Geen 'buitenlanders' in Oranje Nog finalekansen voor honkbalteam -c BBI geeft KNVB voorschot D- Hinault stapt met 'bon' naar vakbond Hulshoff weer actief Louter jongeren in voorlopige selectie van Rijvers Brouwer trainer bij uitgehold Willem II s.s.sfj WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1982 Sport TIEL (ANP) - De boete van 1300 gulden die Bernard Hinault maandag van de Franse wielerbond kreeg, vormde maar een fractie van het bedrag dat de Tour-winnaar gisteren opstreek voor honderd kilometer fietsen rond de kerktoren in Tiel. Voor zijn enige optreden in Nederland zou dat zo'n 30.000 gulden be dragen voor hem en enkele van zijn knechten. Die 1300 gulden boete zijn voor Hinault ongeveer hetzelfde als een parkeerbon voor Jan Modaal. Voor de weigering van de doping controle bij het criterium in Callac, twee dagen na het tour-ein de, werd hij - net als zijn even vastbesloten landgenoten Bernau- deau, Vallet, Clerc en Le Bigault - voorwaardelijk geschorst. Het vijftal weigeraars werd, conform de internationale reglementen, behandeld alsof ze inderdaad verboden stimulerende middelen hadden ingenomen. Met de Franse kampioen der kampioenen als middelpunt werd het incident te Callac een hele affaire, waar het einde nog niet van in zicht is. Hinault heeft deze doping-affaire in handen gege ven van de UNCP, de vakbond van Franse profrenners. „Mor gen of vrijdag, tijdens de ronde van Limousin, valt er een beslis sing", zei Hinault in Tiel kortaf. „Ik weet niet wat er besloten wordt. Ik vind niet dat ik dat moet bepalen. Er waren vijf ren ners bij die zaak betrokken, ik was er slechts één van. Het woord is aan de UNCP". Bernard Hinault eindigde in Tiel als tweede, achter Joop Zoete melk. Zoetemelk reed de 100 kilometer in twee uur, 19 minuten en 10 seconden. Voor 25.000 toeschouwers volgden Adri van Houwelingen, Hennie Kuiper en Jan Raas de top-twee uit de Tour over de eindstreep. 'Dynamite'. Toch weer iets anders dan de 'gewone' Ronde-miss', laat Hinault zich de huldiging in Tiel welgevallen. Ook Vanessa lijkt in haar sas. Na 6-5 nederlaag tegen Tokio HAARLEM (ANP) - Nederland heeft op de vierde dag van de Haarlemse honkbalweek zijn meerdere moeten erkennen in Tokio, 5-6. De Nederlandse ploeg is hierdoor vrijwel uitgescha keld voor de finale, of de laatste wedstrijd in de groep, tegen de Sullivans, zou in winst moeten worden omgezet. Een kans die gering moet worden geacht. Dc Japanse werper Yataka Hikita bleek met zijn dwarrelende val hallen aanvankelijk onbespeel baar voor de Nederlandse slag- ploeg. Pas in de vijfde slagbeurt vond de aanval het juiste ant woord, maar toen stond er al een achterstand van 0-3 op het bord Eén honkslag in de eerste- en drie in de derde innings op de begin nende werper Haitze de Vries hadden de basis gelegd voor de Japanse punten. De Vries overi gens. was goed begonnen, hoe wel het hem niet gemakkelijk werd gemaakt. Nederland kwam in de vijfde slagbeurt terug. Ver- revelder Marcel Joost opende met een daverende homerun, de eerste van Nederland, en hracht DEN HAAG (GPD) - Minister De Boer van CRM heeft in het kader van het gezondmakingsproces van het betaalde voetbal het Budget Bewakings Instituut (BBI) de opdracht gegeven een bedrag van twee mil joen gulden over te maken aan de KNVB. Het be drag is een deel van het tweede gedeelte van het bestedingsplan van de Stichting de Nationale Sport- totalisator, dat dit jaar in totaal 5,6 miljoen heeft uit getrokken voor het betaalde voetbal. Na verdeling van het bedrag door de KNVB over de 35 clubs zal elke betaald voetbal organisatie 55.000 gul den ontvangen. Vier clubs zullen echter pas na 23 augustus, wanneer het BBI in vergadering bijeen zal komen, vernemen of men eveneens in aanmerking komt voor het als „bodemuitkering" bekend staan de bedrag van 55.000 gulden. Drie van de vier (FC Utrecht, Willem II en SC Amersfoort) verkeren