Honkbalteam onderuit Eric v.d. Vleuten wint 'tussendoortje' Hinault en bond bepraten "geschil Tönjann baas over Van Duinen Geert oplossing zaak-Kamphues Oranje faalt tegen SuUivans en Tokio COVS wil vinger in de pap VS-titel voor Caulkins LFC haalt uit tegen VTL: 4-1 VRIJDAG 20 AUGUSTUS 1982 j LIMOGES - De federatie van Franse beroepswielrenners (UNCP) en vooral het promi nentste lid Bernard Hinault, en de Franse wielerbond zijn giste ren iets naar elkaar 'toegefietst'. Een oplossing voor het menings verschil, ontstaan door de onver wachte dopingcontrole bij het criterium van Callac op 27 juli, is echter nog niet gevonden. Hi nault en vier andere renners meldden zich in Callac niet voor de dopingcontrole, die onver wacht werd uitgevoerd en de Franse bond paste daarna het do- pingreglement volgens de letter van de wet toe, een boete voor ieder van 1300 gulden en een maand schorsing voorwaarde lijk. De renners dreigden daarop zich niet beschikbaar te stellen voor de wereldkampioenschappen in Engeland en zegden ook niet te zullen starten in de selectie- en trainingswedstrijden. Het laatste dreigement is voorlopig van de baan. Na een gesprek van drie uur tussen het bestuur van de UNCP en de leiders van de wie lerbond voor het begin van de Ronde van Limousin, maakte Andre Chalmel, voorzitter van de UNCP bekend, dat de gestraften normaal zullen starten in de Ron de van Limousin, Parijs-Bour- ges en de grote prijs van Plouay. Over deelneming aan het wereld kampioenschap op de weg is echter nog geen ander standpunt ingenomen door de renners. Voor 24 augustus zullen zij ech ter definitief een beslissing moe ten nemen, want op dit dag zal Lucien Bailly, ploegleider in de wegwedstrijd, zijn definitieve keuze voor Brighton bekend ma ken. West-Duitsland Pas in de vierde etappe van de ron de van West-Duitsland kwamen de Westduitse professionals voor eigen publiek goed voor de dag. Henry Rinklin won de 163 kilo meter lange etappe van Pforz heim naar Homburg. Zijn land genoot Hans Hindelang, met Rinklin en de Australiër Wayne Hildred deel uitmakend van een kopgroep van drie renners, werd tweede. De Belg Guido van Cal- ster, die de spurt won van het ruim elf minuten later arriveren de peloton, kreeg de gele-leiders- trui wat steviger om de schou ders. Via de tijdsvergoeding van vier seconden voor zijn vierde plaats nam de Belg voor het eer ste afstand van ijn landgenoot Ronny van Holen. Invaller pakt derde Nederlandse titel ROTTERDAM (ANP) - Voor Eric van der Vleuten is het 35ste CHIO van Rotterdam niet meer dan een tussendoortje. Aanvankelijk zou de negentien-jarige Brabander helemaal niet in het Kralingse Bos verschijnen. Pas nadat Van der Vleuten het afgelopen week einde in Wolfsburg de Europese titel voor ruiters en amazones tot en met 21 jaar greep kreeg hij een invitatie om alsnog in actie te komen. De Duitser Peter Luther stijlvol in actie. Hij won met z'n paard Livius de tweede kwalificatiewedstrijd voor de Grote Prijs van Rotterdam VELSEN (GPD) - De procedurekwestie tussen Dé Stoop, de voormalige voorzitter van het geliqui deerde FC Amsterdam, en Telstar rond de speelge rechtigdheid van Ton Kamphues is tijdens het be raad van het bestuur Betaald Voetbal gisteren in Zeist geen stap nader tot een oplossing gekomen. De heren konden de knoop niet ontwarren en advi seerden het Telstar-bestuur als volgt: „Stel Kam phues komende zaterdag in de uitwedstrijd tegen FC VW op, maar bedenk daarbij wel dat eventuele financiële consequenties daarvan geheel voor uw re kening komen". Voorzitter Jos de Waard van de Velsense stichting: „Onze eerste reactie op deze vreemde uitspraak is, dat we Kamphues niét opstellen. We passen ervoor financiële risico's te lopen". Vandaag is er in Zeist een gesprek tussen de bond en een delegatie van Telstar, waarbij een toelichting op het advies wordt gegeven. Wél is het aanbod gedaan opnieuw te bemiddelen tussen Stoop en Telstar, wat zou betekenen dat dan het beginstadium weer is be reikt. Zaterdagmiddag komt het bestuur van Telstar bijeen om zich te beraden op wat er een dag tevoren in Zeist is besproken en of Kamphues wel dan niet in Venlo van de partij kan zijn. „Dinsdag belden de organisatoren me pas op", aldus Van der Vleu ten. „Ik heb toegezegd maar om dat ik in Eindhoven in de stal ook het een en ander te doen heb kon ik de eerste dagen met Expo Visar alleen maar in het ope ningsnummer rijden". Gisteren leverde het dagelijkse overstapje uit Brabant Van der Vleuten zelfs een eerste prijs van 1500 gulden op. Daarmee zorgde hij voor de derde Nederlandse over winning in twee dagen. Eric van der Vleuten vestigde al als zeventien-jarige de aandacht op zich. Toen werd hij in Nunspeet met Napoleon nationaal jeugd kampioen. Een jaar later prolon geerde Van der Vleuten deze titel in Amsterdam. Sinds drie maan den krijgt hij in Moergestel les van professional Henk Nooren. „Door tussenkomst van mijn sponsor, kon Expo Visar van Nooren worden gekocht. Nooren had er nog maar één keer, in Venlo, mee gereden Het is een negen-jarige Engelse volbloed Maar omdat Expo Visar veel temperament heeft en niet zo heel gemakkelijk is te rijden, be sloot ik meteen een middag in de week bij Nooren te lessen. En ik moet zeggen: het klikt nu goed met Expo Visar". Door een ande re factor werd het Van der Vleu ten financieel gemakkelijker ge maakt les te nemen bij Nooren. „Ik mocht van het Leo van der Karfonds stage lopen bij Alwin Schockemöhle. Het leek me ech ter praktischer naar Nooren te gaan. Op mijn verzoek is dat toen gewijzigd". Het gaat Van der Vleuten iets te ver het behalen van de Europese titel in de categorie Young Ri ders" volledig op rekening van het bij Nooren geleerde te schrij ven. „Natuurlijk heeft Henk wel zijn steentje bijgedragen", aldus Van der Vleuten, „maar de twaalf jaar, die ik bij André Hey- HAARLEM - Het is moeilijk, soms zelfs vrijwel ondoenlijk, de gedachtengang van honk- balcoaches te volgen. Gistermiddag was het niet anders bij de wedstrijd Nederland - SuUivans (6-18) in de Haarlemse honkbalweek. Nederland vocht voor zijn laatste kans de finale, tegen de Verenigde Staten te bereiken en dat doel stond het coachduo Herke- meij-Stoeckel voor ogen. Dat ten minste werd de afgelopen dagen door het tweetal herhaaldelijk verteld. tigers in Asten heb gereten, vlak je met zo maar uit". In de herfst van het vorig jaar kwam Van der Vleuten negatief in het nieuws Hu kreeg toen aanvankelgk een startverbod van een half jaar opgelegd, waar van vier maanden voorwaarde lijk, wegens mishandeling van het Paard Osins tijdens een con cours in zijn woonplaats Mierlo. In hoger beroep is dat vonnis echter vernietigd. Van der Vleu ten daar over: „Ik had me op een gegeven moment met drie