mededelingen gemeentebestuur m Het Leidsch Naaimachine Huis Maarsmansteeg 8, Leiden lilll! BUlüi '1 i *1 leiden 23tlm 27 aug.'82 Demonstratie op zaterdag 21 augustus Blij dat ik brei van Toyota breimachines, door demonstratrices van Toyota, 's werelds beste breimachine. ^«^^7^^^Pro1\\eewpdez^iagvaMnz^pec\a\^anb\eó\n^3\^ankoopvar^e^^ 3: i: ;i Gemeenteraad 1 Aanwijzing B. en W. als gemachtigde in Arob- procedures. 1 Instelling Fonds Reserve Hofjesrestauraties. 1 Garantie geldlening Gemeenschappelijke Regeling Centrale Post Ambulancevervoer Leiden e.o. Maandag 23 augustus a.s. om 19.30 uur, deze vergadering wordt zo nodig voortgezet op maandag 30 augustus a.s. om 19.30 uur. Agenda: Goedkeuring wijziging statuten van de N.V. Leid- sche Duinwater Maatschappij. Verzoeken van schoolbesturen om medewerking. Verzoek om medewerking voor stichting scholen voor k.o. en g.l.o. in de Stevenshofjespolder. Voorzieningen ten behoeve van openbare scholen. Krediet voor het treffen van voorzieningen open baar a.v.o./v.w.o. Herziening verbeteringsplannen: de Camp, Pan- cras-Oost, d'Oude Morsch, de Verversbuurt, Noordvest, de Hogewoerd e.o., Pancras-West, Maredorp, het gebied tussen de Haven en de Zuid singel, Academiewijk en Levendaal-West in ver band met het welzijnsaccommodatieplan voor de binnenstad. Verzoek om medewerking t.b.v. huisvesting Ru- dolf Steiner Kleuterschool aan de Pasteurstraat. Verzoek om medewerking Prot. Chr. Schoolvereni ging voor bouwkundige voorzieningen schoolge bouw Pasteurstraat 2. Vaststelling getal wekelijks lesuren vakonderwijs bij het openbaar l.o.m. in het schooljaar 1982-1983. Wijziging statuten van de Stichting middelbaar so ciaal pedagogisch onderwijs Leiden. Wijziging statuten Stichting Welzijn Leiden. Krediet voor de nieuwbouw van het Leidse Volks huis. Bezwaarschrift Interkerkelijk Petra-Jeugdkoor te gen niet-verlenen instandhoudingssubsidie. Bezwaarschrift Stichting Clubhuis Zuid-West te gen vermindering subsidie. Bezwaarschrift William Byrd Vocal Ensemble tegen niet-verlenen instandhoudingssubsidie. Bezwaarschrift Lingua Musi ca tegen niet-verlenen instandhoudingssgbsidie. Bezwaarschrift Jazz on Sunday tegen niet-verle nen van subsidie. Bezwaarschrift L.V.V.J. Augustinus tegen niet- verlenen van subsidie. Bezwaarschrift Stichting Joods Welzijnswerk Lei den Kol-Tarboet tegen niet-verlenen instandhou dingssubsidie. Bezwaarschrift Leidse Vereniging van. Popmuzi kanten tegen het niet-verlenen van subsidie. Bezwaarschrift Stichting Klubhuizen de Jeugdha- ven Leiden tegen niet-subsidiëren ondersteunende functie. Vrijstelling winkelsluiting voor een braderie op het Vijf Meiplein en het Bevrijdingsplein op vrijdag 27 augustus a.s. Krediet t.b.v. de automatisering bij de Directie Vleeskeuring en Openbaar Slachthuis. Grenswijziging Leiden-Warmond. Vaststelling bestemmingsplan Schuttersveld. Vaststelling eerste herziening bestemmingsplan Leiden-Morssingel. Vaststelling eerste herziening bestemmingsplan Leiden-Noorderkwartier. Vaststelling bestemmingsplan Leeuwenhoek. Aankoop complex Clos en Leembruggen aan de Langegracht. Pachtontbinding percelen weiland in de Stevens hofjespolder. Krediet t.b.v. verbouwing ruimten westzijde 2e verdieping stadhuis. Voorbereiding Jan Luykenlaan (bestemmingsplan Haagse Schouw); Intrekking Raadsbesluit van 8 maart 1982, no. 74, Voorbereidingsbesluit Jacob Catslaan. Vaststelling gebied als bedoeld in artikel 3 van de Wet agrarisch grondverkeer. Overdracht perceel grond behorende bij het trans formatorstation Noord aan het Energiebedrijf Rijn- Vaststelling bestemmingsplan Vreewijk. Aankoop en pachtontbinding enkele percelen in de Knotterpolder. Verstrekking kredieten in rekening-courant ter voor-financiering van bijdragen ineens voor ingrij pende verbetering van particuliere woningen. Wijziging Verordening openbaarheid van bestuur en de Verordening op de commissie voor de be roep- en bezwaarschriften. Krediet voor schadeloosstellingen en bijkomende kosten onteigening percelen nabij de Ververstraat, Garantie geldlening Stichting Bejaardencentrum "Haagwijk" Garantie geldlening Stichting Hof Meermansburg. Aanvullend krediet bouw 1e fase Stadskantoor Welzijn. Vergoeding en tegemoetkoming voor raadsleden en voor commissieleden niet zijnde raadslid; wij