mo menteel namelijk in surséance van betaling, terwijl Excelsior is aangeslagen door de bedrijfsvereniging en de belastingsdienst. In totaal kan het betaalde voetbal dit jaar een bedrag van 9,6 miljoen verdelen. Van de Stichting de Natio nale Sporttotalisator 5,6 miljoen, van het ministerie van CRM 2 miljoen en nog eens 2 miljoen uit het vereveningsfonds, dat de clubs overigens zelf zullen vullen door zeven procent van alle recettes aan deze pot af te dragen. Buiten de 2 miljoen gulden uit het vereveningsfonds en de 2 miljoen gulden die minister De Boer dus inmiddels beschikbaar heeft gesteld zullen de reste rende 5,6 miljoen echter pas worden uitgekeerd aan de clubs indien wordt voldaan aan enkele den: daardoor de achterstand terug tot twee punten, 1-3. Het bleek de injectie, die de ploeg nodig had Na Joost volgenden Paul Smit en aanvoerder Hennie Jenken met gave honkslagen. De Nederlandse ploeg leefde op een gesteund door 8000 toeschou wers was er een mogelijkheid het beeld van de strijd te wijzigen. Nederland nam een voorsprong in dezelfde beurt, want Jim Sie- val (met vier uit vier de beste Ne derlandse slagman) tilde voor de tweede keer in een innings de bal over de hekken en omdat er nog twee lopers op de honken ston den, stond Nederland op 4-3. Er waren echter nog vier slagbeur ten te doen en in de zesde beurt GRAZ (ANP) - Oud-international Barry Hulshoff is na een onder breking van twee jaar weer ac tief. De 35-jarige ex-Ajacied maakte zijn rentree bij de Oos tenrijkse eerste divisie club Gra zer AK. Ondanks een nederlaag (1-2) van zijn nieuwe club in een oefen wedstrijd tegen Olympia Ljubljana (Joe) maakte Hulshoff als vrije verdediger een uitste kende indruk. Trainer Gustl Sta- rek na het eerste optreden van Hulshoff: "Een man met de klas se van Hulshoff kan na een pauze van twee jaar nog bij elke club in Oostenrijk meespelen." ZEIST (GPD) - Kees Rijvers heeft zijn eerste daad gesteld in de aanloop naar Oranje's eerste kwalificatiewedstrijd voor het Europees kampioenschap tegen IJsland. Het re sultaat is een jeugdige selectie van twintig spelers, waar in geen enkele Nederlander in buitenlandse dienst is op genomen. De bondscoach van het Nederlands elftal, die vanmiddag op het sportcentrum in Zeist een „kennismakingsbijeen- komstvoor de spelers belegde, nadat de belangrijke Oranje-leveranciers (Ajax, Feyenoord, AZ, FC Twente en PSVj hem duidelijk hadden gemaakt dat de geplande trainingssessie met de geselecteerden onder geen voor waarde zal plaatsvinden, zal zijn huidige voorlopige se lectie de komende dagen opvoeren tot 28 spelers. Rijvers denkt daarbij aan spelers van 21 tot 28 jaar, maar acht het niet onmogelijk dat er toch nog een enkele dertiger bij zal komen. TILBURG (GPD) Willem II is het gisteren eens geworden over een eenjarige verbintenis met Jan Brouwer als opvolger van trainer George Knobel. Omdat de Tilburgse club onder curate le staat, zal bewindvoerder Franken vandaag eerst zijn toe stemming nog moeten geven voordat Brouwer officieel als trainer kan worden benoemd, maar dat lijkt slechts een for maliteit. Brouwer is in Tilburg geen onbekende en was al eer der in dienst van Willem II, toen de club nog in de eerste divisie vertoefde. Met het contracteren van Brou wer, een naam die direct na het vertrek van Knobel al werd ge noemd, is Willem II na enkele turbulente dagen weer in wat rustiger vaarwater terecht ge komen. Hetgeen hoog tijd werd, zo vlak voor de competitie. Za terdagavond tegen PSV zal er in ieder geval een elftal staan, be geleid door een bevoegde oefen- meester. Hoe het elftal eruit zal zien is op dit moment nog niet zeker. Vice-voorzitter Leo Maas, belast met de managerstaken, doet dezer dagen verwoede po- DEN HAAG - Lotto 3 pen zondag kent één eerste prijs, die bruto 435.223,-- vangt. Er was een prijzenbedrag 1.402.644,55 beschikbaar. LOTTO 32 Eerste prijs: ei