy de zaak he denmiddag alsnog in orde komt Verder zijn er nieuwe problemen gerezen. Ronald Donkers, over wie met Ajax een akkoord was bereikt, kon gisteravond niet in de ploeg worden gekozen, omdat de bond het overschrijfingsfor- mulier van FC Amsterdam naar Telstar niet binnen heeft. i elf seconden sneller Bernard Hinault heeft na dan de Belg Paul Haghedooren, ernstige valpartij in de tweede Jostein Wilmann tekent voor het eerste dagsucces gisteren voor de ploeg van Walter Godefroot. De Noor wint het eerste gedeelte van de vijfde etappe. etappe van de ronde van Limou sin de strijd opgegeven. Een on derzoek leerde dat de verwon dingen die Hinault opliep, twee weken voor de wereldtitelstrijd op de weg, tamelijk ernstig zijn. De Fransman verstuikte zijn lin- kerenkol en lieD flinke schaaf- In het geschil rond de dopingaffai- re, waarin Hinault een hoofdrol speelt, is de Franse wielerbond nog geen stap dichter bij een op lossing gekomen. ROTTERDAM (ANP) - Piet Raymakers (25) is een van de jongere ruiters die sinds enkele maan den profiteert van de kundige aanwijzigingen van beroepsruiter Henk Nooren. Ook Eric van der Vleuten (19) en Willy van der Ham (28) maken gretig gebruik van de diensten van de vijfvoudige Nederlandse kampioen. Het is duidelijk te merken aan de resultaten. Van der Vleuten werd een week geleden in Wolfsburg Europees kampioen bij de junioren tot en met 21 jaar, Van der Ham boekt steeds betere resultaten met het paard Feinschnitt Z (onder meer tweede in de Grote Prijs van Geesteren) en Raymakers wordt ook veelvuldig naar een ereron- de geroepen. Gisteren bracht hij al voor de tweede keer een ru briek tijdens het CHIO in Rotter dam op zijn naam. Ditmaal was de ruiter uit Asten met Ricardo in de barrage van het progressief sprinconcours de concurrentie te CALI (AFP) - Spanje en de Sovjet-Unie hebben de lei ding genomen in het toernooi om het wereldkampioen schap basketbal, dat in Cali (Columbia) wordt gehouden. Spaiye zegevierde met grote cijfers over gastland Colum bia (137-84) en de Sovjet-Unie had geen problemen met Ca nada: 114-83. Het waren de eerste wedstrijden in de fina- legroep, waarin naast deze vier landen ook Joegoslavië, de Verenigde Staten en Au stralië figureren. De grote man bij Spanje was Lopez, die goed was voor 24 punten. Voor ruim 15.000 toe schouwers sloegen de Span jaarden voor rust al toe. De voorsprong bedroeg bij rust 41 punten. Bij de Sovjet-Unie produceerde Valters in de wedstrijd tegen Canada 22 punten. De Canadezen moes ten het 14 minuten voor stel len zonder sterspeler Bill Wennington, die met vijf per soonlijke fouten naar de kant moest. Alleen Joegoslavië, de heersende wereldkampioen, lijkt zich nog te kunnen me ten met het sterke Russische team, dat tegen Canada bij vlagen briljant speelde. De uitslagen van de wedstrijden in de finalegroep zijn: Spanje-Colum- bia 137-84 (75-34). Sovjet- Unie-Canada 114-83 (45-33). Wed strijden uit de eerste ronde die mee tellen: Spanje-Verenigde Staten 109-99. Sovjet-Unie-Australië 108-69. Joegoslaviè-Canada 18-78 2. Spanje2 2 3. Joegoslavië 1 1 4. Canada2 0 5. Ver. Staten 1 0 6. Australië1 0 7. Columbia.... 