c Leiderdorp kan begroting '83 sluitend maken wm 'Meer druggebruik in Nijevelt' Bioscoop krijgt voorlopig nog geen geld [Le/cfee agenda W Oegstgeest sleept schoonmaalcbedrijf voor de rechtbank Dank zij belastingverhoging Oegstgeest krijgt meer televisie zenders op de kabel Stad en rand DONDERDAG 19 AUGUSTUS 1982 DEN HAAG/WASSENAAR - De twee illegale bewoners van ge bouw "Nyevelt" aan de Zuylen van Nijeveltstraat in Wassenaar zijn mede de oorzaak van het toe nemend druggebruik in het open jongerencentrum in het voorma lige politiebureau. "Bezoekers van de sociëteit zouden daartoe naar hun kamers worden meege- Raadsman gemeente beschuldigt krakers: Dit zei mr. P.J.A.M. Nijmens giste ren tijdens een kort geding voor de Haagse rechtbank. De jurist had namens het gemeentebe stuur van het villadorp de twee bewoners van "Nijevelt" voor de rechter gedaagd. De gemeente wil dat het duo zo snel mogelijk uit het pand vertrekt. Volgens mr. Nijmens heeft de ge meente Wassenaar nooit een overeenkomst met het tweetal gesloten op grond waarvan zij gerechtigd zouden zijn de ka mers op de tweede verdieping van het voormalige politiebu reau te gebruiken. "Het gebouw heeft overigens in het geheel geen woonfunctie, zodat de be woning door de twee nimmer de goedkeuring van de gemeente zal verkrijgen". Volgens de gemeente hebben de twee, waarvan er gisteren één, een maatschappelijk werker, voor de rechter was verschenen, de kamers op de tweede verdie ping gekraakt en kunnen ze geen enkel recht doen laten gelden. Mr. Nijmens: "In Wassenaar heerst grote woningnood. De ge meente wijst thans woningen toe aan woningzoekenden die sinds 1977 als zodanig staan ingeschre ven. De twee staan sinds '79 inge schreven. Ze moeten op hun beurt wachten". Mr. Nijmens zegt dat een voor keursbehandeling, zoals de twee willen, in dit geval niet kan, want ze hebben de woonruimte ge kraakt. "Een voorkeursbehande ling zou betekenen dat kraken wordt gehonoreerd". Volgens mr. Nijmens is er haast by dat de twee krakers het pand verlaten. "In februari heeft de gemeente raad het principebesluit geno men Nijevelt te verbouwen. Na die verbouwing zullen ook huur overeenkomsten worden afge sloten met andere verenigingen in Wassenaar. Het gebouw zal dus optimaal worden benut als verenigingsgebouw". Destijds was het bij de Stichting Nieuw Nyevelt geen koek en ei; er deden zich nogal wat proble men voor in verband met ge bruik van drugs door bezoekers. Bovendien nam de agressiviteit toe, ook van jongeren die niet tot de bezoekers hoorden. Het ge bouw werd om die reden enige tijd gesloten. "De verhouding tussen Stichting en gemeente is een tijd lang ge spannen geweest", zegt mr. Nij mens. "Inmiddels hebben ver schillende gesprekken plaatsge vonden en ziet het er naar uit dat de Stichting een nieuwe start kan maken". De gemeente: "De nieuwe huisre gels van de jongerensociëteit, de toekomstige verbouwing en met name de beëindiging van de be woning door het tweetal zullen aan het welslagen van die nieu we start ten gunste komen". De raadsman van een van de twee krakers, mr. L.J.A. Sprenger, zei onder meer dat een falend huis vestingsbeleid van de gemeente Wassenaar de reden was dat de twee woonruimte moesten kra ken. "De gevolgen van zo'n be leid kunnen niet uitblijven. En er wordt nu gekraakt. Zo ook door gedaagde". "Welk belang de gemeente ook momenteel kan hebben, het be lang bij een ontruiming op dit moment kan niet opwegen tegen dat van gedaagde bij voortzet ting van zijn huidige woonruim te zolang de gemeente Wasse naar als overheidsorgaan in ge breke blyft op doeltreffende wy- ze te voorzien in de woonbehoef te in haar gemeente, waaronder die van gedaagde", aldus mr. Sprenger. Uitspraak woensdagmorgen. LEIDERDORP - De gemeente Leiderdorp kan door de voorgestelde verhoging van de gemeentelijke belastingen en legeskosten, volgend jaar rekenen op een sluitende be groting. Er wordt dan wel vanuit gegaan, dat het nieuwe college van burgemeester en wethouders het beleid van de afgelopen vier jaar voortzet. V V-; V:: ,5r lififcwyd r v r*'.