Lewis schittert nu weer op de sprint WK-debuut van Sport 2 Asopos-roeiers Alphense Boys en Lisse in finale ROAC-toernooi Blanchard bokst tegen Koopmans Tönjann ontnuchterd Dortmund moet punt afstaan aan Stuttgart door Van Overbeeke "Goeie ouwe tijd" keert terug op AMSTERDAM (ANP) - De Ne derlandse boksbond (NBB) heeft de uitdaging van Alex Blanchard voor een gevecht om de Nederlandse titel in het halfzwaargewicht tegen Rudi Koopmans goedge keurd. Het gevecht moet voor 20 november plaats heb ben. Het ligt aan Koopmans of bij deze gelegenheid ook de Europese titel op het spel wordt gezet. De managers van beide boksers krijgen een maand de tijd om plaats en datum voor het gevecht vast te stellen. Lukt hen dit niet, dan komt er een beurs- bieding. PAGINA 12 ZATERDAG 21 AUGUSTUS 1982 was niet gelukkig, want nau welijks een minuut later werkte Remark voor Hertha BSC de achterstand weg. Al lo/s had Kaiserslautem voor rust een voorsprong bezorgd. De ruim 33.000 toeschouwers zagen nog spannende slotmi nuten. Acht minuten voor tijd werd het door Killmaier 1-2, maar bij de volgende aanval van Kaiserslautem herstelde Funkel het evenwicht. Onthullingen De onthullingen van oud-voor zitter Roger Rocher van St. Etienne over betalingen on der tafel hebben een sneeuw baleffect. De fiscale opspo ringsdienst uit Lyon heeft gis teren aanvoerder Larios ver hoord en voor het begin van de volgende week de naar Ju- ventus vertrokken Platini op geroepen. Trainer Herbin heeft bekend ook "zwart" geld te hebben geaccepteerd. Hij noemde een bedrag van 68.000 gulden over het vorige seizoen. De Franse voetbal bond daarentegen heeft met nadruk beweerd dat er geen sprake is van een zwart-geld- circuit door het gehele Franse voetbal. LEIDEN - Maandag beginnen in de Zwitserse stad Luzern de wereld kampioenschappen roeien. De lichte twee zonder stuurman van Aso- pos-de Vliet, Bart de Bruyn en Frans van der Steen, maakt deel uit van de lichte acht die Nederland daar zal vertegenwoordigen. Vorig jaar al was het tweetal aan deelname aan de WK toe, maar alles liep mis door allerlei ge scharrel en geschuif in ploegen en onvoldoende T.A.C.-leiding. De geschiedenis dreigde zich dit jaar te herhalen. De al vroeg in het seizoen gevormde voorlopige nationale acht, met daarin de bei de Leidse roeiers, viel in juni plotseling uiteen, omdat vier van de roeiers ook samen de snelste stuurmanloze vier vormden en er de voorkeur aan gaven het ac cent meer op dat nummer te leg gen. De lichte T.A.C. bleef pas sief aan de kant staan kijken en verkondigde, dat de roeiers zelf maar iets moesten verzinnen om bij de wereldkampioenschappen te komen. Samenroeiend met een vier van het Delftse Laga werd het over gebleven gedeelte van de acht, met daarin De Bruyn en Van der Steen, nationaal kampioen in de acht. De T.A.C. vond de geroeide tijd niet snel genoeg om naar de WK te gaan. De ploeg moest ver- DORTMUND SIDlANP- Bo- russia Dortmund, dat het sei zoen in de Westduitse Bundes- liga inzette met een overwin ning bij Hertha BSC in een vooruitgespeelde wedstrijd, raakte gisteravond zijn eer ste punt op eigen veld kwijt. Het duel met VFB Stuttgart eindigde op 1-1. Ook de an dere wedstrijd van gister avond bleef onbeslist, Hertha speelde bij Kaiserlautem 2-2. Dortmund was voor rust veel en na rust een beetje sterker dan Stuttgart, maar faalde in de afwerking voor de uitsteken de doelman Roleder. Het overwicht leverde niet meer op dan een treffer van Bönig- hausen. De Franse interna tional Six maakte een kwar tier voor tijd gelijk. Stuttgarter Bemd Förster brak in een