Suurbeek toont geen ontzag Kees Kist toch in Franse dienst Lugdunum walst Ter Leede plat Ipswich verliest in Groningen Favoriete Mesker kan psychische druk 'nationale' niet aan Van Spanje werkloos bij tafeltennisduel DONDERDAG 12 AUGUSTUS 1982 LEIDEN - Ook gisteravond speel den diverse voetbalploegen uit de Leidse regio hun oefenpartij en ter voorbereiding op het nieu- GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft gisteravond een vriendschappelijke wed strijd tegen de Engelse club Ipswich Town met 3-2 ge diende overwinning van de thuisclub. Hierbij moet wel worden opgemerkt dat Enge land later met de competitie begint dan Nederland. De grote man bij Groningen was aankoop McDonald. De Brit maakte twee doelpunten en trof ook nog twee keer de paal. Overige wedstrijden: Panningen (hoofdklasse) - PSV 0-3 (0-3). Koolhof 0-1, Poort vliet 0-2, Aarle 0-3. Toeschou wers: 2500. Zuidlaren (derde klasse) - PEC Zwolle 1-8 (0-2). Doelpunten voor PEC: Dijkstra 5, Van Roon, Hendriksen en IJzer man. Voor Zuidlaren: Dok ter. SW - VFC 5-2 (3-1). Doelpun ten SW: Könemann 3, Van der Vlist en Van der Ven, voor VFC: Jansen en Jeup. Alcmaria Victrix - AZ'67 1-7 (0- 2). Van der Meer 0-1, Weij- sters 0-2, Eigenbrod 0-3, Van der Waart 0-4, Meijers 1-4, Ta- lan 1-5, Oberacher 1-6, Reijn- ders 1-7 De volgende resulta ten kwamen uit de bus. Rijnsburgse Boys, dat Nico Kuyt weer van MVKV zag terugkeren, behaalde een 2-1 overwinning op zondagderdeklasser WSB. Na doelpunten van Ton Arroyo en Peter Hogewoning scoorde Al- bert van der Burg na rust tegen voor de ploeg uit Noordwyker- hout. Lugdunum walste in zijn wedstrijd tegen Ter Leede na rust over de opponent heen. Na een 1-0 pau zestand (doelpunt Jan v.d. Rey- den) bouwden Koos Bekooy (2x), opnieuw Jan van der Reyden, Frans Sjardijn en Henry van der Weyden de stand uit tot 6-1. SJC boekte opnieuw een prima re sultaat. Ditmaal versloeg de ploeg uit Noord wijk DOSR met 6-1. Piet Alders (2x), Jos Alders, Peter Marijnen, Ben van der Zalm en Jan van der Zalm na men de treffers voor hun reke ning. Blauw Zwart ging in Den Haag met 2-0 tenonder tegen hoofd klasser VUC. Zaterdagvierdeklasser Oegstgeest kwam in zijn eerste oefenduel tot een 2-0 overwinning op Valken '68. Arie Koppenhol en Ruud van Iterson scoorden voor de forma tie van Dick Boesveld, die Oegst geest dit jaar voor het eerst onder zijn hoede heeft. Randstad Sport kon in het duel te gen Roodenburg tweemaal bo gen op een voorsprong, maar moest uiteindelijk toch het hoofd buigen. Ab Achterkamp en Rendy Richards scoorden voor de Zoetemelk-equipe. Jür- gen Kok, Ronald Jansen (2x) en Henry Pouw deden dat voor de Kooiclub 2-4. Katwijk klopte tweedeklasser FC Lisse (zond.): 2-0. Jack Hoogka mer en Jan van Dijk bezorgden Katwijk de overwinning. AZ en Paris SG akkoord ALKMAAR (GPD) - Hoewel het er gisteren lang naar uit had gezien dat de transfer van Kees Kist naar Paris Saint Germain niet zou doorgaan, bereikten AZ '67 en de Franse club later op de dag toch overeenstemming over de overgang van de voormalig Euro pees topscorer. Peter Shilton: straks bij Southampton onder de lat Kist, die maandag rond kwam met de Parijse bekerhouder en dins dag al naar de Franse hoofdstad was vertrokken, tekende nadat het akkoord was voorzien van een bankgarantie een driejarig contract ten huize van Francis Borelli, de voorzitter van Pans St. Germain. Het is de bedoeling dat Kist volgende week dinsdag in en tegen Monaco zijn debuut zal maken bij de Franse eerste di visieclub. Problemen rondom de technische uitwerking de overkomst 'Veteraan' Shilton naar Southampton LONDEN (ANP) - Southampton heeft gisteren Peter Shilton, de doelman van Nottingham Forest en het Engelse elftal tijdens het WK in Spanje, overgenomen voor het lieve bedrag