Recordrace Van Hulst W Heins en Nooren langs de kant Kamphues hervat 'werkzaamheden' Koemans ronde verder Na toezeggingen van Telstar In landenstrijd CHIO Honkballers van VS nog ongeslagen: 9—1 5Bekeken 1500 meter in Zurich Van Calster neemt leiding Klap Coe blijft zondergev rfl' DONDERDAG 19 AUGUSTUS 1982 LEIDEN - Ton Kamphues hervat vandaag zijn 'voetbalwerkzaam heden' bij Telstar. De Leidenaar, die sinds zaterdag weigerde te trainen en te spelen voor de Vel- sense club omdat hij eerst wilde weten waar hij aan toe was, heeft zijn 'stakingsactie' gisteren beëindigd. Reden daartoe was de toezegging van het Telstar-bestuur dat de club zijn transfersom aan Dé Stoop zal betalen als de arbitra gezaak, die vandaag dient, verlo ren gaat. Telstar kon die belofte doen, omdat Stoop inmiddels weer wat water bij de wijn heeft gedaan. Inplaats van 40.000 gul den, vraagt de vroegere voorzit ter en geldschieter van FC Am sterdam nu nog slechts 15.000 gulden voor zijn voormalige 'werknemer'. Telstar mag dat be drag bovendien in termijnen be talen. Voor Kamphues, die in Velsen voor een jaar bijtekende op voor waarde "dat die zaak met Stoop geregeld zou worden" (zou dat niet gebeuren, dan kon ook Tel star het contract ontbinden), was daarmee het enige obstakel om weer te gaan voetballen uit de weg geruimd. "Contractueel moet ik nu zelfs weer". Telstar heeft het onverwachte ver trek van Paul van der Blom naar Hongkong kunnen compenseren met het aantrekken van twee verdedigers: Jan Mulder van Feyenoord en Ronald Donkers van het geliquideerde FC Am sterdam. Laatstgenoemde zou aanvankelijk naar Ajax gaan, trainde daar enige keren, maar kon uiteindelijk niet tot een ak koord komen. De eerste kennismaking van FC Utrecht met het nieuw opgetrok ken Galgenwaardstadion is er een geweest om maar snel te ver geten. De met 20.000 nieuwsgie rigen volgepropte tribunes zijn weliswaar van zoveel gemakken i aan neergutsende regen, hqge nood en een kleine honger weerstand te bieden, te gen verveling zijn ze niet opge wassen. Het spelpeil van de ope ningswedstrijd tegen Southamp ton is voldoende geschetst met de constatering, dat 20 minuten voor tijd de lege kuipstoeltjes al niet meer te tellen waren. Uit slag: 0-0. Sponsor Fortuna S zal zich zaterdagavond in de eredivisie presenteren met shirtreclame. De nieuwe eredivi sievereniging uit Sittard zal in en tegen Haarlem met shirts ver schijnen waarop de merknaam "LU" staat. Het merk is eigen dom van een grote biscuitfabri kant, waarmee Fortuna S een tweejarig kontrakt voor shirtre clame heeft afgesloten. BRUSSEL - Buitenlandse voet ballers hebben voor de opmerke lijkste gebeurtenissen van de eerste speeldag in de Belgische voetbalcompetitie gezorgd. De Spanjaard Juan Lozano maakte voor Anderlecht het eerste doel punt van dit seizoen, Ron de Vos van Steen wijk, voor de Belgen een noorderbuur, van Lierse SK, was de eerste speler die uit het veld werd gestuurd. Lierse won niettemin, met 1-0 van Tonge ren door een doelpunt waarin David Loggie een belangrijk aan deel had. Nico Jansen scoorde voor Molenbeek en Cor Peits- man, die vorig seizoen bij SW speelde, deelt na de eerste ronde de eerste plaats op de topscore- lijst met de Belgische internatio nal Erwin Vandenberg. Peits- man maakte voor Waregem bei de doelpunten tegen Lokeren. Uitslagen: Beveren-Kortrijk 2-0, Ant werp-Waterschei 2-0, Club Luik-Se- raing 0-0, Cerkel Brugge-Anderlecht 2—4, RWD Molenbeek—Club Brugge 2—1, Lierse SK-Tongeren 1—0, Winter- slag-Beerschot 0-1, Waregem-Loke- ren 2-0, Standard Luik-AA Gent 2—1. ROTTERDAM (ANP) Hoewel het door de massale verkoop van toppaar den met de Nederlandse springruiters de laatste tijd minder goed gaat, was dat op de openingsdag van het 35e CHIO in Rotterdam aan de resul taten niet te merken. Wereldkampioen Norbert Koof in actie in Rotterdam HAARLEM (ANP) Het amateur honkbalteam van de Verenigde Staten heeft gistermiddag zijn vierde wedstrijd in de 12e Haar lemse honkbalweek opnieuw in winst omgezet. Tegen Tokio be hielden de Amerikanen hun