botsing met Abramc- zyk zijn neusbeen. Dat ge beurde halverwege de tweede helft. Förster speelde de wed strijd wel uit. Zijn broer Karl-Heinz, de 24-ja- rige voorstopper van VGB Stuttgart, is gisteren uitge roepen tot voetballer van het sterkt worden. Enkele roeiers uit de Laga-vier moesten vervangen worden. De Delftse studenten vereniging voelde daar niets voor, wilde de vier in de acht hebben of niemand. De T.A.C. trok zich wederom te rug. Asopos de Vliet-coach Koos Lubbe besloot zijn schouders on der de acht de zetten en te probe ren deze ploeg sneller te krijgen om te voorkomen dat de WK weer aan zijn roeiers voorbij zou gaan. Een alternatief was er niet Op de Bosbaan Regatta - half juli - ging de Asopos-de Vliet/Laga/ Théta-combinatie al veel beter. De ploeg werd tweede achter de Spanjaarden. De T.A.C. had ech ter nog steeds twijfels, ook overi gens over de afgescheiden stuur manloze vier. Beide ploegen mochten het twee weken later in Essen nog éénmaal proberen. De verwachting was dat men daarna tegen bijna alle Nederlandse roeiers "nee" zou zeggen. In de Westduitse stad ging de acht jaar in West-Duitsland. Hij kreeg 164 stemmen. Op de tweede plaats in de verkie zing eindigde Pierre Litt- barski, de rechterspits van FC Köln met 146 stemmen. De derde plaats in het klasse ment was voor Karl-Heinz Rummenigge met 118. Förster werd de opvolger van Paul Breitner van Bayem Mün- chen. Ongelukkig Kaiserslautem bracht pas na rust zijn nieuwe aanwinst, de Zweedse international Torbo- jöm Nilsson in het veld. Zijn entree, na een infectieziekte, die hem een condititionele achterstand had bezorgd, SV Voorschoten is gereed VOORSCHOTEN - Het clubbe stuur van SV Voorschoten (met vierde van rechts voorzitter Hans Toor) staat gereed voor de ont vangst van de gasten, die Voor- schotens jongste vereniging gis teravond kwamen feliciteren op de receptie ter gelegenheid van de officiële opening van hun compex aan het Weddeloop. Vanmiddag om kwart over vijf klinkt het startschot. Het eerste elftal speelt dan tegen SVLV. Maar de hele dag zijn er al festivi teiten in en rond het clubhuis 'De Tent', waar in de zomer maanden in ijltempo aan is ge werkt. Vanmorgen werd eerst het jeugdhonk officieel openge steld. Rond de klok van half vier hijst het bestuur en medewer kers van Voorschoten zich in het gele shirt voor een wedstrijd met een gemeente-elftal. SV Voorschoten is een afsplitsing van Randstad Sport en zal het komende seizoen de kleuren ver dedigen in de eerste klasse van de Leidse afdeling. Ivanov deelt koppositie in zonetoernooi TOLUCA (ANP) - Na zeven van de dertien ronden hebben Igor Ivanov en Yasser Seirawan de leiding in het interzonale schaak toernooi van Toluca. Beiden ver zamelden 4 Vb punt. De voor Ca nada uitkomende Ivanov kwam remise overeen met Andres Adorjan uit Hongarije en de Amerikaan Seirawan deelde het punt met oud-wereldkampioen Boris Spassky uit de Sowjet- Unie. De Brit John Nunn kan zich bij de lijstaanvoerders voe gen als hij uit zijn afgebroken partij tegen de Hongaar L^jos Portisch tenminste een remise haalt. Na de zevende ronde is de stand aan de kop: 1. Seirawan (VSt) en Ivanov (Can) 4'/2 punt, 3. Nunn (GBr) 4 1 af- gebr., 4. Adorjan (Hon), Spassky (Sow), Balasjov (Sow), Torre (Phi) en Portisch (Hon) 3V4 1 afgebr. WEST-BERLIJN (ANP) De 35.000 toeschouwers bij de internationale atletiekwedstrij den in West-Berlijn hebben tot het voorlaatste loopnummer moeten wachten op een seizoentopper. Vrijwel aan het slot van het traditionale atletiekgala legde de Westduit ser Patrick Hg de 3000 meter hindernisloop af in 8 minuten 17,04 seconden, waarmee hij bijna twee seconden onder de toptijd van Colin Reitz (8.18,80) dook. Ook de als tweede aankomende Walter Konrad, die met 8.17,22 het Oostenrijkse record scherper stelde, was sneller dan de Brit. Zeven lopers bleven onder de 8.22. 