c Conflict gesust rond militairen RPF: veizorgingsstaat weg Zeven dagen voor rechtszaak Koos H. Verdachte drievoudige moord in hoger beroep Partijen laconiek na kritiek op programma Na gesprek over ontslagleeftijd VanAgt: maatregelen tegen Israël zinloos Eenmalige uitkering echte minima Project op de tocht van ex-gedetineerden VRIJDAG 20 AUGUSTUS 1982 Binnenland DEN HAAG (ANP) - Het ge rechtshof in Den Haag begint maandag 6 september met de be handeling van de zaak Koos H. in hoger beroep. De president van het hof, mr. P.A. Roggen, liet gis teren tijdens de laatste "vormzit- ting" in deze zaak weten dat het hof in totaal zeven dagen voor het proces heeft uitgetrokken. In november van het vorig jaar ver oordeelde de Haagse rechtbank de Hagenaar tot levenslange ge vangenisstraf wegens moord op drie meisjes. Het hof begint de zesde september met het horen van de getuigen. De donderdag daarop en eventu eel ook nog op 13 en 16 septem ber zullen deze verhoren worden voortgezet. Het requisitoir van de procureur-generaal wordt de twintigste uitgesproken. De raadsman van Koos, de Amster damse advocaat mr. Van Aspe- ren, krijgt een week later de gele genheid om zijn pleidooi te hou den. De 30ste september is uitge trokken als reservedag. De uit spraak van het hof kan dan begin oktober tegemoet worden ge zien. Nader onderzoek Tijdens de zitting van gisteren bracht mr. Van Asperen naar vo ren dat het openbaar ministerie aan een aantal verzoeken van zijn kant voorbij was gegaan. Hij verzocht het hof daarom bij de rechter-commissaris aan te drin gen op een nader onderzoek naar de handelingen van een kennis van Koos op de dag van de moord op het Wassenaarse meis je Edith Post. Een getuige heeft inmiddels na een foto-confronta tie verklaard dat deze kennis lijkt op de man die hij de bewus te dag in de Wassenaarse duinen heeft zien rondscharrelen. Op dit verzoek ging het hof echter niet in, omdat dit tot "onevenre dig grote en daarom onaanvaard bare vertraging van de rechts gang" zou leiden, aldus mr. Rog gen. De man zal nu alleen als ge tuige worden verhoord. De raadsman beklaagde zich ook tevergeefs over het feit dat de rechter-commissaris weigert be paalde stukken over een straf zaak tegen een vriend van Koos bij het dossier te voegen. Het gaat hier om de onder meer we gens mishandeling van een meis je tot vele jaren gevangenisstraf veroordeelde Freddy de B., die voor de rechtbank een zeer be lastende verklaring voor zijn vriend heeft afgelegd. Volgens mr. Van Asperen heeft Freddy echter boter op zijn hoofd en zou het voor het hof be langrijk zijn geweest om daarvan kennis te nemen. Het hof liet echter weten met allerlei onder handse transacties met de rech ter-commissaris te kunnen be ginnen. Wurgsporen De Haagse portier werd in novem ber vorig jaar veroordeeld we gens moord op drie meisjes en een aantal berovingen. Op 15 mei 1979 werd de 12-jarige scholiere Tialda Visser uit Den Haag levenloos aangetroffen in de Laakhaven. De hals van het meisje vertoonde wurgsporen. Ze werd sinds 11 mei na school tijd vermist. De 18-jarige Emy den Boer ver dween op 3 april 1980, toen ze vanuit haar woonplaats Schie dam op weg was naar de acade mie voor lichamelijke opvoeding in Den Haag. toen zij enige tijd later in de Brabantse bossen werd gevonden bleek ze om het leven te zijn gebracht met twee pistoolschoten. Op 2 oktober van hetzelfde jaar werd de 11-jarige Edith Post uit Wassenaar gewurgd gevonden in de duinen bij haar woonplaats. Een dag later hield de Haagse re cherche Koos H. aan. Bij hem thuis werden enkele bewijsstuk ken gevonden. DEN HAAG (GPD) - De vier grote politieke partijen reageren nogal laconiek op het vernietigende oordeel dat ambtenaren van het ministerie van financiën gisteren over hun verkiezingsprogram ma's hebben geveld. CDA en WD wijzen erop dat de econo mische verslechtering de pro gramma's kennelijk alweer heeft