* -1 M|pa«| NHp - AMBB mStÊÈÊmem De Leiderdorpse ruitervereniging Liethorp zit nog steeds in de rode cijfers. Voor 1982 wordt ee aangegeven van 29.000 gulden. De paardensport toordt er nog volop uitgevoerd, (archieffoto). Met genoegen konden de leden van de commissie beleidsplan ning, financiën en belastingen deze visie gisteravond vaststel len. Daarvoor hebben zij de plan nen om de belastingen en de le geskosten in Leiderdorp volgend, jaar met vier percent te verhogen goedgekeurd. Daarnaast zullen een aantal tarieven, zoals de rei nigingsrechten, hondenbelasting en het zogenaamd gebruikers deel van de onroerend-goed be lasting (ogb) met 6Vfe percent stij gen. Het eigenarentarief van de fikse ogb wordt niet verhoogd, omdat de limiet daarvan door de wet is vastgesteld. Het rioolrecht gaat voor de tweede achtereenvolgende keer ómlaag, Onder andere door dit pakket be- - wel met twee cent per kubie- lastingmaatregelen verwacht de Liethorp pakt. Voor de gemeente betekent A"ders is h«f 8f tejd ™et de be®<?- deze zelfwerkzaamheid c kostenbesparing. ke meter verbruikt water. Het nieuwe bedrag wordt nu 33 cent. De marktgelden worden gehal veerd. De reden daarvoor is dat de marktkooplieden sinds enke le maanden een deel van het werk dat na de markt door de ge meentereiniging wordt gedaan, nu door hen zelf wordt aange- huidige commissie een sluitende begroting voor 1983. Mocht het nieuwe college van burgemees ter en wethouders, dat volgende maand wordt gënstalleerd, een ander (meer geld kostend) beleid willen gaan voeren, dan gaat de visie van de 'oude' coi teraard niet rrfeer op. ting van de Leiderdorpse stich ting 'Ruiterschool Liethorp'. Het begrotingstekort over 1982 van deze stichting neemt aanzienlijk af. Hoewel de begroting van 1981 nog rekening hield met een te kort van 57.000 gulden, bleek achteraf bij het opstellen van de verlies- en winstrekening over dat jaar een winst van 15.000 gul den. Onlangs diende het bestuur van Liethorp de definitieve begro ting 1982 in. Daarop wordt een nadelig saldo aangegeven van 29.000 gulden. In de voorlopige begroting dacht men nog aan een tekort van 88.000 gulden. De oorzaken van deze gunstige re sultaten liggen volgens het be stuur van de ruitervereniging bij een, wat wordt genoemd "strin gente kostenbewaking en effi ciënte bedrijfsvoering". Ook zijn de voederkosten door het goede weer lager uitgevallen dan ande re jaren en hoeft de veearts de manege in de Bloemerd maar zelden te bezoeken. Het is niet te voorspellen of deze positieve ontwikkeling zich zal voortzetten. Vooral de voeder- en ziektekosten kunnen mogelijk ook wel weer eens tegenvallen. In een ambtelijke nota van de ge meente worden deze redenen voor een teruglopend tekort ge deeld. Daarnaast wordt ook ge steld dat de druk van het ge meente op het stichtingsbestuur meegewerkt heeft om een slui tende begroting te krijgen. "Dit is een reden om die druk niet te laten verslappen", aldus de nota, die niet verzuimt het bestuur een pluim te geven voor het gevoer de beleid. Commissie: gemeente mag tennispark exploiteren VOORSCHOTEN - Het tennis- complex "Nassaupark" in het Van der Hoevenpark in Voor schoten, zal door de gemeente zelf geëxploiteerd gaan worden. Dit zal direct na het aflopen van het pachtcontract eind volgend jaar gebeuren. Ook zal er een on derzoek naar de staat van het tennispark plaatsvinden. De cómmissie welzijn kon gister