on- geslagen status door met 9-1 te winnen. Deze stand was na vijf innings bereikt. In de vijfde in ning gelaste hoofdscheidsrech- ter Jan Pauwels de wedstrijd af wegens voortdurende regenval. De tweede wedstrijd, tussen Ne derland en de Sullivians, werd afgelast. Het veld in het PIM-Mu- lierstadion was onbespeelbaar. De organisatie besloot het duel naar vanmiddag te verzetten. Vanavond wordt tevens de eerste wedstrijd van de kleine finale ge speeld. Bij verlies van Nederland komt Oranje 's avonds meteen in actie tegen Tokio, bij winst is Sullivians gedwongen twee wed strijden op een dag af te werken, waarbij 's avonds Mississippi de tegenstander zal zijn. Piet Raymakers en Rob Ehrens wonnen elk een onderdeel: en in de eerste kwalificatiewedstrijd voor de Grote Prijs van zondag haalden vier nationale combina ties de barrage, waarin Sven Harmsen (vierde) het hoogst reikte. Dit laatste springcon cours van gisteren in een door re gen en wind naargeestig Kra- lingse Bos werd beheerst door de Westduitse deelnemers. Peter Luther, wereldkampioen Nor- bert Koof en Fritz Ligges gingen Harmsen voor. Vooral Rob Ehrens was in zijn nop jes met de eerste prijs van 1500 gulden, die zijn nieuwste aan winst Surprice, van een Arabi sche moeder, binnen haalde. ,,Ik rij nu een dikke maand met dit paard", aldus de 24-jarige Lim burger. „Surprice werd onder Jos Lansink NKB-kampioen in Wanroy. Op Wembley maakt hij zijn internationale debuut en pakte meteen drie kleine prijzen mee. Ook in Dinard ging het niet slecht. Deze overwinning, al is het dan in een bijnummer, geeft me vertrouwen dat Surprice mo gelijkheden bezit. Nu ik Oscar Drum tot Jumping Amsterdam rust geef, biedt het CHIO in Rot terdam een prima gelegenheid om Surprice en Meinolvio, een ander jong paard, aan het grotere werk te laten v Een gevolg van het op stal staan van Oscar Drum is voor Ehrens wel dat hij zaterdag geen deel zal uitmaken van de landenploeg. Daarvoor zal chef d'équipe Ben Arts een keuze maken uit Willy van der Ham (woensdag tweede in het eerste springconcours), Rob Eras, Piet Raymakers, Gerd Meier en Anton Ebben. Eén rui ter moet afvallen. Naast Ehrens zullen ook Johan Heins en Henk Nooren voor het eerst sinds lange tijd aan de kant blijven staan. Heins heeft door de verkoop van Larramy aan de uit Rotterdam weggebleven Bra ziliaan Nelson Pessoa bewust een stap terug gedaan. Nooren heeft op het ogenblik zijn ge dachten meer bij zfin over een maand te openen manegebedrijf in Born. „Toch ben ik wel dege lijk op zoek naar een toppaard", aldus Nooren, die momenteel les geeft aan onder meer Rayma kers. KIumpers en de kersverse Europese juniorenkampioen van der Vleuten. „Mijn sponsor van Opstal is bereid er behoorlijk wat geld in te investeren. Het punt is alleen dat ik nog geen geschikt paard heb kunnen vinden". Overigens kreeg het in vergelijking met de laatste jaren toch al niet topzwaar bezette deelnemers veld van het CHIO op het laatste moment nog een geduchte ader lating te verwerken. Zo lieten na Pessoa ook oud-wereldkam pioen Gerd Wiltfang en de Oos tenrijkse trekpleister Hugo Si mon het afweten. Wiltfang ging doodleuk op vakantie, tot erger nis van de Westduitse hippische sportbond, de de voormalige bakker officieel voor Rotterdam had aangwezen. De organisatoren zullen zeker ook wat betreft het toeschouwers aantal de wenkbrauwen hebben gefronst. Op zich is een totaal van ongeveer 3000 mensen, die weer en wind trotseren, niet on aardig op een openingsdag. Bij wijze van promotie was echter het dubbele aantal vrijkaarten op verschillende adressen Rotter dam te krijgen geweest PORTZHEIM (ANP) De Italiaan Bortolotto won gisteren de derde etappe van de Ronde van West- Duitsland. Tweede werd de Zwitser Daniel Muller, derde diens landgenoot Salvador. In het algemeen klassement nam de Belg Van Calster de leiding van zijn landgenoor Van Holen over. Axel Hermans sleepte gisteren in het afsluitende criteruim van de wiellerronde van Naaldwaijk een zevende plaats uit het vuur. Alex Jansen werd. ondanks