Tweede prijs: ƒ21.428,50. Derde prijs: 222 winnaars, ieder 790,00. Vierde prijs: 7.258 winnaars, ieder 24,10. Vijfde prijs: 93.328 winnaars, ieder 5,00. UITSLAG CIJFERSPEL 32: Het winnende cijfer is 033311 Twee personen hadden beiden alle zes cijfers goed. Zij ontvangen beiden bru to 100.000,00. gingen de 38-jarige Frans Roent gens terug bij de selectie te ha len. Verder is Willem II nog in onderhandeling met Wessel van de Bosch, de produktieve mid denvelder van FC Den Bosch. Deze positieve berichten nemen echter niet weg dat Willem II een uitgeholde club is gewor den. Een club die onder invloed van een curator en een dreigen de CDA-gemeenteraadsfractie zozeer is afgeslankt dat je de botten bij wijze van spreken hoort kraken. De salarispost is in vergelijking met vorig jaar met ongeveer 50 procent terug gebracht mede doordat Van Bommel en McDonald vertrok ken en Havermans stopte. Van een premiestelsel zal komend seizoen geen sprake kunnen zijn. En, zoals bekend, gaf het huidige bestuur van Willem II maandagavond te kennen per 6 september in zijn geheel af te treden. Om daarmee tegemoet te komen aan de wens van de CDA-gemeenteraadsfractie in Tilburg en de deur open te hou den voor de nog steeds te innen achterstallige subsidie (zes k ze- i ton). Daarbij speelt ook een rol hoe de buitenlandse spelers zullen rea geren. Real Madrids John Met god gaf al eerder te kennen de clubbelangen te laten prevaleren en ook Frans Thijssen van Ips wich Town wil liever voor de club uitkomen in de tweede competitiewedstrijd van Ipswich dan voor het Nederlands elftal. De van AZ naar Genua getransfe reerde Jan Peters is ruet beschik baar. De middenvelder kampt met een spierscheuring die hij al in een van de eerste oefenwed strijden bij de Italiaanse club heeft opgelopen, maar die pas in het Brugge-toernooi door de Ita liaanse clubarts werd ontdekt. Simon Tahamata, Michel van de Korput en Arnold Muhren heb ben de bondscoach evenwel la ten weten wel beschikbaar te zijn als hij een beroep op hen zou doen. Rijvers: „In eerste aanleg ben ik er van uitgegaan dat geen enkele buitenlandse speler be schikbaar zou zijn; ik heb echter gemerkt dat er een aantal is dat wel met Oranje op IJsland wil spelen". Kees Rijvers wil echter nog geen enkele beslissing nemen. Hoe wel hij aanvankelijk had aange kondigd nu al zijn groep van 28 spelers voor de wedstrijden van Jong Oranje (31 augustus) en het A-elftal (1 september op IJsland) bekend te zullen maken, is de Oranje-bondscoach daar toch op teruggekomen. Volgens hem heeft dat ook te maken met de nog niet begonnen competitie in eigen land en het feit dat binnen een week drie competitieronden worden afgewerkt. „Ook nu loop ik het risico dat geblesseerden op het laatste moment afvallen, maar deze groep van 20 spelers is in eerste instantie geselecteerd met het oog op de wedstrijd van Jong Oranje". Ajax is het sterkst vertegenwoor digd in die voorlopige selectie van de vertegenwoordigende elf tallen. De Amsterdammers leve ren zes spelers (Rijkaard, Kieft, Boeve, Ophof, Van 't Schip en Vanenburg), Feyenoord levert vier spelers (Wijnstekers, Valke, Gullit en Duut). Overigens is PSV tot dusver met slechts één speler van de partij, Van Aerle, en zijn er in de voorlo pige selecties geen spelers van AZ opgenomen. In de selectie heeft Rijvers drie doellieden opgenomen, onder wie de nu voor Excelsior uitko mende Sjaak Storm. Hij lijkt de aangewezen man voor Jong Oranje omdat naast de Rotter dammer ook Hans van Breuke- len (FC Utrecht) en Edward Met god (Haarlem) in de groep van 20 zijn opgenomen. Wanneer Kees Rijvers deze groep spelers op volle sterkte zal bren gen is nog niet duidelijk. Rijvers zelf zegt dat het contact tussen hem en de spelers en clubs nog in het stadium van brieven en te legrammen verkeert. „Pas wan neer ik zekerheid heb over wie beschikbaar is, zal ik de ploegen definitief aanwijzen". In