achterhaald, terwijl PvdA en D'66 zeggen dat te veel door een ambtelijke bril naar hun politie ke plannen is gekeken. In hun financiële analyse schrijven de ambtenaren dat de politieke partijen in het voorgenomen be- DEN HAAG - De belangenverenigingen van militairen hebben gisteren een maand uit stel bedongen in het overleg met staatssecretaris Van Houwelingen over een verhoging van de ontslagleeftüd. Eerder toonden de organisaties zich woedend over het feit dat Van Houwelingen de leeftijdverhoging op korte termijn zou willen doordrukken. Binnen de krijgsmacht bestaan grote bezwaren tegen de voorne mens van de bewindsman. Deze wil de ontslagleeftijd bij de mari ne (nu J50 jaar) eerst optrekken tot 55 jaar en later tot 58 jaar. Bij de land- en luchtmacht zouden de militairen eveneens op 58-jari- ge leeftijd de dienst gaan verla ten (is nu 55 jaar). De grootste verontwaardiging heerst onder het marineperso neel. Daar klonken de afgelopen dagen pleidooien voor protestac ties, zoals een demonstratieve ankering voor de kust van Sche- veningen. Het uitstel in het over leg tussen staatssecretaris en be langenorganisaties heeft de ge moederen intussen wat bekoeld. Hoewel de bonden van personeel bij marine, land- en luchtmacht verschillend denken over de plannen van Van Houwelingen, hebben ze één lijn getrokken in hun protest tegen de procedure die de bewindsman heeft ge volgd. Unaniem maakten ze be zwaar tegen de haast waarmee hij het al jaren slepende onder werp nu ineens wilde afwerken. Eis Tijdens de periodieke vergadering met de staatssecretaris eisten de organisaties gistermiddag uitstel van bespreking van de plannen. Wanneer Van Houwelingen daar niet toe bereid zou zijn geweest, waren de personeelsvertegen- woordigers demonstratief uit het overleg opgestapt. Zover is het echter niet gekomen. De komende maand zullen de ver schillende organisaties van mili tairen hun standpunt bepalen. De verenigingen van marineper soneel en marine-officieren wil len, zo lijkt waarschijnlijk, de ontslagleeftijd op 50 jaar houden, gezien de zware arbeidsomstan digheden bij de zeemacht. Het personeel bij land- en lucht macht is wat meer verdeeld. Zo stelt de organisatie van onder officieren Ons Belang zich voor lopig op het standpunt dat de pensioenleeftijd bij die krijgs- DEN HAAG (ANP) - Premier en minister van buitenlandse zaken Van Agt vindt niet dat Neder land effectieve sancties zou kun nen nemen om Israël ervan te overtuigen dat dat land zich moet houden aan resoluties van de Veiligheidsraad van de Ver enigde Naties. Hij zei dit gisteren in een vergadering met de vaste commissie voor buitenlandse za ken van de Tweede Kamer. "Economische sancties, die Israël zou voelen, zijn niet mogelijk door het associatie-verdrag dat Nederland als lid-staat van de EG heeft met Israël, terwijl sanc ties op bijvoorbeeld cultureel ge bied geen enkele zin hebben. Een bezoek minder van het con certgebouworkest aan Tel Aviv zal het optreden van Israël in Li banon niet beïnvloeden. Tijdens de vorige gedachtenwisse- üng over het militair optreden WEERRAPPORTEN s M t X fc s i if 1 i 1 Amsterdam licht bew. 16 12 6 De Bilt licht bew. 18 10 2 Deelen half bew. 19 11 0 Eelde licht bew. 19 11 6 Eindhoven licht bew. 19 12 0 Den Helder regenbui 17 11 4 Rotterdam licht bew. 18 12 1 Twente zwaar bew. 19 10 03 Vlissingen 18 14 06 Zuid Limburg half bew. 20 12 0 Aberdeen 17 8 5 Athene onbewolkt 21 Barcelona z 23 Berlijn licht bew. 23 13 0 Bordeaux 25 13 3 Brussel licht bew. 20 11 0 Frankfort 23 13 0 Genève 28 17 08 Helsinki 18 12 18 Innsbruck 25 15 01 Klagenfurt 27 13 1 Kopenhagen 20 11 3 Lissabon licht bew. 28 17 0 Locamo 27 18 5 Londen onbewolkt 20 9 06 Luxemburg 18 11 0 Madrid 37 21 0 Mallorca zwaar bew. 30 20 0 München regen 25 13 02 Nice zwaar bew. 27 21 0 Oslo onbewolkt 19 6 0 21 12 0 half bew. 30 20 0 Split onbewolkt 30 18 0 Stockholm licht bew. 21 11 3 Wenen