paar den geplaatst voor de barrage Op het voorterrein moest ik toen als een gek van het ene op het andere paard springen. Osins weigerde daarbu en ik gebruikte mijn zweep als straf Dat werd als mishandeling opgevat en doorgegeven aan de NHS". De toekomst in de hippische we reld staat Van der Vleuten nog niet helemaal helder voor ogen. „Het leiden van een manegebe- drijf zie ik niet zo zitten". Nederland en West-Duitsland heb ben de eerste prijzen in de zes tot nu toe gehouden springrubrie- ken van het CHIO eerlgk ver deeld. Gisteren leidde wereld kampioen Norbert Koof zijn Sir het handigst in een minuut over de hindernissen van het speel uw spel-parkoers. Tot slot herhaalde Peter Luther met Livius in de tweede kwalificaticwedstnjd voor de grote prijs van zondag zijn prestatie van woensdag avond in de eerste uitgave. In de lastige opgave van de eerste twee dagen wisten alleen Luther en het Franse talent Laurens Elias met Guenour de barrage te ha len. Luther bleef wederom fout loos, Elias staakte zijn pogmgen nadat hij op de dubbelsprong acht strafpunten op had gelopen. In zo'n geval ligt het dus voor de hand in het beslissende treffen de verdediging toe te vertrouwen aan de sterkste man, die op dat moment beschikbaar is. Niets daarvan echter. In de ontmoe ting tegen de SuUivans werd vol kerijk noch Hijzelendoorn de heuvel opgestuurd, maar Wim van de Heuvel. Wim had beter van de heuvel kun nen blijven. Hij stond ongeïnspi reerd te ballen en stond zeker niet als een echte honkballer te werpen. Vier innings werd de man van Sparta door het coach duo gehandhaafd. In die tijd had hij geen enkele tegenstander op drie-slag naar de kant kunnen DEN HAAG (ANP) - De cen trale organisatie van voetbal scheidsrechters wacht met spanning de 28ste augustus af. Die zaterdagavond in Den Haag zal KNVB-voorzitter Van Marle reageren op de tien stellingen, die de COVS ter gelegenheid van het vijf tig-jarig bestaan heeft gelan ceerd. In die "tien geboden" heeft de voorheen zo in zich zelf gekeerde scheidsrech- tersorganisatie de kernpun ten voor het beleid in de ko mende jaren ontvouwd. De COVS wil zich meer als be langenorganisatie, zeg maar vakbond, ontpoppen. Al noemt voorzitter Jaap Bax dat onmiddellijk een te zware term voor een club van elf duizend arbiters van wie het merendeel louter voor de lol fluit. In de COVS is negentig procent van het vaderlandse scheidsrechterskorps georga niseerd. Naar de mening van de COVS wordt de stem van de scheidsrechter in de één mil joen leden tellende KNVB onvoldoende gehoord. "De COVS wil zetels in de diverse voetbalorganen. Scheids rechters hebben al in veel be sturen zitting. Zij vertegen woordigen dan evenwel niet de COVS, maar de voetbal verenigingen" aldus Bax. krijgen, maar hij was wel gepas seerd door vijf honkslagen waar bij twee homeruns. Twintig Sullivans kreeg van de Heuvel tegenover zich. Twintig Amerikanen, die beslist niet in topvorm waren en die ook honk bal speelden met de pet op één oor. Op het moment dat Van de Heuvel helemaal dreigde weg te zakken, brak bij de coach het licht door. Eric de Vries kreeg de taak tegen de grinnikende Sulli vans de defensie te leiden. De Vries wachtten twee honksla gen en hij gaf een vrije loop weg. Na drie tegenstanders mocht hij zijn jack weer aantrekken. Eddy Tromp, de aangewezen slagman, op de tribunes ook wel de afge wezen