een ble- surre, twaalfde. In de Ronde van Ouderkerk aan de IJssel finishte Piet de Groot als tweede. Jan Zwaan uit Voorschoten werd twaalfde. ZÜRICH Elly van Hulst heeft gisteravond in Zürich bewezen in een snel stijgende vorm te verkeren. Op de 1500 meter liep ze niet alleen maar de tweede plaats achter de Roemeense Melinte, ze verbeterde tevens het record van II- ja Keizer (4.05,1 uit 1972 in de Olympische fina le te München) met 1,32 seconde: 4.03,78. Van Hulst ging in de Nederlands- recordtijd over de eindstreep na een race waarin ze voortdurend in de kopgroep verbleef. Met de Italiaanse Gabriella Dorio en de Roemeene Donia Melinte slaag de ze er in uit de greep van de achtervolgers te blijven. Bij het uitkomen van de laatste bocht liep Melinte weg van haar twee concurrenten. Van Hulst zag dat de eerste plaats niet meer haalbaar was en con centreerde zich op de tweede po sitie. Die veroverde ze door Do rio gedecideerd achter zich te la ten. De Amerikaanse sprinter en ver springer Carl Lewis presenteer de zich voor een hem luid beju belend publiek (23.000 toeschou wers) in laatstgenoemde hoeda nigheid in grootse vorm. Het we reldrecord van Bob Beamon (8,90) kwam dan wel niet in ge vaar, Lewis' 8,58 meter was wel de grootste afstand ooit in Euro pa gesprongen. Verscheidene atleten leverden een beste wereld-seizoenprestatie. Bert Cameron uit Jamaica liet zijn concurrenten op de 400 me ter ver achter zich en finishte in 44,69. Sebastian Coe won op de 800 meter zoals Cameron dat op de 400 deed: met ruime voorsprong. De raadsels rond zijn vorm na zijn afwezigheid werden gisteren in Zürich voor het grootste gedeel te opgelost. Zijn tijd (1.44,48) is de beste in dit seizoen tot nu toe. Het lijkt dat Coe de Britse ama teur atletiek-federatie voor een voldongen feit heeft gesteld be treffende zijn verkiezing voor de Europese titelstrijd in Athene. UTRECHT - De KNAU heeft Ti neke Hidding officieel aangewe zen door de Europese atletiek- kampioenschappen, van 6 tot en met 12 september in Athene. De atlete van Daventria bracht het afgelopen weekeinde tijdens de nationale titelstrijd het Neder lands record zevenkamp op 5932 punten. Eerder plaatsten zich voor de titel strijd: Carla Beurskens, Annie van Stiphout, Cor Vriend en Ge rard Nijboer (Marathon), Rob Druppers en Arno Körmeling (800 meter), Robert de Wit (Tien kamp), Ria Stalman (discus), El ly van Hulst (800 en 1500 meter), Els Vader (100 en 200 meter) en Hugo Pont (400 meter horden). Hans Koeleman, dit jaar nog niet erg op dreef na zijn terugkomst uit de Verenigde Staten, eindig de op de 3000 meter hindernis als tiende, nadat hij twee ronden voor het einde de kopgroep moest laten gaan. De kortste sprint werd een prooi voor Calvin Smith. In de series al was hij snel: 10,25 seconden te gen de wind, die met 2,1 meter per seconde over de baan joeg, in. In de finale domineerde hij opnieuw, nu met een tijd van 10.09 seconden (tegenwind 1,5 meter per seconde), hetgeen slechts 4/100e seconde boven zijn eigen beste tijd van het seizoen was. De verwachtingen bij de 1500 me ter lagen hoog. Vooral de deelne ming van Sydney Maree en Ste ve Scott hield een stevige strijd in. Dat kwam er niet van. Steve Cram, door zijn landgenoten Ovett en Coe tot een ware belofte uitgeroepen, finishte als eerste in 3.33,66, hetgeen een persoonlijk record betekende en de vierde plaats op de wereldranglijst van dit seizoen. Bij z(jn vrouwelijke tegenhangers vloog zijn Evelyn Ashford in de derde serie in 11,08 over de baan. Ze startte echter niet in de finale omdat ze zich in de serie licht blesseerde. De zege in de finale ging naar de Canadese Angela Taylor in 11,28. Op de 100 meter horden zat er bijna een wereldrecord in toen de Bul gaarse Jordonka uiterst snel over de horden op de finish aan kwam. De wind blies haar echter te hevig in het gezicht. Met 12,60 Carl Lewis springt over de groot ste afstand ooit in Europa gespron gen. seconden leverde Donkova toch nog een uitstekende prestatie. De vier lopers van de Verenigde Staten op de 