half bew. 29 16 1 Zurich regen 24 14 2 Casa blanca zwaar bew. 29 21 0 Las Palmas licht bew. 25 21 Tel-Aviv licht bew. 22 Tunis onbewolkt 33 20 0 van Israël in Libanon had de Ka mer een motie aangenomen van Ter Beek (PvdA) waarin werd ge vraagd om een onderzoek naar de mogelijkheid van Nederland se sancties. Van Agt herinnerde er gisteren wel aan dat Neder land voortdurend het Israëlische militair optreden heeft afge keurd, zowel in het kader van de Europese Politieke Samenwer king (EPS), als individueel als land. Een politiek die de goedkeuring van de kamercommissie kon wegdragen alhoewel verschil van mening bestond over de ma te van afkeuring. Ter Beek: "Is raël heeft tot nu toe geen enkele matiging in acht genomen en treedt op met bruut geweld. Een veroordeling van deze actie kan niet hard genoeg zijn". Een standpunt dat werd gedeeld door vertegenwoordigers van D'66, CPN en PPR. CDA. WD en SGP waren milder in hun oor deel. In antwoord op opmerkingen uit de commissie dat het Palestijnse probleem niet verdwenen is met het vertrek van de PLO uit Bei roet en dat Nederland ook bin nen EPS-kader de Palestijnen een politiek perspectief moet bieden, verklaarde Van Agt de mogelijkheid van een eigen Pale stijnse staat niet te willen uitslui ten. DC-8 blaast vliegtuigje politie omver SCHIPHOL (ANP) - Op de lucht- haven Schiphol is gistermiddag een eenmotorig vliegtuigje van de Rijkspolitie van de startbaan geblazen. Het toestel kwam op zijn kop te liggen en werd volle dig vernield: schade ruim 200.000 gulden. De piloot van het toestel bleef ongedeerd, aldus een politiewoordvoerder. Het rykspolitietoestel stond voor het maken van een surveillance- vlucht rond half vier op het punt van opstijgen. Hij moest daar echter wachten tot dat een DC-8 straalverkeersvlieg- tuig, dat voor zijn toestelletje stond, zou zijn opgestegen. Toen de DC-8 „vol gas" gaf werd het rijkspolitievliegtuig, ook mede als gevolg van een nogal straffe wind op de startbaan, volledig omver geblazen. machtonderdelen 55 jaar moet blijven. De grootste militaire or ganisatie, de christelijke ACOM, is niet mordicus tegen verhoging van de leeftijd, maar wil van vrij willigheid uitgaan. "Absurd" Woordvoerder Visser van de ACOM vindt de onrust bij de ma rine wel begrijpelijk, maar acht de acties waarover in de opwin ding is gesproken „absurd". Wanneer militairen op een derge lijke manier van hun ongenoe gen blijk geven is dat naar zijn mening „een grove inbreuk op onze democratische traditie". Staatssecretaris Van Houwelingen zei na afloop van het overleg te hopen dat hij de organisaties als nog kan overtuigen van de rede lijkheid van zijn argumenten (on der meer de geüjkstelling van burgers en militairen en een aan zienlijke besparing). Hij zei de mening van de organisaties zwaar te laten meewegen, maar liet eveneens weten dat er „niet veel wisselgeld" in zijn voorstel zit. Van Houwelingen betreurde de scherpe commentaren van de be langenverenigingen. „Ik ver wacht nog wel veel rumoer, maar zie geen reden me zorgen te ma ken over eventuele ongeoorloof de acties", zei hij. DEN HAAG (GPD) - De regering heeft in totaal 160 miljoen gulden uitgetrokken voor de eenmalige uitkering aan gezinnen en alleen staanden die van één minimum inkomen moeten leven. Vice- premier Terlouw (minister van economische zaken), die bij af wezigheid van premier Van Agt de ministerraad leidde, heeft dit gisteren na afloop van de minis terraad meegedeeld. De hoogte van de netto-uitkering bedraagt voor alleenstaanden 300 gulden, voor onvolledige ge zinnen 400 gulden en 450 gulden voor echtparen en samenwonen den. De uitkering moet een te grote achteruitgang voor de ech te minima voorkomen. Over de wijze waarop het bedrag kan worden verkregen zal de rege ring nog mededelingen doen als het wetsontwerp door het parle ment is goedgekeurd. De ministerraad heeft voorts in principe besloten dat ook