avond met beide voorstellen ak koord gaan. Het is in het verle den nooit de bedoeling geweest van de gemeente om de exploita tie zelf ter hand te nemen. De tennisvereniging is echter niet in staat om het bestaande pacht contract over te nemen. De ver eniging heeft daarvoor niet vol doende mankracht. De afdeling sportzaken van de gemeente Voorschoten zou nog wel enige ruimte hiervoor hebben. Moeilijker lag in de commissie het voorstel om eerst een onder zoeksbureau opdracht te geven om het hele park nauwgezet te onderzoeken naar gebreken. Daarna zou dan een aannemer ingeschakeld worden. Het ten nispark is jaren lang slecht on derhouden. In een rapport van Wel subsidie Lindehoeve Het Voorschotense tennispark dat in de nabije toekomst door de gemeente zal worden geëxploiteerd. Het park zal een grote onderhoudsbeurt ondergaan. de tennisvereniging van maart 1981, wordt onder meer gespro ken over het aanpassen en ver nieuwen van de drainage en sproeileidingen, heraanleg van vier bestaande banen en de loop paden in het park verbeteren. Duidelijk werd gisteravond dat het maken van een rapport over de huidige toestand van de banen, de enige mogelijkheid was om achter de gebreken te komen. Wel vond de commissie welzijn dat het bureau een nauw om schreven opdracht moest krij gen. Vorige week vroeg de com missie financiën zich af waarom de gemeente in het verleden niet meer toezicht had gehouden. De onderhoudsbeurt zal bekostigd worden door de gemeente. De verwachting is dat zowel de le den van de tennisvereniging als die van de verschillende tennis- clubjes, in de toekomst meer voor hun sport moeten gaan be talen. OEGSTGEEST - Tegen het schoonmaakbedrijf "Proso" gaat de gemeente Oegstgeest gerech telijke stappen ondernemen. Het schoonmaakbedrijf heeft sinds december 1981 geen huur meer betaald aan de gemeente. De ge meenteraad moet volgende week in zijn vergadering de gerechte lijke stappen van het college van burgemeester en wethouders goedkeuren. Het schoonmaakbedrijf huurt aan de Rhijngeesterstraatweg een pand van de gemeente. De over eengekomen huurprijs bedraagt zesduizend gulden per kwartaal. De laatste betaling heeft in de cember 1981 plaatsgevonden. De huurschuld is op dit moment dan ook 18.000 gulden. Herhaal de verzoeken van de gemeente Oegstgeest om de huur te beta len, liepen op niets uit. De directeur van het schoonmaak bedrijf is doorgaans onbereik baar voor commentaar. De 'woordvoerder' van het bedrijf, die wel aanwezig is, weigert iets over de ontstane situatie te zeg gen. Gemeenteambtenaar Was senaar, secretaris van de com missie financiën in Oegstgeest, zei desgevraagd dat het schoon maakbedrijf nu het raadsvoor stel heeft gekregen. Volgens Wassenaar is de betaling altijd al moeizaam verlopen. "We willen nu een rechtsgeding aangaan om het bedrijf te dwingen de huur schuld te betalen en het pand te ontruimen", aldus Wassenaar. LEIDEN - Geboren: Maria Margaretha dv. J.C. SMit en M.M. van Deuren; Mar- tijn zv. R. Overdyk en C.H.M. Kampin- ga; Yvonne Maria dv. A.W.J. van der Weide en O.M. Boes; Zakaria zv. C. Ela- blouni en K. Larhouti; Fatna dv. A. Abed en Khadya; Jasper zv. R.J. Poort en M. Pruijs; Peter Henrik zv. P.J.M. Nas en M.S. van Rossen; Myra dv. H.P.H. Voskuil en E.H.C.D. de Beer; Ar jan zv. C.C. Prudon en M. Mtilder; Fre- derik zv. J.C. van der Plas en T.M. Meij er; Leendert Johannes Pieter zv. C. van den Berg en J. van Beelen; Monica dv. J.C. van Duijvenbode en E. van den Oe ver; Jolanda dv. J.C. van Duijvenbode en E. van den Oever; Bahriye dv. O. Gü- zel en K. Özturk; Celine Merian dv. G.A.R. Tummers en L. de Haan; Ale xander zv. P.M. Pronk en J.J. van Kuye- ren; Jeannette dv. A. Saas Abd Rabou Hassan en S. Yassin Soliman Aly; Anne- marie dv. N. Weeber en N.J. de Roode; Sander Marinus zv. M.A. de Bie en K.J. van der Bent; Marinus Marie zv. M.M.H. Meevissen en U. van Reeken; Jacob zv. J. Heemskerk en M.G. van Duijn; Ri- A. van der Horst; B.E. van den Berg en J. Pheifer; H.Ph. Endtz en A.A.E.C. In- singer; J.G.H. van Berkum en I. Brink. Gehuwd: H. van Voorthuijzen en G.S.M. Dessens; P.E. Dorderer en A. van Kooperen. Overleden: A.H.J.A.G.C.M.