de praktijk betekent dat dat de Rijvers: definitieve svlcctu lati m aanwijz bondscoach van het Nederlands elftal na de derde competitieron de in de ere-divisie (zaterdag 28 en zondag 29 augustus) zyn se lectie zal aanvullen en wijzigen. De selectie van 20 spelers ziet er als volgt uit: Van Breukelen en Kruys (FC Utrecht), Blind (Spar- VAlMF WAT AfSTAKlO ZI£TN PU&LIEK AUWGg&C\ ALLEEM r— ta), Van Aerle (PSV), Metgod (Haarlem), Wijnstekers. Gullit, Valke en Duut (Feyenoord), Ry- kaard, Kieft, Boeve, Ophof, Van enburg en Van t Schip (Ajax). Storm (Excelsior), Erwin Koe man en Ronald Koeman (FC Groningen), Van de Ven (Roda JC) en Rutten (FC Twente). begon Haitze de Vries met zijn controle te sukkelen Het veld steunde hem nog een keer. maar toen in de zevende innings Kaki- no hem een vrije loop ontwor stelde en daarna ook Eto en Yos- hida. greep Jim Stoeckel in. De Vnes verdween onder luid ap plaus en Bertil Haage (weer hij) kreeg de opdracht het kwarwei af te maken. De achterstand bedroeg 4-6, moei lijk maar voor de nuchtere Twent niet onmogelijk. Koel pakte Haage de zaken aan. moest een honkslag incasseren van Okada. maar liet daarna het veld het werk doen. De Japanners kregen geen greep op zijn grillige worpen en slaagden er niet in te scoren. Slechts Hayashi en Utyu- ma plaatsen nog honkslagen, die geen resultaat opleverden In de siotinnmgs moest Spanje het maken. Paul Smit kreeg als ope- ningshitter een vrije loop, maar Hennie Jenken (gemiddelde 500) sloeg toe en Jim Sieva) liet zijn vierde honkslag aantekenen. Met Robert Knol, de man van de fa belachtige vang in de finale te gen Italië om de Europese titel van 1981. aan slag moest Neder land naast Tokio komen. Maar Knol - waarom geen opdracht voor een stootslag? ging met 3- slag naar de kant en Frank Bos zag zijn klap feilloos verwerkt. Nederland had verloren, maar het niveau van de ploeg was zeer aanvaardbaar geweest De stij gende lijn lijkt er aan te komen. Tegen de Sullivans moet aange toond worden, dat Nederland bijna klaar is voor de wereld- strijd in Seoel. Werpcijfers: Tokio Yataka Hikita (6 inn) 5-2-5-1, Toshio Ogazawara (3 inn) 4-0-4-0 Nederland Haitze de Vnes (5 13 inn) 3-1-8-2, Bertil Haage (2 2.3 inn) 3-0-3-0 Mississipi - Verenigde Staten 5-10, Mississippi 0-0-0 1-0-0-1-3-0 5. Ver. Staten: 0-0-0-1-6-0-0-2-1- - 10 Werpcijfers: Verenigigde Staten: Mike Capel 8- 0-12-2, Mississippi: Steve d'Erco- le (7 2/3 inn) 4-5-14-1. Bruce John son (1 13 inn) 1-1-3-0. 2 home-runs voor de Verenigde Staten, 5e innings: Tom Stein- bach (met alle honken bezet). 8e innings: Mike Brumley (met 1 man aan boord). Gemeente stopt steun FC Den Haag DEN HAAG (ANP) - Burgfmws ter en wethouders van Den Haag hebben de gemeenteraad voor gesteld met ingang van het ko mende weekeinde beginnende voetbalseizoen de directie subsi die aan de eerste divisie club FC Den Haag te beëindigen. De ge meente Den Haag zorgt er echter wel voor dat FC Den Haag zon der kortlopende schulden aan de nieuwe voctbaljaargang kan be ginnen. B en W van Den Haag hebben de raad voorgesteld de kortlopende schulden tot een bedrag van 1,47 miljoen gulden te saneren. Dit gebeurt door de gemeentesubsi dies, die voor de seizoenen 1982' 1983 en 1983/1984 reeds waren toegekend tot een bedrag van 900 000 gulden, beschikh.i.ir t. stellen Swansea wint in voorronde SWANSEA - Swansea, bekerhou der van Wales en uitkomend in de eerste divisie van de h r. i competitie he. t' dê Mi VIld strijd uit het toernooi om de Eu ropese beker voor bekerwin naars duidelijk gewonnen. Swansea versloeg in eigen sta dion in een wedstrijd uit de voor ronde Braga (Por) met 3-0 na een ruststand van 1-0 Borussia Dortmund heeft gister avond de eerste overwinning van het seizoen in de Wcstduitse Bundesltga behaald De Borussen versloegen in Berlijn (39.700 toeschouwers) Hcrtha BSC met 3-1.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 9