1 0 222-152 246-183 88- 78 161-202 Raymakers is de enige van het drietal, dat bij Nooren in de leer is, die niet wekelijks naar Moer gestel reist om daar in de manege onderricht te krijgen. "Voor mij persoonlijk blijft het bij begelei ding met alles wat er op en er aan komt tijdens de concoursen", al dus Raymakers, die in 1976 voor het eerst opviel door Benelux- kampioen te worden. "Ik zie Nooren verder vaak genoeg om overleg met hem te plegen. Ik ben er van uit gegaan datje nooit te oud bent om te leren. Zelfs een perfectionist als Nooren weet trouwens nog lang niet alles op het terrein van de springsport. Je had eens moeten horen hoe de Amerikaan George Morris hem onlangs onder handen nam. In ieder geval heb ik veel baat bij de raadgevingen van Nooren. Hij is er altijd bij op het inspringter- rein en ziet vaak details waar ik nooit bij zou stilstaan. Het is erg prettig als iemand aan de kant je precies volgt tijdens het rijden. Nooren is er de man niet naar zoiets half te doen. Natuurlijk heeft hij in de wieg het een en ander mee gekregen om ver te kunnen reiken als springruiter. Maar ook Nooren heeft er kei hard voor moeten werken. En daar plukt hij nu de vruchten van. Als het aan mij ligt blijft Henk me begeleiden zo lang ik in wedstrijden uitkom". De lange Brabander maakt zich slechts over één ding zorgen: de financiën. "Uiteraard doet een beroepsruiter als Nooren zoiets niet voor niets. Van der Vleuten heeft wat toegestopt gekregen van het Van der Karfonds en Van der Ham kan terugvallen op een rijke baas als Melchior. Maar ik moet het zelf opbrengen. Daar om ben ik van plan een brief naar de hippische sportbond te schrij ven met het verzoek financieel bij te springen. Tenslotte is het in het belang van de Nederlandse springsport als de ruiters goed worden begeleid". Raymakers, I die zich op het nippertje kwalifi- I ceerde voor de grote prijs van morgen, verheugt zich in tegen- j stelling tot enkele collega's in de I zekerheid een drietal goede paar- I den te kunnen berijden. "Ricar- I MEGEVE - Wereldkampioene Annemarie Verstappen heeft haar zegereeks in de wedstrijden om de open Franse zwemkam- pioenschappen in Megeve voort gezet. Gisteren won ze de 200 meter vrije slag in 2.04,26. Een niet al te scherpe tijd waaraan de slechte weersomstandigheden in het gloednieuwe buitenbad te Megeve debet waren. do en Computec zijn dan nog iets beter dan Teleprint. Met Ricardo is het bijzonder snel gegaan. Ik kreeg voor indoor Brabant in maart van dit jaar de kans het paard onder me te krijgen. Gerrit Veeneman kon niet voldoende tijd meer vrijmaken en zijn vader benaderde mij toen. Misschien dachten ze dat ik met mijn pos tuur geschikt was voor een der gelijk fors paard. Zo ging het eer der ook met Isocratus S. En sindsdien heb ik al heel wat prij zen met Ricardo bijeen gereden. Volgende week ga ik het nu eens met hem proberen tijdens de zware derby van Hickstead en half september gaat Ricardo ook mee naar Calgary in Canada". Naast de overwinning van Ray makers - de vierde voor een Ne derlander - was er gisteren voor de tweede maal vreugde in het Franse kamp. Jean Marc Nicolas opende de dag met een zege in het springconcours, tabel A. Hij was met Hasard net iéts sneller dan Europees kampioen Paul Schockemöle met Eastern Light. Ook de Britten konden hun eer ste winnaar begroeten in de per soon van Michael Whitaker, die het knock out-springen met Dis ney Way op zijn naam bracht. De beslissing is aan scheidsrechter John Barret. "In", verwelkomt hij de Japanner Wakamatsu in de tweede wedstrijd tussen Japan en de Sullivans, waarin de Aziaten zich verzekerden van de derde plaats in de