* Heniger (1953) man; A. Rietvink (1909) vrl. geh. gew. met G.W. Laros; H.J. Speel (1935) man; J.H. Hannaart (1891) vrl. geh. gew. met C.R. Regeer; A.A. Spierenburg (1905) man; P. Kruijk (1906) man; M.J.A. van den Burg (1901) vrl. echtg. van H. van Dam; M.H. Koster (1913) vrl. echtg. van P.J. Vente; C. van der Voort (1902) man; H. Kuiper (1931) man; N. Drieber gen (1912) man; N.H. Heynis (1908) vrl. echtg. van E.F. Kouthoofd; J. Kager (1895) man; H. Barmentlo (1906) man; A. Loeber (1909) man; L.P. Groenewegen (1921) man; J. Smit (1905) man VOORSCHOTEN - De sub sidieaanvraag van de stichting SIGT in Voorschoten, welke ij vert voor het instandhouden van het Greenway Theater, kan niet meer in deze raadsperiode wor den afgewikkeld. Dit bleek gisteravond tijdens de vergadering van de commissie welzijn. Zowel de exploitante, mevrouw Nieuwenhuizen, als de stichting SIGT hebben niet ge reageerd op de brief van de ge meente. Daarin werden onder andere nadere inlichtingen ge vraagd over de exploitatie over het jaar 1981 en het ledental van de stichting. Wethouder Marselis (CDA) constateerde dat de ge meente alleen iets kan doen na dat de brief beantwoord is. De stichting 'SIGT' heeft enige tijd geleden een subsidieverzoek in gediend om het theater te behou den. De exploitante wilde het na melijk verkopen, daar een nood zakelijk verbouwing voor haar, financieel, niet op te brengen was. De stichting wil nu van de gemeente geld hebben of lenen, om deze verbouwing te realise ren. Lindehoeve De commissie was gisteravond wel bereid om de stichting 'De Lin dehoeve' de maximale subsidie van 280.000 gulden te geven. Het betrof hier de afrekening van de subsidie over het jaar 1981. Het jongèrencentrum heeft kans ge zien orde te brengen in de finan ciële jaarstukken. De toegezegde subsidiebedragen bleken vol doende te zijn voor de Lindehoe ve om een sluitende exploitatie te hebben. De commissie welzijn wilde wel zo spoedjg mogelijk het beleidsplan van het jongerencentrum voor de komende jaren ontvangen. Voor de tweede achtereen vol gende jaar heeft de stichting 'De Lindehoeve' geen beleidsplan in gediend. Handbal Geheel anders zijn de moeilijkhe den waarmee de Voorschotense handbalvereniging mee te ma ken heeft. De handbalvereniging heeft een klein gebouwtje bij haar veld op het MOC-terrein. De gemeente Voorschoten DONDERDAG Volkshuis, Apothekersdyk 33: project groep Maredorp, 14 i Architectenwinkel Oude Vest 163: gra tis advies, 17-18 uur. Architectenwinkel Pieterskerkhof 18: gratis advies 20-21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten: spreekuur voor invali den, 19-20 uur, tel. 01717-3309. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit, Caeciliastraat 18: open avond, 21-01 uur. 't Spoortje, Bernhardkade 40: spreek uur hulp- en adviesbureau wao/wsw, 19- 20.30 uur, tel. 142505. Buurtwinkel, Haarlemmerstraat 73b: spreekuur comité Gasprijsverhoging NEE, 19-20 uur. Leiderdorp - gemeentehuis, c cultuur, 20 uur. VRIJDAG Morswijk, Topaaslaan 19: l tensoos. 