6-0. Arnold van der Capellen nam revanche op de als vijfde ge plaatste Marinus Brooshooft voor de eerder tijdens de dis trictskampioenschappen gele den nederlaag. De zeer gemoti veerde Van der Capellen kon voor de eerste keer dit jaar een hele partij lang de concentratie vasthouden, had overigens wel acht matchpoints nodig om de winst definitief naar zich toe te trekken, maar sloeg bij de stand 6-5 in de tie-break van de twee de set met zijn zwakste wapen, de forehand, toe: 6—3, 7—6. Formaliteit Bij de dames in B was de partij tus sen Annette van der Mey en Tine Langeveld na de eerste set be slist. Beide speelsters hadden in die reeks kansen op de winst. Ti ne Langeveld slaagde er niet in het ene verkregen setpoint te be nutten, Annette van der Mey sloeg bij haar achtste setpoint toe 7—6. De tweede set was een formaliteit: 6—0. In de herenenkel C maakte Mare Mellema zijn plaatsing als eerste volledig waar door Ed Hedeman, vorige week nog finalist in Ryns- burg, met slechts twee games in de zak naar huis te sturen: 6-1, 6—1. Bij de dames slaagde Karin Roosendaal er voor de eerste maal dit seizoen niet in zich voor de eindstrijd te plaatsen. Verant woordelijk hiervoor was Ellen Winkel, die een 5-3 achterstand in de eerste set goedmaakte, en vervolgens negen games op rij maakte: 7-5, 6-0. Patricia Lafay en Margot van Overloop speel den zich een ronde verder via winst op respectievelijk Pat Hey- ligers en Hetty Bosch. Bij de da mesveteranen zijn de twee Ana listes bekend. Joly Drok plaatste zich voor de eindstrijd dankzij een overwinning op Jüliette Grimbergen (6-4, 6-1), Truus Töpjann deed dat door W. Wes terhout met 7-6,6-1 te kloppen. ARNOLD VAN DER CAPELLEN. LEIDEN Het damesteam van de Leidse softbalvereniging Volle Bak kreeg gisteravond een flink pak slaag van het Haagse Wester kwartier 3. Slechts in de derde innings leek het er even op dat de Leidse ploeg de schade be perkt zou kunnen houden. Niets was minder waar. Westerkwar tier kwam met een 22-7 over winning over de eindstreep. LEIDEN - Vele oud-LFC-ers be groetten elkaar gisteravond op de Boshuizerkade, waar de 75- jarige voetbalvereniging een geslaagde reünie hield. Het be gon al op het veld. Oud-LFC had zich verenigd voor een jubi leumwedstrijd tegen het Leidse elftal. De 'selectie' van Jan Rof- fens (uiteraard een oud-trainer van de Kanaries) moest met een krappe 3-2 nederlaag het on derspit delven. Op de foto beide teams, verzameld rond Willem Taffijn die al 65 jaar lid is van LFC. Hij verrichte gisteravond nog de aftrap van het duel. Na die tijd trokken de aanwezigen, waaronder ook de oud-voorzit ters van LFC, naar de kantine. Daar herleefde tot in de kleine uurtjes 'die goeie ouwe tijd'. Rake trap Oegstgeestse wethouder. LEIDEN - De Oegstgeestse wet houder Thorn trapt welgemikt het clubhuis van Oegstgeest open. Hij maakte op die manier de weg vrij voor de belangstel lenden die het resultaat van een grondige opknapbeurt met een goedkeurend oog kwamen opne men. Na het vertrek van UDO ging aan het eind van de vorige competitie clubhuis en kleedka mers op sportpark De Voscuyl tegen de vlakte en trok het 'ver loste' Oegstgeest in de zomer- pauze een geheel eigen onderko men op. Carl Lewis nam de gelegenheid te baat weer eens op de sprint te schitteren. Was hij