4 x 400 meter lever den de beste wereld-seizoenpres tatie met hun tijd van 38,13 se conden. LEIDEN Het had gisteren op de Leidsche Hout een hele tennis- happening moeten worden in het HEB. Maar daar kwam door de attenties van Pluvius weinig van terecht. De 'toppers', die voor de regen nog in actie kwamen, zorg den overigens wel voor spekta kel. Jos Koemans leek tegen Joost van Leeuwen een geheide winnaar. De Voorschoten'aar won inderdaad, maar of hij na de partij opgeruimd en tevreden on der de douche zal zijn gestapt mag ernstig worden betwijfeld: 7-6, 4-6, 6-3. Marcel van Rijn maakte tegen Freek van der Capellen precies een spel minder, maar was toch de duidelijke verliezer, 6-4, 0-6, 6-1. Meer spanning bracht de ontmoeting tussen Frans Grim bergen en Robert Jan van der Feen. De aanvaller (Grimbergen) was tegen de verdediger (van der Feen) natuurlijk in het nadeel op de door de toen al gestaag neer vallende regen traag geworden baan. Van der Feen kwam in de eerste en tweede set op een 5-1 voorsprong. In de eerste set werd hij door Grimbergen achter haald, 7—6. Laatstgenoemde kondigde in de tweede set aan dat hij die stunt zou herhalen. Het leek hem te zullen lukken, 5-3, maar twee dropshots van Van der Feen maakten hem machteloos, 3-6. In die derde set werd door de regen bij een 4-3 stand voor Grimbergen verder spelen volledig onmogelijk. Bij de dames schakelde Tine Lan- geveld de no. 4 geplaatste Lise- lotte van der Bijl uit op vastheid, 6-2, 3-6, 6-4. De grote favorite voor de toernooizege. Jacqueline van Wijk, gaf Karin Roosendaal, nummer 1 geplaatst in het DEC, geen kans om de zo gevaarlijke forehand in de strijd te brengen. Resultaat 6-2, 6-1 voor Jacque line van Wijk. Overigens was het voor Kann Roosendaal geen slechte dag want in het DEC won zij eerst van Hetty Bosch, 6-0, 6-4 en vervolgens van Riet van Baaien. 6-1, 6-1. Ellen Winkel boekte ook tweemaal winst, maar dat duurde heel wat langer dan Karin Roosendaal daarvoor nodig had. Eerst bood Tine van Velzen hardnekkige tegenstand. 6-4, 2-6, 7-5 (na 3-5) en daarna verdronk Eveline Krul in haar ei gen sterke start, 1-6, 6-3, 6-4, door veel te ingehouden, bijna verkrampt spel. Bij de heren in C liet Ed Hedeman zien dat hy niet per ongeluk in twee finales in Rijnsburg is gekomen. Hij klopte Lepelaar, de winnaar van het toernooi in Hazerswoude met 6-3, 7-5 (na 4-5). Klomp won op vastheid van Kantebeen, 6-4, 6-1. en de no. 1 geplaatste Mark Mellema hoefde niet in actie te komen tegen Tjebbes die tegen Brooshooft een knieblessure op liep. In het toernooi van de KLTV in Katwijk bereikte Enk Jan Schreuder de halve finale in het HEB tegen Bruggeman uit Hen gelo. In storm, wind en regen verzette Bruggeman, in de com petitie uitkomend in de vijfde klasse zich knap, maar hij moest toch na drie uur knokken de vlag strijken, 5-7, 6-3, 6-4 voor Schreuder. De no. 2 geplaatste Roel Timmermans was snel klaar met de Duitser Cannebley, 6—1, 6-1. By de dames zorgde A. Versendaal uit Veenendaal voor een verrassing door de no. 1 ge plaatste M. v.d. Linden in drie sets aan de kant te zetten. 2-6, 6-4. 6-0. FRANK BONTE INTERLAKEN - De klap, die de atleet Sebastian Coe maandag uitdeelde aan een Zwitserse surfleraar, zal geen gerechtelijke gevolgen hebben voor de Britse Olympisch kampioen. Ralf Bau- mann, het slachtoffer van Coe's drift, zei gisteren de zaak zo snel mogelijk te willen vergeten. "Met Coe's excuses en een handdruk zal ik de zaak als afgedaan beschouwen. Als het aan mij ligt, kan Coe zelfs een cursus bij me volgen". Baumann kwam jnaandag in onvriendelijke aanraking met Coe, toen hij woorden kreeg met Coe's Westduitse vriendin Irene Ep- ple. De Britse atleet sloeg erop los met een tak. Baumann moest zijn hoofdwond laten hechten in het ziekenhuis. Aanvankelijk wilde Baumann van Coe 650 gulden smartegeld en de kosten van medische behandeling. "Ik ben niet geïnteresseerd in geld. Als de verzekering mijn ziekenhuisrekening betaald, ben ik dik tevreden."

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 9