van 1,5 mil joen gulden. De robuuste doel man, die volgende maand 33 jaar wordt, stond op het verlanglijstje van drie topclubs: Arsenal, Man chester United en Southampton. De club van Kevin Keegan was bereid het diepst in de buidel te tasten voor een doelman op 'voetbalveteranenleeftijd'. tussen AZ en Pans St. Germain, alsmede enkele communicaties toornissen over toezeggingen van Franse zyde aan Kees Kist waren er volgens bestuurslid Dick Schouten de oorzaak van dat de transfer minder snel be klonken was dan was verwacht „In feite", zo licht Schouten toe. ..was dinsdag alles in Amster dam al definitief geregeld. De overeenkomst die toen is opge steld was rechtsgeldig, omdat die voorzien was van onze hand tekeningen en van een tot teke nen bevoegde vertegenwoordi ger van Pans St. Germain. Op verzoek van de Franse voetbal bond zijn secretaris Gerrit Peters en ik gisteren naar Panjs gegaan om deze zaak zo snel mogelijk af te wikkelen. Er moesten nog al wat technische details worden uitgewerkt en dat heeft veel tijd en rekenwerk gekost". Eén van die 'technische hindernis sen' was de betaling van de transfersom. „Het bedrag stond vast. maar Paris St Germain wil de. zoals in Zuideuropese landen gebruikelijk is, een regeling tref fen voor gespreide betaling Dat heeft nogal wat voeten in de aar de gehad, maar uiteindelijk heb ben we elkaar gevonden". Over eenstemming werd er overigens pas bereikt nadat de onderhan delingen in de vroege ochtendu ren waren gestaakt. „Op ons verzoek", zo benadrukt Schouten. „Wij wilden alles even SCHEVENINGEN (ANP) De derde dag van het toernooi om de Nederlandse tennis kampioenschappen, dat op de Mets-banen in Scheveningen wordt gehouden, stond bol van de verrassingen. Bij de dames werd de gedoodverfde favoriete Marcella Mesker verslagen en had ook de voormalige Europese jeugdkampioene Nanette Schutte een off day. Bij de heren moest de als vierde geplaatste Marc Albert het veld ruimen. In het geval van Mesker bleek nog eens dat de "nationale" voor de Nederlandse tennistop het toernooi van de 'psychische pressie' is en dat zelfs een plaats bij de eerste vijftig dames van de wereld geen ontzag inboezemt. Astrid Suurbeek had dat ontzag voor de beste Nederlandse speel ster van dit moment geenszins. Zelfs een achterstand van 3-6,1-5 en ook nog een wedstrijdpunt te gen bracht de inmiddels 35-jari- ge Suurbeek niet uit haar even wicht. Zij wist de tweede set met 7-5 naar zich toe te trekken en sloeg in de derde onverbiddelijk toe: 6-2. Het betekende een tries te afgang voor Mesker, die juist dit seizoen, getuige de 47e plaats op de ATP-wereldrandlijst, enigszins in de voetsporen van Betty Stöve was getreden. Niet in de laatste plaats was het triest voor het verdere verloop van het toernooi. De overwinning van Suurbeek was knap, maar die kwam evenwel niet zozeer door goed spel van haar tot stand als- wel door de verkrampte houding van de nationale kampioene zelf. Het is toch gebleken, dat de natio nale een extra druk op de speel sters en spelers legt. De KNLTB laat het niet na de spelers en speelsters er toch maar op te wij zen, dat het evenement van enorm belang is. Met name de dames schijnen daar erg gevoelig voor te zijn. Marcella Mesker was daar gisteren in de hete zon en de draaiende wind het levende voorbeeld van. Zij moest win nen, haar tegenstandster, die in feite toevallig meedeed, had DEN HAAG (ANP) - Ron van Spanje is opgenomen in de tafel- tennis-selectie voor de twee interlandwedstrijden van het' Ne derlands herenteam tegen wereldkampioen China. De Apel- doornse tafeltennisser kan echter niet spelen tegen China, dat met absolute topspelers als wereldkampioen Guo Yuehua en Shi Zhihao (nummer drie van de wereldranglijst) naar Neder land komt. Van Spanje heeft sinds