voor kleine zelfstandigen die op een minimuminkomen zijn aangewe zen, een regeling wordt getrof fen. Dit voornemen werd door premier Van Agt al in juni mee gedeeld tijdens de regerings verklaring van het huidige kabi net. De kwestie is echter niet zo urgent, omdat pas na afloop van het boekjaar kan worden vastge steld wie voor een regeling in aanmerking komen. De minister raad heeft daarom nog geen be drag voor de zelfstandigen inge vuld. DEN HAAG (ANP) - Een stu dent die zich voor minder dan één studiejaar inschrijft, hoeft in het algemeen ook minder col legegeld te betalen. Wie in de loop van het jaar zijn studie staakt, kan een deel van het col legegeld terug krijgen. Dit geldt voor studenten zowel van het wetenschappelijk als van het hoger beroepsonderwijs. Deze wijziging blijkt uit het in- schrijvingsbesluit dat gisteren in het staatsblad is gepubli ceerd. Richard Schier van de belangenvereniging van marinepersoneel (links) probeert staatssecretaris van Houwe lingen rechtsuit te leggen waarom diens voorstellen voor een verhoging van de ontslagleefïijd voor militairen onaanvaardbaar zijn. Naast hem J. van Donk van dezelfde belangenvereniging en M.A. Zonneveld van het overleg centrum militaire belangenorganisaties. Schutting moet onfrisse ruzie beteugelen NIEUWVOSSEMEER (ANP) Tussen de achtertuintjes van twee eengezinswoningen in het Brabantse Nieuw-Vos- semeer staat sinds gisteren een houten schutting van 4,5 meter hoog en 4,5 meter lang. De gemeente plaatste deze af scheiding om een burenruzie te beteugelen. De gezinnen in de twee huurwoningen heb ben ruzie en het ene bestook te het andere het afgelopen jaar bij herhaling met mense lijke uitwerpselen. De enorme schutting moet een eind maken aan deze onfrisse vijandelijkheden. Om ver dere escalatie van de al ruim 25 jaar durende burenruzie te voorkomen, heeft de ge meente de eigen bouwveror dening opzij gezet, nadat bei de families niets bleken te voelen voor verhuizing. Geen geld voor voorlichting VENLO (ANP) - In de Maas bij Venlo is gistermorgen het stof felijk overschot gevonden van de 60-jarige P. Brouwers uit Venlo. Maandagavond werden de fiets van het slachtoffer en zijn kapotte bril al gevonden. Omdat de politie ernstig reke ning houdt met een misdrijf zou vanochtend sectie worden ver richt. Brouwers was lid van de PvdA- fractie in de Venlose raad, maar nam door spanningen binnen de fractie in april ontslag. DEN HAAG (GPD) - Een al zeven jaar met succes uitgevoerd voor lichtingsproject door ex-gedeti neerden wordt bedreigd met op heffing als er geen subsidie komt. Het ministerie van justitie, waar een aanvraag voor een jaar lijkse bijdrage van 250.000 gul den is ingediend, ziet het belang van het voorlichtingsproject in maar zegt geen geld te hebben- Een inmiddels gevormd comité van aanbeveling, met daarin en kele rechters en juristen, wil in een persoonlijk gesprek met de staatssecretaris van justitie Scheltema, proberen een oplos sing te zoeken. Door ziekte van Scheltema is dat gesprek uitge steld naar volgende week. Het project waar het omgaat is des tijds opgezet om vooroordelen over ex-gedetineerden weg te ne men. In de praktijk gaan vrijwil ligers die ooit in de gevangenis hebben gezeten, op scholen, vor mingscentra en soms ook bij po litieopleidingen vertellen hoe het leven in de gevangenis werkelijk is en welke ervaringen men heeft na het uitzitten van de straf. De ervaringen leren dat zowel de toegesprokenen als de vrijwilli gers (tot nog toe werkten 200 ex- gedetineerden mee) veel positie ve ervaringen opdoen met de voorlichtingsbijeenkomsten. De eerste groep omdat ze hun voor oordelen over „eens een dief al- tyd een dief' en „verwennerij ui de bak" aan de kant kunnen zet ten. De tweede groep omdat ze kunnen praten over hun negatie ve ervaringen en door het con tact met andere vrijwilligers ge- zamelijk andere initiatieven op zetten. Dat is