Haarlemse honkbalweek. HAARLEM (ANP) - De Ver enigde Staten heeft de eerste wedstrijd van de "best-of- three" tegen de studenten- ploeg van Mississippi gewon nen: 12-9. Dat heeft de beste honkbalamateurs van de Ver enigde Staten opnieuw een stap dichter gebracht bij de zege in de twaalfde Haarlem se honkbalweek. Het door stormachtige wind en felle regenbuien geteisterde duel bereikte niet het verwachte niveau. Dat deerde de zeven duizend kijkers op de weer overvolle tribunes van het stadion Pim Muiier aller minst. Zij waren ingenomen met het evenwichtige treffen, waarin de op het wereldkam pioenschap in Zuid-Korea mikkende nationale ploeg voor het eerst tegen een ach terstand moest opboksen. Amerika, dat na twee slagbeur ten door zes honkslagen, waaronder een homerun met één man aan boord van Mike Brumley een voorsprong van 6-0 had genomen, werd in de vijfde slagbeurt geconfron teerd met de ontembare vechtlust van de opponent. Drie honkslagen, waarbij een homerun met twee man op de honken van Brad Winkler, twee vrije lopen en een veld- fout, resulteerden in vijf runs. Daardoor was de strijd met 6-5 plotseling weer open. De nationale selectie schrok van deze onverwachte ople ving. De ploeg vergrootte in de zesde innings de marge tot 8-5, maar kreeg in de zeven de opnieuw klappen. Drie slagen betekenden het einde op de heuvel van werper Bill Swift. Zijn opvolger Doug Swearingen kreeg de vrijwel onmogelijk taak Mississippi met drie honken bezet af te stoppen. De nieuwe werper slaagde niet. Hij werd be groet met twee honkslagen. Voor het eerst keek het beste team uit het toernooi tegen een achterstand aan: 8-9. Een verrassing leek mogelyk. Maar de ploeg van Tom Pe- trof trok de stand snel gelijk. In de zevende innings moch ten negen man het slagperk betreden. Zij tikten vier runs bijeen: 12-9. Die stand on derging geen wijziging meer. In de middagwedstrijd ver sloeg Tokio het uitgebluste team van de Sullivans met 3-2. Daardoor eindigde de Japanse ploeg als derde. ROTTERDAM - De jury van het internationa le concours hippique in Rotterdam heeft de 19-jarige Eric van der Vleuten een berisping gegeven. De ruiter uit Mierlo, die vorig weekeinde in Wolfsburg Europees junioren- kampioen werd, werd tot de orde geroepen omdat hij tijdens de wedstrijden een zadel dek met het vignet van zijn sponsor gebruik te. Dit is volgens de reglementen alleen aan professionals voorbehouden. Sponsor Beekmans uit Eindhoven was slecht te spreken over het ingrijpen van de jury. "De hoge heren maken maar al te graag ge bruik van hun machtspositie", zo zei hij, "dan moeten ze later ook niet gek staan te kijken dat de sponsors hun paarden liever verkopen". Afhalen Anton Ebben zal vanmiddag tijdens het CHIO van Rotterdam geen deel uitmaken van de nationale equipe in de Prix des Nations. Het toppaard van Ebben (51). Jumbo Design, heeft te veel last van een blessure (een ver drukking in een voet) om een dergelijk zwa re rubriek over twee manches te kunnen rij den. Ebben probeerde Jumbo Design giste ren nog wel even uit, maar besloot toch geen Donkers is er gisteravond op uit getrokken om dat papier alsnog te bemachtigen en te bestemder plaatse te deponeren. Mislukt dit, dan moet hy aan de kant blij ven. Het Telstar-bestuur wacht vandaag op een bericht van de KNVB. dat deze akkoord gaat met de komst de 23-jarige Feyenoorder Jan Mulder. Telstar heeft al in een eerder stadium