de vechtpartij van vijf weken geleden met ex-bondcoach Gerard Bakker geen bal meer geslagen. De wond op het hoornvlies van het linkeroog is nog niet genezen en ver eist rust. Intussen is wel vast komen te staan, dat gezichtsverlies in het linkeroog van Ron van Spanje onvermijdelijk is. De aanklacht, die Van Spanje naar aanleiding van de vechtpartij tegen Bakker indiende, heeft nog geen gerechtelijk vervolg ge had. De Leidse politie heeft nog geen proces-verbaal kunnen opmaken, omdat Bakker na de klap onmiddellijk met vakantie is vertrokken. Tot nu toe heeft de Leidenaar zich nog niet bij de politie in zijn woonplaats gemeld. Bondscoach Milan Stencel zal voor de interlandwedstrijden tegen China (23 augustus in Weert, 24 augustus in Den Haag) zijn drie- mansploeg samenstellen uit de volgende selectie: Rene Hijne (Alkmaar), Han Gootzen (Valkenswaard), Sjoerd Meyer, Patrick Swier, Anne Vlieg (allen Scylla), Henk, Ron en Jaap van Spanje (allen De Veluwe). De Chinese herenploeg ziet er als volgt uit: Guo Yuehua (nummer 1 wereldranglijst), Shi Zhihao (nummer 3 wereldranglijst) en Lu Yaohua (nummer 15 wereldranglijst). niets te verliezen. Nu heeft de 23- jarige Mesker inmiddels de nodi ge ervaring in toernooien opge daan en in de beginfase van de partij leek het er niet op, dat zij in de problemen zou raken. Met uit stekend aanvallned spel kwam zij op 6-3 en 5-1 en er leek geen vuiltje aan de lucht Mesker: "Op dat moment begon ik vermoeid te raken en bovendien werd ik zenuwachtig. Het was in feite niet nodig, maar het gebeur de. Het was trouwens ook zo, dat Astrid Suurbeek toen beter ging spelen". Het kwam er op neer, dat Suurbeek meer vat op het spel kreeg. Veel meer dan de bal retourneren deed zij niet, maar het was Mesker die steeds meer produceerde. Op 5-3 kreeg de Haagse nog een wed- strijdpunt, maar zij faalde. Suur beek, die in de Verenigde Staten woont en in 1967 (vijftien jaar ge leden) een keer nationaal kam pioene is geweest, volhardde en won de tweede set met 7-5. Na de tien minuten rust was het heilige vuur bij Mesker verdwenen, me de doordat zij last had gekregen van kramp. Voldoende voedings bodem voor een sensatie. Niet alleen Astrid Suurbeek zorg de voor een surprise. Ook Judith Warringa wist overtuigend te winnen van een speelster, die een plaats in de halve finales was toebedacht: Nanette Schutte. Warringa had eerder in de kwali ficatie van Miriam de Groot ge wonnen en in de eerste ronde van Yvette Flu. De jeugdige speelster, die onlangs een inter nationaal toernooi in Rottweil won, trok zich niets aan van de reputatie van Schutte, die in 1980 Europees jeugdkampioen was, en won simpel in twee sets: 6-3 6-2. Marcella Mesker legde in Scheveningen het loodje tegen de 35-jarige Suurbeek, de nationaal kampioene van vijftien jaar geleden. Een trieste afgang voor de favoriete. der problemen de kwartfinales. Vooral laatstgenoemde impo neerde tegen Hans Everaars. Van Boeckel gunde zijn tegenstander slechts vier games en lijkt op weg naar de finale. De moeilijk ste party op weg daarheen wacht hem vandaag tegen Mike New berry, een Amerikaan met de Ne derlandse tennisnationaliteit, die in vier sets van Rob Hak won. Marc Albert, als vierde geplaatst, moest in een marathonpartij zijn meerdere erkennen in Ton Sie. Na vijf slopende sets kwam Sic als winnaar tevoorschijn: 5-7,6-4, 6-1. 4-6. 6-4- Behalve Sanders, Van Boeckel. Sie en Newberry schaarden Menno Oosting (hij is aan een opmerkelijke opmars be zig), René Boers, René Moos en Uitslagen Heren enkelspel, tweede ronde (win naars naar de kwart finales): Louk San ders - John Vekemans 6-2, 6-2, 6-3, Menno Oosting - Frans de Haan 6-2, 6- 3,6-7, 6-1, René Boers - Rolf Thung 4-6, 7-6, 3-0, Thung staakte de strijd, Huub van Boeckel - Hans Everaars 6-1. 