ziging verordening geldelijke voorzieningen raads- en commissieleden. Krediet voor de verbouw van 22 maisonnettes tot 66 eenheden voor 1 en 2 persoonshuishoudens aan de Opaalstraat. Krediet uitvoering projecten in het kader van de Werkgelegenheidsverruimende maatregel Omzetting experimentele Kunstuitleen Leiden in Kunstuitleen Leiden e.o.; vaststelling gemeen schappelijke regeling en verordening experimente le Kunstuitleen Leiden e.o. Krediet inzake voorzieningen Berlageschool i.v.m. tijdelijke verhuring aan Leidse m.e.a.o. Krediet voor voorzieningen in pand Ydo, Hoog- landsekerkgracht 4. Krediet voor aanpassing voormalig wachtgebouw Morspoortkazerne. Krediet verbouwing ruimten Directie F.A C. en aanpassing toiletten 1e verdieping Stadhuis (Stad huispleinzijde). Commissie vergaderingen Commissie Percentageregeling/Kunstopdrach- 9 .30 i Overige Commissie- en Projectgroep vergaderingen Werkgroep Emancipatie Leiden Dinsdag 24 augustus a.s. om 13.30 u 234 (B&W kamer) van het stadhuis. Agenda: Concept II van de Deelnota Wonen. Maandag 23 augustus a 112 van het stadhuis. Aan de orde komen ondermeer de volgende on derwerpen: Kennismaking met de dames Bolten en Büring. Speelobject en muurschildering Waldeck Pyrmont- Commissie voor het Psychiatrisch Ziekenhuis Endegeest c.a. Dinsdag 24 augustus a.s. om 17.30 uur in het re creatiegebouw van het Psychiatrisch Zieken huis Endegeest. Agenda: Herschikking ondersteunende diensten. Beheersvorm Endegeest. Verkeerscommissie Woensdag 25 augustus a.s. om 15.30 uur in de kantine van het Stadsbouwhuis. Agenda: Verkeersmaatregelen ingevolge de zgn. hoorproce dure. Commissie voor Maatschappelijke Aangelegen heden Volksgezondheid en Cultuur Woensdag 25 augustus a.s. om 20.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Evaluatie één jaar experimentele kunstuitleen Lei den. Omzetting experimentele kunstuitleen Leiden in "Kunstuitleen Leiden e.o." Eindrapportage Voorgeest. Voorzieningen voor ex-heroïneverslaafden. Subsidies Dr. A. van Voorhuyzenstichting 1977/ 1979 en 1980 en Cornelius Musius Stichting 1978/ Commissie voor Volkshuisvesting, Bouwzaken, Sport en Recreatie Donderdag 26 augustus a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Premiehuurplannen Stevenshof. Woningwetplannen Stevenshof. Nota inzake ontruiming Gortestraat 66/68. Nota inzake ruiling grond Plesmanlaan met het EB R Nota inzake ruiling grond nabij de Haarlemmer weg. Nota inzake verkoop perceel grond nabij Molenwerf t.b.v. plaatsing gasregulateurskast. Nota inzake overname perceel grond nabij de Ter Haarkade. Nota inzake overschrijding krediet voorbereiding Volkshuisvestingsplan. Nota inzake aankoop Hogewoerd 55/57 en Noord einde 5. Nota inzake aankoop Camera - Hogewoerd. Nota inzake aankoop perceel grond Haagse Schouwweg. Stand van zaken Herengracht/Zijlsingelgebied (In terpellatie heer Brands). Bouwprogramma 1983. Commissie Economische- en Personeelszaken Donderdag 26 augustus a.s. om 20.00 t/m 20.30 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Vaststelling reglement marktdagen. Aankoop sneeuwploeg. Om 20.30 uur tot 21.00 uur gezamenlijke verga dering met de commissies Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Agenda: Bezwaarschrift bedrijfsverzamelgebouw "De Hal len". Om 21.00 uur tenslotte de commissies Economi sche Zaken, Maatschappelijke Aangelegenhe den en Financiën. Agenda: Gedachtenwisseling Lokale Omroep. Commissie voor de Beroep- en Bezwaarschrif ten Vrijdag 27 augustus a.s. in de B. en W. kamer van het stadhuis. Agenda: 15.30 uur: Bezwaarschrift van de heer A.J. Jansen tegen afwijzing van ontheffing van het sluitingsuur voor het perceel Nieuwe Rijn 21; 15.50uur: Bezwaarschrift van de Stichting Morschwijk tegen de beschikking in het kader van het sociaal-cultureel pro gramma en plan; 16.15 uur: Beroepschrift van de heer F. Schmal te gen weigering van standplaats op de Haarlemmerstraat nabij Hartebrugkerk, 16.40 uur: Beroepschrift van Vof. Ju en Slegten horst inzake reklamevoering aan het pand Oude Singel 138. Projectgroep voor de Haver- en Gortbuurt. Dinsdag 24 augustus a.s. om 14.00 uur in kamer 201 van het Stadsbouwhuis aan de Langegracht 72. Agenda: Stand van zaken m.b.t. het plan voor de bouw van 17 woningen aan de 4e Binnenvestgracht, het Le vendaal en