van belang omdat ex-gedeti neerden vaak in een sociaal isole ment verkeren. In Groningen bij voorbeeld kwam het tot initiatie ven als het gezamelijk beheren van een fietsenstalling door ex- gedetineerden. Anderen zijn door het voorlichtingswerk in banen gerold die ze anders nooit hadden kunnen krijgen of had den gewild. Het project is tot nu toe gefinan cierd door het Koningin Julia- nanfonds die niet meer bijdraagt omdat het fonds in principe slechts startsubsdies verstrekt. Andere financiële bijdragen kwamen van de oprichters: de Coornhertliga, Humanitas, de Belangenvereniging Wetsover treders en enkele reclasserings- instellingen De vice-president van de Amster damse arrondissementsrecht bank mr.R. Blekxtoon zou het onverteerbaar vinden als het pro ject gestopt zou worden alleen omdat het ryk er geen geld voor vrij kan maken. „Ik vind dit werk van uitermate groot be lang", zei hij. leid onvoldoende ombuigingen en loonkostenbeperking hebben opgenomen om de overheidsfi nanciën weer gezond te maken. De ambtenaren concluderen dat de programma's van de vier gro te partijen geen basis kunnen zyn van goed kabinetsbeleid. Volgens CDA-lijsttrekker Van Agt blijkt uit de nota dat er nog „strengere omstandigheden" zijn opgetreden. Als er tegenval lers blijken te zijn moet er nog meer worden omgebogen en moeten de lonen nog meer gema tigd worden. Hij voegt daaraan toe dat op de rijksbegroting al zo veel is beknibbeld, dat bezuini gingen vooral uit de sociale ze kerheid moeten komen. Ook WD-kamerlid Rietkerk meent dat de nota van Financiën aangeeft dat de economische omstandigheden nog slechter zijn geworden. De WD is bij de opstelling van het verkiezings programma uitgegaan van cijfers die het ministerie van financiën zelf ter beschikking had gesteld Voor zover die cijfers nu te opti mistisch blijken te zyn. moet ver der worden omgebogen, aldus Rietkerk Overigens twijfelt hij aan de poli tieke haalbaarheid van de 35 tot 40 miljard gulden aan ombuigin gen die de ambtenaren nodig achten. Minister Terlouw (D'66, economi sche zaken) zegt: „Programma's van politieke partyen blyken na doorberekening altijd wel te fa len, wanneer zij worden bekeken door een ambtelyke bril". Hy stelt dat de cyfers waarvan de ambtenaren zijn uitgegaan, nog helemaal niet vaststaan. Zo staat in de nota dat het financierings tekort volgend jaar 10,5 procent van het nationaal inkomen zal zijn. Maar dat is afhankelyk van de begroting voor dat jaar en daar moet het kabinet volgende week nog een beslissing over ne- Pvd A-reken brein Kombrink merkt op dat de doelstellingen van de ambtenaren (bijvoorbeeld terugdringing van het financie ringstekort tot 4 procent) niet overeenstemmen met die van het PvdA-programma. De maats La ven van de ambtenaren acht hy niet geschikt voor een eerlyke beoordeling van het programma, omdat ze voorby gaan aan de kern van het beleid dat de PvdA voorstaat. Ze zyn geënt op het beleid zoals het nu wordt ge voerd. Kombrink acht de kritische noten van de ambtenaren niet geschikt voor publikatie. De analyse had binnen de muren van het depar tement (waar hij zelf tot voor kort staatssecretaris was) moe ten blyven, meent hy Te DM daar de anonieme opstellers er van niet aanspreekbaar zijn en de partyen geen gelegenheid hebben gehad zich te verdedi gen. Tegen Centrumpartij HILVERSUM (GPD) - Naar schatting honderd mensen heb ben gisteravond voor het om- roepkwartier in Hilversum gede monstreerd tegen de uitzending van de Centrumpartij, die op dat moment op de televisie ver scheen. De demonstratie had een rustig verloop. Demonstraties die afkomstig wa ren uit Amsterdam. Utrecht. Ny- megen. Amersfoort en Hilver sum. vertegenwoordigden een zestiental verenigingen, die zich bezighouden met de bestrijding van racisme en fascisme in Ne derland. LEIDEN De Reformatori sche Politieke Federatie (RPF) pleit voor en drasti sche beperking van het aan tal