10-15 uur, tel. 02522-14797. Leiderdorp Sjelter, rommelmarkt, 10 APOTHEKEN Leiden - de avond-, nacht- e dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van vr 13 aug tot 20 aug door: Apotheek Tot Hulp der Menschheid, WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Kruis- gebouw, Berkenkade 7, tel. 410131. spreekuur ma t/m do van 13-14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. OEGSTGEEST - Het aantal tele visiezenders in Oegstgeest wordt binnenkort met zes uitgebreid. De ontvanger zal maandelyks twee gulden en twintig cent hier voor extra moeten betalen. De verwachting is dat over zes we ken, de nodige werkzaamheden uitgevoerd zijn. Wijk voor wijk zal de uitbreiding, te weten de zenders België Vlaams 1, Waals 1 en 2, BBC 1 en 2 en Anglia, gerealiseerd worden. Al eerder is het pakket radiozen ders in Oegstgeest vergroot. De ontvangstkwaliteit van de nieu we zenders is evenals de reeds te ontvangen buitenlandse kana len, sterk afhankelijk van het weer. Er zullen dagen zyn dat met name de Engelse program ma's bijna niet te volgen zijn. Het abonnementstarief zal tot ja nuari 1983 ongewijzigd blijven, daarna zal het omhoog gaan. De bewoners van Oegstgeest zullen een informatiefolder in de bus krijgen, waarin gegevens over de ontvangst van de verschillende kanalen staan. Leiderdorp presenteert zich LEIDERDORP - Verenigingen, instellingen en politieke partijen zijn aanstaande zaterdag met hun 'waren' aanwezig op het plein bij het winkelcentrum 'Santhorst' in Leiderdorp. Het festijn begint om tien uur onder de naam 'Leiderdorp Presenteert Zich'. plan om een rijdbaar schoollo- Naast de informatiestandjes is kaal uit Boschgeest bij het hand- balveld neer te zetten, die dan dienst kon doen als sociale ruim te. De toeloop naar de openbare kleuterschool in Boschgeest is onverwachts dermate groot, dat beide lokalen gehandhaafd moe ten blijven. Dat betekent dus voorlopig geen sociale ruimte voor de handbalvereniging. Thans heeft de openbare kleuter school één leidster. Het aantal aanmeldingen van kleuters is op dit moment 27 en groeit naar de 34 en dat betekent twee leidsters. braderie en een kindervrij markt. Op deze vrijmarkt kun nen kinderen allerlei spullen ver kopen, of muziek maken. De or ganisatie van deze dag is in han den van het winkelcentrum 'Santhorst' aan de Van Diepin genlaan in Leiderdorp. Hiermee hebben de winkeliers het initia tief voor het houden van een in formatiemarkt overgenomen van de gemeente Leiderdorp, die uit financiële overwegingen de markt niet meer wilde organise- J. Heemskerk i i M.G. Ondertrouwd: A. Rietkerk en Y.G. An ker; G. Milané en J. de Nobel; C. Heems kerk en P. Houtman; E.M.M. Spijker en J. Luna de la Torre; P.F. Otte en Y.M. Janse; J.P.W.M. van Leeuwe en C F. Al- derlieste; F.S.A.N. van Noort en N.C.M. Pieterse; C.J. van Es en H.J.M. Braxho- ven; R. Blom en A. Livne; A. Kos en E.I.M. Kuyck; F.X.J. van Haasteren en LEIDSCH iïS: DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgeversmaatschappij Lantech Dagblad B V Hoofdkantoor Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Poetbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 07M 44941 Geen krant ontvangen: tel. 07M23143 tussen 18 00-19 30 uur (nabgzorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18.00 uur Abonnementsgelden b»i vooruitbetaling te voldoen Bij automatische overschrijving geen abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement 57.35 Per post 79.70 Jaarabonnement 217,90 Per post 307.30 Directie G Koopman A. A. M Schuurmans Rubriekchefs: J. Kroon (stad) B.W.T Jungman (ptv) H. I. J. Veldhuizen (regio) H. v.d. Post (ptv) W. F. J. Wirtz (binnenland, buitenland, economie) J. Ruygrok-Hoogeveen W. C. H. Schrama (nieuwsdienst en feature) P. C. Rosier (radio, televisie, kunst) S. J. de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a. in: Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington, O^ItD. Redactie stad en randgemeenten lal 071-144941 tal 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2