de Pakhuisstraat; Stand van zaken m.b.t. het plan tot de bouw van 7 woningen aan de westzijde van de Kraaierstraat: Bijstellen van het bestemmingsplan. Projectgroep De Camp Donderdag 26 augustus a.s. om 14.00 uur in ka mer 11 van het Leidse Volkshuis, Apothekers- dijk 33. Agenda: Stand van zaken met betrekking tot: - werkzaamheden aan de Turfmarkt en de Oude Vest; aanleg van de Lijsbethbrug; - aanleg van een plateau op de plaats van de voor malige Vrouwekerk en restauratie van de nog aanwezige muurresten; - onteigeningsplan; - aanleg van riolering in de Caeciliastraat e.o.; - voorbereidingen van de nieuwbouw aan de Ursu- lasteeg en de restauratie van het Stevenshof; - nieuwbouw van het Leidse Volkshuis op het Ir. Driessenplein. Bouwvergunningen en bouwplannen. 1. F. Nocco, te Oegstgeest, voor het oprichten van een Italiaans restaurant (pizzeria) in het pand Kor te Raamsteeg 77. 2 Academisch Ziekenhuis Leiden, voor het uit breiden en wijzigen van het laboratorium voor bloedonderzoek annex bloedbank met enkele nieuwe onderzoeksruimten in het pand Rijnsbur- gerweg 10, gebouw 23. De beschikkingen en alle daarop betrekking hebben de stukken liggen vanaf heden gedurende één maand ter inzage op het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72, kamer 012, begane grond, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet (Oude procedure) nieuw verzoek Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: Brandweerkazerne aan de Gooimeerlaan (Me- renwijk). De aanvrage is afkomstig van Burgemeester en Wet houders van Leiden gericht aan het College van Ge deputeerde Staten in de provincie Zuid-Holland, te 's-Gravenhage, en betreft het oprichten van diverse door elektromotoren gedreven installaties ten behoe ve van de brandweerkazerne aan de Gooimeerlaan, kadastraal bekend gemeente Leiden, sectie S, nr. 861 (gedeeltelijk). Op dinsdag 7 september 1982 om 14.30 uur zal een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, 1e verdieping. Dit verzoek ligt tot en met 17 september 1982 met de eventueel ingediende bezwaarschriften ter inza ge in kamer 012 van het Stadsbouwhuis, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Tegen het verlenen van de gevraagde vergunning kan iedereen schriftelijke bezwaren indienen bij het College van Burgemeester en Wethouders tot en met 17 september 1982. (Postbus 9100, 2300 PC Leiden). Mondelinge bezwaren kunnen worden ingediend tijdens de hierboven genoemde openbare hoorzit ting. De aandacht wordt erop gevestigd dat beroep tegen een eventueel door het College van Gedeputeerde Staten te verlenen hinderwetvergunning uitsluitend kan worden ingediend door degenen die: a. persoonlijk of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen; b. die niet wonen in de gemeente Leiden (of in een aangrenzende gemeente waar de aanvraag om vergunning openbaar is gemaakt) en binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren hebben in gediend. N B. Deze aanvraag is tevens openbaar gemaakt in de gemeente Oegstgeest. (Nieuwe procedure) verleende vergunningen Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend dat door hen onder voorschriften om gevaar, schade of hinder van ernstige aard voor de omgeving te voorkomen, op 20 augustus 1982 vergunningen --- Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schor sing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voor zitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen bij Bouw- en Woningtoe zicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Postbus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071-254911). Verkeers maatregelen Deze stukken liggen eveneens vanaf heden geduren de één maand ter inzage in het Informatiecen trum van het Buro Voorlichting, in de hal van het Stadhuis, elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algeme ne bepalingen milieuhygiëne staat tot 20 september 1982 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager van de vergunning; b. de betrokken adviseurs; c. degene die overeenkomstig het gestelde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne schriftelijk of mondeling bezwaren hebben ingediend tegen de aanvraag en/of ontwerpbeschikking; d. enige belanghebbende, die aantoont dat hij/zij re delijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig het gestelde in de onder c genoemde wet schrif telijk of mondeling bezwaren in te dienen tegen de aanvraag en/of ontwerp beschikking. Bovengenoemde beschikking(en) wordt(en) na af loop van de beroepstermijn van kracht tenzij vóór 20 september 1982 beroep is ingesteld en met toepas sing van artikel 60a van de Wet op de Raad van Sta te een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Ma jesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking(en) wordt(en) niet van kracht vóór dat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de Directie Milieu, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 012, tel. 071-254437. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Witte Singel enige tijd afgeslo ten voor doorgaand verkeer In verband met de asfaltering en herinrichting van een gedeelte van de Witte Singel zal het doorgaand verkeer ongeveer 2 maanden gestremd zijn. De werk zaamheden beginnen maandag 23 augustus a.s. en zullen tot half oktober duren. Omstreeks 3 oktober zal de Singel weer enkele dagen worden opengesteld vanwege de afsluitingen in de binnenstad die ver band houden met de 3-oktoberviering. Het gedeelte dat onderhanden wordt genomen ligt tussen de noor delijke tak van de Groenhovenstraat en het Noord- eindeplein. De omleidingen en afsluitingen zullen zo als gebruikelijk met borden worden aangegeven. Diversen Verleende Bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben op 17 augustus 1982 de volgende bouwvergunningen verleend: Lusthoflaan 9, verbouwen en uitbreiden woning; Mahlerstraat 9, verbouwen en uitbreiden woning; Lammenschansweg 130, bouw overkapping boven laad- en losplaatsen en bouw reklamezuil; Noordeinde 2, inwendig verbouwen zolderverdie ping voormalige Witte Poortkazerne; Maredijk 145, aanleg huisriolering; Aloëlaan 28, aanleg huisriolering; Apollolaan 1a, inwendig verbouwen gebouw van de Gemeentelijke Sociale Dienst; Freesiadal 22, wijzigen achtergevel begane grond; Oude Singel 204 Oostdwarsgracht 1, verbouwen winkel met bovenwoning tot woning; Morsweg 194, plaatsen dakkapel op z.w.-dakvlak; Wassenaarseweg, bouw woongebouw voor stu denten, Ixiadal 6, bouw dakkapel in voorgeveldakvlak; Gloxiniadal 21wijzigen achtergevel begane grond; Gloxiniadal'27, bouw dakkapel in achtergeveldak- Hazewindsteeg, wijzigen van het plan waarvoor reeds eerder vergunning is verleend; Dopheide 36, plaatsen dakvenster in achtergevel- dakvlak; Luchtmansplein 28, plaatsen erfafscheiding. Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent getroffen, kunt u binnen 30 dagen na dagtekening van de bouwver gunning op grond van de wet AROB een bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders. Aanmelding gegadigden voor 32 z.g. Van Dam-eenheden in de Kooi. November a.s. wordt begonnen met de oplevering van 32 zogenaamde Van Dam-eenheden in de Kooi. Deze nieuwbouwwoningen, die worden beheerd door woningbouwvereniging Werkmanswoningen, zijn bestemd voor éénpersoons-huishoudens. De woningen, bestaande uit een woonkamer van 4.00 x 5.00 meter, een slaapkamer van 1.80 x 3.00 meter, open keuken, douche, toilet en inpandige ber ging, zijn gelegen op de 2e verdieping. De voorlopig vastgestelde huurprijs bedraagt gemiddeld f 290,00 bruto per maand. Wie komen voor deze woningen in aanmerking? 1. stadsvernieuwingsurgenten. 2. woningzoekenden die een woning van een wo ningbouwvereniging met een kale huur van maxi maal f 350,00 per maand achterlaten. 3. Zij die geregistreerd staan bij Buro Huisvesting of volgens de huidige woonruimteregeling geregis treerd kunnen worden. Waar kan men zich aanmelden? Gegadigden kunnen zich tot en met 3 september a.s. schriftelijk opgeven bij Direktie Woonruimte verdeling (Buro Huisvesting), Langegracht 74, 2312 NH Leiden, met vermelding van bovengenoemd com plex en eventueel hun correspondentienummer bij Buro Huisvesting. Na de selectie door de Direktie Woonruimteverdeling en de beheerder, woningbouwvereniging Werk manswoningen, ontvangen de geselecteerde kandi daten zo spoedig mogelijk bericht. Huisvuilophaaldienst Maandag 23 augustus a.s. draait de huisvuilophaal dienst weer op volle toeren. Deze zal dan dus weer 2 maal per week het huisvuil in de wijken ophalen.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 18