overheidstaken. Zij vindt dat de overheid met name in het maatschappelijk werk veel activiteiten kan afstoten. Meindert Leerling, lijsstrekker van de RPF. zei gisteren op een persconferentie by het begin van de verkiezings campagne in Den Haag dat zijn partij zal streven naar de afbraak van de verzorgings staat. Dat streven is niet inge geven door het feit dat een staat die de burger van de wieg tot het graf verzorgt on betaalbaar is geworden. Nee, de RPF wijst zo'n staat prin cipieel af. Zij wil dat de over heid zich van allerlei maat schappelijke terreinen terug trekt om de burgers zelf weer een grotere verantwoorde lijkheid te laten dragen Tegenover de 'heerszuchtige overheid' zoals die zich nu manifesteert stelt de RPF de 'waarborgstaat', waarin de overheid de burger uitslui tend een bestaansminimum garandeert. De politietaak van de overheid hoeft in de visie van de RPF niet te worden beperkt. Inte gendeel, de partij wil dat bij de komende bezuiningsron- den de politie geheel buiten schot blijft opdat het gevoel van onveiligheid dat veel burgers momenteel zou pla gen niet verder toeneemt. WD: lonen vrij De maatregelen uit het plan- Wagner om de diverse koppe lingen in de economie (lonen en uitkeringen) af te schaffen gaan WD-leider Nijpels te ver. Meer heil ziet hij in vrye loononderhandelingen tus sen werkgevers en werkne mers. Hij verwees naar de si tuatie in West-Duitsland waar de overheid een aantal jaren niet heeft ingegrepen maar waar de loonkostenstij ging toch minder is dan in Nederland. Nijpels zei gisteren voor de KRO-televisie dat als werk gevers en werknemers op dit gebied onverantwoorde be slissingen nemen, je niet an ders dan tot de conclusie kan komen dat dat zal leiden tot een totale ontkoppeling van lonen en uitkeringen "Ik vind dat zij zich drie keer moeten bedenken voordat zy dat soort stappen gaan onder nemen", aldus de lijsttrekker van de liberalen. De WD zal niet accepteren dat de tien CDA-loyalisten in een coalitie van CDA-WD na de komende verkiezingen com pleet afstand van zo'n kabi net zullen nemen, zei Nijpels. Hij vindt dat een CDA-minder- heid zich bij de meerderheid moet neerleggen als die meerderheid besluit met een regeerakkoord in te stem men. Als die minderheid dat niet doet, dan moet ze een ei gen partij vormen of uit de Kamer stappen, aldus de WD-voorman Nypels zei overigens een refe rendum over plaatsing van kruisraketten niet te willen uitsluiten. Het is de WD-lysttrekker ove rigens nog niet helemaal dui delijk of een dergelijke kwes tie ook op een zodanige ma nier duidelijk gemaakt kan worden dat deze zich voor een referendum zal lenen. PSP lokt loyalisten „Wie echt wil breken met de bewapeningsspiraal hoort by ons thuis", zei PSP-lijsttrek ker Fred van der Spek giste ren m Den Haag by de start van de verkiezingscampagne van zyn party. Hy doelde daarmee onder meer op kern- wapenbezwaarden binnen het CDA. „Het gehannes rond de dissi denten moet verontruste CDA'ers toch te denken ge ven", zei Van der Spek. .,By ons zijn ze welkom We zullen ze met liefde n<>g enige id> logische bijscholing geven" Dc PSP aanvoerder knt; een eerder voorstel van de CPN, dat alle linkse partyen na de verkiezingen een go- lykluidend formatie-advies aan de koningin zouden moe ten geven. De communiste Ina Brouwer dringt op die eenheid aan. om het initiatief by de formatie van het CDA naar de PvdA te kunnen ver leggen. Volgens Van der Spek ligt het voor de hand dat alle linkse partyen zullen voorstellen de PvdA het voortouw te geven by de formatie. Over de coali tie die uit de bus moet rollen, zullen de adviezen echter uit eenlopen, zei hy ..De linkse zetels domweg by elkaar op tellen. dat kan niet". (De komende weken zal deze verkiezingsrubriek bij tijd en wijle in onze kranteko lommen worden onderge bracht. Tot 8 september, verkiezingsdag).

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 7