slagman genoemd, werd de derde werper. Hij beëindigde de rampzalige vijfde slagbeurt, maar de score was opgelopen tot 7-0 voor de Amerikaanse semi- profs. In de gelijkmakende beurt veerde Nederland plotseling op, ook al omdat Sullivans verre van se rieus met hun honkbalklus bezig waren. Slagen van Gerard Blac- quiere (met drie uit drie de beste slagman), Frank Bos en Charles Urbanus, gemengd met vrije lo pen voor Hennie Jenken, Jim Sieval, Thijs Vervaat en Eddy Tromp leverde vier punten op. Het hadden er meer kunnen zijn, indien Herkemeij de "spelende" Amerikanen niet schromelijk had onderschat. Hij stuurde Jen ken op het derde honk door, waarna de aanvoerder op de thuisplaat werd uitgetikt. Het bleek niet voldoende. Ook in de eerste wedstrijd van het troosttoernooi, tussen Nederland en Tokio (6-10), faalde het Neder lands coach-duo. Als openings werper werd, normaal overigens, de Hagenaar Bart Volkerijk naar de heuvel gedirigeerd. Bekend is aat Volkerijk steeds in de vijfde innings moeilijkheden krijgt. Hij wierp in de nationale competitie bijna geen volledige wedstrijd. Dat impliceert dat hij dan het beste opgevolgd kan worden. Die tweede werper moet dan wel gereed zijn. Toen Volkerijk ge woon aan zijn vijfde beurt begon, bleef Stoeckel in gebreke maat regelen te treffen. Volkerijk kreeg inderdaad zijn inzinking, zag een home-run van Matsumo- to over het hek gaan, gevolgd door honkslagen van Kawabe, Goto, Tayuma en Hayashi goed voor vijf runs. Toen pas greep Stoeckel in. Volkerijk werd vervangen door een, naar later bleek, onvoldoen de opgewarmde Haage, waar door deze bij uitstek geschikte relief-pitcher de zaak niet aan kon. De achterstand die Oranje daardoor op liep (1-6) was on overbrugbaar. De ploeg ontwikkelde echter aan slag toch nog een geweldige aan valsdrift. Vooral Nichols-speler Marcel Joost maakte furore. Drie keer sloeg hij de bal voor een ho merun over de hekken. Een fraaie voortzetting van de mid dag, toen hij tegen de Sullivans ook een bal voor een volle ronde had weggeslagen. Vier home runs op een wedstrijddag, een prestatie die ook internationaal- uniek genoemd mag worden. Ook Charles Urbanus en Robert Knol hamerden de bal nog eens over het hek van het Pim Muiier- stadion, zodat de zes Nederland se punten uit home-runs tot stand kwamen. Knol had name lijk bij zijn klap een man aan boord. Het mocht niet baten. De klap was reeds eerder gevallen, in het nadeel van Nederland. Voor de tweede keer was Neder land verslagen door Tokio. Thijs Vervaat is te laat op het tweede honk en gaat uit in de strijd van Oranje tegen Sullivans INDIANAPOLIS (ANP) - Tracy Caulkins heeft woensdag tijdens de wedstrijden om de Amerikaanse zwemkampioenschappen haar veer tigste nationale titel veroverd. De zwemster die vier jaar geleden bij het WK-toernooi in West-Berlijn vijf keer goud behaalde maar deze maand in Guayaquil niet op de hoogste trede van het ereplatform kwam, zege vierde in Indianapolis op de 200 meter rugslag. Caulkins noteerde 2.15,53. De 100 meter vrije slag voor heren leverde een overwinning op voor Rowdey Gaines in 50.27. Alleen op de 800 meter vrije slag sneuvelde een Amerikaans record. Twee weken na de voor de Amerikanen teleurstellend verlopen wereldtitel strijd bleven de prestaties in Indianapolis opnieuw onder de maat. Het enige record kwam op naam van Anthony Corbiesiero (7.58,50), die daarmee zijn eerste nationale titel incasseerde. Wereldkampioene Annemarie Verstappen heeft bij de strijd om de open Franse zwemkampioenschappen in Megeve twee overwinningen ge boekt. Op de 100 meter vlinderslag won de Brabantse zwemster in 1.02,16. Ook de 50 meter vrij werd door Verstappen op haar naam ge schreven: 26,40 seconden. LEIDEN - Ondanks het verlies te gen Nancy Toole tijdens het ten nistoernooi van Leidse Hout heeft Henny Fehling zich ge plaatst voor het Match-Masters toernooi. In een incidentrijke wedstrijd kon Henny Fehling de angst om te verliezen niet van zich afzetten en kon het vaste spelletje van Nancy Toole niet ontregelen. In de derde set wist ze nog wel een 5-3 achterstand weg te werken, maar kwam in de tie break tekort: 7-4. Ook in B verraste Rose-Marie Ver- degaal met een overwinning op Maureen Meyer. In tegenstelling tot voorafgaande duels, die steeds na een lange derde set in het voordeel van Maureen Meyer eindigde, kwam de Unicum speelster ditmaal conditie tekort: 5-6, 6-0, 6-2. De vele gemaakte trainingsuren van Petra Wessels rendeerde tegen de Leidse Hout speelster Ellen de Groot: 6-1, 7-6. Annette van der Mey, team genote van Ellen de Groot, be reikte wel de volgende ronde via een 6-3, 6-3 overwinning op Marijke Outshoorn. In het herenenkel B had de als eer ste geplaatste Hans Tönjann alle moeite tegen Sjoerd van Duinen, die bewees, dat hij terecht door de toernooi-organisatie niet in C is toegelaten: 4-6, 6-4, 6-3 Har Meyer speelde een uitstekende partu tegen hardhittcr Bob van Overbceke. Bu een 5-2 voor sprong in de eerste set besloten beide spelers nieuwe ballen te nemen en dat betekende de on dergang van Meyer. Hij wist geen raad met de vier setpoints, die hij nog kreeg, en verloor de set met 7-5. Ook in de tweede FFDOUÜ +O366e£l07£M' 102. IS IEMPiMP EMÊ VAUQË &D. set nam Meyer een voorsprong. Ook 4-1 bleek een niet voldoen de marge voor de Unicum-spe ler: 6-4. Herman van der Capel- len trof een zeer gemotiveerde Anne Jan van der Meer tegen over zich: 4-6, 6-3, 6-3 In het herendubbelspel presen teerde Har Walenkamp zich op B-niveau Voor deze gelegenheid ontdeed hij zich van vaste part ner Dennis van de Water en trok Henny Koemans aan Deze com binatie wist in twee sets van Leo Links en Jan Homan te winnen 6-3, 7-5. In de herenenkel C is de eerste hal ve finalist bekend Na de zware pot tegen Lodewijk Kallenberg van eergisteren, had Olav ten Bosch het in de kwartfinale ge makkelijker tegen L. Klomp: 6-2, 6-3. Bij de dames plaatste Karin Roosendaal zich bu de laatste vier dankzij oen overwin ning op Dons Knott: 6-4, 6-4. Bu de veteranen deed Truus Tönjann hetzelfde door Carolien Beker met 7-5, 7-5 terug te wij- LEIDEN - LFC haalde gisteravond in een oefenduel uit tegen vier deklasser VTL 4-1. Voor de pau ze kon VTL het nog aardig bube- nen, maar na rust toonde LFC zich oppermachtig. Voor de pau ze scoorde Arend van Rossum tweemaal voor LFC Steef Pattia- pon doelpuntte tegen. In het tweede part maakten Cees de Roode en uitblinker Jan Krom w\jk er 4-1 van. Meerburg speelde geluk tegen PDK 1-1. Ger van der Werf scoorde voor Meerburg. Hillegom won dankzij treffers van Arnold van Kesteren en Peter Berg met I vu Heerenniwkt uit Amsterdam. Concordia Hillegom ging met 0-2 onderuit tegen UVSV uit Uit hoorn.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 9