6-2, 6-1, Eric Wilborts - Fnts Don 6-4 7-5 6-4, Mike Newberry - Rob Hak 6-7 6-3 7 5 6-3, Rene Moos - Chris Vermeeren 3-6 6-2 6-3 6-1, Ton Sie - Marc Albert 5-7 6-4 6-1 6-4 Damesenkelspel, kwartfinales: Astrid Suurbeek - Marcella Mesker 3-67-5 6-2, Judith Warringa - Nanette Schutte 6-3 6-2, Marianne van de Torre - Tine Zwaan 6-2 6-3, Karin Moos - Elly Ves- sies 6-1 3-6 6-3. rustig overwegen. Toen we 's middags voor de tweede keer bij elkaar kwamen waren we in tien minuten klaar". Het afrondende gesprek tussen Paris St Ger main en Kist leverde veel meer problemen op. Schouten: "Er waren enige misverstanden over bepaalde clausules in zijn ver bintenis. Ik heb van Kist begre pen dat het nogal hard is ge speeld en dat beide partijen wa ter bij de wyn hebben moeten doen". Vooral die moeizame toenadering vormde de voedingsbodem voor geruchten als zou de transfer zyn afgeketst en Paris St. Germain al Bayern Muenchen-speler Calle del Haye hebben benaderd. „We kregen dat ook te horen, maar we hebben ons daar weinig van aan getrokken", aldus Schouten. Met Paris St Germain werd overi gens overeengekomen dat de Alkmaarse club in 1983 en 1984 zal deelnemen aan een toernooi in Parijs. Vertrouwen Kist zelf was gisteren bijzonder in genomen met de overgang naar Frankrijk. „Ik stel me erg veel voor van de komende periode by Paris Saint Germain. Ik heb na tuurlijk nog maar oppervlakkig kennisgemaakt met deze club, maar volgens mij heb ik een goe de keuze gedaan". Kees Kist, die gisteren na een tweetal langduri ge gesprekken zijn handteke ning zette onder een contract dat hem voor dne jaar aan de Panjse bekerhouder bindt, heeft er alle vertrouwen in dat hy zich na tien jaar AZ'67 snel zal aanpassen aan de voetbalomstandigheden in Parijs en Paris Saint Germain in het byzonder. „Ik ben blij dat het een Franse club is geworden", zo benadrukt de Europees topscorer die gister avond direct al door de Franse televisie werd geïnterviewd „Het leef- en voetbalklimaat trekt me hier veel meer aan dan Italië of Spaiye. Het afgelopen weekeinde in Rimini heb ik weer eens ervaren hoe moeilijk het spelen is tegen ploegen uit die landen. Er wordt geschopt en ge slagen naar alles wat beweegt Het Franse voetbal is technisch niet alleen goed verzorgd maar bovendien is het een stuk aan trekkelijker om te zien". Dill-Buiidi 'vliegt' wereldrecord ZURICH - De 24-jange Zwitserse profwielrenner Robert Dill-Bun- di heeft op de wielerbaan Oerli kon het 27 jaar oude wereldre cord op de 500 meter met vliegende start op zijn naam ge bracht. Dill-Bundi, in training voor het wereldkampioenschap achtervolging, legde de halve ki lometcr af in 28.705 seconden. Het oude record stond met 28 714 seconden op naam van de Italiaan Mano Morretini (milaan 1955) De gemiddelde snelheid van de Zwitser bedroeg 62 706 km/u. Herendubbelspel, kwartfinales: Koek/ Sanders - Laudin/Wüborts 6-2 6-3 6 0. Appelboom Van Geuns - De Haan/ Reynders 6 1 6 4 4-6 7-6, Albert/Van Boeckel - Nijssen/Vermeeren 6-3 6-2 6- 4. Th Gorter Thung - Boers/Newberry 6-3 6-3 4-6 3-2 afgebroken wegens inval lende duisternis. ATLETIEK - Voor meer dan 10 000 Italianen in Viareggio werd de Engelsman Steve Ovett door de Duitser Schmid tijdens atletiek wedstrijden verslagen. Bij de sprinters beheerste Carl Lewis de strijd. Interland in Kuip ZEIST (ANP) - Het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB heeft besloten de interland wed- stryd Nederland Ierland op woensdag 22 september in het Feyenoord-stadion te Rotterdam spelen. De wedstrijd uit de voor ronden van de strijd om het Eu ropees voetbalkampioenschap begint om 20 00 uur. Als scheids rechter is door de Europese voet balunie (UEFA) Ivan Gregr uit Tsjechoslowakye aangewezen.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 9