twee dagen eerder tijdens het in hoger aan zien staande gala in het stadion Letzigrund van Zurich onge naakbaar als verspringer (8.58 meter), in West-Berlijn noteerde hij met een rugwind van 1,2 me ter per seconde 10.08 seconden. Calvin Smith, die in Zürich de snelste was, moest vier-honderd- ste seconde toegeven. In hun on derlinge wedstrijdenreeks is de stand nu 2—2. Spannender nog uias het sprintnummer bij de da mes. De Jamaicaanse Merlene Ottey (11,14) kon zich met moeite Angela Taylor uit Canada (11.17) en Diane Williams (11.18) uit de Verenigde Staten van het ranke lijf houden. van Boedapest voor de beste prestatie gezorgd. Met 8.08 meter won de Tsjechoslowaak het ver springen. Mazur had bij zijn win nende sprong lichte rugwind. Mazur is bezig aan een uitste kend seizoen. Tijdens de natio nale kampioenschappen bracht hij het Tsjechoslowaakse record op de 100 meter op 10,35 secon den en eindigde hij bij het ver springen als tweede met 7,98 me ter. Na de eerste dag van de lan- denwedstrijd leidt Tsjechoslo- wakije bij de heren met 58 tegen 48 en bij de dames met 46 tegen 38. Van de technische nummers was het speerwerpen een hoogte punt. De Amerikaan Bob Roggy prikte bij zijn vijfde poging de speer 93,52 meter ver in het gras. In de eerste ronde had Roggy al een afstand van 90,06 meter be reikt. De Westduitse estafette ploeg was na veertien jaar snel genoeg om een-honderdste se conde van het nationale record op de 4 x 100 meter af te knabbe len. Zirkelbach, Haas, Klein en Skamrahl noteerden 38,75. Het was niet voldoende voor de zege, die door vier Amerikanen werd weggeplukt (38,23). Coe Sebastiaan Coe heeft tijdens inter nationale atletiekwedstrijden in Londen de 800 meter gewonnen in 1 minuut 45,29 seconden. Twee dagen na zijn triomf in Zü rich (1.44,48) was Coe zijn land genoot Gary Cook vier tiende se conde te snel af. De Britse atleet Steve Cram won de 1000 meter in 2.17,99. De overwinning op de 2 mijl ging naar David Moorcroft in 8.16,75. De Nieuwzeelander John Walker zegevierde op de mijl in 3.55.69. Carl Lewis. Het hoogspringen was voor de Amerikaan Williams met 2,24 meter en de beste sprong met de polsstok werd gemaakt door Bil ly Olsen. Deze Amerikaan over meesterde de 5,50 meter. Kiev Ljoedmilla Kondratijeva heeft tij dens de nationale titelstrijd van de Sowjet-Unie in Kiev de 100 meter gelopen in 11.28 seconden. Bij de heren ging de titel naar Andrej Prokofijev in 10,33. De hordensprint leverde by de da mes een overwinning op voor Maria Mertsjoek in 12,87. Noenoe Abatjidze stootte de kogel het verst: 21,20 meter Boedapest Zdenek Mazur heeft op de eerste dag van de landenatletiekwed- strijd tussen Hongarije en Tsje- choslowakije in het NEP-stadion RIJPWETERING - Alphense Boys en FC Lisse (zo) staan mor genmiddag in de finale van het ROAC-zomertoernooi. Gister avond schakelden de Alphena- ren in de eerste ronde van het toernooi Lugdunum uit, door na een 3-3 eindstand de strafschop pen beter te nemen. Lisse stuur de de gastvereniging in het laat ste half uur van de wedstrijd met 4-1 naar de strijd om de derde en vierde plaats. Alphense Boys kwam tegen Lug dunum binnen twintig minuten met 3-0 voor. De Leidse forma tie had in die fase een veldover- wicht, maar kampt in de verdedi ging nog met organisatorische problemen. Drie Alphense coun ters werden als gevolg daarvan door achtereenvolgens Frank Bakker, Kees van Vliet en Stef Asbai doeltreffend afgerond. Aanvallend draaide het bij Lug dunum wel goed, waardoor dankzij Frans Sjardijn en Koos Bekooy met een 3-2 achterstand aan de tweede helft