van trainer Hans Kraay vernomen dat hij geen be zwaren heeft tegen een overgang van Mulder naar Telstar. Van Breukelen FC Utrecht zal vanavond bij de sei zoenstart kunnen beschikken over Hans van Breukelen. De doelman van het Nederlands elf tal staat in de belangstelling bij Nottingham Forest, maar de lei ding van de Engelse club heeft twee dagen bedenktijd gevraagd. Daarom kan Van Breukelen de uitwedstrijd tegen Sparta in ie der geval meespelen Notting ham heeft dit weekeinde een toernooi 111 Valencia, waarna de Engelse club aan FC Utrecht laat weten, of men nog geinteres- seerd is in Van Breukelen. John Stroom berg, reserve-keeper achter Van Breukelen, gaat defi nitief niet naar Go Ahead. Door de onzekere ontwikkelingen rond Van Breukelen kon FC Utrecht niet voldoen aan het ver zoek van Eagles-trainer Bob Maaskant om Stroom berg met onmiddellijke ingang af te staan, zodat hij zondag al tegen Ajax zou kunnen meedoen. FC Utrecht transfereerde gisteren aanvaller Bert Gozems naar Wil lem II. Hij trainde dit seizoen, niet mee met de Utrechtse selee-. tie omdat Han Berger over vol doende vleugelspitsen beschikt. Feyenoord Het bestuur van de Rotterdamse eredivisieclub Feyenoord moet binnenkort twee nieuwe com missarissen voor de NV Stadion Feyenoord gaan zoeken. Guus Couwenberg en Gerard van Wal- sum hebben gisteren de wens te kennen gegeven binnenkort te willen terugtreden als commissa rissen van de NV Stadion Feye noord. Couwenberg en Van Wal- sum treden eveneens af als res pectievelijk voorzitter en vnere voorzitter van de Stichting Feye noord Volendam In de afgelopen week is een nieuw bestuur gevormd by de betaald- voetbalclub Volendam. Tevens zijn twee financiële experts toe gevoegd aan het vyftal bestuurs leden. Door de hulp van een aantal zaken mensen uit Volendam is de eer- ste-divisieclub er financieel weer bovenop. Door de geldschieters werd bedongen dat uit het za kenleven, uit hun groep derhal ve. twee deskundigen de finan ciële handel en wandel van de betaald-voetbalorganisatie door lopend in de gaten zullen hou den. Het zyn Dick Kwakman en Cas Schilder. De nieuwe be stuursleden zijn voorzitter Jaap Tol. en de commissarissen Sy- nen Hansen en Jaap Smit. Op hun post bleven seeretaris/vice voorzitter Kees Bont. hoofd van de financiële commissie die de gezondmaking bewerkstelligde, en penningmeester Luc Eeck- hout Sparta Henk Nooren, Johan Heins en Rob Ehrens moesten al eerder afhaken wegens gebrek aan geschikte paarden. Door dit alles heeft de landenploeg in enkele maanden tijds een totaal andere bezetting gekregen. Achter eenvolgens zullen voor Nederland nu rijden: Rob Eras (28) met Isocratus S. Piet Rayma- met Casimir. De startvolgorde van de deel nemende landen is; Belgie, Zweden, West- Duitsland. Nederland. Frankryk en Groot- Brittannie. Het familiepark de Efteling uit Kaatsheuvel treedt m de komen de voetbalcompetitie, die van avond begint, op als sponsor van de Rotterdamse eredivisieclub Sparta. Beide recreatieve instel lingen kwamen deze week tot overeenstemming voor een een jarige contract Zaterda* Eredivisie PEC Zwolle FC Croningcn^FX: Twente Roda JC. NEC- Sparta-FCg Ahead Eagles Eerste divisie Zaterdag Heerenveen Heracles, Veendam Volendam. VVV- Telstar; Den Haag-Vitesse. MVV-SW; Amersfoort-Eindhoven. Wageningen- Den Bosch, De Graafschap-Cambuur MUM UWI 15

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13