kon worden begonnen. Henri van der Wey- den egaliseerde in dat speldeel de stand. De beste kansen waren nadien nog voor Alphense Boys, dat zich echter pas vanaf de elf- meterstip de finale-plaats veilig stelde. Lisse deed het in de andere wed strijd tegen ROAC alleen het laatste half uur goed. Bij rust stond de formatie van Jan Faas met 1—0 achter. Conditioneel bleven de Rippers uiteindelijk ver achter bij de Lissese ploeg, die door doelpunten van Wim van Beek, Mart Meyland en Wil lem Bockaert (2x) zich toegang verschafte tot de finale. UVS moet in een soortgelijk toer nooi bij het Amsterdamse DCG genoegen nemen met een plaats in het duel om de troostprijzen. De Leidenaren verloren van Haarlem C met 3—2. Sam Erades en Aad Neuteboom werkten een 2—0 achterstand weg. Daarna wisselende kansen voor beide teams. Een misverstandje in de UVS-defensie, enkele minuten voor tijd, betekende het winnen de Haarlemse doelpunt. Morgen speelt UVS tegen Telstar C, dat in het tweede duel van gister avond door gastheer DCG met 3—2 werd bedwongen. Blauw Zwart staat m de finale van het toernooi bij Wilhelmus, na een 3-1 zege op die Voorburgse vereniging. DHC is morgen de tegenstander, dat HMSH geen enkele kans liet: 7-3. De Asopos de Vliet-roeiers Bart Luzem deel uitmaken van Oranje' van Koos Lubbe goed. Op accep tabele afstand achter de Italia nen werd een tweede plaats be reikt. Voldoende, vond de Roei- bond al of niet na advies van de T.A.C., en daarmee werd de vast- houdenheid en het doorzettings vermogen van het Asopos-drietal beloond. Ironisch genoeg redde het viertal, dat zich eigenlijk te goed vond voor de acht en nogal hooghartig ie Bruyn (l) en Frans van der Steen, acht. door het roeileven ging, het niet dat zal met spijt terugzien naar het moment, waarop het de oor spronkelijke acht heeft laten stuklopen. De vier zonder stuurman was de enige ploeg, die afviel, want de Roeibond gaf wel het voordeel van de twijfel aan skiffeur Emke en de dubbeltwee Paulssen-Ap- peldoorn. Zo maken, na een trai- die op het wereldkamvioenschav in (Foto: Steven vut Groningen). ningskamp in Samsee, de zesde- jaars roeiers Bart de Bruyn en Frans van der Steen in Luzern hun WK-debuut. Net op tijd, want een nieuwe teleurstelling van dat formaat had hen wellicht doen besluiten het roeien voor gezien te houden. Lex Kwee van Njord is als stuurman voor de acht aangetrokken. JAN KLERKS LEIDEN - Op het tennistoernooi van Leidse Hout werden in het herenenkelspel B drie geplaatste spelers uitgeschakeld. Voor de grootste verrassing zorgde Bob van Overbeeke, die de als eerste geplaatste en drievoudig toer- nooiwinnaar Hans Tönjann, de weg versperde naar de halve fi nales. Van Overbeeke leek naar een simpele overwinning op weg te zijn, nam een 6-3, 4-1 voor sprong, maar werd op dat mo ment door zijn forehand in de steek gelaten. Tönjann profiteer de daarvan, kwam met 5—4 voor, en produceerde toen een aantal onbegrijpelijke missers voor een speler van zijn niveau. Van Over beeke trok vervolgens de set en de partij naar zich toe en verover de daarmee tegelijk een aantal kostbare punten voor het Match- circuit. De tweede geplaatste speler, die zijn Waterloo vond, was de als derde genoteerde Frans Grimbergen. Hij won nog wel de afgebroken partij tegen Robbert-Jan van der Feen met 6-4 in de derde set, maar had een ronde later tegen Freek van der Capellen geen schijn van kans. Freek van der Capellen, die zich met zijn sterke spel in het rijtje kanshebbers voor de eind zege schaarde, won met 6-2,

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 12